Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: червня 2019
Четвер, 27 червня 2019, 14:09

ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО

Кожен із нас пам'ятає ту мить, коли почули: „Вітаємо, Ви стали батьками!".

З того моменту найзаповітнішою нашою мрією має стати думка, як зробити свою дитину щасливою.

„Разом із статусом батьківства громадяни, які народжують дітей, набувають як права, так і обов'язки та відповідальність за виховання та розвиток дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток."

Згідно з Сімейним кодексом України (ст. 150) на батьків покладається виконання таких обов'язків:

1. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.

2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

3. Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

4. Батьки зобов'язані поважати дитину.

5. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.

6. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.

7. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Сім'я є найважливішою ланкою у вихованні дітей. Саме на сім'ю покладені не лише функції відтворення та продовження роду, в ній ще закладаються основи виховання та формування майбутньої особистості, відбувається передача нащадками духовних цінностей, життєвого досвіду, трудових навичок, національних особливостей.

Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Народ здавна сповідує істину: батьки – головні природні вихователі й особистим прикладом справляють найбільший виховний вплив на дітей.

Невдячна батьківська роль. Адже в очах людей в усьому винні саме ми – батьки. В тому, що дитина товста, і в тому, що вона занадто худа, в тому, що вона не вихована, каже неправду, краде, погано поводиться - за все відповідають батьки.

Правила батьківської поведінки:

* у стосунках з дитиною необхідно спиратися на позитивні якості особистості;

* показувати власний приклад позитивної поведінки, не допускати розходження між словами і власними діями, «Роби, як я», а не «Роби, як я кажу»;

* давати оцінку не особистості, думкам, емоціям дитини, а її поведінці;

* навіювати дитині позитивне;

* жити сьогоднішнім днем, не згадувати без особливої потреби негативні ситуації з минулого;

* не жити замість дитини, але бути поруч для допомоги їй у разі необхідності.

Батьки, пам'ятайте, що «З чим увійде дитина до дорослого світу – позначиться і на її житті і на Вашому! ».

Опубліковано в категорії Новини

Всеукраїнський конкурс на кращу публікацію в аудіовізуальних (електронних), друкованих засобах масової інформації, теле- і радіопередачу про НАТО та державну політику у сфері євроатлантичної інтеграції проводиться з метою:

  • збільшення уваги та фахового підходу засобів масової інформації до висвітлення тематики про НАТО та державну політику у сфері євроатлантичної інтеграції;
  • підвищення поінформованості населення про НАТО та державну політику у сфері євроатлантичної інтеграції;
  • зростання зацікавленості громадськості та неурядових організацій до питань невійськової співпраці з НАТО;
  • поглиблення знань про політику НАТО в українському суспільстві;
  • підвищення рівня свідомої підтримки співробітництва України з НАТО серед громадян України, як результат висвітлення тематики у ЗМІ.

Роботи для участі в конкурсі подаються виключно в відповідності до положення про проведення конкурсу [https://natokonkurs.in.ua/wp-content/uploads/2019/05/Polozhennya-pro-vseukrai%CC%88nskii%CC%86-konkurs-1.docx].

Поставити запитання, проконсультуватись можна за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Роботи приймаються до 23:59 год. 15.07.2019 на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або в формі за покликанням [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfbDTVwSjqkXO_jFijzwRA0a7Fhet5AEs6ucnRNTB2qwC_y1A/viewform]

Детальніше про Конкурс на вебсайті [https://natokonkurs.in.ua/]

 

Довідково:

Конкурс організовує Державний комітет з питань телебачення і радіомовлення України на виконання плану заходів на 2019 рік щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки, затвердженого розпорядження КМУ від 30.01.2019 № 35-р.

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0948Максимальне залучення ідей, їхня пріоритизація та прозорий механізм втілення – ключові аспекти, в межах яких має стартувати й у подальшому реалізовуватись процес розробки Стратегії розвитку Черкащини на період 2021-27 років. Про це сказав т.в.о. голови, перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький в ході сьогоднішньої пресконференції. Вона відбулась в ОДА за участі представників влади, бізнесу, громадськості, науки.

Як зауважив Тарас Миколайович, при розробці Стратегії важливим є максимальне залучення всіх бажаючих – зі своїми ідеями, знаннями й баченням.

– Процес розробки Стратегії буде відкритим, – говорить Тарас Висоцький. – Від сьогодні вже працює створений сайт Стратегії, долучені всі сучасні інструменти, зокрема в соціальних мережах, буде розроблене й анкетування. При цьому кожен бажаючий матиме змогу висловити власну думку, як в онлайн формі, так і на проміжних засіданнях. Тому дуже вважливо, аби основні стейкхолдери, зокрема представники громадських організацій, бізнесу, науковці, держуправлінці були залучені до цієї роботи, а їхні ідеї враховані. Досвід показує, що відсутність стратегічного бачення не дозволяє максимально ефективно використовувати ресурси. Тож, у перші періоди важлива пріоритизація, Стратегія покликана розставити ці пріоритети. У процесі ж постановки пріоритетів має бути активна участь усіх зацікавлених сторін. Відтак маємо враховувати максимальне залучення всіх ідей, їхню пріоритизацію та реальні можливості втілення, і, звичайно, прозорий процес реалізації._DSC0920

Зауважимо, процес розробки Стратегії зумовлений Європейською методикою довгострокового 7-річного планування, яка наразі застосовується Мінрегіоном у створенні нової Державної стратегії розвитку на 2021-2027 роки та регіональних стратегій. На цьому зауважив директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік. Він детально розповів про основні заходи та учасників розробки стратегії.

Також власними думками щодо методології майбутньої роботи ділилася директорка Черкаської Агенції регіонального розвитку Любов Ропало, зокрема про важливість стратегії з елементами SMART-спеціалізації. Про роль органів місцевого самоврядування в процесі стратегування в ОТГ розповів Григорій Перерва – радник з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування. На питанні місця й ролі наукових установ у процесі розробки стратегії зауважив проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків Черкаського державного технологічного університету Еміль Фауре. Власне бачення й очікування від розробки Стратегії озвучили голова громадської організації «Промолодь» Іван Подолян та керівник ТОВ ВО «Avant-Group» Владислав Сушко.

Відмітимо, розроблятимуть Стратегію з широким залученням представників науки, бізнесу, громадськості, органів місцевого самоврядування та влади. Створена натепер і робоча група в складі 79 осіб – представників цих основних категорій, зокрема й представники ОТГ. Вони працюватимуть у форматі фокус-груп за певними напрямами. Також створено керівний комітет, який координуватиме процес розробки.

Отож, слідкуйте за процесом розробки Стратегії тут:

Сайт: strategy2027-ck.gov.ua

Facebook: https://www.facebook.com/groups/StrategyCK2027/

Instagram: https://www.instagram.com/strategy_ck_2027/?hl=uk

Опубліковано в категорії Новини

IMG_4044Конституція - це головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Ми живемо в незалежній країні, ім’я якій Україна. Всі ці роки - то роки нашого воскресіння, єднання, осмислення своєї долі й історії. Найвищий закон утверджує багатовікове прагнення народу до незалежності і власної держави. Прийняття Конституції України є закономірною і важливою віхою в історичному розвитку України.
Сьогодні відбулися заходи з нагоди Дня Конституції України.

Участь в заходах взяли голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, голова районної ради Віталій Верета, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Коваленко, заступник голови районної державної адміністрації Ольга Шарига, керівники органів виконавчої влади, трудові колективи, громадські активісти, жителі району.IMG_4053

Перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Коваленко  привітав присутніх із святом. Своїми  виступами учасники художньої самодіяльності районного будинку культури порадували присутніх та подарували веселий настрій, зокрема, це Станіслав Драгомощенко, Василь Софтенко, Олена Чорногор, Ірина Слищенко, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Калниболотський курінь».

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували всіх, хто загинув захищаючи  нашу державу, її суверенітет та незалежність  від російського агресора.

В переддень свята  покладено квіти на могили загиблих учасників АТО – Сергія Бохонька, Віталія Чумака, Руслана Бобурова, Дмитра Пономаренка, Сергія Данілейченка  та Ігоря Юрпольського.

IMG_4065 IMG_4061

Опубліковано в категорії Новини

Очільник області Олександр Вельбівець зустрівся сьогодні з представниками компанії EDS EMEA (APTIVE). Вони вже вдруге завітали до нашого регіону та мають наміри розпочати тісну співпрацю. Цього разу до області приїздив і віцепрезидент компанії Ульріх Ейхлер. Тож, в ОДА спільно обговорили шляхи подальшої співпраці щодо створення на базі ДП «Автоскладальний завод № 2 «Богдан» виробництва автомобільних комплектуючих.

Нагадаємо, місяць тому іноземні представники вперше прибули до Черкащини. APTIVE PLC – компанія з виробництва автозапчастин, заснованою в Бейлівік Джерсі та зі штаб-квартирою в Дубліні, що в Ірландії. Основною спеціалізацією є електричні системи автомобілів, зокрема конектори, кабельні системи й електронні центри та гібридні системи розподілу високої напруги та ін. Aptiv PLC є партнером таких автомобільних марок, як: ŠKODA, Volkswagen, BMW, Renaut, Fiat, Porshe, Audi.

Олександр Вельбівець привітав гостей та розповів пану Ульріху про потенційні можливості області для втілення інвестиційних проектів.

- Черкащина, хоч і невелика територіально, однак є одним із сучасних центрів розвитку країни, майданчиком для реалізації важливих інвестиційних проектів, – сказав гостям очільник області. – Область завжди відкрита до співпраці з інвесторами. Підтвердженням цьому є близько 250 працюючих нині в регіоні підприємств із іноземними інвестиціями з понад 40 країн світу. У цілому ж ми на всіх рівнях готові допомагати, максимально створюючи необхідні умови для залучення інвестицій, розвитку нових виробництв. Попередні ж дискусії є тому підтвердженням. І ми з упевненістю заявляємо, що маємо відповідний потенціал для того, аби ви успішно втілювали свій проект на теренах нашої області.

Натомість Ульріх Ейхлер сказав, що його команда вже провела кілька зустрічей з черкащанами:

– Для мене було дуже важливо на власні очі побачити місто, його інфраструктуру, в цілому можливості регіону. І вже невдовзі ми плануємо повернутись до Черкас для того, аби продовжити переговори з керівництвом «АК «Богдан Моторс» щодо оренди виробничого майданчика. Як ви вже знаєте, наша компанія представлена в Україні понад 10 років, чисельність персоналу налічує більше 7 тисяч працівників. Зауважу також, раніше ми працювали з нашим інтегрованим постачальником послуг. Нині ж плануємо розпочати виробництво під власним ім’ям.

Пан Ульріх наголосив на необхідності тісної співпраці з фіскальними органами, центрами зайнятості. Ключовим аспектом, за словами іноземця, є підтримка центру зайнятості, оскільки на новому виробництві планують працевлаштувати дві, а то й більше, тисяч осіб. Важлива й ефективна співпраця з митними органами для послідовності збереження часових рамок доставки виробленої продукції.

- Загалом же я приємно вражений побаченим на Черкащині. Нині ми переходимо до кінцевого етапу перемовин та сподіваємося вже найближчим часом укласти угоду про тісну співпрацю з «АК «Богдан Моторс», – наголосив віцепрезидент компанії.

Опубліковано в категорії Новини

IMG_9901В п'ятницю, 21 червня 2019 року, у центрі смт Катеринопіль відбувся звіт творчих колектиів району "Барви нашого краю". Всім гостям заходу свої таланти продемонстрували народні та аматорські колективи нашого району, зокрема, аматорський фольклорний ансамбль «Любисток» Кайтанівського СБК , хореографічний колектив «Весняночка» Катеринопільського РБК, аматорський фольклорний ансамбль «Журавка» села Гуляйполе, аматорський фольклорний ансамбль «Вікняночка» Вікненського СБК, ансамбль скрипалів «Унісон» Катеринопільської дитячої музичної школи, фольклорний ансамбль «Червона калина» Ромейківського сільського клубу, аматорський фольклорний ансамбль «Червоні маки» Пальчиківського СБК, ансамбль сопілкарів «Дивограй» Катеринопільської дитячої музичної школи», аматорський фольклорний ансамбль «Оберіг» Катеринопільського РБК, аматорський фольклорний ансамбль «Дубрава» Петраківського СБК, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Калниболотський курінь» Катеринопільського РБК та багато інших.

На заході були представлені виставки декоративно-ужиткового мистецтва майстрів району, а також Катеринопільського краєзнавчого музею.

Спонсорську допомогу в проведенні заходу надали Всеукраїнське об'єднання "Черкащани", які частували всіх смачним кулішем, вручили премії творчим колективам, забезпечили безкоштовними батутами найменших жителів нашого району тощо. IMG_9853

Опубліковано в категорії Новини

IMG_9930Війна між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни, призвела до колосальних людських і матеріальних втрат.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця, не минула і наш район.

В цей день в смт Катеринополі  відбулися заходи приурочені Дню скорботи та вшануванню пам’яті жертв війни в Україні, участь в яких  взяли  перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко,  ветерани війни, громадські активісти, жителі селища. Учасники заходів поклали вінки та квіти до Монумента Слави та вшанували  пам'ять наших земляків, які полягли на фронтах Другої світової війни.

В конфесійних громадах району проведено молебні за жертвами Другої світової війни та  захисниками України.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0698 П’ятірку кращих підприємств області харчової галузі та переробної відзначили золотими медалями Мінагрополітики за результатами Міжнародної виставки «Агро-2019». Їх сьогодні на засіданні колегії вручив перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький.

Нагадаємо, презентували свою продукцію підприємства з 4 до 7 червня на території Національного комплексу «Експоцентр Україна», що у Києві, на щорічній ХХХІ Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2019». Це – найбільша виставка агропромислової продукції в Україні та Східній Європі, що є ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, прем’єрних показів в усіх галузях АПК України.DSC0733

Черкащина не один рік поспіль бере активну участь у виставці «Агро». Кожного разу експозиція нашого краю не лишається не поміченою. Цьогоріч свої досягнення демонстрували більше 20 підприємств Черкащини. За результатами виставки, відзнаки профільного міністерства отримали:

– ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат» в номінації «За бездоганну якість продукції»;
– ТОВ «Черкасихліб ЛТД» у номінації «За просування сучасних тенденцій у виробництві хлібобулочних виробів»;
– ТОВ «Уманьпиво» у номінації «Найкращий виробник пивобезалкогольної продукції  Черкаського регіону»;
– ТОВ «Хлібний Дім – Україна» у номінації «Провідний виробник ковбасно-делікатесної продукції»;
– ТОВ «Національна горілчана компанія» у номінації «За значний внесок у розвиток горілчаної галузі».

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0546Десять видів сирів, тонна переробленого молока за добу, безліч поціновувачів якісного та смачного сиру – звенигородський кооператив «Дружба плюс» уже майже два роки розвиває свою справу у селі Неморож Звенигородського району. У планах – розширення виробництва. Як працює молочарський кооператив оглянув перший заступник очільника області Тарас Висоцький.

Історія сироваріння кооперативу «Дружба плюс» розпочалася наприкінці вересня 2017 року, каже керівник об’єднання Олександр Фесенко. Відтоді тут налагодили виробництво й продаж твердих та м’яких сирів. Перевіряють якість продукції у власній лабораторії.

Рікотта, моцарелла за власною технологією, гауда за голландською рецептурою, «вершковий» зі спеціями, натуральне масло, маскапоне, плавлений сир – цю та іншу продукцію під торговою маркою «Familycheese» знає широке коло поціновувачів. Знайти сири «Familycheese» можна навіть у київських магазинах.

Керівник кооперативу визнає, що вони готові до розширення виробництва. Адже попит є, однак немає потужностей для його задоволення._DSC0562

– Зараз ми переробляємо до тонни молока за добу, – розповідає Олександ Фесенко. – Однак, закупивши додаткове обладнання, могли би збільшити цей показник до 4-х, як це, власне, й закладено у проекті будівництва. Втілювали наше виробництво за європейськими стандартами: на одну рамку заїжджає молоко, а з іншої вже відвантажуємо готову продукцію. Звісно, ми могли би почати з ферми, втім переробка дає можливість побачити і показати людям уже готову продукцію. Тож зараз співпрацюємо з місцевою фермою, де закуповуємо молоко.

Підтримати місцевого виробника готові на обласному й районному рівнях. У межах обласної програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств в області до 2020 року в обласному бюджеті на цей рік передбачено два мільйони гривень для фінансової підтримки на умовах співфінансування. За умовами програми, розмір обласних бюджетних коштів визначається з розрахунку не більше 70 % від вартості техніки, садивного матеріалу та сільськогосподарських тварин. Частка коштів одержувачів та/або коштів співфінансування з інших місцевих бюджетів становить не менше 30 %.

– Якість та технологічність – ось основні принципи роботи тутешнього кооперативу, – коментує перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький. – Кооператив «Дружба плюс» поставив для себе високу планку та тримають її. Тож маємо зі свого боку підтримувати тих, хто працює на «продукційний» імідж області. Наші виробники незмінно популярні на всеукраїнських виставках. Тут же знаходять партнерів та клієнтів. Наразі чекаємо рішення на липневій сесії про спрямування 30 необхідних відсотків для співфінансування від районних депутатів, аби кооператив отримав можливість розширювати виробництво.

Опубліковано в категорії Новини

a4bd93d8180e8d2c9ab52aab74999b6f Реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, дотримання їхніх прав у системі альтернативної опіки, організація соціально-правового захисту дітей в умовах децентралізації влади – ці питання обговорили на семінарі-нараді начальників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад та об’єднаних територіальних громад в ОДА.

Як зауважив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець, за участі якого проходив семінар, лише в поєднанні повноважень всіх органів управління на місцях, зокрема профільних структур чи відповідальних спеціалістів в районних адміністраціях, міськвиконкомах, територіальних громадах, результати роботи стануть кращими.

– Нова форма організації роботи на місцях через створення об’єднаних територіальних громад, укрупнення районів, як другого етапу децентралізації, дасть гарний ефект, – переконаний Олександр Іванович, – сприятиме реалізації всіх завдань, що покладають на органи управління, зокрема й щодо захисту прав і свобод дітей. Сьогодні одне з основних завдань влади – це захист прав та законних інтересів дітей. І водночас основна мета – деінституалізація цього процесу – зміна інституційного догляду дітей на виховання дитини в родині. І мені приємно, що в нашій області є розуміння й усвідомлення цінності такої мети й у цілому стратегії. Очевидними є й результати. Адже, якщо у 2005 році на Черкащині лише кожну другу посиротілу дитину влаштовували в родину, то вже у 2019 – 92% дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, живуть у сім’ях громадян, зокрема опікунів, піклувальників, у прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу.

Очільник області, звернувшись до учасників семінару, наголосив на тому, що вони нині є ключовими особами щодо забезпечення контролю за вихованням дітей, які на сьогодні перебувають в родинах, що опинилися в складних життєвих обставинах, раннього виявлення знедолених дітей та належного соціального супроводу таких сімей. Це дасть змогу упередити певні негативні процеси в житті дітей.

Між тим, під час семінару Олександр Іванович також повідомив, що нині в с. Собківка на Уманщині будують малий груповий будинок, що є альтернативою  інтернатному вихованню дітей. Планують, що там уже до кінця року поселять десятеро дітей, які матимуть змогу в ньому перебувати до повноліття або ж доки не знайдеться для них родина. Умови ж у будівлі максимально наблизять до сімейних.

Зауважимо, починаючи з 2006 року, коли питанням усиновлення почали займатися служби у справах дітей, в області  усиновили майже 1000 дітей. Нині на Черкащині нараховують 45 дитячих будинків сімейного типу, з них 5 протягом останніх трьох років побудували благодійники з Німеччини, а також 117 прийомних сімей, де виховують 536 статусних дітей.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3