Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (419)

фото тренінг 110 січня У приміщенні Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості відбувся семінар-тренінг «Особливості зайнятості молоді». Метою  тренінгу  було підвищення ефективності поведінки молоді на сучасному ринку праці, трудової активності молоді в сучасному економічному середовищі, підвищення рівня працевлаштування цієї категорії громадян.

Під час проведення семінару фахівець філії Палубінський Олександр ознайомив молодих людей зі станом ринку праці, з послугами служби зайнятості, з професіями, що мають попит в регіоні та сучасними вимогами роботодавців до претендентів на вакантні посади та робочі місця. Він зазначив: «Людина, від якої залежить ваше працевлаштування – це ви самі. Вам треба бути готовим до діяльності, що має назву «пошук роботи», адже успіх залежить від активної життєвої позиції, професіоналізму, володіння методами пошуку роботи, навичок спілкування з роботодавцями».Одне з головних завдань проведення семінарів-тренінгів – є здобуття навиків ефективного пошуку роботи, вміння аналізувати ситуацію і планувати свої дії, і як результат – успішна адаптація молодих спеціалістів на ринку праці. Всього участь у заході взяли 17 осіб.

фото тренінг 2

Катеринопільська РФ Черкаського ОЦЗ

 

 

клуб жінок 109 січня в приміщенні Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ відбулося перше у новому році засідання жіночого клубу «Успішна жінка».

Основним завданням клубу є підвищення мотивації до пошуку роботи безробітних жінок, саморозвитку та реалізації особистості у підприємництві. Цього разу робота клубу була присвячення питанню використання сучасних підходів у пошуку роботи.

клуб жінок 2

Учасниці вчилися аналізувати різноманітні джерела та визначати найзручніші та доступні для себе  носії інформації про вакансії. Окремо було опрацьовано пошук роботи через спеціалізовані сайти та соціальні мережі. Провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський звернув увагу на можливості використання Інтернет ресурсу Державної служби зайнятості, зокрема Електронного кабінету шукача роботи, створення відео резюме та розміщення його на сайті служби зайнятості.

В ході проведення засідання жінки навчалися визначати проблеми та які саме перешкоди впливають на результативність пошуку роботи. Таким чином кожна з учасниць отримала змогу переоцінити власні вимоги до бажаної роботи та адекватно співставити їх з вимогами роботодавців, зрозуміти необхідність планування власних дій задля отримання бажаної роботи. Всього участь у заході взяли 15 осіб з числа безробітних.

Директор  Катеринопільської районної філії Т. Кондратенко

Освітній портал2 У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

  • розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

  • отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

  • навчитися складати резюме сучасного формату;

  • підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

  • обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

Довідково:

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

За більш детальною інформацією звертайтесьОсвітній портал

до Державного центру зайнятості

т. 289-40-79

ел. адреса: 20@es.dcz.gov.ua

УВАГА важливо (1) Черкаський обласний центр зайнятості оголошує відбір закладів професійної (професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які надають освітні послуги з організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) послуги з проживання зареєстрованих безробітних у період навчання у 2020 році. Відбір закладів освіти проводить Комісія обласного центру зайнятості.

За результатами Відбору формується перелік закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання у період навчання для реалізації можливості вибору зареєстрованими безробітними закладу освіти для професійного навчання та (або) проживання у період навчання. Перелік закладів освіти розміщується на вебсайтах обласної та державної служби зайнятості.

Пропозиції щодо участі у Відборі приймаються з 21 грудня 2019 року на постійній основі за адресою: 18008, м. Черкаси, вул. Володимира Ложешнікова, 56, кім. 113, відділ організації профнавчання, контактний телефон: (0472) 63-27-88.

Години прийому: в робочі дні – з 8.00 до 17.00, обідня перерва – з 13.00 до 13.45, в п’ятницю та передсвяткові дні – з 8.00 до 16.00, обідня перерва – з 13.00 до 14.00.

https://chk.dcz.gov.ua/novyna/vidbir-zakladiv-osvity

3В рамках вивчення курсу «Основи економіки» 20 грудня до Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості завітали 19 учнів Катеринопільського економіко-математичного ліцею.  Тема профорієнтаційного уроку: «Зайнятість та безробіття як маркери розвитку економіки».

Під час заходу школярі ознайомилися із діяльністю та структурою служби зайнятості, поняттями «ринок праці» та «безробіття», роллю та завданнями служби, її послугами.

Корисною для гостей також була інформація провідного фахівця з профорієнтації Олександра Палубінського про галузевий розподіл підприємств району та їх професійно-кваліфікаційний склад працівників, так як допомогла старшокласникам зрозуміти, які професії присутні на ринку праці району та на які існує найбільший попит серед роботодавців.

1Випускники з цікавістю допитувалася про вакансії, можливості працевлаштування школярів в період канікул, про таку послугу служби зайнятості, як професійне навчання, а також про сучасні сервіси.

На завершення учнів запросили до районної філії для отримання індивідуальних консультацій фахівців служби зайнятості.2

113 грудня з метою сприяння професійному самовизначенню учнівської молоді та формування активної їх установки на самопізнання фахівцями Катеринопільської районної філії спільно з  представниками Багатопрофільного регіонального центру професійно-технічної освіти у Черкаській області було проведено зустріч з учнями 9-х класів Катеринопільського НВК №1  та  Єрківської ЗОШ.

В ході зустрічі учні отримали інформацію про стан ринку праці та послуги служби зайнятості, ознайомилися за  правилами вибору професії та  поширеними помилками при виборі, переглянули слайд – презентацію навчального закладу. Школярі отримали можливість пройти тестування, яке дозволило пізнати їх професійну спрямованість та відповідно до отриманого результату - підходящі професії.

Провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський наголосив  на значенні свідомого вибору професії для подальшого професійного становлення особистості. Адже вдало обрана професія – це запорука працевлаштування, професійного росту та визнання фахівця в суспільстві.

2Методист БРЦПО Інна Фесун презентувала професії, за якими навчальний заклад здійснює професійне навчання, ознайомила учнів з умовами навчання та перспективами професійного розвитку.

Сподіваємося, що отримана в ході зустрічі інформація допоможе в майбутньому молоді обрати правильно професійний фах.

До участі у заході було залучено більше 70 дев’ятикласників .3

74 грудня, в рамках відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю, фахівцями Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за участю представників  Катеринопільської центральної районної лікарні та Управління соціального захисту населення Катеринопільської райдержадміністрації проведено інформаційно-консультаційний захід для 16 осіб з інвалідністю, що перебувають на обліку.

Метою проведення заходу було розширення уявлення учасників про стан професійної реалізації осіб з інвалідністю на сучасному ринку праці, ознайомлення з існуючою системою соціального захисту, соціальної реабілітації та адаптації до сучасних умов, а також підвищення мотивації учасників до активної участі у вирішенні питання працевлаштування.

Аріадна Войтенко, голова лікарсько-консультативної комісії Катеринопільської центральної районної комісії, зазначила: «Інвалідність - не вирок і не позбавляє особу права на працю. Навпаки вимагає від людини переоцінки своїх можливостей та активізації на ринку праці».

Провідний фахівець з профорієнтації районної філії Олександр Палубінський  зазначив: « Питання працевлаштування осіб з інвалідністю  в сучасних умовах є актуальним та непростим. Проте, не дивлячись на складнощі, є приклади, які надихають і спонукають рухатись далі. Адже за допомогою служби зайнятості щороку 40-50 відсотків осіб з інвалідністю, які втратили роботу, повертаються до трудової діяльності». Наведені фахівцем приклади успіху працевлаштування колишніх безробітних стали мотивуючим чинником для перегляду клієнтами філії підходів  до пошуку роботи та розширенню уявлення напрямків самореалізації.

8Головний спеціаліст обслуговування статусних категорій управління соціального захисту населення Катеринопільської РДА Альона Шпілька ознайомила присутніх з діяльністю та послугами організації, а також можливістю проходження професійного навчання у мережі центрів реабілітації осіб з інвалідністю.9

Середа, 18 грудня 2019, 12:23

Клуб «Успішна жінка»

Автор Внутрішня політика

6 9 грудня 2019 року на базі Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості (Філія) відбулось чергове засідання жіночого клубу під назвою «Успішна жінка», діяльність якого покликана допомогти безробітним жінкам сформувати позитивне ставлення до себе, підвищити власну самооцінку, скорегувати уявлення про себе та реалізуватися на ринку праці. У заході взяли участь 25 жінок різного віку.

Відкриваючи засідання клубу провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський зауважив: «Сьогодні багато жінок відчувають себе невпевненими, розчарованими у собі як особистості, як у професіоналі, а іноді і зневіреними в цілому у житті. Чому так відбувається? Насправді, причини найрізноманітніші, але ми з вами разом будемо вчитися долати бар’єри та впливати на своє життя».

Засідання клубу відбувається двічі на місяць у формі бесід та застосуванні тренінгових вправ, які допомагають учасницям підвищити рівень самооцінки та самовпевненості, сформувати мотивацію до успішного працевлаштування.

За результатами проведеного заходу жінки отримали практичні поради щодо позитивного ставлення до себе та корисний інформаційний матеріал.

Системні заходи з реалізації політики зайнятості населення району увійшли до Програми зайнятості населення на період до 2020 року. З урахуванням механізмів Закону України «Про зайнятість населення» та пріоритетів розвитку Катеринопільського району здійснюються заходи щодо розширення сфери застосування праці, передусім у пріоритетних для регіону видах економічної діяльності, підвищення якості та конкурентоздатності робочої сили.

Діяльність районної служби зайнятості в січні – жовтні 2019 року відбувалась під впливом політичних та економічних процесів. Але ускладнення ситуації на ринку праці не вплинули на якість надання соціальних послуг незайнятому населенню та роботодавцям. В поточному році спостерігалося незначне зменшення чисельності незайнятих громадян, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні до Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. Протягом 10 місяців 2019 року на обліку перебували загалом 1364 особи, статус безробітного мали 973 пошукача роботи, що  становить 91,0 % до відповідного періоду минулого року.

До основних активних заходів сприяння зайнятості безробітних належать: працевлаштування за направленням служби зайнятості; направлення на професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавців;  залучення безробітних до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Рівень охоплення безробітних активними заходами сприяння зайнятості в районі становить 90,3%.

Протягом  поточного року в районній філії зареєстровано 759 вакансій (проти 690 – у відповідному періоді 2018 року), із них 13,0% – передбачають мінімальну зарплату, 83,0% - вакансії із зарплатою від мінімальної до середньої зарплати по області та 4 %  - із зарплатою вище середньообласної. Середня заробітна плата в заявлених вакансіях по району становить 5065 грн 40 коп. ( у відповідному періоді 2018 року – 4235грн 80 коп.). Найбільший попит на ринку праці мали трактористи, механізатори, водії, слюсарі з ремонтних робіт, продавці, кухарі, апаратники оброблення зерна тощо.

З метою прискорення укомплектування вільних робочих місць, забезпечення доступу до інформації про попит на відповідних працівників, реальні умови праці і заробітну плату, районною філією надаються адреси та контактні телефони підприємств, організацій та установ, які мають відповідну потребу. Інформація надається шукачам роботи не тільки при індивідуальному обслуговуванні в районній філії, а й через різні сучасні засоби масової інформації, зокрема, через Інтернет-ресурси державної служби зайнятості.

Інститут кар’єрного радника, який запроваджено в державній службі зайнятості з початку поточного року, сприяв поверненню до продуктивної зайнятості 770 пошукачів роботи, із них 573 – мали статус безробітного, а решта направлені на роботу оперативно, до отримання статусу.

Служба зайнятості здійснює системну роботу з цільовими групами клієнтів, наприклад, жінками, молоддю, соціально незахищеними категоріями громадян, інвалідами, тощо. Для кожної категорії існує певна специфіка у наданні послуг.

Протягом січня-жовтня 2019 року працевлаштовано 175 безробітних, які відносяться до соціальновразливих категорій населення. Рівень працевлаштування – 51,3%, що значно перевищує середньообласний показник.

Послугами служби зайнятості протягом поточного року користувались 55 осіб з інвалідністю, з них 24 особи  працевлаштовано. Рівень працевлаштування безробітних даної категорії склав 43,6%. Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості троє осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них 100% працевлаштовано.

Одним із найактуальніших питань в роботі районної філії залишається питання  надання соціальних послуг громадянам, які переміщуються в інші регіони України з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, а також демобілізованим учасникам АТО (ООС).

Протягом 10 місяців 2019 року на обліку в філії перебували 9 безробітних із числа вимушено переселених, із них 5 осіб працевлаштовано за направленням РФ, 1 – направлено на  профнавчання, 2 – працювали на тимчасових роботах.

Крім того, з початку року на обліку перебували 38 демобілізованих учасників АТО (ООС), 20 із них  працевлаштовані за направленням служби зайнятості, 1 особа заключила контракт на службу в ЗСУ, 5 безробітних учасників АТО проходили професійне навчання, 4 - направлені на тимчасові роботи. Станом на 01.11.2019 року на обліку перебувають 11 безробітних вказаної категорії.

Організація робіт тимчасового характеру дозволяє окремим категоріям громадян, особливо тим, хто знаходиться в стані безробіття тривалий час, відновити трудові навички, іноді отримати постійну роботу, а також є можливістю поліпшити матеріальне становище. Завдяки активній співпраці з об’єднаними територіальними громадами, сільськими та селищними радами вдалося досягнути позитивних результатів щодо виділення коштів на організацію та проведення громадських робіт: місцевими бюджетами району та Фондом соціального страхування на випадок безробіття виділено майже 300 тис. грн. Угоди про організацію громадських робіт укладені з 9 сільськими радами, а також з Єрківською та Мокрокалигірською ОТГ.  На громадських роботах соціального спрямування працювали 87 безробітних. 70  осіб працювали на тимчасових роботах за рахунок коштів роботодавців.

Професійне навчання є вирішальним фактором сприяння працевлаштуванню безробітних з недостатнім рівнем профпідготовки та кваліфікації. Крім того, значна частина громадян вимушена переорієнтувати свою професійну діяльність у зв’язку зі зміною кон’юнктури ринку праці.

Районною філією організовується професійне навчання більш як за 40 професіями і спеціальностями. При цьому роботодавці виступають в якості замовників кадрів, беруть участь у визначенні змісту професійного навчання, кваліфікаційній атестації безробітних, надають робочі місця для їх виробничого навчання, виробничої практики або стажування.

Протягом січня – жовтня 2019 року 151 безробітний проходили професійне навчання та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавців району, в тому числі шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях на підприємствах району. Професійна підготовка та підвищення кваліфікації здійснювалося на потребу ринку праці за такими спеціальностями та професіями: тракторист, водій, слюсар – ремонтник, продавець, птахівник тощо. 67 безробітних пройшли підвищення кваліфікації за курсом „Новітні технології в сільськогосподарському виробництві та отримання допуску на право роботи, пов’язаної із транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами”. 100,0 % осіб, які закінчили профнавчання, працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

Підвищення професійного рівня безробітних – залишається пріоритетом в роботі служби зайнятості на 2020 рік. Стоїть завдання зацікавити роботодавців в професійному навчанні майбутніх працівників. Сьогодні  непоодинокі випадки неможливості укомплектувати вакансії з високою заробітною платою, тому що люди не мають базових компетенцій, а це гальмує бізнес.

З метою економічної підтримки підприємств району та повернення безробітних до трудової діяльності здійснюється працевлаштування громадян (в першу чергу, осіб, які потребують соціального захисту, інвалідів) шляхом надання роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску. Протягом звітного періоду прийнято рішення про виплату компенсації ЄСВ роботодавцям району за 14 безробітних, яких працевлаштували на новостворені робочі місця.

Уже декілька років в Україні триває реформа децентралізації. І зараз настав етап, коли структури райдержадміністрацій повинні відповідати новим функціям і завданням. Незважаючи на високу кваліфікацію співробітників РДА та їх внесок у розвиток регіонів, скорочення є непростим, болючим, але необхідним рішенням. Сьогодні прийняті рішення, пов’язані зі зміною організаційної структури та зменшенням чисельності працівників управлінь та відділів адміністрації.

Завдання Служби зайнятості – забезпечити кар’єрний супровід кожному співробітникові, який підпадає під скорочення. Кожного клієнта буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.

Фахівцями районної філії буде проведено низку профорієнтаційних заходів, спеціальне діагностичне тестування. Кар‘єрний радник спільно зі спеціалістом з профорієнтації індивідуально проконсультують кожного клієнта та нададуть відповіді на усі питання, пов’язані з наступним підбором роботи за результатами профорієнтаційної діагностики та профілювання.

Проведення підготовчих заходів дозволить скласти профіль клієнта, визначити ті навички, здібності, компетентності, які найкраще вирізняють клієнта серед інших осіб на ринку праці, визначити ступінь мотивації та готовності до змін. Після цього розпочнеться супровід у працевлаштуванні, виходячи з індивідуальних потреб клієнта.

Пошук роботи, проведення професійного навчання, тренінгів, підготовка особи до започаткування власного бізнесу буде проводитися з залученням найширшого кола соціальних партнерів: бізнесу, профспілок та новостворених ОТГ.

Служба зайнятості України також проходить процес реформування. Ключовим принципом цього процесу є створення сучасної соціальної сервісної служби для клієнтів: для роботодавців – це якісний та швидкий добір кваліфікованих працівників, для безробітних та шукачів роботи – сервісна підтримка сприяння їх зайнятості та розвитку професійної кар’єри.

Усе більше сервісів та послуг можна отримати через мережу Інтернет, не виходячи з дому. Служба зайнятості також робить обслуговування клієнтів більш зручним та мобільним, активно запроваджуються сучасні інформаційні технології. Зокрема, для презентації шукачів роботи застосовуються відео-резюме, використовується дистанційне спілкування з роботодавцями – онлайн-співбесіда, що може проводитися як в індивідуальній, так і в груповій формах. Крім того, використовуються відео-презентації та відео-вакансії підприємств.

Також впроваджено новий портал Служби, адаптований до нових вимог суспільства,  діють «Електронний кабінет роботодавця» та «Електронний кабінет безробітного», що дозволяє отримувати швидкий доступ до послуг Служби. Так звана «електронна черга» для безробітних – це сервіс, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Службою зайнятості створені умови, коли кожен її клієнт може отримати в повному обсязі весь комплекс послуг з працевлаштування або підбору працівників, тобто реалізувати своє право і законні інтереси на ринку праці. Головне завдання – забезпечити кожного, хто бажає працювати, достойно оплачуваним робочим місцем. Це є основним фактором соціального благополуччя країни.

інвалід Одним із пріоритетних завдань державної служби зайнятості завжди залишається допомога незахищеним верствам населення, в тому числі людям з особливими потребами.

Люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві. Проблема забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю – це одна з головних  проблем сьогодення. Держава гарантує цим людям рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

Службою зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються різноманітні підходи до вирішення проблем зайнятості даної категорії безробітних. Відповідно до законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» Державна служба зайнятості сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) на вільні та новостворені або пристосовані для них робочі місця, заявлені підприємствами. З цією метою постійно ведеться облік осіб з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.

Спеціалісти Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості допомагають  у пошуку роботи людям з інвалідністю, готують їх до працевлаштування, надають інформацію про вакансії, у разі потреби – організовують навчання, запрошують на семінари з різної тематики, проводять індивідуальну консультаційно-роз’яснювальну роботу тощо. Значну увагу безробітні даної категорії отримують під час індивідуальної роботи з кар’єрним радником для вивчення можливих шляхів їх трудової реабілітації та працевлаштування Для клієнтів служби зайнятості  надано можливість доступу до всеукраїнської бази вакансій та можливості розміщувати резюме та відео резюме безробітних на Інтернет-медіа-порталі Державної служби зайнятості «Труд» (www.trud.gov.ua).

Активні заходи спрямовані на те, щоб клієнт відчув, що тут його розуміють і обов’язково допоможуть у підборі роботи.

 

Так, протягом 10 місяців поточного року за сприянням у працевлаштування до районної філії звернулося 55 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Працевлаштовано з них 24 особи, в т.ч. троє - знайшли роботу після проходження професійного навчання.

Керуючись індивідуальним підходом до кожного клієнта, який звернувся до  служби зайнятості, всі без винятку спеціалісти працюють на кінцевий результат – задоволення потреб клієнта та його працевлаштування.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 30