Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: грудня 2019
Субота, 28 грудня 2019, 15:24

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ РАЙОНУ!

1576240540-2998 Щиро вітаємо  Вас з наступаючими святами –

Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Хай ці величні свята наповнять Ваше серце і душу світлою радістю земного буття, щирою любов’ю, всеохоплюючим почуттям щастя.

Бажаю, щоб Новий рік зі своїми буднями і святами, надіями і звершеннями щедро дарував Вам добро і достаток, міцне здоров'я, нові здобутки, мир, стабільність, добробут і благополуччя у Вашій родині.

Нехай прийдешній рік буде для кожного з Вас успішнішим

за попередні, виправдає всі Ваші  надії і прагнення,

принесе ще більше можливостей та досягнень!


З повагою


Перший заступник голови

Катеринопільської районної

державної адміністрації                        Володимир КОВАЛЕНКО

 

Голова Катеринопільської районної ради

Віталій ВЕРЕТА

Опубліковано в категорії Новини

Для жителів  району, які проживають в с. Шостаковому та с. Ямпіль на передодні Нового року святкова подія. Зимові погодні умови надали можливість закінчити ремонтні роботи мостів через річку Гнилий Тікич та річку Велика Вись у даних населених пунктах.  Роботи з поточного середнього ремонту виконувались на замовлення Служби місцевих автомобільних  доріг у  Черкаській   області, ФОП «Личак Ю.В.». На мостах  встановлено перехідні  плити, тротуарні бордюри,   перила та металеве бар’єрне огородження, відремонтовано асфальтобетонне покриття на проїзній частині.

Під час ремонтних робіт с. Шостаково 1 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАЛОШостШостаково с. Шостаково

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час ремонтних робіт с. Ямпіль

11 12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАЛО с. Ямпіль

Ямпіль2Ямпіль1

Ямп

Опубліковано в категорії Новини

кравченко-н На останньому засіданні сесії обласної ради ухвалили обласний бюджет Черкаської області на наступний рік. Збалансований за доходами й видатками він становить майже 3 млрд грн. Бюджет – соціально-орієнтовний, адже понад 60 % передбачено на утримання соціально-культурної сфери. Порівняно з попереднім роком обсяг бюджету зменшено на 4,2 млрд грн або майже на 60% за рахунок передачі на Міністерство соціальної політики України виплати пільг та субсидій населенню, допомог сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям, зменшення обсягу додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, а також медичної субвенції у зв’язку із переходом із 01.04.2020 ряду обласних медичних закладів на фінансування з Національної служби здоров’я України, – зазначає директорка Департаменту фінансів Черкаської ОДА Наталія Кравченко.

За її словами, розвиткова складова бюджету містить субвенцію з держбюджету на утримання та розвиток доріг і дорожньої інфраструктури, передбачено кошти на фінансування природоохоронних проектів та заходів, на співфінансування проектів Державного фонду регіонального розвитку. А ще за рахунок субвенції з державного бюджету на розвиток системи екстреної медичної допомоги спрямують 47,5 млн грн. Окремо варто сказати за підтримку програми «Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові». На це передбачили 12 млн грн.

Опубліковано в категорії Новини

175954_82221212 27 грудня Уряд схвалив законопроект про підвищення зайнятості населення, розроблений фахівцями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Законопроект має на меті підвищити офіційну зайнятість та рівень зарплат в країні. Він на практиці реалізовує урядову реформу ринку праці.

Розробка нового закону була на часі, адже Кодекс законів про працю давно не захищає працівників. Чинний документ датований 1971 роком, тому не передбачає офіційної фіксації сучасних форм праці – фрілансу, дистанційної, домашньої або тимчасової роботи та ін. Через відсутність законодавчого регулювання, альтернативою для багатьох різновидів сьогочасних трудових відносин стала нелегальна зайнятість. Тому зростає робота в «тіні», зарплати у конвертах, складність у пошуку роботи, фактична відсутність захисту працівників приватного бізнесу.

За словами Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, законопроект дозволить збалансувати ринок робочої сили, вивести із тіні заробітні плати та пришвидшити економічне зростання.

“Регулювання сфери праці нарешті буде приведено до реалій та відображатиме сучасні відносини роботодавець-працівник. Водночас ми захищаємо українців та створюємо умови для підвищення конкуренції між роботодавцями, а відтак – підґрунтя для зростання заробітних плат”, – наголосив Міністр.

Головні 5 переваг, що створить нове законодавство про зайнятість для українців:

  • Зберегти та розширити соціальні права та гарантії працівників через легалізацію праці;
  • Збільшити кількість легальних робочих місць;
  • Забезпечити рівні можливості чоловіків та жінок у сфері праці;
  • Підвищити доходи працівників;
  • Гармонізувати законодавство з ЄС.

Підготовка законопроекту тривала з вересня поточного року. До обговорення і внесення пропозицій були залучені галузеві асоціації працівників, представники великого та малого бізнесу, а також профспілкових організацій. Закон набере чинності за 6 місяців після розгляду та ухвалення Парламентом. Ще протягом року буде діяти так званий перехідний період. За цей час відбудеться адаптація трудових відносин і кадрових документів до нововведень.

Більш докладно про переваги нового законодавства про зайнятість на сайті Мінекономіки.

Опубліковано в категорії Новини

5e01db4487603614888890_820x360-e1577192996316 Уряд запускає 21 січня 2020 року Національну програму цифрової грамотності. Про це сьогодні заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук спільно з Віце-прем’єр-міністром Михайлом Федоровим.

Команда Міністерства цифрової трансформації представила результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок українців та концепцію проекту «Дія: Цифрова освіта».

«Сьогодні ми робимо ще один важливий крок — крок до подолання цифрової нерівності в Україні. Необхідні цифрові навички мають бути доступні всім. Для цього 21 січня стартує національна програма з цифрової грамотності», — заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зауважив: «Зараз у програмі Уряду зазначена амбітна мета — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки. Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років. Мета абсолютно реалістична — у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти. Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів. Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного. Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами. Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей».

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан презентувала результати першого в Україні соціологічного дослідження: «53,5% українців знаходяться нижче позначки середній рівень у питаннях цифрової грамотності.

Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. 34% українців у віці 18-70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10-17 років — 49,5% українців ставали жертвами онлайн шахрайства. Найбільш незахищеними сегментами в інтернеті є молодь до 16 років, та люди старше 60 років».

Також Валерія Іонан розповіла про чотири портрети людей у контексті наявності та розвитку цифрових навичок.

Дослідження вже доступне за посиланням.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях підкреслив: «Цифрові навички важливі українцям, аби користуватися онлайн-сервісами та впливати на владу». Саме завдяки швейцарсько-українській Програмі EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа, Міністерство цифрової трансформації провело дослідження та підготувало перші три освітні курси, що будуть запущені вже 21 січня 2020 року.

На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей». Згодом на онлайн-платформі з’являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій.

Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize.

Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі — освітній серіал. Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів і селебріті.

Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.

Опубліковано в категорії Новини
Четвер, 26 грудня 2019, 12:11

До дня Святого Миколая.

IMG-c854de89861889abb09250b37e097116-V У Катеринопільській районній бібліотеці 19 числа відбувся захід з нагоди дня Святого Миколая. Вперше,на базі бібліотеки для дітей, відкрилася «Резиденція Святого Миколая», де кожен із діток могли отримати подарунок, написати лист святому Миколаю,сфотографуватися в фотозоні,подивитися мультфільми,погратися в ігри,малювати,прийняти участь в майстер класах,розмалювати новорічні пряники,потанцювати та ін. Тим діткам, які не змогли відвідати резиденцію Святого Миколая також були вручені подарунки. Це дітки з дитячих садочків смт Катеринопіль «Сонечко» та «Казка», відділення денного догляду для дітей з інвалідністю, та діти, які перебували в дитячому відділення центральної районної лікарні.

image_2019_12_26T08_06_58_740Z IMG-085cc7269448941e9c6448f5ef18600d-V

Опубліковано в категорії Новини

Станом на 24 грудня з початку цього року укладено договорів для забезпечення медичною реабілітацією після перенесених захворювань і травм 32 545 застрахованих осіб. Проходження реабілітації фінансується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Відновне лікування надається застрахованим особам і їх дітям на базі санаторно-курортних закладів за їх вибором. Право на проходження реабілітації за кошти Фонду має кожен працюючий після закінчення гострого періоду захворювання та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в такому лікуванні.

Реабілітація спрямована на якнайшвидше відновлення здоров’я працюючих.

Порядок отримання реабілітаційного лікування за кошти Фонду соціального страхування України:

– після надання пацієнту висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем, лікувальний заклад повідомляє про це робочий орган Фонду;

– не пізніше наступного дня у стаціонар лікарні до пацієнта прибуває фахівець Фонду, який за наданим паспортом та ідентифікаційним кодом самостійно перевіряє, чи є особа застрахованою, та разом із хворим заповнює заяву на відновне лікування;

– пацієнту надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам по профілю його хвороби, і він самостійно обирає санаторно-курортний заклад для проходження лікування;

– орган Фонду узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим;

– застрахована особа направляється до санаторно-курортного закладу на відновне лікування зі стаціонару лікарні. На час реабілітації продовжується листок непрацездатності, за яким Фондом фінансується допомога по тимчасовій втраті працездатності, аби компенсувати особі втрачений за час лікування заробіток.

Опубліковано в категорії Новини

Враховуючи ситуацію, що склалась, з метою зняття соціальної напруги Фонд соціального страхування України звертається до страхувальників (роботодавців) з проханням здійснювати перерахування матеріального забезпечення своїм працівникам у максимально короткі терміни після отримання коштів від Фонду, особливо допомог у зв’язку з вагітністю і пологами.

На виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах Фондом направляються всі наявні ресурси. Як зазначалось, з початку грудня за цим напрямом Фонд профінансував 782,2 млн гривень.

Нагадаємо, Фонд фінансує матеріальне забезпечення на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий у банку для зарахування страхових коштів. Звертаємо увагу, що відповідно до нормативно-правових актів допомога від Фонду виплачується працівнику роботодавцем у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати. При цьому, законодавство не забороняє роботодавцю здійснювати таку виплату відразу після отримання коштів від Фонду. Тому, враховуючи ситуацію, просимо страхувальників максимально скоротити терміни виплат.

Опубліковано в категорії Новини

На засіданні 18 грудня Кабінет Міністрів України затвердив зміни до бюджету Фонду соціального страхування України на 2019 рік. Це друге корегування показників річного бюджету, початкову редакцію якого було прийнято 16.01.2019.

За напрямом матеріального забезпечення (фінансування лікарняних, допомог по вагітності та пологах і допомог на поховання) визначено на 1,017 млрд гривень більше, загальна сума видатків склала 15,361 млрд грн.

Зміни пов’язані із фактичним перевиконанням статті доходів бюджету Фонду за рахунок, зокрема, понад прогнозованої сплати ЄСВ страхувальниками (роботодавцями), а також перерозподіленням коштів. Загальні доходи Фонду з урахуванням залишку коштів на початок року визначено в розмірі 25,665 млрд гривень, що більше на 0,996 млрд грн.

Зазначимо, кошти у розмірі 9,37% від ЄСВ надходять на рахунок Фонду щодня, по мірі сплати страхувальниками єдиного внеску. Усі наявні ресурси направляються Фондом на фінансування страхових виплат і матеріального забезпечення одразу після їх надходження.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 24 грудня 2019, 16:03

Шановні працівники архівної справи!

24-hrudnya-den-pratsivnikiv-arkhivnikh-ustanov201812254365_5e00dc6325019

Вітаю з професійним святом вас – людей, покликаних зберігати для сучасників і прийдешних поколінь свідчення давнього й недавнього минулого, єднати його живим зв’язком з сьогоденням і майбутнім. Успішний розвиток держави неможливий без міцного науково-інформаційного підґрунтя.

Вашою наполегливою працею примножується потужний інформаційний ресурс, який слугує не тільки науковцям, професійним історикам, але й широкому суспільному загалу, задовольняє потреби людей у поповненні знань про свій народ, пройдений ним шлях, про звершення та випробування, що випали на його долю. Саме завдяки вашій праці історико-культурна спадщина нашого народу надійно зберігається і постійно примножується.

Бажаю Вам успіхів у нелегкій повсякденній роботі. Нехай відкриваються Ваші серця назустріч змінам та оновленню, які неодмінно настануть. Нехай окриляють душу добрі справи, міцніє сила духу та непохитним буде здоров’я.

 

 

З повагою,

перший заступник голови райдержадміністрації                                                                        Володимир КОВАЛЕНКО

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 8