Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (373)

2 Спільний профінформаційний захід на тему: «Перспективи престижних професій» для учнів 9 класу Катеринопільського НВК №1 провели фахівці районної філії Черкаського ОЦЗ  та бібліотекарі 28 лютого у приміщенні Катеринопільської центральної районної бібліотеки.

Метою організації такого заходу було ознайомлення учнівської молоді з сучасними тенденціями на ринку праці, основними напрямками розвитку, професіями майбутнього та  інтернет-сервісами служби зайнятості, що допомагають пізнати свої професійні здібності та особисті якості.

Особливо цікавою для школярів була інформація про перспективні професії, пов’язані з розвитком робототехніки, ІТ технологій, генної інженерії тощо. Провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський звернув увагу молоді на те, що  навіть такі традиційні професії як тракторист, токар, водій в сучасному світі зазнають суттєвих змістовних змін. Розвиток науково-технічного прогресу зумовлює удосконалення існуючих та виникнення нових професій у різних галузях економіки.

Продемонстровані відеоролики про професії, відомих людей та їх професійний шлях, а також етапи вибору професії дозволили учням сформувати для себе той план дій, що дозволить у майбутньому правильно обрати професію.

На завершення молодь отримала інформацію щодо інтернет-сервісів служби зайнятості, зокрема «Профорієнтаційна платформа» та консультаційна мережа «Моя професія». 11 осіб виявили бажання пройти  віддалене тестування через сервіс «Моя  професія». Всього участь у заході взяли 21 учень.

2 27 лютого 2019 року в Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулось засідання круглого столу на тему: «Співпраця на користь соціально-економічного розвитку району».

В заході взяли участь начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури Катеринопільської РДА Олександр Вовкотруб, начальник Катеринопільського відділення Звенигородської ОДПІ Вікторія Стоколос, начальник Катеринопільського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Оксана Левчук, представники обласного управління та місцевого відділення АТ «Ощадбанк»,  роботодавці району, директор районної філії Черкаського ОЦЗ Тетяна Кондратенко та редактор районної газети «Катеринопільський вісник» Валентина Вовкотруб.

Вовкотруб О.П. ознайомив присутніх з державними та районними цільовими програмами на підтримку агропромислових підприємств та фермерських господарств та станом їх фінансування в 2019 році, а також   звернув увагу на впровадження сучасних інноваційних технологічних й економічних проектів в сільському господарстві.

Литвиненко Анатолій та Тур Костянтин презентували Програму АТ «Ощадбанк» «Мікрокредит клієнтам мікро- та малого бізнесу» та умови кредитування сільськогосподарських підприємств, а також відповіли на питання учасників заходу.

Стоколос Вікторія акцентувала увагу учасників круглого столу на необхідності своєчасної та повної виплати заробітної плати, дотримання мінімальних державних гарантій працівників, недопущення нелегального працевлаштування та виплат «у конвертах», офіційного оформлення трудових відносин.

Представник Пенсійного фонду Левчук Оксана проконсультувала роботодавців по питаннях працевлаштування працівників по строкових трудових договорах та порядку подання документів до ПФУ для проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

Директор районної філії Кондратенко Тетяна поінформувала присутніх про стан ринку праці в районі. Звернула увагу на процес реорганізації служби зайнятості, ключовим принципом якої є створення соціальної сервісної служби для роботодавців та безробітних. У своєму виступі вона розповіла про нові форми роботи, які сприяють оперативному укомплектуванню вакансій: відео-резюме шукачів роботи, проведення онлайн - співбесід з роботодацями. Роботодавців поінформовано про  можливість проходження професійного навчання безробітних, отримання компенсаційних виплат за працевлаштування безробітних на нові робочі місця. «На стан зайнятості населення впливає багато чинників, серед яких - розвиток економіки та стабільність фінансової системи в країні. Обговорення питань підтримки розвитку малого бізнесу в районі, створення нових робочих місць, дотримання законодавства про працю та зайнятість за круглим столом є надзвичайно важливим, тому що досягнути прогресу можна лише  шляхом об’єднання зусиль всіх сторін соціального партнерства» - наголосила Т.Кондратенко.

Середа, 13 березня 2019, 08:44

Жінка в бізнесі

Автор Внутрішня політика

2 Одним із важливих проявів гендерної рівності є рівноправність  чоловіків і жінок на ринку праці. Трудове законодавство України проголошує формальну рівність, забороняє дискримінацію на ринку праці, але на практиці нерідко жінки мають менше можливостей кар'єрного зростання, отримують меншу заробітну платню, працюють переважно в низькооплачуваній сфері.

З огляду на такий стан  25.02.2019 фахівцями Катеринопільської районної філії було проведено засідання клубу «Успішна жінка» на тему: «Жінка в бізнесі». Метою проведення такого заходу було розширити уявлення 16 безробітних жінок, що перебувають на обліку в службі зайнятості, про один із напрямків вирішення питання безробіття – створенням власного бізнесу.

Під час засідання клубу учасниць було ознайомлено зі статистикою працевлаштування жінок на сучасному ринку праці району, ознайомлено з поняттям підприємець та чинним законодавством, що регулює підприємницьку діяльність. Спільно з провідним фахівцем з профорієнтації Олександром Палубінським жінки визначали основні психологічні характеристики особи, що здійснює підприємницьку діяльність, переваги та недоліки підприємництва, а також основні мотиви, що спонукають людей до створення власної справи.

В ході обговорення виникла жвава дискусія щодо перспективності підприємництва на селі. Проте, ознайомлення з обласною та районною програмами підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств у Черкаській області на період до 2020 року та Програмою розвитку та підтримки аграрного сектору у Катеринопільському районі за пріоритетними напрямками на 2017-2020 роки дозволили учасникам дещо змінити, переоцінити можливості залучення такої допомоги для розширення традиційних видів сільськогосподарського виробництва.

Довідатися про рівень розвитку особистих підприємницьких якостей та здібностей безробітним допомогло  проведене тестування.

Таким чином  члени клубу «Успішна жінка» мали змогу розширити уяву про можливості започаткування власної справи, а також про заходи з підтримки розвитку підприємництва на селі, що передбачені відповідними обласною та районною програмами .

Щоб відзначити переможців конкурсу відеороликів «Світ професій: дитячими очима», фахівці Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості 7 лютого провели урочисту церемонію нагородження.

У віковій групі учнів 8-9 класів шкіл району грамоти і подарунки отримали Гонтаренко Аліна (Вербовецький НВК №2), Іляшевич Аміна (Ступичненська ЗОШ І-ІІ ст.), Давиденко Світлана (Гончариська ЗОШ І-ІІст).

У віковій групі учнів 10-11 класів відзначено роботи Нану Дениса (Вікнинський НВК), Дорошенко Максима (Петраківський НВК) та Анастасія Гордієнко (Петраківський НВК).

«Радує те, що учні серйозно і творчо підійшли до створення відеороликів про професії і комісії було досить складно обрати переможців з поміж інших. Відеоролики всіх учасників цікаві та неповторні, адже вони про професії, що дійсно цікаві молодому поколінню. При визначенні переможців комісією враховувались та оцінювались: відповідність заявленій тематиці конкурсу, оригінальність ідеї, інформаційне наповнення, яскравість та виразність роботи, новизна відеосюжету», – коментує директор Катеринопільської районної філії Тетяна Кондратенко.

P306003619 лютого в приміщенні Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ пройшов семінар для безробітних громадян «Презентація послуг з професійного навчання». Провідний фахівець з профорієнтації  Олександр Палубінський  поінформував його учасників про сутність та переваги професійного навчання за сприянням служби зайнятості, ознайомив з видами, формами та умовами професійного навчання, переліком професій, за якими здійснює навчання державна служба зайнятості. Торкалися питання можливості підтвердження неформального навчання та видачі ваучера.

«Що стосується навчальних закладів, з якими співпрацює служба зайнятості, то перевага надається Центрам професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Маємо 11 ЦПТО, ліцензовано 88 професій, навчання за якими можуть безкоштовно  пройти безробітні громадяни. Комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку, використання в навчальному процесі новітніх технологій, сучасного обладнання та устаткування відповідають європейським стандартам», - відзначив О.Палубінський.

Учасники семінару з цікавістю переглянули презентаційні відеоматеріали Одеського та Рівненського ЦПТО ДСЗУ.

У заході взяли участь 21 особа із числа безробітних громадян.

Сподіваємось, що отримана під час заходу інформація була цікавою і корисною.

Управління соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації інформує, що відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 №551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» Департаментом соціального захисту населення Черкаської ОДА розпочато заміну посвідчень:

-           особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1);

-           учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2 та 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів проведенні на них регламентних робіт (ядерники).

Для заміни посвідчень необхідно звернутись до управління соціального захисту населення (вул. Соборна, 49 а, 2 поверх, 9 каб.) та написати заяву.

При собі мати такі документи:

1.      Копію паспорту та ідентифікаційного коду;

2.      Копію довідки МСЕК для осіб, віднесених до категорії 1 (у разі зміни групи інвалідності);

3.      Копію експертного висновку щодо причинного зв’язку захворювання з Чорнобильською катастрофою;

4.      Матове фото 3х4, що відповідає віку громадянина (громадянки);

5.      Оригінал посвідчення, що підлягає заміні.

Не потребують заміни і є дійсними посвідчення:

-         учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2 та 3);

-         особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія2);

-         потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3);

-         потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г);

-         дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Д);

-         дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Заміна  посвідчень буде проводитись  протягом 2019 року по мірі виготовлення та забезпечення бланками.

Телефон для довідок 3-02-89

56d498b9316ce170a28d608848f4d753

Пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом з пенсією.

 

Решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.

Увага! Таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020рр не призначатимуть.

Нагадаємо, щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому усім  отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати Заяву і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.

P2050005 1Задля налагодження ефективної співпраці служби зайнятості з роботодавцем 5 лютого директор Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ Тетяна Кондратенко та провідний фахівець відділу надання соціальних послуг районної філії Любов Жданова відвідали   ТОВ «СИРОРОБ» - основне ринкоутворююче підприємство Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади.

Під час робочої зустрічі представники служби зайнятості ознайомили директора підприємства Олега Смирнова з переліком послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям, а також зі станом та основними тенденціями на ринку праці.

Пан Олег проінформував про перспективи розвитку та нагальні проблеми із кадровим забезпеченням підприємства: «Наше товариство активно розвивається. Основний вид діяльності – переробка молока, виробництво масла та сиру. Протягом останніх 6 місяців чисельність працівників збільшилася з 90 осіб до 240. Плануємо в поточному році будівництво нового цеху та розширення виробництва. Є потреба як у кваліфікованих кадрах молокопереробного  виробництва, так і у некваліфікованих».

Тетяна Кондратенко окремо зупинилась на можливостях організації професійного навчання та стажування на робочому місці майбутніх працівників, наданні компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця, а також  акцентувала увагу на напрямах практичного застосування таких сучасних електронних сервісів служби зайнятості,  як електронний кабінет роботодавця,  відео-резюме та відео-вакансії, проведення співбесід з претендентами на заміщення вакансій за допомогою скайп - зв’язку.

Результатом зустрічі стала домовленість про подальшу співпрацю між службою зайнятості та роботодавцем з питання підбору якісного персоналу з урахуванням нинішніх та перспективних потреб підприємства.

P129005329 січня у Катеринопільській районній філії Черкаського ОЦЗ відбулася робоча зустріч за участю  директора філії  Тетяни Кондратенко та заступника відділу надання соціальних послуг Вікторії Волошенюк  з  директором ТОВ «Агросоюзснаб» Ігорем Магдалюком та директором ТОВ «Вектор-Агро ЛТД» Людмилою Гончар.

Ці два підприємства зареєстровані в Катеринопільському районі наприкінці минулого року і зразу ж звернулися до служби зайнятості за сприянням у підборі працівників на будівництво птахоферми по промисловому виробництву яєць у селі Розсохуватка. За два неповних місяці за направленням районної філії працевлаштовані в ТОВ «Агросоюзснаб» вже 7 безробітних.  Ігор Магдалюк розповів, що  в 2019 році на підприємстві планується створити близько 50 нових робочих місць для жителів Катеринопільського району. «Ми вже придбали автобус для забезпечення підвозу працівників із інших населених пунктів. Плани у нас грандіозні, але ми розуміємо, що для їхнього втілення в життя потрібні кваліфіковані працівники. В забезпеченні кадрами підприємства розраховуємо, в першу чергу,  на допомогу служби зайнятості» - зазначив Ігор Вікторович

У ході розмови директор філії Тетяна Кондратенко проінформувала про стан ринку праці в районі, про послуги і сервіси служби зайнятості та професійно-кваліфікаційний склад безробітних, що перебувають на обліку. Окрему увагу Тетяна Іванівна звернула  на те, що з метою підвищення рівня  співпраці з роботодавцями, більш повного забезпечення їхніх потреб у кваліфікованих кадрах службою зайнятості введено в дію нові сервіси – використання відеорезюме та он-лайн співбесід з роботодавцями та електронні кабінети шукача роботи і роботодавця, що значно підвищує ефективність самопрезентації, економить час громадян та роботодавців. За допомогою сервісу «Електронний кабінет роботодавця»  є можливість переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлених претендентів на роботу, здійснити підбір працівників шляхом перегляду резюме. Також роботодавець може в он-лайн режимі подавати звіти про потребу в працівниках.

Вікторія Волошенюк  ознайомила керівників підприємств з можливими  варіантами заохочення роботодавців у разі працевлаштування зареєстрованих безробітних на нове робоче місце та  можливість організації  професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

«Тісна співпраця з роботодавцями, розширення переліку послуг  завжди були пріоритетом в роботі служби зайнятості. Завдяки цьому ми можемо максимально задовольнити потреби роботодавців у кадрах, а безробітних забезпечити стабільною роботою», - підсумувала Т.Кондратенко на завершення зустрічі

P125002825 січня у районній філії на перше засідання клубу «Успішна жінка» зібралися семеро безробітних жінок. Захід проводила директор районної філії Тетяна Кондратенко, яка, аби познайомити учасників між собою, розвити вміння активно слухати, уважність до співрозмовника, відповідальність, пам’ять, комунікативні навички, запропонувала почати із вправи «Взаємна презентація». Такий початок є обов’язковою складовою колективної роботи, що дає можливість жінкам виразити себе та обмінятись власним досвідом з іншими. При цьому дистанція між учасниками й тренером клубу зменшується, всі активно включаються в роботу. Також жінки озвучують свої професійні наміри, пріоритети та в невимушеній атмосфері обговорюють шляхи їх досягнення, бачення себе та свого місця в соціумі.

Після знайомства Тетяна Кондратенко поінформувала присутніх про мету створення клубу і  формат його роботи. Було зазначено, що основним завданням, яке ставлять перед собою фахівці районної філії є сприяння особистісному зростанню та розвитку психологічних якостей успішної жінки.

Учасниці клубу обговорили роль професії у житті жінки та її вплив на самооцінку й самоствердження,  методи самопрезентації та розвиток комунікабельності, підвищення впевненості в собі та ін.

Тематику наступних засідань визначали самі безробітні жінки, а саме: «Психологічні прийоми підвищення ефективності співбесіди», «Методи самопрезентації: як справити гарне враження» та ін.

Під час проведення засідання клубу жінки отримали багато нової цікавої інформації, яка допоможе їм визначити життєві цілі, перевірити самооцінку.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 27