Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (392)

IMG_20190624_09252124 червня відбулось чергове засідання, в якому взяли участь 18 безробітних жінок.

На засіданні розглянули тему «Саморозвиток як спосіб досягнення життєвого та професійного успіху». Присутні мали можливість пройти тестування з метою визначення своїх професійних нахилів, а, отримавши результати, поділитися з іншими своїми думками, що, безумовно, є найціннішим досвідом.

Як зазначив провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський: «Одним з важливих напрямків збереження активності особистості у життєдіяльності є її саморозвиток. Адже повсякденні турботи для сучасної людини часто не залишають їй часу для продовження особистого і професійного удосконалення. Саме тому навички планування власного часу дозволяють визначити його резерви та спрямувати на досягнення поставлених цілей».

В ході засідання учасники виконували тренінгові завдання, які сприяли формуванню впевненості у власній поведінці та самопрезентації, розвинути комунікаційні здібності, пізнати позитивні особистісні ділові якості. Обговорення різних життєвих ситуацій, сприяло розширенню уявлення учасниць щодо шляхів та способів їх подолання.

Ознайомлення з принципами тайм-менеджменту допомогло учасницям набути навиків ефективного планування свого повсякденного життя і пошуку роботи, встановлення особистих цілей та визначення пріоритетності необхідних справ. Сподіваємося, що отримані ними знання дозволять якісно вирішувати різні життєві проблеми та організовувати пошук роботи.

P5280004Покращити та пришвидшити пошук роботи зареєстрованим безробітним за допомогою клубної роботи пропонують у Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості. Нові підходи та методи пошуку роботи сприяють підвищеній зацікавленості безробітних до послуг служби зайнятості. Наразі у філії працюють декілька клубів за інтересами та певними напрямками.

«Учасники клубу мають більше можливостей спілкування між собою та його керівником, визначати нові теми для наступного засідання та обирати осіб серед соціальних партнерів служби зайнятості та успішних людей для глибшого пізнання окремих сфер діяльності», - зазначила директор районної філії Тетяна Кондратенко.

Нещодавно у приміщенні Катеринопільської районної філії відбулося чергове засідання клубу «Успішна жінка». Його мета – мотивувати жінок, які залишилися без роботи, до започаткування власної справи, визначення можливих варіантів самозайнятості, розширення уявлення щодо ведення власної справи, в тому числі у сфері сільського господарства та зеленого туризму.

12 жінок з числа зареєстрованих безробітних, а також керівник клубу – провідний фахівець з профорієнтації філії Олександр Палубінський під час заходу постаралися  знайти відповідь на питання – важливе для кожної людини: як створити собі всі передумови для змін і стати успішним?

Фахівці філії переконані - клубна робота є дієвою допомогою безробітним для вирішення питання самозайнятості та майбутнього працевлаштування.

П'ятниця, 14 червня 2019, 11:36

Відпочиваємо з користю

Автор Внутрішня політика

IMG_20190613_11251113 червня в рамках співпраці з освітніми закладами з питань профорієнтації учнівської молоді та з метою привернення уваги молоді до проблем вибору професії у пришкільному таборі «Патріот» Мокрокалигірської загальноосвітньої школи Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади відбувся інтерактивний інтелектуально-ігровий захід «Брейн-ринг: у світі професій».

Даний захід мав на меті створення умов для підвищення активності учнів до пізнання світу професій та розвитку деяких професійних якостей, таких як діловитість, відповідальність, кмітливість, творчість.

Як зазначив фахівець з профорієнтації Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Палубінський, (ведучий): «Важливо аби вибір професії молоддю був свідомим та враховував індивідуальні якості, уподобання та особистісні можливості. Виважене рішення дозволить знайти оптимальний вибір і знизить ймовірність помилки».

Під час виконання різних конкурсів учні мали змогу розширити знання про світ професій, отримати характеристику деяких з них, класифікували різні професії за предметом праці, отримали знання про змістовні трансформації традиційних професій.

В ході проведення гри хлопці та дівчата  активно виконували завдання, демонструючи неабиякі знання про професії та акторські здібності. Захід проходив у веселій, жвавій обстановці, із запалом учні намагалися якомога більше дати правильних відповідей, найкраще виконати завдання та здобути перемогу. Проте за підсумками набраних балів обидві команди «Патріот» та «Пластуни» набрали однакову кількість балів.

Всього участь у заході взяли учні 18 осіб, 8, 9 та 10 класів.

20190520_090441Державна служба зайнятості реалізує комплекс заходів щодо підтримки та розвитку підприємницьких ініціатив серед безробітних, а також інформаційний супровід підприємців.

Головна мета служби зайнятості – бути сучасною сервісною установою, підтримувати підприємницькі ініціативи, допомагати активно розвивати малий та середній бізнес. Для цього ми використовуємо різні форми роботи, в тому числі з минулого року започаткували клуби для ініціативних молодих людей – зазначила керівник Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяна Кондратенко.

Задля сприяння розширенню уявлення молоді про альтернативний напрямок зайнятості – підприємництво, ознайомлення з діючим законодавством, що регулює ведення підприємницької діяльності, 20 травня у приміщенні районної філії було проведено чергове засідання клубу «Успішна молодь».

В ході проведення заходу безробітні ознайомилися зі станом та основними тенденціями регіонального ринку праці, послугами служби зайнятості щодо підтримки підприємницьких ініціатив безробітних. Особливу зацікавленість  у них викликала інформація про сучасні онлайн-сервіси служби, такі як  мобільний додаток «Центр розвитку підприємництва» та безкоштовний онлайн курс «Прометеус».

Також учасники обговорили можливості розвитку підприємництва на селі, отримали інформацію про перспективні напрямки підприємництва у сільській місцевості, основні положення районної програми підтримки розвитку підприємництва в районі.

– Нам важливо почути, яку інформацію потребуєте, що вас цікавить, і тоді ми допоможемо налагодити партнерські стосунки для активного ведення підприємництва, – зазначив провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський.

На завершення зустрічі учасники поділились враженнями та побажаннями. Засідання клубу для безробітних молодих людей будуть відбуватися в третій понеділок щомісяця. Клуб «Успішна молодь» відкритий для нових гостей та ідей.

Роб зустріч 2 14 05 19Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Катеринопільської районної філії Черкаського обласного  центру зайнятості.

Керівництвом та фахівцями районної філії систематично здійснюються виїзди у ОТГ з метою презентації послуг служби зайнятості, використання новітніх он-лайн технологій та електронних сервісів служби зайнятості, роз’яснення чинного законодавства про зайнятість населення, надання профорієнтаційних консультації, в т.ч.  із застосуванням психодіагностичних методик тощо.

Нещодавно  на робочу зустріч  з директором районної філії Тетяною Кондратенко та заступником начальника відділу надання соціальних послуг Вікторією Волошенюк. завітала голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія  Пипа.  В ході зустрічі обговорювалися нагальні та перспективні питання громади, питання співпраці щодо спільних дій у сфері зайнятості населення та створення нових робочих місць на території, можливості та послуги служби зайнятості, які надаються роботодавцям та населенню.

Одним із важливих напрямків співпраці служби зайнятості та об’єднаної територіальної громади є організація громадських робіт, на які виділено із місцевого бюджету в поточному році кошти в сумі 61 тис. гривень. Основними видами робіт визначено наступні: допомога сім’ям, члени яких мобілізовані в зону АТО, поточний ремонт об’єктів соціальної сфери та інші. Участь у суспільно-корисних громадських роботах дозволяє окремим категоріям громадян, особливо тим, хто знаходиться в стані безробіття тривалий час, відновити трудові навички, іноді отримати постійну роботу, а також є можливістю поліпшити матеріальне становище.

Тетяна Кондратенко наголосила, що сьогодні служба зайнятості є сервісною установою,  яка виконує соціальну функцію, постійно поліпшує обслуговування населення і роботодавців та завжди готова до співпраці.

Шановні роботодавці! Запрошуємо вас скористатися сервісом Державної служби зайнятості „Електронний кабінет роботодавця”!

Програміст Електронний кабінет – це персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому Ви можете з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Це комфортна та мобільна послуга служби зайнятості.
Щоб отримати доступ до власного електронного кабінету, необхідно звернутися до центру зайнятості, повідомити адресу електронної пошти, сформувати логін та пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до послуги на сайті Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua.Користуючись Електронним кабінетом, роботодавець має змогу подати звіти за формами 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" , 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці", 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців", переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень центром зайнятості шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру. Крім того, передбачена можливість переглянути відео-резюме пошукачів роботи по всій Україні та скористатись формами документів з зручним посиланням на нормативно-правові акти.

Сподіваємось, що ця послуга сприятиме нашій подальшій плідній співпраці!

Більш детальну інформацію ви можете отримати в Катеринопільській районній філії Черкаського ОЦЗ за адресою: смт Катеринопіль, вул. Соборна,55а

#служба #зайнятості #електронний #кабінет #роботодавця

Субота, 11 травня 2019, 12:27

У світі професій

Автор Внутрішня політика

P5030001Нещодавно Катеринопільською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості було організовано проведення брейн-рингів «У світі професій» для старшокласників Вікненського НВК та Ярошівської ЗОШ.

Метою даних заходів було прагнення сформулювати у учнівської молоді реальний погляд на вибір професії з урахуванням їх бажань та можливостей, підвищення інтересу до робітничих професій, формування позитивного ставлення до них. Адже популярність та попит саме на робітничі професії на ринку праці України зростає з кожним роком.

Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожної людини, і для того, щоб він був вдалим, потрібно отримати відповідний рівень знань та умінь. Як зазначив провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський, (ведучий): «Важливо аби вибір професії молоддю був свідомим, з урахуванням особистих якостей, уподобань та можливостей. Виважене рішення дозволить зробити оптимальний вибір і знизить ймовірність помилки».

В ході проведення гри школярі активно виконували завдання, демонструючи неабиякі знання про професії та акторські здібності. Брейн-ринги проходили у жвавій обстановці, із запалом учасники намагалися якомога більше дати правильних відповідей, скоріше виконати завдання та здобути перемогу. Найкращі знання продемонстрували учні 9-го класу Вікненського НВК та команда А із Ярошівської ЗОШ, які і стали переможцями.

Під час проведення профорієнтаційних заходів учні усвідомили, що їм варто починати думати про перспективи зайнятості ще під час навчання в школі, а служба зайнятості прикладатиме і надалі зусилля для того, щоб школярі правильно зробили вибір, зосереджуючись на робітничих професіях, які користуються попитом на ринку праці, і які нададуть можливість максимально реалізувати себе у житті. Адже професій на світі безліч і в кожній з них своя привабливість.

На завершення гри молоді люди отримали від служби зайнятості інформаційний буклет «Навігатор вибору професії», який допоможе більш організовано, цікаво та послідовно підійти до питання власного професійного вибору.

Субота, 11 травня 2019, 12:26

Професійні локації

Автор Внутрішня політика

IMG_20190506_1242306 травня 2019 року в місті Звенигородка відбувся міжрайонний профорієнтаційний захід для учнівської молоді під назвою «Професійні локації» В заході приймали участь понад 250 учнів з Лисянського, Звенигородського та Катеринопільського районів.

Перша локація була присвячена експрес тестуванню учнів на виявлення схильностей до певних професій. В цій локації було дуже багато бажаючих пройти тестування, комп’ютери не простоювали жодної хвилини. Кожен хотів дізнатися про професію, яка підійде саме йому.

В другій локації була презентація навчальних закладів: Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області (м. Ватутіне), Богуславське вище професійне училище сфери послуг (м. Богуслав) та Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів (м. Звенигородка), які представляли такі робітничі професії, як бармен, кухар – кондитер, манікюрник, перукар, візажист. Ця локація теж викликала велике зацікавлення, бо можна було прийняти участь у майстер класах, зробити собі зачіску, спробувати смачний коктейль тощо.Изображение 937

І третя локація була кульмінацією всього заходу – інтелектуально-змагальний брейн-ринг «Калейдоскоп професій», в якому взяли участь команди «Black and white» м. Звенигородка, «Оба-на» смт Єрки та «8 спартанців» смт Лисянка.  Всі команди продемонстрували високий рівень обізнаності про професії та подарували вболівальникам масу позитивних емоцій та вражень. Змагання були запеклими, відрив між командами був мінімальний, але фортуна була більш прихильна до Звенигородської команди, яка й посіла перше місце. Друге місце зайняла команда із Катеринополя і почесне третє місце - команда Лисянського району.

Та головними у всьому заході « Професійні локації» були не призові місця в брейн-ринзі, а отримані знайомства, позитивний настрій та визначення майбутньої професійної спрямованості завдяки тестуванню та майстер класам учбових закладів.

З метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №237від 20.03.2019 “Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань””, відповідно до якої врегульовано механізм виплати разової грошової допомоги до 5 травня в 2019 році та встановлені розміри допомоги ветеранам війни

 

Категорія

2019 рік

Всього виплачено ДЗСН відповідно поданих та звірених списків управлінням соц.захисту

К-сть

осіб

Розмір

допомоги

Особи з інвалідністю внаслідок  війни 1 групи

17

3850,00

65450,00

Особи з інвалідністю внаслідок  війни 2 групи

40

3400,00

136000,00

Особи з інвалідністю внаслідок  війни 3 групи

40

2950,00

118000,00

УБД

56

1295,00

72520,00

вдова

120

840,00

100800,00

Учасники війни

194

530,00

102820,00

Всього

467

595590,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підпунктом 4 пункту 1 Постанови КМУ №237 від 20.03.2019 року особи, які не отримали допомоги  , зокрема ті ,що набули згідно зі статтями 6,7,9,10,11 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” відповідний статус  до 5 травня 2019, мають право звернутися за нею до 30 вересня відповідного року, до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 28