Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: листопада 2020

5fbe659f274be078431539_820x360 Уряд за ініціативи Президента України Володимира Зеленського вже розробив програми підтримки людей і бізнесу та готовий до роботи з Парламентом, щоб вони запрацювали повною мірою. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 25 листопада.

Глава Уряду підкреслив, що в разі запровадження посиленого карантину підтримка людей та бізнесу — необхідний крок, до якого всі гілки влади мають підійти з почуттям максимальної відповідальності.

«Що саме пропонується в цих програмах підтримки? Перше — це допомога фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через можливі карантинні обмеження. Працівники та ФОПи зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн», — зазначив Денис Шмигаль.

Як зауважив Прем’єр-міністр, згідно з розрахунками, програмою у разі посилення карантину зможуть скористатися понад мільйон українців, а загальний обсяг видатків за цим напрямком становитиме 10 млрд грн.

«Якщо через загострення ситуації з пандемією будуть запроваджені посилені заходи, то запланована також програма збереження робочих місць.  Роботодавці  зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено або буде скорочено внаслідок впровадження таких заходів», — повідомив очільник Уряду.

Також Денис Шмигаль зазначив, що підприємства, які зупиняють роботу в разі впровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників.

«Для близько 120 тисяч юридичних осіб буде закладено майже 1,5 млрд грн. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, на час таких карантинних обмежень будуть звільнені майже 200 тисяч фізичних осіб-підприємців першої групи», — підкреслив Прем’єр-міністр та додав, що всі ці програми будуть спрямовані на розгляд у Верховну Раду.

Крім того, Уряд під час засідання ухвалив рішення про запровадження додаткових інструментів підтримки людей та бізнесу, які діяли під час карантину навесні.

«Сьогодні ми ухвалюємо рішення про продовження виплат на дітей ФОПам, які вимушені обмежити свою роботу через карантин. Тобто, коли в родині підприємця є діти віком до 10 років, держава буде допомагати з їх забезпеченням. Приблизно 2 тисячі гривень на кожну дитину буде виплачено», — наголосив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду додав, що всі заявки, які були подані у травні-серпні за цією програмою, будуть продовжені автоматично. А загальне фінансування для українських родин за цією програмою до кінця року складе майже 1 млрд грн.

Також Кабінет Міністрів підтримав рішення щодо надання державних гарантій на портфельній основі за кредитами для малого та середнього бізнесу. Як зазначив Прем’єр-міністр, ідеться про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на здешевлення позик для більшої кількості підприємств.

«Пропонується, щоб держава гарантувала до 80% тіла кредиту, який підприємець бере у банку. Це так само має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років. Тобто, ми виконуємо обіцянку про те, що малий та середній бізнес в Україні отримає доступ до «дешевих грошей», — зазначив Денис Шмигаль.

Опубліковано в категорії Новини

26.11+842 нових випадки COVID-19 зафіксували на Черкащині 26 листопада. Про це інформує голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Від початку карантину захворіли 20 668 черкащан. З них 168 померли.

За останню добу померли чотири людини: 67-річний чоловік з Черкас, 67-річний чоловік зі Звенигородського району, 68-річний чоловік з Городища та 58-річний чоловік з Тального.

За останню добу вилікувалися 524 людини. За весь час пандемії одужали 15 397 жителів Черкащини.

В області 19 закладів лікують хворих на COVID-19. Для пацієнтів розгорнули 1500 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 586 ліжок, що складає 39%. Заповненість ліжок становить 54,6%.

Під амбулаторним наглядом лікарів перебувають 4568 пацієнтів. 535 хворих на covid-19 отримують стаціонарне лікування. Крім того, у стаціонарах перебуває ще 284 людини з підозрою.

Щоб можливість інфікування звести до мінімуму, мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, правильно носіть маску.

Опубліковано в категорії Новини

Covid_template_25.11+788 нових випадків COVID-19 зафіксували на Черкащині 25 листопада. Про це інформує голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

За весь час епідемії  Лабораторним центром проведено 153456 ПЛР. За останню добу 1020 ПЛР-тестувань.

Від початку карантину захворіли 19826 черкащан. З них 164 померли.

За останню добу померли чотири людини: 95-річна жінка, 72-річний чоловік та 65-річний чоловік з Черкас, 56-річний чоловік зі Сміли.

За останню добу вилікувалися 573 людини. За весь час пандемії одужали 14873 жителі Черкащини.

В області 19 закладів лікують хворих на COVID-19. Це 1490 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 580 ліжок, що складає 39%. Заповненість ліжок становить 50,6%.

Під амбулаторним наглядом лікарів перебувають 3494 пацієнти. 507 хворих на covid-19 отримують стаціонарне лікування. Крім того, у стаціонарах перебуває ще 248 людей з підозрою.

Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук вкотре наголошує на дотриманні санітарно-гігієнічних та карантинних норм. Щоб до мінімуму звести можливість інфікування, треба часто мити руки, обробляти їх дезінфікуючими засобами, брудними руками не торкатися до обличчя, уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, правильно носити маску, прикривши нею рота та носа.

Опубліковано в категорії Новини

DSC_0772-scaled-e1606312598966«Синці загоються – душа ніколи». Саме під таким гаслом проходить цьогорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона триватиме від 25 листопада до 10 грудня. Лариса Удовиченко, головний спеціаліст відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності Управління у справах сім’ї, молоді та спорту розповіла, як проходитиме акція на Черкащині.

Щороку Черкащина активно долучається до цієї акції. У її межах у темну пору доби Будинок рад буде підсвітка помаранчевого кольору. Цей колір є символом світу, вільного від насильства.

У період акції в медіа та соцмережах висвітлюватимуться питання гендерної рівності та насильства у різних його формах – сексуальній, психологічній, економічній та фізичній. Вперше проведуть онлайн-фотовиставку портретів постраждалих жінок з реальними історіями їхнього життя.

«Це унікальні 11 світлин черкащанок з кризового центру «Мережка» фотографа Олексія Бадери. Ми знайомитимемо людей із жінками, які наважилися відкрити обличчя і чесно сказати: «Ми потерпілі. Але ми знайшли в собі сили, щоб розпочати нове життя», – каже Лариса Удовиченко.

У соціальних мережах запустять інформаційні ролики – дорожня карта для постраждалої – куди звернутися за допомогою і як зупинити насильство.

Протидія та боротьба з цим явищем не обмежується цією акцією. В області створено систему попередження та протидії домашньому насильству та надання допомоги постраждалим. Розпорядженням обласної державної адміністрації затвердили відповідні заходи, діє комісія при обласній та районній державній адміністрації, виконавчих комітетах міських рад, ОТГ, є відповідальні особи за цей напрям. В області координатором у цьому напрямі є Управління сім’ї, молоді та спорту, які спільно з громадськими організаціями, зокрема БГО «100 відсотків життя Черкаси», проводять інформаційно-просвітницькі заходи.

В області створено вісім мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. При Національній поліції у Черкаській області є бригада швидкого реагування. При ГО «100 відсотків життя Черкаси» діє жіночий кризовий центр «Мережка», де тимчасово проживають постраждалі жінки.

Номери екстрених служб та гарячих ліній:

Національна дитяча лінія:

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів);

116111 (безкоштовно з мобільних телефонів)

Безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства:

0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів)

116123 (з мобільних телефонів)

Національна поліція:

102

Безкоштовна гаряча лінія для жертв домашнього насильства:

15-47 (працює цілодобово)

Безоплатна правова допомога цілодобова «гаряча» лінія:

0 800 213 103

Жіночий кризовий центр «Мережка»:

0472 543 522; http://fhth.ck.ua/https://www.facebook.com/MerezhkaChe

Довідково: Щорічно з 25 листопада по 10 грудня тисячі громадян, сотні державних і громадських організацій об’єднують зусилля, щоб збільшити розуміння та обізнаність суспільства щодо всіх форм насильства і щоб створити соціальний простір вільний від насильства.

Цю акцію «16 днів проти насильства» започаткував перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді і відзначився зв’язок між насильством стосовно жінок і правами людей.

Дати цієї акції наголошують на цьому. Адже 25 листопада Міжнародний день проти насильства щодо жінок. 10 грудня – міжнародний день прав людини.

В цей 16-денний період входять й інші важливі дати:

1 грудня – всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – міжнародний день волонтера;

6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі.

Таким чином майже кожен день означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-яка форма насильства – це є порушення прав людини.

Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-11-25_154208-e1606311740777 Черкаська область додатково отримає кошти з держбюджету для виплати компенсації на придбання житла пільговій категорії населення. Йдеться про 3,3 млн грн. Це дасть можливість додатково забезпечити власним помешканням 4 сім’ї, інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Загалом, за рахунок коштів, виділених у 2020 році з державного бюджету, свої житлові умови покращать 19 сімей, до складу яких входять особи з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та члени сімей загиблих учасників АТО/ООС; 5 сімей, до складу яких входять учасники АТО – внутрішньо переміщені особи; 4 сім’ї воїнів – інтернаціоналістів.

Починаючи з 2016 року за рахунок коштів державного бюджету 143 сім’ї, до складу яких входять особи з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників АТО отримали майже 140 млн грн грошової компенсації на придбання власного житла.

9 сімей, до складу яких входять учасники АТО – внутрішньо переміщені особи за п’ять років отримали 6,5 млн грн, 27 воїнам – інтернаціоналістам виплачено 27 млн грн.

За консультацією щодо можливості отримання компенсації на придбання житла необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.

 

Опубліковано в категорії Новини

127171972_690710851583955_8992475745312984464_n24.11.2020 голова райдержадміністрації Володимир Коваленко провів координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

В ході наради розглянуто ряд важливих питань, зокрема,  про стан захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 та вжиті відповідні заходи реагування;про хід проведення призову на строкову військову службу в районі восени 2020 року; про перспективи виконання за листопад та з початку поточного року районного бюджету та бюджету району; щодо призначення (перерахунку) субсидій на оплату житлово-комунальних послуг; про хід проведення навчального року в районі;  про ліквідацію та профілактичні заходи щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі; про проведену роботу щодо зменшення кількості вивільнених працівників після завершення осіннього комплексу сільськогосподарських робіт агроформуваннями району; про проведення заходів до Дня пам¢яті жертв Голодоморів та інші.

Дмитро Богославцев, завідувач Катеринопільського лабораторного відділення Тальнівського міжрайонного відділу Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" проінформував про те, що станом на 23.11.2020  в районі лабораторно підтверджено 469  випадків захворювання на хворобу  COVID-19, спричинену коронавірусом  SARS - COV-2. Одужало всього – 252 особи, знаходяться на стаціонарному лікуванні – 7 осіб, на амбулаторному лікуванні – 206 осіб, зареєстровано 4 летальних випадки із позитивним результатом на COVID-2019. Серед захворілих зареєстровано коронавірусну хворобу   у 27 дітей шкільного віку,4 дітей дошкільного віку та  11 студентів. Районними службами вжито всіх протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території району.

Представник Катеринопільського районного комісаріату доповів щодо проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу в районі восени 2020 року. Він відмітив, що планове завдання на черговий призов по району становить 20 осіб, на сьогодні його виконання становить  65%.

Заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Ольга Бриндак повідомила, що протягом січня-листопада зведений бюджет району без урахування трансфертів виконано на 97,8 %, районний бюджет на 93,1 %. Заборгованість по виплаті заробітної плати та оплаті за спожиті енергоносії по бюджетних установах відсутня.

Ірина Міненко, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, поінформувала про хід  навчального процесу, а також щодо стану забезпеченості протиепідемічними заходами у навчальних закладах району.

Олександр Вовкотруб, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  про те, що на даний час управлінням соціального захисту проводиться нарахування субсидій для відшкодування витрат  на оплату житлово-комунальних послуг, а також пільг окремим категоріям громадян відповідно до норм чинного законодавства. Також  він зауважив, що станом на 23.11.2020 року управлінням нараховано кошти для виплати компенсації у розмірі 50 (25) відсотків вартості продуктів харчування за медичними (фізіологічними) нормами, встановленими Міністерством охорони здоров’я України громадянам,  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорій 1 та 2 за вересень, жовтень, листопад 2020 року. Кошти не виплачені в  зв’язку з відсутнім фінансуванням з державного бюджету.127472905_688462658707018_7441739536504247808_n

За інформацією  заступника директора районної філії Черкаського обласного центру зайнятості   Руслани Малько, в період з 1 по 20 листопада 2020 року зареєстровано 80 безробітних, з них 52 працівники сільськогосподарських підприємств. У порівнянні з  минулим роком  кількість безробітних не збільшилась.

Руслан Слободяник, начальник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС у Черкаській області доповів про те, що за останні два тижні в районі виникла 1 пожежа, травмованих та загиблих громадян не зареєстровано. З  метою попередження пожеж у зимовий період  працівниками районного сектору проводиться профілактична робота серед населення району.

На закінчення наради начальник відділу культури райдержадміністрації Вікторія Цехмістренко повідомила про те, що на даний час у закладах культури  триває  підготовка  щодо  вшанування пам’яті жертв голодоморів 1921-1922 років, 1946-1947 років та голодомору 1932-1933 років в Україні, а саме готуються інформаційні матеріали,заходи, виставки, які  також будуть оприлюднені  в соціальній мережі Facebook. 28 листопада 2020 року о 16:00 годині відбудеться Загальнонаціональна акція ‟Запали  свічку пам’яті!‟.

За підсумками наради керівникам служб району дані відповідні доручення.

 

 

Опубліковано в категорії Новини

IMG_7981-scaledРеконструкція навчально-реабілітаційного центру “Країна добра” – один із наймасштабніших проектів програми Президента “Велике будівництво”. Тут навчаються діти із особливими освітніми потребами: вадами розвитку, слуху, мовлення. Цього року приміщення реконструювали, аби розширити навчальні та реабілітаційні можливості.

– Реабілітація та корекція на ранніх етапах просто необхідна. Приміщення Центру давно потребувало розширення. І лише цього року вдалося втілити заплановане. Усі корпуси термомодернізували, добудували спортивний зал, якого не було 22 роки. Надбудували 2 крила основної будівлі, облаштували спортивний майданчик. Розширили спальні місця, кабінети для навчання діток,  – зауважує голова Черкаської ОДА  Сергій Сергійчук.

На базі закладу втілюють пілотний проект – Центру раннього розвитку. Оскільки є велика потреба у консультативних послугах для педагогів та батьків дітей з особливими освітніми потребами з районів Черкащини. Також тут тепер є можливість здійснювати комплексне обстеження дітей з інвалідністю, – дадає керівниця закладу Ірина Зганяйко.

– Дякую керівництву країни за ініційовану програму. У межах “Великого будівництва” вдається відбудовувати низку важливих соціальних об’єктів. І окреме спасибі викладачам Центру, бо саме ви та ваші чудові вихованці ці стіни наповнюєте життям, – говорить Сергійчук.

Реконструйоване приміщення наразі готують до здачі в експлуатацію.

Опубліковано в категорії Новини

DSC_0644-1536x1024Рівень забезпечення киснем та кисневими концентраторами у лікарнях Черкащини, визначених для прийому хворих на COVID-19, вивчає обласна група. Все для того, аби промоніторити реальний стан справ у лікарнях з кисневими запасами.

Створення групи ініціював голова ОДА Сергій Сергійчук. За його словами, рівень забезпеченості киснем ліжкомісць – один з ключових показників того, що хворі на коронавірусну інфекцію отримуватимуть належне якісне лікування.

– Наразі Уряд за двома постановами спрямував Черкащині 17 млн грн та 85 млн грн відповідно, – говорить очільник Черкащини. – Ці кошти передбачені для придбання кисневих концентраторів для лікарень та забезпечення закладів кисневими точками. Зараз медичні установи поступово отримують концентратори. Щодня забезпечення киснем зростає. За тиждень закупили 95 одиниць, сьогодні доставили ще +25 концентраторів. Наша мета до кінця року – 80% забезпечення.

Моніторингова група вже перевірила 5 закладів у Смілі, Шполі, Звенигородці та Городищі. Нині у Шполянській багатопрофільній лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків працюють над централізованим підключенням інфекційного відділення до кисню. Завершити всі роботи тут планують упродовж тижня. Такі ж роботи тривають і у Городищенській лікарні.

Важливе питання, якому моніторингова група також приділяє увагу, – це стан електромереж лікарень, оскільки не всі заклади пристосовані до роботи в умовах посилених навантажень. Усе обладнання, що транспортує кисень, має безперешкодно працювати в зимовий період. Крім того, у лікарнях мають бути альтернативні джерела на випадок аварії основного джерела.

Загалом в області приймають ковідних хворих 19 медичних установ. Тут розгорнули майже 1,5 тисячі ліжок. Підключені до кисню майже 600 ліжок. Завдання ж перед областю – збільшити показник кисневого забезпечення ліжок до 80%. Заклади очікують на поставку 243 концентраторів за постановою №923 та ще 1,5 тисячі – за постановою №1099.

Опубліковано в категорії Новини

78a1b67a4341100e15fcefc5326c5103_1603987038_extra_large-e1604039696880 До Верховної Ради найближчим часом буде подано законопроекти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу у зв’язку з карантинними обмеженнями. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму влозі.

За словами Глави держави, розроблені законодавчі ініціативи, зокрема, передбачатимуть таке. Фізичні особи – підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн.

Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.

Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», – зазначив Президент.

Підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами Глави держави, це – майже 1,5 млрд грн для близько 120 тис. юридичних осіб.

«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників», – сказав Президент.

Крім того, передбачаються податкові канікули. При посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Глава держави також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні.

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

«Важливо, що програма «5-7-9» продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році», – додав Глава держави.

«Ми дуже сподіваємось на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків», – наголосив Президент.

Володимир Зеленський також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.

«Розкажіть у соціальних мережах про місця, де вам завжди смачно й де можна замовити доставку, підтримавши їх таким чином. І сьогодні, і на вихідних», – зазначив він.

Опубліковано в категорії Новини

изображение_2020-11-25_102816-e1606292917263Новий ролик Українського інституту національної пам’яті випущений в межах інформаційної кампанії до 87-х роковин Голодомору в Україні “Збережи пам’ять! Збережи правду!”

– Все менше і менше лишається серед нас живих свідків Голодомору. Тим більш важливо берегти пам’ять про ті часи і про ті випробування, які випали на долю українців. І не лише берегти, але і переосмислювати, передаючи ці знання наступним поколінням – чи це буде музейний артефакт, чи споглядання сімейного фото, зробленого до Голодомору, чи прививання дітям шанобливого ставлення до їжі і пояснення уроків історії. І свічка пам’яті – це той жест, який має об’єднувати українців. Такі традиції шанування жертв великих національних трагедій є у різних народів. І це справді те, що об’єднує людей у єдиний народ, – зазначає заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак.

Ролик можна переглянути за посиланням:https://www.youtube.com/watch?v=uggGr-DDq-w&feature=emb_logo

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 10