Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Соціальний захист та зайнятість населення
Соціальний захист та зайнятість населення

Соціальний захист та зайнятість населення (326)

Молодість - пора вибору. Вибір життєвого маршруту - один із перших кроків молодих людей. Особливе місце в структурі уявлень про особисте майбутнє у молоді займають мотиви праці, професійної діяльності. Юнаки та дівчата бачать себе представниками конкретних професій, яким вдається здійснити професійний і соціальний  ріст.

P9070066 Як зробити, щоб ці світлі очікування в сфері професійного самовизначення в наш час не обернулися розчаруванням? Як допомогти молоді в пошуках відповіді на питання: «Якої професії віддати перевагу, який професійний життєвий маршрут обрати, рахувати доцільним?»

В світі більше 40 тисяч професій-потрібних, важливих, цікавих. Але обрати доведеться одну. Вдало обрана професія допоможе в повній мірі розкрити здібності кожної людини, досягти високих результатів в конкретному виді професійної діяльності. Існує така думка - немає безталанних людей, є люди, що займаються не своєю працею.

Вибір професії відображає певний рівень особистих домагань людини, які включають оцінку власних об’єктивних можливостей і здібностей. Рішення цього питання багато в чому визначається мірою інформованості щодо обраної професії. Школярі часто недостатньо добре знають коло професій, із якого їм треба буде вибирати, конкретні особливості кожної професії, що робить їхній вибір в значної мірі випадковим. І навіть ті, хто достатньо повно орієнтовані в світі професій, можуть здійснити помилку при обранні професійного шляху. Певні труднощі тут пов’язані з часто невірною самооцінкою молодою людиною власних особливостей, а тому вони потребують кваліфікованої допомоги спеціалістів. Суттєву допомогу у вирішенні цих питань надають саме фахівці з профорієнтації служби зайнятості.

З метою розширення уявлень молоді про світ професій 07 вересня 2018 року був проведений виїзний профорієнтаційний захід в Шостаківський навчально-виховний комплекс. Провідний фахівець з профорієнтації Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ Олександр Палубінський під час проведення заходу розповів учням 8 та 9 класу про стан районного ринку праці та попит на конкретні професії, про послуги служби зайнятості випускникам шкіл, про правила вибору професії, ознайомив з професіями майбутнього.

Знайомство з барометром професій наочно  підтвердило значення працівників робітничих професій для діючих підприємств, а цікава інформація про сучасні професії викликала неабиякий інтерес в учнів.

Всього участь в  заході взяли 12 учнів Шостаківського НВК.

P9100076 З метою розкриття переваг легального працевлаштування 10 вересня 2018 року в Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості провели семінар для 13 безробітних на тему: «Легальна зайнятість».

У програмі семінару головним було донесення інформації щодо легальної зайнятості та відповідальності роботодавців за порушення законодавства про працю та зайнятість.

В семінарі взяла участь провідний фахівець Катеринопільського відділення обслуговування населення Головного управління Пенсійного фонду України Алла Шевчук. «Захист прав людини - один із критеріїв правового та демократичного суспільства. Кожен повинен знати свої обов’язки та права. Легальне працевлаштування, легальна виплата заробітної плати – все це складова успішного майбутнього кожного громадянина», - зазначила А.Шевчук. Також вона ознайомила присутніх із сучасними сервісами, що дозволяють громадянам самостійно контролювати стан сплати внесків.

В ході семінару провідний фахівець з профорієнтації Олександр Палубінський ознайомив присутніх з поняттям не задекларована праця та їх видами, а також видами трудових договорів та особливостями їх застосування. Підвищення обізнаності населення про негативні наслідки неофіційного працевлаштування та розкриття переваг легальної зайнятості, дозволить збільшити зацікавленість шукачів роботи до зайняття офіційних робочих місць.

Під час заходу учасники цікавилися останніми змінами щодо умов виходу на пенсію, величиною потрібного страхового стажу, умов виходу на пільгових умовах тощо. По закінченню семінару всім бажаючим були надані індивідуальні консультації з питань трудових відносин, нормування праці, робочого часу та часу відпочинку, оплати праці.

Інформуємо, що на порталі служби зайнятості www.dcz.gov.ua активовано сервіс «Електронний кабінет». За допомогою даного сервісу шукаючий роботу або безробітний має можливість переглянути свої реєстраційні дані, внесені до ПК, інформацію для пошуку роботи, дані про фактичні та заплановані відвідування фахівців центру зайнятості та інформаційних заходів, отримати інформацію про нарахування та виплату допомоги по безробіттю. Крім того, є можливість створити власне резюме, здійснити пошук роботи, дізнатися про заходи, що заплановані в центрі зайнятості та записатися на ті, що зацікавили тощо.

Для створення електронного кабінету шукаючого роботу або безробітного необхідно виконати 2 дії:

  1. Зайти на сайт www.dcz.gov.ua, вибрати вкладку «Електронний кабінет» та зареєструватися, користуючись інструкцією.
  2. Якщо особа має статус безробітного, вона повідомляє фахівцю центру зайнятості електронну адресу, логін, пароль, що використані для реєстрації. Фахівець вносить відповідні дані до закладки ЕКШ (раніше була назва ЕКБ)  в ПК безробітного. Після збереження цих даних в ПК, безробітний матиме доступ до інформації щодо відвідування центру зайнятості, виплати допомоги по безробіттю тощо.

^0C039ED972CBDC7AC60E493B74CE5AF99262BBB4E847790C33^pimgpsh_thumbnail_win_distr З метою вжиття заходів щодо сприяння реалізації планів Генерального штабу Збройних Сил України щодо обсягів відбору громадян на військову службу за контрактом Катеринопільською районною філією  Черкаського ОЦЗ на замовлення Катеринопільського районного військового комісаріату 20 серпня 2018 року   проведено семінар з орієнтації  на службу в Збройних силах України.

У заході взяли участь 9 безробітних громадян, які перебувають на обліку в районній філії  та виявили  бажання зустрітись із представником  комісаріату та  ознайомитись із запропонованою інформацією.

Присутнім розповіли про умови  набору кандидатів на військову службу за контрактом, заробітну плату, соціальні гарантії.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу комплектування, майор Олександр Трохименко наголосив учасникам про можливість служити в найближчих військових частинах за місцем проживання. Він акцентував увагу на збільшенні мінімального грошового забезпечення військовослужбовцям за контрактом: рядовому складу – до 9 тисяч гривень, офіцерському складу – до 15,3 тисячі гривень.

О.Трохименко повідомив про зміни до Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо виплати грошової компенсації за винаймання житла.

Під час активного діалогу з представником районного військового комісаріату, шукачі роботи отримали відповіді на питання, які їх найбільше цікавили.

В наш час стало поширеним явище, коли молоді й перспективні люди, маючи значний потенціал і бажання до навчання, через ряд економічних чинників втрачають можливість здобути омріяну професію. Для того щоб мрія стала реальністю, служба зайнятості України  запровадила цілу мережу центрів професійно-технічної освіти (ЦПТО), які для безробітного  населення проводять підготовку конкурентоспроможних фахівців

по всіх регіонах України, в яких навчають за 85 робітничими  професіями.

На даний час створено 11 ЦПТО державної служби зайнятості які навчають за професіями та за 230 напрямами підвищення кваліфікації. У цих навчальних закладах Ви:

- отримаєте професійну підготовку за однією з ліцензованих професій, не маючи попередніх знань та досвіду;

- підвищите кваліфікацію за основною професією - отримаєте вищий розряд або категорію;

на безкоштовній основі:

- пройдете курси цільового призначення - вивчите окрему технологію, метод, рецептуру, матеріали, обладнання.

Здобуття професійно-технічної освіти у ЦПТО ДСЗ здійснюється за денною формою навчання  та, при  необхідності, за індивідуальною формою.

Під час навчання зареєстровані безробітні  отримують фінансову підтримку  - компенсування витрат на проїзд до навчального закладу, виплата матеріальної допомоги згідно з чинним законодавством, повне забезпечення усіма необхідними матеріалами.

Після закінчення професійно-технічного навчання та підвищення кваліфікації за напрямами підготовки слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається свідоцтво про освіту державного зразка.

Найновіший і найсучасніший ЦПТО розміщений у місті Одеса, який  веде свою діяльність в новозбудованому комплексі будівель.  До комплексу входять три будівлі – гуртожиток на 300 місць, 4-х поверхова будівля майстерень з 8 навчально-виробничими майстернями, 5-поверхова будівля адміністративно-навчального корпусу. Для проживання безробітних, які приїжджають на навчання з інших міст і регіонів, в гуртожитку передбачені двомісні кімнати з санвузлом, душовою, комфортними меблями, холодильником, телевізором, кондиціонером, необхідним посудом. На кожному поверсі розміщено по дві кухні з електроплитами, витяжками, мікрохвильовими печами; кімнати самопідготовки. В гуртожитку є спеціальні приміщення для прання і прасування білизни та власних речей мешканців, камери схову.

Навчально-виробничі майстерні обладнані сучасними верстатами, в тому числі з числовим програмним керуванням, приладами та пристроями, з необхідною кількістю інструментів та витратних матеріалів, що передбачені навчальними планами і програмами для кожної професії. Для здійснення виробничого навчання робочі зони обладнані спеціальними тренажерами, що дозволяє отримати всі необхідні навики для кожної професії.

В навчальних кабінетах та лабораторіях розміщені інтерактивні дошки, комп’ютерна техніка, сучасні електронні засоби навчання. Всі навчальні приміщення світлі та просторі з комфортними меблями, системою кондиціювання. Оснащені сучасною технікою конференц-зали на 30 та 80 місць, актовий зал на 300 місць дозволяють проводити різноманітні семінари, круглі столи, конференції для обговорення і вирішення проблем будь-якого рівня.

ДНЗ «Одеський центр ПТО ДСЗ» отримав ліцензію на проведення освітньої діяльності з професійного навчання та підвищення кваліфікації безробітних з 25 професій: штукатур, робітник з комплексного обслуговування і ремонту будинків, столяр, слюсар-сантехнік, лицювальник плиточник, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, фрезерувальник, токар, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, оператор верстатів з ЧПК, оператор котельні, контролер-касир, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, адміністратор, покоївка, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, касир (в банку),

кухар, бармен, офіціант, перукар (перукар-модельєр), манікюрниця, педікюрниця.

Одночасно в навчальному закладі можуть навчатися понад 400 осіб. Термін навчання від 3 до 9 місяців.

Тож, якщо Ви хочете отримати гідну роботу, знайти стабільність у своєму житті, відчути себе успішним - скористайтеся можливістю отримати це через якісне професійне навчання в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). Детальну інформацію можна отримати при зверненні до Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. Наші фахівці з радістю нададуть вам консультацію щодо можливості професійної підготовки в центрах професійно-технічної освіти, та перспектив подальшого працевлаштування після навчання.

Телефони для довідок: 3-01-03 та 3-01-02

P8070054 З метою об’єднання зусиль усіх суб’єктів, які формують та реалізують соціально-економічну та державну політику зайнятості на території  Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади, сторін соціального діалогу щодо детінізації доходів та трудових відносин у сфері зайнятості населення 07 серпня 2018 року за ініціативи Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості спільно із головою Мокрокалигірської ОТГ Вікторією Пипа та державним інспектором праці Миколою Мирошниченко  проведено робочу зустріч із роботодавцями, які здійснюють діяльність на території громади.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг  Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ Вікторія Волошенюк  розпочала свій виступ з ознайомлення присутніх із ситуацією на ринку праці Катеринопільського району. Звернула особливу увагу присутніх роботодавців на необхідність  прогнозування потреби в кадрах на перспективу. Тільки такий підхід дозволяє об’єктивно визначати напрями та обсяги підготовки кваліфікованих робітників, оперативно і вчасно задовольняти потреби підприємств у кадрах, відкриває шляхи для  плідної співпраці.

Далі Вікторія Волошенюк ознайомила усіх присутніх з такими новими методами роботи служби зайнятості як послуги з рекрутингу, відеорезюме та відеовакансії, зазначила, що такі методи роботи все більше набирають популярності як серед роботодавців, так і серед безробітних та прискорюють укомплектування вакансій. Також, акцентувала увагу присутніх на обов’язку роботодавців щодо інформування служби зайнятості про потребу та попит в робочій силі.

Виступ державного інспектора праці  М.Мирошниченка був присвячений практичному застосуванню роботодавцями законодавства України про працю. Микола Петрович доступно роз’яснив підприємцям про наслідки використання не задекларованої праці найманих працівників та виплати зарплати в «конвертах».

Голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія Пипа у своєму виступі зазначила: «Тільки комплекс зусиль, який включає в себе покращення умов ведення бізнесу, залучення інвестицій і відродження вітчизняної промисловості, детінізацію зарплат,  зміну підходів до професійної освіти, стимулювання місцевого економічного розвитку, дасть відчутний для людей результат. Ми вже робимо перші кроки, ми твердо налаштовані змінити ситуацію і будемо діяти і далі рішуче і системно».

Зустріч пройшла  у формі конструктивного діалогу, її учасники отримали вичерпні відповіді на питання, що їх зацікавили.

P7300047 30 липня у Всесвітній день протидії торгівлі людьми у приміщенні Катеринопільської районної філії Черкаського ОЦЗ відбулося чергове засідання клубу «Успішна жінка».  Участь у заході прийняли директор Центру соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді Інна Ткаченко та 18 безробітних.

Головна мета - привернути увагу до проблем трудового рабства та ризиків нелегального працевлаштування. У своєму виступі Інна Ткаченко зазначила, що орієнтуючись на успішних знайомих, які не вперше їздять на заробітки за кордон, громадяни не завжди реально оцінюють ситуацію щодо власних перспектив. Наведені нею приклади життєвих історій тих, хто потрапив у тенета шахраїв та статистичні дані щодо осіб, які постраждали від торгівлі людьми змушують замислитися, чи всі готові до роботи за кордоном, особливо, якщо особа знаходиться в чужій країні нелегально, чи дійсно там є перспектива працевлаштування.

Провідний фахівець з профорієнтації районної філії Олександр Палубінський проінформував про масштабність трудової міграції в Україні: «Близько 40% тих, хто виїздить за кордон, не працевлаштовані офіційно, тому знаходяться, передусім, у зоні ризику». Він наголосив на необхідності бути інформаційно обізнаними, щоб безпечно подорожувати, працювати та вчитися за кордоном.

Під час засідання безробітні дізналися про різні джерела отримання інформації про вакансії та місце майбутнього працевлаштування, у тому числі за кордоном, правила підготовки до виїзду за кордон, про перелік потрібних документів.

Учасники засідання клубу прийшли до висновку, що обізнаність громадян у питаннях захисту своїх прав, законних інтересів при працевлаштуванні за кордоном допоможе вберегтися від не виваженого кроку та ризику потрапити у трудове рабство.

P7160048Профінформаційний семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України для 20 зареєстрованих безробітних проведений напередодні в приміщенні Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

Метою проведення семінару було розширення уявлення шукачів роботи про можливі варіанти зайнятості. Для надання конкретної інформації щодо специфіки укладання контракту на службу в ЗСУ було запрошено представника  відділу комплектування Катеринопільського районного військомату Анатолія Лядецького, який проінформував учасників про те, що  в даний час продовжується робота з укомплектування військових частин солдатами контрактної служби на військові посади,  у тому числі і за цивільними професіями, такими як «Водій автотранспортних засобів» категорії «С» та «Е», «Слюсар-ремонтник» та інші.

Найбільше безробітні цікавилися рівнем оплати праці, речовим забезпеченням, соціальними гарантіями для військовослужбовців та членів їх родин.

З початку року на контракту службу оформилися 3 осіб – колишніх безробітних.

P7090033 9 липня 2018 року в Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості з метою підвищення обізнаності населення про негативні наслідки неофіційного працевлаштування та розкриття переваг легальної зайнятості, провели інформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість». В роботі семінару взяла участь провідного фахівця Катеринопільського відділення з обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області – Шевчук Алли.

Провідний фахівець з профорієнтації Катеринопільської філії Черкаського ОЦЗ Олександр Палубінський в своєму виступі відзначив, що питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним: «Існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального працевлаштування та не укладають передбачені законодавством трудові договори. Неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття а також компенсації тимчасової непрацездатності».

Під час заходу безробітних проінформували про зміни та нововведення в рамках пенсійної реформи, які вступили в силу з 1 січня 2018 року, а саме: зміна норм трудового стажу для виходу на пенсію за віком, зміна розрахунку розміру пенсії, перерахунок та підвищення пенсій. Також фахівець Пенсійного фонду ознайомила присутніх з сучасним сервісом Пенсійного фонду, який дозволяє  громадянам самостійно відслідковувати сплату роботодавцем внесків до фонду та фіксацію свого страхового стажу через сайт фонду або через СМС - повідомлення та роз’яснила присутнім які кроки для цього потрібно зробити.

Документом передбачено надання такої допомоги всім сім’ям, в яких народилась дитина. Видача “пакунка малюка” здійснюватиметься під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку, а комплектування пакунка – відповідно до переліку товарів, визначеного Міністерством соціальної політики.

Також постановою Уряду доручено обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити надання “пакунків малюка” з 1 вересня 2018 року.

Крім того,  затверджено порядок фінансування місцевих бюджетів для надання зазначеної допомоги за рахунок субвенції з державного бюджету.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 червня 2018 р. № 512

Київ

 

Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”;

Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за рахунок субвенції з державного     бюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної      допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду з а особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

2. Установити, що:

вартість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг, пов’язаних з комплектуванням пакунків і доставки їх до пологових будинків (відділень) усіх форм власності, становить не більш як 5 тис. гривень;

надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за рахунок субвенції здійснюється відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.

3. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 р. № 256 “Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 10, ст. 482; 2003 р., № 44, ст. 2309) і від 23 квітня 2014 р. № 117 “Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 34, ст. 916) зміни, що додаються.

4. Обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити:

1) до 1 вересня 2018 р. закупівлю товарів, робіт і послуг, пов’язаних із комплектуванням одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та її доставкою до пологових будинків (відділень) усіх форм власності;

2) починаючи з 1 вересня 2018 р. надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” відповідно до Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженого цією постановою;

3) подання Міністерству соціальної політики:

до 1 вересня 2018 р. інформації про стан закупівлі одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”;

щомісяця до 10 числа інформації про надання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 24

Адміністративні послуги