Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: лютого 2019

На Черкащині беруть курс на активізацію співробітництва між територіальними громадами. Тут вже уклали 23 договори міжмуніципального співробітництва. До 16 уже діючих торік, з початку 2019 року додалося ще 7 таких договорів. Всі вони зареєстровані у Мінрегіоні. За цими показниками область входить до переліку кращих в Україні, інформують у Департаменті регіонального розвитку облдержадміністрації.

Міжмуніципальне співробітництво передбачає об’єднання ресурсів та зусиль місцевого самоврядування й ОТГ на договірній основі для вирішення нагальних питань розвитку громад. Така співпраця дозволяє зекономити кошти та напрацювати цікаві варіанти подальшої роботи над спільними проектами.

– Наразі найбільше договорів зареєстрували у Чигиринському (4) та Канівському (3) районах, – говорить директор Департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік. – Ще по два у Золотоніському, Черкаському, Чорнобаївському та Шполянському, а також по одному на Городищині, Корсунщині, Маньківщині, Кам’янщині, Жашківщині, Смілянщині, Лисянщині й Звенигородщині.

Основними завданнями співробітництва є підвищення якості послуг, що надаються громадянам, та покращення місцевої інфраструктури. Найбільш популярною сферою співробітництва територіальних громад на Черкащині є надання адміністративних послуг – на неї припадає трохи більше 52% зареєстрованих проектів. На сферу покращення надання комунальних послуг – 30%, пожежну безпеку – майже 9%, покращення інфраструктури громади – 4,5% та на інші сфери також 4,5%. За словами посадовця, уже укладені договори на Черкащині передбачають покращення надання адміністративних послуг, придбання основних засобів та обладнання зі збору та вивезення ТПВ для комунальних підприємств, ремонт доріг, придбання пожежної техніки та ін.

– Наші громади активізувалися після навчань, які проводили минулоріч наші фахівці спільно зі спеціалістами Черкаської агенції регіонального розвитку, Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, Черкаського відділення Асоціації міст України, Обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, – додав Роман Карманнік. – Ми провели 6 кущових Майстерень співробітництва територіальних громад, у яких взяли участь більше 250 осіб з усіх районів. І це дало результат. На виході маємо у 2018 році 10 нових договорів, а станом на сьогодні ще плюс 7 договорів міжмуніципальної співпраці. Завдяки цьому, Черкаська область утримує лідерські позиції у рейтингу Мінрегіону в питаннях укладання договорів міжмуніципального співробітництва і входить у п’ятірку областей з найвищим показником зареєстрованих договорів міжмуніципального співробітництва. Тож таку роботу продовжуватимемо й надалі. Оскільки бачимо переваги міжмуніципального співробітництва для громад Черкащини і їхніх жителів.

Опубліковано в категорії Новини

3331 Уже цієї весни на Черкащині сільська медицина підніметься на новий рівень – запрацюють амбулаторії загальної практики сімейної медицини, говорить голова обласної адміністрації Олександр Вельбівець.

За його словами, на сьогодні вже проведено тендери на будівництво 23 амбулаторій, укладені договори з будівництва на 21. Загальна кошторисна вартість усіх проектів становить більше 155 млн грн, медичного обладнання і устаткування буде закуплено на суму понад 12 млн грн. А також для кожного закладу буде придбане авто на загальну вартість понад 11 млн грн.

Нагадаю, за ініціативи Президента України Петра Порошенка Парламентом був проголосований закон щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості. Імплементація якого полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.

Насправді, для суттєвої зміни якості медичних послуг у сільській місцевості потрібно зробити всього три кроки. По-перше, залучити працювати в село фахового лікаря. По-друге, дати цьому лікарю гідну зарплату і гідні умови роботи: гідний кабінет, комп’ютерну техніку з підключенням до мережі Інтернет, сучасне медичне устаткування, службовий транспорт, щоб медик міг оперативно доїхати до пацієнта або доправити його до спеціалізованої лікарні, тощо. По-третє, треба забезпечити цьому лікареві гідні умови життя на побутовому рівні. Маю на увазі житло та інфраструктуру для його сім’ї. Адже до села зазвичай їхатимуть саме молоді лікарі, у яких будуть чи вже є сім’ї та діти. Ми маємо подбати про створення цієї інфраструктури, проведення Інтернету, закупівлю службового авто для лікаря тощо. Президентський законопроект якраз вирішує цю проблему.

За даними Мінрегіону України станом на початок 2018 року лише у 28 % сільських амбулаторій та ФАПів країни було водозабезпечення, третина з яких – це колодязі. Лише у 18 % були санвузли. В сільських амбулаторіях та ФАПах не було навіть найнеобхідніших умов.

Президент України Петро Порошенко нарешті віднайшов можливості принципово змінити таку критичну ситуацію. Завдяки закону щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості та його фінансовій реалізації вже до кінця року ми матимемо абсолютно іншу картину.

Для порівняння: в усьому світі первинна ланка в сільській місцевості ефективно працює і вирішує на місці до 80 % медичних звернень. У країнах ЄС співвідношення звернень пацієнтів на первинний та інші рівні медицини кардинально протилежне і становить 70 % звернень на первинну ланку 30 % – на вторинну. В Україні статистика невтішна: 80 % пацієнтів отримують допомогу на другому чи третьому рівнях, оминаючи первинну ланку – амбулаторії та сімейних лікарів.

Очевидно, що з запровадженою реформою децентралізації в Україні формується нова модель сільського розвитку з новою системою управління та новими економічними відносинами. При цьому Президент звертає увагу, що коли говорять про розвиток сільських територій, мова йде виключно про розвиток людського потенціалу, це є головною метою реформи. Реформа сільської медицини, передусім, первинна медицина в селі має стати доступною і якісною. Тому медичні практики стануть автономними та самокерованими. Не менш важливо для медичних практик у селах отримати реальне фінансування – і ми це зробили завдяки законам, що запровадили принцип «гроші ходять за пацієнтом».

Опубліковано в категорії Новини

833ebc8fb47cd3f2a53a17320b8a5279_1550259330_extra_large-e1550475180350 Пакет так званих «Азовських санкцій» щодо Росії за її агресію проти українських військовослужбовців та захоплення у полон українських моряків і кількох кораблів в цілому обговорено і затверджено. Про це Президент Петро Порошенко повідомив під час спілкування з журналістами, підбиваючи підсумки першого дня робочого візиту до Мюнхена, де він візьме участь у щорічній безпековій конференції.

«По санкціям сьогодні ми скоординували наші зусилля. Сьогодні в цілому обговорений і затверджений пакет санкцій, так званий «Азовський пакет» – це саме те, що я вам обіцяв у грудні, коли ми змушені були як реакція закликати щодо світової солідарності», – сказав Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що доручив Міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну в неділю провести зустріч з партнерами України і обговорити попередню координацію дій щодо запровадження санкцій. «І немає жодного сумніву, що найближчими днями, на початку наступного тижня, санкції в Брюсселі в координації з Україною точно будуть прийняті», – додав він.

Глава держави зазначив, що питання запровадження санкцій обговорювалося під час його зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у контексті звільнення українських моряків. «Ми обговорили і скоординували наші зусилля із звільнення українських військовополонених, 24 наших моряки. Звільнити українські кораблі і забезпечити свободу судноплавства в Керченській протоці і Азовському морі», – констатував Петро Порошенко.

«Це питання наші партнери з НАТО постійно піднімають під час комісії Росія-НАТО і під час зустрічей в рамках безпекової конференції тут, в Мюнхені. І безмовно, що у випадку, коли не буде прогресу, найближчим часом будуть застосовані санкції», – підкреслив Президент.

За словами Глави держави, питання санкцій також обговорювалося і з Головою Комітету Сенату США із закордонних відносин паном Джеймсом Рішем. «Пан Ріш – один зі співатоврів проекту рішення щодо запровадження санкцій проти Росії, в тому числі і у зв’язку з актом агресії проти українських кораблів у нейтральних водах Чорного моря», – зазначив Петро Порошенко.

«Сьогодні проект по санкціям складає 124 сторінки і це буде підвищена ціна, яку Росія має і мусить заплатити за акт агресії проти України», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що сьогодні Україна отримали повну підтримку керівника Комітету, а завтра відбудеться його зустріч з Віце-президентом США паном Майклом Пенсом. «І ми продовжимо цю роботу по координації і з нашими американськими партнерами», – сказав Петро Порошенко зауваживши, що до обговорення заплановано широкий порядок денний «і з точки зору безпеки, і з точки зору НАТО, і з точки зору підтримки реформ».

Опубліковано в категорії Новини

Данілейченко5 16 лютого близько 23 години поблизу Кримського Новоайдарського району на Луганщині внаслідок кульового поранення у голову загинув 28-річний Сергій Данілейченко із села Вербовець. Був старшим солдатом 108-го батальйону 10-ї гірсько-штурмової бригади. Сергій разом із товаришами вів вогонь, коли ворожа куля обірвала його життя.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЮ-ЗАХИСНИКУ.

Церемонія прощання з Героєм відбудеться 20 лютого о 12 годині у селі Вербовець.

Опубліковано в категорії Новини

На виконання положень Закону України "Про ринок електричної енергії” з 1 січня 2019 року послуги з розподілу, передачі та постачання електроенергії споживачам Черкаської області надаватимуть дві різні компанії. Оператором системи розподілу залишається ПАТ "Черкасиобленерго", а от електропостачальником універсальної послуги стало ТОВ "Черкасиенергозбут".

Під час оплати через банк чи Інтернет-банкінг Ви повинні звернути увагу, на реквізити юридичної особи, яка прийме платіж за спожиту електроенергію в січні 2019 року. Тепер це будуть реквізити ТОВ "Черкасиенергозбут".

19430415

Заборгованість за використану електроенергію, спожиту до  2019 року, необхідно терміново сплатити виключно на рахунок             ПАТ «Черкасиобленерго» за реквізитами, які вказані на попередніх платіжках.

ПАТ "Черкасиобленерго"

___Катеринопільський РЕМ___

Код  ЄДРПОУ _25204718________________________

Адреса Веб-сайт: http://www.cherkasyoblenergo.com/

Оплата за надання послуг з розподілу електричної енергії:

р/р 26033070108018___ в _Ощадбанк №5387______________________________________

МФО _354507____________

 

 

 

 

Опубліковано в категорії Новини

IMG_3744 З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Тридцять років тому десятки тисяч родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тільки з України в Афганістані воювало 120 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернуться додому ніколи. А тих, хто  залишився живим, душевний  біль супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи.

IMG_3747Сьогодні, 15 лютого в смт Катеринопіль за участю голови райдержадміністрації Ольги Ніколенко, голови районної ради Віталія Верети, учасників бойових дій на території інших держав, заступників голови райдержадміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та громадськості відбулась пам’ятна хода та покладання квітів і вінків до пам’ятнику воїнам-афганцям.

Голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко в своєму зверненні подякувала воїнам за проявлену мужність  при виконані бойових завдань, побажала всім міцного здоров'я, віри у себе, душевного спокою, родинного затишку, добра, довгоочікуваного миру на нашій землі, і додала, що райдержадміністрація готова завжди допомагати їм у вирішенні проблемних питань. Після свого виступу закликала всіх присутніх вшанувати пам'ять воїнів, які виконували інтернаціональний обов’язок на території інших держав хвилиною мовчання.

Опубліковано в категорії Новини

1 Більше 700 млн грн на ремонти доріг державного значення та 488 млн грн – для місцевих доріг спрямують цьогоріч на Черкащині. Про першочергові напрямки роботи говорили у ході прес-конференції під головуванням заступника очільника області Костянтина Омаргалієва.

Минулий рік виявився напруженим у плані проведення дорожніх ремонтів. Тоді держава визначила утримувачів доріг. Так, Служба автомобільних доріг області опікується ремонтами доріг державного значення, а область – місцевого. Саме через входження у цей процес й відбулося затягування старту робіт доріг місцевого значення, каже заступник очільника області Костянтин Омаргалієв. Цього року, враховуючи попередній досвід, такого не допустять і планують розпочати ремонтні роботи на місцевих дорогах, як тільки дозволять погодні умови, запевняє посадовець. Нині ж всі необхідні процедури для цього вже розпочали, деякі з них – завершені.

– Із пріоритетів на цей рік – ремонт автомобільної дороги державного значення Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань, – зазначив заступник голови ОДА. – І, за сприятливих погодних умов, будемо розпочинати роботи у квітні. Відповідно до виділеного фінансового ресурсу, а це більше 300 млн грн, цю дорогу ремонтуватимемо ділянками, аби покращити тут стан проїзду. Також буде виконаний поточний середній ремонт дороги Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук у напрямку Геронимівки. Минулоріч неодноразово спілкувався з людьми, які перекривали цю ділянку дороги через її незадовільний стан. Обіцяли посприяти з ремонтом і дотримуємося даного слова. Цього року дорога включена до постанови КМУ і за рахунок залишків митних надходжень тут проведемо роботи з поточного ремонту. На дорозі Р-10 також до переліку включені об’єкти у напрямку Канева, зокрема село Софіївка. Щодо Мошен, то тут ремонт завершимо у повному обсязі за надходження додаткового фінансування.

Окрім того, актуальним є ремонт дороги від Яснозір’я до Корсуня. У переліку на фінансування цієї дороги немає, каже Костянтин Омаргалієв. Втім на відновлення цього проміжку дороги планують залучити місцевий фінансовий ресурс. За рахунок коштів на експлуатаційне утримання, вже оголосили закупівлю робіт вартістю 4 млн на ліквідацію аварійних ділянок. У разі додаткового фінансування, буде виконаний більший обсяг робіт.

Окрім поточних ремонтів, в області не полишають робіт з ліквідації ямковості, каже керівник Служби автомобільних доріг Черкащини Владислав Демиденко. Станом на лютий, при настанні сприятливих погодних умов, які дозволили зробити обстеження, виявили більше 600 тисяч метрів квадратних дорожнього покриття, ураженого ямковістю. Наявний ресурс, який виділений натепер, спрямують на ліквідацію ямковості на міжнародних, національних автодорогах, додав керівник Служби автодоріг області.

– Нині відбувається ямковий ремонт холодними асфальтобетонними сумішами, оскільки використовувати гарячі не дозволяють погодні умови, – пояснює Владислав Демиденко. – Такий аварійний ямковий ремонт виконується насамперед для забезпечення безпеки руху. Він  вартує 800 грн за метр квадратний та складніший у виконанні, ніж ремонти з використанням гарячих сумішей. За два тижні ми провели такий ямковий ремонт на 1300 метрах квадратних дорожнього полотна.

Продовжують ямкові ремонти ще з минулого року. Тоді із 800 тисяч метрів квадратних, уражених ямковістю, а це у перерахунку більше тисячі кілометрів доріг, вдалося відремонтувати 120 тисяч метрів квадратних. Цьогоріч на експлуатаційне утримання доріг державного значення маємо 190 млн грн. Втім ці кошти передбачають не лише ремонти з подолання ямковості, а й зимове утримання, нанесення розмітки, прибирання сміття, ліквідацію розмивів, встановлення дорожніх знаків та ін.

Нагадаємо, проведення дорожніх ремонтів на належному рівні – одне з першочергових завдань Уряду. За словами Прем’єр-міністра україни Володимира Гройсмана, з 2017 року почали змінювати систему, наповнювати її ресурсом, аби відновлювати дороги. Під час останнього засідання Уряд схвалив низку рішень, які дозволять посилити політику відновлення доріг в Україні та підвищення відповідальності влади, передусім місцевої, та бізнесу за експлуатацію шляхів.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0084 Сьогодні Олександр Вельбівець разом із директором «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медичних катастроф» Ігорем Фесуном вручили колективу ключі від трьох нових спеціалізованих автомобілів екстреної медичної допомоги.

Олександр Іванович наголосив, що два автомобілі були закуплені за кошти обласного бюджету загальною сумою практично 4 мільйони гривень. Вони будуть використовуватися відділом реагування на надзвичайні ситуації, так звана санавіація.

к відомо, даний підрозділ в цілодобовому режимі забезпечує транспортування пацієнтів на третинний рівень та в лікувальні заклади м. Києва. Підрозділ одним із перших реагує на виникнення надзвичайних ситуацій  та приймає безпосередньо участь у подоланні медичних наслідків при їх виникненні.

Третій автомобіль був закуплений завдяки угоді між Урядом України та Урядом Китайської народної республіки, як гуманітарна допомога. Це авто поїде в село Мошни.

Також, за рахунок субвенції з місцевих бюджетів Чорнобаївською, Чигиринською районними радами було прийнято рішення виділити кошти на ремонт вже наявних швидких.

Зокрема Чорнобаївською районною радою з ініціативи Чорнобаївської РДА було перераховано на капітальний ремонт автомобіля УАЗ 3962 з місцем постійного базування у селі Вереміївка на Чорнобаївщині 130 тисяч гривень на капітальний ремонт та 20 тисяч гривень на закупівлю запчастин (акумулятор, шини).

Чигиринською районною радою з ініціативи Чигиринської РДА було перераховано на капітальний ремонт автомобіля УАЗ 3962 з місцем постійного базування у місті Чигирин 97 тисяч гривень на капітальний ремонт та 3 тисячі гривень на закупівлю запчастин (акумулятор, шини).

«Хочу запевнити, що увага до медичної галузі з боку влади тільки зростає. Реалізація багатьох програм, спрямованих на вдосконалення медичної допомоги хворим, є важливими етапами подальшого розвитку охорони здоров’я нашої області. Медична реформа вже в дії і показує свої результати, – наголосив Олександр Вельбівець. – З великою приємністю хочу привітати сьогодні всіх тих, хто буде озброєний новими автомобілями. Я переконаний, що це змінить настрої серед працівників цієї ланки медичної допомоги. А ми, як влада, в свою чергу і надалі будемо працювати для того, щоб створювати всі необхідні умови праці».

Опубліковано в категорії Новини

Кошти, додатково виділені з місцевих бюджетів, дадуть змогу оздоровити значно більшу кількість громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На цьому наголосив у ході колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА керівник структури Руслан Чикало. За його словами, цьогоріч із державного бюджету нашій області передбачили на такі послуги 9,6 млн грн. Ця сума на 3,3 млн грн більше за торішню, однак це лише 65 % від потреби.

– Наше завдання – вчасно та якісно надавати допомогу незахищеним категоріям громадян, – говорить Руслан Олександрович. – Цьому питанню в державі приділяють особливу увагу, спрямовуючи відповідне фінансування в межах реформ чи соцпрограм. При цьому тут важливою є і фінансова підтримка з місцевих бюдждетів. Приміром, торік за рахунок коштів місцевих бюджетів на 70 % оздоровили чорнобильців у м. Сміла, Драбівському, Золотоніському, Кам’янському, Уманському та Черкаському районах. Стовідсотково – лише в Корсунь-Шевченківському та Смілянському районах. Водночас зовсім не виділили на ці потреби кошти в містах Черкаси, Ватутіне, Золотоноша та Умань, Жашківському, Звенигородському, Лисянському, Монастирищенському, Чигиринському та Чорнобаївському районах.

Директор Департаменту повідомив про те, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних адміністрацій та міських рад в межах державного фінансування оздоровили минулоріч 916 осіб, поміж яких і 14 дітей з інвалідністю зазначеної категорії. А за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування санаторно оздоровились 125 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії та 237 дітей цієї категорії.

Довідково:

Затверджена Урядом вартість путівки:

- для осіб I категорії – 7 300 грн;

- для осіб I категорії із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) –22 200 грн;

- для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка замість них, – 14 500 грн.

Опубліковано в категорії Новини

Реалізація урядової програми «Доступні ліки» триває. І вже за період цього року за одержанням лікарської допомоги звернулось близько 19 тисяч пацієнтів, а лікарі виписали понад 40 тисяч рецептів жителям Черкащини. Про це сказав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас. Як зауважив керівник структури, договори уклали з більш ніж двома сотнями аптечних закладів.

Нагадаємо, з квітня 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка дає змогу громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Нині за програмою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу можуть отримати 258 препаратів, з яких близько півсотні – безкоштовно.

Зауважимо, на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань на 2019 рік нашій області передбачили на перший квартал року майже 8 млн грн. Із квітня відшкодування здійснюватиметься через Національну службу здоров’я України.

Водночас Михайло Віталійович нагадав про те, що Черкащина – у переліку п’яти областей, де вже цього року розпочнуть тестування електронного рецепта – пілотний проект у межах програми «Доступні ліки».

– Електронний рецепт – це справді еволюційний крок у розвитку електронної системи охорони здоров’я, – зазначає начальник управління. – Із появою E-рецепта лікар зможе впевнитися, що пацієнт, принаймні, відвідав аптеку та отримав призначені ним ліки. У цілому ж запорукою успішної реалізації ініційованих Президентом та Урядом програм із реформування медичної галузі є, зокрема, проведення інформатизації закладів охорони здоров’я.

Довідково:

Електронний рецепт – це цифровий аналог рецептів на паперових бланках. У ньому буде вказано, хто виписав рецепт та яку активну речовину призначено пацієнтові. Такий рецепт підписуватиметься електронним підписом. Цей документ одразу потраплятиме в систему, де його можуть побачити провізори. Пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який треба назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений.

Із розвитком системи «Електронне здоров’я», Е-рецепт удосконалюватиметься. У майбутньому він буде інтегрований з усіма медичними даними про пацієнта в електронній системі охорони здоров’я.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2