Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

За статистикою Міністерства соціальної політики України, в нашій країні 73 182 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В Україні розпочалася реформа системи інституційного догляду та виховання дітей, мета якої є заміна інтернатів іншими формами виховання. Враховуючи це, дітям, що мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування потрібно підшукувати домівки та родину, яка буде піклуватися про них. Для цього є сімейні форми виховання. До таких форм належать: усиновлення, встановлення опіки/піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Скориставшись посібником «Соціальна робота з вразливими сім’ями та дітьми»  2017 року, розглянемо подані вище форми влаштування дітей.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду.

Встановлення опіки/піклування – це влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають, переважно, у сімейних, родинних стосунках із цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їхніх прав та інтересів. Опіка та піклування встановлюються над дітьми, які залишилися без батьківського піклування: опіка – над малолітньою дитиною, яка не досягла14 років, а піклування – над неповнолітньою дитиною віком від14 до 18 років.

Влаштування до прийомної сім’ї – добровільтне прийняття за плату сім’єю або окремою особою, яка не перебуває у шлюбі, із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від однієї до чотирьох дітей на виховання та для спільного проживання.

Влаштування до дитячого будинку сімейного типу – прийняття в окрему сім’ю, створену за бажанням подружжя або окремої особи, котра перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт та/або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, враховуючи рідних, у такій сім’ї не може перевищувати десяти осіб.

Якщо Вас зацікавила одна із форм влаштування дітей, можете дізнатися детальнішу інформацію  в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

В Україні впроваджена нова форма професійної допомоги дітям, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.

Що таке патронат ? Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин. Завданням сімейного патронату є не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть на деякий час нею опікуватися.

Хто може стати патронатними вихователями ? Це подружжя, в якому один із членів погодився виконувати обов’язки патронажу, має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови та пройдено спеціальний курс підготовки.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не перевищує 3 місяців, крім особливих випадків коли може бути продовжено до 6 місяців.

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Також на дітей виплачується допомога у 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину. Патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.

Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, чи Ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, Ви можете прочитати основну інформацію на сайті http://www.patronat.in.ua або звертайтеся в центр соціальних служб сімї, дітей та молоді.

серце З 2 по 22 ківтня 2018 року проходитиме ХІІІ акція Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця", метою якої є збір коштів на медичне обладнання дітям з вадами слуху. Всі зібрані кошти будуть передані на придбання медичного обладнання для Черкаської обласної дитячої лікарні. Всі бажаючі можуть долучитися до акції.

Скриньки будуть розміщенні в приймальні Катеринопільської РДА, районній раді, селищній раді, Катеринопільському ліцеї, Катеринопільській ЗОШ №1 та Катеринопільській ЗОШ №2, Катеринопільському РЦСССДМ.

Деталі можна дізнатися у Катеринопільському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Тел. 2-32-66

Схоже відео

З 2016 року в Україні на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас — цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США як свого роду підготовку дитини до влаштування в прийомну сім’ю чи всиновлення. Патронатна родина — це тимчасове влаштування дитини (до 3-ох місяців), яка опинилася у складних життєвих обставинах. Таким чином дитина потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати.

Паралельно в цей час із рідними батьками спілкуються соціальні працівники: допомагають позбутися поганих звичок (пияцтва, наркотичної залежності тощо), які часто й спричиняють кризу. А ще допомагають у пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. І якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.

 

Станьте патронатними вихователями!

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, Вам буде потрібно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

Дізнайтеся детальну інформацію за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 12,  приміщення Катеринопільської  районної державної адміністрації:  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 2-32-66.

фото детей Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Та є діти, які недобровільно позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Вони позбавлені любові та піклування та один на один постають перед життєвими труднощами.

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. На сьогоднішній день існує багато форм виховання для дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Ми впевнені: найкращий спосіб захистити дитину – це підтримати рідну сім’ю. Завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися.

В той час, як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрата роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо.

Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.

 

Станьте патронатними вихователями!

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, Вам буде потрібно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.

 

Дізнайтеся детальну інформацію за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 12,  приміщення Катеринопільської  районної державної адміністрації:  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 2-32-66;  Служба у справах дітей райдержадміністрації тел.  2-31-60.

clip_image002 Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Та є діти, які недобровільно позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Вони позбавлені любові та піклування та один на один постають перед життєвими труднощами.
Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. На сьогоднішній день існує багато форм виховання для дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Але є категорія дітей, які не можуть виховуватися в прийомній сім’ї та дитячому будинку сімейного типу, тому що ці діти вилучені із сім’ї без позбавлення батьківських прав. На даний час в Україні створена нова форма виховання для таких дітей, така  як патронатний вихователь.

Патронатний-вихователь – це спеціально підготовлена людина, яка на договірній  основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров'я під час перебування. Сім'я патронатного вихователя – це подружжя в якому один із членів на професійній основі виконує обов'язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіків), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов'язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки (навчання проходить після виявлення бажання бути патронатною сім'єю); відповідають іншим вимогам.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, а в період між влаштуваннями дітей – півтора прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Плюс на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя буде надаватись соціальна допомога – два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Патронатні сім’ї – це дуже добре. Утримання дитини у закладі обходиться дорожче, ніж у такій сім’ї. Це позитивно для громади, особливо зараз, коли йдеться про децентралізацію.

 

Не будьте байдужими! Добре роби – добре й буде!

 

Бажаючих допомогти, просимо звертатись за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 12,  приміщення Катеринопільської  районної державної адміністрації:  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 2-32-66;  Служба у справах дітей райдержадміністрації тел.  2-31-60.

 

Центром надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано адміністративних послуг всього: 124

з них  стосовно держгеокадастру – 99, сектор з питань державної реєстрації райдержадміністрації (реєстрація нерухомого майна виписка з Єдиного державного реєстру, витяг з Єдиного державного реєстру, закриття юридичної особи, закриття фізичної особи, зміни фізичної особи, зміни юридичної особи, реєстрація фізичної особи, реєстрація юридичної особи, довідка Єдиного державного реєстру, внесення рішення про припинення юридичної особи)- 12,  міграційної служби   - 11 та відділ архітектури та  житлово – комунального господарства райдержадміністрації - 2.

Вівторок, 13 жовтня 2015, 11:08

Центр виконує свою роботу

Автор Внутрішня політика

Протягом минулого тижня спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  були сплановані виїзди в такі населені пункти: с. Ярошівка, с. Єлизаветка, с. Мокра Калигірка, , с. Залізнячка, смт Єрки, смт Катеринопіль. В вище вказаних населених пунктах було обстежено соціально-побутові умови проживання 1 сім’ї учасника АТО, 7 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах та 2 сім’ї в яких здійснювалася перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини. З сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах були проведенні бесіди та здійснювалася робота, щодо створення належних умов проживання сім’ї, а також перевірено чи діти забезпечені шкільним приладдям та теплим одягом. В сім’ях, які отримали державну допомогу при народженні дитини кошти батьками використовуються раціонально для повноцінного проживання сімей з дітьми. В багатодітній сім’ї учасника АТО було обстежено умови проживання, надані психологічні та інформаційні послуги.

 

 

В.о. директора                                                                             Л.М. Заремба

<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3