Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 19 серпня 2015, 10:50

Територіальна реформа

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Katerinopilskyi1111111 Формування нового адміністративно-територіального устрою України є найбільш дискусійною частиною у децентралізаційній реформі. При тому, що децентралізація є метою, а нова адміністративно-територіальна структура — засобом, саме він часто перебирає на себе найбільше уваги громадськості, а також спричиняє найгостріші баталії. Фахівці наголошують: потребу нового устрою зумовлює сама ідея передання повноважень на низовий рівень. Для того, щоб система була ефективною, належить збільшити громади та райони. Інакше децентралізація повноважень і фінансів буде випусканням води у пісок.

Не минули ці зміни і наш район, що викликало бурхливі обговорення в сільських та селищних громадах, хоча процес об’єднання розпочато понад пів року, на даний час так і немає єдиної думки серед жителів та керівників.  В даний час на території Катеринопільського району ініційовано створення 3 громад, зокрема :

  1. Катеринопільська територіальна  громада, яка включає с. смт. Катеринопіль, с. Бродецьке, с. Вербовець, с. Гуляйполе, с. Кайтанівка, с. Пальчик( в тому числі ) с. Луківка, с. Петраківка, с.Потоки, с. Кобилянка, с. Стійкове, с.Ступичне, с. Шостаково, с. Ямпіль.
  2. Мокрокалигірська територіальна громада, яка включає с. Мокра  Калигірка (крім того с. Любисток), с. Єлизаветка, с. Суха Калигірка, с. Ярошівка ( включно з с. Надвисся).
  3. Єрківська територіальна громада, яка включає смт. Єрки (крім того с. Залізнячка) та с. Радчиха.

Не визначились  що робити з територіальним об’єднанням сільські громади с. Киселівка та Лисича Балка, а в с. Вікнено (включно з с. Грушківка), с. Гончариха (в тому числі с. Ромейково), с. Новоселиця та с. Розсохуватка прийняли рішення зачекати і не приєднуватись до жодної громади.

Доцільно зазначити, що Єрківська та Мокрокалигірська громади надали пакети документів на експертизу та чекають висновку.

28 серпня 2015 року на сесії обласної ради будуть прийняті зміни до перспективного плану громад, що і визначить долю нашого району.

Змінено Середа, 19 серпня 2015, 11:06

Додати коментар

Захисний код
Оновити