Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: липня 2020

116366218_295599284884002_691584318175790754_n

Сьогодні,  під головуванням заступника голови райдержадміністрації Володимира Копійченка відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.

На порядку  денному розглянуто наступні питання : про соціальний супровід сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах та продовження терміну перебування їх малолітніх дітей в Будинку дитини;про визначення місця проживання малолітньої дитини;про можливість  взаємодобору дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в ДБСТ родини Куценків, с. Мокра Калигірка.

Крім того, з 20 по 24 липня відбулись також засідання:

- комісії з питань формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні , будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (далі-дітей) та визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію у 2020 році;

-комісії райдержадміністрації щодо розгляду окремих заяв на призначення житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям та включення інформації про пільговиків до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, що мають право на пільги за фактичним місцем проживання;

-комісії з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам за рахунок коштів районного бюджету;

-комісії районної державної адміністрації з розгляду питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам;

-тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За результатами засідань комісій прийняті відповідні рішення в межах чинного законодавства та надано ряд доручень.

Опубліковано в категорії Новини

116368910_211280193617663_7507853403322488170_n28.07.2020 голова райдержадміністрації Володимир Коваленко провів координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Копійченко, керівник апарату райдержадміністрації Костянтин Кисіль, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олена Поліщук, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

В ході наради  розглянуто ряд важливих питань, зокрема, про проведення призову на строкову військову службу в районі у 2020 році; про роботу Катеринопільського районного центру первинної медико – санітарної допомоги; про перспективи виконання на серпень та з початку поточного року районного бюджету та бюджету району; про стан заборгованості до місцевих бюджетів району; про стан заборгованості із виплати заробітної плати в районі;про підготовку до проведення опалювального сезону 2020/2021 років; про ліквідацію та профілактичні заходи щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі та інші.

За інформацією представника Катеринопільського районного військового комісаріату, планове завдання на черговий призов на строкову військову службу по району становить 22 особи, однак у зв’язку з низькою явкою призовників до військового комісаріату, лише 10 було направлено до лав Збройних Сил України.

Олена Пироженко,  головний  лікар КНП ″Катеринопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги″ повідомила, що на даний час  в районі лабораторно підтверджено 1 випадок захворювання на хворобу  COVID-19, спричинену коронавірусом  SARS - COV-2,  форма перебігу хвороби у пацієнта є легкою. Медичним персоналом центральної районної лікарні    здійснено відбір аналізів у контактних осіб та відправлено матеріал до Черкаського обласного лабораторного центру. Районними службами вжито всіх  протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території району.

116616242_725758997985602_7999104867271503410_n

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тамара Чоловська доповіла про те, що станом на 24.07.2020 районний бюджет  не виконано  на суму 2 млн. 700 тис. грн. Невиконання бюджету пов’язане із відсутністю на сьогодні  надходжень від  сплати податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду земельної частки (паю).  В цілому зведений бюджет не виконується на 2 млн. 81 тис. грн. Також, на даний час не виконаними залишаються Вербовецький Пальчиківський, Розсохуватський, Стійківський, Шостаківський, Ямпільський сільські бюджети. Заборгованість по виплаті заробітної плати та оплаті за спожиті енергоносії по бюджетних установах відсутні.

Начальник Катеринопільського ДПІ Звенигородського управління Вікторія Стоколос інформувала про стан заборгованості до місцевих бюджетів району. Так, загальна сума заборгованості від юридичних осіб становить 394 тис. грн. Найбільшу заборгованість має  ТОВ ″ЕІК″ с. Лисича Балка сума  якої складає 282 тис. грн. За результатами завершення етапу подання фізичними особами річної податкової декларації про майновий стан та доходи за 2019 рік , задекларували власні доходи лише 443 одноосібники району, із загальної кількості 1600.

Олександр Вовкотруб, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомив про те, що згідно оперативних даних заборгованість із заробітної плати на підприємствах району станом на 30.06.2020 року становить 1 млн. 158 тис. грн., це зокрема, заборгована заробітна плата працівникам економічно активного підприємства філії ″Єрківський спецкар´єр″ ДП "Черкаський облавтодор" ПАТ "ДАК"Автомобільні дороги України″.116361750_3489109127799125_1403082383268830320_n

Олена Пономаренко, начальник відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства,інфраструктури, енергетики та охорони довкілля райдержадміністрації повідомила, що в районі вживаються необхідні заходи щодо забезпечення  бюджетних закладів твердим паливом до початку опалювального сезону 2020/2021 років .

Віталій Любота, представник  Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС у Черкаській області доповів про те, що за останні 2 тижні в районі виникла 1 пожежа травмованих та загиблих громадян  не зареєстровано. Працівниками  сектору постійно проводиться роз´яснювальна робота серед населення району щодо неухильного дотримання правил безпечної поведінки на водоймах, а також щодо недопущення виникнення пожеж в житловому секторі та під час відпочинку на природі.

За підсумками наради керівникам служб району дані відповідні доручення.

 

 

 

Опубліковано в категорії Новини

DSCF1029-scaled-e1596173106313Голова Черкаської ОДА Роман Боднар ознайомився із роботою ДП “Іркліївський розплідник рослиноїдних риб”

Сьогодні розповідаю про заходи, які втілюємо у сфері екології

Нещодавно мав робочу зустріч з міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським. У ході розмови порушили чимало важливих для Черкащини екологічних питань.

З-поміж основних – утилізація відходів пестицидів, які захоронені на території області, створення національного природно-заповідного парку «Холодний Яр» та очищення річки Дніпро та у подальшому його притоків.

Тепер детальніше.

Про утилізацію відходів. Нині на території області захоронено близько 280 тонн відходів пестицидів. Найбільше – у межах 240 тон – у Єрках. Для того, щоб утилізувати відходи, треба задіяти спеціальну компанію, яка має ліцензію для проведення відповідних робіт, адже це дуже складна операція.

Утилізують такі відходи закордоном, зокрема у Франції, де їх спалюють за спеціальною технологією. Вартість утилізації однієї тони коштує приблизно тисячу євро. Логістика також може обійтися у 500-1000 євро. Хоч питання і надзвичайно важливе, але силами лише обласного бюджету ми не зможемо передбачити таку суму.

Проблему захоронення пестицидів зараз вирішують на всеукраїнському рівні по всіх регіонах України. Це питання серед пріоритетних у міністерстві. Водночас, для проведення цієї роботи, потрібні законодавчі зміни, які дозволять переутилізацію відходів у межах десятикілометрової Чорнобильської зони відповідно до технології.

Щодо створення національного природно-заповідного парку «Холодний Яр» на території Чигиринського та Кам’янського районів.

Над цим питанням почали працювати ще з 2015 року. Втім «віз і нині там». Серед основних перепон, по-перше, не було погодження з ОТГ, по-друге, не давали погодження два тутешні лісництва. Цим питанням зараз буду займатися особисто, оскільки створення парку важливе для регіону.

Холодний Яр – взагалі унікальне місце для України. Ми ж маємо докласти зусиль, щоб зберегти його природу та створити пам’ятку, куди будуть приїздити тисячі туристів. Над питанням зі створення парку вже активно розпочали працювати з представницею міністерства Іриною Савчук. Тож, маю надію, що до кінця року вирішимо його.

Важливою є ще проблема погіршення гідрологічного та екологічного стану Дніпра та його притоків.

Дніпро зарегульований гідротехнічними спорудами, зведеними з порушеннями екологічного законодавства, не визначені прибережні смуги, не працюють належним чином очисні споруди, що актуально не лише для Черкащини, а й усіх восьми областей, якими він протікає, та багато іншого. Тому з року в рік стан води все більше погіршується, що впливає як на рибний промисел, так і на туризм.

Аби покращити ситуацію, необхідна комплексна державна програма. Вона вже існує, але в неї необхідно вносити зміни. На рівні області ми напрацювали необхідний документ, але ми одні не впораємося з цією проблематикою, необхідний комплексний підхід. Ми підняли питання на міністерському рівні (і отримали підтримку!) з пропозицією провести міжобласний або навіть загальнодержавний форум, присвячений проблематиці забруднення Дніпра. Зараз ми готуємося до нього і маємо сподівання, що він відбудеться саме на Черкащині. Таким чином, ми привернемо увагу української спільноти, науковців та державотворців до цієї проблеми.

Одним зі шляхів вирішення проблеми забруднення Дніпра, окрім будівництва очисних споруд, заборони на законодавчому рівні використання миючих засобів на фосфатній основі, жорсткого забезпечення земельного законодавства, є зарибнення спеціальними видами рослиноїдних риб. Зокрема, товстолобом та білим амуром.

Унікальні потужності для цього має Іркліївський риборозплідник, яке сьогодні відвідали. Це підприємство лишилося, по суті, єдиним, на території Кременчуцького водосховища, де займаються такою діяльністю. За рік підприємство спроможнє вирощувати 600 тонн рослиноїдної риби. Потреба (за оцінкою науковців) – на рівні 1000 тонн.

Риба-дворічка, яку запускаємо в Дніпро вагою до 170 грамів, за три-чотири роки, допоки не досягне «товарного» віку, з’їдає до 50 кілограм водоростей. Якщо зможемо випускати щороку хоча би 600 тонн такої риби, то суттєво покращимо екологічний стан Дніпра.

Для того, аби запустити програму із зарибнення, потрібні або державні кошти, або фінансування з обласного бюджету. За нашими підрахунками, йдеться про 15 мільйонів гривень. Цю суму область сама не може забезпечити, але якщо ми переконаємо міністерство, для чого зараз готуємо розгорнутий лист-обгрунтування, залучимо до цієї проблематики Кіровоградську та Полтавську області, то, певен, зможемо отримати  необхідний ресурс. Втім це справа не одного року. Головне, аби кожен на своєму рівні не лишався осторонь цієї проблеми.

Відео за посиланням;https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=SkAeexF89zw&feature=emb_logo

Опубліковано в категорії Новини

77cb8560eca68a56734992362507a364 За оперативними даними сільгосппідприємства області обмолотили зернових та зернобобових культур на  площі 215 тис. га (30 % до прогнозу) з середньою урожайністю – 47 ц/га. Намолочено 1 тис. тонн збіжжя. Про це інформує Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Із ранньої групи зернових намолотили озимої пшениці майже 661 тис. тонн на площі 133 тис. га (75,%) з середньою урожайністю 49,6 ц/га. Ячмінь зібрали на площі майже 39 тис.га (75%)з  урожайністю 45 ц/га, намолочено 173 тис. тонн зерна.  Горох зібрали на площі 4,3 тис. га (76%) з  урожайністю майже 29ц/га, намолочено понад 12 тис. тонн.

Крім того, озимий ріпак обмолочений на площі 8,3 тис. га, урожайність – 27,3 ц/га , намолочено майже 23 тис. тонн. насіння.

На сьогодні найбільші показники валового збору зафіксували в Маньківському, Золотоніському та Чигиринському районах.

За середнім показником врожайності зернових та зернобобових лідирують окремі господарства Черкаського  (73 ц/га), Чигиринського (65 ц/га) та Звенигородського районів (61 ц/га).

 

Опубліковано в категорії Новини

images (1) З 21 по 24 липня заступником голови Катеринопільської райдержадміністрації Володимиром Копійченком на виконання доручення голови райдержадміністрації від 01.07.2020 №15-д було проведено співбесіди з сільськими та селищним головами. Під час співбесід було обговорено цілий ряд важливих для функціонування району питань. Основна увага приділялась наповненню місцевих бюджетів, стану інвентаризації земель та передачі їх в оренду, рівню ставок орендної плати та плати за землю, місцевих податків і зборів, проблемам соціально-економічного розвитку територій та виконання вимог чинного законодавства в сфері поводження з відходами. Було проаналізовано можливі додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів. В основному – це ставки орендної плати за землю на ті земельні ділянки, термін дії договорів оренди на які завершились або завершаться в найближчій перспективі.

Співбесідам передував ряд нарад із керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади  у Катеринопільському районі, в ході яких було проведено всебічний аналіз стану виконання місцевих бюджетів та соціально-економічного розвитку територій.

За наслідками співбесід спільно з окремими сільськими головами напрацьовано механізми наповнення найбільш проблемних бюджетів, виконанню плану по яких слід приділити окрему увагу.

Опубліковано в категорії Новини

Ч1502784108_3-e1596092104532 лени Уряду затвердили Розпорядження КМУ про початок виплат одноразової допомоги родинам загиблих та ветеранам, які отримали інвалідність під час війни. Відповідно до нього з державного бюджету Міністерству у справах ветеранів виділять понад 10 мільйонів гривень на надання одноразової допомоги членам сімей трьох осіб, які загинули під час участі в антитерористичній операції та чотирнадцяти особам із інвалідністю, одержаною під час бойових дій на Сході України.

До кінця вересня зазначені кошти перерахують за призначенням.

Нагадаємо, у червні відновила свою роботу Міжвідомча комісія при Мінветеранів з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги.

Загалом, з початку 2020 року на засіданнях Комісії прийнято 115 рішень про призначення одноразової грошової допомоги на загальну суму майже 85 млн грн для 37 сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та 78 осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни.

Опубліковано в категорії Новини

116706535_302154001230564_2452435492013774626_nГолова облдержадміністрації продовжує традиційні робочі візити до районів. Сьогодні він відвідав Чорнобаївщину. Тут він очільник області відвідав низку важливих інфраструктурних об’єктів, зокрема й лікарню в Ірклієві.

– Не міг не оглянути наживо відділення Чорнобаївської лікарні в Ірклієві, зустрівся із керівництвом закладу. Зараз тут триває процес творення центру первинної медичної допомоги, – зауважує він. – У 2020-му заклад уклав договір із НСЗУ на 6,3 млн грн. Триповерхове приміщення не задіяне повністю, відповідно витрати перевищують можливості громади. Це питання треба вирішити комплексно, керівництво ухвалило правильне рішення і в приміщенні вже розмістило ЦНАП. Треба розглянути можливість задіяти приміщення максимально, наприклад, створити там реабілітаційний центр, в т.ч. для учасників АТО/ООС.

За результатами відвідин та спілкування з медиками, Роман Боднар дДав доручення управлінню охорони здоров‘я, департаменту соціального захисту, управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту разом із місцевою владою розробити спільне комплексне бачення вирішення ситуації.

Опубліковано в категорії Новини

Працюй-Безпечно-A4-e1596028531807 У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. В цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину.

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності. Наша держава є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Починаючи з 2000 року за допомогою до неурядових організацій звернулось понад 16 тис. українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки.

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми 30 липня стартує загальнонаціональна інформаційна кампанія. Вона проходить під гаслом „Працюй безпечно“.

Небезпека ближче, ніж нам здається. Лише обізнаність та обачність допоможуть захистити себе та своїх близьких. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує!

В області координатором у сфері протидії торгівлі людьми є Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації, яке в партнерстві з БО „100% Життя Черкаси“, спільно з суб’єктами механізму взаємодії, що здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, проводить інформаційно-просвітницькі акції з метою інформування громадян України про цю проблему.

Завдяки співпраці обласної державної адміністрації з благодійною організацією „100% Життя Черкаси“ в області на сьогодні 13 осіб, які потрапили в ситуацію торгівлі людьми, одержали статус постраждалої особи. З них 7 осіб постраждали від трудової експлуатації, 6 – втягнуті в злочинну діяльність. Постраждалим надано медичну, психологічну, соціальну та правову допомоги як від державних структур, так і від благодійної організації „100% Життя Черкаси“.

Метою торгівлі людьми може бути:

 • трудова експлуатація;
 • сексуальна експлуатація,
 • використання у порнобізнесі;
 • проведення дослідів над людиною без її згоди;
 • усиновлення (удочеріння) з метою наживи;
 • примусову вагітність або примусове переривання вагітності;
 • примусове одруження;
 • примусове втягнення у зайняття жебрацтвом;
 • втягнення у злочинну діяльність;
 • використання у збройних конфліктах тощо.

Більшість громадян України не може ідентифікувати себе, як особу, яка постраждала від торгівлі людьми. Більшість постраждалих від торгівлі людьми вважають, що їхнє рішення мігрувати у пошуках кращого працевлаштування – це підконтрольний їм процес. Вони не усвідомлюють, що від самого початку їх обманюють або шантажують, аби лише створити ситуацію, в якій тих можна буде експлуатувати.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли шляхом обману, шантажу, шахрайства або погроз Вас примушували:

 • працювати на відробляння невизначених „боргів”, яких Ви буцімто набули, коли Вам обіцяли підшукати роботу (наприклад, за кордоном, або просто у „кращому місці”);
 • займатись проституцією або надавати інші сексуальні послуги;
 • зніматись у порнографічних фільмах, фотозйомках, або показах через Інтернет;
 • виконувати роботу, про яку Ви не домовлялися, від якої не мали змоги відмовитися, і яка вимагалася від Вас під загрозою покарання;

або піддавали іншим формам експлуатації в Україні або за кордоном, імовірно, Ви постраждали від торгівлі людьми.

Ви маєте право на захист своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої цим злочином.

Для цього Вам необхідно звернутись за місцем перебування до місцевої держадміністрації з заявою про встановлення статусу.

Тел.: Управління: (0472) 63 85 59

„100% Життя Черкаси“ – 0930814310

ГУ НП в Черкаській області – 102

Опубліковано в категорії Новини

5-й-класУ лісах Черкашини встановилася висока (4 класу) та надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні утримається суха та спекотна погода, а отже, й найвищий рівень пожежної небезпеки.

Основною причиною виникнення лісових пожеж завжди був і залишається людський фактор – понад 90% займань з’являються через людську необережність чи недбалість. Досить часто відпочинок та дозвілля населення завдають безповоротної шкоди лісовому господарству.

Під час надзвичайної пожежної небезпеки вступає в силу заборона відвідування громадянами лісів та в’їзду до зелених масивів транспортних засобів. Заборона діє для всіх, окрім працівників державної лісової охорони. Доступ до лісів обмежується згідно розпорядження Черкаської ОДА №203 від 09.04.2020 «Про заходи щодо запобігання виникненню лісових пожеж та дотримання вимог правил пожежної безпеки в лісах області на 2020-2025 роки».

Нагадуємо, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, невиконання вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, згідно статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи складають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від початку року у лісах держлісфонду трапилося 59 випадків низових пожеж на загальній площі 11.95 гектарів. Лісівники Черкащини звертаються до всіх громадян: будьте обережні з вогнем та дотримуйтеся правил пожежної безпеки у лісах!

Якщо ж ви виявили загоряння в лісі або поряд з ним, терміново повідомте обласне управління за телефоном (0472) 37-00-72 або 101 та приступіть до його гасіння первинними засобами – землею, піском, гіллям.

Опубліковано в категорії Новини

116870881_301052147823537_3421512373096597351_n

Сьогодні, голові райдержадміністрації Володимиру Коваленку  було офіційно представлено обласним військовим комісаром, полковником Сергієм Лобаном  нового військового комісара Катеринопільського районного військового комісаріату.

Ним став підполковник Олексій Олексійович Хіхло, 1977 року народження, який до призначення на посаду перебував на військовій службі у  військовій частині Збройних Сил України.

Володимир Коваленко привітав нового  військового комісара з призначенням, побажав йому успіхів на новій посаді та висловив сподівання на тісну співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району.

116588780_303414770716325_1886501219669367172_n

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 20