Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 12 липня 2018, 10:58

Легальна зайнятість – гарантія соціального захисту

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

P7090033 9 липня 2018 року в Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості з метою підвищення обізнаності населення про негативні наслідки неофіційного працевлаштування та розкриття переваг легальної зайнятості, провели інформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість». В роботі семінару взяла участь провідного фахівця Катеринопільського відділення з обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області – Шевчук Алли.

Провідний фахівець з профорієнтації Катеринопільської філії Черкаського ОЦЗ Олександр Палубінський в своєму виступі відзначив, що питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним: «Існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального працевлаштування та не укладають передбачені законодавством трудові договори. Неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття а також компенсації тимчасової непрацездатності».

Під час заходу безробітних проінформували про зміни та нововведення в рамках пенсійної реформи, які вступили в силу з 1 січня 2018 року, а саме: зміна норм трудового стажу для виходу на пенсію за віком, зміна розрахунку розміру пенсії, перерахунок та підвищення пенсій. Також фахівець Пенсійного фонду ознайомила присутніх з сучасним сервісом Пенсійного фонду, який дозволяє  громадянам самостійно відслідковувати сплату роботодавцем внесків до фонду та фіксацію свого страхового стажу через сайт фонду або через СМС - повідомлення та роз’яснила присутнім які кроки для цього потрібно зробити.

Змінено Четвер, 12 липня 2018, 11:06

Додати коментар

Захисний код
Оновити