Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: грудня 2018

фото2 45,5% українців заявили, що готові підтримати вступ України в НАТО на референдумі. Про це свідчать результати опитування центру Соціс. 29,4% респондентів висловилися проти, 8,5% респондентів сказали, що не прийдуть на референдум, 16,6% - не змогли відповісти.

58,3% українців мають намір проголосувати на референдумі за вступ України в Європейський союз. 21,6% опитаних не підтримали б такий крок, 8,1% не брали б участі в референдумі. 12,0% респондентів не змогли відповісти на питання.

44,7% переконані, що Україна повинна вибрати свій шлях розвитку, при цьому спираючись на свої ресурси. 42,8% українців вважають, що Україні потрібно рішуче рухатися в напрямку Європи і Заходу.

8% опитаних сказали, що Україна повинна більш рішуче рухатися в напрямку РФ і сходу. 4,6% не відповіли на питання.

Опубліковано в категорії Новини

IMG_3703 На виконання доручення Президента України, озвученого на Сьомому засіданні Ради регіонального розвитку щодо розроблення Плану перспективного розвитку на 2019-2021 роки, 26 грудня під головуванням голови районної державної адміністрації Ольги Ніколенко відбулось перше засідання районної Ради регіонального розвитку, яка створена при Катеринопільській районній державній адміністрації.

Захід відбувся за участі голови районної ради, заступників голови районної державної адміністрації, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ та організацій району, представників об’єднаних територіальних громад.

Головними темами засідання стали питання про підсумки соціально-економічного розвитку Катеринопільського району та формування перспективного плану розвитку Катеринопільського району на 2019-2021 роки.

Звертаючись до присутніх, голова райдержадміністрації окреслила важливі стратегічні цілі, які ставить перед собою влада району на 2019-2021 роки. Серед них – завершення процесу децентралізації в районі, реалізація перспективних проектів розвитку інфраструктури населених пунктів району, розвиток промисловості шляхом залучення інвестицій тощо.

Начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури  райдержадміністрації Олександр Вовкотруб доповів про основні тенденції  розвитку економічного і соціального розвитку району. Завершуючи свою доповідь зазначив, що враховуючи тенденції, що спостерігалися в економічному і соціальному розвитку району, можна констатувати, що протягом 2014-2018 років в районі ефективно впроваджувалась реформа з децентралізації, активізовано інвестиційну та зовнішньоекономічну діяльність, покращено ситуацію в реальному секторі економіки, створювались умови для розвитку малого та середнього бізнесу, забезпечено стабільне функціонування систем соціального захисту та соціального забезпечення населення, закладів гуманітарної сфери.

IMG_3709Заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига поінформувала  всіх присутніх щодо основних завдань засідання, звернула увагу присутніх на необхідність виконання доручення Президента України, озвученого на Сьомому засіданні Ради регіонального розвитку – необхідності розроблення Плану перспективного розвитку на 2019-2021 роки, який є актуалізацією Стратегічного плану розвитку Катеринопільського району до 2020 року.

Для формування перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки відділом економічного розвитку попередньо було зібрано та узагальнено пропозиції сільських, селищних рад та ОТГ району, які було представлено на розгляд та обговорено на засіданні районної Ради регіонального розвитку.

Учасники засідання мали змогу ставити питання виступаючим та висловлювати свої думки та пропозиції.

За підсумками засідання були прийняті відповідні доручення необхідні для своєчасного формування проекту Перспективного плану розвитку Катеринопільського району на 2019-2021 роки.

Опубліковано в категорії Новини

Щодо необхідності сплати обов’язкової частки платежу.

Шановні отримувачі субсидії, звертаємо вашу увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 841 «Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України» внесено ряд суттєвих змін у порядок використання нарахованої субсидії. Починаючи із жовтня 2018 року громадяни, яким призначена субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість (підпункт 4 пункту 18 постанови КМУ від 21.10.1995 № 848 в редакції постанови від 17.10.2018 № 841). Тобто сім’я щомісяця сплачує за використаний газ (електроенергію, воду) - або обов’язкову плату або фактичну вартість використаного газу (електроенергії, води). Звертаємо увагу, що починаючи з 1 жовтня 2018 року практика, коли родина може використовувати газ в межах нарахованої субсидії і не сплачувати за використаний газ, припинена.

Наприклад сім’я складається із двох осіб (пенсіонерів), розмір пенсії подружжя становить 2500 грн та 1800 грн. Соціальний норматив газу, який береться до розрахунку субсидії – 317 м. куб, вартість яких становить 2707 грн. Нарахована щомісячна сума субсидії на газ починаючи із листопада по березень становить 2350 грн, обов’язковий платіж сім’ї – 357 грн. У листопаді сім’я використала 200 м. куб газу, це коштує 1708 грн, що більше ніж 357 грн., тому сім’я платить обов’язкову плату 357 грн. Наголошуємо, що незважаючи на те, що родина використала газу менше ніж на 2350 грн (сума нарахованої субсидії), це не звільняє від обов’язку сплачувати обов’язкову частку платежу.

Інший приклад: Дохід сім’ї із трьох осіб становить 10000 грн, обов’язкова плата в такому випадку 1406 грн, соціальний норматив газу, який може використовувати сім’я – 392 м. куб (3347,68 грн), розмір субсидії становить 1941,68 грн. У листопаді сім’я використала 120 кубів газу, це коштує 1024,8 грн і ця сума менша ніж обов’язкова плата. Тому сім’я сплачує за місяць 1024,8 грн.

В отриманих платіжках за газ в 11 рядку «Нараховано» може бути зазначена сума переплати (із знаком «- »). Це означає, що можна використовувати цю суму в наступні місяці, якщо сім’я використала газу більше ніж соціальний норматив, але за умови сплати обов’язкової плати. У приведеному вище першому прикладі у наступних місяцях сім’я може додатково до 317м.куб. використати 117 м. куб (317-200=117). У другому прикладі в наступних місяцях сім’я може додатково до 392 м.куб. використати 272 м. куб (392-120=272).

Опубліковано в категорії Новини

200px-Chornovil_VyacheslavНародився В'ячеслав Чорновіл  24 грудня 1937 року в селі Єрки Катеринопільського району, тоді Київської області в сім'ї вчителів.

У радянські часи сім'я Чорновола зазнала переслідувань від комуністичного тоталітарного режиму. 1937 року було заарештовано рідного батькового брата Петра Йосиповича Чорновола, який не повернувся з ув'язнення. Зазнавав переслідувань і батько. Сім'ї доводилося переїжджати з села в село, міняючи місце роботи. В'ячеслав Чорновіл до школи пішов 1946 року відразу до 2-го класу (читав з чотирирічного віку). 1955 року закінчив Вільхівецьку середню школу із золотою медаллю і того ж року вступив до Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на філологічний факультет, а з 2-го курсу перевівся на факультет журналістики. Уже в університеті мав неприємності за свої погляди, з чим пов'язана майже річна перерва в навчанні 1958 року (узявши річну відпустку, їздив на будівництво домни в Жданові (Маріуполь), де працював спочатку теслярем, потім — у виїзній редакції газети «Київський комсомолець»). У студентські роки вже багато писав до газет. Протягом місяця склав усі пропущені сесії і 1960 року закінчив університет з відзнакою. Захистив дипломну роботу на тему «Публіцистика Бориса Грінченка», ще донедавна забороненого письменника.

З липня 1960 до травня 1963 років В'ячеслав Чорновіл працював на Львівській студії телебачення спочатку редактором, потім — старшим редактором передач для молоді.

Почав виступати як літературний критик, досліджуючи творчість Т. Шевченка, В. Самійленка, Б. Грінченка.

У травні 1963 року переїхав до Києва, щоб продовжити наукову роботу з історії української літератури. Відтоді до вересня 1964 року працював на будівництві Київської ГЕС і жив у Вишгороді.

1964 року склав кандидатський мінімум, пройшов за конкурсом до аспірантури Київського педінституту, але не був допущений до навчання через політичні переконання. Це стало перешкодою до захисту вже майже готової дисертації про публіцистичну творчість та громадську діяльність Б. Грінченка.

Започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників разом з І. Світличним, І. Дзюбою, Є. Сверстюком, А. Горською, М. Плахотнюком, Л. Танюком, В. Стусом, Г. Севруком та ін. В'ячеслав Чорновіл був одним з найяскравіших організаторів та активістів цього руху, що в 60-ті —70-ті роки протистояв тоталітарному режимові, виступав за відродження України, її мови, культури, духовності, державного суверенітету. Брав активну участь у діяльності Київського клубу творчої молоді (КТМ).

4 вересня 1965 року виступив разом з Іваном Дзюбою та Василем Стусом у кінотеатрі «Україна» на прем'єрі фільму Параджанова «Тіні забутих предків» з протестом проти арештів української інтелігенції. Далі, звичайно ж, — безробіття, обшуки й допити.

Того ж місяця за участь у правозахисному русі звільнений з роботи в газеті «Молода гвардія». Тоді ж улаштовується літпрацівником у газеті «Друг читача». За відмову давати свідчення на закритому суді братів Горинів В. Чорновола засудили до трьох місяців примусових робіт.

Репресії лише посилювали в ньому силу опору: звільнення з роботи прискорило працю над документальним дослідженням «Правосуддя чи рецидиви терору?» (травень 1966 року). Це був, мабуть, один із найсміливіших зразків тогочасної української політичної публіцистики. Наступний вирок 15 листопада 1967 року Львівського обласного суду — жорстокіший: 3 роки ув'язнення в таборах суворого режиму. Причиною і цього разу виявилася журналістика: В'ячеслав Чорновіл уклав документальну збірку «Лихо з розуму» (Портрети двадцяти «злочинців»), де подав матеріали про арештованих 1965 року шістдесятників. Після того, як книжку було надруковано за кордоном, міжнародна громадськість піднесла голос на захист ув'язнених, і брежнєвські холуї змушені були на це зважати. Отож дехто з тоді арештованих завдячує Чорноволові життям.

За свої книжки Чорновіл став лауреатом премії для кращих журналістів світу, що боронять права людини; а від Радянського Союзу отримав нове тюремне ув'язнення.

Після звільнення 1969 року з великими труднощами вдалося влаштуватися на роботу. З 1970 року В'ячеслав Чорновіл працював спостерігачем метеостанції в Закарпатті, землекопом археологічної експедиції в Одеській області, вагарем на станції Скнилів у Львові, з 1971 року — у Львівському відділенні Українського товариства охорони природи.

1970 року Чорновіл починає випуск підпільного журналу «Український вісник», в якому друкує матеріали самвидаву, хроніку українського національного спротиву. Він — його організатор, редактор і видавець. Під час відомої страхітної загальноукраїнської «зачистки» 1972 року його арештовують знову — попереду суд і вирок: 6 років таборів і три роки заслання. Це знову суд над журналістом, суд над Словом: Мордовія, Якутія, Чаппанда, боротьба за статус політв'язня, підпільна публіцистика й новий, ще потужніший виток спротиву.

Відбував термін у мордовських таборах для політв'язнів ЖХ-385/17-А (с. Озерне) і ЖХ 385/3 (с. Барашево). В. Чорновіл був організатором і учасником численних акцій протесту, голодувань, виснажливої боротьби за статус політв'язня. Понад половину терміну провів у ШІЗО (штрафний ізолятор) і ПКТ (приміщення камерного типу). «Зеківський генерал» — так назвав нарис про нього письменник Михайло Хейфец. Разом з Борисом Пенсоном В'ячеслав Чорновіл написав книгу «Хроніка таборових буднів» (1975), яку було нелегально передано з табору за кордон і опубліковано 1976 року у журналі «Сучасність».

На початку 1978 року був відправлений етапом на заслання в с. Чаппанду (Якутія), де працював чорноробом у радгоспі, пізніше в Нюрбі — постачальником. Там написав брошуру про боротьбу за статус політв'язня в таборах (1977–1978) під назвою «Тільки один рік». Від рукопису, переданого за кордон, відновлено тільки фрагменти. 1978 року прийнятий до міжнародного ПЕН-клубу. 22 травня 1979 року Чорновіл став членом Української Гельсінської Групи.

У квітні 1980 року знову заарештований на засланні за сфабрикованим звинуваченням (фактично — за опозиційні виступи та за участь у Гельсінській групі). Тримав 120-денне голодування протесту. В останньому слові на суді В'ячеслав Чорновіл звинуватив КДБ і міліцію у фальсифікації та закликав суд не брати участі в змові. Був засуджений на п'ять років позбавлення волі. 1983 року звільнений за протестом прокурора Якутії без права виїзду в Україну. Працював кочегаром на заводі будівельних матеріалів у місті Покровську.

У травні 1985 року В'ячеслав Чорновіл повернувся в Україну. Зміг улаштуватися на роботу у Львові тільки кочегаром у Міськрембудтресті та школі-інтернаті. Відновив активну політичну діяльність. Восени 1988 року разом з М. Горинем дав інтерв'ю закордонній журналістці Марті Коломієць, у зв'язку з чим влада розгорнула кампанію за видворення їх з СРСР. Чорновіл і Горинь звернулися до урядів усіх держав, щоб їх не приймала жодна країна. Тоді ж звільнений з роботи з політичних мотивів.Улітку 1987 року В. Чорновіл відновив видання «Українського вісника», редактором та автором якого був протягом двох років.

6 вересня 1987 року у Львові створена «Українська ініціативна група за звільнення в'язнів сумління». До її складу увійшли М.Горинь (голова), В.Барладяну, І.Гель, З.Попадюк, С.Хмара, В.Чорновіл.

11 березня 1988 року з М. Горинем і З. Красівським підписав Звернення до української та світової громадськості про відновлення діяльності УГГ. Цього ж року ініціював створення Української гельсінської спілки (УГС), яку від початку задумав як політичну партію. Був її співголовою, а також співавтором програмних документів, зокрема «Декларації принципів Української гельсінської спілки», яку оприлюднив 7 липня 1988 року на 50-тисячному мітингу у Львові. УГС стала першою в Україні відкритою опозиційною КПРС організацією партійного типу. В'ячеслав Чорновіл був одним з трьох робочих секретарів, потім членом виконкому УГС, очолював пресову службу — написав і відредагував понад сто листів прес-служби УГС, які оперативно, у день виходу, передавалися по радіо «Свобода», а також розповсюджувалися самвидавом.

4 серпня 1988 у Львові біля університету ім. І.Франка відбувся несанкціонований мітинг, на який зібралось декілька тисяч осіб. Газета «Вільна Україна» писала, що правоохоронні органи вжили оперативних заходів до його припинення. Особи, які порушували громадський порядок і виявили непослух працівникам міліції, затримані. Ведеться слідство. Фактично ж у цей день, як відзначалось у протестній телеграмі Виконавчого комітету Української Гельсінської спілки, надісланій 6 серпня 1988 р. М. Горбачову, «органи міліції КГБ, шоста рота спеціального призначення жорстоким і цинічним способом розігнали мітинг біля Львівського університету. На людей нацьковували собак, їх тягли до машин за волосся й ноги. Багатьох били, в тому числі жінок і підлітків. Таке придушення волевиявлення громадян, що потягнулися до громадського життя після 60-річного мовчання, нагадує методи розправ над народом найреакційніших режимів». Василь Берладяну, Богдан Горинь, Михайло Горинь, Олесь Шевченко, В'ячеслав Чорновіл, які підписали телеграму за дорученням виконавчого комітету УГС, вимагали «притягнення до відповідальності винуватців антидемократичного погрому». Цей день увійшов в історію Львова, як «кривавий четвер».

Політина діяльність

Від часу створення (8—10 вересня 1989 року) Народного Руху України (НРУ) — член Руху та його Великої Ради, з березня 1992 — співголова, а з грудня 1992 року — голова НРУ. Ось як про цей час згадував сам В'ячеслав Чорновіл: „Ідея створення Руху виникла спонтанно, вона йшла знизу. Прийшов час «розвалу імперії», так званої перебудови. Він закликав низи до дії, а серед інтелігенції, колишніх політв'язнів, політичних діячів виявилися люди, які вирішили очолити цей рух. Я пригадую, як 17 вересня 1989 року ми вивели на вулиці Львова 200—250 тис. осіб. Це була природна потреба різко змінити ситуацію, яка на цей момент склалася в країні: ішло розвалювання комуністичної системи, дуже активізувалися народні маси, і це треба було оформити. Перша спроба створити у Львові «Демократичний фронт сприяння перебудові» була літом 1988 року, але нас тоді розігнали собаками й ОМОНом. Наприкінці 1988 року, зайнявши національно-патріотичні позиції, нашу ідею підтримала більшість членів Спілки письменників України. Завдяки цьому нам легше було захищатися від свавілля влади. Ми змогли виголосити програмні положення НРУ. Почалося інтенсивне зростання організацій Народного Руху в областях. У вересні 1989 року відбулися установчі збори НРУ. 1993 року НРУ був перереєстрований на політичну партію, бо, будучи громадсько-політичною організацією, ми не могли брати участь у виборах.“У березні 1990 року В'ячеслав Чорновіл був обраний депутатом Львівської обласної ради та Верховної Ради України. Він був одним з лідерів радикального крила демократичної частини Верховної Ради — Народної Ради. З квітня 1990 року до квітня 1992 року — голова Львівської облради та облвиконкому. Восени 1991 року В'ячеслав Чорновіл був кандидатом у Президенти України (2 місце, 7 420 727 голосів або 23,27%).У жовтні 1991 року на Великій козацькій раді В'ячеслава Чорновола обрано гетьманом українського козацтва. З квітня 1992 року — на постійній роботі в парламенті України. Народний депутат України двох наступних скликань — 1994 і 1998 років. Керівник депутатської фракції Народного Руху України. З 1995 року член української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.Шеф-редактор незалежної громадсько-політичної газети «Час/Time» (з січня 1995 до травня 1998) і «Час» (з жовтня 1998 до березня 1999).

25 березня 1999 року В'ячеслав Чорновіл загинув за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Трагедія сталася на 5-му кілометрі автотраси Бориспіль—Золотоноша. Автомобіль Чорновола врізався в «КамАЗ» з причепом, який розвертався посеред шосе. В. Чорновіл і його водій Євген Павлов загинули на місці, прес-секретар лідера НРУ Дмитро Понамарчук був госпіталізований з важкими травмами. Пізніше внаслідок серцевого нападу помер один з трьох пасажирів «КамАЗу».

Соратники В. Чорновола та його син Тарас Чорновіл вважають його загибель політичним убивством.

На місці загибелі встановлено справжній козацький хрест. Поховано Чорновола на центральній алеї Байкового кладовища (ділянка № 1).

Розслідування

22 березня 2011 року генпрокуратура передала на додаткове розслідування до столичного главку міліції кримінальну справу, порушену за фактом загибелі в ДТП колишнього лідера Народного руху України В'ячеслава Чорновола. В той же час Тарас Чорновіл вважає, що розслідування справи про загибель його батька має залишатися у веденні Генпрокуратури.

2 червня 2011 року прокуратура Києва підтвердила інформацію про ексгумації тіла В'ячеслава Чорновола. При цьому за словами сестри Чорновола Валентини, її не попередили і не сповістили про ексгумацію.

Нагороди та премії

Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975).

Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка (1996) — за збірки «Правосуддя чи рецидиви терору?», «Лихо з розуму», книгу «Хроніка таборових буднів», публіцистичні виступи в пресі[5]. Премію присуджено у тому числі за твори, раніше інкриміновані як антирадянські.

Нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (1997).

Присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави (2000) (посмертно) — за визначний особистий внесок у національне відродження України, послідовне відстоювання ідеї побудови незалежної Української держави, активну громадську і політичну діяльність.200px-В'ячеслав_Чорновіл_у_Степана_Кожум'яки._Травень,_1990_р._4

Опубліковано в категорії Новини

Через діалог та довіру до партнерства. Бізнес та влада області продовжують співпрацювати в межах Стратегії розвитку МСП. Інструмент її реального втілення – обласна Програма реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2018 – 2020 роки. Саме за цим документом вже рік влада та підприємці працюють заради змін.

За рік для бізнесу встигли організувати та провести чимало цікавого. Це й навчання, семінари, бізнес-події, Школи МСП, стажування в Німеччині та багато іншого. Про досягнення у цьому напрямку повідомляють у Департаменті регіонального розвитку облдержадміністрації.

– Ми поступово, проте впевнено й обдумано продовжуємо шукати та впроваджувати нові інструменти для підтримки МСП, – каже директор Департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік. – Так, ми маємо результати й нові можливості, і це точно привід не зупинятися, а ще більше прискорити темп. Для нас результат тоді, коли бізнес нам довіряє, коли йому комфортно, зручно та все зрозуміло. Коли ми разом, коли ми спілкуємося, дискутуємо, чуємо один одного й трансформуємо це все у спільні ініціативи та проекти. Не буду завчасно розповідати про наші ініціативи на 2019 рік, над якими працюємо вже зараз, але можливостей для бізнесу з'явиться ще більше. Бо Стратегія МСП в ДІЇ.

Спілкувалися та налагоджували взаємодію підприємці області мали змогу на Черкаському міжнародному економічному форумі та форумі Open.Biz. Крім того, для підприємців у рамках Програми провели бізнес-місію до Білорусі. Ці три події зібрали понад 300 учасників та стали майданчиками для навчання, нетворкінгу  та нових бізнес-контактів.

Водночас, в області напрацьовують механізми для полегшення ведення бізнесу. Зокрема потягом року облдержадміністрація уклала угоду з Німецько-українським фондом з відшкодування відсоткових ставок за кредитами для МСП та розробила й затвердила відповідне Положення. Також започатковано співпрацю із проектом GIZ «Готові до співпраці з Німеччиною». У його рамках 9 підприємців області взяли участь у безкоштовних бізнес-сесіях в Німеччині та зекономили майже 1 млн грн.

Окрім цього, 600 підприємців взяли участь у навчаннях та семінарах щодо змін в законодавстві, пошуку іноземних партнерів, можливостей грантових програм підтримки бізнесу. Для 15 представників МСП організовано 2 навчальні поїздки до Unit.City.

Сучасну бізнес-освіту здобували слухачі Школи МСП. Цей проект започаткувала облдержадміністрація спільно з Черкаською агенцією регіонального розвитку та Фондом Василя Хмельницького K.Fund. За рік вдалося провести аж дві Школи малого і середнього підприємництва, випускниками якої стали 48 підприємців.

А щоб бізнес отримував послуги он-лайн та практичні поради з експорту, а також залишатися в курсі актуальних ділових подій облдержадміністрацією у 2018 році було запущено обласний портал адмінпослуг, Дайджест підприємця, Дайджест експортера й Платформу для бізнесу.

До того ж Черкаська область стала пілотною  з розробки Стратегії смарт-спеціалізації, яка вже є у 120 регіонах ЄС та стане одним із інструментів розвитку підприємництва, інновацій, інвестицій та науки.

Iнфографiка2_Монтажна_област__1 Iнфографiка3_Монтажна_област__1 Iнфографiка4_Монтажна_област__1 Iнфографiка5_Монтажна_област__1

Опубліковано в категорії Новини

21 грудня  2018 року відбулося засідання чергової двадцять першої сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі пленарного засідання взяли участь депутат обласної ради Олександр Коваленко, голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко, заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови, старости.

На початку засідання Віталій Іванович проінформував присутніх, що відповідно до Указу Президента України №415/2018 від 7 грудня 2018 року  за вагомий особистий внесок у державне будівництво, розвиток місцевого самоврядування, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм Бибик Василь Юрійович – Гончариський сільський голова нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. Голова районної ради та голова райдержадміністрації привітали Василя Бибика з нагородою.

Заступник військового комісара Ігор Булавченко вручив учасникам антитерористичної операції Мірауці Дмитру Васильовичу  та Усу Ігорю Володимировичу відзнаки Президента України «За участь у антитерористичній операції», Віталій Верета та Ольга Ніколенко привітали та подякували  нашим захисникам за мужність, витривалість та патріотизм.

Голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко вручила подяку Міністерства соціальної політики України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики з питань захисту прав дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, високий професіоналізм та сумлінну працю батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу Куценку Павлу Павловичу та Аллі Сергіївні.

Після цього депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

Насамперед, начальник фінансового управління райдержадміністрації Тамара Чоловська  внесла пропозиції щодо змін до районного бюджету 2018 року. Для забезпечення виплати заробітної плати працівникам закладів освіти з метою недопущення заборгованості запропоновано було збільшити дохідну частину районного бюджету на 1,5 млн. грн.,  зменшити резервний фонд  на  91 тис. грн., а також внести зміни до формули по розподілу субвенції з районного бюджету сільським, селищній радам на утримання дошкільних закладів освіти та закладів культури в частині зменшення фінансового ресурсу на суму 570 тис.грн. За рахунок цього відповідно збільшено видатки галузі освіти на суму  1,585 млн. грн., галузі охорони здоров’я - 505 тис. грн. За зверненнями головних розпорядників коштів здійснено перерозподіл видатків районного бюджету. Депутати підтримали ці пропозиції і  внесли відповідні зміни до рішення районної ради від 22.12.2017 № 15-23/VІІ “Про районний бюджет на 2018 рік”.

Завдяки детальному розгляду всіх питань на засіданнях постійних комісій, президії районної ради пленарне засідання проходило в конструктивній обстановці.

Затверджено районний бюджет на 2019 рік з дохідною частиною 175,7 млн. грн., з них доходи без трансфертів 36,7 млн. грн., освітня субвенція – 27,2 млн. грн.,  медична субвенція -  9,8 млн. грн.. Районний бюджет 2019 року ґрунтується на виваженому підході до використання бюджетних ресурсів. Основний акцент при розрахунку прогнозної потреби в коштах на фінансування закладів соціально-культурної сфери району на 2019 рік зроблено на необхідності забезпечення потреби в асигнуваннях на оплату праці з нарахуваннями, енергоносії та комунальні послуги, медикаменти та перев’язувальні матеріали, продукти харчування, інші  захищені статті бюджету та першочергові поточні видатки, без яких неможливе стабільне функціонування бюджетних установ. З метою збалансування бюджету та виходячи із обмежених можливостей  ресурсної частини  бюджету, видаткова частина бюджету спрямована на вкрай нагальні потреби.

Також на сесії затверджено ще один важливий документ для життєдіяльності району - програму економічного і соціального розвитку Катеринопільського району на 2019 рік. Начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації  Олександр Вовкотруб ознайомив присутніх із пріоритетними напрямками даної програми.

В рамках завершення реформування первинної ланки медичної допомоги та вирішення питань її фінансування у наступному році,  прийнято програму розвитку та підтримки реформованого комунального некомерційного підприємства “Катеринопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” на 2019 рік та затверджено фінансовий план цього комунального підприємства.

З метою продовження практики програмного підходу до врегулювання проблемних питань фінансування, були прийняті такі районні програми, як: забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання до 2021 року; забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації на території району на 2019 рік; матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони району на 2019 рік.

Також депутати внесли зміни та продовжили термін дії районних програм: комплексної програми "Турбота" на 2015-2020 роки; районної програми «Соціальний хліб»; забезпечення утримання в належному стані адмінбудівель, що перебувають на балансі районної ради; розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних із поточним середнім, поточним дрібним ремонтами та експлуатаційним утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Катеринопільському районі на 2016-2018 роки; покращення соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення; підтримки органів виконавчої влади; забезпечення функціонування Центру обслуговування платників податків Катеринопільського району на 2018-2019; підвищення енергоефективності та енергозбереження на 2010-2018 роки.

Затверджено технічну документацію з нормативно грошової оцінки земельних ділянок, які надані в оренду:  СТОВ ”Агропрогрес-Катеринопільське“ та ТОВ “Черкаський науково-виробничий  центр по біологічному захисту рослин”, а також земельних ділянок для ведення фермерського господарства Трохименка В.М.

Решта розглянутих на сесії питань знайшли підтримку депутатів районної ради у схваленні відповідних рішень.

На завершення Віталій Іванович привітав присутніх з наступаючими святами та побажав у Новому році  кожній родині   добра, миру і достатку, а для нашої держави наступаючий рік, щоб став роком миру, злагоди та процвітання.

Виконавчий апарат районної ради

Опубліковано в категорії Новини

Право дитини на сім’ю прописане всіма законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Тільки в сім’ї дитина пізнає любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати  власну сім’ю, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд та виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність, задовольняють щоденні потреби. Діти повинні зростати в сім’ях, але, коли це неможливо, альтернативою  біологічній родині може слугувати інша сім’я.

11 років тому на базі родини Куценків Павла Павловича та Алли Сергіївни утворилася прийомна сім’я. На сьогодні це Будинок сімейного типу. За цей час у ньому знайшли та продовжують знаходити притулок, любов, родинний затишок та тепло не тільки рідні діти, їх четверо, а й 5 дітей – вихованців.

Кількість дітей та їх склад постійно змінюється, але відчуття рідної домівки залишається. Йшов час, діти дорослішали, досягали повноліття, поступали на навчання, на їх місця приймались нові.

Павло Павлович та Алла Сергіївна, як турботливі батьки готують дітей до самостійного життя. Їх нелегка праця поцінована не тільки на рівні району, а й на рівні держави.

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики з питань захисту  прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, високий професіоналізм та сумлінну  працю Куценки Павло Павлович та Алла Сергіївна нагороджені Подяками Міністерства соціальної політики України, які вручила на сесії районної ради 21.12.2018 голова районної державної адміністрації О.П. Ніколенко.

Батьки-вихователі щасливі, коли бачать як очі дітей, повні бездонного смутку та тривоги, перетворюються на очі сяючі посмішкою, в глибини яких бачать спокій.

Пройде ще багато часу і всі ми побачимо щасливу змінену долю…

IMG_3699 IMG_3696 IMG_3698

Опубліковано в категорії Новини

337409_0 Архівні установи – це архіви, інші заклади або структурні підрозділи, що забезпечують облік, зберігання і використання архівних документів, формування Національного архівного фонду. Діяльність архівних установ здійснюється у порядку визначеному Законом про архівні установи та іншими законодавчими актами.

Місцеві архівні установи створюються у порядку, передбаченому законодавством, для постійного зберігання архівних документів місцевого походження. До місцевих державних архівних установ належать державні архіви областей , міські державні архіви, архівні відділи райдержадміністрацій.

В організаціях, підприємствах, установах  створюються  архівні підрозділи, працівники яких  відповідають за роботу  з документами, та збереження документів

Архівна справа – це галузь життєдіяльності суспільства, що охоплює наукові, організаційні, правові, технологічні, економічні та інші питання діяльності юридичних і фізичних осіб, пов*язані із нагромадженням, обліком, зберіганням архівних документів та використанням відомостей, що в них містяться.

Комплектування архіву – це систематичне, цілеспрямоване і планомірне поповнення його фондів профільними для нього документами державних органів, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадян та їх об*єднань на всіх можливих носіях, що мають наукову, історико-культурну цінність.

Метою комплектування є створення повноцінної джерельної бази з історії країни, регіону.

Архівні матеріали – це безцінне джерело інформації про минуле і сьогодення нашого краю, України, про життя людини, суспільства і держави, яке має унікальний вплив на формування національної свідомості наших громадян та засвідчує вагомий внесок українців у суспільно-політичний та економічний розвиток.

Стараннями архівних працівників  формується потужний інформаційний ресурс, який дає можливість широкому загалу наших краян – науковцям, історикам, студентам і тим, кого цікавить 
історична спадщина, поповнити знання про свій народ і пройдений ним шлях, відчути подих героїчної минувшини, перейнятися думками і почуттями славетних попередників, відкрити маловідомі сторінки їхнього життя. 
Вашою самовідданою, подвижницькою працею примножуються нетлінні духовні надбання рідного народу. 
Переконані, що ви й надалі збагачуватимете кращі традиції своєї професії, віддано і сумлінно служитимете обраній справі. 
Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра і нових успіхів у творчому пошуку. Нехай злагода і достаток панують у ваших родинах.

Опубліковано в категорії Новини
IMG_8818Завдяки сприянню голови райдержадміністрації, ПАТ “Миронівський хлібопродукт”, сільськогосподарських підприємств району,  сільських рад, об'єднаних  територіальних громад у відділення інтенсивної терапії Катеринопільської центральної районної лікарні придбано апарат штучної вентиляції легень, вартість якого склала 320,0 тис. гривень.
Апарат є багатофункціональним з високою технологічністю. Широкий вибір режимів забезпечує комфортну та безпечну респіраторну підтримку та дозволяє прискорити відновлення самостійного дихання хворого. Апарат надає можливість скоротити час вентиляції та, відповідно, витрати на лікування. Обладнання дозволяє рятувати життя всім віковим категоріям населення.
Опубліковано в категорії Новини
Середа, 19 грудня 2018, 15:56

Казначейство інформує

Управління Державної казначейської служби України у Катеринопільському районі Черкаської області (далі- казначейство) у зв’язку із завершенням бюджетного 2018 року доводить до відома наступну інформацію.

Залишки коштів з реєстраційних та спеціальних реєстраційних рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів (крім власних надходжень), відкритих на їх ім’я в казначействі станом на кінець операційного дня  28 грудня 2018  року списуються казначейством відповідно до встановленого Регламенту роботи по завершенню бюджетного 2018 року та початку 2019 року з урахуванням вимог статті 57 Бюджетного кодексу України.

Граничний час прийому платіжних документів від розпорядників та одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів (далі – клієнтів) при зареєстрованих юридичних та фінансових зобов’язаннях для забезпечення завершення їх виконання 28 грудня 2018 року в межах індивідуальних планових показників 2018 року, визначених у кошторисах та планах використання бюджетних коштів, становить - до 13 години 28 грудня 2018 року.

29 грудня 2018 року та 2 січня 2019 року казначейство працює без клієнтів.

Починаючи із 3 січня 2019 року казначейство працює у звичайному режимі.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3