Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: березня 2019

7 Більше 20 засідань та шість випадків, що мали ознаки рейдерського захоплення – результат роботи обласного антирейдерського штабу за минулий рік та перші місяці 2019. Виявлення таких випадків є актуальним для області. Про роботу у цьому напрямку розповів начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка на засіданні колегії ОДА під головуванням очільника області Олександра Вельбівця.

Антирейдерський штаб розпочав роботу у серпні 2017. Тоді при Черкаській адміністрації утворили обласний оперативний штаб з протидії аграрному рейдерству. Також діє регіональна робоча група з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

Минулоріч у травні роботу оперативного штабу з протидії аграрному рейдерству в Черкаській області продовжили у рамках регіональної робочої групи з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Засідання проводяться кожну другу та четверту середу місяця об 11.00 годині, а у разі необхідності негайного реагування на ситуацію – невідкладно. Загалом торік відбулось 4 засідання оперативного штабу та 23 – засідання регіональної робочої групи.

– Наразі для аграріїв діє гаряча телефонна лінія 33-00-27, на яку отримуємо звернення, а також на приймальню Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, – зазначив начальник управління Олександр Свіренюк. – На гарячу телефонну лінію стосовно фактів рейдерського посягання на основні фонди, зокрема на земельні ділянки, зібраного врожаю та продукції тваринництва надійшло 23 телефонних дзвінки.

Однією зі складових антирейдерської політики є робота комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, створених з початку 2016 року при Міністерстві юстиції України та його територіальних органах. До Комісії з питань розгляду скарг надійшло 20 скарг, з них: направлено до Міністерства юстиції України за належністю – 7 скарг, відмовлено у задоволенні – 10 скарг, залишено без розгляду у зв’язку відкликанням скаржниками – 3 скарги.

– Обласна комісія розглядає скарги на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації, що діють у межах Черкаської області. – додав начальник обласного управління агропромислового розвитку Ігор Колодка. – Всі суб’єкти господарювання області можуть звернутися до вказаних комісій за кваліфікованою юридичною допомогою.

Опубліковано в категорії Новини

Аграрії Черкащини проводять весь комплекс весняно-польових робіт. Цьогоріч він розпочався на місяць раніше, ніж зазвичай. Нині ж область готова до активних польових робіт, забезпечена паливом та добривами. На цьому наголосив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка.

Перше підживлення озимих культур проведено на всіх площах, а це більше як 213 тисяч гектар, що становить 103% від запланованих площ.  Господарства області приступили до другого підживлення. Загалом посіви озимих культур, за даними науковців та фахівців управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, у доброму та задовільному стані на 97% площ, в слабкому та зрідженому – 3 %. Сходи озимого ріпаку отримані на 100% площ, з них 93% – в доброму та задовільному стані, 7% – в слабкому та зрідженому. Фітосанітарний стан в області контрольований.

Наразі посіви зернових та зернобобових культур проведені на  площі  12 тисяч гектарів (3%). Ячменю посіяно на площі 9 тисяч гектарів (21%), пшениці – 1,2 тисяч гектарів (21%), вівса – 100 гектар (9%), зернобобових(горох) – 1,3 тисяч гектарів (10%). Розпочато посів ярого ріпаку на 342 га. Найактивніше проводять посівну кампанію наразі у Жашківському, Звенигородському та Уманському районах, відмітив посадовець.

– У господарствах проводиться закупка мінеральних добрив на комплекс весняно-літніх робіт, – зауважив він. – Згідно розрахункового прогнозу, потреба у фінансовому забезпеченні комплексу весняно-польових робіт становить 7,9 млрд грн. З цих коштів 7,4 млрд. грн – власні кошти сільгосптоваровиробників та 481 млн. грн запозичені. Також при науково-обґрунтованій потребі у добривах в діючій речовині 54,8 тис. тонн, вже закупили 45 тис. тонн, що становить 82 % від потреби. Водночас накопичили 72 % дизпалива, 73 % авто бензину. У протруйниках ярих культур забезпечення стовідсоткове, засобами захисту рослин – на 82 %. Даних ресурсів достатньо для вдалого початку весняно - польових робіт.

Ігор Колодка нагадав, що на Черкащині діють програми державної підтримки для сільгосптоваровиробників. Так, минулоріч аграрії області отримали 209 млн грн фінансового державного ресурсу.

Опубліковано в категорії Новини

8 На засіданні колегії обласної державної адміністрації  Олександр Вельбівець вручив Орден княгині Ольги головному лікарю обласного кардіоцентру Світлані Журбі.

«За значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм   нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня головного лікаря Черкаського обласного кардіологічного центру Журбу Світлану Василівну», – йдеться в Указі Президента України № 58/2019.

- Сьогодні Черкаський обласний кардіологічний центр забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги хворим з серцево-судинними захворюваннями та здійснює організаційно-методичне керівництво кардіологічної служби міст та районів області. Це медичний заклад, який здійснює настільки складні операції, які раніше робили лише в Національному інституті серцево-судинної хірургіі імeні М. М. Амосова. Тут працює багато висококваліфікованих лікарів, тож Черкащина може гордитись таким закладом. Завдяки Вашій роботі Кардіоцентр продовжує розвиватись і поглиблювати можливості, а це – порятунок життів простих черкащан, - підкреслив, вручаючи нагороду, Олександр Вельбівець.

Також звання «Заслужений архітектор України» отримав член Національної спілки архітекторів України Анатолій Колосов, а звання «Заслужений працівник освіти України» вручили учителю Кам’янського еколого-економічного ліцею Людмилі Гетьман.

- Це визнання вашої багаторічної, плідної роботи. Завдяки таким наполегливим професіоналам, ентузіастам своєї професії наша область розвивається, наступні покоління українців виростають патріотами своєї країни, з розумінням прекрасного, усвідомлюючи власне місце і обов’язок плекати українські цінності в майбутньому, – зазначив Олександр Іванович.

Опубліковано в категорії Новини

10 На сьогодні в системі eHealth на Черкащині зареєструвалися 700 лікарів, які надають первинну медичну допомогу. Вони вже уклали понад 850 тисяч декларацій з пацієнтами. Це становить майже 71% від загальної кількості жителів області, наголосив начальник управління охорони здоров’я ОДА Михайло Лобас на колегії облдержадміністрації під головуванням очільника Черкащини Олександра Вельбівця.

– З квітня 2019 року Національна служба здоров’я України перестане виплачувати медзакладам кошти по «червоному списку» та повністю переходить на оплату медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за єдиним тарифом — 370 грн на людину на 2019 рік із застосуванням вікових коефіцієнтів, – зазначив Михайло Лобас. – Тож важливо не гаяти часу та обирати «свого» лікаря. Окрім того, також з квітня 2019 року без підписаної декларації не можна буде отримати рецепт за програмою реімбурсації «Доступні ліки».

За його словами, враховуючи перехід програми реімбурсації в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів буде відбуватися за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку», у зв’язку з чим у березні 2019 року розпочалась реєстрація аптек в електронній системі охорони здоров’я. Обласне комунальне підприємство «Фармація» вже уклало договір з НСЗУ про реімбурсацію.

Опубліковано в категорії Новини

9 Кооперативний рух на селі має стати важливим фундаментом структурної перебудови сільського господарства. Наразі Черкащина демонструє найкращі результати у цьому напрямку в Україні. Тут створено найбільше кооперативів. Про перспективи становлення кооперативного руху в області розповів начальник агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка на засіданні колегії облдержадміністрації під головуванням очільника області Олександра Вельбівця.

На сьогодні в області зареєстровано 128 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Зокрема 78 багатофункціональних, 21 –заготівельно-збутових, 9 – переробних та 20 – іншого спрямування. Найбільше кооперативів у Черкаському, Лисянському, Катеринопільському, Смілянському, Монастирищенському та ін. Наразі у діючих кооперативах майже дві тисячі учасників. Тут працює 136 осіб.

– Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи сприяють збуту продукції, виробленої селянами та надають жителям сільських територій широкий спектр послуг, необхідних для селян, – каже Ігор Колодка. – Кооперативи надають послуги з обробітку землі та збирання врожаю, ритуальні послуги, садівництво, овочівництво, ветеринарне обслуговування, транспортні послуги, реалізація сільськогосподарської продукції. Наприклад, сільськогосподарський звенигородський обслуговуючий кооператив «Молочний світ» заготовив та реалізував 834 тонн молока на переробні підприємства з 65 голів корів, а СОК «Пролісок» з того ж району реалізував 110 тонн плодоовочевої продукції. Аби підтримати мережу кооперативів, це питання висунули на розгляд на державному, обласному, районному рівнях, а також шляхом залучення інвестицій. Лише у 2018 році створено 17 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, а кількість членів кооперативів збільшилася на 75 осіб у порівнянні до початку року.

З обласного бюджету на виконання Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів минулоріч на умовах співфінансування для поліпшення матеріально-технічної бази діючих кооперативів спрямували майже 780 тисяч гривень. Засіданням сесії обласної ради 01.03.2019 прийнято зазначену програму в новій редакції. Цьогоріч у межах діючої програми рішенням обласної ради виділено 2 млн грн на умовах співфінансування.

Він нагадав, що в області впроваджено спільний проект Європейського Союзу в Україні «Створення регіонального навчально-практичного Центру розвитку багатофункціональних кооперативів», який фінансувався Європейським Союзом у рамках грантової програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» та Черкаською обласною радою за програмою підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року. Проект розпочався у  січні 2015 року та тривав 30 місяців. Його загальна вартість – 617 тис. євро.

Як результат впровадження проекту:

– створено 52 сільськогосподарських обслуговуючих кооператива, в тому числі за напрямами: 7 кооперативів з сушіння фруктів, 3 – з вирощування ягід, 41 – з розведення кролів та 1 з розведення овець і кіз.

– надана матеріально-технічна допомога новоствореним кооперативам: передано в безоплатне користування 310 міні-ферм для кроликів, 800 голів кролів маточного поголів’я,  20 сушильних побутових електрошаф, 8890 саджанців ягідних культур, обладнання для вирощування кролів за іншою технологією утримання та для дорощування.

–  здійснює діяльність комунальне підприємство «Регіональний навчально-практичний Центр розвитку багатофункціональних кооперативів». Він у своєму складі має кролівничу ферму (репродуктор) та передбачає створення інформаційно-консультаційного підрозділу. На даному етапі комунальне підприємство зосереджується на створенні племінного репродуктора, який спеціалізується на розведенні 110 голів репродуктивних самок каліфорнійської породи для послідуючої реалізації селекційного поголів'я кролів (самців, самок) та товарного поголів'я кролів на м'ясо.

Опубліковано в категорії Новини

Копия SAM_0632 (1)Піщана Злата, Корначук Аміна, Борисова Маша, Цехмістренко Кіра, Борисова Саша, Ястремська Віка, Архипенко Оля, Ткаченко Катя, Скибенко Юля та Піщана Юля Таня Штепан. Це прізвища наших юних землячок, які не пропустивши жодного м’яча у власні ворота, стали володарями  Кубка Чемпіонату України по футзалу  серед команд дівчат 2006-07 та 2004-05 років народження.

Фінальна частина Чемпіонату відбулась 22-24 березня у місті  Кобеляки Полтавської області. Катеринопільська  «Вікторія»  доволі достойно представила  на ньому Черкащину. Жага до перемоги, бажання стати кращими у наших юних футболісток були настільки сильними, що , на мій погляд, їм не було рівних на футбольному полі. В першій грі вони впевнено обіграли своїх суперників з команди «Багіра» (м.Лиман Донецької обл) з рахунком 2:0. Другий  матч в суху  перемогли  команду  господарів спортзалу   (м.Кобеляки Полтавської обл.) . У воротах « Лідера» м’яч побував аж п’ять разів .Третя  перемога дісталась легко - отримали технічну перемогу над командою «Амазонки» з Запорізької області (3:0) .В  останній грі юні катеринопільчанки  впевнено провели гру з командою «Самарчанка» з Дніпропетровської області та перемогли з результатом 6:0. За результатом чотирьох ігр  катеринопільські футболістки визнані беззаперечним переможцем, а воротар команди Тетянка Штепан стала кращим воротарем турніру.

Опубліковано в категорії Новини

1 Перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький зустрівся сьогодні з пані Меліссою О’Рурк – Послом Австралії в Україні. Під час зустрічі вони обговорили шляхи співпраці Черкащини з Австралією, зокрема у сфері зовнішньої торгівлі, сільського господарства, інвестицій, соціального напряму.

Тарас Висоцький привітав гостей та розповів про перспективні можливості регіону. Як зауважив перший заступник, наразі обсяг зовнішньо-торговельного обороту між підприємствами Черкаської області та Австралії становить дещо більше 170 тис. дол. США за підсумками минулого року.

– Утім, порівняно з 2017-им, він значно зріс, – зауважив у ході розмови Тарас Миколайович. – Тож, якщо вдасться зберегти цю динаміку, уже в найближчому майбутньому зможемо вийти на мільйонні зовнішньо-торговельні обороти. Адже, не зважаючи на незначну частку в загальному обсязі зовнішньо-торговельних операцій та географічну віддаленість, Черкащина готова розширювати напрями співпраці з регіонами Австралії та стати надійним і стратегічним партнером у сфері економічного, промислового співробітництва.

Перший заступник наголосив на аграрних потужностях Черкащини, зазначивши, що сільське господарство формує майже третину валового регіонального продукту. Відтак він звернув увагу на потребі співпраці й обміну досвідом щодо технологічних новацій, що застосовуються в аграрному секторі.

Йшлося і про один із пріоритетних напрямів роботи в регіоні – створення привабливого інвестиційного клімату та розвиток інфраструктури для інвестування. Тарас Миколайович повідомив пані Меліссі О’Рурк про Агенцію регіонального розвитку Черкащини, що завжди відкрита й готова до комунікацій з обговорення інвестиційних проектів.

Водночас Пані Посол розповіла, що вперше на Черкащині й із задоволенням відкриває для себе Україну, подорожуючи її регіонами. За її словами, Австралія так само готова до співпраці, адже дві країни мають ключову зацікавленість – сільське господарство. Вона також розповіла про перспективну співпрацю з місцевими громадськими організаціями, які піклуються про людей, що опинились у складних життєвих обставинах. І вже цього дня їй вдалося поспілкуватися з цього приводу з представниками однієї з черкаських громадських організацій, готових до майбутньої співпраці.

Перший заступник також обговорив з гостею децентралізаційні процеси, що відбуваються в області.

Зауважимо, сьогодні австралійські гості відвідають Канівщину, де пані Посол візьме участь у відкритті фотовиставки «Тім Болотнікофф: Південні землі: Австралія/ Антарктида» у канівському музеї.

Опубліковано в категорії Новини

2 З початку запровадження проекту 1104 пари на Черкащині скористались послугою «шлюб за добу» .

«Коли люди вирішують одружитися, вони хочуть оформити свої стосунки швидко, без бюрократичної тяганини.  І послуга «шлюб за добу» дає таку можливість. Сподіваюся, що кількість охочих зареєструвати свої стосунки за допомогою сервісу «шлюб за добу» буде збільшуватися. Ми за те, щоб на Черкащині створювалися нові щасливі сім'ї, а оформлення шлюбу було максимально комфортним і швидким», – заявив керівник Черкаської юстиції Олександр Свіренюк.

Сервіс "шлюб за добу" був започаткований Мін'юстом 29 липня 2016 року. Зокрема, він передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм, згідно з якими після подачі заяви потрібно чекати щонайменше 30 днів.

За нашими даними, пари, які скористалися послугою "шлюб за добу", розлучаються рідше, ніж ті, які одружилися у звичний спосіб і мали місяць на роздуми.

Опубліковано в категорії Новини

1 Вже цієї неділі українці обиратимуть нового Президента України. Нагадуємо, що для цього потрібно!2

1.      Візьми документи:

  • Паспорт у формі книжечки

або

  • ID картку з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання
  • військовий квиток (для військовослужбовців)
  • тимчасове посвідчення громадянина України

 

2.      Отримай бюлетень та постав підпис про його отримання:

  • у списку виборців
  • на визначеному місці на контрольному талоні бюлетеня

 

3.      Заповни бюлетень

  • особисто
  • в кабіні (кімнаті) для таємного голосування

 

Проголосувати можна лише за одного кандидата!

4.      Опусти бюлетень у виборчу скриньку при цьому забезпечивши таємницю голосування.

5 ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

•        робити зайві позначки на бюлетені

•        здійснювати фото- та відеозйомку під час заповнення бюлетеня

•        передавати свій бюлетень іншим особам

•        отримувати бюлетень від інших осіб (окрім уповноваженого члена виборчої комісії)

•        присутність інших осіб у кабінці для голосування

 

31 березня 2019 року з 8:00 до 20:00 прийди і проголосуй!Твій голос важливий!

Опубліковано в категорії Новини

Для оперативного реагування на випадки силового захоплення на території Черкаської області земельних ділянок та об’єктів аграрної інфраструктури, інші прояви аграрного «рейдерства» при Черкаській обласній державній адміністрації діє регіональна робоча група з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. У квітні 2019 року чергові засідання регіональної робочої групи відбудуться 10.04.2019 та 24.04.2019 об 11.00 год. За адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 340. Для довідок та запису звертатися за телефоном: (0472) 33-00-27 або за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 244.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 7