Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 18 січня 2017, 16:00

Підсумки роботи територіального центру надання соціальних послуг Катеринопільського району за 2016 рік

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Територіальний центр надання соціальних послуг Катеринопільського району створений  згідно розпорядження голови Катеринопільської районної державної адміністрації від 24.03.2016 № 56 для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставин і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах стаціонарного тимчасового  або денного перебування.

У територіальному центрі утворені такі структурні підрозділи:

1)      відділення соціальної допомоги вдома, яке обслуговує  підопічних;

2)      відділення стаціонарного догляду  с. Новоселиця  для постійного або           тимчасового проживання  – 13 підопічних;

3)      відділення денного перебування  -  160 осіб;

4)      відділення денного догляду для дітей – інвалідів – 27 осіб.

Фінансово – господарська діяльність територіального центру здійснюється  відповідно до кошторису та штатного розпису, затвердженого головою Катеринопільської  районної державної адміністрації. Штатна чисельність працівників становить 55  штатних одиниць. Загальна сума коштів, затверджених на фінансування територіального центру на 2016 рік становить 1662,9 тис. грн., фактично використано за 2016 рік   1659,3 тис. грн. Всі кошти використовуються за призначенням.  Заробітна плата працівникам виплачується вчасно і в повному обсязі. Відповідно до Колективного договору кожному працівнику надано матеріальну допомогу на оздоровлення  в розмірі посадового окладу за рахунок економії коштів. В адміністративному приміщенні   проведено поточний ремонт  сходової клітини на суму 81,5 тис. грн.

Відповідальні особи  по охороні праці пройшли спеціальні навчання, а також  навчання кочегарів за рахунок  коштів територіального центру. Проведено атестацію робочих місць соціальних робітників, молодших медичних сестер та працівників відділення денного догляду для дітей інвалідів. Територіальним центром  закуплено дрова  для опалюваного сезону на суму 19,3 тис. грн.

Завданням  відділення соціально -  побутової адаптації  являється виявлення непрацездатних громадян та інвалідів, які мають право на обслуговування у відділенні, формування електронної бази даних таких громадян, обстеження матеріально -  побутових умов їх проживання, визначення їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг. Відділенням проведена робота  з керівниками підприємств про надання гуманітарної допомоги  продуктами харчування для інвалідів дитинства , інвалідів загального захворювання і одиноких громадян. Проводиться робота  із підопічними територіального центру, які не обслуговуються відділенням  соціальної допомоги вдома, це є послуги  мультидисциплінарної  команди це і співпраця з громадськими організаціями та установами культурно – масового спрямування, засідання клубів за інтересами. Відділенням денного перебування  проведено ряд заходів до Міжнародного дня людей похилого віку, Дня ветерана,  Дня матері,   Дня Святого Андрія,  проведена зустріч з ветеранами війни  спільно з районною радою ветеранів до Дня Перемоги.

У  відділенні стаціонарного догляду с. Новоселиця  для постійного або тимчасового проживання   нараховується   7 штатних одиниць  та проживає на даний час 13 підопічних . Підопічні у відділенні  забезпечені    всим необхідним  для  проживання , а також чотириразовим харчуванням,  на придбання продуктів харчування було витрачено 103794 .00 грн. Територіальним центром  закуплено  на зиму картоплю на суму 1800,00 грн.  овочів на суму  1752,00 грн. За   2016 рік  замінено огорожу подвір’я   придбано та встановлено двоє дверей, зроблено косметичний  ремонт однієї кімнати, придбано  тюлі,  жалюзі,  лінолеум та новий посуд.  За спонсорські кошти було придбано пральну машину та холодильник на суму 13,6 тис. грн.

На обліку відділення соціальної допомоги  вдома протягом  2016 року перебувало – 536 особи. Відділенням соціальної допомоги охоплено всі населенні пункти району, крім  створених громад. Відділенням надано платні послуги для  62 осіб, надійшло  коштів за платні послуги – 25,4 тис. грн.

Протягом звітного періоду у відділені працює - 25 соціальних робітників, які надають соціальні послуги згідно договору двічі на тиждень.

Основними видами послуг є обробіток присадибної ділянки, доставка продуктів, медикаментів, води, ремонт будинку та оформлення субсидій.

На зимовий період підопічні відділення забезпечені твердим паливом та дровами. За 2016 рік  взято на обслуговування – 149 осіб різної категорії, вибуло із різних причин – 63 особи. За станом здоров’я та згідно поданих заяв звернулось 19 осіб, які потребували поселення в будинки-інтернати, поселено – 19 осіб.

У відділенні денного догляду для дітей – інвалідів  за 2016 рік  отримали соціальну послугу денного догляду  35 дітей – інвалідів віком від 3 до 18 років, на даний час відділення відвідують 31 дитина.

За  звітний період у  відділенні   діти отримали  гарячі обіди на суму:

23,4 тис. грн. Середня вартість одного обіду становить  16,32 грн.

Ведеться спостереження медичним персоналом за станом здоров’я дітей, здійснюється допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму,  годування ). Надається послуга денного догляду відповідно до індивідуальних програм реабілітації дитини – інваліда та індивідуальних планів розроблених на кожну дитину. Також з дітьми проводилися  культурно – масові заходи: «Різдвяні вечорниці», «Свято 8 Березня», «Міжнародний день захисту дітей», «День народження відділення», «День Святого Миколая», «Новорічне свято».

На початку року відділення взяло участь в конкурсі на отримання фінансової підтримки для проведення малобюджетних проектів Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні. Пройшовши всі етапи конкурса, на реалізацію проекту «Поліпшення фізичного та емоційного стану дітей з обмеженими можливостями у відділенні денного догляду для дітей  - інвалідів територіального центру надання соціальних послуг Катеринопільського району шляхом придбання  та встановлення дитячого ігрового комплексу для дітей з обмеженими можливостями», отримали грант на суму 128100.00 грн. посольства ФРН та 14240.00 грн. з місцевого бюджету. Завдяки цим коштам на початку жовтня  у відділенні був відкритий спеціалізований ігровий майданчик для дітей з обмеженими можливостями,  що дав  змогу,  дітям,  які мають проблеми  із опорно - руховим апаратом і користуються інвалідним візком, займатись фізичними вправами,  розвиваючими іграми та активним відпочинком на свіжому повітрі.

В літній період відділення працює в звичайному режимі, з дітьми ходять на екскурсії, здійснюється загартування, проводяться ігри, розваги, спортивні змагання.

Тісно співпрацює з центральною районною бібліотекою, щосереди бібліотекарі у відділенні проводять для дітей читання дитячої літератури.

Постійно проводиться робота з батьками. За потреби працівниками відділення надаються батькам консультації, бесіди та рекомендації що до виховання дітей з особливими потребами .

У відділенні організовано навчання учнів, які є нашими вихованцями, і перебувають на індивідуальній формі навчання, облаштованний  клас в якому проводять уроки з двома учнями 2 класу за цими дітьми закріплені вчителі  Катеринопольської ЗОШ №1.

3 грудня у відділенні було проведено дитяче свято «День народження відділення» приурочене Міжнародному дню інвалідів. На святі кожна дитина отримала в подарунок пакунок з солодощами та велику м’яку іграшку. Традиційно для дітей організували солодкий стіл. Відділення від спонсорів отримали в подарунок 2 принтери.

19 грудня проведено свято «День Святого Миколая» в подарунок кожна дитина від спонсорів, гостей свята, отримала  новорічні пакунки з солодощами, а також діти мали змогу переглянути театралізовані вистави  підготовлені учнями шкіл.

30 грудня  проведено свято  Новорічного ранку для дітей. Новорічні пакунки з солодощами діти отримали  від обласної організації інвалідів «Діти Чорнобиля» .

Змінено Середа, 18 січня 2017, 16:03

Додати коментар

Захисний код
Оновити