Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 02 серпня 2017, 11:12

Ваучери на навчання - як засіб підвищення конкурентоспроможності на ринку праці для громадян категорії «45+»

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Ваучер Відповідно до нового Закону «Про зайнятість населення» та Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, особи, старші від 45 років, із страховим стажем не менше ніж 15 років, уже мають професійно-технічну, або вищу освіту мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом підготовки та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

30 червня 2017 року набув чинності наказ Мінсоцполітики від 13.05.2017 № 782 «Про затвердження змін до Переліку професій, спеціальностей, напрямів та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер» . Перелік професій для навчання доповнений такими позиціями:

-         Верстатник деревообробних верстатів;

-         Електромонтер з ремонту та

обслуговування електроустаткування;

-         Машиніст бульдозера;

-         Машиніст екскаватора;

-         Машиніст крана автомобільного;

-         Монтажник систем утеплення будівель;

-         Охоронник;

-         Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування;

-         Слюсар – сантехнік;

-         Швачка.

Перелік спеціальностей доповнено наступними позиціями:

-         Медична психологія;

-         Фізична терапія, ерготерапія;

-         Кібербезпека.

 

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не вище ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 17000 гривень. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Особа може самостійно обирати професію чи спеціальність для перепідготовки або підвищення кваліфікації з переліку професій, затвердженого Кабінетом Міністрів України, а також навчальний заклад, в якому вона бажає здійснювати навчання.

За детальною інформацією та отриманням консультацій з питань отримання ваучера, переліку професій, за  якими можна отримати освіту та порядку навчання пропонуємо звертатись до спеціалістів Катеринопільського районного центру зайнятості за адресою смт. Катеринопіль, вул. Соборна, 55 а, або за телефоном 3-01-03.

Змінено Середа, 02 серпня 2017, 11:39

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Адміністративні послуги