Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 20 жовтня 2016, 14:48

Про субсидії

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

_subs Розпочався опалювальний період, і у жителів нашого району – одержувачів житлової субсидії закономірно виникає питання, як буде призначена субсидія на наступний термін, які відбулись зміни в законодавстві щодо призначення субсидій.

Одержувачам субсидії, термін дії яких закінчується буде зроблено нове призначення субсидії з врахуванням доходів за 2015 рік, на новий термін, до закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців,  без особистого звернення заявника.

Для осіб, які проживають в приміщенні без реєстрації на підставі договору найму, субсидія на наступний термін призначається лише за особистим зверненням на строк дії договору найму (оренди) житла, але не більше, ніж на 12 місяців з місяця звернення, до закінчення опалювального сезону.

За результатами проведеного аналізу надання пільг і субсидій в минулий опалювальний період Урядом переглянуто соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг та прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 27 квітня 2016 р. № 317, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

З 1 травня 2016 р. для одержувачів пільг і субсидій норма використання природного газу для індивідуального опалення становить 5,5 куб. метрів природного газу на 1кв. метр опалювальної площі на місяць(було –7 куб. метрів).

Норма газу лише для газової плити становить 7,1 куб. метра на одну особу на місяць (було – 9 куб. метрів), а за наявності газової плити та газового водонагрівача – 14 куб. метрів на одну особу на місяць (було – 18 куб. метрів).

Інші нормативи не змінено, зокрема соціальна норма житла для надання субсидій

13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на сім’ю

48,87 м2

Норма на сім’ю з однієї особи

62,52 м2

Норма на сім’ю з двох осіб

76,17 м2

Норма на сім’ю з трьох осіб

89,82 м2

Норма на сім’ю з чотирьох осіб

 

Коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення

1-2-поверхові будівлі

3-4-поверхові будівлі

будівлі на 5 і більше поверхів

1,091

0,636

0,429

Також удосконалено порядок надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Внесені суттєві зміни стосовно обрахування доходу для призначення субсидії:

-       при призначенні субсидії до сукупного доходу не буде враховуватися державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

-       субсидія призначається, виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за попередній календарний рік. Виключено право призначати субсидію на основі середньомісячного сукупного доходу осіб за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія;

-       якщо  в  особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року,  за  який  враховуються  доходи  для  призначення  субсидії, середньомісячний  сукупний дохід менший відпрожиткового мінімуму, встановленого  для  працездатних  осіб станом на 31 грудня цього жроку,  або  в  якої  відсутні доходи, але вона навчалася за денною формою   навчання   у  загальноосвітньому,  професійно-технічному, вищому    навчальному    закладі,    длярозрахунку    субсидії середньомісячний  дохід  такої  особи визначається на рівні одного прожиткового  мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на  31  грудня  року,  за який враховуються доходи для призначення субсидії;

-       якщо  в  особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року,  за  який враховуються  доходи  для  призначення  субсидії, середньомісячний  сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого  для  працездатних  осіб станом на 31 грудня цього ж року,  але яка протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один з наступних   видів  доходу:  пенсію,  стипендію,  допомогу  при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення  нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  допомогу  по  догляду за інвалідом I та II групи внаслідок  психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на  пенсію  та  інвалідам,  допомогу  по  безробіттю  або будь-які доходи,  отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31  грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії  включаються  фактичні  розміри  отриманих такими особами доходів;

-              якщо  в  особи, яка досягла 18-річного віку станом на 1 січня року,  за  який враховуються  доходи  для  призначення  субсидії, відсутні  доходи,  для  розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої  особи  визначається  на  рівні  двох  розмірів прожиткового мінімуму,  встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року,  за  який  враховуються  доходи  для призначення субсидії;
Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку:

– першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, (було – один прожитковий мінімум);

–  другої групитрьох розмірів  прожиткового мінімуму (було – 2 прожиткових мінімумів);

третьої групи – чотирьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (було – 3 прожиткових мінімумів).

З 1 травня 2016 року розмір прожиткового мінімуму на особу в розрахунку на місяць становить 1399,00 грн. Це впливатиме  на визначення розміру обов'язкового відсотку платежу при призначенні субсидії.

Нагадуємо, що обов'язковий відсоток розраховується індивідуально для кожної сім'ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

-       середньомісячний дохід на одну особу за попередній календарний рік ділиться на прожитковий мінімум на одну особу (з 1 травня 2016 року – 1399,00 грн);

-       результат ділиться на базовий коефіцієнт 2;

-       після чого отримана цифра множиться на базовий коефіцієнт 15 %.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Наприклад:

1. За призначенням субсидії звернулась сім’я (чоловік, жінка і неповнолітня дитина), яка проживає у сільській місцевості в житловому будинку з опалювальною площею 90 м2 і дохід якої в місяць становить  4000 грн. Вартість комунальних послуг згідно затверджених норм  в опалювальний період становить 3406,27 грн.: газопостачання (норма площі на сім’ю із трьох чоловік ((76,17 м2*5,5м3)*коригуючий коефіцієнт 1,091)+газ до плити 7,1м3*3 особи = 478,35 м3*6,897 грн.(вартість 1м3 газу)=3299,17 грн. та електропостачання (90 кВт+30 кВт на кожного члена сім’ї) 150 кВт*0,714 (вартість 1 кВт електроенергії)=107,10 грн. щомісячно.

Визначаємо обов’язковий відсоток платежу:

4000 : 3 особи = 1333 грн.

1333: 1399 : 2*15= 7,15 %

Визначаємо розмір обов’язкової плати сім’ї:

4000 * 7,15% = 286,00 грн.

Розмір субсидії у межах норм споживання становитиме

3406,27 – 286,00 = 3120,27 грн.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» зі змінами які внесені постановою КМУ №540 від 08.08.2016 затверджено натуральні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та їх вартість, відповідно до яких населенню надаються житлові субсидії готівкою.

При призначенні житлової субсидії готівкою в 2016 році застосовується ціна твердого палива – 2000 грн. за одну тонну, при нормі використання 2 тонни на домогосподарство; ціна скрапленого газу – 200 грн.. за один балон, при нормі

-       два балони на рік для сімей, що складаються з однієї-двох осіб;

-       три балони для сімей з трьох-чотирьох осіб;

-       чотири балони для сімей з  п’яти і більше осіб.

За бажанням громадян призначена сума субсидії виплачується у відділенні поштового зв'язку чи перераховується на їх рахунок у банківській установі.

Ще раз звертаємо Вашу увагу! Звертатись за перерахунком субсидії необхідно тільки у разі, якщо у Вас  відбулись зміни у складі зареєстрованих в приміщенні, зміни у наданні житлово-комунальних послуг, купівлі товарів на суму понад 50 тис. грн.

За відсутності зазначених змін особисто звертатися за призначенням субсидії на новий період не потрібно. Управління зробить призначення субсидії без Вашого звернення, на підставі попередньої заяви. Всі дані про розмір Ваших доходів за 2015 рік та про розмір платежів за житлово-комунальні послуги будуть отримані управлінням  на запити.

Під час призначення субсидії без звернення громадян на наступний період, сім’ям, яким субсидія призначалась на підставі рішення комісії, переглядатись зазначені рішення комісії не будуть.

Заява та декларація на призначення субсидії вперше можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з використанням електронного цифрового підпису. Якщо відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після особистого підпису заявником зазначених документів у місячний строк.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою КМУ  від 27.04.2016 №317 передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону (до 01.05.2016 року) виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій на оплату опалення, що і було зроблено Катеринопільським РЕМом та ТОВ «Черкасигаззбут» у вересні 2016 року. Нагадаємо, через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідали реальному споживанню послуг, в минулий опалювальний період (2015-2016рр.) на рахунках отримувачів субсидій по Україні утворилася сума невикористаних субсидій у розмірі понад 10 млрд. грн. Через це Уряд був вимушений відкоригувати соціальний норматив, наблизивши його до реального споживання (5,5 м3 газу на кожен м2 опалювальної площі). Враховуючи обмеженість бюджетних коштів, невикористані суми субсидії – все що перевищувало вартість 100 м3 газу або 150 кВт електроенергії  (у разі наявності електроопалення) – у цьому році було повернуто до Державного бюджету, тому фактично з 01 травня цього року на рахунках абонентів як РЕМу так і по газопостачанню відсутні суми з накопиченими «мінусами».

Також слід зазначити, що відповідальність за правильність та своєчасність передачі показників за спожите світло та природний газ несе особисто Споживач (Абонент), а питання щодо ведення обліку та правильності виставлених до оплати рахунків за надані послуги, зокрема за вересень 2016 року, вирішуються виключно у площині Споживач – Організація-надавач послуг (РЕМ, «Черкасигаззбут») та відповідно до умов договору, укладених між обома сторонами.

Змінено Четвер, 20 жовтня 2016, 14:50

Додати коментар

Захисний код
Оновити