Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: червня 2019

download Катеринопільським відділенням поліції Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області в жовтні 2018 року проведено перевірку   стану дорожніх знаків і розміток на дорогах комунальної власності, дорогах загального користування  місцевого значення, що проходять населеними пунктами району.

За результатами перевірки  підготовлені план – схеми установлення дорожніх знаків  для  попередження дорожньо-транспортних пригод в населених пунктах району та надані рекомендації для здійснення необхідної роботи органами місцевого  самоврядування, які Катеринопільською  райдержадміністрацією були направлені  головам сільських та селищних рад.

Станом  на 14.06.2019 не всі органи місцевого самоврядування вжили відповідних заходів реагування для забезпечення  попередження дорожньо-транспортних пригод на вулицях і дорогах в населених пунктах  району, а саме:

в с.Розсохуватка: із  22 необхідних дорожніх знаків  встановлено 6;

в  смт.Катеринопіль  із  106 не встановлено жодного;

в с.Гончариха  із 13 не встановлено жодного ;

в с.Вікнино із 8 не встановлено жодного;

в с. Лисича Балка із 11  встановлено  2;

в с.Петраківка із 20 не встановлено жодного;

в с.Ступичне із 20 не встановлено жодного;

в с. Ямпіль із 10 встановлено 3;

в с. Вербовець із 19 наявні 16;

в с.Потоки  із 19 встановлено 3;

в с.Стійкове із 7 не встановлено жодного;

в с.Бродецьке  із 7 не встановлено жодного;

в с.Шостаково із 9 встановлено 7 ;

в с.Пальчик із 20 не встановлено жодного;

в с.Кайтанівка із 10 не встановлено жодного;

в с.Новоселиця із 32  замовлено 10;

в с.Гуляйполе із 9 не встановлено жодного;

в с.Киселівка із 14 не встановлено жодного;

в  с.Єлизаветка із 11 не встановлено жодного;

в с.Мокра Калигірка із 22 не встановлено жодного;

в с.Ярошівка із 32 не встановлено жодного;

в с.Суха Калигірка із 11 не встановлено жодного;

в с.Радчиха із 8 встановлені всі;

в смт.Єрки із 38 встановлено 36, 2 замовлено.

За інформацією   сільських,  селищної рад,  питання щодо виділення коштів на придбання  дорожніх знаків буде  розглянуто на сесіях  за підсумками виконання бюджету за 6 або 9 місяців поточного  року .

З огляду на вищезазначене, керуючись ст.19, 21 Закону України «Про автомобільні дороги»,  Катеринопільська райдержадміністрація  вимагає в органів місцевого самоврядування  з відповідальністю  і турботою про жителів населених пунктів,  виконати рекомендації,  зазначені в  план – схемах, наданих Катеринопльським відділенням поліції Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0311 Уже за півтора місяця перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький наново об’їжджатиме населені пункти області, де будують нині амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Під час огляду він планує перевірити готовність нових медустанов до роботи з пацієнтами. Про це посадовець сказав на засіданні з представниками Замовника, генеральних підрядних організацій, що працюють на об’єктах, а також проектної організації та філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Черкаській області.

– Найближчим часом я особисто перевірю, наскільки готовими будуть до роботи зведені амбулаторії, – наголосив перший заступник. – Адже наше завдання, нагадаю, аби сільські жителі на місцях відчули переваги сучасного медичного обслуговування. Наразі ж будівництво амбулаторій триває. І важливо, щоб виконання робіт було якісним. У перспективі матимемо 9 амбулаторій групової практики та 12 – монопрактики.

Нагадаємо, держава фінансує 90% вартості будівництва, на місцях мають забезпечити десятивідсоткове співфінансування. Так, завдяки субвенції з державного місцевим бюджетам на будівництво амбулаторій Черкащини передбачили 136,5 млн грн, на купівлю службових авто для медиків – 11,5 млн грн. Окрім того, на дооснащення амбулаторій передбачили також 1,7 млн грн на обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини (17 комплектів для 12 амбулаторій). Ще 6 млн грн виділили на 12 авто.

Під час засідання в ОДА представники генеральних підрядних організацій обговорили механізми реалізації проектів, повідомили про заплановані терміни завершення робіт на об’єктах.

Опубліковано в категорії Новини

IMG_4031Сьогодні  06  червня, на велике церковне святоIMG_4034 Вознесіння Господнє на кладовищах смт Єрки відбуваються поминальні дні. В цей день проходить молебень та покладання квітів і вінків з метою вшанування пам’яті померлим. В зв’язку з цим перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко відвідав могили загиблих учасників АТО та поклав квіти до їх  могил: Сергія Бохонька, Руслана Бобурова та Віталія Чумака.IMG_4035

Опубліковано в категорії Новини

61899307_348564672520308_7749497813880274944_n У рамках прес-туру «Подорожуй Черкащиною ЗАРАЗ!» 13 журналістів, гідів та тревел-блогерів з Києва, Сум, Умані, Харкова та Черкас 30-31 травня занурилися в атмосферу туристичних місць області.

Організував 2-денний прес-тур Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА. Щоб взяти участь у прес-турі потрібно було подати заявку та пройти конкурсний відбір.

У Департаменті регіонального розвитку кажуть, мета туру – показати туристам із усієї України різну Черкащину. З її місцями сили, фестивалями, івентами, розвагами, унікальними пам'ятками, атракціями, стравами. Адже Черкаську область не дуже хочуть помічати на туристичній мапі України. Бо мало знають про її туристичні унікальні принади.62176027_422749005241994_2484680916228636672_n

Протягом двох днів учасники прес-туру відвідали Черкаський зоопарк – один із найкращих в Україні, помедитували в єдиному на всю Європу Буддійському храмі, побували в Резиденції Хмельницького, Іллінській церкві, Мотронинському монастирі, відчули енергетику Холодного Яру, прогулялися еко-поселенням й побачили одного з найстарших дубів в Україні, поплавали на човнах по Тясминському каньйону та погуляли місцями Пушкіна й Чайковського. А ще скуштували справжні козацькі страви Дикого Хутору та продегустували зелені коктейлі від еко-поселенців з садиби «Ясний день». А на завершення прогулялися акваторією річки Дніпро на теплоході вздовж міста Черкаси. Ці місця та об'єкти дійсно викликали багато позитивних емоцій та вразили журналістів і блогерів своєю красою та несхожістю.

У Департаменті регіонального розвитку зазначають, що саме такі прес-тури допомагають популяризувати туристичні маршрути, локації та об'єкти, а ще розповідати про талановитих та незвичайних людей, які є хранителями та душою багатьох туристичних локацій.

Опубліковано в категорії Новини

У Черкаській обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження одного з перших керівників Черкаської області Івана Кіндратовича Лутака. В них взяв участь і голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець.

DSC_0075 В Філармонії зібралися ті, хто безпосередньо працював з Іваном Кіндратовичем, і ті, для кого він став учителем та наставником. Прийшли вони для того, щоб вшанувати пам'ять відомого керівника Черкащини. Саме в цей день йому мало б виповнитись 100 років. І хоч за час, доки його не має з нами, в Україні багато чого змінилося, проте черкащани продовжують пам'ятати про одного із найпотужніших творців області. Адже він був і справді легендарною людиною. І фундамент економічної і соціальної успішності нашого регіону заклав саме він.

Також на захід завітали донька та внучка Івана Кіндратовича – Тетяна Лутак та Катерина Вишневська.

Голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець у своєму вітальному слові відзначив, що надзвичайно відповідально говорити про людину великого організаторського та керівного таланту – мудру, сувору, вимогливу і в той же час людину щирої душі, доброго серця, у якої на першому місці завжди були інтереси держави та громадянина.

– Протягом двох десятків років Іван Лутак очолював Черкащину. На його плечі ліг непідйомний тягар становлення новонародженої області, якій потрібно було надати цілісності і самоідентичності, – зазначив голова облдержадміністрації. – Саме його заслуга в створенні та розвитку сотень промислових підприємств на Черкащині. Завдяки йому Черкаси стали одним із найбільших в країні центрів високотехнологічної хімічної галузі. Більшість хімічних гігантів, таких як «Азот», і сьогодні залишаються флагманами. Іван Кіндратович доклав максимум зусиль, щоб перетворити наш регіон із суто аграрного ще і у промисловий. Тоді ж було розбудовано і серйозну базу підприємств оборонного комплексу, які працюють і сьогодні на військову потужність вже незалежної України. Він приділяв велику увагу також і розвитку  тваринництва, птахівництва, садівництва. У цих галузях Черкащина і нині займає передові позиції не тільки в Україні, а і в Європі.

Також у той час, як Іван Кіндратович очолював область, було збудовано сотні дитячих садків, шкіл та декілька профтехучилищ. Темпи спорудження житла зросли до мільйона квадратних метрів на рік. Справжньою окрасою обласного центру став палац культури «Дружба народів». У ті роки зведено нові корпуси нинішніх університетів – Національного імені Богдана Хмельницького і Державного технологічного, обласної, першої та третьої міських лікарень.

Саме завдяки Лутаку розквітли ансамблі «Вербена», «Росава», «Славутич», та безліч інших творчих колективів. Тоді ж був створений Черкаський народний хор, який згодом отримав звання «Заслужений» та «Академічний» і прославив Черкащину на міжнародному рівні, як співочий край.DSC_0092

Олександр Вельбівець наголосив також на тому, що молоде покоління управлінців повинно рівнятись та опиратись на досвід таких по-справжньому державних діячів, як Іван Кіндратович Лутак, розуміти, що соціально-економічний розвиток держави і області залежить тільки від них.

- Я переконаний, що ми повинні пам’ятати і шанувати цю людину з великої літери. Зараз ми на шляху становлення України, як європейської держави, і це завдяки тому, що ми не втратили надбання наших попередників. Наш обов’язок не просто зберегти, а примножити і передати нашим нащадкам здобутки Черкащини, - на завершення свого виступу звернувся до всіх присутніх Олександр Вельбівець.

 

Довідково. Іван Кіндратович Лутак (3 червня 1919, с. Комарівка на Київщині – 29 січня 2009, Київ) двічі обіймав чільні посади на Черкащині – перший раз як голова виконкому Черкаської обласної ради (1961-1967, з невеликою перервою), а другий раз як перший секретар Черкаського обкому КПУ (1976-1988). Також був кандидатом і членом ЦК КПРС, членом політбюро ЦК КПУ, депутатом Верховних Рад СРСР і УРСР. Герой Соціалістичної Праці, Почесний громадянин Черкас.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 04 червня 2019, 08:47

ГЕРОЇ НАШИХ СЕРДЕЦЬ

foto (1)Справжні сучасні герої — це звичайні люди, які живуть поруч з нами в ці непрості часи. У їхнє життя прийшла війна. Вони втратили близьких, свій дім, роботу, справу життя, опинились у складних життєвих обставинах. Але незважаючи ні на що, знайшли в собі сили жити далі, здолали складнощі, із честю вийшли з безвихідних ситуацій, вибороли собі право на другий шанс. Ці люди не просто змінили своє життя, але й змінили світ навколо себе. Ці люди — герої.

Дев'ять історій зібрало Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Переселенці та ветерани АТО/ООС, люди з інвалідністю та бізнесмени, лікарі та студенти — навколо цих людей вибудувався проект «Герої наших сердець». Їхні долі надихають, їхніми вчинками захоплюєшся, заглиблюючись у їхні історії, розумієш, що саме завдяки таким українцям у нас є шанс подолати всі негаразди та побудувати світле, мирне майбутнє.

Тож якщо ви знайомі з людьми, які варті того, щоби стати частиною цього проекту, надсилайте їхні історії, заповнивши форму: https://heroes.mtot.gov.ua/i-know-hero/

Українці мають знати, як багато поруч із ними надзвичайних і неймовірних людей!

 

За інформацією  Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0847Розвиток річкового транспорту – економічно вигідний тип перевезень. Це – альтернатива залізничному та автомобільному транспортуванню. Його відновлення ініціювали в Європейській економічній комісії ООН у межах проекту Е-40. Втім втілення цього масштабного європейського проекту матиме низку екологічних наслідків для України й Черкащини зокрема. Про них йшлося сьогодні на прес-конференції в облдержадміністрації під головуванням першого заступника очільника області Тараса Висоцького.

Міжнародний водний шлях (МВШ) E-40 має з'єднати Балтійське море з Чорним через Польщу, Білорусь, Україну (Гданськ-Херсон). Українська частина водного шляху Е-40 має пролягти водами української частини річок Прип’ять, яка проходить через Чорнобильську зону відчуження та Дніпро.  Розробники проекту припускають, що E-40 стане новим торговельним шляхом між портами Балтійського та Чорного морів, сприятиме залученню інвестиції в регіон та створить нові робочі місця.

Водночас реалізація проекту передбачає суттєвий вплив на річки. Зокрема зміни в їхньому гідрологічному та гідроекологічному режимах, будівництво та реконструкцію гідротехнічних споруд, збільшення розміру фарватеру, вирівнювання русла річок, днопоглиблювальні роботи тощо.

Ініціювали обговорення проекту на обласному рівні Національний екологічний центр України (НЕЦУ). Екологічна спільнота вважає, що втілення проекту призведе до деградації цінних водно-болотних угідь, ареалів оселищ цінних біотопів, негативно вплине на природні територій України в русла річок, зокрема, Дніпра. Голова Канівського підрозділу НЕЦУ Дмитро Іванов зауважив під час виступу, що важливо врахувати на відповідному рівні не тільки негативний вплив МВШ Е-40 на річку Прип’ять, але на єдину природну ділянку русла Середнього Дніпра між Каневом та Черкасами. Саме тут Дніпро тече в природних берегах, має чимало островів та водно-болотних угідь, які підпадають під захист кількох європейських конвенцій. Днопоглиблення та інші техногенні втручання для впровадження МВШ Е-40 можуть надзвичайно негативно вплинути на цю територію.

– Втілення такого проекту – це, звісно, питання не одного року, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Тарас Висоцький. – Певен, що він можливо буде переглянутий. Тож варто слідкувати за міжнародними партнерами. Ми ж маємо тримати це питання на контролі, аби звертатися до Мінекології та наших дипломатів, аби вони на міжнародному рівні порушували питання перегляду цього проекту. Оскільки Мінприроди вже висловлював занепокоєння щодо його реалізації. У свою чергу з боку ОДА ми готові звертатися з відповідними листами. Оскільки краще більше комунікації, ніж її дефіцит.

Резюмуючи, перший заступник голови ОДА, зауважив, що обговорення проблем створення міжнародного водного шляху Е-40 не може підмінити собою ширшу проблематику перспектив розвитку водного транспорту на Дніпрі та врахування відповідних довкільних проблем.

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 03 червня 2019, 10:39

Відбулася сесія районної ради

IMG_20190531_091423 31 травня 2019 року відбулося засідання чергової двадцять третьої сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі пленарного засідання взяли участь голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко, заступник голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови, старости.

Перед тим, як розпочати роботу сесії, присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять померлого земляка з с.Новоселиця Сергія Білоуса, молодшого сержанта, який в 2015 році був призваний на військову службу за мобілізацією, безпосередньо брав участь у проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, відстоював нашу Україну заради незалежності, свободи та територіальної цілісності нашої держави.

Після цього депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

Попередньо всі питання були детально розглянуті на засіданні президії та постійних комісій районної ради, тому майже з усіх питань депутати були одностайними в прийнятті рішень.

Відповідно до порядку денного, першим депутати заслухали  керівника Звенигородської місцевої прокуратури Дмитра Пархоменка, який прозвітував  про результати діяльності на території Катеринопільського району за І квартал 2019 року.

Начальник фінансового управління райдержадміністрація Тамара Чоловська  повідомила про зміни, які пропонується внести до районного бюджету. Депутати підтримали пропозиції райдержадміністрації. В результаті за рахунок вільних залишків на початок року в сумі 330 тис.грн., за рахунок зменшення резервного фонду районного бюджету в сумі 537 тис. грн., збільшено видатки на покриття витрат, які не було враховано при формуванні районного бюджету, а також  за рахунок субвенцій з сільських та селищної рад збільшено дохідну частину районного бюджету в сумі 97, 8 тис. грн., відповідно збільшено видатки на галузь освіти, культури, медицини, соціального захисту, для фінансування деяких районних програм, а також для передачі  субвенції обласному бюджету для забезпечення співфінансування заходів, які реалізуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, щодо забезпечення надання медичних послуг із застосуванням телемедицини закладів охорони здоров’я, що працюють у сільській місцевості в сумі 55 тис. грн. За проханням головних розпорядників коштів здійснено перерозподіл видатків районного бюджету на першочергові цілі.IMG_20190531_091454

В ході пленарного засідання з другої спроби депутатами було затверджено районну програму для забезпечення виконання рішень суду про стягнення боргу з компенсації витрат за надані послуги зв’язку пільговим категоріям громадян району на 2019 рік, яку презентував начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Тищенко.  Основною метою програми  є соціальний захист пільгових категорій громадян та забезпечення повноцінного, безперебійного функціонування та недопущення блокування рахунків управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Ця програма викликала ряд дискусій не лише у депутатського корпусу, а й у решти присутніх у залі. Загальна сума коштів, необхідна на фінансування програми становить майже 220 тис.грн., які потрібно буде виділити з місцевих бюджетів. Лише після роз’яснення безвихідності ситуації, усвідомивши необхідність прийняття такого рішення депутати затвердили запропоновану програму.

Також внесено необхідні зміни до районних цільових програм: програм матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2020роки; забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання до 2021 року, які передбачають можливість збільшення фінансування на ці цілі.

На розгляд сесії районної ради районною державною адміністрацією було внесено проект звернення до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо збільшення відсоткової ставки орендної плати за землю.

Адже з 1 січня 2019 року  набув  чинності наказ  Міністерства аграрної політики та продовольства України  від 18.12.2018 № 605 «Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення», яким було встановлено розмір нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях України.

Відповідно до цього наказу нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по Черкаській області  було зменшено до 33646 грн за 1 гектар.  Даний показник, відповідно до норм Податкового кодексу України,  застосовується для визначення сум орендної плати за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Визначення розміру нормативно-грошової оцінки по Черкаській області на рівні 33646 грн/га, призвело до  зменшення надходжень до місцевих бюджетів  сум орендної плати на 632,2 тис.гривень . А це - значний фінансовий ресурс, який може бути направлений на дофінансування закладів освіти, медицини району, фінансова ситуація по яких є, наразі, катастрофічною.

У зв’язку із цим депутати звернулися до  Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з проханням переглянути  укладені договори оренди із суб’єктами господарювання,  які орендують землю в адміністративних межах Катеринопільського району та по яких відбулося зменшення в 2019 році орендної плати за землю, шляхом  збільшення її відсоткової ставки і досягнення, таким чином, розміру сплати  не нижче, ніж за 2018 рік.

Решта розглянутих на сесії питань знайшли підтримку депутатів районної ради у схваленні відповідних рішень.

Головуючим сесії була надана можливість всім депутатам районної ради виступити та зробити оголошення.

Наприкінці засідання депутати та запрошені обговорили болюче питання оптимізації закладів освіти,  обмінялися думками і пропозиціями з цього приводу. В постійних комісіях та засіданні президії районної ради розглядали пропозиції відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації щодо оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти району. В ході обговорення депутати були майже одностайні в тому, щоб не виносити на сесію районної ради болюче питання реорганізації навчальних закладів, адже пониження ступенів шкіл призведе до звільнення вчителів, а наступною проблемою стане довіз дітей шкільними автобусами до ближчих навчальних закладів, особливо зимою.

За результатами дискусії з даного питання головою райдержадміністрації дано доручення начальнику відділу освіти, молоді та спорту РДА провести аналіз кошторисів, штатних розписів та провести зустрічі з директорами навчальних закладів і сільськими головами для оптимізації видатків та штатних розписів закладів освіти.

Виконавчий апарат районної ради

IMG_20190528_090551 IMG_20190529_140325_HDR photo_2019-05-29_12-00-36

Опубліковано в категорії Новини