Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

З 2016 року в Україні на законодавчому рівні запроваджено таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас — цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США як свого роду підготовку дитини до влаштування в прийомну сім’ю чи всиновлення. Патронатна родина — це тимчасове влаштування дитини (до 3-ох місяців), яка опинилася у складних життєвих обставинах. Таким чином дитина потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати.

Паралельно в цей час із рідними батьками спілкуються соціальні працівники: допомагають позбутися поганих звичок (пияцтва, наркотичної залежності тощо), які часто й спричиняють кризу. А ще допомагають у пошуку роботи, впорядкуванні життєвого простору тощо. І якщо зрештою батьки долають кризу, дітей їм повертають. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.

 

Станьте патронатними вихователями!

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, Вам буде потрібно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

Дізнайтеся детальну інформацію за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 12,  приміщення Катеринопільської  районної державної адміністрації:  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 2-32-66.

фото детей Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Та є діти, які недобровільно позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Вони позбавлені любові та піклування та один на один постають перед життєвими труднощами.

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. На сьогоднішній день існує багато форм виховання для дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Ми впевнені: найкращий спосіб захистити дитину – це підтримати рідну сім’ю. Завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватися.

В той час, як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрата роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо.

Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукують іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або довгострокову прийомну сім’ю.

 

Станьте патронатними вихователями!

Перед тим, як розпочати роботу патронатними вихователями, Вам буде потрібно пройти спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволить опанувати всі тонкощі роботи з дітьми.

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.

 

Дізнайтеся детальну інформацію за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 12,  приміщення Катеринопільської  районної державної адміністрації:  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 2-32-66;  Служба у справах дітей райдержадміністрації тел.  2-31-60.

clip_image002 Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Та є діти, які недобровільно позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Вони позбавлені любові та піклування та один на один постають перед життєвими труднощами.
Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. На сьогоднішній день існує багато форм виховання для дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Але є категорія дітей, які не можуть виховуватися в прийомній сім’ї та дитячому будинку сімейного типу, тому що ці діти вилучені із сім’ї без позбавлення батьківських прав. На даний час в Україні створена нова форма виховання для таких дітей, така  як патронатний вихователь.

Патронатний-вихователь – це спеціально підготовлена людина, яка на договірній  основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров'я під час перебування. Сім'я патронатного вихователя – це подружжя в якому один із членів на професійній основі виконує обов'язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіків), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов'язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки (навчання проходить після виявлення бажання бути патронатною сім'єю); відповідають іншим вимогам.

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, а в період між влаштуваннями дітей – півтора прожиткових мінімуми для працездатних осіб. Плюс на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя буде надаватись соціальна допомога – два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Патронатні сім’ї – це дуже добре. Утримання дитини у закладі обходиться дорожче, ніж у такій сім’ї. Це позитивно для громади, особливо зараз, коли йдеться про децентралізацію.

 

Не будьте байдужими! Добре роби – добре й буде!

 

Бажаючих допомогти, просимо звертатись за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 12,  приміщення Катеринопільської  районної державної адміністрації:  Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  тел. 2-32-66;  Служба у справах дітей райдержадміністрації тел.  2-31-60.

 

Центром надання адміністративних послуг райдержадміністрації надано адміністративних послуг всього: 124

з них  стосовно держгеокадастру – 99, сектор з питань державної реєстрації райдержадміністрації (реєстрація нерухомого майна виписка з Єдиного державного реєстру, витяг з Єдиного державного реєстру, закриття юридичної особи, закриття фізичної особи, зміни фізичної особи, зміни юридичної особи, реєстрація фізичної особи, реєстрація юридичної особи, довідка Єдиного державного реєстру, внесення рішення про припинення юридичної особи)- 12,  міграційної служби   - 11 та відділ архітектури та  житлово – комунального господарства райдержадміністрації - 2.

Вівторок, 13 жовтня 2015, 11:08

Центр виконує свою роботу

Автор Внутрішня політика

Протягом минулого тижня спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  були сплановані виїзди в такі населені пункти: с. Ярошівка, с. Єлизаветка, с. Мокра Калигірка, , с. Залізнячка, смт Єрки, смт Катеринопіль. В вище вказаних населених пунктах було обстежено соціально-побутові умови проживання 1 сім’ї учасника АТО, 7 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах та 2 сім’ї в яких здійснювалася перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини. З сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах були проведенні бесіди та здійснювалася робота, щодо створення належних умов проживання сім’ї, а також перевірено чи діти забезпечені шкільним приладдям та теплим одягом. В сім’ях, які отримали державну допомогу при народженні дитини кошти батьками використовуються раціонально для повноцінного проживання сімей з дітьми. В багатодітній сім’ї учасника АТО було обстежено умови проживання, надані психологічні та інформаційні послуги.

 

 

В.о. директора                                                                             Л.М. Заремба

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відповідно до покладених на нього завдань здійснює заходи щодо соціальної та психологічної підтримки учасників антитерористичної операції, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб. Спеціалісти Центру в постійному режимі проводять моніторинг потреб демобілізованих учасників АТО, здійснюючи візити в їх сім'ї. Учасники АТО також самостійно звертаються до Центру за консультаціями щодо їх соціального захисту.

Так, 25 вересня у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася зустріч із сім'єю демобілізованого учасника АТО, який проживає на території Катеринопільського району. Подружжю надано інформаційні консультації щодо прав та пільг, які належать учасникам бойових дій. Наголошено на можливості проведення медичного обстеження учасника АТО. Демобілізованому також надано психологічну підтримку та складено соціальний паспорт учасника АТО, в якому зазначаються потреби сім'ї.

Вівторок, 22 вересня 2015, 10:10

Проведена робота за тиждень

Автор Внутрішня політика

1409906975_suprovid_family 17.09.2015 року спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були сплановані виїзди в такі населені пункти смт Єрки, смт Катеринопіль та с. Залізнячка.

В вище вказаних населених пунктах відвідано 4 сім’ї учасників АТО, 8 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, 2 сім’ї в яких здійснювалася перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини, були обстеженні соціально-побутові умови всих категорій сімей. З сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах проведено бесіди щодо формування навичок самообслуговування, догляду та виховання дітей, забезпечення сім’ї належним одягом та продуктами харчування, ведення домашнього господарства. Обстеження умов проживання 2 сімей в яких здійснювалася перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини, кошти використовуються батьками раціонально, придбані всі необхідні речі та меблі для повноцінного проживання сімей з дітьми. Сімям учасників АТО була надана психологічна підтримка та проводилися психологічні бесіди з сім’ями учасників АТО до повернення членів їх родин із зони АТО.

 

 

 

 

В.о. директора Л.М.Заремба

ddwtqozm6cg З 02.09.2015 по 09.09.2015 проходив щорічний рейд «Урок» де спільно із службою у справах дітей дізнались кількість дітей, які приступили до навчання у 21-му навчальному закладі, а також було обстежено умови проживання 29 сімей в складних життєвих обставинах, опікунів, піклувальників.

Проведено бесіди з демобілізованими учасниками АТО, надано інформаційні та психологічні послуги.

Надавалась психологічна підтримка сім’ям учасників АТО, а також проводились психологічні бесіди до повернення членів їх родин  із зони АТО.

Здійснювалась перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини в 6 –х сім’ях, кошти батьками використовуються для забезпечення належних умов для утримання та виховання дитини.

Здійснюється соціальний супровід над  дитячими будинками сімейного типу. З дітьми та батьками проводяться регулярні зустрічі, бесіди щодо проживання та повноцінного розвитку дітей. Спостерігається, як проходить адаптаційний період дітей, які нещодавно були взяті на виховання в родину. Батьки добросовісно виконують покладені на них обов’язки щодо виховання дітей.

 

 

В.о. директора                                                                                      Л.М.Заремба

90419_380 Основною метою діяльності Катеринопільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є надання соціальних послуг (психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних, юридичних) сім’ям, дітям та молоді. Участь у виконанні соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, зокрема забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики і реабілітації.

Кожного тижня спеціалістами центру здійснюються виїзди в населенні пункти району де першочергово забезпечують виконання наступних завдань:

-   раннє виявлення сімейних криз з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблем;

-   збереження сімейного середовища для дитини, запобігання вилученню дітей із сімей;

-   допомога соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї;

-   психологічна підтримка сім’ям учасників АТО;

-   проводять психологічні бесіди з сім’ями учасників АТО до повернення членів їх родин  із зони АТО.

-   перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини;

Здійснюється соціальний супровід над прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу. З дітьми та батьками проводяться регулярні зустрічі, бесіди щодо проживання та повноцінного розвитку дітей. Батьки добросовісно виконують покладені на них обов’язки щодо виховання дітей.

З 01.08.2015 по 19.08.2015 р. були сплановані виїзди в такі населені пункти: с. Єлизаветка, с. Мокра Калигірка, с. Суха Калигірка, с. Залізнячка, с. Новоселиця, смт Єрки, смт Катеринопіль. В вище вказаних населених пунктах було відвідано 4 сім’ї учасників АТО, 10 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, 2 сім’ї в яких здійснювалася перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини, 1 сім’я  особи інваліда дитинства, 3 дитячих будинки сімейного типу. Були обстеженні соціально-побутові умови всіх категорій сімей, з сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах були проведенні бесіди та здійснювалася робота щодо формування навичок самообслуговування, догляду та виховання дітей, забезпечення сім’ї належним одягом та продуктами харчування, створення належних умов проживання сім’ї в будинку, ведення домашнього господарства, а також перевірено чи діти забезпечені шкільним приладдям та одягом до навчального року. Обстеження умов проживання сім’ї, особи інваліда дитинства, батьки були проінформовані щодо проходження комплексного медичного обстеження їхньої дитини. Обстеження умов проживання 2 сімей в яких здійснювалася перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини, кошти батьками використовуються в правильному напрямку, придбані всі необхідні речі та меблі для повноцінного проживання та існування сімей з дітьми. Відвідування дитячих будинків сімейного типу показало, як проходить адаптаційний період дітей, які нещодавно були взяті на виховання в родину, готовність дітей до нового навчального року. Сім’ям учасників АТО була надана психологічна підтримка та проводилися психологічні бесіди з сім’ями учасників АТО до повернення членів їх родин  із зони АТО.

 

 

В.о. директора                                                                                     Л.М. Заремба

Середа, 08 квітня 2015, 13:23

Допомога переселенцям

Автор Внутрішня політика

Катеринопільський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає, допомогу вимушеним переселенцям  з окупованої території АР Криму, Донецької та Луганської областей, що виявили бажання проживати на території Катеринопільського району, та дозволить здійснити адаптацію на новому місці проживання, а саме: надання соціально – педагогічних, соціально – медичних, соціально – економічних, юридичний, психологічних та інформаційних послуг та консультацій щодо виготовлення втрачених та необхідних документів, реєстрація за місцем проживання.

За допомогою звертайтесь в районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Катеринопіль вул. Леніна, 12, тел. 2 32 66.

 

Директор                                                                                           О.В.Шевчук

<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2