Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: січня 2020

старт

Сезон навчання для підприємців та тих, хто має намір відкрити власну справу, розпочинають в області. Цьогоріч тут запустять аж три навчальні бізнес-курси. Ініціюють їх Департамент регіонального розвитку ОДА та Черкаська Агенція регіонального розвитку в партнерстві з Черкаською Школою Підприємництва SMRNK.

Перші навчання стартують 17 лютого та триватимуть до 17 квітня. Зареєструватися на курс можна тут (https://smrnk.com). Наступні відбудуться з 12 травня до 10 липня та з 7 вересня до 6 листопада.

– Уже ввосьме запускаємо навчальні курси для підприємців та тих, хто хоче відкрити власну справу, – каже заступник голови ОДА Роман Карманнік. – Маємо попит на цей тип навчань. Підприємницький курс відбуватиметься в рамках обласної Стратегії та Програми розвитку малого і середнього підприємництва до 2020 року, адже одним із її пріоритетних завдань є фінансування підприємницької освіти. У рамках цієї Програми Черкаська ОДА та Черкаська Агенція регіонального розвитку частково покриють вартість навчання 15 особам.

Відзначимо, програма курсу складається з 2 блоків: вступний блок/басейн та основний блок. Участь в вступному блоці/басейні – безкоштовна. Це – п’ять безкоштовних занять, на яких учасники визначають або уточнюють свою тему – бізнес-нішу, вивчають скільки можна заробити обравши правильну бізнес-нішу, продумують усі компоненти  бізнес-моделі та роблять фінансові розрахунки.

Участь в основному блоці можлива лише для тих, хто пройшов басейн. У його ході також оголосять умови відбору.

Деталі про Курс та Школу тут .

За додатковою інформацією прохання писати на https://www.facebook.com/smrnk.center/ або телефонувати 380 97 495 0707.

 

Опубліковано в категорії Новини

пільги

Із 1 січня цього року пільговики мають право в будь-який час подати заяву про перехід на грошову готівкову форму отримання пільги на житлово-комунальні послуги – на відміну від попередньої змоги отримувати готівкові виплати, за умови подання заяви до початку опалювального (тобто до 15 жовтня) або неопалювального ( до 15 травня) сезону.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу в грошовій формі внесли зміни – відповідно до рішення Уряду. Йдеться про зняття часових обмежень щодо можливості подання пільговиком заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення щодо виплати йому пільги в грошовій готівковій формі.

У Департаменті соціального захисту населення ОДА кажуть, що в разі звернення до органів соціального захисту населення зазначених категорій громадян та на підставі заяв, що подані до 25 числа місяця, пільга в готівковій формі виплачуватиметься з місяця подання заяви шляхом перерахування коштів на банківські рахунки громадян.

Із більш ніж 55 тисяч отримувачів пільг у січні 2020 року понад 8,5 тисячі осіб пільги нараховані в готівковій формі.

Тож, у Департаменті рекомендують звернутися до органів соціального захисту населення в разі бажання отримувати пільги готівковими коштами.

Опубліковано в категорії Новини

пенс Призначення пенсії за принципом “одне відвідування”, мобільний додаток, пенсійний калькулятор, електронна трудова книжка, довідка за QR-кодом, смс-інформування. Такі електронні сервіси Пенсійного фонду вже працюють і на Черкащині.

На зустрічі голова Черкаської ОДА Роман Боднар та заступниця голови Правління пенсійного фонду України Ірина Ковпашко обговорили співпрацю. Адже наповненість пенсійного фонду – це результат економіки всієї області, діяльності підприємств та сплата соціального внеску.

За словами Ірини Ковпашко, головна мета на сьогодні – забезпечення комфортних умов для обслуговування громадян, наблизити послуги до місць проживання людей, облаштування віддалених робочих місць в ОТГ чи агентських пунктах.

У 2020-му році продовжать приділяти увагу діджиталізації, зокрема створити електронну трудову книжку. Це дасть змогу призначати пенсію громадянину навіть без звернення, а за подією, тобто одразу після досягнення пенсійного віку.

На сьогодні також проводиться ретроконверсія – це оцифрування паперових пенсійних справ. Після завершення цього процесу пенсіонери зможуть звертатися до будь-якого відділення Управління пенсійного фонду  .

Більше про Е-сервіси від Пенсійного фонду України можна дізнатися на офіційному сайті Пенсійного Фонду України:  https://www.pfu.gov.ua/

Опубліковано в категорії Новини

лікарн

З першого квітня 2020 року в Україні планується запровадити електронний лікарняний. Про це заявив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль.

– З 1 квітня в Україні з’являться електронні лікарняні. Це буде перший етап, але цей крок дозволить навести лад у системі та продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування. Нам потрібні незворотні зміни, які покращать ситуацію у системі соціального страхування України, – наголосив Олег Коваль.

За словами заступника Міністра соціальної політики, електронний лікарняний принесе більше прозорості та відкритості у процес видачі лікарняних.

– Цей крок передбачає автоматизацію процесів та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного: кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Інформація через реєстр в Пенсійному Фонді буде автоматично передана у Фонд соціального страхування – в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію – оскільки є платником єдиного соціального внеску. Весь процес буде прозорим, – підкреслив Олег Коваль.

Серед запобіжників та гарантій прозорості у системі електронних лікарняних Олег Коваль назвав такі пункти:
1. Кожен лікарняний повинен бути підписаний електронним цифровим підписом – тобто ми запровадимо персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ
2. Електронний обіг дасть можливість відслідкувати, чи лікарняний видав профільний лікар: у нас часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю, а це – потенційні корупційні ризики
3. Ми зможемо боротися та відслідковувати потенційні “схеми”, коли “на лікарняний” іде половина співробітників підприємства, які по факту продовжують працювати, але отримують ще й виплати з Фонду соцстрахування

Як резюмумав Олег Коваль, перший етап впровадження електронного лікарняного стане можливим завдяки старту проекту e-Health, головним розпорядником якого є Міністерство охорони здоров’я.

Опубліковано в категорії Новини

кредит

Вже 1 лютого стартує державна програма кредитування для бізнесу «Доступні кредити під 5-7-9%». Держава надаватиме підтримку суб’єктам мікро- та малого підприємництва за двома напрямками:

– здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежатиме від розміру та типу бізнесу:
5% річних, якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочі місця
7% річних для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створює нових робочих місць (але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%);
9% річних для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

– надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

Основні умови:
▶ максимальна сума кредиту – до 1,5 млн грн;
▶ максимальний строк кредиту – до 5 років;
▶ власна участь – від 20% вартості проекту;
▶ додаткова компенсація кредитної ставки – 0,5 процентних пунктів за кожного нового співробітника;
▶ вид кредиту – інвестиційне кредитування;
▶ мета кредиту – придбання нових/модернізація наявних основних засобів.

Детальніше про програму: http://smeprogram.guf.gov.ua/

Опубліковано в категорії Новини

през Сьогодні всім демократичним державам варто об’єднати зусилля, щоб уникнути агресії, заявив Президент України Володимир Зеленський після переговорів з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

«Європа і світ не мають права сьогодні мовчати, як це було у 39-му році. Європа і світ не мають права на байдужість і бездіяльність. Тільки згуртованість світу зможе дати відсіч будь-якій агресії і вберегти людство від нових страждань», – сказав він.

Володимир Зеленський наголосив, що сьогодні, в день відзначення 75-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, Україна разом зі світом вшановує пам’ять жертв Голокосту і дає клятву ніколи не допустити повторення однієї з найтрагічніших сторінок в історії людства.

«Як відповідальні демократичні держави ми назавжди кажемо «ні». «Ні» тоталітарним ідеологіям, «ні» ксенофобії, агресії, будь-яким проявам репресій, ненависті та нетерпимості», – наголосив Глава Української держави.

Крім того, Президент України зазначив, що сьогодні на території колишнього концтабору Аушвіц-Біркенау разом із Президентом Польщі Анджеєм Дудою і лідерами низки держав молитиметься за людське життя як найцінніше на планеті.

«Добро та милосердя сильніші за будь-які геополітичні амбіції. Добро і милосердя, я впевнений, завжди переможуть», – резюмував Володимир Зеленський.

Опубліковано в категорії Новини

газ

На сьогодні в області є 14 підприємств теплоенергетики, що надають послуги населенню. Більшість жителів Черкащини вже отримали платіжки за тепло із меншими сумами. Проведення  перерахунку стало можливим завдяки зниженню ринкової ціни на газ у грудні 2019 року.

Про суми знижок в платіжках (середній показник):

– однокімнатній квартирі – 167 грн. Буде коливатись від 50 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 258 грн (м. Ватутіне).

– двокімнатній квартирі – 255 грн. Буде коливатись від 62 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 365 грн (м. Ватутіне).

– трикімнатній квартирі – 333 грн. та буде коливатись від 90 грн (м. Корсунь-Шевченківський) до 485 грн (м. Ватутіне).

– Отримую багато запитань із приводу перерахунку в обласному центрі. Роз’яснюю: діяльність двох підприємств, які забезпечують мешканців черкаських будинків теплом, регулює  безпосередньо Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. «Черкаська ТЕЦ» – приватне акціонерне товариство, «Черкаситеплокомуненерго» – комунальне підприємство міста Черкаси. Черкаська ОДА попередньо ініціювала нараду за участі міського голови Черкас та керівників підприємств, на якій рекомендували переглянути можливість перерахунку. Але обласна адміністрація не має повноважень втручатися у діяльність підприємств, – говорить голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Рекомендаціями Кабміну щодо перерахунку скористалися інші обласні центри України та органи місцевого самоврядування Черкащини.

Нагадаємо, що у 124 містах України 131 підприємство теплокомуненерго здійснили перерахунок та знизили платіжки за тепло і гарячу воду до 30%.

24 грудня 2019 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», якою надано можливість (право) підприємствам теплопостачання здійснювати перерахунок розміру плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 рр.

Опубліковано в категорії Новини

вірус

Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Міністерство охорони здоров’я України та координаційний штаб щоденно надають актуальну інформацію про випадки захворювання, спричинених новим коронавірусом.

Актуальна інформація на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Більше рекомендацій для громадян на сайті Центру громадського здоров’я.

Опубліковано в категорії Новини

З 25 лютого цього року Нацбанк ввів в обіг купюру у 200 гривень з оновленим дизайном. Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року. Поступово в обігу ставатиме більше нових 200-гривневих банкнот через заміну зношених.

Станом на 01 жовтня 2019 кількість банкнот номіналом 200 гривень в обігу становила 632,5 млн штук (близько 22,5% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу). Заміщення зношених банкнот новими – це процес, що відбувається постійно. Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні Національний банк щороку вилучає майже 800 млн штук банкнот усіх номіналів, майже половину з яких становлять банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень.

Протягом 2018 року Національний банк утилізував непридатних до обігу 102,7 млн штук банкнот номіналом 200 гривень на суму майже 20,5 млрд гривень. Це – майже 15% від загальної кількості вилучених з обігу зношених банкнот.

Українські гроші всіх років випуску добре захищені. Проте з появою нових технологій Національний банк ще наполегливіше працює над підвищенням системи захисту банкнот.

Захист нової банкноти 200 гривень у порівнянні з банкнотою зразка 2007 року удосконалено.

Зокрема банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK, який має поступово змінювати колір.

Ще однин інноваційний елемент захисту – “віконна” захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Також покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Опубліковано в категорії Новини

6Щороку український народ відзначає День Соборності України, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Цей день є дуже важливим в історії української нації. Це день єднання та підвищення духовної сили народу. Революція 1917-1920 рр в Україні втілила мрію багатьох поколінь, об’єднавши українські землі в єдину соборну державу.7

24 січня у районному Будинку культури відбувся урочистий захід, приурочений цій даті. Ведучі заходу нагадали присутнім сторінки української історії, розпочавши виступ з театральної постановки «Мати Україна». Під час заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх героїв, які віддали своє життя за Україну, за її свободу. У  виконанні аматорів Катеринопільського району пролунали патріотичні музичні твори, сповнені любові до України та надії на її краще майбутнє.

В ході заходу відбувся концерт «Наші  серця – Героям!» за участі гурту патріотичної пісні                   «Побратими» з м.Тараща Київської області. На їх рахунку 150 концертів в зоні бойових дій і більше 300 - по Україні. Гурт «Побратими» співав пісні про війну, але в той же час у цих піснях вони 5закликали до миру. Своїми піснями вони вселяють нашим воїнам віру в перемогу та піднімають їм патріотичний і моральний дух. І це вселяє надію і віру в те, що ми - єдиний український народ, і перемога неодмінно буде за нами! Зі щирими  словами вітань дотворчого гурту звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко.

Всі присутні отримали чудовий настрій і задоволення  від неймовірного співу виконавців. Виступ завершено загальним фото на згадку.

 

 

2314

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 7