Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 06 червня 2018, 10:19

04.06.2018 року відбулося засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

04.06.2018 року  відбулося засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення,  на якому було розглянуто питання:

1. Про стан невиробничого травматизму за І квартал 2018 року в районі.

Аналізуючи стан невиробничого травматизму в районі, відмічаємо, що загальна кількість потерпілих від  нещасних випадків за І квартал 2018 року  зменшилася  з  273 до   168 порівняно з відповідним періодом минулого року. Всього від травм невиробничого характеру в районі за І квартал  2018 року загинуло 10 осіб (більше на 3 осіб).

Загальна  кількість нещасних випадків, що трапилась з дітьми віком до 14 років за І квартал 2018 року становить 18 проти 21 у 2017 році (менше на 3 випадки). За даний період  нещасних випадків із смертельним наслідком дітей віком до 14 років немає. Найбільше дітей травмується внаслідок випадкових падінь – 11 дітей.   Аналізуючи стан невиробничого  травматизму в районі, вимушені констатувати, що найбільша кількість припадає на випадкові падіння потерпілих – 108 нещасні випадки. Враховуючи це, для проведення протиожеледних заходів в зимовий період  забезпечується своєчасне постачання соляно – піщаної суміші для підсипки прибудинкових територій та розчистка доріг і тротуарів від снігу. При підготовці до осінньо-зимового періоду проводиться перевірка наявної техніки для виконання вищевказаних завдань.

За станом здоров’я і фізичного розвитку дітей ведеться педагогічний та медичний контроль. Для хворих дітей і дітей інвалідів у дитячому відділенні обладнано  палату для соціальної та фізичної реабілітації.

У газеті “Катеринопільський вісник” діє рубрика “Безпека дітей – наша спільна турбота” у якій порушуються зазначені вище питання.

З метою поліпшення організації роботи по профілактиці травматизму невиробничого характеру, рада райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення вирішила:

Сектору з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи   райдержадміністрації; відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації; Катеринопільському РС Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій; Катеринопільській центральній районній лікарні;  управлінню соціального захисту населення райдержадміністраці,ї:

- провести роботу щодо зменшення  випадків травматизму невиробничого характеру;

- спільно з виконкомами сільських та селищних рад, об’єднаних територіальних громад на відповідних територіях проводити роботу профілактики травматизму невиробничого характеру;

- постійно проводити серед населення роботу з пропаганди здорового способу життя;

- постійно проводити роз’яснювальну роботу через газету “Катеринопільський вісник” щодо профілактики травматизму невиробничого характеру.

2. Нещасні випадки, що сталися на підприємствах району за І квартал 2018 року та профілактика виробничого травматизму під час проведення      зернозбиральних робіт у сільськогосподарському виробництві.

За І квартал 2018 року на підприємствах району сталося 3 нещасні випадки на виробництві. За останні роки першопричинами нещасних випадків є порушення трудової і виробничої дисципліни, допуск до роботи без проведення інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці, недосконалість технологічних процесів, незадовільний стан сільськогосподарської техніки й обладнання тощо.

Найбільш травмонебезпечним періодом у сільськогосподарському виробництві є проведення зернозбиральних робіт у сільськогосподарському виробництві. Це зумовлено максимальним напруженням, стислістю строків проведення таких робіт, що може призводити до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу. До початку зернозбиральних робіт ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб забезпечити виробничу безпеку у сільськогосподарських підприємствах.

Виходячи з аналізу причин і обставин нещасних випадків, ефективність заходів профілактики виробничого травматизму буде забезпечена за таких умов: посилення трудової та виробничої дисципліни; своєчасне проведення інструктажів, навчання та перевірка знань з питань охорони праці; забезпечення працівників відповідними засобами індивідуального захисту; організація безпечної експлуатації машин і механізмів, сільськогосподарської техніки й обладнання; оперативний і дієвий контроль за станом охорони праці.

Зазначені дії не вимагають від роботодавців, власників підприємств значних фінансових і трудових витрат і в той же час сприяють збереженню життя і здоров’я працівників, зменшенню матеріальних і моральних збитків.

Лише цілковите виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, належна організація робіт дадуть змогу провести зернозбиральні роботи 2018 року без травмувань і аварій.

Для запобігання виробничого травматизму  рада райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення  вирішила:

Роботодавцям, власникам підприємств, приватним підприємцям:

--   провести позапланові інструктажі  з питань охорони праці;

--  забезпечити працівників відповідними засобами індивідуального захисту;

-- провести організаційні роботи щодо безпечної експлуатації машин і механізмів, сільськогосподарської техніки й обладнання.

3 .Підсумки проведення Тижня охорони праці в районі.

28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685 також відмічає цю дату.

Метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та культури охорони праці в Україні.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління».

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання –спрямована на забезпечення гідних і безпечний умов праці для всіх працівників.

Управління соціального захисту населення Катеринопільської райдержадміністрації інформує щодо виконання плану заходів з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці в Україні

№ 33-34 від 27.04.2018  року у газеті «Катеринопільський вісник» надруковано Звернення оргкомітету до керівників і працівників підприємств девізом «Захищене і здорове покоління».

На веб-сайті Катеринопільської райдержадміністрації 26.04.2018 року розміщено Звернення оргкомітету до керівників і працівників підприємств девізом «Захищене і здорове покоління

07.04.2018 - 13.04.2018 року проведено спеціальне  навчання відповідальних за електрогосподарство та їх заступників на підприємствах, організаціях, установах   з «Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів» (НПАОП 40.1-1.21-98) , «Правил пожежної безпеки» та 13.04.2018 року проведено перевірку знань за участю інспекторів Держпраці  Горошка  М.Т. і  Держенергонагляду  Дудника В.П. (навчено  34 особи).

27 квітня 2018 року  були вручені грамоти Фонду соціального страхування  України

-- У конкурсі «Кращий спеціаліст з охорони праці» переміг інженер з охорони праці ТОВ «Сиророб» Білик Володимир Степанович.

Та філія Єрківський спецкар’єр дочірнього підприємства "Черкаський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України" смт. Єрки. Директор Вайвала Василь Степанович.

Рада райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення вирішила:

1. Інформацію про  виконання  заходів щодо проведення  Тижня  в районі взяти до відома.

Змінено Понеділок, 25 червня 2018, 10:25

Додати коментар

Захисний код
Оновити