Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Реєстрація місця проживання дитини

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

У Вашій сім’ї народилося немовля, це велике свято, та у батьків виникає безліч нових обов’язків, один з яких - обов’язок щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини у встановлених законодавством термін - протягом трьох місяців з дня державної реєстрації народження дитини.

Новели в законодавстві України надають можливість зареєструвати місце проживання новонародженої дитини під час проведення державної реєстрації народження дитини, зокрема: згідно частини шостої статті 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України» (далі - Закон) за бажанням батьків чи одного з них для реєстрації місця проживання дитини документи, визначені Законом, можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Органи державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, направляють зазначені документи органам реєстрації для реєстрації місця проживання малолітньої дитини.

Оскільки видача свідоцтва про державну реєстрацію народження дитини за бажанням батьків може відбуватись в закладі охорони здоров’я, де відбувалися пологи, відповідно, подати документи на реєстрацію місця проживання малюка можна також в пологовому будинку.

З метою забезпечення можливості реєстрації місця проживання новонародженої дитини, на виконання ст. 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", п. 20, 23 Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 02.03.2016, відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області проведено спільні наради із виконавчими органами сільської, селищної або міської ради на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування (далі - орган реєстрації), на яких обговорені питання взаємодії та налагодження співпраці з органом реєстрації щодо здійснення заходів з прийому документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини та подальшої видачі відповідної довідки відділами державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Додати коментар

Захисний код
Оновити