Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 12 липня 2018, 14:07

Сімейні форми виховання

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

За статистикою Міністерства соціальної політики України, в нашій країні 73 182 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В Україні розпочалася реформа системи інституційного догляду та виховання дітей, мета якої є заміна інтернатів іншими формами виховання. Враховуючи це, дітям, що мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування потрібно підшукувати домівки та родину, яка буде піклуватися про них. Для цього є сімейні форми виховання. До таких форм належать: усиновлення, встановлення опіки/піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Скориставшись посібником «Соціальна робота з вразливими сім’ями та дітьми»  2017 року, розглянемо подані вище форми влаштування дітей.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду.

Встановлення опіки/піклування – це влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають, переважно, у сімейних, родинних стосунках із цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їхніх прав та інтересів. Опіка та піклування встановлюються над дітьми, які залишилися без батьківського піклування: опіка – над малолітньою дитиною, яка не досягла14 років, а піклування – над неповнолітньою дитиною віком від14 до 18 років.

Влаштування до прийомної сім’ї – добровільтне прийняття за плату сім’єю або окремою особою, яка не перебуває у шлюбі, із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від однієї до чотирьох дітей на виховання та для спільного проживання.

Влаштування до дитячого будинку сімейного типу – прийняття в окрему сім’ю, створену за бажанням подружжя або окремої особи, котра перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт та/або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, враховуючи рідних, у такій сім’ї не може перевищувати десяти осіб.

Якщо Вас зацікавила одна із форм влаштування дітей, можете дізнатися детальнішу інформацію  в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити