Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: січня 2018

IMG_20180111_162817 Завершився другий з трьох років процесу реформування, визначених Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі –  Закон про реформування).

Процес реформування добігає кінця 1 січня 2019 року. На сьогодні в Україні реформовано лише близько 150 друкованих ЗМІ та редакцій з 700-та. На Черкащині станом на 11.01.2018 в Головному територіальному управлінні юстиції у області вже перереєструвалися 8 газет: «Маньківські новини», «Вісник Городищини», «Надросся», «Шполянські вісті», «Правова Черкащина», «Чигиринські вісті», «Жашківщина» та «Трудова слава».

Відповідно до вимог статті 11 Закону про реформування неподання засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації (Міністерству юстиції України), у строк до 01.01.2019, заяви про перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним.

Процедура перетворення державного або комунального підприємства в інший суб’єкт господарювання та процедура перереєстрації друкованого ЗМІ можуть тривати в окремих випадках більше ніж півроку.

З метою правової підтримки учасників реформування на офіційному веб-сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення України в рубриці «Реформування друкованих ЗМІ» оприлюднено онлайн-версію посібника «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ», підготовленого партнерами – медіа юристами в рамках проекту «Свобода медіа в Україні» за сприяння Ради Європи та Європейського Союзу.

Водночас на онлайн-ресурсі «Prometheus» діє курс для учасників процесу реформування – «Від комунальних до незалежних медіа: покрокова інструкція для редакторів», зареєструватись для прослуховування курсу можна за веб-посиланням: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:COE+MEDIA101+2017_T3/about.

З питань здійснення процедури перереєстрації можна звернутися до Головного територіального управління юстиції у області (м.Черкаси, бульвар Шевченка, 185, каб. 261, тел. 54-08-29, Петренко Світлана Петрівна; 54-15-09, Манзенко Лідія Сергіївна).

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 09 січня 2018, 16:20

Координаційна нарада

IMG_3008 09.01.2018  голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко провела координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району.  У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. На нараді розглянуто ряд важливих питань, зокрема, щодо забезпечення безпеки громадян та безперебійне функціонування об’єктів життєзабезпечення району під час Новорічних та Різдвяних свят,  підсумки виконання планових надходжень до районного, місцевих бюджетів  та єдиного соціального внеску за 2017 рік; щодо призначення житлових субсидій жителям району на оплату комунальних послуг опалювального сезону 2017/2018 років; про хід проведення опалювального сезону в закладах соціальної сфери, підсумки розрахунків сільгоспвиробників за оренду земельних часток (паїв) за 2017 рік, щодо роботи Катеринопільського центру первинної медико – санітарної допомоги, про стан розрахунків за використані енергоносії станом на 01.01.2018 та забезпеченість енергоносіями до завершення опалювального сезону 2017/2018 рр., підсумки роботи міжвідомчої комісій райдержадміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати зарплати за минулий  рік та інші.

Голова державної адміністрації розпочала нараду з короткого підведення підсумків роботи райдержадміністрації, її структурних підрозділів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району за 2017 рік,  виконання надходжень до районного, місцевих бюджетів за рік. Під час проведення наради Ольга Ніколенко звернула особливу увагу керівників служб району на стан обслуговування  доріг загального користування  в районі, роботи районних служб під час погіршення погодних умов, соціальний супровід демобілізованих військовослужбовців –учасників АТО, соціальний супровід сімей, які опинились в складних життєвих обставинах  та інших вразливих верств населення.

Керівники підрозділів звітувалися про виконані роботи у грудні 2016 року та плани роботи на січень 2017 року. Начальник фінансового управління райдержадміністрації зазначила, що планові  надходження до районного бюджету за 2017 рік виконано,також виконано всі місцеві бюджети. Ірина Бистрова- в.о. начальника Звенигородської ОДПІ додала, що всі податки та збори за 2017 рік виконано на 139%, надходження  єдиного соціального внеску виконано на 152%.

Заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига підвела підсумки роботи міжвідомчої комісій райдержадміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати зарплати за минулий рік, зазначивши що протягом року відбулось 23 засідання зазначеної комісії, майже всі виявлені порушення усунуто, протягом року зареєстровано  116 приватних підприємців, про те припинили свою діяльність 102 особи.   Олена Пироженко-  головний лікар  Катеринопільського центру первинної медико – санітарної допомоги  повідомила, що центр свою роботу розпочав з 02.01.2018. Найважливіші  проблеми, які необхідно вирішувати для забезпечення нормальної роботи центру - придбання комп’ютерної техніки, отримання ліцензії на діяльність центру.    Головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька доповіла про ситуацію з захворюваністю на грип та ГРВІ в районі та вжиті заходи щодо попередження його виникнення, зазначивши, що ситуація знаходиться під контролем, епідеміологічний поріг не перевищено - всього протягом грудня захворіло на ОРЗ 53 особи, випадки захворюваності на грип відсутні. Директор ДЮСША Роман Цьоменко доповів про проведення спортивних заходів у районі та план проведення заходів на січень 2018 року. Начальник управління соціального захисту населення Сергій Тищенко доповів, що  призначено житлових субсидій жителям району на оплату комунальних послуг опалювального сезону 2017/2018 років для 8412 сімей, що на 500 більше до минулого періоду, загальний обсяг субсидії складає близько 15 млн.грн.  Начальник Катеринопільського РС Управління ДСНС України у Черкаській області Руслан Слободяник поінформував про надзвичайні події, які стались протягом цього періоду. Керівник філії «Катеринопільський райавтодор» Геннадій  Юдін  поінформував , що проводиться підготовка техніки до роботи  щодо  розчистки доріг від снігу та посипку аварійно-небезпечних ділянок на всіх напрямках у разі погіршення погодних умов.

За підсумками наради керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини

1419495138_30878...... Відповідно до рішення комісії НКРЕКП від 28 грудня 2017 року для ПАТ «Черкасиобленерго» відмінені щодобові відрахування з рахунку підприємства й на січень встановлений алгоритм перерахувань на поточний рахунок Товариства у розмірі 13,25% від надходження коштів від споживачів електричної енергії.  Таке рішення ухвалили завдяки переплаті до ДП «Енергоринок» за куповану електричну енергію в сумі 150-ти млн грн. Таким чином, сьогодні підприємство має можливість розпочати виплату заборгованості з заробітної плати. 

Сьогодні, 5 січня, працівники ПАТ «Черкасиобленерго» отримали частину заробленого за жовтень. За рішенням голови правління Олега Самчука на ці потреби спрямували 13,3 млн грн, кожен працівник відповідно отримав по 2,5 тис грн на руки. Ці кошти вдалося зібрати за 4 дні роботи підприємства за новим алгоритмом. Повністю розрахуватися за жовтень, а також розпочати виплати заробітної плати за листопад зможуть до кінця січня. 
- Дякую своєму колективу за підтримку компанії, терпіння та довіру, - говорить Олег Самчук. – Тільки завдяки злагодженій роботі районів електромереж вдалося досягти відміни щодобових відрахувань. Надалі усі кошти, які надходитимуть на рахунок підприємства за реалізацію електроенергії споживачам, будуть спрямовуватися на погашення заробітної плати, а також виконання угоди щодо розстрочки заборгованості нашого підприємства перед ДП «Енергоринок» у сумі 15 млн грн щомісяця. 

Нагадаємо, до професійного свята черкаські енергетики отримали не частину заробітної плати, а премію у розмірі половини посадового окладу (без врахування податків і зборів).

Опубліковано в категорії Новини

1471436541_image Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі – філія «УЗШК» ПАТ «Укрзалізниця») є експлуатантом швидкісних поїздів Інтерсіті+ та Інтерсіті. Парк рухомого складу швидкісних поїздів складається з 10 електропоїздів HRCS-2 виробництва компанії «HYUNDAI Rotem», 2 електропоїздів ЕКр-1 «Тарпан» виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», 2 поїздів на локомотивній тязі виробництва ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» та 2 двоповерхових поїздів чеського виробництва «Skoda».

Наразі швидкісні поїзди Інтерсіті+ та Інтерсіті здійснюють рейси зі столиці України до Харкова, Львова, Запоріжжя, Дніпра, Покровська, Костянтинівки, Одеси, Тернополя та інших обласних центрів, а також у міжнародному сполученні Київ – Перемишль. Щомісяця даними поїздами подорожують понад 400 тисяч пасажирів.

На жаль, під час курсування швидкісних поїздів трапляються випадки травмування громадян, що вимагає від районних держадміністрацій (виконавчого органу міської, районної у місті ради) проведення розслідування зазначених випадків з метою визначення їх обставин та причин (Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270).

На підставі результатів розслідування розробляються заходи щодо запобігання подібним випадкам, а також щодо вирішення питань соціального захисту потерпілих.

Травмування громадян трапляються в першу чергу через недотримання громадянами правил безпеки на залізничному транспорті і як наслідок втрачається найцінніше – здоров’я та життя.

Філія «УЗШК» ПАТ «Укрзалізниця» з прикрістю повідомляє, що станом на 04.12.2017 під час слідування швидкісних електропоїздів трапилося 39 випадків травмування громадян швидкісними поїздами, з них 32 випадки зі смертельним наслідком.

Протягом 2017 року в Черкаській області швидкісними поїздами травмовано 1 громадянина зі смертельним наслідком.

Обставини випадку: 08.02.2017 близько 09 годин 19 хвилин на перегоні Перегонівка-Шевченко швидкісним поїздом № 732 сполученням Київ-Запоріжжя смертельно травмовано чоловіка, який збирався перейти колії перед рухомим складом. На звукові сигнали чоловік не реагував.

На сучасному етапі розвитку суспільства стало очевидним, що вирішення проблеми збереження життя та здоров’я людини, забезпечення її соціальних гарантій є визначальною ознакою суспільства, основою могутності держави. Тому серед основних напрямків реалізації державної політики у соціальній сфері набувають вагомого значення питання забезпечення безпеки життя і здоров’я людини у побуті, а також профілактика травматизму невиробничого характеру. Травмування та ушкодження здоров’я громадян у сфері не пов’язаній з виробництвом не лише істотно впливає на стан соціально-економічного розвитку України, але й становить значну загрозу для національної безпеки в соціальній сфері.

Філія «УЗШК» дуже занепокоєна випадками травмування громадян швидкісними поїздами. Проаналізувавши випадки травмування громадян швидкісними поїздами можна зробити висновок про те, що більшість випадків сталася внаслідок порушення потерпілими Правил поведінки громадян на залізничному транспорті, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1995 № 903 та Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, затверджених наказом МТУ від 19.02.1998 №54, які зареєстровані в Мінюсті 22.07.1998 № 473/2913, а саме:

  • перехід залізничних колій у невстановлених місцях;
  • ходіння по залізничних коліях;
  • знаходження в стані алкогольного сп’яніння на території об’єктів залізничного транспорту.

Філією «УЗШК» проводиться наступна робота для попередження випадків травмування громадян швидкісними поїздами:

  • профілактично-роз’яснювальна робота серед учнів шкіл, коледжів, університетів, а також серед працівників підрядних організацій, екскурсантів та пасажирів;
  • у салонах швидкісних поїздів транслюються відеоролики щодо правил поводження громадян на залізничному транспорті;
  • по гучномовному зв’язку в салонах поїздів періодично проводиться оповіщення пасажирів щодо правил поводження громадян на залізничному транспорті;
  • розміщуються статті в бортових журналах, а також на соціальних сторінках філії «УЗШК»;
  • локомотивними бригадами швидкісних поїздів подаються звукові сигнали при наближенні поїзда до станції або при виявленні громадян поблизу залізничних колін.

Незважаючи на проведену роботу, кількість травмованих громадян залишається високою.

У разі потреби в будь-яких матеріалах та консультаціях з даного питання просимо звертатися до відділу охорони праці філії «УЗШК» ПАТ «Укрзалізниця» за телефоном: (044) 465 23-66.

За інформацією Філії «Українська залізнична швидкісна компанія» ПАТ «Українська залізниця»

Опубліковано в категорії Новини