Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: травня 2019

download Зовнішнє незалежне оцінювання стартувало. Учасники уже склали математику та українську мову. На черзі – історія України. Загалом же тестування складатимуть 9 тисяч осіб. Усі вони зареєструвалися для проходження ЗНО та ДПА, каже начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

За його словами, більшість тих, хто складає цього річ ЗНО – випускники закладів системи загальної середньої освіти. Їх майже 5,8 тисяч осіб. Ще понад 2,3 тисячі – випускники попередніх років. Виявили бажання скласти ЗНО й майже 75 випускників минулих років та майже 120 (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

– Для проходження ЗНО та ДПА в області створили 41 пункт тестування, з них 29 – у закладах загальної середньої освіти, 12 – закладах вищої освіти, – каже Валерій Данилевський. – Пункти проведення ДПА та ЗНО розташовані в 11 округах, а саме: у містах Золотоноша, Черкаси, Сміла, Канів, Умань, Жашків, Корсунь-Шевченківський, Шпола, Тальне, Монастирище, Христинівка. Відсьогодні в області працюватиме пункт перевірки сертифікаційних робіт з української мови і літератури, математики та англійської мови на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №20 Черкаської міської ради.

21 травня уже відбулося перше тестування з математики в 16 пунктах тестування. Для проходження ЗНО з математики в області з’явилися 3828 осіб. Не обійшлося без порушень, зазначає освітянин. Під час технологічної перерви виявили навушники та мобільні телефони у 3-х випускників. За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання спостерігали 27 представників громадських організацій. Для успішного проведення ЗНО з математики було залучено 650 педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів загальної середньої та вищої освіти.

23травня відбулося ЗНО з української мови та літератури, для проходження якого на пункти тестування з’явився 8821 учасник, що становить 98%. В області працювало 34 пункти проведення ЗНО, роботу яких забезпечували 1495 педагогічних працівників. Громадське спостереження здійснювали 55 представників громадських організацій. Достроково припинили виконання сертифікаційної роботи 4 учасники тестування через наявність у них мобільних телефонів.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0575 У Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій відкрили навчально-практичний центр «Sniezka». Тут матимуть змогу удосконалювати власну майстерність маляри, що навчаються в навчальному закладі. Загалом же на базі училища діє вже з новоствореним 5 центрів будівельного напряму.

Цього дня профучилище відвідали керманичі міста й області, соціальні партнери-представники компанії «Sniezka», фахівці з професійних навчань та технічних консультацій, представники закладів профтехосвіти України, де функціонують подібні центри.

Новостворений навчально-практичний центр відкриває нові перспективи й можливості для плідної співпраці із соціальними партнерами у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців будівельної справи, кажуть в Черкаському профучилищі. Також робота центру дозволить значно підвищити якість професійної підготовки здобувачів освіти, здійснювати перепідготовку незайнятого населення, проводити навчання за модульними програмами.

Керівник закладу Олександр СDSC0584 аюн розповів, що створили центр завдяки роботі всього колективу й партнерів. І на цьому не зупинятимуться. Невдовзі планують відкрити ще один НПЦ.

За словами першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького, навчально-практичні центри нині є запорукою утвердження іміджу професійної освіти, підвищення рівня підготовки спеціалістів, дають змогу учням навчальних закладів максимально наблизити умови до виробничих.

– Натепер маємо в області вже 14 навчально-практичних центрів, зокрема енергетичного, сільськогосподарського, будівельного та інших напрямів, – говорить Тарас Миколайович. – Поступово, спільними зусиллями створюємо в навчальних закладах такі умови, аби учні випускались з них справжніми фахівцями, кваліфікованими та конкурентоздатними робітниками на ринку праці.

Зауважимо, в заклді навчається нині зо 3 сотні учнів, 2 сотні слухачів, працює понад півсотні педагогів.

Навчальний заклад готує кваліфікованих робітників за професіями: «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр», «Муляр; електрозварник ручного зварювання», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій; лицювальник-плиточник», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електрозварник ручного зварювання», «Штукатур; маляр», «Плодоовочівник; квітникар».На базі закладу, окрім відкритого сьогодні, діють такі навчальні центри:

-«Міжрегіональний навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій»;

-навчально-практичний центр сантехнічного обладнання та устаткування з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування»;

-навчально-практичний центр за професією «Монтажник гіпсокартоннихконструкцій»;

-навчально-практичний центр «TRIORA» з підготовкифахівців за професією «Маляр»).

Опубліковано в категорії Новини

DSC0522 Потенційні напрями співпраці Черкаського політехнічного технікуму з міжнародною компанією «Aptiv PLC» обговорили сьогодні. У навчальному закладі перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький та керівник технікуму Дмитро Галат зустрілися з паном Луісом Фігьюредо – директором із питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці.

Нагадаємо, днями представники компанії зустрічались із обласними та місцевими владцями, щоб обговорити можливості співпраці зі створення нового виробництва на початку 2020 року в місті Черкаси на базі ДП «Автоскладальний завод № 2 «Богдан».

Дмитро Галат детально розповів гостям про технікум, зокрема щодо методик практичної під готовки спеціалістів, продемонстрував спільно з викладачами навчальні кабінети та лабораторії, де навчаються учні.

– Дуже вдячний за таку зустріч, – мовив пан Луіс. – І немає сумнівів, що можливості для потенційної співпраці є, зокрема в межах дуальної системи освіти, практики на підприємстві. Водночас я бачу, що у вас є можливості для підтримки розвитку наших виробничих методів за допомогою автоматизації, розробки як безпосередньо заліза, так і самих програм. Якщо ухвалимо рішення про створення підприємства на теренах Черкащини, то обов’язково співпрацюватимемо.DSC0468

На переконання першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького, нині область має всі перспективи для втілення одного з наймасштабніших проектів щодо комплектуючих у галузі автомобілебудування.

– Компанія «Aptiv PLC» є лідером, водночас у Черкасах є всі передумови, аби стартувати. Зокрема існує виробнича й навчальна бази, – каже посадовець. – Достатньо й бажаючих у цій сфері працювати, географічні умови, інфраструктура. Нині лишається питання за фінансово-економічним обґрунтуванням. Чекатимемо на фінальні цифри й сподіватимемося, що вони будуть на користь Черкащини.

Зауважимо, в технікумі готують молодших спеціалістів із 10 спеціалізацій на денному відділенні та 3 спеціалізацій на заочній формі навчання. На 4 денних відділеннях навчається понад 850 студентів, на заочному – 150 студентів. Щороку випускають – в межах 200 осіб.

Для проведення занять використовують з півсотні кабінетів та зо три десятки лабораторій, лекційні аудиторії тощо.

За роки роботи технікуму тут підготували понад 18 000 спеціалістів, які наразі працюють в багатьох регіонах України та за кордоном: техніки-електрики, технологи машинобудування, механіки, гідротехніки та ін.

Довідково:

«Aptiv PLC» є партнером таких автомобільних марок як ŠKODA, Volkswagen, BMW, Renaut, Fiat, Porshe, Audi. Вона успішно розвиває свої виробництва і в Україні. Приміром, в Івано-Франківську, Чернівцях та Вінниці уже працюють їхні виробництва. Основною спеціалізацією компанії є електричні системи автомобілів, зокрема конектори, кабельні системи й електронні центри та гібридні системи розподілу високої напруги і безпеки, а також автомобільна електроніка та системи безпеки, з усім програмними сенсорними системами, обчислювальними платформами, інформаційно-розважальними системами та системами зв’язку.

Опубліковано в категорії Новини

1 (1) День кар’єри ЄС проходить на Черкащині. Він покликаний ознайомити й поінформувати молодь нашої області про реальні шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості в контексті європейської інтеграції України. Цей захід уперше організували силами Представництва Європейського Союзу в Україні та Черкаського державного технологічного університету за підтримки Черкаської ОДА, міської ради, обласного та міського центрів зайнятості.

Побував на Дні кар’єри й перший заступник очільника області Тарас Висоцький. Він зауважив, що нині важливе завдання – максимально сприяти професійному зросту молоді та розвивати компетенції, які бажає бачити в молодих спеціалістах сучасний роботодавець. А також дати можливість нинішнім студентам вчитися, стажуватися. Адже успішне працевлаштування можливе не обов’язково за кордоном, а й тут, в Україні.2

– Спілкуючись з роботодавцями, ми постійно чуємо про дефіцит кадрів. Зустрічаючись із абітурієнтами, ми чуємо про дефіцит якісних вакансій, – наголосив перший заступник. – Що ж маємо зробити, аби такий дисонанс виправити? Якраз подібні заходи роблять значний внесок у те, щоб не було такої міскомунікації. Ми чітко бачимо, що є потреба в гарних працівниках, що багато людей бажають працювати саме в Україні, але не завжди можуть знайти одне одного. Тож, я бажаю усім учасникам сьогоднішнього Дня кар’єри, як роботодавцям, так і пошукачам, – знайти одне одного та розпочати співпрацю. Велика дяка й керівництву університету за те, що вибороли право спільно з представництвом ЄС провести цей захід саме на Черкащині. Ми впевнені, що Черкащина має всі передумови, аби люди могли працювати й відчувати себе частиною Європейського Союзу, Європи.Під час заходу гості мали змогу дізнатися про світові європейські тренди щодо професійних компетентностей, задоволення попиту роботодавців у кваліфікованих кадрах, можливостей навчання та стажування. Молоді черкасці одержали поради від професіоналів щодо працевлаштування, створення резюме, проходження співбесід тощо.

У межах Дня кар’єри на території ЧДТУ діє ярмарок вакансій, представлених підприємствами, установами та організаціями області. Тут презентували й спеціальності ЧДТУ, відбулись панельні дискусії, де напрацьовували пропозиції щодо дорожньої карти наближення до європейських стандартів умов та оплати праці в регіоні. Відбулись і тренінги для молодих вчених, студентів та школярів.

Між тим, на День кар’єри завітали й Представники міжнародної компанії «Aptiv PLC», які наразі перебувають в області. А  напередодні мали зустріч із керівництвом обласної та міської влади Черкащини щодо можливого створення нового виробництва в обласному центрі – на базі ДП «Автоскладальний завод № 2 «Богдан».

Опубліковано в категорії Новини

Традиційно 22 травня у Каневі відбулись заходи з нагоди річниці перепохованняDSC_4511 Тараса Шевченка на Чернечій горі.

Розпочались вони з молебню в Успенському соборі, а після всі учасники заходу урочистою ходою пройшли до могили великого сина українського народу.

Участь в ході взяв голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Вельбівець та делегації з усіх районів Черкащини.

У своєму виступі Олександр Вельбівець відзначив, що сьогодні знаменна і велична дату в історії нашого народу – день, коли Чернеча гора навіки прийняла у своє лоно видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

– Тарас Шевченко – це не просто народний поет, талановитий митець, – це національний пророк, пророк правди. Його безмежна любов до України і українцівDSC_4542 проявлялася в тому, що він навчав і переконував нас у можливості щасливого життя тільки в своїй незалежній державі, – наголосив Олександр Іванович. – Він був справді великим патріотом та одним із найбільших революціонерів нашого народу. Вірний цьому високому призначенню, він не зрадив його до самої смерті. Його виважене правдиве слово стало частиною нашого життя, нашої національної свідомості, нашої національної ідеї. Саме тому ми маємо пам’ятати про наш з вами основний обов’язок – це  створення та збереження для майбутніх поколінь сильної та незалежної української держави. Такої України, про яку мріяв великий Син нашого народу – Шевченкової України.

Також Олександр Вельбівець зазначив, що саме Тарас Григорович Шевченко став справжнім символом боротьби для українців. Його революційна поезія щодня лунала на Майдані. І зараз, у ці складні часи, коли на сході країни йде війна, саме він не дозволяє українцям відхилитися від обраного шляху – утвердження національної ідентичності, боротьби за свободу і незалежність. А рядки «Кобзаря» звучать як ніколи свіжо і актуально.DSC_4548

Після урочистого покладання квітів до могили Кобзаря голова Черкаської облдержадміністрації відвідав музей Тараса Шевченка, де в свою чергу привітав з 80-ти річчям українського літературознавця, заслуженого працівника культури України Зінаїду Тарахан-Березу.

Опубліковано в категорії Новини

60713934_2291166954458989_1843790444689883136_nЕкономічний форум «OPEN BIZ» вже вдруге збере у Черкасах бізнес «без краваток» та об’єднає 11 бізнес-спікерів, найкращих експертів-практиків та 200 підприємців. Збере всіх ця подія регіонального масштабу 1 червня у Долині троянд.

Форум «OPEN BIZ» – це 9-годинний тренінговий марафон для власників  бізнесу, топ-менеджерів та громадських лідерів. Його організовує команда KasyaNova event в партнерстві з Департаментом регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації.

«OPEN BIZ» – це більше, ніж форум. Це головний бізнес-івент в Черкаському регіоні. Це «живе» навчання, з практикою, робочими кейсами, ефективними інструментами, без протокольних промов. Це сильне оточення, якісний нетворкінг, обмін досвідом, можливість налагодження партнерства. Це точка відліку – новий рівень професійних компетенцій. Це можливість долучитися до бізнес-ком’юніті, яке здатне створювати реальні позитивні зміни в країні.

– Для мене «OPEN BIZ» насамперед – новий формат спілкування бізнесу, – каже директор Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА Роман Карманнік. – Це унікальні та особливі люди, які не лише про бізнес й гроші, а про цінності, команду та компанії та про те, як бізнес може змінювати світ на краще.

Форум проводиться в рамках фестивалю тімбілдингу «SUMMER CHALLENGE», який об’єднує тисячі людей та має на меті благодійну ціль – зібрати кошти на придбання візуалізатора вен для найменших черкащан – передчасно народжених пацієнтів неонатального центру Черкаської обласної дитячої лікарні.

– Однією із подій фестивалю є екстремальний забіг X Challenge, де команди від свідомих, мотивованих на успіх бізнес-компаній тестують себе на єдність, згуртованість і силу духу, – додає Роман Карманнік. – І я пишаюся, що команда Департаменту регіонального розвитку стане частиною потужного бізнес-ком’юніті та долатиме екстремальну трасу. Адже для нас X Challenge – це про виклик самим собі, про внутрішню силу, про партнерство та про власну трансформацію.

 

Більше про форм «OPEN BIZ» на сайті https://openbiz.in.ua

Опубліковано в категорії Новини

e657eef39068c33f542088ce3efc18d8_1558339225_extra_large-e1558339408941 20 травня у Києві, під час урочистого засідання Верховної Ради, новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу як Глава держави. Клятву він проголосив, поклавши руку на Конституцію України та Пересопницьке Євангеліє.

«Я, Володимир Зеленський, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов’язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі», – сказав новообраний Президент.

Президентське посвідчення йому вручила Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук. Також він отримав символи президентської влади – штандарт, знак, гербову печатку та булаву.

До парламенту Володимир Зеленський вирушив пішки з Маріїнського парку, де поспілкувався з прихильниками.

На церемонії інавгурації були присутні колишні президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко, екс-голови Верховної Ради, представники органів державної влади, міський голова Києва Віталій Кличко, представники церков та іноземні гості. Зокрема, президент Грузії Саломе Зурабішвілі, президент Естонії Керсті Кальюлайд, президент Латвії Раймондс Вейоніс, президент Литви Даля Грибаускайте та президент Угорщини Янош Адер, а також представники США, Канади, Франції, Польщі, Туреччини, Молдови, Азербайджану, Білорусі, Румунії, Словаччини, Болгарії.

Також церемонію відвідали представники НАТО та Європейського Союзу.

З ложі для почесних гостей за інавгурацією спостерігали батьки Володимира Зеленського – Римма Володимирівна та Олександр Семенович і його дружина Олена.

Опубліковано в категорії Новини

07a5e615e3b544826a7e7405510f772e_1558341595_extra_large Дорогі українці!

Після моєї перемоги на виборах мій шестирічний син сказав:
«Та! По телевізору кажуть, що «Зеленський – Президент…»
Виходить, що… я… теж Президент?!»
І тоді це прозвучало як жарт, але згодом я зрозумів, що насправді це істина.
Тому що кожен з нас Президент.
Не 73 відсотки, які за мене голосували, а всі 100 відсотків українців.
Це не моя, це наша спільна перемога.
І це – наш спільний шанс. За який ми несемо спільну відповідальність.
І щойно – не тільки я складав присягу. Кожен з нас поклав руку на Конституцію і кожен з нас присягнув на вірність Україні.

Уявіть собі гучні заголовки: «Президент не платить податків», «Президент напідпитку промчав на червоне світло», «Президент потихеньку краде, бо «всі ж так роблять».
Ви згодні, що це ганьба?
Ось що я маю на увазі, коли кажу, що кожен з нас – Президент.
Відсьогодні кожен з нас несе відповідальність за країну, яку ми залишимо своїм дітям.
Кожен з нас, на своєму місці, зможе зробити все для розквіту України.

Європейська країна починається з кожного.
Ми обрали шлях до Європи, але Європа – не десь там. Європа ось тут (у голові – ред.). І коли вона буде ось тут – тоді вона з’явиться і ось тут – у всій Україні.

І це – наша спільна мрія.
Але у нас є і спільний біль.
Кожен з нас загинув на Донбасі.
Кожного дня ми втрачаємо кожного з нас.
І кожен з нас – переселенець.
Ті, хто втратив власний дім… І ті, хто відчинив двері власного дому, розділивши біль.
І кожен з нас – заробітчанин.
Ті, хто не знайшов себе вдома, а знайшов заробіток на чужині…
Ті, хто в боротьбі із бідністю змушений втрачати власну гідність.

Але ми все це подолаємо! Бо кожен з нас – українець.

Ми всі українці: не існує більших чи менших, правильних чи неправильних.
Від Ужгорода до Луганська. Від Чернігова до Сімферополя. У Львові, Харкові, Донецьку, у Дніпрі й в Одесі – ми українці.
І ми маємо бути єдині. Адже тільки тоді – ми сильні.

І сьогодні я звертаюсь до всіх українців у світі. Нас 65 мільйонів.
Так, не дивуйтесь – нас 65 мільйонів. Тих, кого народила українська земля.
Українці в Європі та Азії, у Північній та Південній Америці, в Австралії і в Африці. Я звертаюсь до всіх українців на планеті!

Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати нову, сильну та успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство.
Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому.
Ми чекаємо на вас. Сувенірів з-за кордону не потрібно, привезіть, будь ласка, свої знання, досвід і ментальні цінності.

Все це допоможе нам почати нову епоху.
Скептики скажуть: це фантастика. Це неможливо.
А може, це і є наша національна ідея? Об’єднавшись – зробити неможливе.
Всупереч усьому!

Згадайте збірну Ісландії з футболу на чемпіонаті Європи.
Коли дантист, режисер, пілот, студент і прибиральник билися й захищали честь своєї країни. І зробили це, хоча ніхто не вірив.

І це наш шлях. Ми повинні стати ісландцями у футболі, ізраїльтянами – в обороні рідної землі, японцями – у технологіях, швейцарцями – в умінні щасливо жити одне з одним, незважаючи на будь-які розбіжності.

І наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі.
Мене часто питали: а на що ви готові заради припинення вогню?
Дивне запитання. А на що готові ви заради життя близьких вам людей?
Можу запевнити – задля того, щоб наші герої більше не гинули,
я готовий на все. І я точно не боюсь ухвалювати складні рішення,
я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги,
і якщо буде потрібно – я без вагань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. Не втрачаючи наших територій.

Історія – несправедлива річ.
Не ми почали цю війну. Але нам цю війну закінчувати.
І ми готові до діалогу. И я уверен, что прекрасным первым шагом для начала этого диалога, станет возвращение всех украинских пленных.

Наш наступний виклик – це повернення втрачених територій.
Чесно кажучи, мені здається, що це формулювання не зовсім коректне.
Бо неможливо втратити те, що й так наше.
І Крим, і Донбас – це наша українська земля.
Де ми втратили найголовніше. Це – люди.

И сегодня мы должны возвращать их сознание. Вот что мы потеряли.
За эти годы власть не сделала ничего, чтобы они чувствовали себя украинцами. Знали – они не чужие, они наши, они украинцы.
И пусть кто угодно раздает хоть по 10 паспортов, это ничего не изменит. Украинец – это не в паспорте. Украинец – это вот здесь.

І я точно це знаю. Знаю від бійців, які захищають Україну – наших героїв, і україномовних, и «русскоговорящих».
Там, на передовій, немає чвар і розбрату, там є сміливість і честь.
І я хочу звернутися до наших захисників.

Не буває сильної армії там, де влада не поважає людей, які щодня віддають життя за країну. Я зроблю все, щоб ви відчували повагу. Це гідне, а головне, стабільне фінансове забезпечення, ваші житлові умови, законні відпустки після виконання бойових завдань, відпочинок для вас і ваших родин.
Потрібно не розповідати про стандарти НАТО, а творити ці стандарти.

Безумовно, окрім війни, є ще багато бід, які роблять українців нещасливими. Це шокуючі тарифи, принизливі зарплати і пенсії, болючі ціни, неіснуючі робочі місця.
Це медицина, про покращення якої говорять здебільшого ті, хто ніколи не лежав з дитиною у звичайній лікарні.
Це міфічні українські дороги, які будуються та ремонтуються тільки у чиїсь бурхливій уяві.

Дозвольте мені процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом: «Уряд не вирішує наших проблем. Уряд і є нашою проблемою».

І я не розумію наш уряд, який тільки розводить руками й каже: ми нічого не можемо зробити.

Неправда. Можете.
Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори!
Зробіть це. І люди оцінять.
Якісь у вас вибіркові оплески. Не всім подобається, що я кажу?
Дарма, бо це кажу не я, а народ України.

І моє обрання доводить – громадяни втомились від досвідчених, системних, надутих політиків, які за 28 років створили країну можливостей.
Можливостей «відкатів», «потоків», «дерибанів».

Ми збудуємо країну інших можливостей.
Де всі рівні перед законом, де є чесні та прозорі правила гри. Одні для всіх.
А для цього до влади повинні прийти люди, які будуть служити народу.
І я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх зображень.
Бо Президент – не ікона, не ідол, Президент – це не портрет.
Повісьте туди фотографії своїх дітей і перед кожним рішенням дивиться в очі їм.

Я можу ще багато чого сказати, але українці хочуть не слів, а дій. Тож…
Шановні депутати!
Ви призначили інавгурацію у понеділок, у робочий день.
Я бачу в цьому один плюс – це значить, ви готові працювати.

А тому прошу вас ухвалити:
1. Закон про скасування депутатської недоторканності.
2. Закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.
3. Багатостраждальний Виборчий кодекс і зробити відкриті списки.

А також. Прошу звільнити з посад:
1. Голову Служби Безпеки України.
2. Генерального Прокурора України.
3. Міністра оборони України.

Це геть не все, що ви можете зробити. Але для початку – достатньо.
У вас буде два місяці. Ухваліть ці важливі закони та рішення.
Повісьте усі медалі собі.
Заробіть непогані бали на дострокові парламентські вибори.

Я розпускаю Верховну Раду України 8-го скликання.

Слава Україні!

І наостанок. Дорогий народе!
Протягом свого життя я намагався робити все, щоб українці усміхалися.
Це була моя місія.

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 20 травня 2019, 14:56

Заходи з нагоди Дня музею

IMG_3832Сьогодні, 20 травня, в Катеринопільському краєзнавчому музею відбулися заходи до Дня музею. В заходах взяла участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко. На початку свого виступу Ольга Петрівна запропонувала учасникам заходу вшанувати пам'ять колишнього директора музею Яковенка Василя Максимовича хвилиною мовчання. Подякувала працівникам музею за роботу, побажала високих досягнень в праці та мирного неба над головами, а також вибачилась за недостатнє фінансування такої важливої галузі району, як культура. Приємним і несподіваним було отримати директору музею Галині Стойці від голови райдержадміністрації подарунковий сертифікат на суму 30 тисяч гривень для придбання інтерактивної дошки та проектора для вивчення і популяризації музейних предметів та музейних колекцій серед відвідувачів.

Аматори сцени районного будинку культури провели невеликий концерт, а працівники музею - коротку екскурсію.IMG_3831

ДОВІДКА :

Музей був створений в 1972 році 2 грудня та на початку розміщувався в одній кімнатці музичної школи.

Його першим директором та збирачем предметів музейного значення був Кирило Борисенко. Згодом його змінив Тарадайко Іван Михайлович після якого взявся до активної праці Яковенко Василь Максимович, який активно пропрацював майже 20 років. Василь Максимович активно поповнював музей новими матеріалами, новими предметами.

У 1992 році музею отримав статус державного. Рішення Катеринопільської районної ради від 6 травня 1993 року музей отримав профільну назву – Катеринопільський державний краєзнавчий музей.

Рішенням сесії Катеринопільсьої районної ради від 27 квітня 2018 року утворено Катеринопільський краєзнавчий музей з статусом юридичної особи публічного права.

Кількість загального фонду музею становить 3426 одиниць.

В музеї знаходяться експонати різного періоду : кам’яного віку (фрагмент залишків мамонта тощо), трипільської культури (знаряддя праці) ; утворення древньоруської держави ; визвольна війна українського народу 1648 – 1654 рр. ; історія виникнення Катеринополя та багато інших.

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 20 травня 2019, 14:20

Безпечне та здорове майбутнє праці

Цьогоріч Міжнародній організації праці виповнюється 100 років. Це дата, коли настає час підбити підсумки проведеної роботи, її ефект, визначити корективи, які необхідно внести для вирішення нових проблем та питань, пов’язаних зі стрімким ростом технологій          .
Це ж стосується і питань охорони та безпеки праці. Мабуть тому і гасло започаткованого у 2002 році Міжнародною організацією праці Всесвітнього дня охорони праці на 2019 рік визначене як «Безпечне та здорове майбутнє праці».
Зрозуміло, що і в нашій державі проведення Дня охорони праці у 2019 році проходить під цим девізом. (Звернення оргкомітету з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні додається). Уряд України здійснив певні кроки на перепрофілювання роботи з профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, схвалено «Концепцію реформування системи управління охороною праці праці в Україні» та розроблено план заходів для її реалізації. Найважливіший акцент ставиться на впровадження ризикоорієнтованого підходу до забезпечення запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці      .
Ризикоорієнтованість – це необхідність зрозуміти і постійно застосовувати просте правило: не існує повністю безпечних умов праці. Все наше життя – це імовірність очевидних чи прихованих ризиків, особливо при виконанні виробничих обов’язків. Де б ми не трудилися, яким би на перший погляд надійним не видавалося наше робоче місце, небезпечні зовнішні технічні чи санітарно-гігієнічні фактори, психофізіологічна неготовність чи необережність самого працівника, ігнорування писаних на базі попереднього досвіду (часто гіркого) правил та інструкцій з охорони праці, можуть призвести до непоправного. Жорстока статистика нещасних випадків – яскраве і незаперечне цьому підтвердження.
Визначити виробничі небезпеки і оцінити ризики, усунути чи мінімізувати їх в імовірних місцях виникнення, добитися максимального розвитку культури профілактики у сфері безпеки та гігієни праці – ось головні принципи вищезгаданого ризикоорієнтованого підходу. Досягнути цього можна вивченням, поширенням та впровадженням досвіду, в т.ч. міжнародного, на всіх рівнях – від державного до галузевого та регіонального, враховуючи усі наявні чинники (автоматизація, комп’ютеризація, робототехніка, демографія, зайнятість населення та інше)               .
Ну і, звичайно, слід усвідомити значення постійного навчання з безпеки та гігієни праці. Надлишку знань з охорони праці не буває, а нехтування навіть елементарними вимогами може стати фатальним. Спробуємо спільно зробити один крок вперед, підготуватись до викликів майбутнього, не забуваючи про здорове і безпечне сьогодення.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3