Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: травня 2018
Вівторок, 29 травня 2018, 14:07

Відбулась координаційна нарада

IMG_319729.05.2018 голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко провела координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

В ході наради було розглянуто ряд важливих питань, зокрема, про забезпечення безпеки громадян та безперебійне функціонування об’єктів життєзабезпечення району під час святкування Дня Святої Трійці, про стан заборгованості по податкам і зборам та вжиті заходи щодо їх погашення, про завершення 2017/2018 навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах району (хід проведення ЗНО тощо), про ситуацію на полях району урожаю 2018 року по забезпеченню продовольчої безпеки в районі, щодо стану підписання Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги, про роботу щодо призначення (перерахунку) субсидій на оплату житлово – комунальних послуг згідно нового порядку тощо.

Під час проведення наради голова райдержадміністрації першочергово звернула особливу увагу на проведення ремонту автодоріг, обкошування узбіччя автомобільних доріг державного та місцевого значення в районі.

Керівники підрозділів звітувалися про виконані роботи та про плани роботи на наступний період. В.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації Тамара Чоловська звітувалася про перспективи виконання районного, місцевих бюджетів за травень та 5 місяців поточного року. Начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації Олександр Вовкотруб доповів про державну підтримку аграрного сектору району. Головний лікар Катеринопільської ЦПМСД  Олена Пироженко доповіла про хід підписання Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги, про хід впровадження у районі урядової програми «Доступні ліки». Щодо функціонування пришкільних таборів в районі (харчування, підвіз тощо), оздоровлення дітей влітку 2018 року (діти учасників АТО, багатодітних родин тощо) доповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко. Крім того, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко та начальник відділу культури Вікторія Цехмістренко доповіли про організацію проведення районних заходів до Дня захисту дітей.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини

bdzholy В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур. Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому.

Масова загибель бджіл може призвести до зникнення багатьох видів рослин, у тому числі сільськогосподарських, оскільки майже 80% з них запилюють медоносні бджоли.

Протягом останніх 3-5 років в Україні посівні площі під ріпак збільшуються, а відтак частіше застосовуються інсектициди. При цьому пестициди, якими обробляють поля проти шкідників, не вбивають бджіл, а роблять їх уразливими до кліщів та несприятливих факторів навколишнього середовища. Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними.

Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”, доповненням до “Переліку” та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди.

Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км від оброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.

Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння (в ранкові та вечірні години). Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити.

Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами.

Порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Опубліковано в категорії Новини

DSC1152 Протягом минулого року в області вдалося легалізувати 7 656 робочих місць. У результаті – сума надходжень єдиного внеску сягнула більше 12 млн грн. Про це повідомив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль у ході засідання міжвідомчої робочої групи щодо підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Розширене засідання відбулось за участі представників Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці, а також фахівців відповідних структур на місцях.

Активізація роботи з виявлення фактів використання праці неоформлених працівників, порушень законодавства про працю, дотримання страхувальниками Закону про мінімальну заробітну плату, покращення взаємодії на місцях – про це йшлося  під час робочої зустрічі.

Віталій Коваль зауважив, що в січні минулого  року зафіксували понад 15 тисяч застрахованих осіб, яким за умови повного робочого місяця та робочого часу роботодавці виплачували нижчу встановленого розміру зарплатню:

– Рік роботи міжвідомчої робочої групи, координація спільних дій органів Пенсійного фонду, фіскальної служби та Держпраці, робота місцевих органів влади в області дали змогу скоротити кількість таких осіб на майже 10 тисяч. Відтак, уже на кінець року 10 тисячам працівників підвищили заробітну плату в межах встановленої Законом та вищу.

Питання легалізації зайнятості населення – серед пріоритетних нині, сказав перший заступник. Від цього, між іншим, залежить і наповнення місцевих бюджетів. За словами посадовця, важливою в цій роботі є співпраця всіх органів – як влади та контролюючих структур, так і самих роботодавців.

Про офіційне оформлення трудових відносин, дотримання роботодавцями законодавства про працю, сплату страхових внесків інформували керівник Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник, також директор фінансово-економічного департаменту Пенсійного фонду України Тетяна Король, заступниця директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці Олена Коновалова та ін.

Довідково:

На Черкащині міжвідомча робоча група з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати створена відповідним розпорядженням ОДА від 24 січня 2017. Мета міжвідомчої робочої групи – забезпечити практичну реалізацію Урядових рішень щодо підвищення мінімальної заробітної палати з 1 січня 2017 року до 3200 грн, а на сьогодні – 3723 грн.

Опубліковано в категорії Новини

Цьогоріч 26 об’єднаних територіальних громад Черкащини отримають 46,8 млн грн субвенції на формування інфраструктури. Перші п’ять «інфраструктурних» проектів на ці кошти уже затвердила комісія при Мінрегіоні, говорить заступник очільника області Ярослав Березань.

Це проекти Жашківської ОТГ на 1,6 млн грн, Степанецької на 2,9 млн грн та Матусівської ОТГ на 1,7 млн грн проекти передбачають капітальний ремонт вулиць, закупівлю транспортних засобів спеціального призначення для комунального підприємства, а також придбання шкільного автобуса.

– На черзі – погодження й інших проектних заявок громад області, – говорить посадовець. – Вже погоджені проекти на 6,2 млн грн. Торік «інфраструктурну» субвенцію отримали шість ОТГ області. Тоді вони реалізували аж 30 проектів на майже 18 млн грн. Нині ж кількість втілених проектних заявок, певен, буде значно більшою. І кошти будуть спрямовані на вирішення саме тих проблемних питань, які найбільше турбують жителів конкретної громади.

Відзначимо, «інфраструктурна» субвенція призначається залежно від площі ОТГ та кількості тамтешнього населення. Найбільше цьогоріч цієї субвенції передбачено: Білозірській ОТГ – 3,3 млн грн, Паланській ОТГ – 3,2 млн грн, Набутівській  ОТГ – 3,1 млн грн, Іркліївській – 2,7 млн грн та Мліївській – 2,6 млн грн.

Опубліковано в категорії Новини

Черкащина долучається до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Нині профільна робоча група під головуванням заступника очільника облдержадміністрації Сергія Овчаренка розпочали роботу над Планом реалізації цієї стратегії саме в нашій області. Про те, як врахувати всі можливі колізії та максимально ефективно спрацювати на рівні Черкащини, говорили в ОДА під час семінару у формі селекторного зв’язку з керівництвом офісу уповноваженого Президента України з прав дитини.

Деінституалізація – це не закриття інтернатних закладів, як часто наголошують противники реформи. Це насамперед поступовий перехід від інституційної (інтернатної) системи догляду та виховання дітей, які мають батьків, не позбавлених батьківських прав, до системи, що здатна надавати підтримку дітям, їхнім сім’ям за місцем проживання у громадах, попереджаючи таким чином перебування дітей поза сімейним оточенням і забезпечуючи повернення дітей, які виховуються в закладах, у біологічну сім’ю, або, якщо це неможливо, у існуючі сімейні форми виховання, чи в умови, наближені до сімейних.

Про необхідність реформувати систему інституційного догляду дітей почали говорити вже давно. Втім Національну стратегію лише рік тому. Щоправда, робота із забезпечення права посиротілих дітей на виховання в родині, триває уже давно. Зараз в Україні та Черкащині зокрема діють такі альтернативні форми як опіка, піклування,  прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Для дітей, які потрапляють у складні життєві обставини, розпочато роботу із розвитку інституту патронатних сімей. На цей час в області 7 патронатних сімей. Це – найбільша кількість в Україні.

– Започаткована реформа – актуальна та доцільна, – каже Сергій Овчаренко. – І ми вже розпочали роботу з її упровадження на рівні області. Зараз взялися за розробку Плану упровадження національної стратегії. Аби його розробити, залучатимемо й освітян, фахівців галузі охорони здоров’я, соціального захисту, служби у справах дітей. Напрацьовуватимемо обласний документ робочою групою, яка створена при ОДА. Згодом винесемо його на розгляд нашого деп корпусу. Втім, не зважаючи на певний супротив, маємо розуміти, що цю роботу ми проводимо для дітей у першу чергу.

Реформування системи інституційного догляду відбуватиметься не за один рік, додав посадовець. Це – тривалий процес з постійними уточненнями та корективами.

Про деінституалізацію і питаннях та відповідях читайте ТУТ (http://ck-oda.gov.ua/pro-deinstytutsializatsiyu-v-zapytannyah-ta-vidpovidyah/)

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 29 травня 2018, 10:48

Реєструйте мопеди й мотоцикли!

8c3f3f9bcf75f9e623318a024f03bb64 З потеплінням кількість двохколісних транспортних засобів збільшується. Актуальним стає питання їх реєстрації. Сезонний фактор тут  помітний, хоча, стверджують у територіальних сервісних центрах МВС області, громадяни поки що не проявляють достатньої активності, аби користування  мототранспортом відповідало вимогам законодавства. Нагадуємо, що мототранспорт повинен мати державний номерний знак, а керувати ним можна за наявності  посвідчення водія відповідної категорії та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Відсутність цих документів — однозначна підстава для адміністративної відповідальності.

Ото ж, подбайте про те, аби почувати себе законослухняним учасником дорожнього руху.

Посвідчення водія можна отримати після проходження навчання в автошколі, де здійснюють підготовку категорій А; А1; В1 (обрати акредитовану автошколу можна за допомогою спеціальної мапи) та після здачі теоретичного і практичного іспитів у будь-якому територіальному сервісному центрі МВС (для підготовки до іспитів можна скористатись   та ознайомитись з білетами теоретичного іспиту) та онлайн-тренажером

Категорії, які відповідають типам мототранспорту:

  • «А1» – мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
  • «А» – мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
  • «В1» – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.

Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.

Завуважимо, якщо громадянин вже має посвідчення водія з категорією, що дозволяє керувати легковим автомобілем, теоретичний іспит на знання ПДР для відкриття категорій А; А1; В1 складати не потрібно. Необхідно здати лише практичний іспит з водіння мототранспортом.

Реєстрація транспортного засобу проводиться у будь-якому територіальному сервісному центру МВС, де видається свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки. (Перелік необхідних документів на сайті сервісних центрів МВС).

Опубліковано в категорії Новини

30581722_2055207924520710_4189762849473560576_nВідкритий електронний реєстр підприємств-боржників з виплати зарплати запустило Міністерство юстиції України. До нього увійшло й 19 підприємств Черкаської області.

Нагадаємо, що з 2 квітня Мін’юст посилив роботу з примусового стягнення заборгованості по заробітній платі, запровадивши по всій Україні роботу регіональних штабів, робочих та мобільних груп.

Крім того, днями запрацював реєстр підприємств-боржників. Його можна знайти за посиланням: erb.minjust.gov.ua. Серед найбільших боржників Черкащини – СУБ «Митниця», ПАТ «АЗОТ», КП «Центр адміністрування та моніторингу», КП «Аеропорт Черкаси», «ДП Черкаське монтажне управління».

– До реєстру увійшли підприємства різних форм власності та з різною заборгованістю. Відтепер кожен охочий може перевірити, чи сплачує конкретне підприємство зарплату своїм працівникам. Це може бути актуально і для бізнесменів, яким потрібно, наприклад, визначитися щодо співробітництва з тим чи іншим підприємством, і для звичайних людей, які хочуть влаштуватися на роботу й можуть оцінити наскільки добросовісно роботодавець ставиться до зобов’язань перед своїми працівниками, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Станом на сьогодні заборгованість підприємств області із зарплати за виконавчими документами становить 2,7 млн грн. З початку року Державною виконавчою службою Черкащини було стягнуто 3 млн грн боргів із зарплат.

Загалом по Україні органами юстиції цього року стягнуто майже 170 млн грн боргів з виплати заробітної плати на користь близько 13 тис. працівників. У квітні середньомісячний показник стягнень ДВС збільшився на 68%. Збільшується також і кількість надходжень нових виконавчих проваджень, що свідчить про підвищення довіри людей до ДВС, яка з’явилася завдяки успішності перших тижнів кампанії зі стягнення заборгованості по зарплаті.

Опубліковано в категорії Новини

19 травня 2018 року у м.Городище відбулися фінальні змагання обласної  Спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад, у якій взяла участь збірна команда Катеринопільського району.

Господарі подбали, щоб головне спортивне свято представників органів місцевого самоврядування пройшло на високому організаційному рівні.

Право виступити у фіналі  було надано 19 командам сформованим із депутатів всіх рівнів.

На початку всі команди зібралися на центральному стадіоні, де відбулося традиційне проходження колоною і шикування. Голова оргкомітету, голова обласної ради Олександр Вельбівець привітав учасників фіналу та оголосив змагання відкритими.

За давньою українською традицією господарі вручили командам короваї.

Депутатів-спортсменів також привітали начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Максим Зеленський та співголова оргкомітету спартакіади, директор обласного фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" Юрій Мрачковський.

Учасники змагалися з п’яти видів спорту: настільного тенісу, шашок, шахів, волейболу та міні-футболу.

Суддівська колегія оперативно підбила підсумки. Трійка призерів у загальнокомандному заліку розташувалася таким чином: перше місце у команди депутатів Лисянського району, друге – в команди Чорнобаївщини, третя сходинка дісталася депутатам Уманського району.  Збірна команда Катеринопільського району набрала 337 очків та посіла 9 місце.

Підсумовуючи проведення цих обласних змагань, голова обласної ради підкреслив, що депутати всіх рівнів власним прикладом продемонстрували, що можуть, незважаючи на різні політичні погляди, єднатися для вирішення різних завдань у житті своїх громад. Одним із таких об’єднуючих факторів є спорт і такі заходи треба проводити і в подальшому.

Голова районної ради подякував учасникам, які відстоювали перемогу району та         спонсорам змагань  Коліснику С.М., Вовкотрубу М.В. та Кармаліті О.О.

 

Виконавчий апарат районної ради

Опубліковано в категорії Новини

^54792337E7E7C7D488C50C5CE4FE5FC18119CD1917946C1B6F^pimgpsh_fullsize_distr Розвиток і підтримка малого та середнього підприємництва на Черкащині – серед основних пріоритетів обласної влади. На цьому наголосив заступник очільника ОДА Ярослав Березань під час свого виступу на І Міжвідомчій конференції з питань регіонального розвитку під головуванням першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди.

Курс на підтримку та розвиток саме малого та середнього підприємництва в області взяли минулоріч. Саме тоді спільно з партнерами розробили Стратегію розвитку МСП на 2017-2020 роки. Такий стратегічний документ для області – другий на всю країну.

Ще півроку працювали над Планом реалізації. До цієї роботи залучили понад 200 представників черкаського бізнесу, аби повною мірою врахувати їхні потреби й мати розуміння актуальні напрямку розвитку області у цій галузі.

– Зараз усе більшої актуальності набуває питання відтоку людського капіталу за кордон і, як наслідок, нестачі кваліфікованих кадрів тут, у нас, – каже посадовець. – І часто чинник заробітної плати не завжди є вирішальним, коли людина приймає рішення про виїзд закордон. Професійна реалізація та успішність людини чи членів її родини відіграють важливу роль. Якщо цього немає, то люди шукають інші варіанти вже поза Україною. Тож саме як відповідь на питання: «Що робити, аби залишити професіоналів в країні?», ми вирішили робити ставку на розвиток малого та середнього підприємництва.

У План реалізації в області заклали навчання та підготовку людей, які вже ведуть власну справу, та тих, хто прагне розпочати бізнес. У березні-квітні цього року на Черкащині спільно з Агенцією регіонального розвитку та Фондом Василя Хмельницького K-fund запустили проект «Школа малого та середнього підприємництва».

– Це вперше в Україні, коли з обласного бюджету було профінансовано навчання не пов’язане з державною службою, – зазначає Ярослав Березань. – За три тижні ми отримали понад 70 заявок на участь, захистили по завершенню курсу свої бізнес-плани більше 30 слухачів. І там були дійсно цікавій й непересічні ідеї. Зараз маємо велику кількість бажаючих пройти бізнес-навчання. Тож організовуватимемо Школу МСП і надалі. Водночас плануємо відкриття освітньо-просвітницького порталу для підприємців.

Відзначимо, на цей перший в Україні освітній курс для підприємців спрямували 109 тисяч гривень бюджетних коштів. Слухачі сплачували за навчання по тисячі гривень. Отримані від такого навчання результати можна цілком обрахувати. Так, з вкладеної тисячі гривень на кожну людину область матиме понад 3,5 тисяч гривень податків.

Окрім знань, на Черкащині напрацьовують і можливості для ведення малого та середнього бізнесу. Приміром, цьогоріч в області реалізовуватимуть проект коштом ЄС з облаштування Кам’янського каньойону. Його вартість сягає 7 млн грн.

– Ніби й невеликий локальний проект, але він дає чимало вигод, – наголошує заступник. – Адже де туризм, там і можливості для ведення бізнесу. У Кам’янському каньйоні, за проектом, побудують парковки, місця для кемпінгу. Цим займатиметься насамперед малий та середній бізнес. Переконані, ми не повинні створювати робочі місця. Бо кожне створене нами робоче місце – це додаткове навантаження на бюджет. Повинні створювати умови для відкриття нового та розширення існуючого бізнесу.

Опубліковано в категорії Новини

Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003, починаючи з 2003 року традиційно в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана, що стала «наріжним каменем Європейської федерації». Адже завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Відповідно у День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Саме тому, 17 травня біля Катеринопільського ліцею відбувся захід, присвячений Дню Європи в Україні та Дню вишиванки, на якому відбулося урочисте підняття прапорів України та Європейського союзу.

IMG_6722IMG_6713

Під час заходу гостей порадував святковий концерт за участю молодіжних колективів та виступів учнів шкіл селища.

IMG_3193

Крім того, цього ж дня, 17 травня, на велике церковне свято Вознесіння Господнє на кладовищах смт Єрки відбуваються поминальні дні. В цей день проходить молебень та покладання квітів і вінків з метою вшанування пам’яті померлим. В зв’язку з цим заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига поклала квіти до могил загиблих учасників АТО: Сергія Бохонька, Руслана Бобурова та Віталія Чумака.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3