Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: грудня 2020

изображение_2020-12-31_121553-e1609409793878У новорічну ніч 2021 року, атмосферні фронти з південного заходу зумовлять Черкащині вологу та аномально-теплу погоду. Очікується дощ, температура вночі 3-5º тепла, вдень 6-8º. Неодмінним атрибутом стане парасолька, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Після такого аномального тепла із 4 січня прогнозуємо поступове похолодання.

2020 рік як розпочався так і закінчується аномальним теплом. Причина аномалії – потужний західний потік в атмосфері, який продовжує транспортувати на Черкащину дуже тепле повітря з акваторії Атлантичного океану. В результаті, були оновлені рекорди максимальної та середньодобової температури повітря. Однак, нічого дивного немає. Адже такі температурні аномалії у третій декаді грудні в останні 10 років фіксуються дуже часто.
Опубліковано в категорії Новини

Covid_template31.12+315 нових випадків коронавірусної інфекції виявили 31 грудня на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 39 011.

З лабораторно підтвердженим вірусом COVID‑19 лікуються зараз 6651 людина. На стаціонарному лікуванні на ковідних ліжках 706 осіб, на апаратах штучної вентиляції легень – 19 пацієнтів.

За останню добу одужали +480 черкащан. Усього – 32 040 осіб.

Від коронавірусу за весь час пандемії померло 320 людей. За останню добу – 6 підтверджених випадків:

94-річний чоловік з Умані;

82-річний чоловік з Умані;

37-річний чоловік з Черкаського району;

63-річна жінка з Черкаського району;

77-річна жінка зі Звенигородського району;

79-річна жінка з Городищенського району.

В області 23 заклади визначено для надання допомоги хворим на COVID–19. Із них 21 працюють, 2 подали документи до НСЗУ. Всього в закладах розгорнуто 2 223 ліжка. Із них забезпечені кисневою підтримкою 2031 ліжок, це 91%. Загальна заповненість ліжок становить 32%.

Щоб не захворіти на COVID-19 та не інфікувати інших, варто дотримуватися простих, але дієвих методів: мийте та дезінфікуйте руки, уникайте скупчень людей, правильно носіть маски. Ситуація з епідемією коронавірусу в Україні залежить від кожного з нас.

Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-12-31_082433Під час поїздки до Івано-Франківської області Президент України Володимир Зеленський наголосив, що держава працює над отриманням вакцин проти COVID-19. Він нагадав, що Україна вже має домовленість про безкоштовні 8 млн доз вакцини в межах програми COVAX, однак влада намагається збільшити цю кількість.

«Працюємо над 16 мільйонами. Головне, щоб людей, які бажають вакцинуватися, було багато», – сказав він під час зустрічі з адміністративно-господарським активом Івано-Франківщини.

Глава держави розповів про підписання першого контракту на постачання вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.

«Підписали перший контракт на постачання вакцини – вже не меморандум, а контракт більш як на 1,9 мільйона доз. Це китайська вакцина, яка пройшла випробування і в Індонезії, і в Бразилії, і в Туреччині», – наголосив він.

Володимир Зеленський також звернувся до представників влади на місцях з проханням, щоб вони проводили інформаційну кампанію та роз’яснення серед людей про безпечність вакцинації проти коронавірусу.

Президент зауважив, що українська влада закуповує саме якісну та перевірену вакцину, яка довела свою ефективність.

Нагадаємо, укладення контракту відкриває шлях для постачання та використання вакцини після офіційної реєстрації. Перша партія вакцини Sinovac Biotech для України буде поставлена протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним із компетентних органів Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.

Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-12-30_102356 Збір заявок на участь у національному конкурсі «Благодійна Україна» триває до 1 березня. Черкащан запрошують до участі.

Конкурс в форматі «Благодійна Україна» проводиться з 2012 року Асоціацією благодійників України. Його мета: розвиток ефективного соціально-орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та практик.

Завдання Конкурсу:
• популяризація благодійництва, меценатства та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик;
• відзначення кращих благодійників, меценатів та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року;
• інформування суспільства про кращі практики благодійної діяльності;
• популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності.

Детальна інформація про конкурс за посиланням: https://blagoukraine.org/

Опубліковано в категорії Новини

гусак Заступник голови Черкаської ОДА Віктор Гусак тимчасово виконуватиме обов’язки очільника області від 30 грудня.

Відповідний Указ Президента України розміщений на офіційному сайті Глави держави.

Нагадаємо, Віктор Гусака призначили заступником голови Черкаської ОДА 28 жовтня 2020 року. Тривалий час працював на посадах у державних структурах фінансової сфери.

Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-12-30_093250Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці.

«Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи», – наголосив Глава держави.

Рішення було ухвалене після отримання та опрацювання фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора, підписаного виконувачем обов’язків Генпрокурора, про відсторонення судді КСУ Олександра Тупицького від посади строком на два місяці.

Заступник керівника Офісу Глави держави Андрій Смирнов зазначив, що клопотання було скеровано на виконання ст. 154 Кримінального процесуального кодексу, яка передбачає, що посадові особи, призначені Президентом України, відсторонюються від посади за клопотанням прокурора, і рішення ухвалює Президент.

«Жодних застережень щодо можливості його розгляду та ухвалення відповідних рішень нами не було встановлено», – зауважив він.

«Звичайно, я підтримую рішення Президента щодо відсторонення пана Тупицького від посади судді Конституційного Суду. У першу чергу це цілком логічне продовження того процесу, який ми почали в парламенті, коли зібрали 226 підписів народних депутатів під зверненням до КСУ із закликом добровільно піти у відставку, тому що зараз немає суспільної довіри до цієї інституції», – зазначив голова фракції партії «Слуга Народу» у Верховній Раді Давид Арахамія.

Він також додав, що Голові КСУ було повідомлено про підозру від Офісу Генпрокурора за статтями, які демонструють конфлікт інтересів.

На переконання фахівців у галузі конституційного права, ні Конституція України, ні закон України про Конституційний Суд не визначають особливої процедури такої процесуальної дії, якою є відсторонення судді КСУ від виконання посадових обов’язків, зауважив представник Президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський.

«Це не звільнення, це не припинення його повноважень судді, це тимчасовий захід, передбачений КПК України, статтею 154. Президент України на виконання Конституції та законів України, за Конституцією, видає укази. Відповідно до статті 154 особа, яку призначив на посаду Президент України, може бути на час досудового розслідування на строк до двох місяців тимчасово відсторонена від своєї посади. Тобто Президент України діє у повній відповідності до своїх конституційних повноважень, відсторонюючи пана Тупицького від посади судді КСУ на два місяці», – заявив Федір Веніславський.

Опубліковано в категорії Новини

Голова4-1536x1152Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук зустрівся із представниками засобів масової інформації. Під час прес-конференції розповів про перші результати на посаді голови ОДА.

– Перебуваю на посаді голови Черкаської ОДА 100 днів. Це, звісно, невеликий час. За такий короткий період об’єктивно не можливо радикально змінити стан справ в області, але можливо закласти фундамент на подальший розвиток, що ми і робимо. Перейду до теми, якою розпочинається  та завершуються мій кожний день – боротьба із коронавірусом.

Боротьба з коронавірусною пандемією

При плані 80% лікарні області на 82% забезпечені киснем (1804 ліжка). Усі медики, задіяні в наданні допомоги ковідним пацієнтам, отримують доплати (22,5 млн грн ) та застраховані 100% (2395 медичних працівників).

Як зазначив Сергійчук,  це спільна робота Офісу, Уряду, органів місцевого самоврядування.

Перебування на посаді розпочалося із підготовки до проведення Рош-Га-Шану в Умані. Як результат, спалахів інфікування зафіксовано не було, ситуація була контрольована, святкування пройшли безпечно. Нам вдалося залучити ізраїльських медиків та поліцію. Крім того, в ході переговорів в Умані коштом ізраїльських благодійників створюють ПЛР-лабораторію, на яку виділили 2,5 млн грн.

Розвиток медицини в цілому

На Черкащині провели першу органну трансплантацію нирки. А на тижні черкаські онкологи зробили ще одну пересадку.

– Ми і надалі будемо розвивати цей напрямок. Додатково спрямували онкодиспансеру більш як 2 млн грн на розвиток. Працюємо, щоб вже наступного року обласний кардіодиспансер розпочав трансплантацію серця. До речі, під час візиту до закладу у вересні почув про нагальну проблему – необхідність закупівлі апарату штучного кровообігу вартість якого 12  млн грн. Як і обіцяли, вже в грудні апарат вже надійшов до закладу. Це відбулося за рахунок економії коштів і перерозподілу видатків, – наголосив Сергій Сергійчук.

В Умані відкрили ангіографічне відділення. Район віддалений, тому надання допомоги людям із серцевими патологіями – необхідність.

– Ми працюємо над забезпеченням жителів якісною медичною допомогою у сфері кардіохірургії. Це спільна робота медиків, народних депутатів, обласної та місцевої влади. Надання якісних медичних послуг на місцях – одне із завдань реформи медицини. Наприкінці року здали в експлуатацію 17 нових амбулаторій 4 капітально відремонтовані, які обладнані телемедичною апаратурою.

Розвиток інфраструктури – це один із головних наших пріоритетів

У межах програми Президента “Велике будівництво” в області реконструювали 11 об’єктів соціальної інфраструктури.  На проекти передбачено 160,1 млн грн.

– Станом на сьогодні лише з вересня, ситуація стрімко змінена в бік покращення. Так середня будівельна готовність по 13 об’єктах у рамках згадуваної вище програми становить 99,33%. Я особисто зустрічався із підрядниками, виникали певні труднощі, які спільно намагалися вирішувати. І при цьому пришвидшити темпи робіт. До цього будівництво тривало надто повільно.

Голова ОДА окремо зупинився на реконструкції театру. На завершення якої областяни чекали 5 років.

Фактично і зовнішні, і внутрішні роботи вже завершені. Залишилися лише документальні процедури. І-ша чергу робіт вже запустили в “Дію”, 29.12.2020 – ввелася в програму “Дія” ІІ-га черга. Всі акти здані в Казначейство для проплат.

– Офіційно повідомляю, що будівельні роботи завершили, театр попри всі труднощі добудували, наголосив очільник області.

Про реалізацію проектів програми „Велике будівництво“ детальніше ТУТ.

Про ремонт доріг

На їх ремонт доріг місцевого значенння було в 2020-му спрямовано 733 млн грн та 53 млн грн – перехідних із 2019-го року. Це рекордна сума для області.

За словами Сергія Сергійчука, Черкащина серед областей, які найефективніше використовують кошти – це 97%.

Про окремі напрямки ремонтів дорогі Черкащини більш детально у матеріалі.

Садочок на Митниці почнемо будувати вже наступного року

Під час візиту Президента мешканці мікрорайону Митниця звернулися із проханням про необхідність будівництва дитячого садочку. Керівництво області спільно із народними депутатами ініціювали будівництво дитячого садочку на Митниці, вже заплановані кошти в сумі 79 млн грн на наступний рік. Роботи мають розпочатися у 2021-році.

Також під час візиту Президента на Черкащині одним із перших завдань, які він дав, – це приділити увагу одному із найважливіших “магнітів” – Чернечій Горі та розвиткові культурної інфраструктури Канева в цілому.

Спільно із народними депутатами на Черкащині працюють над запуском “канівських проектів”: це реконструкція Будинку культури та будівництво важливої дороги, яка веде до Чернечої гори. На проект капітального ремонту дороги по вулиці Шевченка та Енергетиків спрямували 10 млн грн.

На шевченківський культурний центр на 700 місць  виділено 65 млн грн. Кошти в бюджеті передбачені, тому роботи розпочнуться у 2021.

Створення природного парку “Холодний Яр”

Важливе стратегічне питання, яке  таки вдалося вирішити чинному керівництву – це створення національного природного парку “Холодний Яр”. Цю проблему в обалсті не могли вирішити роками.

– Я переконаний, що створення національного природного парку “Холодний Яр” – це стратегічне рішення, яке давалося нам складно, але за яке нам дякуватимуть наші нащадки! Парк стане безперечно одним із найважливіших магнітів Черкащини. Який у комплексі із реконструйованою  дорожньою інфраструктурою, унікальними історичними пам’ятками та іншими рекреаційними складовими в рази збільшать туристичну привабливість регіону. А відповідно і економічний розвиток в цілому.

Перезапуск Антирейдерського штабу,  вирішення багаторічної проблеми з опаленням у Смілі, – це також одні із пріоритетів, робота над якими дала свої результати.

Спільно зупинили рейдерське захоплення у Городищенському районі, виявили низку фактів правову оцінку яким мають дати правоохоронні органи – прокуратура, ДБР, НАБУ.

Після вжитих обласною адміністрацією заходів виправили ситуацію в Смілі.

Сміла – ставала центром уваги новин кожного опалювального сезону. А все через політичні амбіції депутатського корпусу Смілянської міської ради, які 26 сесій поспіль не голосували за виділення коштів на сплату боргів. Після проведення низки нарад та зустрічей, “Смілатеплокомуненерго” таки розпочала сплату боргів перед “Черкасигаз” та НАК “Нафтогаз”. На сьогодні є новий міський голова, оновлений депутатський корпус, які, сподіваюся, поставлять у пріоритет добробут смілян, а не політику, – розповів голова ОДА.

Ініціація зменшення тарифів за теплопостачання та спроби інформаційних атак

Опитування показують, що зависокі тарифи на теплопостачання – одна із найбільших проблем, яка сьогодні турбує черкащан. Тому можливість зменшення тарифів – це одна із перших тем, яку голова ОДА почав вивчати, приступивши до роботи на посаді голови ОДА.

– Вивчивши це питання, ми дійшли висновку, що тарифи Черкаської ТЕЦ, яка перебуває в оренді ПрАТ «Черкасихімволокно», завищені і їх можна знизити на 20-25%. Сподіваючись спільно дійти згоди в цьому питанні, ми надсилали до орендарів ТЕЦ запит з проханням відкрити цифри, з яких сформований їхній тариф. Проте керівники ПрАТ наші спроби до діалогу проігнорували, жодного обгрунтування так і не надали. Натомість розпочали інформаційну війну, в якій були використані всі наявні у них інструменти – анонімні Телеграм-канали, замовні сюжети та статті, підписані псевдонімами. І це зрозуміло – жодне відповідальне перед законом ЗМІ чи професійний журналіст ніколи не наважаться чужу брехню транслювати, як власну точку зору! В цих замовних матеріалах наше прагнення впровадити справедливі тарифи вони намагаються подати, як спробу «рейдерства». Все це є абсолютною нісенітницею хоча би тому, що Черкаська ТЕЦ є державним підприємством, яке наразі перебуває в оренді, – відповів Сергійчук.

Також Сергій Сергійчук розповів про плани на наступний рік: це продовження роботи над програмою “Велике будівництво”, в тому числі у сфері культури, реалізація обласних програм та виконання обласного бюджету, який обласна рада ухвалила минулого тижня.

– Це лише початок, адже 3 місяці – термін невеликий. Проте, спільними зусиллями змінимо область на краще, адже перші результати вже є, – сказав Сергій Сергійчук.

ВІдео за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=XMw95-f_D24&feature=emb_logo

 


Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-12-29_084614-e1609224383819 Відтепер обласні та районні державні адміністрації можуть формувати свої підрозділи за новою структурою. Відповідне рішення ухвалили під час засідання Кабінету Міністрів України за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України. Прийнята постанова необхідна для реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

«Оновлення структури місцевих державних адміністрацій – один з кроків, необхідних для втілення нових компетенцій органів місцевого самоврядування в межах децентралізації. Тож наразі завершуємо нормативне забезпечення формування новоутворених районів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Затверджена Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 606». А саме, змінені Рекомендаційні переліки структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.

Склад місцевої державної адміністрації формують її апарат  та структурні підрозділи, які згруповано за двома напрямками: здійснення виконавчої влади і забезпечення взаємодії та здійснення окремих повноважень органів місцевого самоврядування. Також в МДА  мають працювати Служба у справах дітей та архівний підрозділ.

Важлива зміна – до переліку включений підрозділ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, як продовження руху в напрямку цифрового суспільства.

Нагадаємо, що на минулому тижні Уряд затвердив документи, завдяки яким в  Україні розпочався процес реорганізації та утворення районних державних адміністрацій. Зокрема, ухвалено Порядок, за яким відбуватиметься цей процес, у тому числі передача майна та обов’язків РДА, що припинили роботу у ході децентралізації.

Команда Мінрегіону впровадила щотижневий моніторинг передачі комунальної власності до новостворених РДА. На минулому тижні були проведені наради щодо передачі та прийняття медичних та культурних об’єктів у комунальну власність.

Також Уряд затвердив постанову, розроблену Мінфіном, щодо граничної чисельності працівників ОДА та РДА.

Опубліковано в категорії Новини

134362981_195398298970925_1097798829685259092_n Сьогодні, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Володимира Копійченка відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.

На засіданні розглянуто  питання щодо призначення піклування над неповнолітньою, за результатами якого прийнято відповідне рішення.

Опубліковано в категорії Новини

134001628_866625564168654_3402449539770071258_n Напередодні нового року в селищі Катеринопіль триває клопітка робота щодо прикрашання новорічної живої ялинки, встановлення  декорацій та фотозони, які додають новорічного настрою та відчуття справжнього новорічно-різдвяного свята.133877771_582144429316395_4505285787393911688_n

Цього року новорічну красуню допомагали прикрашати підприємства, установи, організації та меценати Катеринопільщини.

Висловлюємо щиру вдячність депутату обласної ради,голові ФГ ‟Агро-Вікторія-Катеринопіль‟ Коваленку Олександру Анатолійовичу, як головному організатору, який  виступив  з ідеєю оформлення новорічної ялинки, декорацій, фотозони та допоміг з придбанням новорічних прикрас.

Також, щира подяка усім, хто долучився до створення казкової атмосфери, надав допомогу у прикрашанні  ялинки, встановленні  декорацій та фотозони, зокрема: Катеринопільському лісництву (директор Павлов Леонід), які придбали за власний кошт ялинкові прикраси, надали допомогу у формуванні декорацій, фотозони та забезпечили  гіллям сосни, ФОП Савранському Геннадію Анатолійовичу134372668_2882051998786289_7453221981850810187_n за надання  техніки  для  прикрашання гірляндами  ялинкової території, ПП Харченку П.В. за надання допомоги для формування новорічних декорацій та фотозони,  ТОВ "Черкаський науково - виробничий центр по біологічного захисту рослин" (Черкасибіозахист) за придбання чарівних оленів, працівникам КП "Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство" Катеринопільської селищної ради за допомогу у оформленні декорацій та фотозони, районному будинку дитячої та юнацької творчості за виготовлення власноручно новорічних персонажів Діда Мороза та Снігуроньки, інших новорічних прикрас, школярам КЗ "Катеринопільський НВК №1 "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ" та КЗ "Катеринопільський НВК №2 "ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", які  долучились до оформлення ялинки та підготували новорічні прикраси.

Порівняно з минулим роком, ялинка нинішнього року обійшлась значно дешевше. У 2019 році на новорічну ялинку з Катеринопільського селищного бюджету були виділені кошти в сумі 25 тис. гривень (на фото внизу).Однак,  нажаль, жодної іграшки чи гірлянди  в наявності не залишилось.

Звертаємось до всіх жителів та гостей Катеринопільщини з проханням,  не пошкоджувати новорічну ялинку, прикраси, декорації та фотозону. Поважаймо працю людей, які створили свято для вас.

 

133598103_723300044993004_2451014554191025940_n133626844_723300081659667_2740145661641430351_n134183364_723300158326326_4757568481782536614_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4e476e72382295a7ddd01726e92cbf31

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 15