Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: листопада 2019

1-Den-pratsivnykiv-prokuratury-Ukrayiny Щиро вітаю вас із професійним святом - Днем працівників прокуратури !

Бажаю  усім витримки, сил та наснаги у цей визначальний для України час. Адже в нашій країні відбуваються справжні глибинні перетворення на шляху до створення сильної держави з європейським майбутнім.

Прокуратура, як і вся наша країна, переживає кардинальні зміни. Ухвалення нового Закону України «Про прокуратуру» - це нова сторінка в нашій історії і новий етап розвитку.

Впевнений, що наперекір усім труднощам органи прокуратури будуть виконувати свої обов’язки з повною відповідальністю і самовіддачею, чесно і віддано служити державі і суспільству. Професійний досвід, ініціативність та наполегливість працівників прокуратури служитимуть завданням творення європейської правової держави.

З почуттям глибокої вдячності також звертаюся до наших ветеранів. Бажаю Вам щастя, здоров’я, поваги людей та благополуччя.

У цей святковий день від щирого серця бажаю усім працівникам прокуратури, вашим рідним і близьким Миру, міцного здоров'я, упевненості в завтрашньому дні, любові, родинного щастя і успіхів та впевненості у завтрашньому дні!

 

З повагою,

Перший заступник голови                                                                              Володимир КОВАЛЕНКО

 

 

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 29 листопада 2019, 15:15

Координаційна нарада

Skype_Picture_2019_11_29T13_18_34_789Z27.11.2019 перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко провів  координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району.  У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади районної ради.

В ході наради  розглянуто ряд важливих питань, зокрема, щодо проведення осіннього призову на строкову військову службу в районі; про перспективи виконання районного, сільських бюджетів за листопад та 11 місяців поточного року; про проведення опалювального сезону 2019/2020 року; про монетизацію пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послу і багато інших актуальних питань району.  Під час проведення наради керівники підрозділів звітувалися про виконані роботи та про плани роботи на наступний місяць.

Районний військовий комісар Олександр Лєбєдєв повідомив, що виконання планового завдання поставки призовників становить 65 %. Працюємо в межах законодавства, співпрацюємо з районним центром зайнятості, з сільськими радами. Призовна служба проводитиметься до 12 грудня.

Заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Ольга Бриндак проінформувала про те, що станом на 25.11.2019 зведений бюджет без урахування трансфертів виконано на 99% в тому числі районний бюджет за листопад виконано на 58,7%, недовиконання складає 1465,8 тис. грн., за період січень-листопад районний бюджет виконано на 95,7%. Чинники, які б призвели до невиконання зведеного бюджету за 11 місяців 2019року на сьогоднішній день відсутні. На даний час проводиться фінансування оплати праці по бюджетних галузях, коштів районного бюджету достатньо, крім оплати праці педагогічного персоналу та працівників медичної галузі II рівня. Дані видатки будуть профінансовані після надходження освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету в грудні місяці. Заборгованість по оплаті споживання енергоносіїв відсутня.

66Щодо опалювального сезону, то в закладах освіти, культури, охорони здоров'я дотримуються  температурного режиму.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Тищенко доповів, що  згідно  Положення про порядок призначення житлових субсидій затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 №848  зі змінами внесеними постановами КМУ №1176 від 27 грудня 2018 року, від 6 лютого 2019р. №62, від 17квітня 2019р. №373 , від 14 серпня 2019р. №807 та від 20 жовтня 2019 року №878, управлінням соціального захисту населення продовжується робота щодо здійснення прийому та опрацювання заяв на призначення житлових субсидій від жителів району. 2398 справ одержувачів субсидії на ЖКП, що підлягали перепризначенню без звернення громадян, перереєстровано на неопалювальний період з 01.05.2019 року. З них 2154  одержувачам призначено житлову субсидію  на наступний термін, 244 відмовлено у зв’язку з несплатою ЄСВ, наявністю простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг. 2154  одержувачам субсидії на ЖКП здійснено автоматичний перерахунок житлової субсидії, у зв’язку зі зміною роздрібної ціни на природній газ для побутових споживачів з 01.06.2019, з 01.07.2019, з 01.08.2019р., з 01.09.2019р.

2330 справ одержувачів субсидії на ЖКП перереєстровано з 01.10.2019 року.  З них, субсидію на житлово-комунальні послуги на жовтень 2019 у грошовій готівковій та безготівковій формі нараховано 2279 сім’ям  на суму 883,8 тис. грн. (1618 осіб на суму 840,2 тис. грн. – готівкова форма,  661 особа на суму 43,6 тис. грн. – безготівкова форма).

2574 особам  автоматично перепризначено субсидію на листопад. Проводиться робота по формуванню виплатних відомостей одержувачів житлової субсидії за листопад 2019 р.

Готівкову субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу  призначено та виплачено 791 сім’ї району.

Монетизація  пільг (2019-2020)

666Пільгу на жовтень 2019 року у грошовій готівковій та безготівковій формі нараховано 1568 пільговикам  на суму 443,16 тис. грн. (33 особи на суму 12,84 тис. грн. – готівкова форма, 1535 осіб на суму 430,32 тис. грн. – безготівкова форма).

За листопад: нараховано 1453 пільговикам  на суму 754,79 тис. грн. (24 особи на суму 20,75 тис. грн. – готівкова форма (6 осіб через банки + 18 через Укрпошту), 1535 осіб на суму 734,04 тис. грн. – безготівкова форма).

Згідно оперативних даних заборгованість із заробітної плати на підприємствах району станом на 26.11.2019 становить 762,2 тис. грн., а саме заборгована заробітна плата працівникам економічно активного підприємства філії «Єрківський спецкар´єр» ДП "Черкаський облавтодор" ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України". Останній лист керівництву направлявся 04.11.2019 № 605/01-42.

Начальник Катеринопільського відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ в області Оксана Левчук повідомила, що фінансування пенсійних виплат проводиться вчасно, заборгованість відсутня. На даний час робляться перерахунки тим, в кого менше  мінімальної пенсії на  суму 74 грн.

Начальник Катеринопільського РС У ДСНС України у Черкаській області Руслан Слободяник повідомив, що 23 листопада через необережність у житловому будинку виникла пожежа і загинула людина. Причиною пожежі стала необережність під час паління загиблого. Сільським, селищним головам повідомлено щодо відновлення пунктів обігріву.

Представник з казначейської служби повідомила, що платежі проходять вчасно, до  27 грудня потрібно виконати всі проплати, так як останній день роботи з клієнтами.

Начальник відділу культури Вікторія Цехмістренко проінформувала про підготовку заходів, які відбудуться у грудні місяці.

В ході наради розглянуто ряд інших питань  соціально – економічного розвитку району.

За підсумками обговорення питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

 

Опубліковано в категорії Новини

999 Парламентські слухання на тему «Пріорітети екологічної політики Верховної Ради України на наступні 5 років», ініційовані Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, відбулися 27 листопада у ВРУ. В обговоренні також взяла участь начальник Управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олена Звягінцева.

На слухання порушили питання імплементація міжнародних зобов’язань в рамках угоди про асоціацію з ЄС, дотримання екологічних прав людини, захист та раціональне використання природніх ресурсів, природоохоронний нагляд, державний моніторинг навколишнього природнього середовища, поводження з відходами, охорона біологічного різноманіття, захист природніх територій об’єктів природно-заповідного фонду, адаптація до глобальної зміни клімату.

Міністр енергетики Олексій Оржель наголосив, щоб надалі у кожному стратегічному та программному документі визначався ризик кліматичних змін. Він поінформував про перші кроки, вже зроблені Міністерством у співпраці з депутатами Верховної Ради. Зокрема, це робота над законопроектами щодо легалізації видобутку бурштину з акцентом на рекультивацію земель; створення та розширення територій природно-заповідного фонду; запровадження аукціонів на будь-які ресурси; підготовка законопроектів щодо обмеження використання пластикових пакетів та заборони одноразового пластику; цифровізація усіх ресурсів, зокрема, лісового господарства.

Міністр зупинився на екологічних проблемах, які є в Україні, серед яких: зростання кількості побутових і небезпечних відходів, парникових газів, забруднення підземних вод та повітря, також наголосив на важливості моніторингу якості повітря та врахування змін клімату, створення повного пакету нормативних актів щодо поводження з відходами, інвентаризації лісів та надр.

З трибуни Верховної Ради виступили науковці, керівники спеціалізованих установ і підприємств, громадських та міжнароднихорганізацій.

Виступаючи із заключним словим, голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко подякував учасникам слухань і виступив з пропозицією звернутися до Президента України та Уряду про оголошення наступного року Роком сталого розвитку в Україні.

«Сталий розвиток – це коли економічне зростання відбувається у межах, які визначають здатність екосистем відновлюватись, поглинати забруднення і підтримувати життєдіяльність теперішніх і майбутніх поколінь, – зауважив керівник Комітету. – Я впевнений, щов сі ми маємо спільну мету – це створення більш ефективної нормативно-правової бази, більш ефективних механізмів, інструментів задля розв’язання проблем охорони довкілля і природокористування на наступні п’ять років і надалі».

За результатами проведен япарламентських слухань буде підготовлено проект їх рекомендацій, відповідний проект Постанови Верховної Ради України та підготовлено до видання матеріали парламентських слухань.

Обласна державна адміністрація при реалізації екологічної політики на регіональному рівні орієнтована на виконання завдань за напрямками: забезпечення екологічної безпеки у сфері атмосферного повітря та поводження з відходами, розвиток природно-заповідного фонду, покращення стану водних ресурсів.

 

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 29 листопада 2019, 14:52

До уваги представників агропідприємств!

Для оперативного реагування на випадки силового захоплення
на території Черкаської області земельних ділянок та об’єктів аграрної інфраструктури, інші прояви аграрного «рейдерства», при Черкаській обласній державній адміністрації діє регіональна робоча група з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

У грудні 2019 року чергові засідання регіональної робочої групи відбудуться 11.12.2019 та 24.12.2019 об 11.00 год. за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, каб. № 340.

Для довідок та запису звертатися за телефоном: (0472) 33-00-27 або
за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, каб. № 244.

Опубліковано в категорії Новини

content_ZOR_7029-260x200 «Україна — на завершальному та найбільш відповідальному етапі реформи місцевого самоврядування і на старті динамічного сталого розвитку громад і регіонів. Відправний пункт — місцеві вибори в 2020 році на новій територіальній основі громад і районів. Тож 2020 — рік виважених і відповідальних рішень». Про це сказав В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій в Краматорську під час Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

«Чого ми хочемо досягти, завершивши реформу? Створити умови, в яких українці матимуть реальну можливість впливати на організацію свого життєвого простору як мешканці спроможних громад», — сказав заступник Міністра.

Серед завдань, визначених Урядом для завершення реформи, — формування перспективних планів областей, які покриватимуть 100% їх території. Завершити цю роботу обласні державні адміністрації мають в першій декаді грудня. За словами В’ячеслава Негоди, перспективні плани стануть основою для створення спроможних громад із оптимальними мережами публічних послуг та сервісів. Він нагадав про обов’язкові критерії спроможності громад, визначених Методикою, які необхідно врахувати у ході формування перспективних планів:

  • нерозривність та географічна цілісність території громади;
  • на території громади проживає не менш як 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку;
  • на території громади розташований загальноосвітній навчальний заклад I-III ступеня, проектною потужністю не менш як 250 учнів.

«Щоб «зважити» спроможність громади, її  людський і фінансовий  потенціал для стійкого розвитку, ми запропонували ще оціночні критерії, які не є обов’язковими. Мова йде про чисельність постійного населення, що проживає в громаді, площу її території, про частку місцевих податків та зборів у доходах загального фонду бюджету громади та про індекс податкоспроможності бюджету громади», — сказав заступник Міністра.

Він також акцентував увагу на завданні формування оптимальні мережі соціальної інфраструктури у 100% територіальних громад.

Розуміючи важливість залучення громадян до участі у процесі прийняття управлінських рішень, Уряд планує внести зміни до законодавства про місцеві вибори в частині забезпечення представництва жителів у раді громади і громад — в обласній раді. Також планується прийняти Закон «Про місцевий референдум».

Завершальний етап реформи, за словами В’ячеслава Негоди, включає в себе переформатування місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу.

Дорожня карта  законодавчого забезпечення завершення реформи  передбачає, що ІІІ квартал 2020 року стане завершальним для прийняття необхідних законів та підзаконних актів.

Остаточну крапку в реформі поставлять місцеві вибори в 2020 році, які пройдуть на новій територіальній основі.

Довідка

Організатори Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави»: Донецька обласна державна адміністрація, Луганська обласна державна адміністрація, Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство розвитку громад та територій України у партнерстві з Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні»

Опубліковано в категорії Новини

a32607bf9badd0d48b450b8c0d9ddc69_1574862682_extra_large-e1575012892302 Президент Володимир Зеленський відзначив міцні економічні зв’язки між Україною та Литвою і висловив сподівання, що цьогорічний обсяг двосторонньої торгівлі перевищить рекордні показники минулого року.

Виступаючи на відкритті П’ятого українсько-литовського економічного форуму у Вільнюсі, Глава держави подякував організаторам за проведення заходу та наголосив, що для нього важливо зустрітися з бізнесменами та обмінятися думками про те, як політики та урядовці можуть поліпшити співпрацю двох держав у торговельно-економічній та інвестиційній сферах.

«Україну та Литву єднають давні економічні зв’язки. Їхні корені сягають часів торговельного шляху «із варяг у греки» та навіть глибше. Торговельні зв’язки між нашими народами ніколи не припинялися, активно розвивалися й набували нових якісних форм», – зазначив Глава держави.

Володимир Зеленський підкреслив, що значний досвід литовських підприємців щодо співпраці з провідними компаніями Європи та успішна адаптація до європейських стандартів дадуть змогу спільно нарощувати вигідні економічні зв’язки й виходити на ринки інших країн.

«Ми очікуємо, що обсяги нашої двосторонньої торгівлі товарами та послугами перевищать показники минулого, рекордного року. Як сказав колега – 2 млрд буде краще», – зазначив Президент.

Глава держави закликав литовський бізнес інвестувати в Україну.

«Хочу звернутися до представників литовських компаній, які присутні в цьому залі: сьогодні Україна є гарним місцем для інвестицій. Приємно, що в останні роки литовські компанії не тільки не залишили український ринок, а й продовжили розвивати свої інвестиційні проекти», – наголосив Володимир Зеленський.

Як приклад він назвав литовські компанії, що працюють в Україні: «БТ Інвест» («Новус»), «Трайдяніс», «Модус Груп», «БОД Груп» тощо.

«Це ще раз підтверджує, що ми налаштовані на спільний подальший розвиток та маємо значний потенціал для реалізації нових проектів», – додав Володимир Зеленський.

Президент назвав символічним, що 27 листопада відкривається друга литовська сонячна електростанція в Івано-Франківській області.

«Інвестуйте в Україну! Маємо надію, що результатом роботи форуму будуть нові ідеї та нові взаємовигідні зв’язки між підприємствами, компаніями та окремими регіонами України й Литви», – резюмував Глава держави.

Опубліковано в категорії Новини

5dde7e19b4b37530737676_820x360-e1574925890455 Уряд встановив запобіжник, що захистить людей від коливань ціни на газ взимку в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською ГТС. Для цього розроблено програму «Гарантована ціна на газ». Для учасників програми Уряд зобов’язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на газ на період опалювального сезону. Вказана ціна буде на 7% менша, ніж у попередньому році.

«Уряд захищає людей під час опалювального сезону. Ми забезпечили стабільність на ринку природного газу в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською газотранспортною системою. Щоб це не вплинуло негативно на ціну газу для споживачів, ми запроваджуємо можливість зафіксувати майбутню ціну через інструмент «контракт на майбутнє». Подібна практика поширена у світі, але тільки споживач обирає, скористатися пропозицією чи ні», – коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За умовами програми кожен споживач України з 1 січня 2020 року (громадяни та підприємства теплокомуненерго) до 1 травня 2020 року автоматично стають учасниками програми. Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме  6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки.

В усіх без винятку споживачів є вибір: залишитися в програмі, чи вийти з неї і відмовитися від гарантованої ціни до 20 грудня поточного року. У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за діючою місячною ціною, що складеться на ринку. Рішення приймає кожен споживач індивідуально.

Опубліковано в категорії Новини

05753294 Шостий рік поспіль внутрішньо переміщені громадяни мають право одержувати адресну допомогу для покриття витрат на проживання. Таку підтримку внутрішні переселенці отримують відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Нині в Черкаській області налічують 2231 сім’ю, що отримує зазначену допомогу, інформують в Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Загалом, протягом 11 місяців цього року з державного бюджету виплатили майже 40 млн грн адресної допомоги родинам, що живуть на Черкащині.

 

Опубліковано в категорії Новини

5dde7b34e4985379451420_820x360-e1574864355968 Уряд схвалив проект закону щодо переведення у цифровий формат  трудових книжок. Рішення Уряду дозволить скоротити бюрократичні процедури та оцифровувати процеси.

«Працівники не повинні будуть продовжувати радянську практику збирання купи довідок для підтвердження свого трудового стажу в разі втрати паперової трудової книжки або розбіжності в даних про роботу. Разом з тим пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично, без зайвої бюрократії та необхідності приходити для цього в органи Пенсійного фонду», –  коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Відповідно до рішення Уряду та, в разі схвалення законопроекту у Верховній Раді України  електронна версія трудової книжки зменшить навантаження на роботодавців та самозайнятих працівників – ФОПів. Рішення Уряду також спростить пошук роботи та оформлення на роботу.

Опубліковано в категорії Новини

159На Черкащині із аграріями та представниками влади обговорили зміни до земельного законодавства. Дискусія стартувала із засідання профільної комісії обласної ради. Згодом представники фермерських господарств продовжили діалог вже із народними депутатами Олександром Скічком та Андрієм Стріхарським, а також Уповноваженим президента із земельних питань Романом Лещенком.

Нагадаємо, що Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроект № 2178-10 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Попереду ще 2 читання, тож на сьогодні представники Уряду та депутати ВР збирають пропозиції, аби вдосконалити законопроект.

– Земельна реформа – це не лише обіг землі чи один законопроект. Мета реформи – упорядкувати землеустрій по всій країні, дати можливість розвиватися економіці. Реформа відкриває шлях до справедливої ціни оренди. Адже вартість гектару, оренди зросте, разом з ними і бюджети сільських громад. Реформа має відбутися, але застереження з боку суспільства теж ретельно розглядатимуть, – виступив голова Черкаської ОДА Роман Боднар. Наголосивши, що мета спільних зібрань – це конструктивні пропозиції, які стануть основою для змін та доповнень до другого читання.

15555

У ході обговорення депутат обласної ради Віктор Гончаренко, який очолює Асоціацію фермерів Черкаської області, наголосив на забороні продажу земель сільгосппризначення іноземцям, а також на обмеженні продажу-купівлі кількості гектарів одному власнику. Серед пропозицій аграріїв – викуп землі має здійснюватися лише державою або територіальними громадами. Йшлося і про обов’язкове створення земельного банку.

Чи не найбільше скарг від присутніх прозвучало щодо роботи управлінь Держгеокадастру. Роман Боднар повідомив, лист щодо звільнення керівництва обласного Держгеокадастру спрямував до Кабміну.

За словами Уповноваженого президента із земельних питань Романа Лещенка, на сьогодні вже є президетська поправка про те, що купувати землю іноземцям може надати право лише український народ внаслідок референдуму. Також вирішуватиметься питання зменшення кількості землі, яка може продаватися “в одні руки”.

За словами нардепа Олександра Скічка, зібрані пропозиції будуть ретельно розглянуті депутатами усіх фракцій.

– У грудні ми проведемо нараду із аграріями, сільгоспвиробниками, на якій обговоримо обласні програми. У мене є своє бачення щодо підтримки. Вважаю, що на обласному рівні є недопрацювання, тож виправимо це, – додав Роман Боднар.

 

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 10