Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (267)

^6C28E02B9FA42CF84DD8405D351FD859F828E79A64571036FB^pimgpsh_fullsize_distr Більше 85 тисяч черкащан вже звернулися за отриманням невикористаних сум субсидій. У цілому таких налічується майже 134 тисячі. Нагадаємо, прийом заяв з метою одержання коштів триває до 1 вересня. Тож, у Департаменті соціального захисту закликають громадян, які ще не написали заяви, поквапитись.

Про процес монетизації субсидій йшлося на колегії Департаменту, що відбулась сьогодні. Тут підсумовували роботу за перше півріччя цього року – за участю першого заступника голови ОДА Віталія Коваля, директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслана Чикала, заступника голови обласної ради Вадима Гайовича, фахівців міських та районних управлінь соціального захисту, терцентрів, соціальних служб та ін.

Як відомо, Урядом передбачено монетизацію невикористаних сум субсидії з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. м природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії. Ці кошти перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Заступник Директора Департаменту Олег Шимчук під час колегії повідомив, що сума невикористаних коштів субсидії, які підлягають поверненню до бюджету, становить 482,8 млн грн, а частина суми, яка підлягає монетизації та виплаті одержувачам субсидій, – майже 84 млн грн.

Водночас перший заступник голови ОДА Віталій Коваль закликав працівників районних та міських управлінь соціального захисту пришвидшити роботу з перепризначення субсидій на місцях. Зокрема, відстають Смілянський, Черкаський, Чорнобаївський райони, місто Сміла, де низький  відсоток призначень. На сьогодні в цілому кількість призначених сягає майже 76 %. Зауважимо, в області 179,7 тис. домогосподарств отримують субсидії, а перепризначення на новий термін потребують близько 283 тис. сімей.^D5E815465DE139A1A589CC7F171AE67493D260EF5DB24C58B1^pimgpsh_fullsize_distr

Ваучер Відповідно до нового Закону «Про зайнятість населення» та Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, особи, старші від 45 років, із страховим стажем не менше ніж 15 років, уже мають професійно-технічну, або вищу освіту мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримання їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом підготовки та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

30 червня 2017 року набув чинності наказ Мінсоцполітики від 13.05.2017 № 782 «Про затвердження змін до Переліку професій, спеціальностей, напрямів та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер» . Перелік професій для навчання доповнений такими позиціями:

-         Верстатник деревообробних верстатів;

-         Електромонтер з ремонту та

обслуговування електроустаткування;

-         Машиніст бульдозера;

-         Машиніст екскаватора;

-         Машиніст крана автомобільного;

-         Монтажник систем утеплення будівель;

-         Охоронник;

-         Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування;

-         Слюсар – сантехнік;

-         Швачка.

Перелік спеціальностей доповнено наступними позиціями:

-         Медична психологія;

-         Фізична терапія, ерготерапія;

-         Кібербезпека.

 

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не вище ніж 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 17000 гривень. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Особа може самостійно обирати професію чи спеціальність для перепідготовки або підвищення кваліфікації з переліку професій, затвердженого Кабінетом Міністрів України, а також навчальний заклад, в якому вона бажає здійснювати навчання.

За детальною інформацією та отриманням консультацій з питань отримання ваучера, переліку професій, за  якими можна отримати освіту та порядку навчання пропонуємо звертатись до спеціалістів Катеринопільського районного центру зайнятості за адресою смт. Катеринопіль, вул. Соборна, 55 а, або за телефоном 3-01-03.

Поліція 1 Одним із завдань державної служби зайнятості є сприяння працевлаштуванню молоді. В умовах постійних змін в економіці питання зайнятості даної категорії населення постає досить гостро. Молодий фахівець, який закінчив навчальний заклад та прагне професійного становлення і самореалізації, не завжди враховує реалії сучасного ринку праці та вимоги роботодавця. Саме з метою розширення уявлення про реальні потреби роботодавців та умови роботи, 27 липня у приміщенні районного центру зайнятості відбувся семінар «Особливості зайнятості молоді».

В ході семінару учасників було ознайомлено з напрямками діяльності служби зайнятості зі сприяння зайнятості молоді, актуальними вакансіями, методами самопрезентації. Під час проведення заходу особлива увага безробітних зверталася на можливість побудови професійної кар’єри в Національній поліції. Учасникам була надана інформація про наявність вакантних посад у Катеринопільському відділі поліції, 170 – ти вакантних посад поліцейських та інспекторів Управління патрульної поліції в місті Черкаси та місті Умань, порядку подачі заявок на конкурс та умовами проходження конкурсу, вимогами професії до індивідуальних якостей та навичок претендента. Також звернено увагу на державні гарантії та матеріальне і соціальне забезпечення працівників правоохоронних органів. На завершення учасники отримали роздаткові матеріали про службу у лавах Національної поліції

Всього участь у семінарі взяли 12 безробітних з числа осіб віком до 35 років.

P7310092 Щороку 30 липня увесь світ відзначає Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. В рамках відзначення цього Дня, фахівцями Катеринопільського районного центру зайнятості 31.07.2017 р. було організовано проведення інформаційного семінару для безробітних на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці».

Метою даного заходу було привернення уваги шукачів роботи до існування таких проблем в суспільстві, як економічна експлуатація, торгівля людьми, експлуатація дитячої праці. В умовах впровадження безвізового режиму перетину кордону для більш ширшого кола громадян з’явилася можливість  шукати кращих можливостей заробітку за кордоном. Саме тому аби убезпечити наших громадян, які потенційно можуть виїхати за кордон на заробітки було ознайомлено з чинниками, які сприяють нелегальному виїзду, сферами економіки, де найчастіше використовується праця нелегальних мігрантів, джерелами інформації, через які здійснюється вербування на роботи, у т.ч. через Інтернет-мережу. Безробітним було продемонстровано тематичний відеофільм з питань міграції, завдяки якому вони  отримали розширену інформацію  щодо шахрайських схем економічної експлуатації і торгівлі людьми.

Всього участь у семінарі взяли 18 осіб з числа безробітних.P7310096

семин з бух 7 липня 2017 року в приміщенні Катеринопільського районного центру зайнятості відбувся семінар – нарада для бухгалтерів підприємств та організацій району на тему «Дотримання чинного законодавства при оформленні трудових відносин з найманими працівниками та сплаті єдиного соціального внеску».

Семінар відкрила заступник голови районної державної адміністрації Шарига О.О., яка зазначила, що проведення даного заходу має за мету попередження викривлення податкової звітності та надання консультацій бухгалтерам підприємств району.

Представники Катеринопільського відділення Звенигородської ОДПІ (Чоловська Н.В.) та Пенсійного фонду (Шевчук А.В., Триліс В.С.) надали детальні роз’яснення по порядку формування та подання звітності по нарахуванню та сплаті ЄСВ.

Державний інспектор праці Мірошніченко М.П. розповів про те, що Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня – серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Черкаській області. Основною метою проекту є не лише виявлення фактів неофіційного працевлаштування, але й з’ясування причин, які його зумовлюють. Також інспектор праці наголосив на відповідальності роботодавців за порушення чинного законодавства України про працю.

Участь у заході взяли 20 бухгалтерів підприємств району.

P6290080 З метою забезпечення формування кадрового резерву працівників для потреб роботодавців спеціалістами Катеринопільського районного центру зайнятості 29.06.2017 проведено профінформаційний семінар для випускників Мокрокалигірського Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти у Черкаській області.   До проведення заходу було залучено 35 студентів закладу.

Під час зустрічі молоді люди отримали практичну допомогу у складанні функціонального резюме, яке згодом буде включене до загальної бази даних про випускників навчальних закладів різних рівнів акредитації. Створений кадровий резерв із числа випускників навчальних закладів дозволить у подальшому забезпечити максимальне їх залучення до професійної діяльності та у такий спосіб зменшити кількість незайнятої безробітної молоді на ринку праці.

P6260072 В рамках співпраці Катеринопільського районного центру зайнятості та Катеринопільського військового комісаріату 26.06.2017 р. у приміщенні районного центру зайнятості відбувся семінар з питання військової підготовки цивільного населення.

Метою проведення такого заходу було залучення безробітних до участі у програмі з військової підготовки цивільного населення.

Участь у проведенні заходу взяв – капітан, начальник відділення військового обліку та бронювання Катеринопільського районного військового комісаріату - Манько Юрій Вікторович.

У своєму виступі Юрій Вікторович наголосив, що у сучасних умовах важливим фактором дієздатності цивільних формувань при організації оборони  є базові спеціальні знання з військової підготовки та надання першої медичної допомоги. Саме для цього організовано фінансову підтримку з боку районної адміністрації для учасників програми.

Юрій Вікторович запросив присутніх пройти відповідну підготовку, яка здійснюватиметься на базі навчального центру прикордонної служби у м. Оршанець.

Під час семінару учасники жваво обговорювали надану інформацію, троє виявили зацікавленість в участі у цьому навчанні.

Всього участь у семінарі взяли 17 осіб з числа безробітних.P6260073

DSCN162413 червня 2017 року вдруге у Катеринопільському РЦЗ проводився інформаційний захід для безробітних День поліції. Мета даного заходу - підбір кандидатів на службу до Національної поліції серед осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості,

Для участі в семінарі був запрошений т.в.о. заступника начальника Катеринопільського відділення Звенигородського відділу поліції, майор Орленко М.С.. Михайло Сергійович ґрунтовно ознайомив присутніх з посадами, які комплектуються, порядком подачі документів, умовами здачі тестових завдань та вимогами до кандидатів. Національна поліція запрошує на службу молодих людей у віці до 35 років, фізично здорових, з середньою, професійно - технічною або вищою освітою та з високими моральними та патріотичними якостями.

Участь у семінар взяли 17 осіб з числа безробітних.

^B49212D3FAE5A0119B6AB24B1374A00455EAEE11327A8368FD^pimgpsh_fullsize_distr З метою розширення уявлення шукачів роботи про особливості роботи підприємств сільськогосподарського виробництва – провідної галузі нашого району та сприяння укомплектуванню актуальних вакансій виробництва 08.06.2017 спеціалістами Катеринопільського районного центру зайнятості за сприяння керівника ФГ «Агро-Вікторія Катеринопіль» - Коваленка Олександра Анатолійовича було проведено профорієнтаційний захід  - День відкритих дверей на виробництві.

Під час заходу учасники ознайомилися зі структурою господарства, яка включає в себе: молочне скотарство, свинарство, вівчарство, плодоовочівництво (тепличне господарство та у вирощування овочів на відкритому грунті), рослинництво та інше. Заступник голови фермерського господарства – Коваленко Олег Олександрович, який знайомив з виробництвом,  повідомив присутніх про кадрові потреби господарства. Діяльність таких підприємств має велике значення для розвитку району. Саме тому основна увага під час заходу акцентувалась на  потребу господарства у працівниках, умовах роботи, рівню заробітної плати.

Всього участь у заході взяли 22 особи з числа безробітних.

^04E854200074FBC31ABBAF9E70540BC177461401B890E6AB37^pimgpsh_fullsize_distr07 червня 2017 року Катеринопільським районним центром зайнятості було проведено профорієнтаційний семінар для безробітних з орієнтації на службу в Збройних Силах України.

Метою даного заходу було розширення уяви про умови комплектування вакантних посад за контрактом, державними гарантіями соціального забезпечення військовослужбовців та членів їх родин.

Семінар проводився за участю начальника відділу з тилового забезпечення Катеринопільського районного комісаріату - Трохименка Олександра Олександровича. У своєму виступі він розповів про особливості контрактної служби у Збройних Силах України, умови здобуття військових спеціальностей, порядок комплектування військових частин.

Всього у семінарі взяли участь 14 осіб з числа безробітних у т.ч. 3 учасники АТО.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 20