Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

п/п

Дата

Час

Посада, ПІП

1

2

3

4

1

 

17.08.2018

 

10.00 – 12.00

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ткаченко І.М.

2

 

16.11.2018

 

10.00 – 12.00

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ткаченко І.М.

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, основною метою якого є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привернення уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків, хлопчиків і дівчаток, які постраждали від цього злочину.

05 липня 2018 року Мінсоцполітики проведено чергове засідання міжвідомчої робочої групи з протидії торгівлі людьми  з метою підготовки до проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанії з нагоди відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

У засіданні робочої групи взяли участь представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лідія Козуб та Наталія Тимошенко, а також представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій та громадських об’єднань.

В цьому році з метою відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми планується провести масштабні інформаційно-просвітницькі заходи по території всієї України з метою інформування якомога більшої кількості громадян про проблему сучасного рабства.

Зокрема, молодіжні організації такі, як Національна скаутська організація України «Пласт» та Національна організація скаутів України  (НОСУ), проведуть флеш-моб в соціальних мережах з протидії торгівлі людьми, а також залучать активну молодь до заходів, які проводитимуться 30 липня.

30 липня в місті Києві протягом дня буде проведено декілька інформаційних заходів на різних локаціях, починаючи з площі Майдан Незалежності, де буде відкрито інтерактивну інсталяцію та презентовано соціальну мініатюру за участі Ґендерного інтерактивного театру Школи рівних можливостей, і завершуючи інформаційним заходом на Центральному залізничному вокзалі м. Києва.

Також, в рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції планується залучити консульські установи та дипломатичні представництва України за кордоном, які розміщуватимуть соціальну рекламу з протидії торгівлі людьми на своїх веб-сторінках та у приміщеннях.

До акції  також долучиться й Державна прикордонна служба, яка розміщуватиме інформаційні буклети на пунктах пропуску через Державний кордон України.

Крім цього, у всіх областях України буде проведено місцеві інформаційно-просвітницькі акції, спрямовані на підвищення рівня обізнаності громадян про проблему торгівлі людьми, та надання інформації про шляхи отримання допомоги. Результатом проведеного засідання є розробка учасниками засідання загального слогану «ПротиДій торгівлі людьми», який окреслює проблему торгівлі людьми в Україні та закликає до конкретних кроків у боротьбі з такою проблемою.

Під таким гаслом Мінсоцполітики спільно з суб’єктами Національного механізму взаємодії планує проводити інформаційні кампанії з протидії торгівлі людьми з метою зменшення випадків потраплянь громадян України у таку ситуацію.

Щороку, органами влади України ідентифікуються близько 200 громадян, які стали жертвами торгівлі людьми. За даними міжнародних організацій, ця цифра значно вища, і сягає близько 1 тисячі осіб.

Тому, завдання Мінсоцполітики докласти максимум зусиль не лише для ідентифікації тих осіб, які, на жаль, потрапили у таку ситуацію, але й проінформувати максимальну кількість людей про небезпеку.

https://www.youtube.com/watch?v=70O7rEaRP20

https://www.youtube.com/watch?v=dog4Zy4OOlo

Понеділок, 23 липня 2018, 07:35

Міфи про торгівлю людьми

Автор Внутрішня політика

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Для того, щоб убезпечити себе, розглянемо дев’ять міфів про торгівлю людьми.

Міф перший: зі мною такого не станеться

Існує стереотип, що лише малоосвічені люди можуть стати жертвами торговців людьми. "Зі мною такого не станеться", - так зазвичай кажуть студенти, до яких приходять з лекціями фахівці громадських організацій з протидії торгівлі людьми. Більшість з них не усвідомлює того, що саме молоді люди від 18 до 25 років становлять групу ризику, адже саме вони - майбутні випускники коледжів і університетів невдовзі зіткнуться з проблемою працевлаштування, чіпляючись за будь-яку можливість заробити гроші.

За статистикою МОМ, 18 % жертв торгівлі людьми мають вищу освіту.

Міф другий: друзі та родичі не можуть виявитися замішаними в торгівлі людьми

Друзі і родичі - це люди, яким найбільше довіряють. Якщо людина не завжди повірить сумнівному оголошенню у місцевій газеті, то вона схильна вірити словам своїх знайомих. Іноді вербувальники і самі не знають, що вони залучені у сферу торгівлі людьми.

Останнім часом сформовано нову стратегію вербування, коли людину, що пропрацювала деякий час на експлуататора, відпускають за умови, що замість себе вона приведе двох-трьох інших "працівників". Залякані жертви повертаються додому і замість того, щоб сповістити правоохоронні органи, проводять своєрідну рекламну кампанію серед своїх друзів та далеких родичів.

За інформацією МОМ, в Україні 17 % постраждалих були продані в рабство своїми ж друзями, партнерами чи колегами.

 

Міф третій: потенційні жертви експлуатації знають, що їх може очікувати і готові до цього

Найчастіше майбутні жертви не мають контактну інформацію організацій, які займаються захистом постраждалих від торгівлв людьми.

Міф четвертий: робота у сусідній Росії є менш ризиковою, ніж у Туреччині

Росія, в очах багатьох українців, досі є "братньою державою", яку навіть важко вважати "закордоном". Тим не менш, Росія зараз - основна країна призначення для українських жертв. На її територію припадає 65% потерпілих (дані МОМ 2017 рік).

Друге місце займає сусідня Польща (13%). Щоправда підписання договору про легальне працевлаштування між Україною і Польщею дає надію на зменшення ризику потрапляння до тенет работоргівців, але лише за умови, якщо майбутній працівник ретельно перевіряє діяльність фірми і всі необхідні документи (наприклад, ліцензію, копію дозволу на працевлаштування громадян України, трудовий договір зрозумілою мовою тощо).

На третьому місці - Туреччина.

Міф п'ятий: торгівля людьми обов'язково включає перетин державного кордону

Не обов'язково їхати за кордон, щоб впасти в залежність від експлуататора. За статистикою МОМ, у 2008 році 4% постраждалих від торгівлі людьми потрапили у рабство у межах України.

Найбільше від цієї проблеми страждають діти - одна з найбільш уразливих верств населення. Для того, аби потрапити у неволю, їм не потрібно перетинати кордон - пройдіться лише вулицями вашого міста і зверніть увагу на дітей-жебраків...

Міф шостий: у рабство потрапляють лише жінки задля сексуальної експлуатації

За статистичними даними МОМ, з 1259 випадків торгівлі людьми у 2017 році, 482 постраждалих особи були жінками, і 777 чоловіками. 62% чоловіків - це досить великий показник, адже чоловіки менш схильні шукати допомоги, ніж жінки: вони вважають себе сильними і здатними захистити себе, тому пункт перший "зі мною такого не станеться" стосується їх у першу чергу.

Багато тих, хто постраждав від сексуальної експлуатації не усвідомлюють себе як жертв злочину і вважають, що їм просто не пощастило із працедавцем!

Більшість чоловіків булла залучена до трудової експлуатації, але траплялися випадки залучення до жебрацтва, сексуальної експлуатації, вербовки військовими в гарячі точки і торгівлі органами.

Міф сьомий: довести вину і покарати торгівців людьми неможливо

Торгівля людьми - це кримінальний злочин, що в Україні, як і у багатьох країнах світу, карається ув'язненням від 5 до 15 років із конфіскацією майна. А у деяких державах, наприклад США та Канаді, - довічним ув'язненням.

За 2017 рік було порушено 346 кримінальні справи і винесено 23 вироки за статтею 149 "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини" Кримінального кодексу України.

Міф восьмий: торгівля людьми обов'язково включає застосування сили

Трафікери використовують психологічний примус, який може виявитися значно ефективнішим за фізичні розправи.

Моральний тиск, залякування, погрози вчинити шкоду рідним, вилучення документів, використання психотропних речовин складають неповний перелік різноманітних засобів впливу на жертву. А сила застосовується в останню чергу - кажуть фахівці.

Міф дев'ятий: потерпілим від торгівлі людьми ніхто не допомагає

Принаймні тридцять громадських організацій по всій Україні допомагають постраждалим від торгівлі людьми, надаючи медичну, психологічну та юридичну допомогу. В громадських організаціях працюють справді небайдужі люди, жертвам забезпечується конфіденційність і безоплатність послуг.

Національна гаряча лінія надає консультації з питань попередження торгівлі людьми, включаючи допомогу жертвам, інформацію з безпечного працевлаштування за кордоном, перевірку фірм-посередників тощо.

Номери гарячої лінії: 0 800 505 501 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного Білайн, Київстар, Лайф, або МТС. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

Понеділок, 23 липня 2018, 07:33

Навчіть дитину захищатися

Автор Внутрішня політика

Майже кожна п’ята дитина стає жертвою сексуального насильства, у тому числі сексуального розбещення. Сексуальне насильство в сім’ї – найбільш прихована форма насильства. Кривдниками дітей є не лише невідомі родині особи. За даними Британського он-лайнового центру захисту дітей від експлуатації, у 58% випадків насильником дитини стає член сім’ї, у 32% - знайомий, але не член сім’ї, і лише в 10% - чужа людина.

Німецький психотерапевт Клаус Міхаель Байєр із берлінської університетської клініки Шаріте виділяє такі групи сексуальних злочинців:

  • Молоді сексуально недосвідчені люди;
  • Дисоціальні особи;
  • Особи з побічними педофільними схильностями;
  • Особи з домінуючими педофільними схильностями;
  • Особи, які страждають на психічні захворювання.

Як зрозуміти, що хтось збирається використати дитину з сексуальною метою? Чіткого алгоритму немає, проте батькам слід уважно придивитися до тих, хто спілкується з дитиною. Причиною для занепокоєння може стати поведінка дорослого або молодої людини (це може бути не лише особа чоловічої статі),  яка намагається залишитися наодинці із дитиною, проводить більше часу із дітьми, а не особами свого віку, цікавиться сексуальним розвитком дитини або підлітка, часто пропонує безкоштовно послуги няні, запрошує дитину в поїздки, прогулянки, часто дарує подарунки без причин/дає гроші, проявляє надмірну опіку... .

Щоб захистити дитину від сексуальних посягань, батькам потрібно навчити дитину п’ять основних правил:

  1. Тут мене не торкайся! ( поясніть малюкові, що ніхто не має права торкатися тих частин тіла, які прикриті трусиками і маєчкою);
  2. Твоє тіло належить тільки Тобі! (дитина повинна захищати своє тіло)
  3. Розкажи про поганий секрет! (поясніть дитині, що є хороші і погані сектери. Якщо секрет викликає неприємні відчуття, страх, сором, відчуття провини – потрібно розказати дорослим, яким довіряєш);
  4. Ні означає ні! (навчіть дитину голосно і впевнено говорити Ні, якщо хтось робить їй боляче, неприємно, непристойні речі);
  5. Ні – біжи – розкажи! (поясніть дитині, що є знайомі і незнайомі люди, які можуть поводитися дивно. Вони можуть пропонувати різні ігри з інтимними частинами тіла дитини чи дорослого, просити сфотографувати інтимні частини тіла, і т.д. Такі ігри небезпечні. Про таких дорослих обов’язково потрібно розказати батькам).

Детальнішу інформацію можна дізнатися із методичного посібника «Навчіть дитину захищатися», 2015 рік або за посиланням https://childfund.org.ua/Uploads/Files/books_pdf/navchit_dytuny_zahisty.pdf.  На допомогу батькам також прийде книжка для читання на ніч «Кіко та рука» (https://childfund.org.ua/Uploads/Files/books_pdf/Kiko_book.pdf).

За статистикою Міністерства соціальної політики України, в нашій країні 73 182 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В Україні розпочалася реформа системи інституційного догляду та виховання дітей, мета якої є заміна інтернатів іншими формами виховання. Враховуючи це, дітям, що мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування потрібно підшукувати домівки та родину, яка буде піклуватися про них. Для цього є сімейні форми виховання. До таких форм належать: усиновлення, встановлення опіки/піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Скориставшись посібником «Соціальна робота з вразливими сім’ями та дітьми»  2017 року, розглянемо подані вище форми влаштування дітей.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду.

Встановлення опіки/піклування – це влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають, переважно, у сімейних, родинних стосунках із цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їхніх прав та інтересів. Опіка та піклування встановлюються над дітьми, які залишилися без батьківського піклування: опіка – над малолітньою дитиною, яка не досягла14 років, а піклування – над неповнолітньою дитиною віком від14 до 18 років.

Влаштування до прийомної сім’ї – добровільтне прийняття за плату сім’єю або окремою особою, яка не перебуває у шлюбі, із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від однієї до чотирьох дітей на виховання та для спільного проживання.

Влаштування до дитячого будинку сімейного типу – прийняття в окрему сім’ю, створену за бажанням подружжя або окремої особи, котра перебуває у шлюбі, на виховання та для спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт та/або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, враховуючи рідних, у такій сім’ї не може перевищувати десяти осіб.

Якщо Вас зацікавила одна із форм влаштування дітей, можете дізнатися детальнішу інформацію  в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

В Україні впроваджена нова форма професійної допомоги дітям, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.

Що таке патронат ? Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин. Завданням сімейного патронату є не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть на деякий час нею опікуватися.

Хто може стати патронатними вихователями ? Це подружжя, в якому один із членів погодився виконувати обов’язки патронажу, має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови та пройдено спеціальний курс підготовки.

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не перевищує 3 місяців, крім особливих випадків коли може бути продовжено до 6 місяців.

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Також на дітей виплачується допомога у 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину. Патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.

Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, чи Ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, Ви можете прочитати основну інформацію на сайті http://www.patronat.in.ua або звертайтеся в центр соціальних служб сімї, дітей та молоді.

серце З 2 по 22 ківтня 2018 року проходитиме ХІІІ акція Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця", метою якої є збір коштів на медичне обладнання дітям з вадами слуху. Всі зібрані кошти будуть передані на придбання медичного обладнання для Черкаської обласної дитячої лікарні. Всі бажаючі можуть долучитися до акції.

Скриньки будуть розміщенні в приймальні Катеринопільської РДА, районній раді, селищній раді, Катеринопільському ліцеї, Катеринопільській ЗОШ №1 та Катеринопільській ЗОШ №2, Катеринопільському РЦСССДМ.

Деталі можна дізнатися у Катеринопільському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Тел. 2-32-66

Схоже відео

З 2016 року в Україні на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас — цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США як свого роду підготовку дитини до влаштування в прийомну сім’ю чи всиновлення. Патронатна родина — це тимчасове влаштування дитини (до 3-ох місяців), яка опинилася у складних життєвих обставинах. Таким чином дитина потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати.

Паралельно в цей час із рідними батьками спілкуються соціальні працівники: допомагають позбутися поганих звичок (пияцтва, наркотичної залежності тощо), які часто й спричиняють кризу. А ще допомагають у пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. І якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.

 

Станьте патронатними вихователями!

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, Вам буде потрібно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

Дізнайтеся детальну інформацію за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 12,  приміщення Катеринопільської  районної державної адміністрації:  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 2-32-66.

<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3

Адміністративні послуги