Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: травня 2019

29 травня 2019 року голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко провела чергове засідання колегії районної державної адміністрації. В роботі колегії взяли участь керівники структурних підрозділів апарату, райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, селищні, сільські голови, старости об’єднаних територіальних громад, керівники підприємств, установ, організацій району, голови громадських організацій і політичний партій, депутати місцевих рад, представники засобів масової інформації.

Перед початком засідання колегії вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляків Сергія Бохонька, Руслана Бобурова, Віталія Чумака, Дмитра Пономаренка, Ігоря Юрпольського,Сергія Данілейченка, всіх загиблих воїнів та мирних жителів у зоні проведення АТО/ООС.

На порядок денний було винесено три актуальних питання сьогодення району :

1. Про хід боротьби із злочинністю та правопорушеннями, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на території району за період 2014-2018 роки.

2. Про реорганізацію малокомплектних закладів загальної середньої освіти району.

3. Про хід проведення призивної кампанії на строкову військову службу в 2019 році.

IMG_3855Перше питання було частково розглянуто на засіданні колегії райдержадміністрації в березні поточного року, тому начальник Катеринопільського відділення поліції Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Черкаській області Валентин Гірник, його заступник – начальник слідчого відділу Олександр Колос та начальник відділу Звенигородської місцевої прокуратури Роман Науменко додатково проінформували щодо попередження та профілактику правопорушень в району,а також надали відповідь на питання голови, членів колегії, керівників установ району, сільських голів, преси та громадських активістів. Зокрема,  про вирішення в судовому порядку міжконфесійного конфлікту, про порушень правил дорожнього руху та законність управління транспортними засобами неповнолітніми в центрі смт Катеринопіль, стан розслідування кримінальних справ щодо діяльності посадових осіб Катеринопільської та Єрківської селищної ради, недопущення та попередження збуту (особливо неповнолітнім) наркотичних засобів та алкогольних напоїв, випадок вандалізму на кладовищі в селі Вербовець та ряд інших резонансних для району подій.

На початку розгляду другого питання щодо реорганізації шкіл голова адміністрації наголосила, що розгляд даного питання не ставить на меті закриття шкіл, а саме донести до відому активу та жителів району про дефіцит кошторису на утримання закладів середньої освіти району та знайти шляхи вирішення даного проблемного питання.

В своєму виступі начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко проінформувала, що станом на 29.05.2019 року  мережа закладів загальної середньої освіти становить  17 шкіл (110 класів), навчанням у яких  охоплено 1340 учнів.IMG_3858

Проте, у 2-х навчальних закладах І ступеня кількість учнів менше 15-ти (Гуляйпільська філія Катеринопільського НВК №1, Киселівський НВК), у 6-ти закладах І-ІІ ступенів – менше 45 учнів (Вербовецька, Кайтанівська філії Катеринопільського НВК №2, Розсохуватська філія Катеринопільського НВК №1, Шостаківський НВК, Гончариська ЗОШ, Ступичненська ЗОШ); в 1-му закладі І-ІІІ ступенів – 70  осіб (Петраківський НВК). У згаданих закладах недостатньо класів та низька їх наповнюваність (Петраківський НВК – 10 класів, Лисичобалківський НВК, Пальчиківський НВК – по 8 класів, Новоселицька філія – 7, Розсохуватська філія – 6, Кайтанівська філія та Шостаківський НВК – по 5, Вербовецька філія – 4, Ступичненська ЗОШ – 3, Гончариська ЗОШ – 2, Гуляйпільська філія -2, у Киселівському НВК - жодного). Крім того 91 учень (7%) не може навчатися у класах відповідно до нормативів наповнюваності, визначених п.2 ст.14 Закону України «Про загальну середню освіту» (не менше 5 осіб), а здобувають освіту за індивідуальною формою навчання, що позбавляє їх можливості засвоєння в повному обсязі освітніх програм. Так, у 5-9 класах для вивчення навчальних предметів відводиться 28-33 години на тиждень, а за індивідуальним навчанням лише 8 годин. Такі учні не можуть бути охоплені повноцінною позакласною, спортивно – масовою, виховною роботою. Загалом така форма навчання не сприяє соціалізації учнівської молоді. У малокомплектних закладах має місце проблема доступу до належних засобів навчання. Так,  відсутність навчально - компютерних комплексів та інших сучасних засобів навчання для індивідуальної роботи і роботи в групах, не дозволяють повною мірою використовувати інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі.

Очевидно, що значною мірою через це, уже в 2018/2019 навчальному році 56 учнів 1-9 класів сіл Кайтанівка, Вербовець, Шостаково, Новоселиця, Пальчик, Гончариха, Розсохуватка здобувають освіту у закладах загальної середньої освіти смт Катеринопіль.

Мала кількість учнів не дає змоги укомплектувати заклад обслуговуючим, медичним персоналом згідно типових штатних нормативів.

Через недостатній рівень наповненості класів існують проблеми неефективного використання приміщень, інших ресурсів, у тому числі  людських.

Утримання неефективної мережі закладів загальної середньої освіти призводить до здорожчання вартості навчання одного учня.

Так, у Катеринопільському районі вартість навчання одного учня в 2018 році значно перевищувало середню вартість по Україні майже вдвічі.

Видатки на одного учня в закладах загальної середньої освіти району складають в середньому 31,9 тис. гривень. Разом з цим, коли в опорних закладах смт Катеринопіль вони становлять 19-24 тис. грн., в інших – від 33 до 57 тис. грн. Загалом, витрати на утримання закладів загальної середньої освіти минулого року склали 45,3 млн. грн. Однак, ці кошти йшли не на розвиток галузі, а спрямовувались переважно на оплату праці,  комунальних послуг та утримання приміщень.

У районі склалася складна ситуація з виплатою заробітної плати працівникам закладів освіти. Дефіцит коштів на початок року становить майже 2,5 млн. грн. , тому відділом  ініційовано розгляд на черговій сесії районної ради питання  щодо модернізації мережі закладів загальної середньої освіти району, а саме: зміни типу закладів освіти шляхом зменшення ступеня з такого, який забезпечує базову середню освіту, у ступінь, який забезпечує початкову освіту (Гончариська ЗОШ, Ступичненська ЗОШ, Лисичобалківський НВК, Пальчиківський НВК, Шостаківський НВК, Розсохуватська та Новоселицька філії Катеринопільського НВК №1, Кайтанівська та Вербовецька філії Катеринопільського НВК №2), реорганізації Киселівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І ступеня» Катеринопільської районної ради шляхом перетворення у Киселівський заклад дошкільної освіти Катеринопільської районної ради з наступною передачею до комунальної власності територіальної громади с. Киселівка, ліквідації Гуляйпільської філії комунального закладу «Катеринопільський навчально-виховний комплекс №1 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Катеринопільської районної ради та створення Гуляйпільського закладу дошкільної освіти Катеринопільської районної ради з наступною передачею до комунальної власності територіальної громади с. Гуляйполе.

В своїх виступах керівники закладів смт Катеринопіль (№1 та № 2) Юрій Гончар та Павло Фартух зазначили, що їх опорні школи можуть забезпечити дітей реформованих шкіл повноцінним навчанням без зміни структури, тобто лише збільшення наповненості класів.

Голова адміністрації Ольга Ніколенко поцікавилась позицією відповідних сільських голів щодо даного питання. В своєму виступі Гончариський сільський голова Василь Бибик наголосив, що жителі громади і молодий педагогічний колектив категорично проти даного реформування, проте, з необхідних для покриття дефіциту коштів на заробітну плату в сумі 535,4 тис.грн, сільська рада запланувала виділити лише 20. Така ж позиція (про недопущення реформування і недостатню суму субвенції з сільського бюджету на дофінансування навчального закладу) була озвучена сільськими головами сіл Гуляйполе (дефіцит до кінця року 206,6 тис.грн., заплановано з сільського бюджету – 20 тис.грн.), Пальчик (420,1 – 65,0), Шостаково (636,7 – 40). Киселівський сільський голова Юрій Сусіда заявив, що громада проти закриття школи (навчається семеро учнів), в той же час, на сходці села вирішили звернутись по агроформувань, які здійснюють свою діяльність в адмінмежах села щодо допомоги в дофінансуванні навчального закладу. На даний час є обіцянка сільгоспвиробників про більш, ніж 50 відсоткове покриття дефіциту кошторису. Також осторонь вирішення даної проблеми не залишиться і сама сільська рада.

 

В своїх виступах думки депутатів Черкаської обласної ради були діаметрально протилежні. Олександр Коваленко закликав не виносити дане питання на сесію і зачекати поки Президент України Володимир Зеленський сформує новий уряд, який повинен переглянути та позитивно вирішити питання фінансування малокомплектних шкіл. Михайло Морозюк порадив не сподіватись на такий розвиток подій і самим готуватись до того, що потрібно буде йти на радикальні і непопулярні кроки щодо реформування закладів освіти району, а також закликав голів сіл прискорити процес об’єднання в Катеринопільську територіальну громаду.

Вікторія Пипа, голова Мокрокалигірської об’єднаної територіальної громади повідомила про те, що в двох селах (Суха Калигірка і Єлизаветка) відсутні школи, тому освітньої субвенції з Державного бюджету вистачає не лише на заробітну плату працівників Мокрокалигірської і Ярошівської шкіл, а й на розвиток їх матеріально - технічної бази.

Така ж ситуація і в начальному закладі Єрківської об’єднаної територіальної громади, де Єрківська загальноосвітня школа імені Героя України В.М.Чорновола забезпечує освітній процес в тому числі і учнів з сіл Залізнячка та Радчиха.

По даному питанню було прийнято рішення колегії райдержадміністрації, зокрема рекомендовано Катеринопільській районній раді винести на розгляд чергової сесії питання  щодо оптимізації існуючої мережі закладів середньої освіти та приведення її у відповідність до виділеного фінансового ресурсу на поточний рік, як з Державного бюджету так і місцевих бюджетів, а також було доручено відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, з метою подальшого функціонування малокомплектних шкіл та недопущення заборгованості із заробітної плати педагогічним працівникам району, підготувати проект звернення депутатів Черкаської обласної ради до Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів України щодо внесення змін до Формули розподілу освітньої субвенції та виділення додаткового фінансового ресурсу районному бюджету з Державного бюджету України. Відповідний проект звернення передати депутатам Черкаської обласної ради Коваленку О.А. та Морозюку М.О. з проханням винести на розгляд чергової сесії обласної ради.

По питанню проведення у районі призову громадян України на строкову військову службу перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко проінформував членів колегії та всіх присутність про те, що на даний час планове завдання весняного призову складає 30 осіб, фактично призвано 12, що складає 40 відсотків, при середньообасному показнику 47,7%. Протягом березня – травня було проведено оповіщення призовників району, які не з’явились на призовну комісію, але позитивного результату це не дало. Так, з 408 чоловіків 236 або 57,8 % не  з’явились до призивної комісії. Найбільша неявка в розрізі сільських, селищних рад це : Вербівецька 100 % (з 6 – 0), Гуляйпільська 80% (з 10 – 8), Кайтанівська 78,9% (з 19 - 15), Шостаківська 77,8 %  (із 9 – 7). Єрківська об’єднана територіальна громада дала найбільшу неявку в кількісному показнику – із 111, не з’явилось 74 призовника.

Крім того, з метою своєчасного призову громадян на строкову військову службу, було проведено оповіщення призовників, які не з’явились до військомату через підприємства, установи та організації.

За період весняного призову було здійснено 6 звернень до Катеринопільського відділення поліції щодо надання допомоги в розшуку призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу. Спільними рейдами 1 призовник був розшуканий.

IMG_3857Військовий комісар районного військового комісаріату Дмитро Дріжчаний проінформував, що на 29 травня поточного року, вже відібрано 17 призовників, які будуть нести строкову службу в Збройних Силах України. До завершення призовної кампанії весною 2019 року буде призвано близько 20 чоловік. Крім того, зазначив, що план призову на строкову військову службу нашому району визначений значно вищий, ніж минулі роки (17-19 чоловік), тому запропонував направити відповідне клопотання  Черкаському обласному військовому комісаріату щодо врахування при визначенні завдання кількості призовників чисельність населення району призову на строкову військову службу в 2019 та подальших роках. Члени колегії підтримали дану пропозицію і доручили першому заступнику голови райдержадміністрації та сектору з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації спільно з районним військовий комісаріатом до 04.06.2019 направити відповідне клопотання з детальною пояснювальною запискою.

Як пояснили на засідання колегії голови територіальних громад сіл Вербовець, Гуляйполе, Кайтанівка та Шостакове частина призовників знаходяться за межами України, решта працюють за межами району  і на період призову до місця проживання практично не прибувають, а батьки сприяють ухиленню своїх дітей від призову на строкову військову службу.

В черговий раз, голова Єрківської об’єднаної територіальної громади Леонід Польовий не прибув на засідання колегії та не направив іншу посадову особу ОТГ для обговорення та вирішення такого важливого питання як обороноздатність України. Тому, почути причини зриву призову на строкову військову службу в Єрківській ОТГ ні члени колегії, ні всі присутні не змогли.

По питання порядку денного колегії райдержадміністрації прийняті відповідні рішення, які направлені відповідним органам виконавчої влади та місцевого самоврядування до виконання.

Опубліковано в категорії Новини

P8080268 Станом на 30.05.2019 в районі проведено роботи по дрібному ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на:

-         автомобільній дорозі О 241406  сполученням Колодисте – Новоселиця, проведено ремонт білощебеневого  покриття на загальну суму 146,7 тис. грн.;

-         автомобільній дорозі О 240804  сполученням Пальчик – Мокра Калигірка, проведено ремонт білощебеневого покриття на ділянці від с. Пальик  до с. Петраківка в сумі 155,0 тис. грн.;

-         автомобільній дорозі О 242021 сполученням Кримки – Суха Калигірка, проведено частину ямкового ремонту на ділянці від с. Єлизаветка до с. Ярошівка в сумі 143,8 тис. грн.;

-         автомобільній дорозі С 240801 сполученням слобідка Червоний Хутір – Кобилянка, проведено частину ямкового ремонту на ділянці від траси Шпола – Мокра Калигірка – Катеринопіль до адмінмеж Лисичобалтівської сільської ради в сумі 143,3 тис. грн.

Службою місцевих автомобільних доріг у Черкаській області на повторні торги через систему «PROZZORO» виставлено пропозиції по дрібному поточному ремонту доріг нашого району:

-         автомобільна дорога О 240809 сполученням Катеринопіль – Пальчик – Ямпіль на суму 391,5 тис. грн.;

-         автомобільна дорога О 240802 сполученням Вікнене – Мокра Калигірка – Ярошівка на суму 344,7 тис. грн.;

-         автомобільна  дорога О 242017 сполученням Шпола – Мокра Калигірка – Катеринопіль на суму 413,4 тис. грн.

Після проведення торгів та проходження кваліфікаційних вимог, організаціями, які стали переможцями торгів, будуть проведені ремонтні роботи на цих дорогах.

Для проведення поточного середнього ремонту на автомобільних дорогах Катеринопільського району райдержадміністрацією проведено обстеження доріг з оформленням дефектних актів, замовлено проектно-кошторисну документацію на дороги визначені розпорядженням облдержадміністрації № 186 від 02.04.2019 року:

-         а/д О 240802 сполученням Вікнене  - Мокра Калигірка – Ярошівка, ділянка в с. Ступичне в сумі 584,0 тис. грн.;

-         а/д О 240803 сполученням Петраківка – Стійкове, ділянка в адмінмежах Вербовецької сільської ради в сумі 1104,0 тис. грн.;

-         а/д О 240804 сполученням Пальчик – Мокра Калигірка, ділянка в адмінмежах с. Суха Калигірка (з’єднання асфальтною дорогою с. Мокра Калигірка та с. Суха Калигірка) в сумі 1748,0 тис. грн.;

-         а/д О 240807 сполученням Ступичне – Киселівка, ділянка в с. Киселівка  в сумі 1033,0 тис. грн.;

-         а/д     О 240809 сполученням Катеринопіль – Пальчик – Ямпіль, ділянка в адмінмежах Пальчиківської сільської ради протяжністю 1,7 км  в сумі 4239,0 тис. грн.;

-         а/д О 240813 сполученням Катеринопіль – Вільхівець, ділянка в адмінмежах Катеринопільської селищної ради (від залізничного переїзду до технологічної дороги)  в сумі 769,0 тис. грн.

Всі документи по цих дорогах направлені до служби місцевих автомобільних доріг у Черкаській області для виставлення їх на торги через систему «PROZZORO», після проведення відповідних процедур на цих дорогах будуть проведені відповідні ремонтні роботи.

Відповідні сільські, селищна ради вирішують питання щодо виділення коштів та проведення проплати за виготовлену проектно-кошторисну документацію.

Вищезазначеним розпорядженням виділено кошти на ремонт мостів с. Ямпіль – 1651,0 тис. грн. та в с. Шостакове – 1657,0 тис. грн. Сільськими радами виготовлено та оплачено проектно-кошторисну документацію.

Зазначені об’єкти виставлені на проведення тендерних процедур через систему «PROZZORO» .

На ремонт вулиць у смт Катеринопіль виділено кошти в сумі 1374,0 тис. грн., на даний час Катеринопільською селищною радою виготовляється проектно-кошторисна документація.

Опубліковано в категорії Новини

Керівники територіальних громад Черкащини спільно з представниками обласного керівництва, районних управлінь АПК та територіальних підрозділів міністерств, відомств провели спільне засідання. Йшлося, зокрема, про надходження до бюджетів ОТГ, їх зростання за рахунок ефективного землекористування та створення належних умов для землекористувачів.

На думку першого заступника голови Черкаської ОДА Тараса Висоцького, формування значної частини доходів власних бюджетів залежить від того, наскільки ефективно органи місцевого самоврядування зможуть організувати весь комплекс робіт із запровадження й мобілізації місцевих податків і зборів.

– Маємо напрацювати якісний інструмент співпраці щодо розвитку безпосередньо галузі сільського господарства у ваших громадах, – сказав, звернувшись до присутніх перший заступник. – Наша мета – аби ваші бюджети наповнювались за рахунок ефективної роботи землекористувачів. Сьогодні цей процес потребує удосконалення. Для цього шукатимемо резерви, напрацьовуватимемо інструменти, якими, зокрема, розпоряджаєтеся ви, а також ті, що у повноваженнях контролюючих органів. Щоб допомогти ці резерви використати. Необхідно усвідомлювати – злагоджена робота в цьому напрямі сприятиме наповненню місцевих бюджетів та в решті – розвитку ваших територій.

Загалом же на засіданні за участі керівника Департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігоря Колодки та спільно з профільними фахівцями обговорили заходи, які дозволять прискорити процес трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства, говорили про шляхи збільшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів від використання сільськогосподарських угідь, збільшення податкових надходжень до бюджетів ОТГ, резерви та інструменти, організацію процесу контролю та наповнення бюджетів ОТГ, інструменти контролю щодо використання земель с/г призначення, захист прав землекористувачів та роботу з державними реєстраторами.

Такі зустрічі планують проводити щонайменше раз на квартал.

Опубліковано в категорії Новини

З метою приведення узбіч доріг Катеринопільського району в належний санітарний стан та запобігання розповсюдження карантинних бур'янів в районі,  на виконання статті 34, 49 Закону України «Про карантин рослин», Обласної програми боротьби з амброзією полнолистою у Черкаській  області на 2017-2021 роки № 16-20/VII,  Катеринопільською райдержадміністрацією направлено листи сільським, селищним  радам, сільгосптоваровиробникам з проханням забезпечити обкошування узбіч доріг, що проходять  за межами населених пунктів .

Хочемо подякувати  керівникам сільськогосподарських підприємств: АФ «Хлібороб» ТОВ (Кізяєв І.О.), ТОВ ім.Гетьмана ВП (Бабченко О.М.), ФГ «Дрибас А.С.», ФГ «Агро-Дана» (Лісовий О.М.), ФГ «Гончар О.А.» ФГ «Обрії» (Федорець А.Г.), СТОВ ім.Ватутіна (Бурлаченко М.М.), ФГ «Лан-Агро» (Трохименко О.П.), ПСП «Мрія» ( Приходько С.М.), ПСП АФ «Хлібороб» (Андрущенко Ю.Б.), які з розумінням та відповідальністю забезпечили порядок на відповідних ділянках узбіч доріг в районі.

Нажаль, на даний час не здійснено обкошування узбіч  доріг, що межують із сільськогосподарськими угіддями в адміністративних межах Катеринопільської  селищної ради в напрямку: Катеринопіль – Вербовець, Катеринопіль - Тальне ,  Катеринопіль – Залізнячка,  Катеринопіль – Шостаково, в адміністративних межах Єрківської територіальної громади в напрямку Єрки – Звенигородка, та не проведена відповідна робота в напрямку: Шостаково- Бродецьке, Бродецьке – Гуляйполе, Гуляполе – Пальчик, Пальчик – Ямпіль.

Закликаємо  сільських, селищних голів та керівників сільськогосподарських підприємств всіх форм власності не бути байдужими, та  спільними зусиллями навести  лад на узбіччях наших доріг.

Опубліковано в категорії Новини

Пропозиції з реформування адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів напрацьовують в області. Над цим працює міжвідомча регіональна робоча група, перше засідання якої відбулось в обласній адміністрації 21 травня.

За словами першого заступника очільника області Тараса Висоцького, в основу реформування буде покладено перспективний план територій громад Черкащини.

– Маємо орієнтуватися на перспективний план формування громад області, – сказав під час зібрання перший заступник. – Нині ми проводимо робочі зустрічі з доопрацювання перспективного плану. Ця робота триватиме до кінця червня. Сподіваємося ухвалити компромісні рішення щодо об’єднання, враховуючи всі зауваження КМУ, а потім спрямуємо на затвердження. Між тим, маємо також орієнтуватися на затверджену Кабінетом Міністрів дорожню карту не лише по ОТГ, а в цілому в межах адміністративно-територіальної реформи.

Участь в засіданні взяв й експерт з питань реформи місцевого самоврядування Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Юрій Ганущак. Він акцентував на ключових завданнях кожного адміністративного рівня: на рівні громади – доступність та спроможність, на районному рівні – ефективність державного управління, на рівні регіону – гармонійний розвиток. Пан Юрій представив аналіз існуючої ситуації в області щодо формування об’єднаних громад.

У ході зустрічі обговорили критерії, за якими визначатиметься рівень спроможності громад, – за кількістю населення, площею території, бюджетною стійкістю та загальною дотаційністю, положенням центрів сусідніх громад, соціальною інфраструктурою, активністю ОТГ.

Надалі робоча група збиратиметься щонайменше раз на місяць та напрацьовуватиме конкретні пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою районного рівня області.

Опубліковано в категорії Новини

Виконання Російською Федерацією наказу Міжнародного трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський, коментуючи рішення трибуналу.

Як відомо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення щодо позову України про захоплення Росією українських кораблів із моряками в Керченській протоці. Суд зобов’язав РФ звільнити судна «Бердянськ», «Яни-Капу» та «Нікополь» і 24 українських моряків та повернути їх під юрисдикцію України. Виконати наказ трибуналу РФ має негайно.

Володимир Зеленський також додав, що повернувши Україні її громадян і судна, Росія може «зробити крок до розблокування переговорів і вирішення створених нею проблем у цивілізований спосіб».

«Побачимо, який шлях оберуть у Кремлі. Але ми дуже чекаємо наших хлопців удома!» – написав Президент на своїй сторінці у Facebook.

Опубліковано в категорії Новини

22 травня Уряд визначив Порядок здійснення верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок державних коштів.

Згідно з порядком для верифікації буде використовуватись інформація, що впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат. Також чітко прописано порядок надання Міністерством фінансів рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, та порядок їх опрацювання.

Здійснювана Мінфіном верифікація державних виплат має на меті сприяння розбудові справедливої системи соціального забезпечення в Україні, підвищення адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків.

Процес верифікації спрямований на те, щоб кінцевими отримувачами державних виплат були саме ті громадяни, які потребують допомоги держави.

3 квітня Уряд також затвердив механізм обробки персональних даних, які використовуються під час верифікації, їх склад, спосіб збору, умови їх зберігання. Крім того, визначено заходи забезпечення захисту персональних даних від несанкціонованого доступу, неправомірного використання або втрати під час здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Таким чином буде повністю забезпечено захист персональних даних отримувачів державних виплат під час здійснення верифікації цих виплат та підвищиться якість їх обробки.

Щоб остаточно врегулювати на законодавчому рівні повномасштабний аудит пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, Мінфін розробив законопроект «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», який на початку 2019 року був схвалений Кабінетом Міністрів і зареєстрований у ВРУ за №9511. Прийняття цього закону дозволить законодавчо врегулювати основні правові та організаційні засади здійснення верифікації державних виплат.

Протягом 2018 року за результатами верифікації державних виплат Мінфін надав понад 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки близько 2,6 млн отримувачів соціальної допомоги.

Органами, що здійснюють такі державні виплати, підтверджено до повернення в бюджет за вказаний період неправомірно призначених державних виплат на загальну суму понад 50 млн гривень, які можуть бути спрямовані на підвищення адресності державних виплат.

Довідково

Верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних суб’єктів надання інформації.

Мінфін здійснює повноваження з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування визначені Бюджетним кодексом України, з дотриманням Конституції України, Законів України «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про банки та банківську діяльність», інших норм законодавства і лише в інтересах економічного добробуту та прав людини.

Опубліковано в категорії Новини

download Зовнішнє незалежне оцінювання стартувало. Учасники уже склали математику та українську мову. На черзі – історія України. Загалом же тестування складатимуть 9 тисяч осіб. Усі вони зареєструвалися для проходження ЗНО та ДПА, каже начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

За його словами, більшість тих, хто складає цього річ ЗНО – випускники закладів системи загальної середньої освіти. Їх майже 5,8 тисяч осіб. Ще понад 2,3 тисячі – випускники попередніх років. Виявили бажання скласти ЗНО й майже 75 випускників минулих років та майже 120 (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

– Для проходження ЗНО та ДПА в області створили 41 пункт тестування, з них 29 – у закладах загальної середньої освіти, 12 – закладах вищої освіти, – каже Валерій Данилевський. – Пункти проведення ДПА та ЗНО розташовані в 11 округах, а саме: у містах Золотоноша, Черкаси, Сміла, Канів, Умань, Жашків, Корсунь-Шевченківський, Шпола, Тальне, Монастирище, Христинівка. Відсьогодні в області працюватиме пункт перевірки сертифікаційних робіт з української мови і літератури, математики та англійської мови на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №20 Черкаської міської ради.

21 травня уже відбулося перше тестування з математики в 16 пунктах тестування. Для проходження ЗНО з математики в області з’явилися 3828 осіб. Не обійшлося без порушень, зазначає освітянин. Під час технологічної перерви виявили навушники та мобільні телефони у 3-х випускників. За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання спостерігали 27 представників громадських організацій. Для успішного проведення ЗНО з математики було залучено 650 педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів загальної середньої та вищої освіти.

23травня відбулося ЗНО з української мови та літератури, для проходження якого на пункти тестування з’явився 8821 учасник, що становить 98%. В області працювало 34 пункти проведення ЗНО, роботу яких забезпечували 1495 педагогічних працівників. Громадське спостереження здійснювали 55 представників громадських організацій. Достроково припинили виконання сертифікаційної роботи 4 учасники тестування через наявність у них мобільних телефонів.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0575 У Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій відкрили навчально-практичний центр «Sniezka». Тут матимуть змогу удосконалювати власну майстерність маляри, що навчаються в навчальному закладі. Загалом же на базі училища діє вже з новоствореним 5 центрів будівельного напряму.

Цього дня профучилище відвідали керманичі міста й області, соціальні партнери-представники компанії «Sniezka», фахівці з професійних навчань та технічних консультацій, представники закладів профтехосвіти України, де функціонують подібні центри.

Новостворений навчально-практичний центр відкриває нові перспективи й можливості для плідної співпраці із соціальними партнерами у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців будівельної справи, кажуть в Черкаському профучилищі. Також робота центру дозволить значно підвищити якість професійної підготовки здобувачів освіти, здійснювати перепідготовку незайнятого населення, проводити навчання за модульними програмами.

Керівник закладу Олександр СDSC0584 аюн розповів, що створили центр завдяки роботі всього колективу й партнерів. І на цьому не зупинятимуться. Невдовзі планують відкрити ще один НПЦ.

За словами першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького, навчально-практичні центри нині є запорукою утвердження іміджу професійної освіти, підвищення рівня підготовки спеціалістів, дають змогу учням навчальних закладів максимально наблизити умови до виробничих.

– Натепер маємо в області вже 14 навчально-практичних центрів, зокрема енергетичного, сільськогосподарського, будівельного та інших напрямів, – говорить Тарас Миколайович. – Поступово, спільними зусиллями створюємо в навчальних закладах такі умови, аби учні випускались з них справжніми фахівцями, кваліфікованими та конкурентоздатними робітниками на ринку праці.

Зауважимо, в заклді навчається нині зо 3 сотні учнів, 2 сотні слухачів, працює понад півсотні педагогів.

Навчальний заклад готує кваліфікованих робітників за професіями: «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр», «Муляр; електрозварник ручного зварювання», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій; лицювальник-плиточник», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електрозварник ручного зварювання», «Штукатур; маляр», «Плодоовочівник; квітникар».На базі закладу, окрім відкритого сьогодні, діють такі навчальні центри:

-«Міжрегіональний навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій»;

-навчально-практичний центр сантехнічного обладнання та устаткування з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування»;

-навчально-практичний центр за професією «Монтажник гіпсокартоннихконструкцій»;

-навчально-практичний центр «TRIORA» з підготовкифахівців за професією «Маляр»).

Опубліковано в категорії Новини

DSC0522 Потенційні напрями співпраці Черкаського політехнічного технікуму з міжнародною компанією «Aptiv PLC» обговорили сьогодні. У навчальному закладі перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький та керівник технікуму Дмитро Галат зустрілися з паном Луісом Фігьюредо – директором із питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці.

Нагадаємо, днями представники компанії зустрічались із обласними та місцевими владцями, щоб обговорити можливості співпраці зі створення нового виробництва на початку 2020 року в місті Черкаси на базі ДП «Автоскладальний завод № 2 «Богдан».

Дмитро Галат детально розповів гостям про технікум, зокрема щодо методик практичної під готовки спеціалістів, продемонстрував спільно з викладачами навчальні кабінети та лабораторії, де навчаються учні.

– Дуже вдячний за таку зустріч, – мовив пан Луіс. – І немає сумнівів, що можливості для потенційної співпраці є, зокрема в межах дуальної системи освіти, практики на підприємстві. Водночас я бачу, що у вас є можливості для підтримки розвитку наших виробничих методів за допомогою автоматизації, розробки як безпосередньо заліза, так і самих програм. Якщо ухвалимо рішення про створення підприємства на теренах Черкащини, то обов’язково співпрацюватимемо.DSC0468

На переконання першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького, нині область має всі перспективи для втілення одного з наймасштабніших проектів щодо комплектуючих у галузі автомобілебудування.

– Компанія «Aptiv PLC» є лідером, водночас у Черкасах є всі передумови, аби стартувати. Зокрема існує виробнича й навчальна бази, – каже посадовець. – Достатньо й бажаючих у цій сфері працювати, географічні умови, інфраструктура. Нині лишається питання за фінансово-економічним обґрунтуванням. Чекатимемо на фінальні цифри й сподіватимемося, що вони будуть на користь Черкащини.

Зауважимо, в технікумі готують молодших спеціалістів із 10 спеціалізацій на денному відділенні та 3 спеціалізацій на заочній формі навчання. На 4 денних відділеннях навчається понад 850 студентів, на заочному – 150 студентів. Щороку випускають – в межах 200 осіб.

Для проведення занять використовують з півсотні кабінетів та зо три десятки лабораторій, лекційні аудиторії тощо.

За роки роботи технікуму тут підготували понад 18 000 спеціалістів, які наразі працюють в багатьох регіонах України та за кордоном: техніки-електрики, технологи машинобудування, механіки, гідротехніки та ін.

Довідково:

«Aptiv PLC» є партнером таких автомобільних марок як ŠKODA, Volkswagen, BMW, Renaut, Fiat, Porshe, Audi. Вона успішно розвиває свої виробництва і в Україні. Приміром, в Івано-Франківську, Чернівцях та Вінниці уже працюють їхні виробництва. Основною спеціалізацією компанії є електричні системи автомобілів, зокрема конектори, кабельні системи й електронні центри та гібридні системи розподілу високої напруги і безпеки, а також автомобільна електроніка та системи безпеки, з усім програмними сенсорними системами, обчислювальними платформами, інформаційно-розважальними системами та системами зв’язку.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3