Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: листопада 2020

Covid_template_30.11+394 нових випадки COVID-19 зафіксували на Черкащині 30 листопада. Про це інформує голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Від початку карантину захворіли 22 924 черкащан. З них 179 померли.

За останню добу померли дві людини: 74-річний чоловік з Умані,68-річна жінка з Черкас.

За останню добу вилікувалися 567 людей. За весь час пандемії одужали 17 619 жителів Черкащини.

В області 19 закладів лікують хворих на COVID-19. Для пацієнтів розгорнули 1530 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 665 ліжок, що складає 43%. Заповненість ліжок становить 55,2%.

Під амбулаторним наглядом лікарів перебувають 4556 пацієнтів. 570 хворих на covid-19 отримують стаціонарне лікування. Крім того, у стаціонарах перебуває ще 285 людей з підозрою.

Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук вкотре наголошує на дотриманні санітарно-гігієнічних та карантинних норм. Щоб до мінімуму звести можливість інфікування, треба часто мити руки, обробляти їх дезінфікуючими засобами, брудними руками не торкатися до обличчя, уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, правильно носити маску, прикривши нею рота та носа.

Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-11-30_125139-e1606733507538 До Дня Збройних сил України у Черкаському художньому музеї відбудеться виставка «Воїни. Історія українського війська». Відкриють її 04 грудня. Діятиме експозиція упродовж 10 днів, інформують в управлінні культури та охорони культурної спадщини ОДА.

Виставка «Воїни. Історія українського війська» – це 20 розповідей про історію військових формувань.  Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви. Відвідайте виставку та дізнайтесь більше про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення.

Організатор проєкту: Український інститут національної пам’яті.

Опубліковано в категорії Новини
изображение_2020-11-30_100407-e1606723493446 З 1 грудня під час касових операцій банки зможуть приймати паспорт громадянина як у звичайній формі (ID-картка чи «книжечка»), так і його цифровий аналог: цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія». Таку можливість ідентифікації та верифікації затвердив Національний банк.

Загалом Національний банк України осучаснив низку норм, пов’язаних із проведенням касових операцій банків та інкасаторських компаній. Також спрощується процедура приймання банками на дослідження сумнівних щодо справжності та платіжності банкнот та монет національної валюти та сумнівних щодо справжності банкнот іноземної валюти. У відповідній довідці замість паспортних даних клієнт має надати контакту інформацію (номер телефона та/або електронну адресу).

На інкасаторські компанії будуть поширені окремі вимоги, які раніше стосувалися тільки банків. Йдеться про необхідність вилучення і передавання сумнівних банкнот для проведення досліджень до Національного банку, а також вилучення та передавання банкнот, зафарбованих спеціальним розчином унаслідок несанкціонованого втручання у спецпристрій для зберігання цінностей, до правоохоронних органів.

Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банків під час обслуговування клієнтів, а також покращенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 23 листопада 2020 року № 148 “Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні”, що набирає чинності з 01 грудня 2020  року.

Опубліковано в категорії Новини

20201127_104313-1536x1152В ОДА планують відновити співпрацю з волонтерами з підтримки літнім людям у разі запровадження в Україні жорсткого карантину. Нині спільно оновлюють списки самотніх та малозабезпечених осіб, які потребують допомоги найбільше. Як якісно спрацювати у цьому напрямку говорили сьогодні на зустрічі із заступницею очільника області Ларисою Кошовою волонтери та представники обласної влади.

Розпочали таку спільну роботу з надання соціальної та матеріальної допомоги на Черкащині весною, коли, через пандемію коронавірусної інфекції, в державі запровадили жорсткі карантинні заходи. Поновити її збираються в разі запровадження нокдауну вдруге.

– Зараз спільно актуалізуємо списки тих осіб, які потребуватимуть допомоги насамперед, – пояснює Лариса Кошова. – Весною, коли починали цю роботу, ми намагалися охопити якомога більше людей. Інколи траплялося так, що концентрували свою увагу на людях, які мали яку не яку підтримку близьких, натомість недопрацьовуючи з тими, хто не міг отримати допомогу деінде. Тож зараз, діючи на випередження та враховуючи попередній досвід, оновлюємо та актуалізуємо списки тих осіб, які потребують волонтерської допомоги насамперед.

Загалом у цьому напрямку зусилля об’єднують декілька структурних підрозділів ОДА, Черкаський обласний контактний центр та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтерська ініціатива «Нема самотніх» та ін. Подальші кроки обговорять на нараді наступного тижня за участі усіх залучених сторін.

Нагадаємо, в області діє «гаряча» лінія: 0 800 50 88 76. За цим номером громадяни можуть одержати роз’яснення й допомогу з різних питань щодо ситуації з поширенням коронавірусу.

Опубліковано в категорії Новини

DSC_0061Сьогодні між Черкаською обласною державною адміністрацією та Національним музеєм Голодомору-геноциду  підписали Меморандум про взаємодію та співробітництво.  До Черкащини з цієї нагоди завітала директорка закладу Олеся Стасюк. Долучилися до заходу також місцеві владці, науковці, фахівці держархіву.

– Це справді символічна подія напередодні вшанування пам’яті жертв Голодомору. Завтра, як відомо, відзначаємо 87-мі роковини, зауважив очільник області. Голодомор 1932-33 років забрав життя мільйонів закатованих голодом людей. Це було системне знищення народу. І нині наше завдання – зберегти пам’ять про геноцид українців тодішнім комуністичним режимом. Бо лише та нація, яка знає історію, може далі розвиватись, враховуючи помилки минулого. Відтак маємо виховувати покоління, яке  б усвідомлювало та знало про тодішні історичні події та пам’ятало про це.

За словами Олесі Стецюк, голодомор-геноцид – це не лише трагедія українського народу. Насамперед, це міжнародний злочин, скоєний комуністичним тоталітарним режимом. Визнання голодомору-геноциду автоматично є визнанням російської агресії і війни на сході України.

«50 років тривала інформаційна блокада про голодомор-геноцид. За часів Незалежності ми по частинках збирали цю інформацію правди і розповідали людям. Завдяки тому, що були розсекречені архіви, з кожним роком ми знаємо все більше інформації. І намагаємося зробити її якомога доступнішою. Зокрема, завдяки ініціативам підписання меморандуму про налагодження співпраці по областях», – сказала Олеся Стецюк.

У межах меморандуму  планують втілити низку важливих проєктів. На Черкащині планують поповнити фонди наукових бібліотек сучасними науково-популярними виданнями з історії України ХХ століття, зокрема й про геноцид української нації, проводити екскурсії, виставки, уроки та семінарі, зокрема й в онлайн-форматі, та багато іншого.

Як зазначив Сергій Сергійчук, а невдовзі планують спільно створити окремий тематичний музей Голодомору на Черкащині, що надасть змогу поширити більше правдивої інформації про геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом. Тому, якщо хтось має власні історії трагедії, їх можна буде надавати для цього музею. Щоб  люди могли дізнатися правду не тільки загальну, а й кожної окремої сім’ї.

Керівниця музею подякувала голові Черкаської ОДА за співпрацю та передала міським бібліотекам та музеям комплекти книг, які розповідають про геноцид українського району.

«Пам’ять має проявлятися в конкретних діях. Переконаний, наша подальша комунікація з Національним музеєм Голодомору-геноциду, спільна діяльність у межах підписаного меморандуму сприятиме цьому, – додав Сергій Сергійчук.

28 листопада в Україні відзначають 87-і роковини Голодомору, який у 1932-33 роках забрав життя 300 тисяч жителів Черкаської області. Тоді найбільше постраждали черкащани з Корсунь-Шевченківського, Лисянського та Тальнівського району.

В Україні від Голодомору 1932-33 років за офіційною інформацією загинуло більше 10 мільйонів.


Опубліковано в категорії Новини

5f7d062748a12d1db0a7a699e81b38de-e1606475415902 У рамках інформаційної кампанії до 87-х роковин Голодомору Український інститут національної пам’яті підготував нову книгу «Пам’ять роду».  Це 16 історій родин, які пережили геноцид 1932-1933 років.

Книга покликана спонукати кожного відкрити свій родинний фотоальбом, дізнатися більше про історію своїх родин, поговорити з тими, хто ще пам’ятає «великий голод», зафіксувати та передати їхні спогади, щоб пам’ять про геноцид стала запобіжником від повторення подібних злочинів.

«Коли ми говоримо про Голодомор, то найчастіше йдеться про біль і жах, які відчували наші предки, про психологічну травму, яку пережив народ, що став жертвою більшовицького експерименту «впокорення голодом». Цією книгою ми хотіли відгорнути сторінку пам’яті трохи далі і побачити Україну, якою вона була до Голодомору: сильною, гордою, мудрою, працьовитою, з почуттям власної гідності та віри у свої сили. Ми почали шукати в сімейних альбомах фото українців до геноциду та просити людей, які зберегли ці реліквії, розповісти, як склалася доля тих, хто на них зображений. Ми дивилися в очі українців, які жили за сто років до нас, і бачили Україну, якою вона могла б бути, якби не більшовицька окупація. І якою вона може бути – якщо ми зараз цього захочемо», – розповідає про ідею книги її упорядниця, співробітниця УІНП Наталія Позняк-Хоменко.

До видання увійшли 16 історій, зокрема історії родин письменника та політв’язня Олеся Бердника, письменника і публіциста Сергія Плачинди, які самі дивом вижили в роки Голодомору; розповідь про бабусю письменниці Тетяни Лемешко, яка через геноцид втратила чоловіка та 11 дітей. Свої родинні історії також розповіли поетка Наталка Поклад, актор Олександр Ігнатуша тощо. Видання містить фрагменти з книги Олеся Бердника «Пітьма вогнища не розпалює» та оповідання Оксани Шалак «Торбинка».

«Попри трагізм ситуації, книга вийшла дуже світлою. Можливо тому, що оповідачі сприймають уже ці події насамперед як урок для нащадків – як вижити, залишившись при цьому людиною», – говорить Наталія Позняк-Хоменко.

Електронна версія книги вже є у вільному доступі за посиланням. Презентація видання також відбулася в ефірі Українського радіо. Прослухати її можна тут.

Опубліковано в категорії Новини

Covid_template_27.11+734 нових випадки COVID-19 зафіксували на Черкащині 27 листопада. Про це інформує голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Від початку карантину захворіли 21 402 черкащан. З них 171 померли.

За останню добу померли три людини: 58-річний чоловік з Черкас, 51-річна жінка з Уманського району, 65-річний чоловік з Тальнівського району.

За останню добу вилікувалися 492 людини. За весь час пандемії одужали 15 889 жителів Черкащини.

В області 19 закладів лікують хворих на COVID-19. Для пацієнтів розгорнули 1500 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 657 ліжок, що складає 43,6%. Заповненість ліжок становить 55,2%.

Під амбулаторним наглядом лікарів перебувають 4803 пацієнти. 539 хворих на covid-19 отримують стаціонарне лікування. Крім того, у стаціонарах перебуває ще 293 людини з підозрою.

Щоб можливість інфікування звести до мінімуму, мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, правильно носіть маску.

Опубліковано в категорії Новини

127957927_387124082630332_2740364669009337031_n День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.127918352_1015805888920172_4666516074715933387_n

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася, починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила більше трьох мільйонів українців. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Сьогодні, голова райдержадміністрації Володимир Коваленко  вшанував  пам’ять жертв Голодоморів в Україні,  поклав квіти до пам¢ятних знаків загиблим від голодомору  на ‟Куликівському‟  та ‟Студінському‟ кладовищах  селища Катеринопіль, а також  хвилиною мовчання вшанував світлу пам¢ять про невинно загиблих співвітчизників.

127534278_444601206525177_4489580359409747289_n

Традиційно о 16:00, 28 листопада, оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання на вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років та масових голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років в Україні, після чого по всій Україні відбувається акція ‟Запали свічку‟. В акції  можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Працівники КЗ ‟Катеринопільський районний будинок культури‟ підготували виставу-трагедію "Грішна. Каюсь." , яку можна переглянути за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?

Працівники КЗ ‟Катеринопільська централізована бібліотечна система‟ підготували виставку,яку можна переглянути за посиланням:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1313569255659836&id=100010203226334

128102429_369581934132583_7224645334249372069_n

128002841_2483035785337453_1011306181640735309_n

Опубліковано в категорії Новини

127581498_755682398367831_8295573443319717084_oНа автодорозі Н–01 Київ–Знам’янка у Корсунь-Шевченківського районі тривають роботи. На ділянці  від мосту через річку Рось у місті Корсунь-Шевченківський до кордону Городищенського району розпочали класти верхній, фінішний шар асфальтобетонного покриття.

Наступного тижня підрядник розпочне влаштовувати верхній, фінішний шар асфальтобетонного покриття на ділянці автодороги Н-01 у селі Орловець Городищенського району.

Поточний середній ремонт ділянок автодороги Н–01 заплановано завершити цього року.

Цього року у рамках Національної програми «Велике будівництво» на автодорозі державного значення Н-01 Київ–Знам’янка загалом буде відновлено 52,9 км дорожнього покриття у Смілянському, Городищенському та Корсунь-Шевченківському районах.

Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-11-26_081426-e1606371278652 Уряду ухвалив рішення рішення відновити виплату допомоги на дітей фізичним особам ‒ підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, на період з 1 листопада до 31 грудня 2020 року.

Постанова Кабінету Міністрів розроблена Міністерством соціальної політики з урахуванням запровадження в Україні „карантину вихідного дня” та у зв’язку з необхідністю державної підтримки фізичних осіб ‒ підприємців, в сім’ях яких виховуються діти, та передбачає:

– продовжити виплату допомоги на дітей особам, які її отримували у травні – серпні 2020 року, без подання нової заяви та необхідних документів;

– призначити та виплатити допомогу на дітей особам, які звернуться за її призначенням із заявою та необхідними документами до 15 грудня 2020 року.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 11