Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: листопада 2018

IMG_8533 23 листопада у Лисичій Балці відзначили 80-річний ювілей сільського навчального закладу. Від голови районної державної адміністрації Ольги Ніколенко передав найщиріші вітання та мультимедійний комплекс вартістю 60 тис.грн. в подарунок її перший заступник Володимир Коваленко.

Опубліковано в категорії Новини

Внаслідок підняття рівня води в річці Велика Вись, під час весняного паводку 2018 року, було зруйновано опорну стіну з бутового каменю, яка підтримувала автодорожнє полотно мосту через річку Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та Кальниболото Новоархангельського району Кіровоградської області. Під час обстеження конструкцій мосту  робочою групою райдержадміністрації за участю відповідних фахівців, було виявлено, що окремі його елементи на межі виходу з ладу (провал на проїзній частині мосту) , що несе небезпеку для руху транспорту по ньому. Для подальшої експлуатації та безпечного руху автотранспорту та пішоходів необхідно виконати всі заходи по усуненню дефектів, викликані паводком, а саме, провести його капітальний ремонт в частині:

- виконати ремонт опор: влаштувати фундамент, забірну стінку;

- влаштування відкрилків ;

- влаштування лежнів та перехідних плит;

- влаштування деформаційних швів;

- виконати ремонт асфальтобетонного покриття на мосту;

- улаштувати бар'єрне огородження;

- провести укріплювальні роботи.

Протягом травня поточного року Ямпільською сільською радою Катеринопільського району було виготовлено проектно-кошторисну документацію по проекту “Капітальний ремонт мосту через річку Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та Кальниболото Новоархангельського району Кіровоградської області” вартість робіт по якому, склав 1753,597 тис.гривень .  Рішенням Ямпільської сільської ради від 07.06.2018 року № 17-1/VІІ “Про прийняття на баланс мосту”, взято даний об'єкт на баланс  Ямпільської сільської ради, оскільки даний міст до цього часу не перебував на балансі ні Служби автомобільних доріг області ні  жодного органу місцевого самоврядування.

06.06.2018 року в приміщенні Ямпільської сільської ради відбулася зустріч голови Катеринопільської райдержадміністрації О.П.Ніколенко та голови Новоархангельської райдержадміністрації Кіровоградської області Василенко С.С.,  сільських голів с.Ямпіль Стеценко О.І. та с.Кальниболото - Михалевського  В.А., в результаті якої,  було напрацьовано алгоритм спільних дій щодо вирішення питання фінансування ремонту мосту. На зустрічі було прийнято спільне рішення щодо заборони руху по мосту до приведення його технічного стану у відповідність до норм, визначених проектно-кошторисною документацією проекту“Капітальний ремонт мосту через річку Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та Кальниболото Новоархангельського району Кіровоградської області”.

Ямпільською (рішення №17-3/VІІ  від 07.08.2018 року) та Кальниболотською сільськими радами були прийняті  рішення щодо заборони руху по мосту через річку Велика Вись, встановлення обмежувальних знаків та ін.

Найбільшим користувачем даного мосту, за інформацією Ямпільської та Кальниболоцької сільських рад, є акціонерне товариство Kernel Holding S.A., яке займається обробітком значних площ  сільськогосподарських угідь в Катеринопільському та Новоархангельському  районах та здійснює перевезення вантажів великоваговим транспортом по даному мосту.

Подальша експлуатація мосту в аварійному стані неможлива, тому було направлено спільний лист Катеринопільської та Новоархангельської райдержадміністрацій  до найбільшого користувача мосту компанії “Кернел”  щодо співфінансування робіт по його ремонту.

Крім того, райдержадміністрацією направлено відповідні матеріали Черкаській облдержадміністрації про включення в перелік робіт по поточному середньому ремонту мосту між населеними пунктами с. Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та с. Кальниболота Новоархангельського району Кіровоградської області у 2018 році за рахунок коштів, виділених з  Державного бюджету Черкаській області на ремонт, утримання та експлуатацію доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Проте, кошти Черкаською облдержадміністрацією виділені не були.

Катеринопільською райдержадміністрацією знову включено даний об'єкт до переліку об'єктів, які будуть виконуватися в 2019 році за рахунок коштів з  Державного бюджету Черкаській області на ремонт, утримання та експлуатацію доріг загального користування місцевого значення і буде вжито всіх необхідних заходів, щоб дані кошти надійшли до Ямпільської сільської ради (балансоутримувача мосту).

Разом з тим, ТОВ “Агрофірма Кочубій” листом № 2012 від 12 листопада 2018 року повідомило райдержадміністрацію про прийняте рішення  щодо співфінансування  робіт з поточного ремонту мосту у 2019 році сумі 300,0 тис.гривень.

Катеринопільською райдержадміністрацією було направлено  чергове звернення  Новоархангельській райдержадміністрації Кіровоградської області про направлення  в 2019 році субвенції Ямпільській сільській раді для співфінансування зазначених ремонтних робіт.

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0119 Як спільно розвивати громади, як перетворити пасивних жителів на активних учасників перетворчих процесів, як використовувати кейси успішних громад на власну користь – на ці та інші питання відповідали на регіональному форумі громадських організацій та ініціатив «ГРАНТуємо зміни 4.0». Вже учетверте він об’єднав актив Черкащини і не тільки її.

Форум має уже тривалу історію і збирає усе більшу аудиторію. Щоразу організатори, залежно від тематики заходу, оновлюють і його гасло. Нині девіз форуму звучить так: «Громадська участь: пробудження сили». Завітали сюди звідусіль. Зокрема, окрім черкащан, приїхали спікери та учасники з Кропивницького, полтавського Краматорська, львівського Дрогобича, Києва, Луганщини та інших областей.

– З року в рік форум єднає тих, хто прагне до змін і готовий працювати у цьому напрямку, – каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань. – Нині триває активна фаза реформи з децентралізації. Саме від активних людей на місцях залежить, як надалі розвиватимуться громади й життя в них. Зараз відкриті можливості для кожного, аби повпливати на прийняття того чи того рішення, у якому напрямку розвивати території, брати участь у формуванні стратегії територій. Певен, що такі заходи стають своєрідним майданчиком єднання для активних людей, обміну думками, переймання досвіду, налагодженню взаємодії між містами й областями загалом.

Окрім виступів спікерів, ігрофікаційних воркшопах, майстер-класах та практикумах, на форумі відбувся «Ярмарок громадських ініціатив». Тут презентували себе на загал майже 20 організацій та ініціатив. Є ті, хто мають уже тривалий досвід роботи, й ті, хто цього року тільки розпочав свою діяльність.

Неформальна освіта, бізнес-школа, школа для громадських активістів, формування зовнішнього середовища у Черкасах, туристична популяризація міста – ці та інші проекти реалізують в ГО «Промолодь». На ярмарку ж представили один із своїх проектів – туристичну продукцію.

– Презентуємо один з наших проектів – міські сувеніри, зокрема листівки, які створюють молоді черкаські дизайнери і художники, – зазначила Дарина Подолян. – Бо ми любимо Черкаси і хочемо, аби їхню красу побачило якомога більше людей.

Розвивають туристичний потенціал на Корсунщині учасники ГО «Корсунь має потенціал». Організаторка Людмила Писаревська каже, що туризм починається з насамперед чистого довкілля і поважного ставлення людини до оточуючого її середовища.

– Вірю в туристичний потенціал нашого краю, – зауважує вона. – Ми вже організовуємо різноманітні тренінги, воркшопи на тему створення туристичний продуктів. Запалюємо людей тим, що можна заробляти на «зелених» садибах, туристичних маршрутах. Але перш ніж це робити, нам треба навести лад навколо. Бо часто той природній ресурс, який маємо, не цінуємо, не зберігаємо й засипаємо сміттям. Переконана, що туризм починається з гігієни чистоти.

Екологічна культура є одним із напрямків діяльності відкритої громадської майстерні «PreciousLab». Її представниця Лідія Криштоп відзначає, що майстерня заснована за принципом шеренгової економіки.

– Коли у людини немає можливості або потреби купувати якийсь інструмент, то вона бере їх у майстерні, де вони вже є, – пояснює активістка. – Ми працюємо за принципом, коли не треба купувати, а можна просто ділитися. Водночас намагаються поєднувати екологічний напрямок переробки пластику з іншими напрямами діяльності нашої лабораторії.

Черкаська філія всеукраїнської громадської організації  «СБ «Платформа» розпочала діяльність в обласному центрі з березня. За цей час встигли реалізувати декілька різнопланових цікавих проектів. За словами координатори Інни Дикої, відкривали свою організацію у Черкасах «живою бібліотекою» «Громадський фреш», згодом запустили регулярний щотижневий спінінг-клаб, провели тренінг від Нідерладських тренерів з ефективних політичних комунікацій «Бути помітним» та дівочу вечірку.

Відкриті до громадської діяльності люди різного віку. Зокрема залучають до громадської діяльності літніх людей та активно проводять час учасники Смілянського університету дорослих людей 50+.

Популяризують мистецтво учасники арт-студії «Van Gogh». Співзасновниця студії Ольга Краснодимська твердить, що кожен, незалежно від віку і можливостей, може малювати.

– Кожен може створити картину за три години, – говорить вона. – Ми доводимо це полотнами, які представляємо сьогодні. Позиціонуємо це також як арт-релакс. У процесі малювання можна відпочити, приємно провести час і бонусом отримати картину. Наша «родзинка» у тому, що малюємо з найменшими дітьми від двох років. Хочемо, щоб діти з самого малечку долучалися до мистецтва.

Особливістю ярмарку громадських ініціатив є те, що відвідувачі форуму можуть обрати кращі ГО та ініціативи на їхню думку шляхом голосування. Для цього кожен форумчанин мав спеціальні купони. Переможців голосування відзначили корисними призами.

Традиційно серед організаторів форуму департаменти регіонального розвитку та культури і взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації, Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування, обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів та активні громадські спільноти.

Опубліковано в категорії Новини
Середа, 28 листопада 2018, 08:24

Воєнний стан: що треба знати кожному?

З 28.11 в 10 областях України запроваджується режим воєнного стану - терміном на 30 днів. У переліку - Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів з 24, передбачених у законі. Більшість - стосуються Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ та МВС. Зокрема підсилюються заходи із кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. В режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонслужба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців. Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив - його принципова позиція зробити ВС мінімально помітним для цивільного населення. Петро Порошенко також заявив, що підстави для запровадження ВС більш, ніж серйозні - загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії. На відміну від 2014-2015 рр. - тоді введення особливого режиму було неможливим - стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і угода про асоціацію з ЄС, і безвіз, і зона вільної торгівлі з ЄС.

Опубліковано в категорії Новини

фотоУтримання доріг місцевого та державного значення у період погіршення погодних умов обговорили в обласній адміністрації. Тут відбулась селекторна нарада під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Вельбівця з керівниками районів, міст та об’єднаних громад області. У засіданні взяли участь і керівники профільних структур адміністрації, територіальних підрозділів та спецслужб.

Олександр Вельбівець закликав місцевих керівників з повною відповідальністю поставитись до питання стану доріг, враховуючи прогнозовані синоптиками складні погодні умови.

– Утримання доріг, як місцевого, так і державного значення, має бути якісним та своєчасним, – зауважив голова ОДА Олександр Вельбівець. – Я наголошу, від цього залежить безпека громадян. А тому я закликаю всіх керівників скоординувати дії відповідальних служб на місцях і тримати ситуацію під контролем, зокрема й перевірити маршрути рейсових, шкільних автобусів. У разі ж виникнення складнощів, доповідати особисто.

Голова ОДА також дав завдання місцевим керівникам завершити процес укладення договорів із підрядниками на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення, а також контролю за ними.

Директор Департаменту інфраструктури ОДА Сергій Чубань поінформував щодо укладення договорів із підрядниками, зокрема про розподіл фінансового ресурсу, що спрямовуватиметься на місця. Так, за його словами, найближчим часом спрямують 800 тис. грн – по 40 тис. грн в середньому на кожен район. У подальшому вони одержать ще по 200 тис. грн додаткового ресурсу з дорожнього фонду.

Водночас Олександр Іванович зауважив, що 800 тис. грн – це той ресурс, що сформувався через невикористання його в період зимового утримання на початку цього року:

– Усе  через те, що або погодні умови не дозволяли виконувати роботи, в чому я сумніваюсь, або ж робота просто не проводилась. Відповідно не використовувся й ресурс, що в решті закумулювався на рівні обласного бюджету. Якщо й цього разу використання наявного ресурсу буде не своєчасним, тоді немає сенсу спрямовувати його на райони. А потім звітувати про його невикористання, у тому числі і про неналежне утримання доріг. Відтак усі, хто отримає цей ресурс, максимально мають сконцентрувати увагу на укладанні угод та залученні тих сил, які реально нададуть послуги з якісного та своєчасного утримання доріг. Якщо хтось сподівається, що сонце та прихід весни буде головним підрядником, то дуже помиляється. Зараз ми звісно виправимо ситуацію, де вона була неконтрольована. Моя ж вимога – аби всі договори з підрядниками були укладені, всі райони працювали в межах правового поля, і відповідно ресурс був направлений у райони. Ніхто не повинен працювати даремно. Але й оплата повинна здійснюватись безпосередньо за якісно й своєчасно надані послуги.  Кожен має відчути рівень власної відповідальності за свою ділянку роботи, розподіл фінансового ресурсу, якісне виконання і контроль. Цій роботі буде надана належна оцінка, зокрема й тій, що здійснювалась попередньо.

Під час засідання очільники районів та міст доповіли про готовність спеціальної техніки, забезпечення протиожеледною сумішшю, стан укладення договорів та ін.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 27 листопада 2018, 10:53

Звернення до водіїв

a90c75189cf155917494424f1ce3c358

Обласна державна адміністрація, Служба автомобільних доріг у Черкаській області, державне підприємство „Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області“, ДП „Черкаський облавтодор“ ПАТ ДАК „Автомобільні дороги України“ звертаються до всіх водіїв із закликом дотримання вимог безпеки руху на автомобільних дорогах в осінньо-зимовий період.

Однією з особливостей функціонування транспортно   системи є високий рівень залежності від природних факторів. Великий вплив на характер експлуатації транспортних засобів створюють метеорологічні умови та стан дорожнього покриття.

Враховуючи довготривале недотримання міжремонтних термінів, обумовлене недофінансуванням дорожньої галузі, значним збільшенням інтенсивності руху великовагових транспортних засобів, фактична маса яких перевищує встановлені нормативи, автомобільні дороги отримали значні руйнування і продовжують руйнуватися. У випадках несприятливих метеорологічних умов (інтенсивний снігопад, ожеледь, туман) рух транспорту автомобільними дорогами значною мірою може ускладнитися, або навіть призупинитися.

Тому, керуючи транспортними засобами за складних погодних умов, будьте особливо уважними та обережними, чітко дотримуйтесь вимог Правил дорожнього руху, обирайте безпечну швидкість та дистанцію руху, а також уникайте різкого гальмування і маневрування.

Перед виїздом у рейс у зимовий період, водіям легкових та великовантажних транспортних засобів рекомендуємо забезпечити наявність ланцюгів проти ковзання, запасу пального, противідкатних упорів та лопати, засобів зв’язку, теплих речей, аптечки, гарячих напоїв.

При значному погіршенні погодних умов, без нагальної потреби, не вирушайте в дорогу!!!

Шановні водії! Не наражайте на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху! Будьте завжди обачні та обережні, а у разі небезпеки, телефонуйте до Служби порятунку за телефоном „101“.

Опубліковано в категорії Новини

23 листопада 2018 року в великому залі райдержадміністрації відбувся мітинг-реквієм із вшанування пам’яті жертв Голодоморів 1921-1922 років, 1946-1947 років та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу. В заходах взяли участь голова районної державної адміністрації О. Ніколенко, заступник голови райдержадміністрації О. Шарига, представники органів місцевого самоврядування, працівники установ і організацій, громадські активісти, учні навчальних закладів та жителі району.

Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу жителі Катеринопільщини. В центрі залу було встановлено експозицію, присвячену тисячам душ, які стали жертвами Голодоморів, та спогадам теперішнім поколінням про ті страшні часи.

Після заходу делегація з представників керівництва району, селища та громадськості здійснила покладання з квітів до пам’ятних знаків жертвам Голодомору в смт Катеринопіль (“Студінське” та “Куликівське”  кладовище).

Також, з метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, в закладах освіти та культури району було проведено загальношкільні лінійки, виховні години, виставки, бесіди та години пам’яті.

24 листопада 2018 року всі установою району приспустили Державний Прапор. В релігійних організаціях району пройшли поминальні богослужіння, а о 16:00 всі жителі району долучились до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запалімо свічку пам’яті!».

IMG_3610 IMG_3619 IMG_3625 IMG_3615 IMG_3630 IMG_3623

Опубліковано в категорії Новини

Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Президент Петро Порошенко підкреслив, що Україна розглядає напад російських військових на кораблі Військово-Морських сил України в районі Керченської протоки як акт агресії.

«Ми розглядаємо це як акт агресії проти нашої держави, як дуже серйозну загрозу», – сказав Президент.

«Для Російської Федерації, на жаль, не існує жодних «червоних ліній», – додав він.

Глава держави підкреслив, що попри те, що українські кораблі виконували штатну задачу по переміщенню в пункти дислокації на Азовському морі, вони були атаковані російськими військовими кораблями із застосуванням зброї, що призвело до важких наслідків. За попередньою інформацією 6 українських моряків поранено, з них двоє отримали важкі поранення.

За інформацією Начальника Генерального штабу ЗСУ генерала-армії Віктора Муженка попри те, що це була планова і абсолютна законна морська операція, яка не передбачала жодних військових дій, російські військові кораблі в нейтральних водах Чорного моря застосували проти українських військових кораблів зброю на ураження та захопили їх. Він також повідомив, що після цієї атаки та захоплення кораблів зв’язок з українськими кораблями був втрачений.

«Застосування зброї з боку Російської Федерації, атака на українські кораблі була не спровокованою. Це була, як вже сказав Начальник Генерального штабу, звичайна операція по переміщенню кораблів до пунктів дислокації Маріуполь-Бердянськ. Вони не мали ніякої особливої зброї, крім штатної, ніяких особливих завдань», – зазначив Президент.

«Ми маємо неспростовні докази того, що ця агресія, цей напад на кораблі Військово-Морських Сил України був не помилкою, не випадковістю, а цілеспрямованими діями, в тому числі і щодо застосування зброї проти українських моряків, яке мало важкі наслідки», – підкреслив Глава держави.

Президент також зазначив, що «жодним чином українська влада і українські військове керівництво не були проінформовані про подібну поведінку з боку російських збройних сил».

Опубліковано в категорії Новини

Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ готові у цілодобовому режимі реєструвати розмитнені авто з європейською реєстрацією Про це 26 листопада йшлося під час міжвідомчої нарада під головуванням першого заступника Міністра внутрішніх справ Сергія Ярового з питань врегулювання ситуації із ускладненням і блокуванням автомобільного руху у пунктах пропуску на державному кордоні України.

Окрім керівників Нацполіції, Держприкордонслужби, Головного сервісного центру МВС, у ній взяли участь і керівники Державної фіскальної служби. Учасниками наради було наголошено на необхідності неухильного дотримання водіями транспортних засобів, що перетинають державний кордон, норм законів №8487 і №8488 щодо легалізації ввезених із порушенням митного та податкового законодавства автомобілів із європейською реєстрацією.

«Для цього регіональні сервісні центри МВС готові забезпечити безперебійну роботу із державної реєстрації розмитнених транспортних засобів у цілодобовому режимі», – зазначив Сергій Яровий. Водночас на урядовому рівні тривають міжвідомчі консультації щодо впровадження спрощеного порядку реалізації норм цих законів для полегшення реєстраційних процедур для водіїв таких ТЗ.

Підрозділи Національної поліції та Держприкордонслужби працюють у прикордонних районах у посиленому режимі відповідно до доручення Міністра внутрішніх справ України. Правоохоронці закликають учасників протестів дотримуватися публічного порядку і утриматися від провокацій.

Опубліковано в категорії Новини

Економіка України зростає 11 кварталів поспіль і наразі є збалансованою з огляду на потреби країни і забезпечення подальшого росту. Проте державі все ще потрібна зовнішня підтримка, аби перекредитуватися і пройти пікові роки виплат по минулих боргах, зроблених протягом 2008-2013 років. Про це в ефірі телеканалу «ВІТА» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«11 кварталів поспіль економіка зростає. Це означає, що почався підйом. В принципі, якщо подивитися на потреби держави – все нормально, ми збалансовані. Але якщо дивитися на борги, потрібна зовнішня підтримка, аби перекредитуватися, аби повернути попередні борги. 2019-2021 роки – пікові роки виплат», – сказав Володимир Гройсман.

При цьому він наголосив, що гроші беруться під виконання певних зобов’язань. І зробити цю роботу потрібно ще й для того, аби повернути довіру кредиторів. Допустити зараз розвиток сценарію відмови від всіх обіцянок означає звернути зі шляху реформ і пірнути в дефолт, який несе повне знецінення доходів громадян і чергову затяжну кризу.

«Ми пам’ятаємо 90-ті роки: банкротство країни, галопуюча інфляція. Цього допустити знову не можна», – сказав Володимир Гройсман.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5