Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (469)

Вівторок, 15 вересня 2020, 12:21

Спілкуємося ефективно!

Автор Внутрішня політика

image51b98d1cde4b087bce0b66a9833fc860-VЗ метою сприяння шукачам роботи у оволодінні навиками ефективної  комунікації як основи взаємодії фахівцями Катеринопільської районної філії було проведено семінар-тренінг «Підготовка до співбесіди з роботодавцем».

Під час семінару-тренінгу учасники дізнавалися, які помилки найчастіше допускаються при співбесіді, які основні перешкоди виникають при підготовці до співбесіди, яким чином потрібно презентувати себе перед потенційним роботодавцем.image542c5cf667bf127b3d07092ab7d26f9a-V

В ході обговорення та виконання визначених фахівцем центру зайнятості завдань учасники дізналися, як домовитися про співбесіду по телефону, як надіслати резюме та мотиваційний лист, як підготуватися до зустрічі з роботодавцем та отримали поради щодо психологічних аспектів підготовки.

Зауважимо, що такі заходи дозволяють шукачам бути більш активними при співбесіді та отримувати більшу результативність у пошуку омріяної роботи.

Катеринопільська районна філія Черкаського ОЦЗ

timthumb Протягом літнього періоду 2020 року до Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості надійшло 166 вакансій.   В цей час найбільш затребуваними були робочі місця, які не потребують кваліфікації – підсобний робітник (45 вакансій) .

Також користувалися попитом вакансії:

- оброблювач птиці – 15 вакансій (з/п від 6500 грн);

- укладальник-пакувальник – 13 вакансій (з/п від 6000 грн);

- водій автотранспортних засобів – 10 вакансій (з/п від 5000 грн);

- продавець – 10 вакансій (з/п від 5000 грн);

- бухгалтер – 7 вакансій (з/п від 5000 грн).

Катеринопільська районна філія Черкаського ОЦЗ

Вівторок, 08 вересня 2020, 10:21

Корисно для безробітних.

Автор Внутрішня політика

image5d61b92b01241a851c8b04e2a7225a7d-VОдним з важливих напрямків роботи служби зайнятості є організація інформування клієнтів про всі аспекти взаємодії служби з шукачами роботи. Починаючи з серпня поточного року фахівцями Катеринопільської районної філії відновлено організацію та проведення профорієнтаційних семінарів для безробітних в умовах адаптивного карантину. Так 31.08.2020 було проведено інформаційний семінар із загальних питань зайнятості для осіб, що зареєструвалися в районній філії.

В ході семінару учасники отримали інформацію щодо особливостей обслуговування у період дії карантину та види соціальних послуг для шукачів роботи. Також було акцентовано увагу клієнтів на можливостях електронних сервісів державної служби зайнятості, зокрема, «Електронний кабінет шукача роботи», «Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри», «Моя професія: консультаційна мережа» та «Освітній портал».

Громадяни, які відвідали захід,  отримали інформацію про актуальні та перспективні замовлення від роботодавців району, рівень заробітної плати та основні вимоги до пошукачів роботи.

Катеринопільська районна філія  Черкаського ОЦЗ

Зарплата в конверті Проблема використання  незадекларованої праці в районі на даний час залишається  актуальною. Як свідчить практика, багато роботодавців малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно, в «конвертах», роботодавець позбавляє свого працівника права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством  норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на незадекларовану зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав  та соціальним захистом  у разі скрутних життєвих обставин.

Детінізація зайнятості - це вимога сьогодення. Знизивши ставку нарахування єдиного соціального внеску до 22%, держава зробила крок назустріч бізнесу  та очікує легалізації робочих місць, підвищення рівня заробітної плати.

Проте, незважаючи на проведені роз’яснювальні заходи та вимоги діючого законодавства, оформлення найманих працівників належним чином є проблемою. Не виходячи на перевірки, а проаналізувавши тільки наявні  бази даних, можна з упевненістю сказати, що місцеві бюджети Катеринопільщини також втрачають кошти. Явною ознакою прихованої зайнятості є той факт, коли людей оформляють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочий час по 2-4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день.  Відповідно зарплату показують також за 2-4 год., з якої  й сплачують податки, а решта «конверт».

Небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, мінімізуються надходження до Пенсійного фонду, а особливо в тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати. Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян. Адже нарахування страхових внесків на обов’язкове пенсійне страхування здійснюється роботодавцем тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати.

Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір, а також не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, а це неминуче призведе до того, що: вимагатимуть працювати понад норму, а то і без вихідних без додаткової оплати праці; не буде доплат за роботу в нічний час, за наднормативні роботи і роботу у святкові дні, а також індексації заробітної плати у зв’язку із зростанням індексу інфляції; не буде вихідної допомоги при звільненні працівника через скорочення штатів; не буде ніяких соціальних гарантій, передбачених для працівника; не буде права на відпустку, в тому числі, і на відпустку в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною, грошової компенсації за невикористану відпустку; не буде права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці); не буде права на охорону праці; працівник не матиме змоги зареєструватись в центрі зайнятості як безробітний та отримати відповідну допомогу та багато інших негативних наслідків.

Не варто забувати, що відповідно до ст.265 КЗпП  як юридичних, так і фізичних осіб підприємців, що використовують найману працю, тепер штрафуватимуть за фактичне  допущення людей  до роботи без оформлення трудового договору, та виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ. Штраф у 30-тикратному розмірі  мінімальної заробітної плати, встановленої на момент  виявлення порушення (з 01 вересня - 150000грн.) стягуватимуть за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці застосовуватимуть штраф у 10-тикратному розмірі мінімальної заробітної плати (на сьогодні – 50000 грн.).

Тож вкотре закликаємо роботодавців та громадян зробити крок назустріч суспільству –  легалізувати найману працю та відмовитись від «чорної» зарплати в «конвертах».

IMG_20200807_105805Фахівцями Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості нещодавно було проведено черговий вебінар із загальних питань зайнятості для безробітних. Метою проведення таких заходів стала необхідність  координації взаємодії фахівців служби зайнятості та клієнтів в умовах карантину через застосування сучасних засобів зв’язку та поширення інформації про зміни у наданні соціальних послуг.

Під час участі у вебінарі учасники отримали інформацію про особливості взаємодії кар’єрного радника з клієнтом; види соціальних послуг та сучасні підходи їх отримання, а також ознайомилися з такими електронними сервісами служби зайнятості, як «Електронний кабінет шукача роботи», «Платформа з профорієнтації та  розвитку кар’єри», «Моя професія: консультаційна мережа», «Освітній портал», а також сучасними освітніми онлайн платформами «PROMETEUS» та «CURSERA».

По завершенню вебінару усі учасники отримали вичерпні відповіді на питання. 2 осіб виявили бажання проходити навчання на освітній онлайн платформі «Cursera».

IMG_20200820_155309В Катеринопільському районі в серпні 2020 року відновлено проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів з роботодавцями, направлених на детінізацію ринку праці.  Директор районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Т.Кондратенко спільно з провідним фахівцем Л.Ждановою та державним інспектором праці М.Мирошниченко провели зустрічі з керівниками  таких сільськогосподарських підприємств, як ФГ «Новоселиця», ФГ «Світлана», ФГ «Агро Вікторія Катеринопіль», ФГ «Агродана», ТОВ ім.Гетьмана, під час яких

Роботодавцям було надано консультації з питань дотримання законодавства про працю, висвітлено всі ризики використання незадекларованої робочої сили, а також проінформовано про послуги державної служби зайнятості. Особливий інтерес у керівників викликала можливість економії власних коштів за рахунокотримання компенсації єдиного соціального внеску в разі працевлаштування безробітних громадян на новостворені робочі місця. В нинішньому, непростому з багатьох причин році для роботодавців фінансова підтримка у вигляді компенсації ЄСВ є надзвичайно актуальною складовою у співпраці з державною службою зайнятості.

Робота, направлена на легалізацію трудових відносин в районі продовжується.

Завданнядержавноїслужбизайнятості - довести, що легальна робота – цезручно та вигідно - як роботодавцю, так і найманомупрацівникові.

Запитання відповідь 2 В яких випадках допомогу на випадок безробіття може бути скорочено або припинено?

Вичерпний перелік підстав  припинення, відкладення виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття та скорочення їх тривалості визначено в статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Найбільш поширеними підставами припинення виплати допомоги по безробіттю можна виокремити:

1) працевлаштування безробітного;

2) призову на строкову військову або альтернативну (невійськову) службу;

3) призначення чи отримання права на призначення пенсії за віком, пенсії за вислугу років або досягнення особою встановленого законом пенсійного віку;

4) призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості;

5) подання письмової заяви про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

6) подання письмової заяви про відмову від послуг державної служби зайнятості;

7) закінчення строку їх виплати;

8) зняття з обліку за невідвідування без поважних причин державної служби зайнятості 30 і більше календарних днів;

9) відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від двох пропозицій проходження професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості, у тому числі осіб, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності);

10) відмови від роботи за спеціальністю, професією, набутою після професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості.

Три останні підстави можна вважати санкціями за недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.

Окрім припинення виплати, допомога по безробіттю може бути скорочена на строк до 90 календарних днів у разі:

1) звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін (на 90 календарних днів). В період карантину дане скорочення не застосовується;

2) звільнення з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37пунктами 3478 статті 40статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, а також з аналогічних підстав, визначених іншими законами, (на 90 календарних днів);

4) приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу (у тому числі за межами України) або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю;

5) порушення умов і строку реєстрації та перереєстрації як безробітного, а також недотримання рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню;

6) перереєстрації безробітного, який був знятий з обліку за невідвідування державної служби зайнятості більше 30 календарних днів без поважних причин та не сприяв своєму працевлаштуванню;

8) припинення без поважних причин професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості.

Катеринопільська РФ ЧОЦЗ

РОБОТА - вакансія Протягом січня – липня 2020 року до Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості надійшло  445  вакансій.  Найбільш актуальними на ринку праці були вакансії робітничих професій.

Фахівцями районної філії визначено ТОП-5 найпопулярніших вакансій, які подали до укомплектування місцеві  роботодавці:

-         Тракторист – 100  вакансій (заробітна плата від 7,0 тис.грн);

-         Водій автотранспортних засобів – 55 вакансій  (заробітна плата від 6,5 тис.грн);

-         Оброблювач птиці – 25 вакансій (заробітна плата від 6,5 тис.грн);

-         Продавець – 20 вакансій (заробітна плата від 5,0 тис.грн);

-         Укладальник-пакувальник готової продукції – 15 вакансій (заробітна плата від 7,0 тис.грн);

За інформацією  Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ

Головне управління Фонду в області нагадує, що прийом відвідувачів у всіх сервісних центрах області розпочинається о 10.00 і триває до 19.00 (у п’ятницю – до 17.45) без перерви на обід.

Зміни пов’язані з продовженням на території України карантину до 31 серпня цього року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Фахівці головного управління Фонду також надають кваліфіковані консультації, зокрема, щодо можливості вирішення питань в онлайн-режимі через вебпортал електронних послуг (portal.pfu.gov.ua) та  відповідають на дзвінки, що надходять на телефони «гарячих ліній» сервісних центрів (https://www.pfu.gov.ua/ck/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-cherkaskij-oblasti/) або головного управління Фонду в області:

(242) 2 31 67 – для цивільних пенсіонерів;

(0472) 54 43 55 – для пенсіонерів силових структур.

 

Внаслідок отруєння каналізаційними газами щороку Фондом соціального страхування України реєструються виробничі нещасні випадки із смертельними наслідками, які стались при виконанні робіт по ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів, колодязів. Велика частина з них – групові.

За попередніми даними, 27 липня, стався груповий нещасний випадок у місті Харкові, внаслідок якого під час ремонтних робіт у колодязі через отруєння газами загинуло четверо працівників.

Родини померлих внаслідок нещасного випадку застрахованих осіб отримають від Фонду соціального страхування України страхові виплати.

Аналіз засвідчує, що основними причинами виникнення таких нещасних випадків є:

● невикористання або відсутність засобів індивідуального захисту, запобіжного та захисного інвентаря, незадовільний стан вентиляційних систем у КНС;

● незадовільна організація проведення ремонтних і аварійних робіт на водопровідних та каналізаційних спорудах, а саме: допуск до виконання роботи працівників без проведення відповідного навчання з питань охорони праці, без оформлення наряду-допуску;

● невиконання вимог інструкцій з охорони праці та виконання робіт з грубими порушеннями вимог безпеки праці.

Фонд соціального страхування України звертається до всіх роботодавців та підприємців, які використовують найману працю, з вимогою забезпечити організацію безпечного виконання робіт з ремонту і експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, колекторів і колодязів.

Зокрема, забезпечити наявність та справний стан засобів індивідуального захисту для виконання робіт у колодязях (протигази, страхувальні мотузки, пояси); встановити жорсткий контроль за станом виробничої та трудової дисципліни під час проведення газонебезпечних робіт, виконанням робіт у колодязях за нарядами-допусками, безумовним застосуванням ЗІЗ та аналізом повітряного середовища; забезпечити працівників сучасними ЗІЗ (ізолюючі протигази, газоаналізатори, саморятівники); забезпечити належні умови утримання припливних та витяжних вентиляцій в КНС, забезпечити якісне проведення інструктажів з охорони праці працівників.

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 34