Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: травня 2018

19 травня 2018 року у м.Городище відбулися фінальні змагання обласної  Спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад, у якій взяла участь збірна команда Катеринопільського району.

Господарі подбали, щоб головне спортивне свято представників органів місцевого самоврядування пройшло на високому організаційному рівні.

Право виступити у фіналі  було надано 19 командам сформованим із депутатів всіх рівнів.

На початку всі команди зібралися на центральному стадіоні, де відбулося традиційне проходження колоною і шикування. Голова оргкомітету, голова обласної ради Олександр Вельбівець привітав учасників фіналу та оголосив змагання відкритими.

За давньою українською традицією господарі вручили командам короваї.

Депутатів-спортсменів також привітали начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Максим Зеленський та співголова оргкомітету спартакіади, директор обласного фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" Юрій Мрачковський.

Учасники змагалися з п’яти видів спорту: настільного тенісу, шашок, шахів, волейболу та міні-футболу.

Суддівська колегія оперативно підбила підсумки. Трійка призерів у загальнокомандному заліку розташувалася таким чином: перше місце у команди депутатів Лисянського району, друге – в команди Чорнобаївщини, третя сходинка дісталася депутатам Уманського району.  Збірна команда Катеринопільського району набрала 337 очків та посіла 9 місце.

Підсумовуючи проведення цих обласних змагань, голова обласної ради підкреслив, що депутати всіх рівнів власним прикладом продемонстрували, що можуть, незважаючи на різні політичні погляди, єднатися для вирішення різних завдань у житті своїх громад. Одним із таких об’єднуючих факторів є спорт і такі заходи треба проводити і в подальшому.

Голова районної ради подякував учасникам, які відстоювали перемогу району та         спонсорам змагань  Коліснику С.М., Вовкотрубу М.В. та Кармаліті О.О.

 

Виконавчий апарат районної ради

Опубліковано в категорії Новини

^54792337E7E7C7D488C50C5CE4FE5FC18119CD1917946C1B6F^pimgpsh_fullsize_distr Розвиток і підтримка малого та середнього підприємництва на Черкащині – серед основних пріоритетів обласної влади. На цьому наголосив заступник очільника ОДА Ярослав Березань під час свого виступу на І Міжвідомчій конференції з питань регіонального розвитку під головуванням першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди.

Курс на підтримку та розвиток саме малого та середнього підприємництва в області взяли минулоріч. Саме тоді спільно з партнерами розробили Стратегію розвитку МСП на 2017-2020 роки. Такий стратегічний документ для області – другий на всю країну.

Ще півроку працювали над Планом реалізації. До цієї роботи залучили понад 200 представників черкаського бізнесу, аби повною мірою врахувати їхні потреби й мати розуміння актуальні напрямку розвитку області у цій галузі.

– Зараз усе більшої актуальності набуває питання відтоку людського капіталу за кордон і, як наслідок, нестачі кваліфікованих кадрів тут, у нас, – каже посадовець. – І часто чинник заробітної плати не завжди є вирішальним, коли людина приймає рішення про виїзд закордон. Професійна реалізація та успішність людини чи членів її родини відіграють важливу роль. Якщо цього немає, то люди шукають інші варіанти вже поза Україною. Тож саме як відповідь на питання: «Що робити, аби залишити професіоналів в країні?», ми вирішили робити ставку на розвиток малого та середнього підприємництва.

У План реалізації в області заклали навчання та підготовку людей, які вже ведуть власну справу, та тих, хто прагне розпочати бізнес. У березні-квітні цього року на Черкащині спільно з Агенцією регіонального розвитку та Фондом Василя Хмельницького K-fund запустили проект «Школа малого та середнього підприємництва».

– Це вперше в Україні, коли з обласного бюджету було профінансовано навчання не пов’язане з державною службою, – зазначає Ярослав Березань. – За три тижні ми отримали понад 70 заявок на участь, захистили по завершенню курсу свої бізнес-плани більше 30 слухачів. І там були дійсно цікавій й непересічні ідеї. Зараз маємо велику кількість бажаючих пройти бізнес-навчання. Тож організовуватимемо Школу МСП і надалі. Водночас плануємо відкриття освітньо-просвітницького порталу для підприємців.

Відзначимо, на цей перший в Україні освітній курс для підприємців спрямували 109 тисяч гривень бюджетних коштів. Слухачі сплачували за навчання по тисячі гривень. Отримані від такого навчання результати можна цілком обрахувати. Так, з вкладеної тисячі гривень на кожну людину область матиме понад 3,5 тисяч гривень податків.

Окрім знань, на Черкащині напрацьовують і можливості для ведення малого та середнього бізнесу. Приміром, цьогоріч в області реалізовуватимуть проект коштом ЄС з облаштування Кам’янського каньойону. Його вартість сягає 7 млн грн.

– Ніби й невеликий локальний проект, але він дає чимало вигод, – наголошує заступник. – Адже де туризм, там і можливості для ведення бізнесу. У Кам’янському каньйоні, за проектом, побудують парковки, місця для кемпінгу. Цим займатиметься насамперед малий та середній бізнес. Переконані, ми не повинні створювати робочі місця. Бо кожне створене нами робоче місце – це додаткове навантаження на бюджет. Повинні створювати умови для відкриття нового та розширення існуючого бізнесу.

Опубліковано в категорії Новини

Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003, починаючи з 2003 року традиційно в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана, що стала «наріжним каменем Європейської федерації». Адже завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Відповідно у День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Саме тому, 17 травня біля Катеринопільського ліцею відбувся захід, присвячений Дню Європи в Україні та Дню вишиванки, на якому відбулося урочисте підняття прапорів України та Європейського союзу.

IMG_6722IMG_6713

Під час заходу гостей порадував святковий концерт за участю молодіжних колективів та виступів учнів шкіл селища.

IMG_3193

Крім того, цього ж дня, 17 травня, на велике церковне свято Вознесіння Господнє на кладовищах смт Єрки відбуваються поминальні дні. В цей день проходить молебень та покладання квітів і вінків з метою вшанування пам’яті померлим. В зв’язку з цим заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига поклала квіти до могил загиблих учасників АТО: Сергія Бохонька, Руслана Бобурова та Віталія Чумака.

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0902 Сімдесят старшокласників із усієї області отримали відзнаки «Відмінник Захисту Вітчизни». Вони найкраще серед однолітків опанували військово-патріотичну підготовку.

Відзнаки школярам вручали голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та військовослужбовці. Уже за традицією це відбувалося на плацу в Навчальному центрі Держприкордонслужби України.

– За три роки «відмінниками захисту Вітчизни» вже стали понад 300 школярів, – сказав очільник області Юрій Ткаченко. – І видно, що для них ця відзнака цінна. Саме цього ми й хотіли, започатковуючи її. Будьмо відвертими: до 2014 року цей шкільний предмет не був актуальним. У багатьох школах не було навіть потрібного оснащення. Тому ми крок за кроком створюємо необхідні умови: починаючи від обладнання та завершуючи інтерактивними тирами. Усе це важливо, коли ми говоримо про безпеку нашої країни.

Нагадаємо, відзнаку «Відмінник Захисту Вітчизни» на Черкащині вручають із 2015 року за ініціативи голови ОДА Юрія Ткаченка. Її дизайн розробив школяр із Городищини Артем Бабич.

Опубліковано в категорії Новини
  • EFM_0079 про об'єднання громад

На Черкащині вже створено 26 об’єднаних територіальних громад. Нині робочі групи працюють у низці районів. Ми вже спрямували 2 звернення до Центрвиборчкому про призначення перших виборів у громадах. Окрім того, надали 3 висновки про приєднання нових громад до вже створених об’єднань.

Думаю, ви теж усе частіше бачите повідомлення про сходки сіл – жителі активно визначаються, з ким їм буде краще. Тут я вдячний колегам із Центру розвитку місцевого самоврядування, які нам активно допомагають у комунікації із громадами.

Ми впроваджуємо цю реформу, дотримуючись її духу, тобто добровільності. Об'єднати – не питання, натомість куди важливіше розуміти, як діяти далі. Тому ми створили унікальний інструмент – Агенцію регіонального розвитку, що тісно співпрацює з регіональним центром розвитку місцевого самоврядування. Результат – запущений процес ефективного планування розвитку територій, розроблення стратегій розвитку із залученням жителів громад. Бо нам потрібні конкурентоспроможні та фінансово самодостатні громади, де будуть центри з надання адмінпослуг, центри безпеки тощо, тобто вся належна інфраструктура.

  • про відповідальність

Однією із вигод децентралізації є передання фінансового ресурсу з центру на місця. Громади поступово вчаться ним відповідально й ефективно розпоряджатися. Ми регулярно проводимо навчання, семінари, стаді-тури для працівників ОТГ. Також готові консультувати в питаннях підготовки їхніх проектів регіонального розвитку, формування бюджетів тощо.

Спроможна громада стоїть на «трьох китах»: кадри, бюджет та інфраструктура. Причому кадри – на першому місці. Адже людський капітал є головним фактором успіху будь-якої громади. Саме від управлінської команди залежить, наскільки якісно будуть розроблені, а в подальшому успішно реалізовані стратегії розвитку громад. А отже, люди наочно переконаються у всіх вигодах об'єднання.

  • про вибір

Громадам, які нині в роздумах (об’єднуватися чи ні, з ким саме, коли тощо), раджу керутися лише фактами та досвідом тих, хто вже об’єднався. Якщо на початку ми по суті на пальцях розповідали, що буде від об'єднання, то зараз навіть у цьому наша участь зведена до мінімуму. Беріть актив – і їдьте у вже створені ОТГ, дивіться самі.

Далі – керуйтеся лише цифрами. І знайте: кожен день громада втрачає ресурс і можливості, поки в роздумах. Лише один приклад: Чигиринський район. Якби там уже були створені ОТГ, то район додатково отримав би на розвиток понад 40 млн грн. Цим ресурсом громади розпоряджалися б самостійно: без мене, керівника району чи ще когось. І як сказав Президент України на нещодавній нараді, зрештою тим, хто не зможе об’єднатися знизу, рано чи пізно допоможуть зверху. А зараз – усі козирі у громад.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 15 травня 2018, 12:03

Відбулась координаційна нарада

IMG_319215.05.2018 голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко провела координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

В ході наради було розглянуто ряд важливих питань, зокрема, про хід виконання завдання по укладанню громадянами району контрактів на військову службу в Збройні Сили України в 2 кварталі 2018 року; про хід проведення весняного призову громадян України на строкову військову службу; щодо підготовки до завершення навчального року з загальноосвітніх навчальних закладах району;  про роботу лікарів ЦПМСД щодо підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги; про фінансове забезпечення роботи ЦПМС у 2018 році; щодо працевлаштування агроформуваннями району спеціалістів для проведення комплексу весняно - польових робіт; про залучення безробітних до громадських робіт з наведення належного благоустрою в населених пунктах району; щодо видачі ліків постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи; про роботу щодо призначення (перерахунку) субсидій на оплату житлово – комунальних послуг згідно нового порядку, про ліквідацію та профілактичні заходи щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі та ін.

Під час проведення наради керівники підрозділів звітувалися про виконані роботи та про плани роботи на наступний період.

В.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації Тамара Чоловська звітувалася про перспективи виконання районного, місцевих бюджетів за травень та 5 місяців поточного року.

Начальник Катеринопільського відділення Звенигородської ОДПІ Вікторія Стоколос інформувала про оподаткування вихідців – одноосібників району за 2017 рік та повідомила, що на  сьогодні вже подано 458 декларацій.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Ірина Міненко доповіла про завершення навчального року, підготовку до ЗНО  та реформування освітньої галузі.

Начальник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області Руслан Слободяник доповів, що за останні 2 тижні в районі трапилося 2 пожежі, внаслідок однієї з них в с. Бродецьке було знищено 1 га лісової підстілки.

Начальник відділу культури Вікторія Цехмістренко та директор ДЮСШ «Колос» Володимир Король доповіли про проведені та заплановані заходи відповідно в галузях культури та  спорту в травні поточного року.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 15 травня 2018, 14:12

Шановні катеринопільчани!

Без-имени-2

Запрошуємо Вас приєднатися

до Всесвітнього дня вишиванки!

Свято запрошує кожного громадянина-українця до абсолютно простого вчинку – одягнути вишиванку і в ній піти на роботу, на навчання…!
Люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Підтримайте цю чудову ініціативу – одягніть вишиванку 17 ТРАВНЯ!

ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа аааааааааааааааааааааааааааааааааааа аааааааааааааа Райдержадміністрація

 

 

263267_1

Опубліковано в категорії Новини

3Райони перевірять на впровадження програми інформатизації в закладах охорони здоров'я. Про це на координаційній нараді в ОДА сказав очільник області.

Як наголосив Юрій Ткаченко, на Черкащині діє програма інформатизації сфери охорони здоров’я області на 2015 – 2020 роки.

– Інформатизація – це нова якість обслуговування пацієнтів і важливий захід у межах реформи медицини, – сказав голова ОДА. – Автоматизована система супроводу пацієнтів (тобто електронна черга, електронні картки пацієнтів тощо) вже впроваджена в Золотоніському районі. І це вдала практика. Інші райони повинні були передбачити в бюджеті потрібні кошти на інформатизацію своїх закладів охорони здоров'я, мати чіткий план поетапного під’єднання до системи, бо це один із пріоритетів галузі. І ми перевіримо, як його втілюють у життя.

Нагадаємо, першопрохідцем у запровадженні автоматизованої системи супроводу пацієнтів на Черкащині став обласний кардіоцентр.

Опубліковано в категорії Новини

Усі проекти на дорожні ремонти мають бути готові до кінця тижня. Таке доручення місцевим керівникам дав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на координаційній нараді.1

Очільник області невдоволений темпами проектно-кошторисних робіт. Ідеться про дороги місцевого значення та комунальної власності, що ремонтуватимуть державним коштом. Як приклад, Юрій Ткаченко навів ситуацію з дорогою Золотоноша – Умань (у межах Сміли). Із Дорожнього фонду на її ремонт спрямують близько 24 млн грн. Однак проектно-кошторисна документація досі не готова.

– І мене дивує позиція міської влади Сміли, що зволікає з цим питанням, – сказав голова ОДА. – Дорога розбита вщент, а проекту досі немає. Я дав доручення всім місцевим керівникам завершити проектні роботи на цьому тижні. Кожен голова райдержадміністрації відзвітує за фактом і з відповідним реагуванням. Не буде проектів і об’єктивних причин – будуть дисциплінарні стягнення.

Нагадаємо, від початку року за ініціативи Президента й Уряду свою роботу розпочав Дорожній фонд. Уперше автошляхова галузь отримала гарантоване державою фінансування. Віднині за дороги державного значення відповідає Служба автомобільних доріг області, місцевого значення – обласна державна адміністрація. За комунальні ж автошляхи, тобто в межах міст і сіл, відповідає, як і раніше, місцева влада.

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 11 травня 2018, 14:57

Всесвітній день медсестер

IMG_6567

12 травня відзначатимуть своє професійне свято – Всесвітній день медсестер ті, хто присвятив себе благородній справі – турботі про життя і здоров’я людини. Тож напередодні свята відбулися урочистості для медичних сестер центральної районної лікарні, центру первинної медико-санітарної допомоги.

З цієї нагоди  голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко привітала присутніх, висловила слова вдячності та поваги за їхню клопітку і благородну працю та взяла участь у суботнику з висаджування троянд у клумбах на території лікарні.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2