Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 04 жовтня 2018, 12:09

Про підсумки роботи райдержадміністрації щодо розгляду звернень громадян за 9 місяців 2018 року

Відповідно до Закону України “Про звернення громадян“, Указу Президента України від 07.02.2008 №109 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування"  райдержадміністрацією проводилася робота щодо організації прийому громадян та розгляду заяв, пропозицій і скарг .

Протягом 9 місяців 2018 року до райдержадміністрації надійшло 110 письмових звернень громадян (в тому числі 2 на "гарячу лінію" до керівництва райдержадміністрації та 77 з Черкаського обласного контактного центру),  керівництвом райдержадміністрації прийнято на особистому прийомі 13 відвідувачів ( в тому числі 9 на виїзних прийомах).

За аналогічний період 2017 року до райдержадміністрації надійшло 136 письмових звернень громадян (в тому числі 4 на "гарячу лінію" до керівництва райдержадміністрації та 80 з Черкаського обласного контактного центру),  керівництвом райдержадміністрації прийнято на особистому прийомі 23 відвідувачі ( в тому числі 4 на виїзних прийомах).

В райдержадміністрацію протягом 9 місяців 2018 року надійшло 3  колективні звернення:

- від жителів смт Катеринопіль щодо дій представників Української автокефальної церкви;

-  жителів с.Вербовець  щодо реорганізації Вербовецької філії комунального закладу "Катеринопільський навчально-виховний комплекс" №2 "Загальноосвітня школа – І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад";

- жителів с.Розсохуватка  щодо ремонту дороги.

У встановлений законодавством термін заявникам надані детальні роз’яснення.

За аналогічний період 2017 року до райдержадміністрації надійшло 9 колективних звернень.

На розгляд до райдержадміністрації з органів влади вищого рівня, редакції газет та інших організацій надійшло 12 звернень. Усі звернення розглянуті, залежно від змісту надіслані для розгляду і вирішення по суті до управлінь,  відділів райдержадміністрації, виконавчих комітетів селищних, сільських рад.

За 9 місяців 2018 року громадяни у зверненнях порушили 127 питань (в тому числі: 19 - аграрної політики і земельних відносин, 2 - транспорту та зв’язку, 49 - соціального захисту, 2 - праці і заробітної плати, 5 – охорони здоров’я, 4 – комунального господарства, 5 - житлової політики, 1 – екології та природних ресурсів , 1 – забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, 3 - освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності; 1 – діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин, 2 – діяльності органів місцевого самоврядування, 33 – з інших питань.

За аналогічний період 2017 року громадяни у зверненнях порушили 173 питання (в тому числі: 24 - аграрної політики і земельних відносин, 2 - транспорту та зв’язку, 52 - соціального захисту, 10 - праці і заробітної плати, 6 – охорони здоров’я, 10 – комунального господарства, 8 – житлової політики; 2 – екології та природних ресурсів , 6 – забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, 1 – сім'ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту;  1 - освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності; 1 – діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин, 1 – діяльності центральних органів виконавчої влади, 1 – діяльності місцевих органів виконавчої влади, 7 – діяльності органів місцевого самоврядування, 1 – державного будівництва, адміністративно-територіального устрою, 37 – з інших питань.

Керівництвом райдержадміністрації постійно з'ясовуються причини, що породжують повторні та колективні звернення громадян.

Найбільша кількість звернень надійшла від жителів смт Катеринопіль.

Районною державною адміністрацією ветеранам війни та праці, інвалідам, іншим непрацездатним, особам, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям та іншим громадянам,  які потребують соціального  захисту та підтримки надавались передбачені законодавством пільги: забезпечувалися засобами пересування та реабілітації, санаторно-курортними путівками, паливом, призначались субсидії та різні види соціальних допомог. 54 громадянам було надано матеріальну допомогу за рахунок коштів районного бюджету на суму         53,200 тис. грн.

Протягом 9 місяців 2018 року проведено 9  засідань постійно діючої комісії при райдержадміністрації з питань розгляду звернень громадян, на яких розглядалися питання про встановлення межових знаків, введення в експлуатацію котельні Мокрокалигірського психоневрологічного інтернату, щодо неналежного електропостачання будинку, реорганізації Вербовецької філії комунального закладу "Катеринопільський навчально-виховний комплекс" №2 "Загальноосвітня школа – І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад", підтвердження факту загибелі бджолосімей для встановлення причини загибелі, переміщення пасіки, так як близьке перебування вуликів з бджолами загрожує здоров’ю і життю людини, комісійного обстеження будинку, який на думку заявника, перебуває в аварійному стані та потребує ремонту, утворення комісії для встановлення факту перешкоджання проїзду до земельної ділянки, про сприяння у висвітленні достовірної інформації у газеті "Катеринопільський вісник" щодо розміру орендної плати, яка виплачується ПСП агрофірма "Хлібороб" с.Ярошівка власникам земельних ділянок.

У райдержадміністрації працює приймальня громадян для здійснення безперешкодного і регулярного особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації. В якій використовуються такі форми роботи: прийом громадян, прямий телефонний зв'язок.

Згідно з планами роботи районної державної адміністрації та юридичного відділу апарату райдержадміністрації проводились перевірки та надавалась практична допомога органам місцевого самоврядування, структурним підрозділам районної державної адміністрації щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з питань роботи із зверненнями громадян.

Проведено 9 днів контролю з перевірки стану виконання доручень райдержадміністрації за результатами розгляду звернень громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації.

На колегії райдержадміністрації розглянуто питання: у  березні  "Про  роботу органів  виконавчої влади та  місцевого самоврядування  району щодо забезпечення  реалізації  громадянами  конституційного  права на звернення  за 2017 рік ", у серпні "Про роботу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення за І півріччя 2018 року".

За наслідками розгляду прийняті рішення колегії (протоколи від 28.03.2018 №1 та 03.08.2018 №2).

Питання щодо роботи із зверненнями громадян розглядалися на апаратних нарадах у  райдержадміністрації. Про стан даної роботи   прозвітували: начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації, виконувач обов’язків начальника фінансового управління райдержадміністрації, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, завідувач сектору з питань державної реєстрації райдержадміністрації, директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, завідувач сектору з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації; начальник відділу культури райдержадміністрації; начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Протягом девяти місяців юридичним відділом апарату райдержадміністрації вивчено роботу із зверненнями громадян в управлінні агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації, у фінансовому управлінні райдержадміністрації,  у службі у справах дітей райдержадміністрації, у відділі містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, у виконавчому комітеті Новоселицької сільської ради, у відділі освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації, у центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, у секторі з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації, у секторі з питань державної реєстрації райдержадміністрації, у відділі культури райдержадміністрації.

У районі проводиться роз'яснювальна робота через засоби масової інформації щодо організації роботи зі зверненнями громадян. Протягом січня-вересня 2018 року в 35 номерах газети "Катеринопільський вісник" опубліковані статті щодо організації роботи із зверненнями громадян, графіків особистих прийомів громадян посадовими особами цих органів, роз'яснень та консультацій з найбільш актуальних питань, що порушують громадяни у зверненнях.

З метою проведення роз’яснювальної роботи серед населення району з питань,  що порушуються у зверненнях громадян, керівництвом райдержадміністрації, начальниками, спеціалістами управлінь, відділів  райдержадміністрації  та  керівниками  установ, організацій району проводився особистий прийом громадян за місцем проживання населення відповідно до затверджених графіків.

В райдержадміністрації і в подальшому проводиться робота для своєчасного і ефективного вирішення питань порушених у зверненнях громадян.

Змінено Четвер, 04 жовтня 2018, 12:10