Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (389)

20190520_090441Державна служба зайнятості реалізує комплекс заходів щодо підтримки та розвитку підприємницьких ініціатив серед безробітних, а також інформаційний супровід підприємців.

Головна мета служби зайнятості – бути сучасною сервісною установою, підтримувати підприємницькі ініціативи, допомагати активно розвивати малий та середній бізнес. Для цього ми використовуємо різні форми роботи, в тому числі з минулого року започаткували клуби для ініціативних молодих людей – зазначила керівник Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяна Кондратенко.

Задля сприяння розширенню уявлення молоді про альтернативний напрямок зайнятості – підприємництво, ознайомлення з діючим законодавством, що регулює ведення підприємницької діяльності, 20 травня у приміщенні районної філії було проведено чергове засідання клубу «Успішна молодь».

В ході проведення заходу безробітні ознайомилися зі станом та основними тенденціями регіонального ринку праці, послугами служби зайнятості щодо підтримки підприємницьких ініціатив безробітних. Особливу зацікавленість  у них викликала інформація про сучасні онлайн-сервіси служби, такі як  мобільний додаток «Центр розвитку підприємництва» та безкоштовний онлайн курс «Прометеус».

Також учасники обговорили можливості розвитку підприємництва на селі, отримали інформацію про перспективні напрямки підприємництва у сільській місцевості, основні положення районної програми підтримки розвитку підприємництва в районі.

– Нам важливо почути, яку інформацію потребуєте, що вас цікавить, і тоді ми допоможемо налагодити партнерські стосунки для активного ведення підприємництва, – зазначив провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський.

На завершення зустрічі учасники поділились враженнями та побажаннями. Засідання клубу для безробітних молодих людей будуть відбуватися в третій понеділок щомісяця. Клуб «Успішна молодь» відкритий для нових гостей та ідей.

Роб зустріч 2 14 05 19Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із пріоритетних завдань Катеринопільської районної філії Черкаського обласного  центру зайнятості.

Керівництвом та фахівцями районної філії систематично здійснюються виїзди у ОТГ з метою презентації послуг служби зайнятості, використання новітніх он-лайн технологій та електронних сервісів служби зайнятості, роз’яснення чинного законодавства про зайнятість населення, надання профорієнтаційних консультації, в т.ч.  із застосуванням психодіагностичних методик тощо.

Нещодавно  на робочу зустріч  з директором районної філії Тетяною Кондратенко та заступником начальника відділу надання соціальних послуг Вікторією Волошенюк. завітала голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія  Пипа.  В ході зустрічі обговорювалися нагальні та перспективні питання громади, питання співпраці щодо спільних дій у сфері зайнятості населення та створення нових робочих місць на території, можливості та послуги служби зайнятості, які надаються роботодавцям та населенню.

Одним із важливих напрямків співпраці служби зайнятості та об’єднаної територіальної громади є організація громадських робіт, на які виділено із місцевого бюджету в поточному році кошти в сумі 61 тис. гривень. Основними видами робіт визначено наступні: допомога сім’ям, члени яких мобілізовані в зону АТО, поточний ремонт об’єктів соціальної сфери та інші. Участь у суспільно-корисних громадських роботах дозволяє окремим категоріям громадян, особливо тим, хто знаходиться в стані безробіття тривалий час, відновити трудові навички, іноді отримати постійну роботу, а також є можливістю поліпшити матеріальне становище.

Тетяна Кондратенко наголосила, що сьогодні служба зайнятості є сервісною установою,  яка виконує соціальну функцію, постійно поліпшує обслуговування населення і роботодавців та завжди готова до співпраці.

Шановні роботодавці! Запрошуємо вас скористатися сервісом Державної служби зайнятості „Електронний кабінет роботодавця”!

Програміст Електронний кабінет – це персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому Ви можете з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Це комфортна та мобільна послуга служби зайнятості.
Щоб отримати доступ до власного електронного кабінету, необхідно звернутися до центру зайнятості, повідомити адресу електронної пошти, сформувати логін та пароль, за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до послуги на сайті Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua.Користуючись Електронним кабінетом, роботодавець має змогу подати звіти за формами 3-ПН "Інформація про попит на робочу силу (вакансії)" , 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці", 1-ПА "Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців", переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, історію направлень центром зайнятості шукачів роботи, виконання договорів на громадські та на роботи тимчасового характеру. Крім того, передбачена можливість переглянути відео-резюме пошукачів роботи по всій Україні та скористатись формами документів з зручним посиланням на нормативно-правові акти.

Сподіваємось, що ця послуга сприятиме нашій подальшій плідній співпраці!

Більш детальну інформацію ви можете отримати в Катеринопільській районній філії Черкаського ОЦЗ за адресою: смт Катеринопіль, вул. Соборна,55а

#служба #зайнятості #електронний #кабінет #роботодавця

Субота, 11 травня 2019, 12:27

У світі професій

Автор Внутрішня політика

P5030001Нещодавно Катеринопільською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості було організовано проведення брейн-рингів «У світі професій» для старшокласників Вікненського НВК та Ярошівської ЗОШ.

Метою даних заходів було прагнення сформулювати у учнівської молоді реальний погляд на вибір професії з урахуванням їх бажань та можливостей, підвищення інтересу до робітничих професій, формування позитивного ставлення до них. Адже популярність та попит саме на робітничі професії на ринку праці України зростає з кожним роком.

Вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожної людини, і для того, щоб він був вдалим, потрібно отримати відповідний рівень знань та умінь. Як зазначив провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський, (ведучий): «Важливо аби вибір професії молоддю був свідомим, з урахуванням особистих якостей, уподобань та можливостей. Виважене рішення дозволить зробити оптимальний вибір і знизить ймовірність помилки».

В ході проведення гри школярі активно виконували завдання, демонструючи неабиякі знання про професії та акторські здібності. Брейн-ринги проходили у жвавій обстановці, із запалом учасники намагалися якомога більше дати правильних відповідей, скоріше виконати завдання та здобути перемогу. Найкращі знання продемонстрували учні 9-го класу Вікненського НВК та команда А із Ярошівської ЗОШ, які і стали переможцями.

Під час проведення профорієнтаційних заходів учні усвідомили, що їм варто починати думати про перспективи зайнятості ще під час навчання в школі, а служба зайнятості прикладатиме і надалі зусилля для того, щоб школярі правильно зробили вибір, зосереджуючись на робітничих професіях, які користуються попитом на ринку праці, і які нададуть можливість максимально реалізувати себе у житті. Адже професій на світі безліч і в кожній з них своя привабливість.

На завершення гри молоді люди отримали від служби зайнятості інформаційний буклет «Навігатор вибору професії», який допоможе більш організовано, цікаво та послідовно підійти до питання власного професійного вибору.

Субота, 11 травня 2019, 12:26

Професійні локації

Автор Внутрішня політика

IMG_20190506_1242306 травня 2019 року в місті Звенигородка відбувся міжрайонний профорієнтаційний захід для учнівської молоді під назвою «Професійні локації» В заході приймали участь понад 250 учнів з Лисянського, Звенигородського та Катеринопільського районів.

Перша локація була присвячена експрес тестуванню учнів на виявлення схильностей до певних професій. В цій локації було дуже багато бажаючих пройти тестування, комп’ютери не простоювали жодної хвилини. Кожен хотів дізнатися про професію, яка підійде саме йому.

В другій локації була презентація навчальних закладів: Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області (м. Ватутіне), Богуславське вище професійне училище сфери послуг (м. Богуслав) та Звенигородський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів (м. Звенигородка), які представляли такі робітничі професії, як бармен, кухар – кондитер, манікюрник, перукар, візажист. Ця локація теж викликала велике зацікавлення, бо можна було прийняти участь у майстер класах, зробити собі зачіску, спробувати смачний коктейль тощо.Изображение 937

І третя локація була кульмінацією всього заходу – інтелектуально-змагальний брейн-ринг «Калейдоскоп професій», в якому взяли участь команди «Black and white» м. Звенигородка, «Оба-на» смт Єрки та «8 спартанців» смт Лисянка.  Всі команди продемонстрували високий рівень обізнаності про професії та подарували вболівальникам масу позитивних емоцій та вражень. Змагання були запеклими, відрив між командами був мінімальний, але фортуна була більш прихильна до Звенигородської команди, яка й посіла перше місце. Друге місце зайняла команда із Катеринополя і почесне третє місце - команда Лисянського району.

Та головними у всьому заході « Професійні локації» були не призові місця в брейн-ринзі, а отримані знайомства, позитивний настрій та визначення майбутньої професійної спрямованості завдяки тестуванню та майстер класам учбових закладів.

З метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №237від 20.03.2019 “Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань””, відповідно до якої врегульовано механізм виплати разової грошової допомоги до 5 травня в 2019 році та встановлені розміри допомоги ветеранам війни

 

Категорія

2019 рік

Всього виплачено ДЗСН відповідно поданих та звірених списків управлінням соц.захисту

К-сть

осіб

Розмір

допомоги

Особи з інвалідністю внаслідок  війни 1 групи

17

3850,00

65450,00

Особи з інвалідністю внаслідок  війни 2 групи

40

3400,00

136000,00

Особи з інвалідністю внаслідок  війни 3 групи

40

2950,00

118000,00

УБД

56

1295,00

72520,00

вдова

120

840,00

100800,00

Учасники війни

194

530,00

102820,00

Всього

467

595590,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підпунктом 4 пункту 1 Постанови КМУ №237 від 20.03.2019 року особи, які не отримали допомоги  , зокрема ті ,що набули згідно зі статтями 6,7,9,10,11 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” відповідний статус  до 5 травня 2019, мають право звернутися за нею до 30 вересня відповідного року, до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

П'ятниця, 26 квітня 2019, 10:22

У світі професій

Автор Внутрішня політика

Під такою назвою 19.04.2019 відбувся профорієнтаційний брейн-ринг для учнів 9-11 класів Вікненського НВК.

Даний захід мав на меті створення умов для підвищення активності молоді до пізнання світу професій та створення відповідних умов для розвитку деяких професійних якостей, таких як чесність, діловитість, відповідальність, кмітливість, творчість.

Як зазначив фахівець з профорієнтації Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Палубінський, (ведучий): «Важливо аби вибір професії молоддю був свідомим з урахуванням індивідуальних якостей, уподобань та можливостей. Виважене рішення дозволить знайти оптимальний вибір і знизить ймовірність помилки».

Під час виконання різних конкурсів учні розширювали знання про світ професій, отримали характеристику деяких з них, класифікували різні професії за предметом.

В ході проведення гри учні активно виконували завдання, демонструючи неабиякі знання про професії та акторські здібності. Захід проходив у жвавій обстановці, із запалом учні намагалися якомога більше дати правильних відповідей, найкраще виконати завдання та здобути перемогу. Але найкращі знання продемонстрували учні 9-го класу, які і стали переможцями.

На завершення  гри учні отримали від служби зайнятості інформаційний буклет «Навігатор вибору професії», який дозволить учням більш організовано, цікаво та послідовно підійти до питання власного професійного вибору.

Всього участь у заході взяли 20 осіб.

19.04.2019 фахівці Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості взяли участь у профорієнтаційному заході для учнів старших класів Мокрокалигірської та Ярошівської шкіл «День відкритих дверей БРЦПО у Черкаській області».

Метою заходу було ознайомлення учнів та їх батьків з діяльністю навчального закладу, його матеріальним та технічним оснащенням та системою матеріального забезпечення учнів пільгових категорій для розширення їх уяви та сприяння професійному вибору молоді.

Екскурсію навчальним закладом провела методист Інна Фесун, яка ознайомила усіх присутніх з оснащенням, функціональним призначенням класів. Також для молоді були проведені майстер класи від учнів БРЦПО, які своїми виробами пригощали присутніх.

Як зазначив заступник директора БРЦПО у Черкаській області Микола Ващенко: «Сьогодні головний акцент зроблено на підготовку конкурентоздатних кадрів для різних галузей економіки, сільського господарства, будівництва та транспорту. Для чого навчальний заклад дбає про оновлення технічного парку та створює умови для всебічного розвитку молоді». На підтвердження слів навчальним закладом було презентовано нові трактори італійського бренду «Ландіні» з навісним оснащенням.

Провідний фахівець з профорієнтації Катеринопільської районної філії Палубінський Олександр зазначив, що  вибір професії – досить складний, але в той же час цікавий процес. Знання своєї професійної спрямованості, професійних якостей та затребуваності обраної професії на  ринку праці дозволить у подальшому отримувати задоволення від роботи, приносити користь та  радість навколишнім. Дуже важливо кожній молодій людині робити вибір відповідно до своїх уподобань та можливостей, а у подальшому для збереження конкурентоздатності постійно працювати над своїм професійним удосконаленням, підвищенням кваліфікації, що є запорукою зайнятості і професійного зростання та ознайомив молодь та присутніх з сучасною системою електронних сервісів служби зайнятості, насамперед тих, які дозволяють отримати допомогу у професійному самовизначенні молоді та працевлаштуванні, а також станом ринку праці району та актуальними професіями.

Всього участь у заході взяли близько 50 учнів 9-11 класів.

У роботу служби зайнятості протягом останніх років впроваджено ряд нових сервісів щодо надання послуг населенню та роботодавцям, зокрема, електронні кабінети пошукача роботи та роботодавця. Також клієнти служби зайнятості мають можливість презентувати себе у створених відеорезюме та відеопрезентаціях. Водночас є можливість зарекомендувати себе роботодавцю у форматі он-лайн співбесіди.

У практику роботи впроваджено новий сервіс «електронна черга» для пошукачів роботи, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якої філії та  центру зайнятості України.

Минулого року в роботу служби зайнятості запроваджено новий механізм в обслуговуванні клієнтів, які шукають роботу, а саме профілювання безробітних на засадах кейс-менеджменту, що передбачає індивідуальний підхід до кожної людини з урахуванням досвіду її роботи, потенціалу, а також рівня мотивації до працевлаштування.

Але для повноцінного досягнення головної мети – якнайшвидшого працевлаштування, з січня 2019 року реалізовується новий проект – інститут кар’єрних радників, який створено задля надання допомоги клієнту впродовж усього процесу пошуку роботи, впровадження в службі зайнятості єдиного куратора для безробітних.

Функціональні обов’язки кар’єрних радників полягають у:

- наданні допомоги громадянам усвідомити свої сильні особистісні якості, самостійно визначити наявні конкурентні переваги, зокрема здібності, навички та складання індивідуального плану надання послуг або плану працевлаштування;

- навчанні громадян самостійно здійснювати пошук роботи, готуватися до співбесіди, підготувати резюме;

- підтримці клієнтів у прийнятті рішень, пов‘язаних з кар’єрою (наприклад, консультування з розроблення довгострокового плану професійного зростання), мотивації задля досягнення визначених цілей, навчанні клієнтів долати психологічні перешкоди та спонуканні їх проявляти активну та відповідальну позицію;

- наданні клієнтам інформації про умови проходження формального чи неформального професійного навчання, про переваги самостійного навчання та перелік суб‘єктів освітньої діяльності. Але не завжди сприяння у працевлаштуванні з боку кар‘єрних радників може супроводжуватись організацією формального навчання, оскільки більшість клієнтів служби зайнятості вже мають професійну чи вищу освіту, тому кар‘єрні радники повинні об‘єктивно оцінити необхідність тривалого навчання. У таких випадках іноді буває достатньо посприяти у розвитку "м’яких" компетентностей особи – комунікабельності, ініціативності, персональної відповідальності. Також саме кар’єрний радник може порадити клієнтові скористатися сучасними освітніми пропозиціями. Але направлення особи на здобуття нової формальної освіти має стати винятком, а не постійним правилом, оскільки завданням кар‘єрного радника є не навчання, а працевлаштування громадянина;

- веденні ефективного моніторингу надання послуг для "професійних" безробітних (клієнтів, які тільки користуються можливостями статусу безробітного, і незацікавлені у працевлаштуванні).

Кар‘єрні радники, насамперед, покликані надавати послуги та нести відповідальність за сприяння у працевлаштуванні, виходячи з інтересів клієнта. При наданні послуг кар‘єрний радник повинен бути ланкою між клієнтом та потенційним роботодавцем. Тому ключовим показником ефективності їх роботи є швидкість та якість працевлаштування особи.

Для того щоб спеціалісти служби, які будуть виконувати функції кар’єрних радників, були висококомпетентними та  надавали якісні послуги клієнтам на Черкащині на базі обласного центру зайнятості поводяться відповідні тренінги для участю фахівців філій та базових центрів зайнятості області. До проведення тренінгів залучаються представники Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та фахівці обласного центру зайнятості, які пройшли фахове навчання.

Окрім старту інституту кар’єрних радників, Державна служба зайнятості (Центральний апарат) започаткувала програму навчання та адаптації співробітників до нового порядку обслуговування клієнтів служби. Кожен фахівець зможе не лише оволодіти навичками, необхідними для виконання функцій реєстратора та кар’єрного радника, а й впливати на розвиток власної компетентності, формуючи план професійного розвитку.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 28