Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: вересня 2019
Понеділок, 30 вересня 2019, 14:01

Урочистий захід до Дня усиновлення

день усиновлення 014В останній день вересня Україна відзначає день усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Це надзвичайно тепле свято для всієї української громади і, насамперед, для батьків і дітей, які волею долі стали однією родиною.

27.09.2019 в Катеринопільській районній бібліотеці відбувся урочистий захід присвячений Дню усиновлення "Любов батьків, то назавжди…", який розпочався о 9-00 з вітального слова заступника голови райдержадміністрації Ольги Шариги, начальника служби у справах дітей райдержадміністрацію Тетяни Мовчан та депутата Черкаської обласної ради Олександра Коваленка.

Перед початком заходу організатори провели акцію "Здійсни мрію дитини". Учасникам заходу запропонували переглянути відеоролик "Любов, доброта, милосердя" підготовлений працівниками центральної районної бібліотеки.

Після вітальних слів та відеоролика дітей привітали працівники районного будинку культури. Звучали пісні про родину, батьків, добро та любов.

Батьки-вихователі родини Куценків – Павло Павлович та Алла Сергіївна не тільки зігрівають любов`ю та турботою своїх вихованців, а й розвивають їх творчі здібності. Діти задіяні в різних заходах, співають у хорі, відвідують музичну та художню школу, зміцнюють своє здоров`я у спортивних секціях.

Здібностям дітей-вихованців родини Куценків аплодували учасники заходу.

Також з привітаннями долучились дитячі будинки сімейного типу родини Артеменків та Лазаренків.

день усиновлення 029Працівники районного будинку дитячої та юнацької творчості провели майстер-клас для учасників заходу із виготовлення оберегу-підкови. Дітям дуже сподобалось виготовляли обереги разом з опікунами та працівниками будинку дитячої та юнацької творчості.

На завершення заходу всі діти прийняли участь у святковому флешмобі "Серце зігріте любов`ю", який проводився на подвір`ї центральної районної бібліотеки. В небо здійнялися голуби, як символ миру, безмежної любові.

Організаторами заходу виступили служба у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, відділ культури райдержадміністрації, районний будинок дитячої та юнацької творчості, прийняли участь 3 дитячих будинки сімейного типу на базі родин Артеменків, Куценків, Лазаренків.

день усиновлення 033Висловлюємо щиру подяку за співфінансування заходу Коваленку Олександру Анатолійовичу, який організував для дітей солодкий стіл та Савранському Геннадію Анатолійовичу, Морозюку Михайлу Олександровичу, які придбали канцтовари для проведення святкових конкурсів.

Опубліковано в категорії Новини

33До Черкас уперше із робочим візитом завітав директор новоствореного Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Андрій Віленський.  Під час колегії Управління охорони здоров’я ЧОДА він зустрівся із керівниками черкаських закладів охорони здоров’я та області, головами районних адміністрацій та рад.

Присутні обговорювали співпрацю закладів охорони здоров’я на Черкащині та Національної служби здоров’я України в сфері реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

З вітальним словом виступив голова ОДА Ігор Шевченко:

– Зараз на Черкащині для розвитку медицини вже створені центри первинної медичної допомоги, інтенсивно покращується матеріально-технічний стан медичних установ, а також здійснюється розвиток інформатизації сфер охорони здоров’я.

Він зазначив, що нині триває будівництво 21 лікарської амбулаторії для сільської місцевості, діє урядова програма «Доступні ліки», розпочали розвиток паліативної допомоги. Обласні заклади охорони здоров’я забезпечують вартісним обладнанням, фахівці вже розпочали реалізацію центру трансплантації кісткового мозку, триває процес вибору сімейного лікаря (76% громадян вже визначилися). На часі здійснення державних гарантій медичного обслуговування населення за державною програмою.

У ході колегії Андрій Віленський, директор Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України, проаналізував план трансформації, який впроваджується протягом 2018-2020 років. Він нагадав, що  реформа «первинки» – декларації про вибір  лікаря в ЕСОЗ (сімейні лікарі, педіатри,  терапевти) набула чинності з 01.04.2018, початок збільшеного фінансування реалізований від НСЗУ з 01.07.2018.  Андрій Віленський наголосив, що у 2019 році запровадили реімбурсацію  лікарських засобів через НСЗУ (урядова програма «Доступні ліки»), а також відбулося пілотування спеціалізованої медичної допомоги  в лікарнях Полтавської області.

За його словами на Черкащині протягом п’яти місяців (з квітня до серпня 2019 року)  аптечним закладам виплатили 10 390 760 грн за програмою реімбурсації  вартості  лікарських засобів. Свого лікаря обрали 75,85% населення області. За січень-серпень 2019 року  заклади, які надають первинну медичну допомогу отримали  354 888 779 грн.

Програму медичних гарантій планують запровадити  у повному обсязі для усіх рівнів медичної допомоги з 01.01.2020. «Ця програма визначає перелік та обсяг медичних послуг (зараховуючи медичні  вироби) та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава  гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом, для  профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами,  травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та  пологами», – зазначив Андрій Віленський.

Насамкінець директор Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України акцентував, що однією з головних функцій НСЗУ зараз є стратегічні закупівлі. Це зміна парадигми у фінансуванні послуг охорони здоров’я від утримання закладів до стратегічних закупівель: за що, кому, як платимо?.

У свою чергу перший заступник голови Черкаської обласної ради Валентин Тарасенко додав, що варто продовжити автономізацію та комп’ютеризацію обласних закладів охорони здоров’я для ефективного укладення договору з НСЗУ.

Про діяльність та співпрацю із Національною службою охорони здоров’я можна дізнатися на офіційному сайті: https://nszu.gov.ua.

 

Опубліковано в категорії Новини

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що нова українська влада має прагнення та можливості вирішити всі проблеми іноземних інвесторів у нашій країні, і запрошує західний бізнес стати частиною процесу трансформації України в європейську розвинену державу.

«Саме це для нас найважливіше: ми ідентифікуємо та системно вирішимо всі проблеми західних компаній в Україні – від проблеми на митницях та у податковій до захисту прав інвесторів і захисту прав інтелектуальної власності», – пообіцяв Глава держави на зустрічі з представниками ділових кіл США у Нью-Йорку.

«У нас для цього сьогодні є все: політична воля Президента, більшість у Верховній Раді, налаштований працювати уряд і Прем’єр-міністр. У нас нині бракує тільки одного – часу. Суспільство не чекатиме декілька років, поки щось запрацює в Україні. Ми проводимо структурні перетворення, і я щиро запрошую вас усіх стати частиною цього важливого процесу – трансформації України у справді європейську розвинену країну, вільну від корупції та сповнену бізнес-можливостями», – додав він.

Як наголосив Президент, прозорість і верховенство права є беззаперечними передумовами для ведення успішного бізнесу, залучення інвестицій та реалізації нових ідей.

«Ми реформуватимемо судову систему, щоб кожен інвестор – чи то західний, чи то український – міг упевнено розраховувати на справедливість. Ми також уже розпочали реформу правоохоронних органів, щоб забезпечити розслідування корупційних злочинів і невідворотність покарання за них», – заявив Володимир Зеленський.

Глава держави закликав інвесторів вірити в Україну та пообіцяв докласти всіх зусиль, щоб виправдати цю довіру. «Разом, я впевнений, ми досягнемо успіху», – зазначив Президент.

 

Опубліковано в категорії Новини

DSC0729-1 Підприємці підготують проект звернення до депутатів обласної ради про скасування нещодавно ухваленого Верховною Радою законодавства щодо підприємницької діяльності. Проект планують подати уже на найближче засідання сесії. Водночас черкаські підприємці у цілому напрацюють власне бачення щодо діяльності ринків. Свої ж пропозиції невдовзі нададуть обласній адміністрації, аби потому спрямувати їх до центральних органів влади. Про це домовились у ході зустрічі черкаських підприємців з обласним керівництвом. Сьогодні це засідання відбулось під головуванням першого заступника очільника області Бориса Лебедцова та заступника голови ОДА Віктора Карпенка. Долучився і керівник Черкаської Федерації профспілок Петро Шевченко, представники громадськості.

Нагадаємо, 19 вересня підприємці мітингували на Соборній площі Черкас. Вони стурбовані ситуацією, що склалась. Адже, на їхнє переконання, ухвалені законодавчі акти ставлять під загрозу подальше існування підприємництва. Про це більш детально розповіли в приміщенні ОДА. Зокрема, озвучили своє бачення й вимоги. Серед них: скасування рішень про використання касових апаратів платниками податків другої і третьої груп, спрощення системи адміністрування касового обліку для інших категорій, необхідність розробити спрощену систему оформлення договорів оренди земельних ділянок під тимчасові споруди, скасувати закони 1073-1, 1053 врегулювати питання штрафних санкцій та ін.

Під час зібрання обговорили й конфліктну ситуацію між універмагом «Добробут», що по вул. Гоголя, та підприємцями, які працюють навпроти торговельного закладу, а саме: щодо можливої втрати останніми робочих місць. Водночас заступники голови ОДА зауважили, що ініціюють найближчим часом спільну зустріч представників обласної, міської влади, підприємців та нових власників універмагу, аби врегулювати проблему, що виникла.

– Пріоритетом для нас є розвиток малого й середнього підприємництва, – звернувся до підприємців у ході зустрічі перший заступник Борис Лебедцов. – Адже влада зацікавлена в тому, аби ви мали змогу спокійно й упевнено працювати. Проблемні ж питання, зокрема й щодо упорядкування торговельної діяльності в місті, вирішуватимемо спільно. Уже найближчим часом організуємо зустріч за участі всіх сторін. Водночас очікуватимемо на вашіпропозиції стосовно удосконалення діяльності ринків.

 

Опубліковано в категорії Новини

25 вересня, Уряд схвалив зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які відкривають можливість прискорити формування перспективних планів спроможних громад.

Законопроектом пропонується:

- доповнити перелік умов добровільного об’єднання територіальних громад вимогою щодо здійснення цього процесу відповідно до перспективних планів формування територій громад у регіонах України;

- спростити механізм затвердження перспективних планів формування територій громад шляхом виключення стадії їх схвалення відповідними обласними радами.

Довідково

Станом на 20 вересня 2019 року, внаслідок блокування на обласному рівні процесу розробки та/або схвалення перспективних планів, відсутній перспективний план формування територій громад Закарпатської області. Перспективними планами формування територій громад покрито менше 40% території Одеської області, Київської області – трохи більше 54%, Вінницької – 76%, Черкаської – майже 75%.

 

Опубліковано в категорії Новини

njycin6yeosmmt00cmmvw695-4c7f83d7f23a46292eb15fa9576209db Департамент інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення ОДА подає оновлену інформацію щодо переліку об’єктів для ремонту. Нагадуємо, ремонт здійснюють на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, вулицях і дорогах комунальної власності в населених пунктах Черкаської області. Перелік:

- об’єктів, які підлягають першочерговому ремонту за кошти, передбачені на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в Черкаській області на 2019 рік;

об’єктів, які підлягають першочерговому ремонту за кошти, передбачені на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Черкаській області на 2019 рік;

– об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, які фінансуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2019 році;

– об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, які будуть фінансуватись у 2019 році за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, отриманих у 2018 році.

Клікніть на мапу для збільшення зображення:

hid_vykonannia_09_26-1024x725

Опубліковано в категорії Новини

Skype_Picture_2019_09_30T09_35_28_771Z 27 вересня в  залі засідань Катеринопільської райдержадміністрації відбулася нарада  з бджолярами району з питань дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва, реєстрації пасік, профілактики захворювань та алгоритм дій щодо недопущення випадків отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами.

Нараду відкрив перший заступник голови райдержадміністрації  Володимир Коваленко, який ознайомив присутніх з планом роботи наради та  наголосив, що однією з найбільших проблем пасічників – це обробка аграріями полів пестицидами, в результаті якої гинуть бджоли. Є законодавство, що передбачає певні кроки по недопущенню таких випадків. Саме його всі суб’єкти господарювання і повинні дотримуватися. Тому й темою для обговорення є недопущення випадків отруєння бджіл та правове врегулювання галузі.

На засіданні виступив  начальник Держпродспоживслужби у Катеринопільському районі Олексій Полянський, який розповів про  дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва, реєстрації пасік, профілактики захворювань. Він нагадав присутнім про необхідність проведення реєстрації пасіки в сільських, селищних радах, ОТГ. Відповідно до ч.3 ст.13 Закону України «Про бджільництво» фахівці в сфері ветеринарної медицини районного управління, відділів Держпродспоживслужби області проводять обстеження пасіки та видають її ветеринарно-санітарний паспорт з відмітками. Доповідач також наголосив на завчасному плануванні місця розташування (кочівлі) пасіки та інформуванні Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування, ОТГ, землевласника. З метою попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл перевезення (кочівля) бджіл на медозбір та запилення здійснюється на підставі довідки або ветеринарного свідоцтва на перевезення бджолосімей, яке видають фахівці у сфері ветеринарної медицини Держпродспоживслужби

Олександр Бабій  - провідний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки в Звенигородському районі виступив по питаннях  безпеки використання пестицидів у рослинництві , обмеження при застосуванні пестицидів та агрохімікатів в межах населених пунктів. У своєму виступі зосередив увагу на вимогах, яких обов’язково потрібно дотримуватися сільгоспвиробникам при роботі з пестицидами та агрохімікатами та які направлені на попередження отруєння бджіл. Зокрема необхідно завчасно попередити пасічників через засоби масової інформації (радіо, місцева газета, телебачення, інші засоби інформації) про застосування засобів захисту рослин. В повідомленні вказується дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності.

Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Усі проведені хімічні обробки потрібно фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів.

Олександр Вовкотруб – начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації роз’яснив бджолярам та пасічникам алгоритм дій при отруєнні бджіл пестицидами. Згідно з п.4.1. Інструкції з профілактики отруєння бджіл пестицидами для фіксування випадку отруєння бджіл необхідно повідомити сільську, селищну раду , ОТГ,  Держпродспоживслужбу району, суб’єкта господарювання, звернутися до національної поліції з заявою. Після цього проводиться невідкладне обстеження пасіки комісією та відбір проб бджіл та рослин зі слідами пестицидів. Термін відправки проб на дослідження не повинен перевищувати двох діб.

Активно виступали пасічники району: Микола Молоков, Микола Вовк,Василь  Нетребенко -   смт Катеринопіль, Володимир Кузьменко - с. Мокра Калигірка, Іван Катькало – с. Вікнине , Олег Скрипник   – с. Кайтанівка та інші.  Піднімалися питання змін до Закону України « Про бджільництво», створення кооперативу для спільної реалізації продуктів бджільництва, недопущення отруєння бджіл пестицидами при застосування засобів захисту рослин  сільгоспвиробниками району та ін.

Захід пройшов у інтерактивній формі, присутні мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом та отримати відповіді на свої запитання.

Згідно протоколу проведення наради було прийнято слідуючі рішення:

Управлінню агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації надіслати листи керівникам сільськогосподарських та фермерським господарствам району, сільським, селищним головам та головам ОТГ  про недопустимість неконтрольованого застосування  пестицидів, особливо на медоносних культурах та правила застосування пестицидів. Відповідну інформацію  розмістити на сайті райдержадміністрації та  в районній газеті Катеринопільський вісник.

Виконкомам Катеринопільської селищної, сільських рад та об’єднаних територіальних громад провести інформаційну роботу серед населення та налагодити взаємозв’язок між сільськогосподарськими виробниками та утримувачами бджіл з метою упередження  випадків отруєння бджіл.

Сільськогосподарським товаровиробникам, фермерським господарствам, одноосібникам та вихідцям району суворо дотримуватися правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Управлінню агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації сприяти координації та недопущення масового отруєння бджіл в районі.

Skype_Picture_2019_09_30T09_35_41_675ZУчасникам наради роздано Пам’ятки про порядок реєстрації,  розміщення  пасіки та вжиття заходів  щодо зменшення  випадків отруєння бджіл під час проведення обробітку посівів пестицидами та дії, які необхідно вжити, якщо отруєння бджіл таки  сталося.

Звертаємо увагу юридичних та фізичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, що порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дотримання правил та вияв взаємоповаги один до одного – є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників. Така взаємодія забезпечить не лише відсутність судових тяжб щодо відшкодування завданої шкоди, а й буде корисним всім сторонам: пасічнику – продукти бджільництва (мед, пилок та ін.) та здорових бджіл, власнику сільськогосподарського підприємства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур, а населенню  – якісну продукцію.

Опубліковано в категорії Новини

Без названия Національним банком України прийнято рішення, про вилучення з 01 жовтня 2019 року з готівкового обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок (постанова Правління Національного банку України від 20.06.2019 № 82 «Про вилучення з готівкового обігу монет дрібних номіналів»).

Відповідні інформаційні матеріали (у тому числі відеоматеріали) розміщені на офіційному Інтернет-представництві Національного банку України (https://bank.gov.ua) .

А якщо у вас ще залишились монети номіналом 1, 2 та 5 копійок упродовж наступних трьох років їх можна буде обміняти безкоштовно на монети та банкноти інших номіналів у сумах, кратних 10 копійкам.

Де обміняти монети дрібних номіналів?

  • упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу, тобто до 30 вересня 2020 року включно, в усіх відділеннях українських банків;
  • упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу, до 30 вересня 2022 року включно, у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).
Опубліковано в категорії Новини

d4ad9b8e170efc0c70cb100f2b0226d013c19e55-638x368 За інформацією Черкаської митниці ДФС за цьогорічний серпень митниця перерахувала до Державного бюджету України 222,1 млн грн податків.

Так, перерахували 194,3 млн грн податку на додану вартість; 6,3 млн грн акцизного податку; 111,8 тис.грн плати за митні формальності та 21 214,5 тис.грн ввізного мита.

У серпні цього року наступні обсяги оподаткованого імпорту порівняно з аналогічним періодом минулого року:

– за ваговими показниками – збільшилися на 7,1 відс. (на 1,7 тис. тонн) та становили 26,4 тис.тонн (у серпні 2018 – 24,7 тис.тонн);

– за вартісними показниками – зменшилися на 4,5 відс. (на 46 млн грн) та збільшилися в доларовому еквіваленті на 3,8 відс. (на 1,4 млн дол.США) та становили 971,6 млн грн (38,5 млн дол. США) – у серпні 2018 року становили 1 млрд 17,7 млн грн, 37,1 млн дол США.

За результатами контролю за правильністю визначення митної вартості, коду товару та країни походження до Державного бюджету України додатково перераховано:

– за напрямом визначення митної вартості 3337 тис.грн – на 15 відс. або на 607 тис.грн більше, ніж за серпень 2018 року;

– за напрямом підтвердження країни походження 134,9 тис.грн. – на 86,6 відс. або на 62,6 тис.грн більше, ніж за серпень 2018 року.

Загальна сума додаткових надходжень за серпень ц.р. становить 3 млн 471,9 тис.грн: порівняно з відповідним періодом минулого року більше на 29 відс., або на 563,6 тис.грн.

У серпні провели 94 митні огляди. Оформили 37 карток відмови у митному оформленні. Склали 2 адміністративних протоколи про порушення митних правил. До відповідальності за порушення митних правил притягли 9 осіб.

До державного бюджету України від правоохоронної діяльності митниці перерахували 55 тис.грн адміністративних штрафів.

Опубліковано в категорії Новини

Skype_Picture_2019_09_26T13_05_58_621Z25.09.2019 під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Коваленка відбулася нарада з головами сільських, селищних рад щодо  вирішення актуальних питань життєдіяльності району.  У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, заступник голови Ольга Шарига, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, голови сільських, селищних рад.

В ході наради  розглядалися питання: про підготовку до проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу відповідно до Указу Президента України № 22/2019 від30.01.2019; про  виконання сільських, селищних бюджетів, врегулювання проблемних питань у бюджетній сфері та формування бюджету 2020 року; про фінансове забезпечення закладів медицини, освіти та культури району до закінчення поточного року; про готовність органів місцевого самоврядування в районі до ліквідації надзвичайних подій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років і багато інших актуальних питань району.

Стосовно проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу восени 2019 року доповів заступник військового комісара Катеринопільського районного військового комісаріату Олександр Трохименко.  На сьогодні обласним військовим комісаріатом доведено план призову в районі – 20 осіб. На даний час виконання планових  завдань поставки призовників становить 50 % . На строкову військову службу будуть призивати придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Всіх осіб призовного віку буде повідомлено за місцем їх проживання під їх особистий підпис у картках первинного обліку. У разі відсутності призовників за місцем їх проживання доводять вимогу про виклик до відома власників будинків, у яких вони проживають. Крім того, він закликав голів провести з призовниками та їх батьками  бесіду-роз’яснення стосовно строкової служби в армії. Армія - це школа мужності, хоробрості і стійкості, особливого гартування волі та характеру, які залишаються у людини на все життя, військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави.

Начальник фінансового управління Тамара Чоловська звернула увагу сільських та селищних голів на виконання дохідної частини бюджетів сіл та селища за вересень та 9 місяців 2019 року. Акцентувала увагу на підготовці проектів місцевих бюджетів району на 2020 рік, зокрема на плануванні дохідної частини та утримання мережі закладів бюджетних галузей. Вказала на проведення аналізу встановлених ставок місцевих податків, зборів та спроможності бюджетів, відповідно на утримання соціальної сфери територій.

Skype_Picture_2019_09_26T13_06_09_369ZНачальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко повідомила про нинішній стан утримання закладів загальної середньої освіти району та виконання районних програм галузі освіти. Ірина Борисівна насамперед зазначила, що всі потреби освітньої галузі, які не покриваються державним бюджетом, змушені дофінансовуватись районним бюджетом та цього недостатньо, це підвезення учнів до навчальних закладів, їх харчування, заробітні плати вчителів та інше. Звернулась до присутніх голів з проханням про допомогу, а саме виділення коштів з сільських, селищних бюджетів для підвезення учнів до навчальних закладів  їх харчування та інших витрат.

Представник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області повідомив, що проведено ряд заходів щодо підвищення стану готовності до реагування на надзвичайні ситуації, події в системі життєзабезпечення населення та об’єктах соціальної сфери, спричинених негативними наслідками метрологічних явищ у осінньо-зимовий період. На цілодобовому чергуванні в підрозділі перебуває 4 чол. особового складу, 1 од. автомобільної техніки для цілей пожежогасіння, 1 переносна електростанція. В разі ускладнення ситуації буде додатково залучено  техніку і чоловіків особового складу. Віталій Любота зауважив, що в районному секторі автомобільна техніка не пристосована для надання допомоги при буксируванні та витягуванні із заметів великогабаритного вантажного транспорту. Необхідно налагоджувати взаємодію з іншими підприємствами, установами і організаціями, в яких є дана техніка, яка може бути використана у випадку необхідності. Сільським , селищним головам Віталій Любота надав для виконання першочергові завдання, це: щодо переліку транспортних засобів, які будуть використовуватись на дорогах комунальної власності під час снігових заметів; здійснення подворового обходу помешкань одинокопроживаючих пристарілих громадян, багатодітних сімей, осіб, які потребують медичної допомоги; доставка продуктових пакетів, медикаментів тощо особам, які цього потребують; забезпечення вільного під’їзду з твердим покриттям до природних вододжерел для забору води пожежною технікою у будь-яку пору року; визначення місць та організація функціонування  пунктів обігріву населення і багато інших завдань до реагування і готовності на надзвичайні ситуації  в осінньо-зимовий період 2019-2020 роки.

Розглянуто ряд інших актуальних питань району.

Вкотре проігнорували запрошення на нараду голови Єрківської та Мокрокалигірської об’єднаних територіальних громад.

За підсумками обговорення питань було надано відповідні доручення.

 

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 7