Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: жовтня 2020

5f997a55b1385237117164_820x360-e1603896246287 У проекті Державного бюджету на 2021 рік закладено рекордну кількість коштів на соціальну підтримку людей — більш ніж 323 млрд грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 28 жовтня.

За підсумками засідання Уряд затвердив Стратегію цифрової трансформації соціальної сфери. За словами Прем’єр-міністра, цей документ допоможе комплексно реалізовувати зміни в соціальній сфері.

«Для громадян це означатиме спрощення процедур отримання допомоги і прозорість виплат. Ми нарешті повністю відійдемо від багатогодинних черг, бюрократії та тонн паперових документів. На порталі «Дія» буде створена Єдина система соціальної сфери, аби громадяни могли онлайн отримати всі соціальні послуги, які надаються державою. Ми будемо чітко розуміти, кому призначаються різні види соціальної допомоги, і збільшувати її тим, хто цієї допомоги дійсно потребує», — зазначив очільник Уряду.

Кабінет Міністрів також схвалив законопроект щодо внесення зміни до законодавства в частині пенсійного забезпечення та соціального захисту громадян похилого віку. Як відзначив Прем’єр-міністр, орієнтовна вартість програми становитиме 500 млн грн.

Крім того, Уряд затвердив постанову, що стосується роботи уповноваженого Кабінету Міністрів із прав осіб з інвалідністю. За словами Дениса Шмигаля, це рішення фактично розблокує роботу регіональних представників уповноваженого, зокрема в частині їх матеріально-технічного забезпечення.

«Раніше такі люди працювали на волонтерських засадах. Зараз робота практично не ведеться. Я впевнений, що наше сьогоднішнє рішення — це важливий крок для більш інклюзивної та справедливої країни», — підкреслив Глава Уряду.

Під час засідання Кабінет Міністрів також виділив 3,3 млн грн з резервного фонду державного бюджету на допомогу постраждалим від пожеж у Харківській області.

«Минулого місяця на Харківщині внаслідок пожеж згоріло більш ніж 20 будинків. Сьогодні Уряд виділяє кошти, щоб допомогти родинам, які втратили своє житло. Люди зможуть почати його відновлення. Як ми й обіцяли, українці, які зіштовхнулися з наслідками надзвичайних ситуацій та стихійних лих, обов’язково отримають підтримку держави», — наголосив Денис Шмигаль.

Опубліковано в категорії Новини

гусак Кабінет Міністрів погодив заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації Віктора Гусака.

Про це повідомив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук у Телеграм-каналі.

– Управлінець із великим досвідом. Тривалий час працював на посадах у державних структурах фінансової сфери. Маю надію, що досвід Віктора Григоровича дозволить ефективно працювати на цій посаді, його характеризують як порядну та компетентну людину.  Бажаю успіхів, витримки, особливо напередодні початку нового фінансового року, – написав Сергій Сергійчук.

Нагадаємо, що 21 жовтня Кабмін на посаду заступниці голови ОДА погодив Ларису Кошову.

Опубліковано в категорії Новини

DSCF5732-scaled-e1603892369308Найменшим пацієнтам неонатального центру Черкаської обласної дитячої лікарні відтепер буде комфортніше отримувати терапію від жовтяниці. Сучасне, а головне – довгоочікуване обладнання для цього передали медзакладу ініціатори бізнес фестивалю Summer Challenge та «Спільнодія Черкащини». Два опромінювачі з нижнім типом опромінення та сотню ламп до наявних опромінювачів отримав неонатальний центр сьогодні.

Лікуватимуть у більш комфортніших умовах на нових апаратах малечу віком від одного місяця. Її, завдяки опроміненню, можна вилікувати за 2-3 доби. Втім надавати лікування треба майже цілодобово, що складно дається малюкам та їхнім матусям.

– Ми давно мріяли про це обладнання, яке є основним засобом для лікування жовтяниці, – каже завідувачка відділення новонароджених та недоношених дітей Черкаської обласної дитячої лікарні Наталія Русіна. – У нас є лампи фототерапії з верхнім типом опромінення. Лікуючи під ними, ми маємо роздягнути дітей до підгузків, одягти на них спеціальні окуляри, аби захистити очі. Для дітей, які вже побували вдома, звикли до рук мами, це дуже тяжко. Завдяки ж отриманим лампам з нижнім типом опромінення зможемо провести процедуру лікування у комфортніших умовах, просто вклавши малечу спати.

Щодень в обласній лікарні лікують одного-трьох маленьких пацієнтів. Ця хвороба більше непокоїть на перспективу, додає лікарка, адже токсично впливає на центральну нервову систему. Дитина стає збудженою, не має спроможності своєчасно встати, сісти, заговорити.

Обійшлося обладнання у майже 194 тисячі гривень. Опромінювачі планували придбати за кошти, зібрані на фестивалі Summer Challenge-2020, який щороку організовує KasyaNova Event.

– Ми декілька років поспіль з нашою командою організовуємо фестиваль, який об’єднує владу, підприємців та громаду для того, щоб робити корисні речі, – розповідає організаторка «Summer Challenge» Ольга Касьянова. – Це – соціальні проекти або благодійництво. Останні роки ми закуповували обладнання для неонатального центру. Вирішили, що класно об’єднати черкащан навколо найменших черкащан. За ці два роки ми придбали обладнання на близько 230 тисяч гривень: візуалізатор вен, датчики, пульсоксиметри.

Громадськість, бізнес та влада організувалися разом наприкінці березня. Тоді ж започаткували проект «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19». Відтоді вдалося закумулювати близько 20 млн грн. Насамперед купували засоби індивідуального захисту для медиків та медичне обладнання. Координувала частину витрат Черкаська агенція регіонального розвитку. Йдеться про кошти, які надійшли на її рахунки.

– Влітку колегіально вирішили підтримати ініціативу щорічного бізнес-форуму Summer Chalenge, – розповідає директорка АРР Любов Ропало. – Через карантин, захід не вдалося провести. Втім обладнання маленькі черкащани чекали. Тож ми, тримавши згоду з боку благодійників «Спільнодія Черкащини», вирішили спрямувати кошти на його придбання.


Опубліковано в категорії Новини

123161756_979519365874399_7763995909758050721_n27.10.2020 голова райдержадміністрації Володимир Коваленко провів координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, заступник голови райдержадміністрації Володимир Копійченко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

В ході наради розглянуто ряд важливих питань, зокрема,  про стан захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 та вжиті відповідні заходи реагування;про хід проведення призову на строкову військову службу в районі в жовтні 2020 року; про перспективи виконання за жовтень та з початку поточного року районного бюджету та бюджету району; про стан заборгованості із виплати заробітної плати в районі; про ліквідацію та профілактичні заходи щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі; про стан епізоотичної ситуації в районі, заходи направлені на недопущення їх виникнення та інші.

Дмитро Богославцев, завідувач Катеринопільського лабораторного відділення Тальнівського міжрайонного відділу Державної установи "Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" повідомив, що на даний час  в районі лабораторно підтверджено 174  випадки захворювання на хворобу  COVID-19, спричинену коронавірусом  SARS - COV-2. Одужало всього – 105 осіб, знаходиться на стаціонарному лікуванні – 5 осіб, на амбулаторному лікуванні – 60 осіб, зареєстровано 4 летальних випадки із позитивним результатом на COVID-2019. Серед захворілих зареєстровано коронавірусну хворобу   у 10-ти дітей шкільного віку та у 4-х студентів. Районними службами вжито всіх протиепідеміологічних заходів з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції на території району.

Олексій Хіхло, військовий комісар Катеринопільського районного комісаріату поінформував  щодо проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу в районі у жовтні 2020 року. Він відмітив, що планове завдання на черговий призов по району становить 20 осіб. На сьогодні призвано на службу лише 6 осіб. Викликались на призовну комісію - 309 призовників, проте спостерігається  їх низька явка з більшості населених пунктів району.

Голова районної державної адміністрації Володимир Коваленко наголосив на тому, що у  зв’язку з низькою явкою  на призовну комісію юнаків призовного віку необхідно  постійно вживати  заходи  відповідного реагування  спільно з органами місцевого самоврядування, представниками інших структур району щодо забезпечення  виконання планового завдання.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Тамара Чоловська повідомила, що зведений бюджет станом на 23.10.2020 не виконано на 3 млн. 500 тис. грн., районним бюджетом в цілому недоотримано також більше 2 млн. 700 тис. грн. Заборгованість по виплаті заробітної плати та оплаті за спожиті енергоносії по бюджетних установах відсутня.

Олександр Вовкотруб, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації про те, що згідно оперативних даних заборгованість із заробітної плати на підприємствах району станом на 26.10.2020 року становить 1 млн. 470 тис. грн., це зокрема, заборгована заробітна плата працівникам економічно активного підприємства філії ″Єрківський спецкар´єр″ ДП "Черкаський облавтодор" ПАТ "ДАК"Автомобільні дороги України″.123138642_394085888418355_5320732568999658153_n

Представник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС у Черкаській області доповів про те, що  22.10.2020 року у селі Залізнячка, виникла пожежа житлового будинку, причиною якої стало коротке замикання електропроводки побутового споживача. Спеціалістами районного сектору, працівниками пожежної частини смт Єрки та добровільної пожежної бригади ТОВ ″Катеринопільський елеватор″ пожежу було ліквідовано, травмованих та загиблих не зареєстровано.

Олексій Полянський, начальник Катеринопільського районного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, повідомив, що на даний час виявлено 2 випадки захворювання на сказ у домашніх тварин в с. Новоселиця та с. Розсохуватка. Працівниками районного управління забезпечено вжиття комплексних заходів щодо ліквідації вогнищ захворювання на сказ в даних населених пунктах, відповідно до норм чинного законодавства.

За підсумками наради керівникам служб району дані відповідні доручення.

 

 

Опубліковано в категорії Новини

3 (1)Сьогодні, за участю голови районної державної адміністрації Володимира Коваленка, голови районної ради Віталія Верети, заступника голови районної державної адміністрації Володимира Копійченка, голови районної організації ветеранів Миколи Поліщука, представників районної державної адміністрації,  органів місцевого самоврядування, територіальних органів міністерств, інших закладів бюджетної сфери району з дотриманням карантинних обмежень відбулося покладання квітів, вінків до Обеліску Слави.123213870_1243295669385917_8567958040446779232_n

Під час мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у боях за визволення України.

28 жовтня Україна відзначає переможну дату – 76-ту річницю вигнання нацистських окупантів з України, вшановує героїчний подвиг і жертовність українського народу у Другій світовій війні.

Голова районної державної адміністрації Володимир КОВАЛЕНКО висловлив безмежну вдячність ветеранам війни, учасникам бойових дій за все вистраждане, пережите і звершене, побажав усім міцного здоров’я, щастя, миру та добробуту.

Працівники КЗ "Катеринопільського районного будинку культури" підготували відео-ролик "Я повернуся", який можна переглянути за посиланням:

https://www.facebook.com/100019390447882/videos/682726482383694/

 

57


Опубліковано в категорії Новини

unnamed-4 Цього Дня вшановують пам'ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів в лавах Червоної армії або Української повстанської армії, покладаючи квіти до пам’ятників, та здійснюють інші традиційні меморіальні заходи.

Як відомо, під час Другої світової війни, у лютому 1943 року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, радянські війська зайняли Харків та деякі інші українські міста, але вже в березні 1943 року залишили їх внаслідок німецького контрнаступу. Лише восени 1943 року розпочалося остаточне вигнання нацистських окупантів з України. У 1944 році було проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання німецьких військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.

Вигнання нацистів із Закарпаття почалося 9 вересня 1944 року під час Східнокарпатської стратегічної воєнної операції, складовими частинами якої були Карпатсько-Дуклянська та Карпатсько-Ужгородська фронтові наступальні операції. У ході Карпатсько-Ужгородської операції війська 4-го Українського фронту здобули карпатські перевали і наступали на Закарпаття. 16 жовтня радянські війська оволоділи містом Раховом, 24 жовтня визволили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачеве, а 27 жовтня – Ужгород.

Усталеною датою очищення України від гітлерівських загарбників вважається 28 жовтня 1944 року. Насправді залишався ще Чоп – важливий залізничний вузол на кордоні Закарпатської України, Словаччини та Угорщини. 28 жовтня 1944 року радянські війська підійшли до Чопа. Внаслідок запеклого бою, який тривав цілий день, 29 жовтня війська 17-го гвардійського стрілецького корпусу, 237, 8 та 138 стрілецьких дивізій визволили Чоп. Та скоро нацистські війська перейшли у контрнаступ. Окремі райони Чопа кілька разів переходили з рук у руки. Остаточно Чоп було визволено лише 23 листопада 1944 року. Того ж таки 23 листопада нацистів вигнали із села Шоломон (тепер Соломоново). На сьогодні це найзахідніший населений пункт Закарпаття та всієї нинішньої України. Тому саме ця дата мала би пов’язуватися з вигнанням нацистських окупантів з України в її нинішніх кордонах, адже до 1945 року Закарпатська Україна ще вважалася територією Чехо-Словаччини. Під час Східно-Карпатської воєнної наступальної операції було визволено не тільки Закарпаття, але й частину Словаччини. Радянські війська завдали серйозної поразки 1-й німецькій танковій армії та майже вщент розгромили 1-шу угорську армію. Втрати з обох сторін були чималими. Німці та угорці втратили приблизно 60 тисяч убитих, 28 тисяч їхніх вояків потрапили в полон. Стосовно радянської сторони, то загинуло більш як 50 тисяч військовослужбовців, з них понад 41 тисяча - убиті та поранені, майже дві тисячі пропали безвісти.

Опубліковано в категорії Новини
загружено-8

До епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 665 тисяч доз вакцини проти грипу. Найближчим часом МОЗ поставить у заклади охорони здоров’я 40 тис. доз вакцини проти грипу для щеплення медпрацівників, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я — Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Попри те, що інфекційна хвороба, викликана вірусом грипу, зазвичай протікає у неускладненій формі, вона може призводити й до тяжкого перебігу. Особливо це стосується людей старшого віку, вагітних, осіб з хронічними хворобами, маленьких дітей. Циркуляція вірусів грипу під час пандемії COVID-19 в осінні та зимові місяці може мати важкі наслідки для вразливих груп населення. Тож важливим пріоритетом у цьому сезоні є вакцинація медпрацівників, що надають допомогу пацієнтам та реалізують заходи боротьби з COVID-19», — зазначив Віктор Ляшко.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я, до епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 500 тисяч доз вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна); 45 тисяч доз вакцини «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна); 120 тисяч доз вакцини «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна).

Зазначимо, протиепідемічні заходи для безпечного проведення імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 визначені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.04.2020 №13

Нагадаємо, минулого епідсезону в Україні вакцинувалися 238 079 людей (0,6% населення), частка дітей серед щеплених становила 10,5%.

Опубліковано в категорії Новини

3 Цього року в області в межах програми Президента “Велике будівництво” реконструюють приймальні відділення у 8 лікарнях Черкащини: Черкаської обласної та міської лікарень, Смілянської та Уманської міської, Звенигородської, Золотоніської, Канівської та Корсунь-Шевченківської ЦРЛ.

Хід ремонтних робіт у Черкаській обласній лікарні перевірив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

–  Розраховуємо, що до завершення року ці стіни не впізнаємо. Підрядник має пришвидшити виконання робіт! Завдання цього важливого проекту: висока функціональність приймальних відділень, оснащення сучасним медичним обладнанням та надання якісної медичної допомоги пацієнтам, – відзначив Сергійчук.

За словами головного лікаря Черкаської обласної лікарні Олександра Дудника, реконструкція саме приймальних відділень дуже важлива. Адже сюди потрапляє пацієнт у випадку екстреної ситуації. Тут надається невідкладна допомога, обстеження, багато залежить не лише від медиків, а й від умов та обладнання.

Як зміниться кожне із відділень? У планах робіт:

– утеплення фасаду, облаштування заїздів для “швидких”;
– реєстратура, окремий вхід для пацієнтів із можливим інфікуванням;
– зона реанімації;
– загальномедична зона, зокрема операційна зала;
– високотехнологічний діагностичний блок.

Обов’язкове влаштування приймального боксу для машин екстреної допомоги на 2 автомобілі з інженерними системами підтримання клімату. Згідно проекту необхідно забезпечити безперешкодне прийняття двох одиниць спеціалізованого санітарного транспорту з наскрізним проїздом спеціалізованого санітарного транспорту із відповідними позначками біля в’їзду та виїзду.

Зона реанімації передбачатиме протишокову операційну палату; приміщення для розміщення функціональних ліжок пацієнтів, що потребують ресусцитації та моніторингу вітальних функцій до того, як вони будуть переведені до відділення інтенсивної терапії (у випадку переповнення останнього), або для пацієнтів, стан яких передбачувано повинен стабілізуватись.

До кожного ліжко-місця підводяться: кисень, стиснене повітря для створення вакууму, електроживлення, підключення до локальної комп’ютерної мережі, додаткове освітлення, кнопка виклику медичного персоналу; лікарсько-медсестринський пост, розташований на межі між приміщенням для ресусцитації та палатами тимчасового перебування пацієнтів з можливістю постійного візуального спостереження за станом пацієнтів для моніторингу стану кожного пацієнта.

 

Опубліковано в категорії Новини

122745982_351292715974297_4051292531395945176_n+154 нових випадків COVID-19 зафіксували на Черкащині за останню добу, 27 жовтня. Про це інформує очільник області Сергій Сергійчук.

За останню добу обласний лабораторний центр провів 1148 ПЛР-досліджень. Коронавірус підтвердили у 49 жителів Черкас, 27 – м. Сміла, 1 – м. Умань, 1 – м. Канів, 9 – м. Ватутіне, 2 – Городищенського р-ну, 8 – Звенигородського, 1 – Корсунь-Шевченківського, 7 – Лисянського, 1 – Маньківського, 5 – Смілянського, 13 – Тальнівського, 3 – Христинівського, 15 – Черкаського, 2 – Чигиринського та 10 – Шполянського.

Загалом із початку карантину виявили 8301 лабораторно підтверджений випадок коронавірусу. За останню добу подолали хворобу 265 жителів Черкащини. Одужали 7091 осіб за весь час пандемії.

Черкащина втратила 81 особу від COVID-19. За останню добу втратили ще двох осіб від коронавірусу. Це чоловіки 55 та 61 років з Жашкова та Ватутіного. Обидва мали супутні хронічні хвороби серця та легенів. Співчуття втраті рідним та близьким!

В області 17 закладів визначені для надання допомоги хворим на COVID-19, 16 – надають медичну допомогу хворим на ковід, 2 заклади готуються до прийому хворих. Всього в закладах розгорнуті 632 ліжка. Їх заповненість сягає 55,3%.

Отримують лікування 1129 осіб з лабораторно підтвердженими COVID-19, них на стаціонарному лікуванні – 332 особи. Крім того, у стаціонарах перебуває ще 18 осіб з підозрою. На амубулаторному лікуванні – 878 осіб.

Будь свідомими: дотримуйтеся карантинних заходів, належним чином носіть захисні маски та слідкуйте за своїм здоров’ям!

Опубліковано в категорії Новини

image_2020-10-27_093228-e1603783980139Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Офісом розвитку малого і середнього підприємництва (SMEDO) створили загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину.

Веб-сайт містить актуальну інформацію та системно оновлюється. На веб-сайті вже міститься доступна інформація про діючі обмеження для підприємницької діяльності для протидії поширенню захворювання COVID-19, перелік заходів державної підтримки, відповіді на головні питання від бізнесу.

Так, ініційований проект BusinessIndex – системне опитування власників і керівників малого та середнього бізнесу з метою виявлення впливу наслідків економічної кризи, пандемії COVID-19 на бізнес та очікувань на 2021 рік. За результатами буде сформовано аналітичний звіт, що буде надіслано учасникам опитування до кінця грудня 2020 року на e-mail, вказаний під час реєстрації в дослідженні.

Для участі в опитуванні першої хвилі необхідно перейти за посиланням. Дослідження реалізує платформа SheExports у партнерстві з дослідницькою компанією Gradus та аналітичним центром AdvanterGroup на замовлення ExportPromotion Office/Офісу з Просування Експорту.

Надані відповіді будуть взяті до уваги при плануванні програм державної підтримки та інших заходів стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 10