Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (409)

Вівторок, 12 листопада 2019, 12:23

Марафон професій

Автор Внутрішня політика

IMG_20191107_130936В рамках проведення акції «Випускник 2020» фахівцями Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості 07.11.2019 було проведено профорієнтаційний інтелектуально-змагальний захід у форматі брейн – рингу «Марафон професій» для учнів 9-11 класів Ярошівської загальноосвітньої школи Мокрокалигірської ОТГ.

Метою проведення такого заходу є активізація молоді до пізнання світу професій, ознайомлення з вимогами професій до індивідуально-психологічних, фізіологічних та професійних якостей особистості, сприяння розвитку творчих здібностей, поглиблення знань про професії, ознайомлення з послугами служби зайнятості.

Загалом було сформовано 3 команди, які виконали ряд завдань та конкурсів, завдяки яким учасники змогли перевірити рівень наочно-образного мислення, увагу, пам’ять, логічне мислення, просторове мислення, швидкість реакції та кмітливість. Виконуючи завдання та відповідаючи на поставлені питання, учні розширювали знання про професії, їх класифікацію, предмет праці, вимоги до особистості.

Школярі із задоволенням та спортивним азартом змагалися та демонстрували свою обізнаність. Захід пройшов у захоплюючій жвавій атмосфері

IMG_20191107_123635По завершенні виконання завдання «Збери пазл» учням були продемонстровані відеоролики про професії «Автомеханік», «Будівельник» та «Архітектор».

Наостанок всі учасники команд отримали символічні призи від фахівців служби зайнятості. Всього участь у заході взяли 26 осіб 9-11 класів.IMG_20191107_130019

Вівторок, 12 листопада 2019, 12:19

Вибір професії і ринок праці

Автор Внутрішня політика

IMG_20191106_130228В рамках проведення акції «Випускник 2020» фахівцями Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості 06.11.2019 було проведено профорієнтаційний урок для учнівської молоді Лисичобалківського НВК.

Метою заходу було розширення уявлення майбутніх випускників про світ професій, необхідність свідомого вибору професії, станом ринку праці та актуальними на ринку праці професіями, послугами, що надаються службою зайнятості а також новими електронними сервісами, які дозволяють молоді пізнати підходящі для них сфери діяльності.

Як зазначив фахівець з профорієнтації Палубінський О. «Зусилля прикладені до професійного самовизначення сьогодні є запорукою професійного успіху та визнання суспільством завтра».

В ході уроку особливу увагу молоді звернено на необхідність пізнання як власних професійних якостей, рис характеру, індивідуально-фізіологічних можливостей так і вимог, які висуває обрана професія до працівника. Узгодження цих складових є основою свідомого вибору майбутньої професійної діяльності. Для надання допомоги у цьому учням було надано детальну, покрокову інструкцію проходження психодіагностичного тестування в консультаційній мережі «Моя професія» та платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри IMG_20191106_124214Державної служби зайнятості.

Всього участь у заході взяли 18 учнів 8-9 класів

Профорієнтаційними-фото Цьогоріч послугами обласної служби зайнятості скористались 12472  безробітних осіб з числа молоді до 35 років (31% загальної кількості безробітних). Допомогу по безробіттю отримували  9319 молодих осіб.

За сприяння Черкаської обласної служби зайнятості у січні-вересні 2019 року знайшли роботу 9319 молодих громадян, зокрема, кожен другий з них працевлаштований до набуття статусу безробітного.

Профорієнтаційними послугами скористалися 20,7 тис. молодих людей.

З метою максимального наближення професійних навичок громадян, які шукають роботу, до потреб роботодавців, розширення компетенції та підвищення конкурентоспроможності, державна служба зайнятості здійснила професійне навчання 1498 безробітних у віці до 35 років.

Станом на 1 жовтня 2019 року кількість осіб з числа молоді, які мали статус безробітного становила понад 3,6 тис. осіб, що на 18% менше, ніж на відповідну дату минулого року. Допомогу по безробіттю отримували понад 2,7 тис. осіб, що на  9,6% менше ніж на відповідну дату минулого року.Профорієнтаційними-фото-1

IMG_20191024_14070124 жовтня в рамках проведення акції «Випускник 2020» та з метою розширення уявлення учнівської молоді про світ професій, активізації молоді до пізнання їх змісту фахівцями Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості спільно з фахівцями Катеринопільського районного сектору Державної Служби Надзвичайних ситуацій у Черкаській області проведено професіографічну екскурсію для учнів 9-го класу Катеринопільського ліцею на базі 2-го державного пожежно-рятувального поста.

Екскурсію проводили заступник начальника - Москаленко Олександр Сергійович та провідний фахівець Любота Віталій Валентинович, які ознайомили школярів з історією виникнення пожежно-рятувальної служби в Україні, історією створення та діяльності Катеринопільського пожежно-рятувального поста, структурою організації, а також з такими професіями, як пожежний-рятувальник, гірський рятувальник, водолаз, психолог. Крім того, діти отримали інформацію про навчальні заклади України, що займаються підготовкою фахівців різного профілю для рятувальних служб.

Під час проведення заходу учні змоги перевірити свої знання з основ пожежної безпеки: під час відповідей на поставлені питання, вони демонстрували обізнаність щодо видів вогнегасників та умов їх застосування. Також хлопці та дівчата приміряли пожежне спорядження, ознайомилися з оснащенням пожежного автомобіля.

Всього участь у заході взяли 20 учнів.

Вівторок, 29 жовтня 2019, 15:54

Ліга професій

Автор Внутрішня політика

IMG_20191023_15225223 жовтня команда учнів Єрківської загальноосвітньої школи приймала участь у міжрайонному півфіналі профорієнтаційного змагального заходу «Ліга професій», що проходив у м. Звенигородка.

Організаторами проведення такого заходу в рамках акції «Випускник 2020» були Черкаський обласний центр зайнятості спільно з Департаментом освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, відділом освіти Звенигородської РДА. Участь у заході, крім команди Катеринопільського району, також брали учнівські команди Звенигородського, Лисянського, Шполянського, Тальнівського та Жашківського районів.

Пізнавальними та цікавими були презентації наступних навчальних закладів: ДНЗ Центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів - м. Звенигродка, БРЦПО у Черкаській області (відділення м. Ватутіно), ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей», які продемонстрували майстер-класи таких робітничих професій, як електромонтер, офіціант, бармен, плиточник-лицювальник. Молодь з цікавістю знайомилася з секретами професій, умовами навчання, технічним оснащенням навчальних закладів.

У проведенні змагань взяли участь учні 6 команд: «Панянки» -м.Звенигородка, «Знай наших» - м.Тальне, «Фортуна» - смт Єрки, «Ерудит» -смт Лисянка, «Грифіндор» - м. Шпола та «Нова нація» - м. Жашків. Команди в жартівливій формі креативно шукали відповіді на питання «ким бути?», презентували та рекламували різні професії, проявили неабияку кмітливість та творчість у виконанні завдань.

Захід відбувся у жвавій та емоційно насиченій атмосфері, що підтвердило інтерес молоді до питань професійного самовизначення.

Бажаємо всім учасникам і надалі поповнювати багаж своїх знань, щоб зробити впевнений крок у професійне майбутнє та вдало обрати професію!

#Лігапрофесій #змагання #профорієнтація #Єрки #учні #службазайнятості

IMG_20191009_0907459 жовтня директор Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяна Кондратенко спільно із головою Єрківської об’єднаної територіальної громади Леонідом Польовим та державним інспектором праці Миколою Мирошниченко  провели семінар-нараду з питань співпраці зі службою зайнятості та дотримання трудового законодавства з роботодавцями, які здійснюють діяльність на території громади.

Директор районної філії проінформувала учасників заходу про стан ринку праці району, підсумки роботи за 9 місяців 2019 року та напрямки подальшої співпраці з роботодавцями. Т.Кондратенко зазначила : «Ми не випадково на засідання запросили такий широкий загал: і представників органів місцевого самоврядування, і представників бізнесу, і державного інспектора з праці. Бо питання зайнятості населення, ситуація на ринку праці безпосередньо залежить від економічного та соціального розвитку країни та регіону. Тому і відповідальність за стан ринку праці лежить на всіх нас разом».

Про послуги для роботодавців, нові онлайн-технології та електронні сервіси служби зайнятості розповіла заступник начальника відділу надання соціальних послуг районної філії Вікторія Волошенюк. Також вона розкрила переваги використання електронного кабінету для роботодавців та запросила останніх прийняти участь в опитуванні, яке проводить Державний центр зайнятості.

Виступ державного інспектора праці  М.Мирошниченка був присвячений практичному застосуванню роботодавцями законодавства України про працю. Микола Петрович доступно роз’яснив підприємцям про наслідки використання не задекларованої праці найманих працівників та виплати зарплати в «конвертах».

Голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий у своєму виступі зазначив: «Тільки комплекс зусиль, який включає в себе покращення умов ведення бізнесу, залучення інвестицій і відродження вітчизняної промисловості, детінізацію зарплат,  зміну підходів до професійної освіти, стимулювання місцевого економічного розвитку, дасть відчутний для людей результат. Ми вже робимо перші кроки, ми твердо налаштовані змінити ситуацію і будемо діяти і далі рішуче і системно».

Захід пройшов  у формі конструктивного діалогу, учасники отримали вичерпні відповіді на питання, що їх зацікавили.

2 IMG_20191009_093341

IMG_20191008_153949 8 жовтня відбулася робоча зустріч директора районної філії Черкаського ОЦЗ Кондратенко Т.І. з директором Мокрокалигірського психоневрологічного будинку-інтернату Мартиненко І.М. Під час конструктивного діалогу обговорили кадрові потреби установи та шляхи укомплектування персоналу, узгодили шляхи подальшої співпраці та участь роботодавця у масових заходах служби зайнятості.
Також під час зустрічі Іван Миколайович поінформував, що інтернат має гостру потребу в кадрах: соціальний працівник та електрик.
Якщо Вам потрібна додаткова інформація, звертайтеся за тел.:
(047-42)3-01-03, 3-00-64, або за адресою смт Катеринопіль, вул. Соборна, 55а.

Оголошення На цей  час у всіх регіонах затверджені та діють Програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2020 роки, які спрямовані на створення соціально-економічних, ресурсних, фінансових, інформаційних умов розвитку малого та середнього підприємництва в регіонах, в тому числі на сприяння безробітним у реалізації їх права на самозайнятість та започаткування підприємницької діяльності.

За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (далі - КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширюється по всій території України.

КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються та мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій та збільшення рівня зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ-послуг та виробництва меблів.

КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.

Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватися в залежності від складності запропонованої діяльності.

Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду /.

Кінцевий термін подачі заявок – 29 лютого 2020 року.

 

 

 

IMG_20190821_090250З метою прискорення укомплектування наявних вакансій листоноші та оператора залу для Центрального відділення поштового зв’язку Катеринопіль-1, а також вакансії начальника відділення поштового зв’язку в с. Єлизаветка   21 серпня  2019 року в залі  Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості відбувся міні - ярмарок вакансій за участю представників роботодавця.

«Нас влаштовує така форма співпраці зі службою зайнятості, адже дає можливість особистого спілкування з претендентами на вакансії, що, в свою чергу,  допомагає за короткий період підібрати необхідного працівника з числа безробітних» - зазначила заступник начальника Катеринопільського ЦВПЗ Черкаської дирекції АТ «Укрпошта» Людмила Щербатюк.

В заході прийняли участь 16 осіб, які перебувають на обліку в районній філії та виявили бажання ознайомитись із запропонованими вакансіями.

Захід пройшов у формі конструктивного діалогу.

IMG_20190821_090327

Стабільно-високим-залишається-фото За робітничими професіями найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв, трактористів, дорожніх робітників, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів. Серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, мулярів, оброблювачів птиці, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг. Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники,  укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 липня у базі даних обласної  служби зайнятості налічувалося 1 376 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 743 пропозиції роботи, отримані з інших джерел. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 5,8 тис. грн (на відповідну дату 2018 року – 5 тис.  грн), у 78,3 %  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив більше 6,7 тис. грн, для фахівців – 5,9 тис грн, для кваліфікованих робітників з інструментом – 6,4 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 6,1 тис. грн, для професіоналів – 6,3 тис. грн,  для технічних службовців –5,4  тис. грн, для працівників найпростіших професій – 4,9 тис. грн., для працівників сфери торгівлі та послуг – 4,7 тис. грн, для  кваліфікованих працівників сільського господарства – 5,5 тис. грн

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 липня  пропонується у вакансіях для командира повітряного судна (літака, вертольота) – 30 тис. грн, начальника виробничого управління, монтажника систем утеплення будівель, фарбувальника (виробництво текстилю) – по 15 тис. грн, бортмеханіка – 14 тис. грн, агронома, лікаря, інспектора прикордонної служби, монтажника технологічного устаткування – по 12 тис. грн, монтажника будівельного – 11,3 тис. грн

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 30