Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (402)

Оголошення На цей  час у всіх регіонах затверджені та діють Програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2020 роки, які спрямовані на створення соціально-економічних, ресурсних, фінансових, інформаційних умов розвитку малого та середнього підприємництва в регіонах, в тому числі на сприяння безробітним у реалізації їх права на самозайнятість та започаткування підприємницької діяльності.

За підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (далі - КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширюється по всій території України.

КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються та мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій та збільшення рівня зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ-послуг та виробництва меблів.

КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.

Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватися в залежності від складності запропонованої діяльності.

Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду /.

Кінцевий термін подачі заявок – 29 лютого 2020 року.

 

 

 

IMG_20190821_090250З метою прискорення укомплектування наявних вакансій листоноші та оператора залу для Центрального відділення поштового зв’язку Катеринопіль-1, а також вакансії начальника відділення поштового зв’язку в с. Єлизаветка   21 серпня  2019 року в залі  Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості відбувся міні - ярмарок вакансій за участю представників роботодавця.

«Нас влаштовує така форма співпраці зі службою зайнятості, адже дає можливість особистого спілкування з претендентами на вакансії, що, в свою чергу,  допомагає за короткий період підібрати необхідного працівника з числа безробітних» - зазначила заступник начальника Катеринопільського ЦВПЗ Черкаської дирекції АТ «Укрпошта» Людмила Щербатюк.

В заході прийняли участь 16 осіб, які перебувають на обліку в районній філії та виявили бажання ознайомитись із запропонованими вакансіями.

Захід пройшов у формі конструктивного діалогу.

IMG_20190821_090327

Стабільно-високим-залишається-фото За робітничими професіями найбільший попит роботодавців спостерігається серед водіїв, трактористів, дорожніх робітників, робітників з обслуговування та експлуатації обладнання, токарів. Серед кваліфікованих робітників з інструментом – на слюсарів-ремонтників, швачок, електрогазозварників, мулярів, оброблювачів птиці, електромонтерів тощо.

Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг. Серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства найбільш затребувані рибалки прибережного лову, робітники на лісокультурних роботах, робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, оператори машинного доїння, тваринники, овочівники, плодоовочівники, лісоруби, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, агрономів, вчителів закладів загальної середньої освіти, економістів, а також сестер медичних.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових та виробничих приміщень, вантажники,  укладальники-пакувальники, контролери енергонагляду.

Станом на 1 липня у базі даних обласної  служби зайнятості налічувалося 1 376 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 743 пропозиції роботи, отримані з інших джерел. Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 5,8 тис. грн (на відповідну дату 2018 року – 5 тис.  грн), у 78,3 %  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив більше 6,7 тис. грн, для фахівців – 5,9 тис грн, для кваліфікованих робітників з інструментом – 6,4 тис. грн, для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 6,1 тис. грн, для професіоналів – 6,3 тис. грн,  для технічних службовців –5,4  тис. грн, для працівників найпростіших професій – 4,9 тис. грн., для працівників сфери торгівлі та послуг – 4,7 тис. грн, для  кваліфікованих працівників сільського господарства – 5,5 тис. грн

Найвищий розмір оплати праці станом на 1 липня  пропонується у вакансіях для командира повітряного судна (літака, вертольота) – 30 тис. грн, начальника виробничого управління, монтажника систем утеплення будівель, фарбувальника (виробництво текстилю) – по 15 тис. грн, бортмеханіка – 14 тис. грн, агронома, лікаря, інспектора прикордонної служби, монтажника технологічного устаткування – по 12 тис. грн, монтажника будівельного – 11,3 тис. грн

Станом на 08.08.2019 року в районній філії Черкаського обласного центру зайнятості перебуває на обліку 212 безробітних.

З них за рівнем освіти: повну вищу освіту мають 24 особи, неповну вищу - 39 осіб, базову вищу - 6 осіб, профтехнічну - 108 осіб, повну загальну середню - 23 особи, неповну загальну середню - 12 осіб.

За останнім місцем роботи: 62 особи з числа безробітних займали місця фахівців та службовців, 38 осіб займали місця працівників сфери торгівлі та послуг, 64 особи займали місця кваліфікованих робітників та 48 осіб займали місця, які не потребують кваліфікації (найпростіші професії).

За січень - червень 2019 року роботодавцями району створено 36 нових робочих місць:

Срківське селищне комунальне спеціалізоване підприємство - 1;

ФГ «Дрибас A.C.» - 1;

ПП Деркач Л.А. - 1;

ПП Скалозуб І.В. - 2;

ПП Живогляд О.С.- 1;

ПП Лисенко М.п.- 1;

ППСімак О.В.- 1;

TOB «Агросоюзснаб» - 5;

ФГ «Франчук Т. М.» - 2;

ППТкаченкоМ.В.-2;

СФГ«Яна» - 1;

Стійковська сільська рада - 1;

ПП Спільник Л.Г. - 2;

Пальчиківська сільська рада - 1;

ПП Безвершенко Н.П. - 1;

ПП ОнищукЮ.А.-3;

ПІІ Скалозуб Т.О.-5;

ПП Савранський Г.А. - 1;

ФГ «Мрія» - 2;

ПП Іванюк М.В.- 1;

ПП Марченко Л.С. - 1.

Інформація за липень поточного року буде доступна до перегляду у вересні.

Понеділок, 05 серпня 2019, 15:33

«Протидій торгівлі людьми!»

Автор Внутрішня політика

IMG-a47268ba57f531c73a4a1eb220d6d156-V Під такою назвою нещодавно в приміщенні Катеринопільської районної філії відбувся семінар-тренінг для безробітних. Захід проводився в рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми за участю представника районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катеринопільської райдержадміністрації.

Метою проведення стало підвищення рівня поінформованості громадян про проблему торгівлі людьми та заохочення до активної допомоги тим, хто постраждав.

Під час проведення заходу учасників було ознайомлено з поняттями «Торгівля людьми» та «Економічна експлуатація». Трудова міграція,  як явище,  для нашої країни набуває загрозливих масштабів та створює негативний вплив на вітчизняний ринок праці.

Учасники навчалися самостійно визначати сумнівні оголошення про вакансії та правильно поводитися при зверненні до посередників у працевлаштуванні за кордоном. Крім цього, безробітні отримали поради щодо підготовки до виїзду за кордон, які потрібні документи, як оформити робочу візу, тощо.

В ході виконання тренінгових завдань учасники  змогли поглибити та розширити свої знання щодо соціальних структур та громадських організацій, що опікуються проблемами людей, постраждалих від торгівлі людьми.

Лариса Білоус – соціальний працівник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ознайомила присутніх з послугами, які можна отримати при зверненні до цієї організації, а також провела опитування, яке дозволило оцінити рівень обізнаності громадян з питань протидії торгівлі людьми.

Сподіваємося, що отримана під час тренінгу інформація дозволить у майбутньому як самим безробітним, так і їхнім рідним та знайомим уникнути небезпечних ситуацій при перебуванні за кордоном або запобігти їх виникненню.

Всього участь у заході взяли 14 осіб з числа безробітних.

IMG-e08772584059a375d63cdbb9b2fba689-V

Катеринопільська районна філія

Черкаського ОЦЗ

20190724_111707 В минулому році приватне підприємство «Регіон плюс»  розпочало новий вид діяльності – розведення равликів. На равликовій фермі в смт Єрки  в даний час підростає маточне поголів’я справжнього Великого середземноморського равлика.

24 липня директор Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ Тетяна Кондратенко разом із фахівцями відвідали равликову ферму. Директор підприємства Михайло Морозюк провів екскурсію та познайомив гостей з екзотичними жителями.

М’ясо равлика – це справжній гастрономічний делікатес з ніжною структурою  і з вишуканим тонким смаком, складається з високоякісного і легкозасвоюваного білка (що містить незамінну і дуже цінну амінокислоту — холін), води і жирів, - розповідає Михайло Морозюк.

Равлики практично не хворіють  та потребують мінімального догляду. У Європі цей бізнес жартома називають «для ледачих», за півроку равлик повністю виростає, набираючи вагу в 30-40 разів, а взимку спить. До того ж равлик не здатний штучно набирати вагу (наприклад, за рахунок інтенсивного годування) – це важлива дієтична особливість.

Равликівництво – новітнє для України, але галузь динамічно  розвивається  не тільки  на внутрішній ринок, а і на експорт.

Керівник підприємства зазначив, що особливість вирощування равликів передбачає, що потреба у додаткових працівниках   має з’явитися у вересні – жовтні.

Фахівці служби зайнятості подякували Михайлу Олександровичу за цікаву інформативну зустріч та багаторічну співпрацю.

Р.Малько, заступник директора районної філії

IMG-2e5b920d8bcf84f7d9e74efab95af9e0-V IMG-11a9f85e2ab950c7f2970604aab66416-V

юридичні консультації (1) Ваучер надається звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО (ООС), з числа інвалідів до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб». Для отримання ваучера необхідно, щоб: учасник АТО  не був зареєстрований в службі зайнятості як безробітний; не досяг встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку; не мав права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб»; не проходив впродовж останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; не отримував ваучер раніше; мав професійно-технічну або вищу освіту.

Учасник АТО сам вибирає професію або спеціальність

Освіту можна отримати в професійно-технічних і вищих учбових закладах, на підприємствах, в установах і організаціях, які мають ліцензію на здійснення діяльності з надання освітніх послуг, за затвердженим Міністерством соціальної політики України переліком професій, спеціальностей, для навчання по яких може бути виданий ваучер.  Учасникові АТО надається право самому вибрати професію або спеціальність за переліком, затвердженим Міністерством соціальної політики, а також форми і місця навчання.

Для отримання ваучера треба подати до центру зайнятості (районної філії) заяву, а також надати паспорт і трудову книжку. У разі, якщо трудова книжка зберігається у роботодавця, подається її копія, завірена роботодавцем. У разі відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, а також виконання роботи не на умовах трудового договору, подається довідка, видана за місцем роботи або архівною організацією про прийняття і звільнення з роботи, або цивільно-правовий договір, або інші документи, що підтверджують період зайнятості особи. Крім того, в службу зайнятості необхідно надати документ про професійно-технічну або вищу освіту; реєстраційний номер облікової картки платника податків; копію посвідчення учасника бойових дій; копію довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; індивідуальну програму реабілітації (за наявності).

Рішення про видачу ваучера центр зайнятості приймає не пізніше за восьмий робочий день з дня подання документів та інформує про прийняте рішення впродовж трьох робочих днів з дня його прийняття. Для отримання ваучера учасникові АТО треба звернутися до служби зайнятості впродовж п'яти робочих днів з дня повідомлення. Договір про навчання укладається між учбовим закладом і бажаючим пройти навчання впродовж 90 днів після видачі ваучера. Учбовий заклад інформує центр зайнятості про виконання особою умов договору про навчання, зокрема, про відвідування занять і виконання учбової програми. У разі дострокового припинення занять без поважних причин, володар ваучера впродовж 30 робочих днів повинен відшкодувати учбовому закладу збиток, перерахувавши на його рахунок частину витрат за період фактичного навчання.

Для отримання детальної інформації пропонуємо звернутися до Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: смт Катеринопіль, вул. Соборна, 55а; телефони (04742) 30103, 30102.

 

Т.Кондратенко, директор Катеринопільської районної філії

1

 

 

22 липня черговий раз зустрілись учасниці клубу для безробітних «Успішна жінка» для спілкування, обміну досвідом у пошуку роботи. Клуб функціонує на базі Катеринопільської районній філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Метою заходу було сприяння виробленню гармонійної самооцінки жінок, актуалізація й активація процесів особистісного саморозвитку, допомога у самопізнанні та підвищення життєвої активності.

Засідання клубу відбувається двічі на місяць у формі бесід та застосування тренінгових вправ, які допомагають учасницям підвищити рівень самооцінки та самовпевненості, сформувати мотивацію до успішного працевлаштування.

Всього участь у заході взяли 19 жінок з числа безробітних.

Четвер, 25 липня 2019, 13:55

Співпраця з ОТГ триває

Автор Внутрішня політика

IMG_20190716_105046Налагодження й розширення співпраці з об’єднаними територіальними громадами є одним із ключових завдань у діяльності Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Керівництвом та фахівцями районної філії систематично здійснюються виїзди в ОТГ з метою презентації послуг служби зайнятості, популяризації використання новітніх технологій та електронних сервісів служби зайнятості, таких як електронний кабінет роботодавця, електронний кабінет безробітного, електронна черга, тощо, роз’яснення чинного законодавства про зайнятість населення, надання профорієнтаційних консультацій, в т.ч. із застосуванням психодіагностичних методик.

Тож, 16 липня 2019 року директор Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяна Кондратенко, заступник начальника відділу надання соціальних послуг Вікторія Волошенюк провели виїзну робочу зустріч в Єрківській ОТГ. В рамках заходу вони зустрілись з головою об’єднаної територіальної громади Леонідом  Польовим  та головним спеціалістом відділу містобудування житлово-комунального господарства і благоустрою Андрієм Чумаком.

 

 

P7160003

Під час зустрічі мова йшла про шляхи підвищення рівня зайнятості населення громади, організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, заходи щодо сприяння служби зайнятості у працевлаштуванні та організації підприємницької діяльності жителів ОТГ, важливість легального оформлення роботодавцями найманих працівників, спектр послуг служби зайнятості. Досягнуто домовленості про участь фахівців служби зайнятості у виїзних заходах до територіальної громади.

Люди 2 (1) Інститут кар’єрних радників в Державній службі зайнятості України розпочав свою роботу в поточному році. Півроку – це достатній час, щоб побачити переваги та проблеми цієї нової форми роботи. Кар’єрний радник працює з кожним клієнтом окремо. Він бачить перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, та допомагає подолати їх. Адже в сучасних умовах виникає потреба розширення спектру послуг для клієнтів служби з урахуванням індивідуальних потреб, їх рівня професіоналізму, ступеня трудової мотивації та мобільності.

В Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості 3 фахівція відділу надання соціальних послуг виконують функції кар’єрних радників. Нова форма роботи дає результати. Так, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 41 особу зросла кількість працевлаштованих жителів району до отримання статусу безробітного (в 2018 році – 38 працевлаштованих, в 2019 – 79). За направленням районної філії протягом січня – червня 2019 року загалом працевлаштовано  509 шукачів роботи. З 10 до 13 осіб збільшилась кількість працевлаштованих в першому півріччі демобілізованих учасників АТО. 118 безробітних прийняли участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Громадські роботи - це не тільки тимчасова зайнятість і можливість безробітним додатково заробити гроші, а й підвищення шансів влаштуватися на постійне робоче місце.

126 безробітних (107% до відповідного періоду минулого року) підвищили власну конкурентоздатність шляхом проходження безкоштовного профнавчання. Із них: 89 осіб навчалися на курсах цільового призначення, 34 стажувалися безпосередньо на робочих місцях.

Зменшилась кількість осіб, що перебувають на обліку в філії: з 279 на 01.07.2018 року - до 243 на 01.07.2019 року. На 1 липня минулого року 205 безробітних отримували допомогу по безробіттю, в 2019 році – 192 особи.

Отже, підсумки роботи Катеринопільської районної філії свідчать про те, що робота кар’єрних радників позитивно вплинула на динаміку працевлаштування незайнятих громадян. Але, слід зазначити, що результату можна досягти лише об’єднавши зусилля кар’єрного радника та пошукача роботи. Адже, в кінцевому результаті, все залежить від людини, її прагнень, сподівань, наполегливості та тих зусиль, які вона докладатиме в досягненні визначеної мети. А фахівці служби зайнятості сприятимуть у побудові її успішної кар’єри.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 29