Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 23 липня 2018, 07:33

Навчіть дитину захищатися

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Майже кожна п’ята дитина стає жертвою сексуального насильства, у тому числі сексуального розбещення. Сексуальне насильство в сім’ї – найбільш прихована форма насильства. Кривдниками дітей є не лише невідомі родині особи. За даними Британського он-лайнового центру захисту дітей від експлуатації, у 58% випадків насильником дитини стає член сім’ї, у 32% - знайомий, але не член сім’ї, і лише в 10% - чужа людина.

Німецький психотерапевт Клаус Міхаель Байєр із берлінської університетської клініки Шаріте виділяє такі групи сексуальних злочинців:

  • Молоді сексуально недосвідчені люди;
  • Дисоціальні особи;
  • Особи з побічними педофільними схильностями;
  • Особи з домінуючими педофільними схильностями;
  • Особи, які страждають на психічні захворювання.

Як зрозуміти, що хтось збирається використати дитину з сексуальною метою? Чіткого алгоритму немає, проте батькам слід уважно придивитися до тих, хто спілкується з дитиною. Причиною для занепокоєння може стати поведінка дорослого або молодої людини (це може бути не лише особа чоловічої статі),  яка намагається залишитися наодинці із дитиною, проводить більше часу із дітьми, а не особами свого віку, цікавиться сексуальним розвитком дитини або підлітка, часто пропонує безкоштовно послуги няні, запрошує дитину в поїздки, прогулянки, часто дарує подарунки без причин/дає гроші, проявляє надмірну опіку... .

Щоб захистити дитину від сексуальних посягань, батькам потрібно навчити дитину п’ять основних правил:

  1. Тут мене не торкайся! ( поясніть малюкові, що ніхто не має права торкатися тих частин тіла, які прикриті трусиками і маєчкою);
  2. Твоє тіло належить тільки Тобі! (дитина повинна захищати своє тіло)
  3. Розкажи про поганий секрет! (поясніть дитині, що є хороші і погані сектери. Якщо секрет викликає неприємні відчуття, страх, сором, відчуття провини – потрібно розказати дорослим, яким довіряєш);
  4. Ні означає ні! (навчіть дитину голосно і впевнено говорити Ні, якщо хтось робить їй боляче, неприємно, непристойні речі);
  5. Ні – біжи – розкажи! (поясніть дитині, що є знайомі і незнайомі люди, які можуть поводитися дивно. Вони можуть пропонувати різні ігри з інтимними частинами тіла дитини чи дорослого, просити сфотографувати інтимні частини тіла, і т.д. Такі ігри небезпечні. Про таких дорослих обов’язково потрібно розказати батькам).

Детальнішу інформацію можна дізнатися із методичного посібника «Навчіть дитину захищатися», 2015 рік або за посиланням https://childfund.org.ua/Uploads/Files/books_pdf/navchit_dytuny_zahisty.pdf.  На допомогу батькам також прийде книжка для читання на ніч «Кіко та рука» (https://childfund.org.ua/Uploads/Files/books_pdf/Kiko_book.pdf).

Змінено Понеділок, 23 липня 2018, 07:35

Додати коментар

Захисний код
Оновити