Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: липня 2019

5d270a5b1c5f6983666830_820x360 Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом з Міністром фінансів України Оксаною Маркаровою  11 липня дали старт роботі Українського фонду стартапів, який стане одним з ключових інструментів підтримки нових промислових ідей у сегменті мікро- і малих підприємств та фізосіб-підприємців. «Початковий» бюджет фонду становить близько 400 млн грн, і спершу гроші будуть надаватися під конкретні проекти на грантовій основі. Відбір проектів здійснюватиме спеціальна конкурсна комісія, а саму роботу Фонду координуватиме Наглядова рада. Незважаючи на те, що Фонд оперуватиме державними грошима, Уряд і, зокрема, Міністерство фінансів не втручатимуться в його роботу.

«Мій Уряд працює над тим, аби створювати якісні інструменти ведення бізнесу. Дещо нам вже вдалося – маємо 120 онлайн-послуг. До кінця року їх буде майже 180. Нещодавно запустили онлайн-реєстрацію ТОВ. А сьогодні запускаємо Фонд стартапів. Це буде якісний інструмент, який має приклади в розвинутих країнах, – сказав Володимир Гройсман. – Нам потрібні публічні механізми, які дозволять підтримувати стартапи прозоро й ефективно. Я покладаю великі надії на Фонд. Це інструмент, який дасть Україні можливість стати сильною».

Опубліковано в категорії Новини

5e8fe02f4524e7978ff6a075b53056b4_1562855685_extra_largeПрезидент України Володимир Зеленський  зустрівся з представниками НАК «Нафтогаз» і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, щоб обговорити ситуацію на енергетичному ринку країни та можливості для зниження ціни на газ для населення.

Представник Президента у Кабінеті Міністрів Андрій Герус наголосив, що на енергетичних ринках України існує проблема монополізації, що не дозволяє споживачам та українській економіці користуватися конкурентною ціною на відповідні ресурси. Але є випадки, коли споживачі виграють від тенденцій конкурентних ринків. Як приклад він навів нещодавню ситуацію з нафтопродуктами: «Ми провели моніторинг цін і побачили, що оптові ціни суттєво знизилися, а АЗС не відреагували. Ми звернули на це увагу, АЗС дослухалися і зменшили ціну приблизно на 1 грн. Тобто 7 млн автомобілістів отримали зниження вартості, і це економія близько 1 млрд грн на місяць на нафтопродуктах».

Водночас актуальним питанням для споживачів залишається ціна на газ та електроенергію. За словами Андрія Геруса, за останні місяці відбулося зниження ціни на газ і є передумови для подальшого здешевлення вже в липні, а сумарне зменшення ціни газу за травень – липень становитиме близько 21%.

Присутній на зустрічі керівник інтегрованого газового бізнесу НАК «Нафтогаз України» Андрій Фаворов повідомив, що нині на європейському газовому ринку збільшився обсяг газу за рахунок пропозиції російського та американського скрапленого палива, що сприяє зниженню оптових цін. І, відповідно, Україна збільшила закупівлю цього енергоресурсу, який закачує у підземні сховища, – вже є 14,2 млрд куб. м, а на початок опалювального сезону планується вийти на 19-20 млрд куб. м. «У липні ми знизимо ціну для населення на 10,4%», – повідомив він і підписав відповідне розпорядження.

Андрій Фаворов також зауважив, що зниження ціни не суперечить умовам співпраці з Міжнародним валютним фондом, оскільки є реакцією на ситуацію на газовому ринку.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук звернув увагу, що вплинути на вартість газу може збільшення Україною власного видобутку.

«Цей напрям має бути пріоритетним. Також потрібно докладати максимум зусиль для залучення у цю сферу стратегічних інвесторів. Для цього ми створимо прозорі, належним чином підготовлені аукціони, щоб у інвестора було достатньо часу для надання якісної пропозиції», – наголосив Олексій Гончарук.

За словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Михайла Близнюка, нещодавно завершилися конкурси щодо дев’яти ділянок для видобутку газу, внаслідок чого очікується 430 млн доларів інвестицій у збільшення газовидобутку від канадських, американських та українських інвесторів.

У зустрічі також взяла участь голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко, яка поінформувала про поточну ситуацію з тарифами газотранспортних компаній та можливості для іноземних компаній щодо зберігання газу в Україні.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0676 Жителі області мають вчасно одержати якісні послуги зі стартом опалювального періоду. Про це сказав т.в.о. голови обласної державної адміністрації Тарас Висоцький на засіданні обласного оперативного штабу з координації робіт щодо своєчасної підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, ЖКГ та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

За словами посадовця, нині технічна готовність регіону становить 45 %.

Тарас Миколайович нагадав, що з 1 травня цього року набув чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з ним введено нову класифікацію комунальних послуг. Відповідно до цього закону «послуга з централізованого опалення» виключена, натомість виділена «послуга з постачання теплової енергії». Зміна ж тарифів можлива буде після визначення моделі договірних відносин співвласниками багатоквартирних будинків та укладення нових типових договорів за обраною моделлю. На сьогодні їхня форма ще не затверджена Урядом.

Водночас Тарас Висоцький зауважив про ухвалену в квітні Кабінетом Міністрів постанову № 560, відповідно до якої встановили граничні тарифи на послуги для населення міст обласного значення, зокрема й Черкас, Сміли, Канева, Умані, Ватутіного, та м. Києва.

Ці вимоги стосуються «послуги з постачання теплової енергії», тому можуть бути враховані підприємствами теплоенергетики області та органами місцевого самоврядування лише після укладення нових договорів. Пропозиції ж та зауваження, подані Мінрегіоном Прем’єру стосовно Постанови, перебувають нині на розгляді.

– Методика не затверджена наразі, однак готовність безпосередньо об’єктів регіону на старті опалювального періоду має бути стовідсотковою, – зазначив Тарас Висоцький. – Для цього повинна бути налагоджена комунікаційна робота, взаємодія між постачальниками газу, електроенергії та виконавцями, зокрема організаціями та установами чи громадянами. Важлива співпраця. Адже досвід показує: якщо 70%, приміром, не мають проблем, на відміну від решти, які в аналогічних умовах, то це свідчить про те, що останні не допрацьовують. Відповідно повинні переймати позитивний досвід.

Зауважимо, відповідно до підписаного наприкінці квітня розпорядження ОДА про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2019-20 років, затвердили перелік необхідних заходів, склад оперативного штабу, план-графік проведення виїзних засідань.

Серед тих районів, що потребують наразі активізації робіт: Кам’янський район, Драбівський, міста Золотоноша, Сміла, Канів, Чигирин.

Під час засідання керівники районів та міст доповіли про стан готовності та проблемні питання, стан розрахунків за енергоносії та комунальні послуги.

Опубліковано в категорії Новини

7777Поїздка за кордон на власному авто — не така вже й ризикована справа, як це здається на перший погляд. Головне — ретельно підготувати автівку до тривалої подорожі, правильно спланувати автомобільний тур і мати всі необхідні документи: що підтверджують особу, договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, свідоцтво про реєстрацію авто і посвідчення водія.

Які саме водійські права потрібні для закордонної подорожі? Це запитання часто викликає в колі кермувальників чимало суперечок. Тому перед початком сезону масових відпусток ми вирішили нагадати, в які країни світу можна їхати з вітчизняним посвідченням водія, а в які – лише з міжнародним.

Женевська конвенція.

Отже, міжнародне посвідчення водія використовується в країнах, на території яких керувати транспортним засобом можна лише за наявності міжнародного водійського посвідчення. Це — 63 держави світу, що ратифікували Женевську конвенцією «Про дорожній рух» 1949 року: країни обох Америк, Азії, Африки, а також Австралія, Індія і 4 країни Євросоюзу.

В територіальних сервісних центрах МВС можна отримати міжнародне посвідчення водія.

Міжнародні посвідчення видаються у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС на підставі українського національного посвідчення водія. Для отримання (обміну) міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС, надати адміністратору оригінал водійського посвідчення, паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи), паспорт громадянина України для виїзду за кордон та фотокартку. Послуга надається упродовж 5 робочих днів з часу подання пакету документів. Видача (обмін) міжнародного посвідчення водія здійснюється без складання іспитів. Термін дії міжнародного водійського посвідчення — 3 роки, але не більше строку дії національного посвідчення водія.

Чи визнають українські національні посвідчення водія за кордоном?

Без проблем можна подорожувати за кермом багатьма країнами світу, маючи лише національні права. Відповідно до Віденської конвенції «Про дорожній рух» від 1968 року, яка значно спростила процес перетину кордонів, уніфікувала дорожні знаки, дорожню розмітку, регулювальники руху (ці параметри стали єдиними для всіх країн учасниць), країни-учасниці визнають національні водійські посвідчення одна іншої. Та Доповнення до конвенції від 29.03.2011 року обумовлюють, що національні права повинні містити певну інформацію, зокрема, і дату закінчення їх дії. Дану графу 4b в українських національних посвідченнях стали заповнювати з того ж таки 2011-го. Тож видані після цього року наші водійські посвідчення з інформацією, дубльованою латинськими літерами, дійсні у 74 країнах-учасницях Віденської конвенції. Серед них – популярні туристичні напрямки: Таїланд, Сейшельські острови, Філіппіни, Ізраїль, Куба, Мексика та Об’єднані Арабські Емірати .

Тільки позитив.

Безсумнівний плюс міжнародних прав у тому, що вони можуть знадобитися не лише за кермом. Навіть у тих країнах, де визнають українські національні права, міжнародне посвідчення, ймовірно, проситимуть під час деяких юридичних дій. Таких, як оформлення оренди автомобіля чи при настанні страхового випадку. Також в багатьох країнах світу міжнародне водійське посвідчення дублює паспорт.

Що може завадити отриманню міжнародних прав?

Тим, хто й досі користується безстроковими правами — старими «книжечками» радянських часів або ламінованими — для виїзду на автомобілі за кордон необхідно їх обміняти на пластикові. Цю послугу надають всі територіальні сервісні центри МВС. Процедура відбувається без складання іспитів. Проте, обов’язковою умовою є наявність відповідної медичної довідки.

Орендувати чужу автівку для закордонної мандрівки можливо!

Якщо ви не власник автівки, то ця обставина не зменшує шанси скористатися довіреним вам автомобілем для візиту в обрану зарубіжну країну. Для реалізації задуму потрібна заява власника транспортного засобу або документ, що підтверджує право користування і (або) розпорядження ТЗ. Особі, яка бажає здійснити поїздку за межі України, на період подорожі видається свідоцтво про реєстрацію на її ім’я.

Вся інформація — наочно.

Звертаємо увагу на те, що лише у два кліки за ЦИМ посиланням ви детальніше дізнаєтесь, які документи необхідні саме для вашої поїздки автомобілем за кордон. Для цього із запропонованого списку потрібно обрати країну, до якої плануєте подорожувати. Далі — ту опцію, коли ви Є або НІ власником авто. Відповідно до вказаних параметрів, з’явиться перелік необхідних документів (списком та інфографіками). Сервіс автоматично розділяє країни на ті, що визнають українське національне посвідчення водія, та ті, де з вами додатково має бути міжнародне посвідчення водія.

Слід зазначити, що керувати транспортними засобами за наявності міжнародного посвідчення водія дозволяється лише за кордоном. В Україні громадяни, які постійно живуть на її території, збираючись в дорогу, повинні мати національне посвідчення. Також автолюбителям варто пам’ятати: номерні знаки, виготовлені на індивідуальне замовлення, дійсні лише на території України! За кордон необхідно виїжджати на транспортному засобі виключно з державними номерними знаками.

Для швидкого інформування та консультування громадян на офіційній сторінці Головного сервісного центру МВС у Facebook без вихідних і перерв працює чат-бот. Також всю необхідну інформацію про послуги сервісних центрів МВС та порядок їх отримання ви зможете дізнатись за номером телефону (044) 290-19-88.

 

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0339За два тижні в Україні  відбудуться позачергові парламентські вибори. Майже мільйон черкащан братимуть у них участь. Рівень підготовки та можливі виборчі ризики обговорили сьогодні т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький разом з офіційними спостерігачами від неурядової організації «CANADEM».

«CANADEM» – дружня місія від Уряду Канади. Упродовж передвиборчого періоду, самих виборів та декількох днів по завершенню Фредрік Вангабо Мвененгабо та Шарон Лінн Лабчук будуть спілкуватися із представниками усіх сторін, залучених до виборчого процесу. За результатами їхньої роботи, підготують звіти для ознайомлення урядами Канади, України та інших міжнародних організацій.

– 2019 – динамічний з огляду на кількість виборів, які відбуваються в Україні, – зауважив т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький. – Це треті вибори за рік, враховуючи два тури президентських виборів, тому всі елементи уже відпрацьовані і всі задіяні особи знають свої обов’язки. Зі своєї сторони не тільки маємо очікування, що все відбудеться відповідно до європейських стандартів, а й робимо все можливе, аби забезпечити проходження цього процесу на гідному рівні. Прикладом того є Президентські вибори. Водночас допомагають нам і європейські колеги, зокрема й спостерігачі з Канади. Тож з організаційного боку, ми готові супроводжувати і допомагати їм, як вони роблять це для нас.

Україна тісно співпрацює з Канадою ще з 2004 року. Відтоді ця країна зробила чималий внесок у розвиток демократичних інститутів нашої держави. Зважаючи на тривалу історію дипломатичних стосунків, Канада вирішила зробити дружню місію спостерігачів до України, зазначив Фредрік Вангабо Мвененгабо та додав, що Уряд Канади звертав особливу увагу на відбір спостерігачів до неї. Перевагу надавали тим, хто має українське походження._DSC0324

– Наша місія полягає не тільки у спостереженні, – пояснив пан Фредерік. – Разом з тим, нам би хотілося продемонструвати нашу солідарність і підтримку на продовження плідних стосунків між Україною та Канадою. Оскільки наша країна була однією з перших, хто визнала незалежність України. І відтоді дипломатичні стосунки і співпраця між нами країнами напрочуд тісні.

Додамо, на сьогодні, за інформацією відділу з питань Державного реєстру виборців, на Черкащині налічується понад 995 тисяч виборців. З них більше 1,2 тисяч повідомили про тимчасову зміну місця голосування. Втім, за словами начальника відділу Любові Трояк, їхня кількість постійно зростає. Оскільки завдяки постанові ЦВК цей процес значно спростився. Тож до 15 липня, граничного терміну зміни місця голосування, ця цифра буде більшою.

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0380 В області розроблена й діє інтерактивна карта водних об’єктів за межами населених пунктів. Над нею працювали фахівці Департаменту агропромислового розвитку ОДА. Сьогодні в обласній адміністрації під час наради детально про неї поінформували.

Директор Департаменту АПР Ігор Колодка зазначає, що створювали карту за результатами поновлених договорів оренди земельних ділянок водного фонду, укладених договорів оренди водних об’єктів та внесення водних об’єктів до переліку водних об’єктів, що виставляють на земельні торги.

– Відповідні позначки інформують про об’єкти на території. Карта має неабиякий попит, і вже на сьогодні ми зафіксували 5,5 тисяч переглядів, – констатував Ігор Леонідович.1 (2)

За словами т.в.о. голови ОДА Тараса Висоцького під головуванням якого відбулось засідання, така карта – досить корисна й зручна для громадян та потребує максимального поширення:

– Завдяки мапі кожен бажаючий може ознайомитися із земельними ділянками під водними об’єктами, які виставляють в області на земельні торги. А також ті, що вже перебувають в оренді, – зауважив Тарас Миколайович.

Важливо, що розширення на мапі дозволяє детально розглянути конкретне місце розташування водного об’єкту в певному населеному пункті. Більше того, громадяни мають змогу ознайомитися із характеристикою об’єкту, що подається на мапі, а також визначитися, приміром, із участю в аукціоні тощо.

2 Інтерактивна google мапа розміщена, окрім того, на веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА (https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1YA7lRYbUZ2jtpeGp9ZQWltmsTJQ8AgH9&ll=48.96363938100012%2C30.084818661805002&z=16)

Опубліковано в категорії Новини

download Державна служба з надзвичайних ситуацій України вкрай стурбована ситуацією із загибеллю людей на водних об’єктах. Так з початку року на території держави загинуло більше 600 громадян. З початку червня кількість загиблих становить 300 осіб з них 42 дітей. На території Черкаської області загинуло 29 осіб.

Як показує аналіз загибелі людей на водних обєктах Катеринопільського району, протягом 2009-2017 років на водних об’єктах району загинуло 25 особи: 2009 р. – 7 осіб, 2010 р. – 2 особи, 2011 р. – 7 осіб, 2012 р. – 2 особи, 2013 р.- 2 особи, 2016 р.- 2 особи, 2017-2 особи, 2019- 1 особа (станом на 01.07.2019 р).

Дані нещасні випадки траплялися на водоймах с. Новоселиця – 6 випадків, с. Розсохуватка – 3 випадки, смт. Катеринопіль – 3 випадки, с. Ярошівка – 4 випадки смт. Єрки – 2 випадки, с. Вербівець – 2 випадки, с. Гончариха – 1 випадок, с. Ступичне – 1 випадок, с. Пальчик – 2 випадки, с. Вікнине – 1 випадок.  Слід зауважити, що в даних населених пунктах місця масового відпочинку людей на воді не були визначені взагалі.

В свою чергу Катеринопільським районним сектором постійно проводиться роз’яснювальна робота, щодо запобігання нещасним випадкам на водних об’єктах. Зокрема, перед канікулами інспекторським складом Катеринопільського РС проводяться Тижні знань у навчальних закладах району, де особливу увагу зосереджено на безпеку перебування біля водних об’єктів. У газету «Катеринопільский вісник» подано для друку 2 матеріали, щодо безпеки поводженні на водних об’єктах. Під час екскурсій до пожежної частини школярам та дошкільнятам доводиться сумна статистика та роз’яснюються вимоги безпечного перебування при купанні на водоймах. Також, направлено  по 2 інформації про безпеку відпочинку на воді до керівників культових споруд для використання матеріалів у проповідях із прихожанами. Надано рекомендації сільським радам щодо визначення місць відпочинку на водних об’єктах.  Також, на дану тематику біля підрозділу встановлено сітілайт та стенд, який  постійно наповнюється листівками застерігаючого характеру. Особовим складом Катеринопільського РС УДСНС у Черкаській області спільно з сектором з питань цивільного захисту оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації протягом червня проведено рейди на водних об’єктах населених пунктів с.Розсохуватка, с.Новоселиця, смт Катеринопіль, с. Вікнине, с. Ступичне та с.Киселівка. Під час рейдів у с. Новоселиця та с. Розсохуватка виявлено осіб які купалися на водних об’єктах незважаючи на попереджувальні знаки про заборону купання. У с. Вікнено, с. Киселівка та с. Ступичне таблички «купатися заборонено» на водних об’єктах відсутні.

Наказом МВС України від 10 квітня 2017 року № 301 “Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України” (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 року за № 566/30434) визначено, що місце масового відпочинку людей на водних об’єктах - це земельні ділянки берегової території з прилеглим водним простором, призначені для організованого відпочинку людей на прибережних захисних смугах водних об'єктів або островах, та водні об'єкти, на яких розташовані засоби розваг і атракціони, а також місця для занять водними видами спорту та місця любительського і спортивного рибальства;

Пляж - земельна ділянка берегової території, яка прилягає до водного об’єкта та призначена для масового відпочинку людей (будь які обмеження щодо довжини, або ширини пляжу знято). Тобто, на даний час не існує підстав для невизнання земельних ділянок берегової території місцями масового відпочинку людей на воді.

Слід зауважити, що на території Катеринопільського району знаходиться 53 водних об’єкти, проте лише одне місце відпочинку біля водного об’єкту визначено у с. Мокра Калигірка рішенням виконавчого комітету та передбачено заходи, щодо його  належного утримання. Тому, органам місцевого самоврядування необхідно вирішити питання щодо взяття на облік стихійних пляжів, як місць масового відпочинку громадян на водних об’єктах,  із прийняттям відповідних рішень сільськими (селищними) радами та вжиттям заходів щодо приведення їх у відповідність з вимогами законодавства у сфері охорони життя на водних об’єктах.

На підставі вище викладеного та з метою недопущення травмування та загибелі людей на водних об’єктах району Катеринопільський РС У ДСНС, пропонує:

Сільським (селищним) радам, орендарям водних об’єктів:

- заборонити купання в місцях, які не відповідають вимогам «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» та встановити попереджувальні знаки «купатися заборонено»;

- в місцях, де постійно спостерігається тенденція відпочинку та купання людей  у разі відповідності води вимогам чинних санітарних норма органам місцевого самоврядування визначити такі місця масового відпочинку та виконати наступні вимоги:

1) дно акваторії пляжу повинно бути обстежене аварійно-рятувальною службою;

2) отримати паспорт пляжу на водний об’єкт;

3) заключити договір на обслуговування аварійно-рятувальною службою місця масового відпочинку;

4) влаштувати інформаційні стенди з матеріалами щодо запобігання нещасним випадкам на воді;

5) облаштувати пляж рятувальним постом для постійного чергування рятувальників.

Опубліковано в категорії Новини

_DSC1008 В ОДА проаналізували результати роботи постійно діючих комісій з питань поводження з безхазяйними відходами на місцях. Озвучили й результати реагування на електронні звернення громадян по інтерактивній мапі сміттєзвалищ, зокрема й ліквідацію стихійних звалищ. Про це йшлося на засіданні обласної постійно діючої комісії під головуванням т.в.о. голови, першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького.

Начальниця управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олена Звягінцева поінформувала про роботу місцевих комісій в першому півріччі цього року. Так, уже за період січня - червня відбулось 20 засідань місцевих комісій з безхазяйних відходів. Під час них розглядали питання поводження з безхазяйними твердими побутовими відходами, зокрема виявлення та ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ. Порушені питання вдалося вирішити на місцевому рівні без залучення обласної комісії.

Водночас Олена Миколаївна нагадала, що за результатами проведеної інвентаризації місць видалення твердих побутових відходів на виконання Уряду в області та по всій Україні започаткували ще у 2016 році роботу електронного сервісу Мінприроди України «Ecomapa.gov.ua». Він містить інтерактивну мапу сміттєзвалищ. При цьому скористатися сайтом і додати інформацію про наявне сміттєзвалище може будь-який громадянин в Україні. Нині на сервері зареєстрували понад 5,5 тисяч звернень. Із них 88 – з нашої області.

Натепер маємо 25 зареєстрованих цьогоріч звернень. Із них більшість виконали або ж нині перебувають на розгляді, кілька потребують підтвердження заявника, деякі відхилили. Їх розглянули в ході зібраного засідання комісії – звернення від громадян із обласного центру, Черкаського району, Смілянщини, Золотоніщини.

– Є чіткий факт – саме органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за організацію якісного життя громадян на своїх територіях, їхній благоустрій, – зауважив Тарас Миколайович. – Керівники на місцях мають визначені повноваження, відповідно й мають реагувати, проявляючи ініціативу, за потреби долучати контролюючі органи. У цілому ж підхід до вирішення питань поводження з безхазяйними відходами в населених пунктах має бути системним.

За результатами засідання, члени комісії одержали низку доручень щодо підвищення результативності роботи постійно діючих комісій з питань поводження з безхазяйними відходами. Зокрема спрямувати роботу комісій на упередження утворення стихійних сміттєзвалищ та вжиття термінових заходів із їхньої ліквідації.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0920 Директор Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Роман Карманнік під час пресконференції в ОДА щодо розробки Стратегії розвитку області на період 2021-27 роки розповів про основні заходи та учасників формування Стратегії.

Керівник Департаменту пояснив, чому саме на 7 років планують розробляти Стратегію. Каже: в Європейському Союзі планувальний період сягає 7 років.

– Ми орієнтуємось на європейський досвід та плануємо розробляти Стратегію за аналогічною методологією, – говорить Роман Володимирович. – І при цьому держава вже починає синхронізувати наші планувальні документи. Такою методикою довгострокового 7-річного планування користується Мінрегіон при розробці нової Державної стратегії розвитку на 2021-2027 роки та регіони при розробці своїх стратегій. Все для того, аби можна було починати напрацьовувати проекти, намагатися одержати доступ до європейських фондів, зокрема фінансування. Перші успішні спроби вже є на Черкащині. Тому ми переконані, що це реально.

У продовження європейської спрямованості посадовець розповів про цінність SMART-компоненту в цій Стратегії: «Це – європейський підхід до інноваційного розвитку територій, концентрації на сильних сторонах кожного регіону. Черкаська область першою поміж інших областей самостійно провела перемовини з однією з європейських комісій JRC та зареєструвалася на S3 Platform. Це такий майданчик, де відображена інформація щодо всіх регіонів, які впроваджують SMART-спеціалізацію».

Між тим, Роман Володимирович навів приклад SMART-спеціалізації. Каже: ремонт приміщень, утеплення, ремонт дороги не є SMART-спеціалізацією. А ось допомога в придбанні обладнання для навчального закладу, де підприємці матимуть змогу розробляти, тестувати спільно з науковцями певні винаходи, комерціалізувати й на цьому заробляти – ось це – втілення SMART-спеціалізації.

Отож, переконаний директор Департаменту, якщо шукати комунікацію, наводити аргументи, то вже зараз можна вести діалог із європейськими партнерами. Зокрема й стосовно пошуку фінансування впродовж 7 років. І це також буде можливо.

Роман Карманнік розповів про методологію розробки Стратегії. Він наголосив на тому, що нині вже працює сайт Стратегії (http://strategy2027-ck.gov.ua/), де можна буде бачити методики, нормативно-правову базу, ознайомитися з командою розробників та перебіг у цілому розробки Стратегії.

– Ключові моменти – максимально залучити до процесу всі сторони: бізнес, науку, владу, громадськість, органи місцевого самоврядування. Це – європейський підхід. І ми плануємо йти таким шляхом. Водночас Стратегію необхідно розробляти відповідно до повноважень, що є на місцях. Не закладати в неї те, що ми не в змозі реалізувати, усвідомлюючи реальний обсяг фінансування. Маємо на це опиратися, реально оцінюючи спроможність, при цьому переймати успішний досвід інших.

За словами Романа Володимировича, відбуватиметься розробка із широким залученням представників науки, бізнесу, громадськості, органів місцевого самоврядування, влади. Створена вже робоча група в складі 79 осіб у складі представників цих основних категорій. Вона працюватиме у форматі фокус-груп за певними напрямами. Також створено керівний комітет, який координуватиме процес розробки.

– Основним координатором розробки Стратегії буде Агенція регіонального розвитку, – продовжив керівник Департаменту. – Це по-європейськи. Саме АРР є продуктом реалізації попередньої Стратегії. Нині ж вона також займатиметься новою Стратегією спільно з іншими. Отож, основні етапи – це аналіз статистики за останні 5 років різних напрямів, їхній зв’язок, пошук SMART-спеціалізації. У робочих групах перевірятимуть, наскільки вірною є інтерпретована статистика, напрацьовуватимуть проект Стратегії, обговорюватимуть робочою групою, опісля спільно з громадськістю. Інструментом реалізації Стратегії буде План – 3-річний, а потім 4-річний.

Відмітимо, до кінця року планують завершити проект Стратегії на 21-27 роки з обговоренням та винести на розгляд сесії обласної ради.

Опубліковано в категорії Новини

_DSC1075 23-тю річницю Конституції України цьогоріч відзначають. Напередодні на Площі Знань Черкаського державного технологічного університету зібралися черкасці. Тут уже традиційно відбулися урочистості з нагоди свята.

Т.в.о. голови, перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький наголосив на тому, що якраз 23 роки тому було закладено правові основи функціонування нашої держави. Він нагадав, що в 1710 році була ухвалена перша в світі, за десятки років до Конституції в США та європейських країнах, Конституція – документ, відомий під авторством Пилипа Орлика.

– Це свідчить про те, що історично українці завжди прагнули до демократії, налаштовані на спільний вибір і спільну відповідальність, – сказав Тарас Миколайович. – Навіть у самій назві документу чітко зазначалося про вибір колективного підходу до вирішення проблем, організації життя. Нині ж маємо документ, відповідні зміни до нього. Однак, на жаль, часто чуємо зауваження, що держава в нас усе ж не правова. Тому сьогодні, з нагоди національного свята, я закликаю всіх представників держуправління, судової системи, правоохоронних органів, загалом громадян країни керуватися щодня чинним законодавством, діючою Конституцією. Аби ми могли з гордістю відповідати й знати, що живемо в правовій державі, і є громадянами саме такої держави. Упевнений, що ми на вірному шляху.65205412_370674050252333_12589287878950912_n

Тарас Миколайович висловив вдячність усім, хто долучався раніше до формування чинної Конституції і нині працює над її удосконаленням, намагаючись покращити правові основи нашої держави. Окрему подяку висловив і родині уродженця Черкас Михайла Сироти, який є співавтором документу. Він, нагадаємо, навчався в ЧДТУ, а згодом працював проректором до обрання народним депутатом України, є «батьком Конституції». Саме він очолював парламентську комісію, що працювала над проектом основного закону.

Цього дня містяни поклали квіти до погруддя Михайла Сироти на території університету.

До свята перший заступник голови вручив черкасцям і почесні відзнаки та грамоти.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2