Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: квітня 2018

20 квітня 2018 року під головування голови районної державної адміністрації Ольги Ніколенко було проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі – комісія) стосовно руйнування опорної стіни мостового переїзду через р. Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль (Катеринопільського району, Черкаської області) та Кальниболота (Новоархангельського району, Кіровоградської області).

На засіданні Олена Стеценко, сільський голова с. Ямпіль, повідомила, що між селами Ямпіль (Катеринопільського району, Черкаської області) та Кальниболота (Новоархангельського району, Кіровоградської області) розташований міст через річку Велика Вись довжиною 9м та шириною 6м. Внаслідок підняття рівня води під час весняного паводку 2018 року зі сторони с. Ямпіль було зруйновано опорну стіну з бутованого каменю, яка підтримувала автодорожнє полотно мосту. На даний час під асфальтним  покриттям утворилась пустота довжиною близько 2 м та глибиною більше 5м, що становить небезпеку для руху транспорту та громадян через даний міст.

Морозюк Михайло, керівник ПП «Регіон Плюс», повідомив, що для будівництва опорної стіни та відновлення транспортного сполучення потрібно провести експертизу та замовити проектно-кошторисну документацію в організації, яка має на це відповідну ліцензію.

За результатами засідання комісії прийнято відповідні рішення.

Протокол засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій додається.

IMG-8b49f0e92e8b275f12f1850a97abdc9c-V IMG-cc730ede9be8de672ebb3cbc065dbdc4-V

Опубліковано в категорії Новини

27 квітня  2018 року відбулося засідання позачергової сімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, заступник голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови.

Передувала сесії робота профільних постійних комісій та президії районної ради, під час яких були розглянуті та вивчені всі питання порядку денного.

Першим питанням засідання було  розглянуто  план реалізації стратегічного плану розвитку Катеринопільського району на 2018-2020 роки  Заступник начальника управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації - Мирослава Тищенко у своєму виступі зазначила, що Стратегічний план забезпечує системний та комплексний підхід з метою ефективного використання наявного потенціалу для подальшого розвитку району. Стратегія визначає стратегічні, операційні цілі та завдання щодо соціально-економічного розвитку Катеринопільського району. План був підготовлений задля досягнення стабільного зростання якості життя населення району на основі збалансованого та узгодженого розвитку регіональної економіки, базованої на інноваціях, ощадливому ставленні до природного середовища, а також з урахуванням стратегічних інтересів держави.

Далі депутатами схвалено програму розвитку Катеринопільського районного центру   первинної медико-санітарної допомоги  на 2018-2020 роки, яку представила головний лікар центру – Олена Пироженко. В  своїй доповіді вона наголосила, що з 1 січня 2018 року в Україні стартувала реформа охорони здоров'я і розпочалася вона з реформування первинної галузі медицини. На сьогодні якісне медичне обслуговування потребує значного покращення направленого на: кадрове забезпечення, матеріально - технічне оснащення, проведення капітальних ремонтних робіт, забезпечення автотранспортом впровадження електронної системи охорони здоров’я необхідно вирішити питання забезпечення закладів первинної допомоги комп’ютерною технікою, медичною інформаційною системою, підключенням до мережі Інтернет (швидкісний Інтернет); придбання службового житла для сімейного лікаря.

Під час розгляду наступних питань народні обранці звернулись до  директора ТОВ “Катеринопільський елеватор”  щодо  допомоги у вирішенні питання виділення коштів  на здійснення заходів інформатизації  Катеринопільського центру первинної медико-санітарної допомоги. Також депутати районної ради звернулись до депутатів Черкаської обласної ради  Коваленка О.А., Морозюка М.О., Футими А.Ф. щодо співфінансування впровадження медичної реформи в Катеринопільському районі та поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів, а також придбання шкільного автобуса для підвезення учасників освітнього процесу.

На сесії внесено зміни до програми профілактики злочинності в Катеринопільському районі на 2016-2020 роки.

Особливої уваги у депутатів викликали питання затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надані  в оренду, так як депутатів  цікавило, чи всі учасники АТО отримали нотаріальну згоду про надання земельних ділянок згідно законодавства. Також вони цікавились чи збільшилась орендна плата за землю та на скільки, адже це надходження до бюджетів. Після обговорення всіх нюансів рішення були прийняті.

Решта розглянутих на сесії питань знайшли підтримку депутатів районної ради у схваленні відповідних рішень.

Головуючим сесії була надана можливість всім депутатам районної ради виступи та зробити оголошення. Наприкінці засідання депутати та запрошені обговорили болюче питання оптимізації закладів освіти, яке має бути розглянуте на наступній сесії районної ради, обмінялися думками і пропозиціями з цього приводу.

Виконавчий апарат районної ради

Опубліковано в категорії Новини

В ніч на 26 квітня 1986 року сталася жахлива аварія за всю історію ядерної енергетики на Чорнобильській атомній електростанції. На четвертому енергоблоці електростанції прогримів потужний вибух, який повністю зруйнував реактор і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Тисячі загиблих, тисячі тих, хто ліквідовував наслідки аварії, втратили своє здоров’я — така страшна ціна Чорнобильської трагедії. Ось уже 32 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й…

26 квітня 2018 року біля Пам’ятного знака „Жертвам Чорнобильської катастрофи” відбувся мітинг – реквієм з нагоди 32-ї річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

До Пам’ятного знаку прийшли учасники ліквідації аварії, представники районної влади: заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига, голова районної ради Віталій Верета, керівник апарату райдержадміністрації Костянтин Кисіль, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, представники громадських і політичних організацій, учні шкіл, мешканці селища.

Зворушливо звучали сумні рядки віршів у виконанні Анни Бондаренко «Героям Чорнобиля» та Ангеліни Сафтенко «Дзвін Чорнобиля».

Пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання.

До Пам’ятного знаку були покладені вінки та живі квіти.

IMG_3158IMG_3159IMG_3165 IMG_3167 IMG_3169 IMG_3171 IMG_3176IMG_3173

Опубліковано в категорії Новини

93c9a2fde262c82edd8a0bac9a1099f3_1524226328_extra_large Президент Петро Порошенко наголошує на важливості збереження життя військових, бо, на жаль, Україна втрачає українських героїв. Президент зазначив, що 17 квітня від пострілу снайпера загинув боєць 24-ї окремої механізованої бригади, львів’янин Михайло Шозда. Присутні вшанували пам'ять загиблих українських героїв.

«Саме тому так важливо для нас розвивати співробітництво з нашими партнерами, укріплювати нашу армію, давати нове оснащення. Сьогодні пішли перші антиснайперські комплекси, які є дуже сучасними, дуже далекобійними. Як тільки вони дізналися, що в тих районах – біля Авдіївки, Широкиного – розміщуються ці комплекси, одразу ж інтенсивність снайперського вогню була значно менша», - розповів Глава держави під час робочої поїздки до Львівської області

«Ми не будемо економити на українській армії і на українських Збройних Силах», - додав Президент. Глава держави з приємністю зауважив, що декілька днів тому авторитетне міжнародне видання визнало українську армію такою, що входить до 30-ки найкращих збройних сил світу. «І суттєво кожен рік підвищують своє місце», - сказав Президент.

Водночас, Петро Порошенко підкреслив, що зміцнення обороноздатності держави включає не лише закупівлю озброєння для захисту української землі і воїнів, але і будівництво комфортних умов проживання для військових. За його словами, вже завершено тендери на зведення 77 гуртожитків і нині починається будівництво. Президент зауважив, що військові жили в наметах і в таборах, а сьогодні вони розміщуються у комфортних кімнатах, розрахованих на 5 контрактників.

«Я сам служив в армії, в мене була кімната на 120 осіб. І це називалася тоді казарма. І подивіться, як зараз кардинально змінюється держава», - зазначив Глава держави.

«Ключове, за що ми маємо з вами боротися – це за українську незалежність, 100 років якої ми відзначаємо цього року. Ми не святкуємо ювілей, ми її зараз будуємо. Бо українська армія – це українська незалежність», - наголосив Петро Порошенко.

Президент додав, що вагомими частинами української незалежності також є запроваджені квоти на українську мову на телебаченні, відновлення українського кінематографу, примирення воїнів УПА з воїнами Червоної армії, освітня реформа. Нині проводиться робота над створенням Єдиної Помісної Православної Церкви.

Опубліковано в категорії Новини

5ad86776b4724566969888Використовувати владні повноваження задля вимоги хабарів у чесних підприємців – це злочин проти держави. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з регіональними ЗМІ.

«Я поважаю підприємців, які роблять свою справу. Я зневажаю тих, хто, користуючись владними повноваженнями, змушує людей платити мзду. Це державний рекет, - сказав Володимир Гройсман. - Нам важко, треба заробляти кошти. Але якщо хтось при цьому паразитує – це злочин. Ми намагаємося протидіяти цьому».

Глава Уряду наголосив, що одним з кроків такої протидії є подальша глибока дерегуляція.

Опубліковано в категорії Новини
DSC08659-1
  • про дорожню реформу

Нині отримую прогнозовано найбільше запитань від черкащан про ремонт доріг. Чому прогнозовано? Тому що десятиліттями питання дорожньої інфраструктури не було у пріоритеті. Хронічне недофінансування ремонтної кампанії з року в рік, зростання інтенсивності руху транспорту, вантажівки «під зав’язку» – усе це призвело до руйнації наших доріг.

Водночас від початку року за ініціативи Президента й Уряду свою роботу розпочав Дорожній фонд. Уперше автошляхова галузь отримала гарантоване державою фінансування. Віднині за дороги державного значення відповідає Служба автомобільних доріг області, місцевого значення – обласна державна адміністрація. За комунальні ж автошляхи, тобто в межах міст і сіл, відповідає, як і раніше, місцева влада.

  • про ремонт

На Черкащині цьогоріч буде спрямовано понад 391 млн грн на ремонт і утримання доріг місцевого значення та комунальної власності (з державного бюджету). Спільно з фахівцями ми вже сформували перелік. Зараз він перебуває на погодженні у профільних відомствах. Згодом поінформую детальніше. Також майже 833 млн грн буде спрямовано на ремонтно-будівельні роботи на автодорогах державного значення.

Тільки-но дозволили погодні умови, дорожники взялися за ямковий ремонт. Я неодноразово наголошував, що він не є повноцінним. Такий ремонт радше для проїзності автошляхів – доки не буде фінансування на ґрунтовніші роботи. До речі, минулого тижня на Черкащині з робочим візитом перебував Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Ми проінспектували ремонтні роботи на дорозі Київ – Одеса, в межах Уманського району. Прем'єр дав доручення Укравтодору, щоби ця траса до 1 травня була проїзною.

Окремо зупинюся на кількох «славнозвісних» дорогах: Золотоноша – Умань (у межах Сміли) та Канів – Чигирин – Кременчук (у межах Мошен). Щодо першої, то з Дорожнього фонду ми спрямуємо на її ремонт близько 24 млн грн. Щодо іншої, то наразі там триває ямковий ремонт для забезпечення проїзності. Водночас, як мені доповів керівник Служби автодоріг області, вони готують проектно-кошторисну документацію на поточний середній ремонт цієї дороги за рахунок коштів від митного експерименту. Йдеться про ділянку, протяжністю майже 6 км.

  • про контроль

Якість – наша ключова вимога до дорожніх ремонтів. За халтуру ми не будемо платити. Якщо робити, то відповідально та з дотриманням усіх стандартів. Також вважаю принциповим не тільки ремонтувати дороги, а й запобігати їхній руйнації надалі. Зокрема, перевантаженими фурами.

Наразі ми вже маємо два майданчики для габаритно-вагового контролю: поблизу Умані та Золотоноші. Ще один будують на виїзді з Черкас у бік Сміли. Ці мобільні комплекси обладнані повноцінними лабораторіями задля контролю габаритно-вагових параметрів транспортних засобів.

Опубліковано в категорії Новини

d6f68b1cc3f8b42818f9298812935f1c_1524126868_extra_large-e1524142251419 Президент Петро Порошенко заявляє, що питання надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві виходить за межі суто церковних справ. «Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви. Тут не лише релігія, тут – геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної Церкви – такої ж ваги, як вже здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом», – підкреслив Петро Порошенко.

«Усі помісні церкви нового та новітнього часу були визнані лише шляхом активного залучення держави до цього процесу. Такими є традиція і вимога Вселенського Патріаршого Престолу. По суті, автокефалію надають не стільки конкретній Церкві, скільки країні», – сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді України.

Петро Порошенко підкреслив, що саме тому для нього, як Президента, для народних депутатів, залишатися осторонь значило би підтримати статус-кво, який вигідний Москві. «Ми не будемо байдуже спозирати за втручанням іншої держави в наші церковні справи, за її спробами використати в своїх інтересах почуття частини українських православних», – наголосив він.

За його словами, була знайдена така форма, щоб незалежно від того, більша чи менша структура, всі православні юрисдикції України стали спільними учасниками конституювання визнаної помісної Церкви. «Для всіх справжніх патріотів зміцнення єдності України є пріоритетним завданням. Бо єдність – це наша головна зброя у боротьбі з російським агресором», – підкреслив Президент.

Глава держави подякував, що Верховна Рада об’єдналась довкола цієї ідеї: «Щиро вдячний і Голові, і лідерам фракцій, і всім народним депутатам за згоду невідкладно розглянути це питання. Воно того варте. Воно виходить далеко за межі церковного».

http://fs14.fex.net/get/682510929137/423864148/db2c678d/VR_ves%20vistup....mp4

Опубліковано в категорії Новини

images Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148 внесено доповнення до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо проведення щороку з 1 квітня перерахунку пенсії без додаткового звернення осіб, які після призначення пенсії продовжили працювати та набули стажу.

Це звичайний, стандартний пере­рахунок, який запроваджено починаю­чи з 1 січня 2004 року для працюючих пенсіонерів і проводиться кожні два роки. Відмінність лише в тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався винятково за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того, звернеться людина до Пенсійного фонду чи ні. Право на перерахунок пенсії визначе­но з урахуванням даних про страховий стаж, які містяться в системі персоні­фікованого обліку станом на 1 берез­ня 2018 року. Обчислення страхового стажу, що дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше за день, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (чи перерахунку) пенсії.

Перерахунок пенсії прове­дено громадянам, які отримують пенсію за віком чи по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсіонерам, які одержують пенсію за вислугу років, такий перерахунок здійснено за умо­ви, що вони досягли встановленого законом пенсійного віку.

Пенсії перераховані пенсі­онерам, які:

- продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії не­залежно від перерв у роботі;

- продовжували працювати і мають менше як 24 місяці страхового стажу та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення

Тим особам, які після призначення (попереднього перерахунку) працюва­ли на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, по­сад і показників, затвердженим Кабі­нетом Міністрів України, стаж роботи за Списком № 1 буде зараховано до страхового стажу в календарному об­численні.

У разі подання пенсіонером уточ­нюючої довідки, виданої відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, з урахуванням результатів атестації робочих місць, за кожен повний рік ро­боти за Списком № 1 після призначен­ня (попереднього перерахунку) пенсії до страхового стажу буде додатково зараховано по одному року.

Перерахунок пенсії буде здійснено з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся з уточнюючою до­відкою, якщо відповідну заяву з усіма належними документами він подав до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усі­ма належними документами подано після 15 числа.

Звертаємо увагу, що надалі такий пе­рерахунок здійснюватимуть для пенсі­онерів, що працюють, кожного 1 квітня. Тобто якщо хтось не набув права на та­кий перерахунок із 1 квітня 2018 року, то йому пенсію перерахують без звернення з 1 квітня 2019-го тощо.

Опубліковано в категорії Новини
Середа, 18 квітня 2018, 15:24

До уваги жителів району!

сускачанные файлы Цьогоріч День довкіл­ля випадає на 21 квітня. Головною метою свята є поліпшення стану дов­колишньої живої при­роди. Для катеринопільців це, насамперед, прибиран­ня та озеленення тери­торій рідного села, селища.

Переглядаючи ЗМІ, сто­рінки в соцмережах, читаючи меседжі на платформах, розумієш, що наші люди люблять свою малу батьківщину, їм небайдужий його ви­гляд, вони хочуть, щоб наш район був квітучим і успішним.

Напередодні дня довкілля, свою любов до  села, селища можна спрямувати в найкраще русло: разом при­брати вулиці, прибудинкові території, впорядкувати пар­ки і сквери.

Традиційно навесні з метою покращення благоустрою населених пунктів, поліпшення стану довкілля та озеленення нашого краю у районі проводиться двомісячник по благоустрою. Цього року він стартував з 10 квітня.

Звертаємось  до керівників підприємств, установ, органі­зацій, до кожного жителя краю хліба, квітів і добра і закликаємо долучитися до проведення в районі, в п’ятницю 20 квітня, великого прибирання. Вийти на вулиці і прибрати прилеглі території й приса­дибні ділянки, провести розчистку дерев, навести лад на своїх територіях, посадити дерева та квіти...

Тільки об'єднавшись разом, ми зможемо зроби­ти наш край чистим, охайним і комфортним... Таким, у якому ми мріємо і заслуговуємо жити.

Опубліковано в категорії Новини
Середа, 18 квітня 2018, 14:16

Відбулась координаційна нарада

IMG_315317.04.2018 голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко провела координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, заступник голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

В ході наради було розглянуто ряд важливих питань, зокрема, про стан заборгованості із виплати заробітної плати в районі; про проведення  весняно - польових робіт агроформуваннями району; про державну підтримку аграрного сектору  району; про роботу лікарів центру первинної медико – санітарної допомоги щодо підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги; про хід виконання урядової програми «Доступні ліки»; щодо наведення належного благоустрою в населених пунктах району; щодо підготовки до завершення навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах району (підготовка до ЗНО, співпраця з громадами тощо) та ін.

Під час проведення наради керівники підрозділів звітувалися про виконані роботи та про плани роботи на наступний місяць.

Начальник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області Руслан Слободяник доповів, що за останні 2 тижні в районі під час випалювання сухої рослинності трапилося 2 пожежі.

Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства Олена Пономаренко доповіла про хід наведення належного благоустрою в населених пунктах району.

Начальник Катеринопільського відділення Звенигородської ОДПІ Вікторія Стоколос інформувала про оподаткування вихідців – одноосібників району за 2017 рік та повідомила, що вже подали 118 декларацій.

Начальник відділу культури Вікторія Цехмістренко доповіла про проведені та заплановані закладами культури заходи в квітні-травні поточного року в населених пунктах району. Також повідомила, що 14.04.2018 ансамбль сопілкарів дитячої музичної школи  брав участь у Всеукраїнському фестивалі духових та ударних інструментів «Черкаські сурмачі»:

- 3 місце отримав ансамбль

- 3 місце отримала солістка Нагорна Діана (Катеринопіль).

Головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька доповіла про хід впровадження в районі урядової програми «Доступні ліки» та повідомила, що на сьогоднішній день використано по програмі 67%.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3