Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: червня 2018
Середа, 27 червня 2018, 09:35

Шановні земляки!

Щиросердно вітаємо Вас із визначним національним святом – Днем Конституції України!8ab790b9074fed051af256aa504a66b7_XL

Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю народу України жити у власній суверенній державі. Цей пам’ятний день відкрив перед нами шлях до розвитку і зміцнення правової європейської країни.

Однак демократичний розвиток ніколи не був легким. А нашій країні – особливо непросто, адже, ствердивши соборність та свободу більш ніж два десятки років тому, сьогодні ми змушені доводити своє право бути самостійними, відстоювати права і свободи у кривавій неоголошеній та підступній війні з агресором.

Тож маємо набратися терпіння і віри. Мусимо зробити все від нас залежне, щоб наступні покоління українців пишалися тим, що живуть на рідній землі!

У цей урочистий день щиросердно бажаємо добра і миру, міцного здоров’я й родинного затишку, стійкості та витримки – усім українцям і особливо нашим бійцям, які зі зброєю в руках зараз боронять кордони нашої країни, захищають усіх нас та наші родини, майбуття рідної України!

Нехай це свято додає наснаги та впевненості у власних силах і в нашій спільній перемозі!

Слава Україні!

Голова районної державної адмінстрації  ииииииииииииииииииииии Голова районної ради
Ольга Ніколенко Віталій Верета
Опубліковано в категорії Новини

В зв’язку зі зміною погодніх умов повідомляємо, що захід, присвячений Дню молоді, відбудеться 27 червня 2018 року о 19-00 год. в КЗ «Катеринопільський районний будинок культури».

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 25 червня 2018, 09:09

Шановні катеринопільчани!

на сайт до дня Конституції

Опубліковано в категорії Новини

IMG_3326 IMG_3322 Війна між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни, призвела до колосальних людських і матеріальних втрат.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця, не минула і наш район.

В цей день в смт Катеринополі  відбулися заходи приурочені Дню скорботи та вшануванню пам’яті жертв війни в Україні, участь в яких  взяли  перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко,  ветерани та учасники війни, керівники органів виконавчої влади, трудові колективи, громадські активісти, жителі селища. Учасники заходів   поклали вінки та квіти до Монумента Слави та вшанували  пам'ять наших земляків, які полягли на фронтах Другої світової війни.

В конфесійних громадах району проведено молебні за жертвами Другої світової війни та  захисниками України.

Опубліковано в категорії Новини

IMG_3317 20.06.2018 року  в сесійній залі районної ради відбулася нарада керівниками закладів загальної середньої освіти за участю голови районної ради Верети В.І., першого заступника голови  Катеринопільської районної державної адміністрації Коваленка В.А., начальника та працівників відділу освіти молоді та спорту, керівників закладів загальної середньої освіти, голів селищних, сільських рад, голови Катеринопільської районної організації профспілки працівників освіти, голів первинних профспілкових організацій.

На нараді розглядалися питання:

1.Про фінансове  забезпечення закладів загальної середньої освіти до кінця 2018 року

2.Про впровадження державного стандарту початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Катеринопільської районної державної адміністрації Міненко Ірина Борисівна повідомила присутніх, що відповідно до  Закону України  від 07.12.2017 року № 2246-VII       «Про Державний бюджет України  на 2018 рік» та Постанов Кабінету Міністрів України: від 30.08.2002 року  №1298  «Про оплату праці працівників  на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів  з оплати праці установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери » (із змінами); від  11.01.2018 року №22  «Про підвищення  оплати праці педагогічних працівників»;  від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної, (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 №23) передбачено збільшення з 01.01.2018 року  розміру оплати праці педагогічних працівників на 25  і більше відсотків  в порівнянні з 2017 роком.IMG_3318

Розмір освітньої субвенції на оплату праці педагогічним працівникам закладів освіти Катеринопільського району Черкаської області  (обрахований згідно формули розподілу освітньої субвенції місцевим бюджетам, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1088) складає 24615, 2 тисяч гривень, що на 183 тисячі гривень менше, ніж у 2017 році. Крім того, з районного бюджету  на галузь освіти передбачено8 211,4 тисячі гривень.

Рішенням сесії Катеринопільської районної ради  від 14.03.2018 №16-7/VII «Про внесення змін до рішення  сесії районної ради від 22.12.2017 №15-23/ VІІ «Про районний бюджет на 2018 рік» на покриття видатків на заробітну плату педагогічних працівників направлено 604.4 тисячі гривень (залишки невикористаної освітньої субвенції  за 2017 рік). У районному бюджеті немає коштів на покриття даного дефіциту в повному обсязі.

Дефіцит коштів з оплати праці педагогічних працівників  Катеринопільського району Черкаської області у 2018 році становить  5 522 тисячі гривень. Отже, у жовтні - грудні цього року дефіцит коштів спричинить фінансові проблеми з утриманням закладів освіти в районі. Станом на 01.07.2018 року зареєстрована заборгованість з виплати відпускних і матеріальної допомоги вчителям складе 2 853 тисячі гривень.

Окрім цього, до учасників наради доведено інформацію про те, що  відділом освіти, молоді та спорту та керівниками  закладів освіти було направлено 4 звернення - 2 до Міністерства фінансів України та  2 до Міністерства освіти і науки України   про збільшення обсягів освітньої субвенції. Проте   Міністерство фінансів України у листі № 07012-07-21/11344 від 24.04.2018 року  рекомендує: «…питання виплати заробітної плати працівникам  загальноосвітніх навчальних закладів Катеринопільської районної ради Черкаської області має вирішуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.»

Начальник відділу освіти, молоді та спорту звернула увагу на те, що відповідно до статей 25, 26, 66 Закону України «Про освіту», засновник закладів освіти, а це Катеринопільська районна рада разом з органами місцевого самоврядування  планують та забезпечують розвиток мережі закладів освіти, відповідають за реалізацію   державної політики у сфері освіти. Відділ освіти молоді та спорту, є органом виконавчої влади, який зобов'язаний виконувати рішення засновника закладів освіти (Катеринопільської районної ради), наказів директорів закладів загальної середньої освіти в частині фінансового забезпечення закладів освіти і є своєрідним   органом обслуговування  закладів освіти в районі.

З метою ефективного використання бюджетних коштів, на розгляд районної ради відділом  було подано матеріали, щодо реорганізації 10 закладів   загальної середньої освіти (пониження ступеня). Проте, районною радою  прийнято рішення про пониження ступеня стосовно одного закладу.

Директорам шкіл надано розрахунки використання коштів відповідно затверджених кошторисів закладів освіти станом на 15.06.2018 року. Повідомлено, що педагогічні колективи шкіл, де наповнюваність класів становить менше 12 учнів, можуть не отримати заробітну плату вже у вересні цього року, адже не вистачить фонду оплати праці, що формується з коштів освітньої субвенції та до фінансування з районного бюджету.

На нараді виступили керівники закладів освіти, які озвучили пропозиції щодо зменшення видатків фонду оплати праці по освітній субвенції  та місцевому бюджету. Дані пропозиції будуть враховані при формуванні штатних розписів та  тарифікації педагогічного навантаження   на 2018-2019 навчальний рік.

Перший заступник голови райдержадміністрації, Коваленко В.А. запропонував звернутися до Катеринопільської селищної та сільських рад, бізнес структур, сільгоспвиробників, які працюють на території селища та сіл району з пропозицією про виділення коштів на заробітну плату педагогічним працівникам.

Катеринопільський селищний, сільські голови повідомили, що    виділення коштів на заробітну плату вчителям з селищного і сільських бюджетів на даний час не передбачається.   Селищний, сільські голови рекомендували  в черговий раз звернутися до Міністерства освіти та науки України, Міністерства фінансів України про виділення додаткових коштів з освітньої субвенції Катеринопільському районному бюджету.

Голова районної ради профспілки Бойченко О.І. повідомив, що районна рада профспілки звернулась до Черкаського обласного комітету профспілки з приводу надання додатково субвенції з Державного бюджету.

З питань  впровадження в районі  Державного стандарту початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року, виступила Ревуцька О.І. методист районного методичного кабінету, яка повідомила, що в Катеринопільському районі  до роботи за новим Державним стандартом початкової  освіти   підготовлені   10 заступників директорів шкіл, які відповідають за початкову освіту, 26 вчителів початкових класів, які будуть навчати першокласників  у 2018-2019 навчальному році,  16 учителів англійської мови, 9 вчителів образотворчого та музичного мистецтва, 3   фізичної культури.

На придбання комп’ютерного обладнання, меблів,  дидактичних матеріалів для перших класів   із  державного бюджету виділено -  619816 грн., з  районного бюджету – 81336 грн.

Перший заступник голови райдержадміністрації Коваленко В.А. запропонував  головам селищної, сільських рад   виділити кошти селищного та сільських бюджетів на   створення освітнього простору для першокласників.

Катеринопільському селищному, сільським головам передали листи, в яких доведено необхідність надання фінансового ресурсу з сільських, селищного бюджетів на заробітну плату педагогічним працівникам, фінансування районних освітянських  програм та створення нового освітнього простору для учнів перших класів.

Опубліковано в категорії Новини

^F6E4F2D90AD0F5181C908C501BE0CC86A686273AD120814802^pimgpsh_thumbnail_win_distr Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснило нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби у сумі 6,7 млн грн. Зазначені кошти спрямовано до підрозділів облдержадміністрацій з питань АПК для виплати утримувачам телят.

Дотацію нараховано та буде сплачено 3 573 фізичним особам за утримання 6 064 телят. Зокрема, за утримання молодняку ВРХ:

– до 5-місячного віку нараховано 562,8 тисяч гривень за 1 876 голів;

– до 9-місячного віку – 2 861 тис. грн за 2 861 голову;

– до 13-місячного віку – 3 317,5 тис. грн за 1 327 голів.

Також за напрямом державної підтримки сільгосппідприємств за утримання корів, здійснено нарахування у обсязі 259,2 млн грн. Найближчим часом кошти будуть спрямовані одержувачам.

Довідково

Нарахування та спрямування коштів відбулося відповідно до урядової програми «Державна підтримка галузі тваринництва». У рамках цієї програми надається державна підтримка фізичним особам, які утримують ідентифікований та зареєстрований молодняк великої рогатої худоби до 13-місячного віку із розрахунку 2500 гривень на теля на рік (3-ма частинами).

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка розмірі:

– за період утримання молодняка віком 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

– за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

– за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1 500 гривень за голову.

Опубліковано в категорії Новини

5a90625637eba122fda96f1c8b2e9d0f_1507291440_extra_large Президент Петро Порошенко наголошує, що всі справи щодо корупційних злочинів мають бути передані у новостворений антикорупційний суд. Глава держави зазначає, що Парламент, як незалежний орган, може прийняти рішення щодо норми Закону «Про Вищий антикорупційний суд», що встановлює можливість розгляду апеляцій по корупційних справах в судах загальної юрисдикції.

«Позиція Президента є абсолютно чіткою – вона викладена, і я прошу це перевірити, в законопроекті, який був зареєстрований 22 грудня. В законопроекті ця норма була викладена абсолютно чітко: що всі справи, які на час створення антикорупційного суду передані в будь-які суди, мають бути негайно переправлені в антикорупційний суд. І лише антикорупційний суд справи по критеріях, які визначають підсудність, мається на увазі рівень чиновника, який обґрунтовано підозрюється в скоєнні корупційного злочину, або сума, яка дана у вигляді хабаря, або інші питання, обов’язково мають розглядатися новим створеним антикорупційним судом», - нагадав Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Глава держави зауважив, що тоді ця позиція викликала критику: «що нібито будуть перезавантаженні, точніше – перевантажені суди і ми їх засиплемо справами».

Петро Порошенко також нагадав, що тоді були відповідні висновки Венеційської комісії, зокрема пункт 35, де зазначалось про принцип – «з чистого аркуша» і комітет без будь-яких погоджень прийняв позицію, що він враховує таким чином цю рекомендацію.

«Яка позиція і ставлення Президента до цього? Вона не змінилась. Вона як була, що ми маємо всі справи передавати в антикорупційний суд, як була задекларована в моєму варіанті, так і залишається такою», - ще раз наголосив Глава держави.

«У Парламента є дуже ефективна можливість розглянути і приймати рішення. Парламент є незалежний орган, і будь-яке рішення Парламенту з цього приводу я буду сприймати і схвалювати. Підтримають вони позицію Президента – буду щасливий», - підкреслив він.

«Я вважаю, що антикорупційний суд має забирати до себе всі справи. І кількість справ на сьогоднішній день є дуже переконливою, що може це робити не лише на етапі апеляції, а й на етапі першої інстанції. Це можливо»,- сказав він.

Опубліковано в категорії Новини

^9190DE17FE5D00A74D03549CC1F83723628FC3619050695E61^pimgpsh_thumbnail_win_distr Спільно з органами місцевого самоврядування можливо врегулювати питання пільгового проїзду. Про це сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на зустрічі із представниками організацій і спілок учасників бойових дій, запропонувавши відповідний механізм.

Як пояснив очільник області, донедавна пільги на проїзд для визначених категорій населення надавали виняткового в безготівковій формі. Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня затверджено Порядок надання таких пільг також у готівковій формі, тобто їхню монетизацію. На виконання цього документу розроблено розпорядження обласної державної адміністрації щодо визначення розміру щомісячної готівкової виплати пільг із оплати проїзду. Її розраховували шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті в області на 30 поїздок. У результаті отримано суму в 60 грн. На думку представників організацій і спілок учасників бойових дій, такі новації обмежують їхні права. Вони вимагають скасування цієї постанови Кабміну.^3CC5A3C2CF98CF44D8149B526ECEC1607B34391910B420D9D5^pimgpsh_thumbnail_win_distr

– Враховуючи позицію учасників бойових дій, наразі ми пропонуємо механізм урегулювання цього питання на нашому рівні, допоки не буде рішень на центральному рівні, – сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення щодо збільшення кількості поїздок і розміру суми щомісячної готівкової виплати. Можливості допомоги нашим бійцям на місцях, завдяки децентралізації, є. Уже зараз на компенсацію пільгового перевезення по області передбачено майже 24 млн грн. Це зробили райони, міста (крім, до речі, міста Черкаси), об’єднані громади.

Відповідне звернення до органів місцевого самоврядування буде розглянуто на сесії обласної ради, що відбудеться 27 червня. Доти обласний керманич запропонував координаційним радам учасників АТО та ветеранів правоохоронних структур напрацювати пропозиції мінімальних сум щомісячної готівкової виплати в міському та міжміському транспорті.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 19 червня 2018, 14:11

Циганські сім'ї

depositphotos_154132958-stock-photo-family-portrait-of-a-cuban Інколи буває шкода, що у нас немає великої численної родини, де всі один одному допомагають, завжди підтримують і стоять горою один за одного. Однак приємно збиратися великою родиною за столом на свята, бачити рідні та близькі особи і знати, що в будь-який час до тебе прийдуть на допомогу.

Цигани по своїй суті є кочовиками, але в сучасному світі дуже рідко можна зустріти такі кочують з одного місця на інше, табори. У них не прийнято жити окремо і часто в одному місці проживають всі члени величезної циганської родини: бабусі, дідусі, сестри, брати, тітки і дядька.

У минулі часи, коли цигани збиралися в табір, весілля обговорювалися вже тоді, коли діти ще тільки починали ходити. Батьки повністю вирішували долі своїх дітей, і весілля-тоді вже була простою формальністю, загальним пишним святкуванням.

У циган існував звичай викрадення нареченої, але це було дуже небезпечне заняття, тому що в тому випадку, якщо наречений зможе забрати свою улюблену так далеко, щоб їх не зловили, тоді через певний час їх визнають чоловіком і дружиною. Якщо ж злодія цигана зловлять тоді вже не уникнути жорстокої розправи над сміливцем.

В даний час цей звичай збережений, але він здійснюється лише за згодою родичів і вважається лише додатковою грою, хоча виглядає все досить серйозно. Наречену саджають на баского коня і відвезли її в невідомому напрямку.

У деяких циганських сім'ях до цих батьки вирішують долю своїх дітей, і часто відбувається, що наречений і наречена бачать один одного тільки в день власного весілля. Вибір циганської нареченої визначається положенням її сім'ї, багатством, а також красою самої нареченої і її здатністю вести господарство.

Однак кохання у циган теж має місце бути, а любити цигани можуть жарко і довго. Сучасні цигани природно знайомляться, як і всі звичайні люди, можуть бути і змішані шлюби, але сімейні традиції та традиції циганського народу збереглися і в даний час.

В обов'язковому порядку проводиться сватання, коли батькам нареченої виплачують солідний викуп. Однак частина цього викупу потім все одно повертається молодятам як весільних подарунків.

Подарунків цигани звикли дарувати дуже багато і якщо ще врахувати шалений величезна кількість різних родичів, то можна сказати молодята будуть практично повністю забезпечені всім необхідним для сімейного життя. Під час сватання від нареченої потрібно всього лише її згода, більше від неї на той момент нічого не потрібно, все інше вже вирішують батьки.

Найграндіозніша подія - це циганське весілля. На весілля з'їжджаються всі родичі вітають молодят і дарують подарунки. Застілля є заключною частиною весілля, після чого молоді стають офіційно чоловіком та дружиною.

Для циганської дівчата головне вийти заміж незайманою. Цей факт встановлюється після шлюбної ночі, коли мати нареченої демонстративно виносить простирадла, забруднені кров'ю, на огляд всієї родини. Досі ні одна циганська дівчина не зганьбила свою сім'ю близькими відносинами з іншим чоловіком.

У циганській родині обидва подружжя є рівними, усі обов'язки розподіляються завжди порівну і зазвичай сім'ї циган дуже міцні. Між подружжям виникає взаємна повага, вони живуть душа в душу і виховують своїх численних дітей у любові й повазі до батьків і старшого покоління.

Якщо ж циганська дружина не справляється зі своїми обов'язками господині і матері, чоловік у праві вигнати з дому таку жінку, раз вона не здатна тримати на собі будинок. У свою чергу, дружина може поскаржитися на чоловіка чолі сім'ї, якщо чоловік піднімає на неї руку або веде себе негідно.

У будь-якому випадку, весілля для циган є дуже важливим моментом у житті. Після весілля молодята якийсь час можуть жити зі своїми батьками, але з часом обзаводяться власним житлом. Проте всі витрати, пов'язані з оплатою з купівлею житла для молодих беруть на себе батьки, а також повне облаштування будинку.

Цигани завжди раді появи дитини в сім'ї, навіть, незважаючи на те, що з появою кожного чергового немовляти витрати сім'ї збільшуються. Це ніколи не зупиняло циган, тому до дітей вони ставляться з любов'ю і дуже рідко карають своїх дітей. З самого раннього дитинства дітей починають привчати до праці і до суворої правди життя. У них виховують любов і повагу до традицій сім'ї і традиціям народу.

Фінансовими питаннями у циган зазвичай займається чоловік, будь-якими способами намагаючись заробити достатньо грошей для того, щоб сім'я ні в чому не потребувала. Однак і жінки теж намагаються бути корисними і заробляють на життя тим, чим можуть, а саме своїми здібностями, які передаються з покоління в покоління - таємниця ворожіння.

Циганки допомогли багатьом людям знайти свій шлях у житті або виправити своє життя і ті, хто зіткнувся з цією циганкою, ніколи не забудуть ту допомогу, яку вона надала.

Крім весілля сім'ї циган завжди збираються на свята разом, і за столом завжди збираються всі родичі, вважаючи навіть самих маленьких дітей. Зазначаються всі сімейні торжества, ювілеї, дні народження, а також всі традиційні свята. Вони святкуються в тому місці, де проживають цигани. Незважаючи на те, що застілля збираються досить часто, цигани п'ють дуже мало, побачити п'яного цигана велика рідкість.

Опубліковано в категорії Новини

^9525316672386FE2421D0049D207C094077F5B03E69CC50689^pimgpsh_thumbnail_win_distr Прямі міжбюджетні відносини, зростання власних доходів і безповоротна державна фінансова підтримка – об’єднані територіальні громади Черкащини вже живуть за новими правилами й працюють на свій достаток. Ті ж, хто зволікає з об’єднанням в ОТГ, може втратити доступні зараз переваги. На цьому наголосив заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань під час виступу на децентралізаційному форумі у Кропивницькому.

Перші територіальні громади запрацювали в області ще у 2015 році. Тоді вирішили об’єднатися Білозірська, Єрківська та Мокрокалигірська тергормади. Нині ж демонструють значне бюджетне зростання. Вони збільшили власні доходи у 3-9 разів. З урахуванням міжбюджетних трансфертів – у 13 разів.

На сьогодні у статусі ОТГ на Черкащині вже працюють 26 громад. Ще 4 – очікують на призначення виборів. Втім в області лишаються райони, де не діє жодна ОТГ. Зокрема у Монастирищенському, Христинівському, Драбівському, Чигиринському та Звенигородському. Тут постійно проводять відповідну роботу.

– Реформа з децентралізації йде і вже кожному очевидні її переваги, – каже Ярослав Березань. – Громади вже отримують кошти напряму, без посередництва обласних державних адміністрацій чи РДА. І це – чи не основна перевага реформи. Часто чую на сходках, що держава полишить селян сам на сам з їхніми проблемами. Давайте спочатку дослідимо, як формується бюджет села, його видатки і доходи. Після цього будь-які аргументи проти у селян зникають. Крім того, держава та міжнародні партнери постійно надають фінансування. Так, в область передбачено майже 100 млн грн національно-європейської підтримки. А це чималий ресурс. З ДФРР цьогоріч плануємо профінансувати 9 проектів ОТГ, тоді як минулоріч – 4. Ще 7,4 млн грн секторальної підтримки ЄС передбачено для Кам’янської ОТГ.

Торік Черкащина продемонструвала значний ривок з утворення ОТГ – плюс 20 громад-об’днавців та 5-те місце в Україні за темпами об’єднання. Цьому сприяла плідна співпраця «децентралізаційної команди» – профільного департаменту ОДА, Агенції регіонального розвитку, Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування, Асоціації міст України.

– Спільно проводимо навчання як для утворених, так і для перспективних ОТГ, – додає посадовець. – Організовуємо прес-тури та стаді-тури успішними практиками ОТГ. Вже втретє в цьому році проводитимемо форум «Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад», де спікерами виступають не теоретики, а практики - голови успішних ОТГ з усієї України. Раді будемо бачити представників і з інших областей. Іще одна наша спільна ініціатива – Майстерні співробітництва територіальних громад. У лютому-березні ми провели 5 кущових навчань по всій області. Результат – зареєстрований в Мінрегіоні договір співробітництва 2-х ОТГ та 1 сільради.

Серед інших переваг об’єднання, зауважує Ярослав Березань, – можливість самостійно вирішувати нагальні питання громади: відкриття ФАПу, ЦНАПу, переформатування школи, придбання техніки, використання земель, які нині передають у власність громадам, та ін.

– Громади вчаться приймати рішення на власну користь, – підсумовує Ярослав Григорович. – Не втомлююся наводити приклад нашої Білозірської ОТГ. Тут у відкритому ЦНАПі, окрім адмінпослуг, ще й видають паспорти у формі ID-картки та біометричні паспорти. Тобто громада працює на себе і для своїх громадян. Однак тим, хто зараз ще не об’днався, треба ухвалювати таке рішення швидше. Оскільки, як каже голова нашої показової Білозірської ОТГ, вони можуть не встигнути на цей потяг, у якому перші тергормади їдуть у купе, інші – плацкарті, а останні ризикують не втрапити й у загальний вагон.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3