Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: вересня 2018

!_VAN0640 Понад 90 млн грн аліментів на користь 16 тис дітей стягнуто виконавчою службою області з початку 2018 року. Майже половину цієї суми вдалося стягнути завдяки роботі законів #ЧужихДітейНеБуває, розроблених за безпосередньої ініціативи та участі Міністерства юстиції України.

Як повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк, сьогодні на Черкащині винесено близько 6 тисяч постанов про тимчасове позбавлення неплатників аліментів права виїзду за кордон, керування автомобілем, користування зброєю та полювання. Аліментники, які захотіли позбутися таких обмежень, погасили заборгованість. Завдяки цьому в 2018 році за 1588 виконавчими документами заборгованість було погашено повністю, ще 1200 документів відкликано стягувачами у зв’язку зі сплатою коштів.

Хто не зміг чи не захотів погасити борг, підпадають під жорсткіші санкції, передбачені новим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, всім неплатникам, які мають заборгованість більше року, нараховано штрафи в розмірі 20% від суми за 1 рік заборгованості, 30% – за 2 роки та 50%, якщо заборгованість становить 3 і більше років.

Опубліковано в категорії Новини

Черкащина покращила свої інвестиційні показники. За результатами 2-го кварталу 2018 року, область підвищила свою інвестиційну ефективність на чотири позиції дослідження рейтингового агентства «Євро-рейтинг», говорить заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

Дослідження проводилися у 22 областях України, окрім Донецького та Луганського регіонів. Рейтинг базується на оцінці результатів за двома складовими: інвестиційна активність (капітальні інвестиції, іноземні інвестиції та будівельні роботи) і соціально-економічний ефект від інвестицій (заробітна плата, введення житла в експлуатацію, працевлаштування безробітних та надані послуги).

До першої трійки лідерів увійшли Київська, Львівська та Дніпропетровська області. Черкащина – серед твердих «середняків» та нині на 14 сходинці рейтингу.

– Наша область має стійкі інвестиційні позиції, – наголосив посадовець. – Упродовж року ми демонструємо стабільний результат у залученні інвестицій до економіки регіону. Поступово поліпшуємо наші результати. Вже маємо приріст – плюс чотири позиції у рейтингу незалежного агентства. Така динаміка – одна з найвищих з-поміж областей. Це своєрідна оцінка ефективності нашої діяльності та демонстрація інвестиційної привабливості регіону в цілому. Наш пріоритет – покращення умов для ведення бізнесу на Черкащині. Про це та багато іншого, між тим, говоритимемо 11 жовтня на Черкаському міжнародному економічному форумі.

ris1-1024x452

Відзначимо, мета рейтингу інвестиційної ефективності – визначити, який результат від залучення інвестицій отримав той чи інший регіон. Розрахунок рейтингу проводитися щоквартально. Розрахункові показники визначаються за період в дванадцять місяців. Відомості про досягнутий соціально-економічний ефект свідчать про ступінь успішності залучення коштів.

Опубліковано в категорії Новини

«Я як Президент гарантую вільні, чесні й демократичні вибори Глави держави, нового Парламенту, органів місцевого самоврядування так, як вони були проведені в 2014-15 роках», – завив Президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді з Посланням «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році».

При цьому Глава держави подякував народним депутатам за ухвалення Закону, який розблоковує процес удосконалення засад організації роботи  Центрвиборчкому.

Президент підкреслив, що процес волевиявлення має «відповідати нашій європейській стратегії і ще раз зарекомендувати Україну як лідера в дотриманні стандартів демократії на пострадянському просторі».

Водночас Глава держави закликав політиків не руйнувати країну популізмом. «Хотів би також закликати не руйнувати країну популізмом, тверезо оцінювати безпрецедентну складність викликів та загроз, які постали перед Україною. Адже більшість із них не мають простих рішень. Не вірте цьому», – сказав Петро Порошенко.

«Власний досвід навчив мене, як важливо дуже обережно і відповідально ставитися до тих обіцянок, які даєш людям. Понад чотири року тому я заявив, що АТО триватиме години, а не місяці. Я шкодую, що породив завищені очікування. Тому кілька тижнів тому я перепросив, що подав надію, яка не збулася. Звісно, попросив за це вибачення, але хотів би, щоби ця історія стала уроком не лише для мене, а й для всіх українських політиків», – сказав Президент.

При цьому він підкреслив, що «реагувати на всі ризики і загрози маємо шляхом відповідального вибору, коли треба буде не лише обрати Президента й новий Парламент, але й точно підтвердити незмінність нашого проєвропейського державного курсу».

Опубліковано в категорії Новини

На засіданні Уряду прийнято рішення про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

«Уряд є достатньо гнучким та мобільним й оперативно реагує на запити галузі. Мінагрополітики у тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників, громадськими організаціями напрацювали зміни, які суттєво скорочують перелік документів та вимог до потенційних отримувачів фінансової підтримки, а також розширюють преференції для фермерів та кооперативів», – прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

За його словами, завдяки змінам доступ до фінансових ресурсів для фермерських господарств і кооперативів значно спрощено, що сприятиме зростанню їх кількості і розвитку сільськогосподарської діяльності.

Зокрема, змінами передбачено:

– надавати часткову компенсацію членам ФГ відповідно до сплаченого єдиного соціального внеску;
– надавати фінансову підтримку новостворених ФГ у період їх становлення з розрахунку на 1 га;
– розширити перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки;
– розширити напрями діяльності кооперативів, зокрема, до молочарських та ягідних додати овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.

Довідково:
За даними Державної служби статистики, на 1 листопада 2017 року кількість діючих фермерських господарств становила 34 137 одиниць, площа сільськогосподарських угідь у їхньому користуванні — 4580,1 тис. га або 22,9 % від загального землекористування сільськогосподарськими підприємствами. В середньому на одне фермерське господарство припадає 134,2 га сільськогосподарських угідь, інформує прес-служба Мінагрополітики.

Опубліковано в категорії Новини

d72c5a1cad7fddc1c97184202a15c68e_1537774614_extra_large Президент Петро Порошенко наголошує, що доля законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо закріплення європейського та євроатлантичного напрямку розвиту нашої держави нині в руках суддів Конституційного суду. Глава держави висловив думку, що вже найближчим часом Верховна Рада України зможе приступити до розгляду цього законопроекту у першому читанні та ухвалити його в цілому.

«Думаю, що зараз, коли доля законопроекту у ваших руках, ми також зможемо зробити все можливе, щоб найближчим часом ми мали можливість розглянути у першому читанні у Верховній Раді конституційні зміни і на наступній сесії прийняти його в цілому», - сказав Петро Порошенко під час спеціального пленарного засідання Конституційного суду України, під час якого склали присягу новообрані судді КСУ.

За його словами, засідання Верховної Ради, яке відбулося у минулий четвер, дуже приємно всіх вразило. «І це не тільки звернення Президента до Парламенту, і я дякую за конструктивну атмосферу і слова підтримки, які я почув у вищому законодавчому органі нашої держави»,  - зауважив Глава держави.

«Це було надзвичайно важливо, що переконливою, більш ніж конституційною більшістю у 321 голос, коли і народні депутати від коаліції, і абсолютна більшість народних депутатів від опозиції, підтримали включення до порядку денного і направлення до Конституційного суду історичних змін до Конституції, які передбачають абсолютно чіткі завдання для Президента, Парламенту та Уряду щодо роботи з інтеграції України. Маючи на меті повномасштабне членство в Європейському Союзі і в організації Північноатлантичного договору», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив: «Хочу окремо наголосити, що це повністю відповідає національним інтересам України і співпадає з волею більшості українського народу».

Він також нагадав, що Парламент оновив склад Центральної виборчої комісії, яка має запрацювати найближчим часом.

Опубліковано в категорії Новини

Управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки по Програмі розвитку та підтримки аграрного сектору у Катеринопільському районі за пріоритетними напрямками на 2017-2020 роки у 2018 році.

Відповідно до Порядку використання коштів місцевого бюджету на реалізацію Програми розвитку та підтримки аграрного сектору у Катеринопільському районі за пріоритетними напрямками на 2017-2020 роки (затверджено рішенням сесії районної ради від 28 липня 2017 року № 13-12/VІІ), Комісія розпочинає приймання заявок на участь у конкурсі та документів, що додаються до них, з дня оприлюднення оголошення, а закінчує  о 16. год. 00 хв. 22 жовтня  2018 року.

Заявки на участь у конкурсі та документи, що додаються до них, подаються в Управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури Катеринопільської райдержадміністрації   за адресою 20501, вул. Соборна 12, смт Катеринопіль, Черкаська область (приміщення райдержадміністрації, 3 поверх).

Заявники (юридичні та фізичні особи) на одержання фінансової підтримки подають до Комісії наступні основні документи:

а) заявку на одержання фінансової підтримки, за встановленою Управлінням формою;

б) довідку про банківські реквізити;

в) письмове зобов’язання повернути у місячний термін до місцевого бюджету кошти у разі встановлення фактів нецільового використання;

г) перелік документів, визначених відповідно до напрямів фінансової підтримки.

Додатково  суб’єкти господарювання подають:

а) довідку податкового органу  про відсутність (наявність) заборгованості з податків і зборів до бюджетів всіх рівнів;

б) баланс (Звіт про фінансовий стан) форма № 1, Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) форма № 2, складені за формою згідно з додатком 1 до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітност" або   – баланс (форма № 1-м), Звіт про фінансові результати (форма № 2-м) Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва, складений за формою згідно з додатком 1 до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб’єктів малого підприємництва", або податкову декларацію – для платника єдиного податку,  за попередній рік.

Конкурс проводиться за заходами  Програми:

  • Фінансова підтримка фермерських господарств, сімейних ферм  та особистих селянських господарств по вирощуванню ВРХ:
  • Підтримка розвитку бджільництва:
  • Садівництво та ягідництво.
  • Вирощування гречки.
  • Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

З детальною інформацією щодо конкурсу можна ознайомитись на сайті Катеринопільської РДА (http://katerynopiladm.gov.ua) та в Управлінні агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури Катеринопільської райдержадміністрації: за адресою 20501, вул. Соборна 12, смт Катеринопіль, Черкаська область (приміщення райдержадміністрації, 3 поверх) .

Телефон для довідок: 2-32-00.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 18 вересня 2018, 09:10

Відбулась координаційна нарада

IMG_338618.09.2018 голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко провела чергову координаційну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

В ході наради було розглянуто низку важливих питань життєдіяльності району, зокрема:

-         про хід виконання завдання по укладанню громадянами району контрактів на військову службу в Збройні Сили України в 3 кварталі 2018 року

За інформацією районного військового комісара – майора Дмитра Дріжчаного планове завдання по відбору кандидатів на військову службу за контрактом на 3 квартал 2018 року становить 12 осіб. На сьогодні зараховано на військову службу за контрактом – 5 осіб, ще по 3 особах відбувається напрацювання.

Нагадуємо, що на даний час середнє грошове забезпечення військових становить близько 8,0 тис. грн. Міністерством оборони планується прийняття рішення щодо підвищення грошового забезпечення з 1 жовтня 2018 року.

-         про підготовку до проведення осіннього призову громадян України на строкову військову службу (проблемні питання, робота медичної комісії, робота виконкомів сільських, селищних рад)

На даний час в районному військовому комісаріаті триває підготовка до проведення призову на строкову військову службу до Збройних сил України, який розпочнеться в жовтні 2018 року. Відбувається детальний аналіз облікових даних про кількісний і якісний склад призовників, які проживають у кожному населеному пункті району.

«З метою отримання списків призовників та довідок про їх знаходження військоматом організовано звірки з підприємствами, установами, організаціями, які в них працюють, з сільськими радами населених пунктів, в яких призовники зареєстровано», – зазначив районний військовий комісар Дмитро Дріжчаний. На даний час на строкову військову службу до Збройних сил України добровільно виявили бажання служити та патріотично налаштовані 7 осіб. Завдання осіннього призову 21 .

-         про перспективи виконання районного, місцевих бюджетів за вересень та 9 місяців поточного року

За інформацією начальника фінансового управління райдержадміністрації Тамари Чоловської станом на 14.09.2018 перевиконання зведеного бюджету району становить 3600,0 тис. грн. (в тому числі районного – 520,0 тис. грн.). Крім того, перевиконання ПДФО з оренди земельних часток паїв становить 1600,0 тис. грн. Що стосується видаткової частини, то за серпень місяць заробітна плата бюджетним установам району виплачена повністю.

-       про перспективи надходження податку з доходів фізичних осіб до кінця вересня 2018 року

Станом на 01.09.2018 року з початку року забезпечено надходження до місцевого бюджету Катеринопільського району (без громад) в сумі 45831,9 тис.грн., що на 9564,7тис.грн. більше відповідного періоду минулого року. В тому числі надходженні по ПДФО станом на 01.09.2018 року становлять 24347,5тис.грн., що на 5665,4 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.09.2018 року з початку року забезпечено надходження до місцевого бюджету Єрківської громади в сумі 21772,8 тис.грн., що на 6792,9 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року. В тому числі надходженні по ПДФО станом на 01.09.2018 року становлять 17769,8 тис.грн., що на 5342,9 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.09.2018 року з початку року забезпечено надходження до місцевого бюджету Мокрокалигірської громади в сумі 11632,4 тис.грн., що на 1399,6 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року. В тому числі надходженні по ПДФО станом на 01.09.2018 року становлять 6559,7 тис.грн., що на 708,8 тис.грн. більше відповідного періоду минулого року.

 

- про запровадження в закладах району державного стандарту початкової освіти

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко доповіла про запровадження в закладах освіти району державного стандарту початкової освіти та повідомила, що з метою інформування батьків та громадськості про нововведення  у закладах середньої освіти району щотижня проводяться консультації для батьків учнів перших класів.

-       щодо проведення оздоровчої кампанії 2018 року (діти учасників АТО, багатодітних родин тощо)

Протягом літнього періоду було охоплено послугами відпочинку та оздоровлення 69,1%  дітей від загальної потреби  (з них 33 дитини – діти учасників АТО).

-       щодо проведення ремонтних та інших робіт на автошляхах району в поточному році

На експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах району станом на 01.09.2018 було використано 1208,8 тис. грн, із них:

-  кошти сільських та селищних бюджетів – 698,3 тис.грн;

-  кошти районного бюджету - 167,2 тис.грн;

-  кошти господарських структур району по соціальних угодах – 343,3 тис.грн.

На проведення капітального та поточного ремонту на дорогах загального користування місцевого значення району сільськими, селищними радами використано 1365,8  тис. гривень.

По Катеринопілському району на експлуатаційне утримання, капітальний та поточний ремонт доріг загального користування місцевого значення використано 2 653,8 тис.грн.

Крім того, на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення  роботи по поточному дрібному ремонту будуть проведені ПП " Будсервіс Ко" Климчук О.І.м.Ватутіне

 

-       щодо проведення реорганізації філії «Катеринопільський райавтодор»

З 26 вересня 2018 року відбудеться реорганізація філії «Катеринопільський райавтодор» шляхом утворення на базі філії дорожньо-ремонтного пункту з наступним приєднанням його до філії «Шполянський райавтодор». Протягом останніх років райдержадміністрація неодноразово звертались до обласного керівництва про необхідність зміцнення матеріально-технічної бази Катеринопільського райавтодору, як структури, що фінансується з Державного бюджету. На що було  отримано негативні відповіді.

-       про роботу районного центру первинної медико – санітарної допомоги (хід підписання Декларацій )

Станом на 17.09.2018 зареєстровано в електронній системі 6093 декларацій (з них 1168 дітей), що становить 42% від кількості населення, яке обслуговує Центр, а саме:

-       Сурженко М.М. (терапевт) –            1853

-       Гень Н.І. (сімейний лікар) –              1656

-       Піддяча А.О. (педіатр) –                     653

-       Поліщук О.М. (педіатр) –                  216

-       Ломакіна К.Я. (педіатр) –                  44

-       Стоп’ятюк А.О. (сімейний лікар) –   648

-       Маскіс Н.Т. (сімейний лікар) –          1032

-       щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512, якою з 1 вересня поточного року запроваджується надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» сім’ям, у яких народились дітки. В районі з початку вересня три сім’ї поповнилися новонародженими, які  вже виписались з пологового відділення  та отримали відповідні «пакунки».

-       про стан заборгованості із виплати заробітної плати в районі

За даними проведеного моніторингу станом на 18.09.2018 заборгованість із виплати заробітної плати працівникам філії "Єрківський спецкар'єр" відсутня. Залишається заборгованість по філії "Катеринопільський райавтодор"  в сумі 146,1 тис. гривень.

- щодо виплати жителям району сум невикористаних житлових субсидій опалювального сезону 2017/2018 років

Чисельність отримувачів субсидії, включених до списків підприємств-надавачів послуг, у яких на рахунках залишилися частина невикористаних субсидій становить 2420 осіб, (них по газопостачанню – 2410 та електропостачанню – 10).

Станом на 01.09.2018 кількість осіб, що звернулися в управління соціального захисту населення з відповідною заявою щодо виплати частини невикористаних сум субсидій складає 2247 осіб, що становить 93% від загальної кількості отримувачів. Загальна сума частин невикористаних субсидій, що підлягають монетизації (виплата грошових коштів населенню) становить 1млн. 342 тис. грн.

-       щодо призначення (перерахунку) субсидій на оплату житлово – комунальних послуг

За інформацією управління соціального захисту населення райдержадміністрації станом на 18.09.2018 призначено 3249 сім’ям житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, з яких кількість сімей, які вперше звернулися за субсидією за новим порядком за поточний тиждень – 24, кількість сімей, яким перепризначено субсидію на ЖКП на неопалювальний період без звернення – 2377, кількість сімей, яким відмовлено у перепризначенні субсидій – 798; всього опрацьовано – 3175 справ, що становить 100% від загальної кількості справ ЖКП.

-  про збір урожаю 2018 року та хід посівної кампанії під урожай 2019 року

За інформацією начальника управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації Олександра Вовкотруба станом на 17.09.2018 року зібрано пізніх зернових та зернобобових на площі 1271 га, що становить 9,1%  (13988 га) при середній урожайності – 76,3 ц/га  намолочено 9730 тонн, в тому числі кукурудзи зібрано на площі – 842 га, що становить 6,2 % до запланованих площ (13440 га) з урожайністю 105 ц/га ( в 2017 році – 68 ц/га з площі 12 440 га). Крім того під урожай 2019 року посіяно озимого ріпаку на площі 1,6 тис.га. Озимої пшениці посіяно – 560 га, що становить 7% до запланованих площ (8,2 тис. тонн). Проводиться підготовка грунту під посів озимих культур. Вносяться мінеральні добрива під посів озимих культур.

-       щодо створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в районі

На виконання програми розвитку та підтримки аграрного сектору у Катеринопільському районі за пріоритетними напрямами на  2017-2020 роки в поточному році планується створити ще один кооператив.

Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації 21 вересня оголошується конкурс на отримання фінансової підтримки по вищезгаданій програмі.

Конкурс проводиться за заходами  Програми:

  • Фінансова підтримка фермерських господарств, сімейних ферм  та особистих селянських господарств по вирощуванню ВРХ:
  • Підтримка розвитку бджільництва:
  • Садівництво та ягідництво.
  • Вирощування гречки.
  • Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

про роботу районної філії обласного центру зайнятості направленого на покращення ринку праці в районі

З початку вересня місяця поточного року працевлаштовано 36 осіб. Крім того, 11 осіб направлено на профнавчання та 11 – взяли участь у громадськх та інших роботах тимчасового характеру.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 21 вересня 2018, 08:30

ОГОЛОШЕННЯ!

4f97361da320fdf428fe26e68ba93b2a28.09.2018 о 8.30 год. в КЗ «Катеринопільська централізована бібліотечна система» (читальна зала, 2 поверх) відбудеться районний захід до Дня усиновлення «Чужих дітей не буває».

Крім того, 28.09.2018 о 14.00 год на центральній площі селища відбудеться Всеукраїнська акція-флешмоб «Усиновлення – це любов назавжди», спрямована на подолання стереотипів та інформування громадян про маленьких українців різного віку, їх братиків та сестричок, які виховуються в інтернатних закладах і очікують на усиновлення.

Опубліковано в категорії Новини

20180914_111327 Хворі на ниркову недостатність Смілянщини та прилеглих районів отримуватимуть життєво необхідне лікування максимально близько до дому. У Смілі на базі міської лікарні ім. Т. Г. Шевченка відкрили філію відділення нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні.

Тут встановили 10 сучасних апаратів «Фрезеніус», систему очищення води та подбали про всі стандарти якості. У відділенні амбулаторно лікуватимуть 26 пацієнтів. Відкриття цієї філії стало можливими завдяки державно-приватному партнерству. ДП «Діасервіс Плюс» інвестувало сюди понад 12 млн грн.

– Раніше такі пацієнти змушені були з усієї області тричі на тиждень з’їжджатися до Черкас для діалізу, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Кілька років тому ми визначили пріоритет: таку допомогу, причому якісну, хворі на ниркову недостатність повинні отримувати максимально близько до дому. І крок за кроком його втілюємо, залучаючи весь можливий ресурс, зокрема й інвесторів. Спершу ми осучаснили відділення обласної лікарні. Потому відкрили його філії в Умані, Золотоноші та Звенигородці. Тепер і у Смілі. Я дав завдання фахівцям проаналізувати нинішню потребу, оскільки, на жаль, із кожним роком маємо збільшення хворих, які потребують діаліз.

Натепер в області лікують методом гемодіалізу майже 300 пацієнтів.

Опубліковано в категорії Новини

– Підтримка учасників АТО, як і раніше, серед першочергових завдань влади. В цьому питанні важливим є системний підхід. Тож об’єднуємо зусилля як державних структур, так і спілок самих бійців, аби допомога була максимально адресною. Для цього реалізуємо низку програм та проектів.

Зауважу, в області нині офіційно зареєстровано майже 9,5 тисяч учасників бойових дій та понад 500 інвалідів війни. Окрім того, маємо на сьогодні 269 осіб у статусі члена сім’ї загиблого. У межах обласної комплексної програми «Турбота» ми змогли надати матеріальну допомогу більше 2,5 тисячам учасників АТО на 1,3 млн грн, а також майже 1,3 тисячі членам сімей – на близько 400 тис. грн. Одноразову допомогу в 50 тис. грн виплатили 4 родинам загиблих.

А тепер детальніше про допомогу бійцям та їхнім сім’ям у розрізі напрямків:

Оздоровлення бійців, психологічна реабілітація

Цього року з держбюджету нашій області виділили більше 700 тис. грн на психологічну реабілітацію атовців, а ще майже 1 млн грн – на професійну адаптацію. Маємо на сьогодні відповідно 33 та 85 бійців, які отримали такі послуги. Оздоровлення військових у санаторно-курортних закладах не втрачає актуальності. 2,5 млн грн передбачила Черкащині держава. 116 жителів регіону вже оздоровились у лікувальних закладах країни. Між тим є можливість одержати оздоровчі послуги й у місцевому санаторії на умовах співфінансування. На це з обласного бюджету виділили 600 тис. грн та вже розподілили більше половини коштів на придбання путівок.

Медичне забезпечення

Бійці і нині мають змогу пролікуватися в Центрі реабілітації учасників АТО, що на базі обласного госпіталю. Таких уже 900 на сьогодні. Між тим, у медзакладах Черкащини лікарі провели майже півтори сотні курсів стаціонарного лікування військових.

Є змога одержати й послуги з пільгового зубопротезування. Кошти на це передбачають у місцевих бюджетах. І натепер майже 2 сотні бійців пройшли таке лікування.

Оздоровлення дітей атовців

В області особливу увагу приділяємо дітям пільгових категорій, зокрема атовців. Цього року вдалося оздоровити близько 3 тисяч дітлахів цієї категорії, а також 38, батьки яких загинули під час військових дій на Сході країни. У таборах, поміж яких і військово-патріотичні, для дітей організовували виховні заходи, зустрічі з військовими, учасниками АТО. Вони на добровільних засадах працювали з таборянами.

Поліпшення житлових умов родин бійців

Цього року Черкащині виділили 32 млн грн, відповідно до 719-ї Постанови КМУ, для виплати грошової компенсації атовцям на придбання нового помешкання. У переліку одержувачів – 35 бійців з інвалідністю І-ІІ групи та сім’ї загиблих учасників АТО. Торік, зауважу, на обліку перебувало 34 бійці. Усі вони одержали грошову компенсацію й відповідно придбали квартири.

Окрім цього, вже 33 черкащанини скористались вигідними умовами обласної програми кредитування житла. На її реалізацію цього року з обласного та місцевих бюджетів передбачили близько 14 млн грн. Кількість же бажаючих взяти кредит зростає. На сьогодні таких уже близько 200.

Земельні ділянки для бійців

Все більше бійців одержують земельні ділянки. Головне управління Держгеокадастру в області видало накази про дозвіл на розробку проектів землеустрою вже більше 7,5 тисячам бажаючих. У цілому їх в області більше 13 тисяч. Отримали ж у власність земельні площі близько 6 тисяч військових. А це понад 10 тис. га.

Зайнятість військових

Водночас із працевлаштуванням бійцям допомагає обласна служба зайнятості. Лише за період цього року 270 осіб знайшли роботу. Загалом же за сприяння служби вдалося працевлаштуватись майже 1,8 тисячі осіб. А ще 136 змогли відкрити власну справу, частину забезпечили тимчасовою зайнятістю та професійним навчанням.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня відбулось розширене засідання Центру допомоги учасникам АТО. Під час нього розглянули низку актуальних питань щодо підтримки бійців. У засіданні взяли участь керівники департаментів та управлінь ОДА, заступники голів районних державних адміністрацій та міських рад, служби зайнятості, районних і міських центрів допомоги учасникам АТО та громадськості, безпосередньо бійці.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4