Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: листопада 2018

В липні 2018 року Державним підприємством «Черкаський облавтодор»  ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» було прийнято рішення про  реорганізацію  філії «Катеринопільський райавтодор»  ДП «Черкаський облавтодор»  шляхом  приєднання  її до філії «Шполянський  райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» та утворення Катеринопільського дорожньо-ремонтного пункту філії «Шполянський райавтодор» , про що було видано відповідний наказ №67  від 19.07.2018 року.

За повідомленням начальника філії «Катеринопільський райавтодор», з метою вдосконалення структури управління дорожнім господарством у Черкаській області, наказом ПАТ “ДАК “Автомобільні дороги України”ДП «Черкаський облавтодор» від 24.10.2018 №103 філія «Катеринопільський райавтодор», як структура, на яку покладались обов’язки по обслуговуванню автомобільних доріг загального користування місцевого значення району, повністю ліквідується з наступним приєднанням до філії «Шполянський райавтодор» та передачею останній всіх матеріальних  та технічних  засобів і скороченням всіх працюючих  до 27.12.2018 року.

Протягом поточного року на території Черкаської області в рамках реформування дорожньої галузі із 21 філії районних райавтодорів було утворено 7  (сім).

За ініціативи начальника філії «Шполянський райавтодор»  В.Мадюді відбулася його зустріч з  головою Катеринопільської райдержадміністрації   О.Ніколенко. Під час розмови були розглянуті питання :

-утримання доріг загального користування місцевого значення району, а це 200,3 км, які з 01 січня 2018 року передані в управління обласним державним адміністраціям;

- утримання територіальних доріг Т-24-11 Звенигородка-Катеринопіль – Тальне-Маньківка та Т-24-13 Катеринопіль-Вікнине-Шпола , які  проходять територією району, а це 30,5 км, які залишились на балансі Служби автомобільних доріг у Черкаській області;

-   питання реорганізації філії «Катеринопільський райавтодор» та утворення Катеринопільського дорожньо-ремонтного пункту філії «Шполянський райавтодор»  .

Начальник філії «Шполянський райавтодор» повідомив, що протягом багатьох років підприємству  вдалось зміцнити матеріально-технічну базу , забезпечити працівників роботою і відповідною заробітною платою, мати власні обігові кошти.

Протягом останніх років підприємством в повному обсязі забезпечується ремонт та утримання доріг Шполянського району,  Підприємство забезпечене матеріально-технічною базою, виконує замовлення не лише по ремонту доріг загального користування дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» ,  але й  замовлення органів місцевого самоврядування по  експлуатаційному утриманню та ремонту доріг комунальної власності, що дає можливість,  за рахунок власних  коштів,  розвивати матеріально-технічну базу свого підприємства та працювати  асфальтному заводу. Наявність заводу забезпечує вчасне виконання договорів, полегшує виконання робіт та викликає впевненість та довіру у замовників  та населення.

Під час зустрічі  О.Ніколенко зазначила, що майже  за 5 років роботи на посаді голови райдержадміністрації, неодноразово  закликала начальника філії «Катеринопільський райавтодор» Геннадія Юдіна активніше співпрацювати  з селищними та сільськими радами району по експлуатаційному утриманню та ремонту доріг комунальної власності, не очікуючи  лише замовлення  ДП «Черкаський облавтодор», що давало б можливість отримувати додаткові обігові кошти та  поліпшувати матеріально-технічну базу філії, за прикладом Шполянської філії.

За 10 місяців 2018 року  сільськими,  селищною радами та об'єднаними територіальними громадами Катеринопільского  району проведено капітальний, поточний ремонт доріг комунальної власності на 5 230 тис. гривень.  Ремонтні роботи виконували бізнесові структури, хоча частину цих робіт могла б забезпечити філія «Катеринопільський райавтодор». На жаль, в осінньо-зимовий період  2017-2018 років, під час сильних снігопадів,    філія не змогла в повному обсязі  забезпечити очищення  доріг району та посипання їх  протиожеледними матеріалами, оскільки, наявна  техніка часто  виходила із ладу. Для  відновлення транспортного сполучення між населеними пунктами району, довелось  звертатись  за допомогою до керівників  бізнесових структур .

Катеринопілською райдержадміністрацією  направлено лист начальнику філії « Шполянський райавтодор»  від 30.10.2018 №600/01/-42   з проханням повідомити   про об'єми та види робіт, які плануються   виконуватись  в Катеринопільському  районі по обслуговуванню територіальних доріг  протягом осінньо-зимового періоду 2018-2019 років та про  працевлаштування вивільнених працівників Катеринопільської філії.

Опубліковано в категорії Новини

DSC0135 Бригада територіальна оборони Черкаської області діє в регіоні. Сюди набирають резервістів віком від 41 до 60 років та осіб, які мають обмеження у мирний та військовий час. Про функціонування бригади територіальної оборони на Черкащині говорили на прес-конференції під головуванням заступника очільника області Костянтина Омаргалієва, обласного військового комісара Євгена Курбета та командира бригади територіальної оборони Анатолія Стуженка.

Перші батальйони територіальної оборони почали діяти в Україні з 2014 року. Нині ж у кожній області формують бригади територіальної оборони. Така вже є на Черкащині. До її складу входять 6 батальйонів, які розміщені у Черкасах, Смілі, Золотоноші, Умані, Звенигородці та Жашкові.

– Враховуючи складну внутрішньополітичну ситуацію в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, окупації частини території нашої держави, значення набуває забезпечення обороноздатності держави через налагодження належного функціонування територіальної оборони, – наголосив Костянтин Омаргалієв. – Вона включає систему воєнних та спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період. Зокрема, охорону та захист державного кордону, забезпечення умов надійного функціонування органів державної влади, охорони та оборони важливих об’єктів та комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, підтримка правового режиму воєнного стану в разі його введення та ін. Багаторівнева система територіальної оборони, яка зараз створюється в Україні, є запорукою і фундаментом захисту держави в умовах масштабного військового конфлікту. У кожній області створюється бригада територіальної оборони. Це допоможе забезпечити перетворення кожного міста на неприступну фортецю у разі необхідності.

Загалом бригада територіальної оборони області налічуватиме до 4 тисяч резервістів. Сюди наразі триває набір. Бійці проходитимуть усі необхідні навчання та отримуватимуть належні їм виплати, каже обласний військовий комісар Євген Курбет.

– Підготовка здійснюватиметься на навчальних зборах і у єдиний стрілецький день, який проходитиме що два тижні, – розповідає обласний комісар. – Загалом вже наступного року в Україні заплановані масштабні навчання для 5 бригад і 20 батальйонів територіальної оборони. Загалом же створення територіальних бригад та батальйонів сприятиме формуванню спеціальної інфраструктури. Якщо беремося захищати свій дім, батьківщину, то маємо знати всі свої сильні та слабкі сторони, місцевість. Тому ці заходи будемо проводити і залучати військовослужбовців резерву, запасу, які мають формувати підрозділи  оборони.

За словами командира бригади територіальної оборони області Анатолія Стуженка, резервісти та їхні родини матимуть належний соціальний захист від держави. Україна зараз приймає велику програму, аби заохотити людей. Зокрема резервіст укладатиме контракт від 1 року до 3-х та не може бути призваний в інший підрозділ у цей період. За навчальні збори, у яких братимуть участь, отримуватимуть належні виплати. За 30 днів – 10 тис. грн, як і контрактники. Діти резервістів матимуть право на оздоровлення, безкоштовне харчування у початковій школі.

Опубліковано в категорії Новини

БерезаньЯГ-e1541669732193 Всі 27 об’єднаних територіальних громад області, які йдуть на вибори у грудні, визнані спроможними. Таке розпорядження ухвалив Уряд 7 жовтня. Таким чином, він поставив крапку в цьому питанні для тергромад, каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

Після виборів ці ОТГ матимуть повноцінні самоврядні повноваження та перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державою. Нині ж у цих 27 громадах-об’єднавцях триває підготовка до виборів 23 грудня.

– Це безперечна перемога тих, хто підтримав реформу з децентралізації на місцях та утворив ОТГ, – каже Ярослав Березань. – Відразу ж після виборів вони зможуть перейти на прямі відносини з державою, отримають належне їм фінансування без проблем. Це – понад сотня сільських, селищних та міських рад, більше 150 населених пунктів області, які входять до складу 27 новоутворених ОТГ. Загалом же на Черкащині вже об’єдналися в територіальні громади 207 міських, сільських та селищних рад. Вони входять до складу 53 ОТГ області. Це – відповідь усім противникам реформи.

Нагадаємо, на вибори 23 грудня йдуть:

1) Русько-Полянська ОТГ Черкаського району (2) (Русько-Полянська, Геронимівська сільські ради);

2) Балаклеївська ОТГ Смілянського району (2) (Балаклеївська, Малостаросільська сільські ради);

3) Березняківська ОТГ Смілянського району (2) (Березняківська, Великояблунівська сільські ради).

4) Дмитрушківська ОТГ Уманського району (6) (Дмитрушківська, Гереженівська, Гродзівська, Пугачівська, Собківська,Старобабанівська);

5) Червонослобідська ОТГ Черкаського району (3) (Червонослобідська, Вергунівська, Хутірська сільські ради);

6) Тернівська ОТГ Смілянського району (4) (Тернівська, Малосмілянська, Попівська, Сердюківська сільські ради);

7) Леськівська ОТГ Черкаського району (2) (Леськівська, Худяківська сільські ради);

8) Плешканівська ОТГ Золотоніського району (4) (Плешканівська, Коврайська, Підставківська, Безпальчівська(Драб) сільські ради);

9) Лебедівська ОТГ Кам’янського району (3) (Лебедівська, Вербівська, Лузанівська сільські ради);

10) Ладижинська ОТГ Уманського району (6) (Ладижинська, Городницька, Колодистенська, Затишанська, Рижавська, Текучанська сільські ради);

11) Шевченківська ОТГ Звенигородського району (4) (Шевченківська, Будищенська, Пединівська, Тарасівська сільські ради);

12) Вільшанська ОТГ Городищенського району (5) (Вільшанська селищна, Петриківська, В’язівська, Вербівська, Воронівська сільські ради);

13) Хлистунівська ОТГ Городищенського району (5) (Хлистунівська, Дирдинська, Калинівська, Ксаверівська, Цвітківська сільські ради);

14) Чигиринська ОТГ Чигиринського району (7) (Чигиринська міська, Суботівська, Галаганівська, Красносільська, Матвіївська, Стецівська, Тіньківська сільські ради);

15) Михайлівська ОТГ Драбівського району (2) (Михайлівська, Бойківщинська сільські ради);

16) Медведівська ОТГ Чигиринського району (3) (Медведівська, Головківська, Зам’ятницька сільські ради);

17) Лип’янська ОТГ Шполянського району (3) (Лип’янська, Кавунівська, Маслівська сільські ради);

18) Таганчанська ОТГ Канівського району (2) (Таганчанська, Мельниківська сільські ради);

19) Литвинецька ОТГ Канівського району (3) (Литвинецька, Козарівська, Курилівська);

20) Межиріцька ОТГ Канівського району (3) (Межиріцька, Конончанська, Хмільнянська);

21) Бобрицька ОТГ Канівського району (6) (Бобрицька, Григорівська, Грищинецька, Пшеничницька, Тростянецька, Чернишівська);

22) Водяницька ОТГ Звенигородського району (4) (Водяницька, Попівська, Чижівська, Кобиляцька);

23) Сагунівська ОТГ Черкаського району (3) (Сагунівська(Черк),  Топилівська, Боровицька(Чигир) сільські ради).

24) Бужанська ОТГ Лисянського району (5) (Бужанська, Жаб’янська, Кам’янобрідська, Тихонівська, Яблунівська сільські ради).

25) Баландинська ОТГ Кам’янського району (4) (Баландинська, Катеринівська, Коханівська, Радиванівська сільські ради);

26) Лисянська ОТГ Лисянського району (5) (Лисянська селищна, Дашуківська, Почапинська, Писарівська, Шестеринська сільські ради);

27) Великохутірська ОТГ Драбівського району (3) (Великохутірська, Рождественська, Рецюківщинська сільські ради)

Опубліковано в категорії Новини

DSC0130 Призовна кампанія у розпалі на Черкащині. Вже відправили на строкову службу майже 500 черкащан із семисот призовників від області. Наступні відправки до ЗСУ та інших формувань розпочнуться з 20 листопада. Про осінню призовну кампанію, набір на службу за контрактом та покращення забезпечення говорили сьогодні під час прес-конференції за головування заступника голови облдержадміністрації Костянтина Омаргалієва.

– Армія – це школа життя та мужності, – зауважує посадовець. – Вона привчає до дисципліни. Тут юнаків та дівчат, а таких бажаючих нести військову службу все більше, навчають насамперед полюбити зброю, використовувати її. Всі ми маємо консолідуватися, аби відбити імовірну агресію. Втім маємо бути навченими для цього. І такі навички та вміння дають в армії: як тримати зброю в руках, як захищати свій дім, свою батьківщину.

Нині найкращі показники з набору на строкову службу демонструють Городищина, Драбівщина, Катеринопільщина, Христинівщина, Чигиринщина. Вони майже завершили відбір і комплектування команд молодого поповнення на понад 90 %. Найгірша ситуація у Монастирищенському (40% виконання), Маньківському (55%), Черкаському об’єднананому військовому комісаріаті (51%), Жашківському (60 %), Канівському (61%) та Шполянському (66%) районах, каже обласний військовий комісар Євгеній Курбет. Решта, за його словами, має понад 70 % виконання.DSC0131

– Призовники, які проходитимуть строкову військову службу, до Операції об’єднаних сил не залучатимуть, – відзначає військовий комісар. – У кого з призовників були страх чи сумніви, то не варто ухилятися. Приходьте військових комісаріатів та проходьте строкову службу, аби стати справжнім чоловіком, захисником своєї батьківщини. Зауважу, через ухиляння від служби, призовникам загрожує адміністративна чи кримінальна відповідальність. Водночас, окрім строкової служби, в області триває набір на службу за контрактом. За планом Генерального штабу України, від Черкащини набираємо понад 1000 осіб. Зараз вже призвано понад 750 осіб. Це – 65 % від плану. Є всі сподівання, що виконаємо на 90-100 %.

Серед кращих Кам’янський, Черкаський об’єднаний військовий комісаріат, Христинівський. Тут виконали завдання на понад 90%. Найгірші результати мають Чорнобаївщина, Лисянщина та Жашківщина.

Водночас, з наступного року значно зросте грошове забезпечення та надбавки для військовослужбовців. Загалом до 40 %. Тепер мінімальна заробітна плата для рядового солдата, який служить за контрактом зросте з 7 до 10 тисяч гривень. Запроваджується компенсація за винаймання житла для солдат-сержантів військової служби за контрактом. Вона буде в межах 3-3,5 тис. грн.

Також покращується харчування військовослужбовців. Попередньо апробували нове меню у навчальних частинах, військових коледжах. З цього місяця переходять на нього й бойові військові частини. До 2020 року його запровадять в усіх військових формуваннях. Тепер перелік страв нараховуватиме до 350 найменувань, а боєць зможе обирати меню на свій смак. Сухі пайки укомплектовуватимуть за стандартами НАТО.

Військовий комісар Євген Курбет додав, що з наступного року, відповідно до рішення Ради національної безпеки України, військові комісаріати реформують у територіальні центри військово-соціальної підтримки та рекрутингу.

– Роботу в такому форматі вже апробували у Чернігові, Дніпрі, Одесі, Рівному, а з наступного року її запровадять в усіх областях України, – наголосив він. – Змінюється штабна структура, будуть створені вербувальні підрозділи, які працюватимуть за західним стандартом широкої рекламної агітаційної роботи та ін.

Опубліковано в категорії Новини

06.11.2018 відбулася чергова координаційна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

фото з камери 29.01.2018 225 В ході наради  розглянуто низку актуальних питань щодо життєзабезпечення району, зокрема:

- про готовність електричних мереж району до безперебійної роботи при виникненні надзвичайних ситуацій в зимовий період

Станом  1.11.2018 розчищено 60% повітряних ліній електропередач 10 КВТ, звільнено лінії від нависання  гілок та аварійних дерев, які змогли пошкодити дроти при падінні.  На випадок надзвичайної ситуації підприємство забезпечене необхідними витратними матеріалами, запасними частинами та паливно-мастильними матеріалами    

про перспективи виконання районного, місцевих бюджетів за жовтень та 10 місяців поточного року.

За січень-жовтень 2018 року планові показники дохідної частини зведеного бюджету району перевиконані на 12,7% , що в сумарному вигляді складає 6442,9 тис.грн., в тому числі по районному бюджету перевиконання складає – 1738,1 тис.грн., по бюджету селища Катеринопіль -436,9 тис.грн. та по сільських бюджетах району – 4267,9 тис.грн.

На сьогодні профінансовано в повному обсязі оплата праці за жовтень по охороні здоров’я  та виплачено аванс за жовтень педагогічним працівникам. Повне погашення виплати заробітної плати працівникам освітньої галузі планується на 13 листопада 2018 року.

-про стан заборгованості по податках і зборах до місцевих бюджетів району станом на 01.11.2018

За інформацією начальника Катеринопільського відділення Звенигородської ОДПІ найбільшу заборгованість по сплаті податків має ТОВ «Енергетично-інвестиційні компанії» 174 тис.грн., на даний час проводяться заходи щодо примусового стягнення боргу. Також значна заборгованість щодо сплати єдиного соціального внеску фізичними особами, які закрили свою підприємницьку діяльність, утворилась та становить 1530 тис.грн,  крім того,  по  Катеринопільському РЕМу -163 тис.грн..

-щодо готовності об’єктів соціальної і інших сфер та населення району до проведення опалювального сезону 2018/2019 року

Станом на 06.11.2018 в  районі майже всі заклади соціальної сфери розпочали опалювальний сезон. Температурний режим відповідає санітарним нормам.

-придбання апарату штучної вентиляції легень для Катеринопільської центральної районної лікарні

Для забезпечення своєчасної медичної допомоги тяжкохворим Катеринопільського району терміново  необхідно придбати апарат штучної вентиляції легень для відділення інтенсивної терапії Катеринопільської центральної районної лікарні.  Існуючий апарат, в зв'язку з його довготривалим використанням, може вийти із ладу в будь-який час, тому  потребує негайної заміни. 

Вартість апарату, наразі,  складає 350,0 тис.гривень.  На придбання апарату штучної вентиляції легень для реанімаційного відділення Катеринопільської ЦРЛ ,на сьогодні, передано сільськими бюджетами субвенцію на загальну суму 93,8 тис.гривень.  Планується передати кошти ще Ямпільським ( 6 тис.грн.) та Мокрокалигірським сільськими бюджетами ( 15 тис.грн.). Бюджети  сіл  Бродецьке, Гуляйполе, Кайтанівка, Киселівка, Лисича Балка, Новоселиця, Потоки, Шостакове  та селище Катеринопіль наразі не долучилися своїми коштамидо придбання зазначеного апарату .

щодо проведення ремонтних робіт на автошляхах району в поточному року

-          ТОВ «Будсервіс Ко» (м.Ватутіне) продовжило виконання ремонтних робіт на автомобільних шляхах району.  Станом на 06.11.2018 на а/д                   О 2424017 Шпола - Мокра Калигірка - Катеринопіль проведено поточний дрібний ремонт  (прокладено 1048 кв.м асфальтобетонної суміші). На а/д          О 240801 Катеринопіль –Новоселиця – Розсохуватка  завершено проведення поточного дрібного ремонту ( прокладено 1830 кв.м асфальтобетонної суміші).

-  щодо проведення ремонтних робіт в центральній районній лікарні

В центральній районній лікарні  ремонтні роботи  щодо облаштування центрального входу будуть завершені до 15 листопада поточного року, тоді ж буде завершено ремонтні роботи кабінету офтальмолога.-про виконання районної програми «Підвищення енергоефективності та енергозбереження на 2010-2018 роки»

Станом на 01.11.2018  по Катеринопільському районі «Теплими кредитами»  скористались  36 осіб  із них:

25 осіб придбали та встановили енергозберігаючі вікна на загальну                   суму - 525,6 тис.грн;

10 осіб  придбали матеріали для утеплення будинків на загальну                        суму -  278,3 тис.грн;

1 особа  придбала твердопаливний котел на загальну суму - 26,0 тис.грн

про хід проведення навчального 2018/2019 року в закладах освіти району

У закладах освіти району після закінчення осінніх канікул триває навчальний рік. Забезпечено впровадження  концепції «Нова українська школа», у т.ч. Державного стандарту початкової освіти. Всі навчальні заклади забезпечені новими партами для першокласників. Також мають нові підручники для учнів 1 класу, за винятком підручника для вивчення англійської мови, які найближчим часом мають надійти. 

-       про роботу районного центру первинної медико – санітарної допомоги (хід підписання Декларацій тощо)

Станом на 06.11.2018 року проводовжується робота по підписанню декларацій з пацієнтами, яких на даний час укладено - 7756 або 53 % , з них 1636 дітей -56%, а саме:

-         Сурженко М.М. (терапевт) –           2000

-         Гень Н.І. (сімейний лікар) –             2000

-         Піддяча А.О. (педіатр) –                    905

-         Поліщук О.М. (педіатр) 255

-         Ломакіна К.Я. (педіатр) –                  106

-         Стоп’ятюк А.О. (сімейний лікар) –   984

-         Маскіс Н.Т. (сімейний лікар) –          1506

-          про виконання урядової програми «Доступні ліки»

У районі діє урядова програма «Доступні ліки», згідно якої, виділено – 350,8 тис. гривень.  Протягом січня-жовтня поточного року в рамках Програми використано 292,35 тис. гривень -83%, залишок коштів достатній для забезпечення хворих безкоштовними ліками, відповідно до Програми.

-       щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Згідно постанови Кабінету Міністрів України 20.06.2018р. №512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”» та спільного наказу  Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації і Управління охорони здоров’я Черкаської  облдержадміністрації №41/916 від 31/VIII-2018р.  пологове відділеня Катеринопільської ЦРЛ  повністю забезпечено  «пакунками  малюка», які отримують згідно заяв матерів при виписуванні новонароджених із відділення райлікарні. Наразі залишилось ще 12 пакунків для новонароджених.

-         про стан заборгованості із виплати заробітної плати в районі

За даними проведеного моніторингу  заборгованість із заробітної плати станом на 01.11.2018 становить 165 тис. грн. на філії «Єрківський спецкар’єр» ДП «Черкаський облавтодор».

-       щодо призначення субсидій на оплату житлово – комунальних послуг на опалювальний період 2018/2019 року

За призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ із заявами звернулось 1544 сімей, з них призначено 1502, відмовлено 42 в зв’язку з тим, що вартість послуг не перевищує обов’язковий платіж.

Прийом заяв на призначення житлової субсидії на опалювальний період  триває.

щодо виплати жителям району сум невикористаних житлових субсидій опалювального сезону 2017/2018 років

Чисельність отримувачів субсидії, що звернулися до УСЗН з заявою щодо виплати частин невикористаних субсидій:

по газопостачанню - 2240 осіб  на суму 1 336, 9 тис. грн.

по електропостачанню - 8 осіб на суму 1080 грн.

про збір урожаю 2018 року та хід посівної кампанії урожаю 2019 року

Закінчується збирання пізніх зернових та технічних культур.

Так, станом на 06.11.2018 року, зібрано пізніх зернових та зернобобових на площі 13818 га, що становить 88 %  (15744 га) при середній урожайності – 95,5 ц/га  намолочено 132 тис. тонн, в тому числі кукурудзи зібрано на площі – 13,3 тис. га, що становить  87,9 % до запланованих площ ( 15196 га) з урожайністю  98 ц/га ( в 2017 році – 68 ц/га з площі 12 440 га).

-         Гороху зібрано на площі – 429 га, що становить 100 % до запланованих площ (429 га) з урожайністю 20 ц/га.

-         Технічних та олійних культур зібрано на площі  19,4 тис.га, намолочено 61 тис. тонн з середньою врожайністю 31,2 ц/га, що становить  99 % до запланованих площ ( 19,5 тис. га.)

-         Соняшника зібрано з площі 10,2 тис. га , намолочено 33,6 тис. тонн  з середньою врожайністю 33 ц/га. – 100 % ( 23,8% - 9430 га) .

-         Сорго зібрано з площі  760 га  намолочено 5,3 тис. тонн з урожайністю 70 ц/га. ( 991 га - 77 % ).

-         Сої зібрано з площі 6,7 тис. га  намолочено 16,8 тис. тонн з урожайністю 25 ц/га. (100 % - 9100 га).

-         Крім того під урожай 2019 року посіяно озимого ріпаку на площі 1,6 тис.га.

-         Озимої пшениці посіяно – 8200 га, з них населенням 1,5 тис. га.

-         Озимого ячменю посіяно – 850 га, з них населенням  150 га.

-         Озимого жита – 40 га.

-         Посіви знаходяться в доброму – 85% та задовільному – 15% стані.

-         Проводяться агротехнічні заходи щодо утримання посівів озимих культур в належному стані.

-         Підготовлено грунтів  під посіви 2019 року - 30 тис.га.

-         Проводиться мінералізація рослинних решток шляхом дискування під урожай 2019 року.

-про план проведення Держгеокадастром в області земельних аукціонів земельних ділянок державної власності району в листопаді 2018 року

Відповідно до переліку, станом на 06.11.2018р.,   права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності  буде виставлено на земельні торги на 24 ділянки загальною площею 217,6620га по семи населених пунктах району ( с.Гончариха, с.Пальчик,  с.Ступичне, с.Кайтанівка,  с.Потоки, с.Шостаково, смт Катеринопіль) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на правах  оренди терміном на 7 років за межами населених пунктів.

Розроблена ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» технічна документація  з нормативної грошової оцінки на 4 земельні ділянки загальною площею 37,8988га, які розміщені за межами населеного пункту в адмінмежах : с.Ступичного (3 ділянки площею 17,8996га), с. Потоки (1 ділянка площею 19,9992га). На дані земельні ділянки розроблені проекти із землеустрою щодо продажу прав оренди на земельних торгах , внесені відомості про земельні ділянки  до Державного земельного кадастру.

ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»  розроблені проекти із землеустрою та затверджена технічна документація із землеустрою , внесені відомості до Держаного земельного кадастру про земельні ділянки :

площею 7,5994га (багаторічні насадження) та 10,5024га (пасовища) в адміністративних межах Гончариської сільської ради;

площею 15,2621га (багаторічні насадження) та 15,00га (пасовища) в адміністративних межах Пальчиківської сільської ради;

площею 8,6007га (рілля) в адмінмежах Шостаківської сільської ради;

площею 64,2628га  (6 земельних ділянок) в адмінмежах Кайтанівської сільської ради.

На стадії розроблення ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» документація із землеустрою на 9 земельних ділянок загальною площею 44,80га, що розміщені в адмінмежах Кайтанівської сільської ради за межами населеного пункту 2 ділянки -10,00га,  адмінмежах Пальчиківської сільської ради 1 ділянка - 22,00га та Катеринопільської селищної ради 6 ділянок - 12,80га.

-щодо надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності учасникам антитерористичних операцій (далі АТО).

Головним  управління Держгеокадастру у Черкаській області учасникам АТО видано 111 наказів про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності, за межами населених пунктів Катеринопільського району та прийнято 86 наказів про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність загальною площею 171,0371га, з них зареєстровано речове право власності на земельну ділянку у реєстрі речових прав на нерухоме майно  86 учасниками АТО на загальну площу 171,0371га.

За період 2018 року Головним  управління, видано учасникам АТО 29 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності, за межами населених пунктів на загальну площу 57,3692га (с.Вікнине-1 площею 2,00га,  с.Вербовець- 2 площею 3,98га, с.Гончариха-3 площею 5,50га, с.Пальчик -2 площею 4,0 га, с.Петраківка-4 площею 8,0 га, с.Киселівка - 8 площею 16,0 га, с.Ступичне – 1 площею 2,0 га , с.Лисича Балка – 1 площею 2,0 га, с.Розсохуватка- 5 площею 9,8892га, с.Радчиха- 2 площею 4,0 га (дозвіл до передачі земель у комунальну власність)  ).

Затверджено 5 проектів землеустрою щодо передачі у власність громадянам (учасникам АТО) для ведення особистого селянського господарства загальною площею 9,8892га (с.Гончариха – 1 площею 2,0 га, с.Радчиха -2 загальною площею 4,0 га, с.Розсохуватка - 2 загальною площею 3,8892га). Зареєстровано речове право власності на земельну ділянку у реєстрі речових прав на нерухоме майно в кількості 2 учасниками АТО (с.Радчиха) на загальну площу 4,0 га.

24 проекти землеустрою знаходяться на стадії замовлення та розроблення ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Катеринопільський районний відділ.

Станом на 01.11.2018   із земель комунальної власності:

Гончариською сільською радою надано учасникам АТО 3  дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського

призначення комунальної власності, за межами населеного пункту на загальну площу 5,8329га (відумерла спадщина на земельні ділянки (паї) за рішенням суду передана до комунальної власності Гончариської сільської ради).

З них на дану дату  2 проекти землеустрою затверджено Гончариською сільською радою та передано у власність земельні ділянки загальною площею 3,8887га для ведення особистого селянського господарства. 1 проект землеустрою знаходяться на стадії розроблення ДП «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Катеринопільський районний відділ.

Новоселицькою сільською радою надано дозвіл на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 0,34га, з них : для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарчих будівель і споруд - 0,25га та для ведення садівництва — 0,09 га.

-про роботу районної філії обласного центру зайнятості щодо зменшення кількості вивільнених працівників після завершення осіннього комплексу сільськогосподарських робіт агроформуваннями району.

За 10 місяців цього року на 9% зменшено кількість безробітних в районі.

Спеціалістами Центру проводяться відповідні співбесіди з керівниками сільськогосподарських підприємств всіх форм власності щодо зменшення кількості вивільнених працівників після завершення осіннього комплексу сільськогосподарських робіт. Завдяки сприятливим погодним умовам    польові роботи продовжуються.

- про ліквідацію та профілактичні заходи щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі

Інспекторським складом районного сектору, спільно з соціальними працівниками, представниками сільських рад проводяться профілактичні рейди серед населення району  щодо  дотримання правил пожежної безпеки   в період опалювального сезону. Під час рейдів розповсюджено 140 пам’яток та листівок із попереджувальним змістом. Загалом охоплено 127 домоволодінь. Особлива увага приділяється  при обстеженні домоволодінням одиноких престарілих та інших соціально незахищених громадян щодо безпечного використання засобів опалення будівель в зимовий період.

Опубліковано в категорії Новини

Осіння кампанія із зарибнення Кременчуцького водосховища триває на Черкащині. Цьогоріч вона наймасштабніша: у водойму випустять майже 100 тонн зарибку. Про це повідомив очільник Черкащини Юрій Ткаченко.

Усе це відбувається в межах обласної програми з розвитку рибного господарства. Її ухвалили за ініціативи Черкаської ОДА.

– Маємо обласну програму в дії, – зауважив Юрій Ткаченко. – Кілька років тому ми вирішили системно підійти до питання відновлення водних ресурсів. Спершу долучили до цього питання підприємства-забруднювачі Дніпра. А далі нарощували масштаби. Цьогоріч із обласного бюджету ми спрямували на зарибнення 2 млн грн. Також долучилися підприємства-рибодобувачі.

Кременчуцьке водосховище зарибнять товстолобиком, білим амуром і коропом. Увесь зарибок – із державного підприємства «Іркліївський риборозплідник рослиноїдних риб». Воно виграло відповідний тендер.

– Саме для таких цілей «Іркліївський риборозплідник» у свій час і створювали, – сказав голова Черкаської ОДА. – Зараз ми з його допомогою відновлюємо водні ресурси на Черкащині. Водночас спрямовані кошти ще й працюють на економіку області.

Нагадаємо, збереження довкілля є одним із пріоритетів обласної «Стратегії-2020».

Опубліковано в категорії Новини

Новації в закладах професійної освіти впроваджують на Черкащині. Цьогоріч тут відкриють 6 сучасних навчально-практичних центрів. Про це сказав очільник області Юрій Ткаченко під час робочої поїздки до Канева.

Тут, на базі ДНЗ «Канівське вище професійне училище», відкрили один із таких центрів. Спеціалізується він на зварювальних технологіях. На створення всіх необхідних умов у цьому центрі з обласного бюджету спрямували понад 2,7 млн грн.

– Я часто зустрічаюся з підприємцями й інвесторами, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І знаю, наскільки в них великий попит на фахівців, зокрема, робітничих професій. І нашу команду не влаштовувала ситуація, коли попит, на жаль, якісно не відповідав пропозиції. Тому після того, як ми розпочали інноваційні програми у школах, взялися за заклади професійної освіти. Потребу в їхній модернізації мені також озвучили освітяни під час однієї з конференцій. Отож у межах пілотного проекту ми спрямували значний бюджетний ресурс на впровадження інноваційних виробничих технологій і модернізацію їхньої матеріально-технічної бази. Дякую за підтримку цієї ініціативи депутатам обласної ради.

Окрім того, в межах пілотного проекту, у 12 закладах професійної освіти оновлено кабінети фізики, хімії та біології. Також два заклади вже отримали інтерактивні мультимедійні комплекси.

Нагадаємо, в області підготовку робітничих кадрів для різних галузей економіки здійснюють 22 державних заклади професійної (професійно-технічної) освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України.

Опубліковано в категорії Новини

45182262_2382279278579094_4025843197828661248_n Черкащина серед регіонів, які мають найбільш позитивний внесок у динаміку експорту товарів за 8 місяців цього року. З показником у +0,5 відсоткових пунктів область увійшла у десятку кращих «експортерів» України. Про це повідомив заступник очільника області Ярослав Березань.

За підсумками Мінекономрозвитку, найкращі результати за цей період мають Дніпропетровська, Запорізька та Донецька області. Аналогічні показники до черкаських продемонструвала Хмельниччина. Сумарний внесок десятки кращих областей склав 10,8 відсоткових пунктів, що складає 82,9 % загального приросту експорту. Загалом в Україні експорт товарів росте вже 20 місяців поспіль.

– Черкащина – багата аграрна область, тож не дивно, що більша частина нашого експорту – саме продукція сільського-господарського сектору, – каже посадовець. – За підсумками січня-серпня, сальдо зовнішньоторговельного обороту на Черкащині залишається стабільно позитивним і складає $204,4 млн. Торговельні операції проводяться з партнерами із 115 країн світу. Найбільше експортувалося товарів до Індії, Білорусі, Польщі, Китаю та Німеччини. Достатньо зріс, порівняно з минулим роком, експорт товарів до країн ЄС. Надалі роботу у цьому напрямку продовжуємо. Зокрема, проводимо активну інформаційну підтримку наших виробників з виходів на зовнішні ринки. Окрім навчань, до їхніх послуг щомісячний «Дайджест Експортера» від нашого Департаменту регіонального розвитку.

Водночас, за словами Ярослава Березаня, ще одним напрямком діяльності у просуванні експорту є промоція місцевих виробників за кордоном. Так, свої виробничі потужності Черкащина представляла днями на форумі регіонів у Білорусії. Також постійно організовуються та проводяться бізнес-місії міжнародних байерів в область. Черкащина має власний каталог підприємств виробників регіону «Buy from Cherkasy region. NOW». Його нині переводять в електронний формат, а в подальшому поширюватимуть серед посольств міжнародних торгових компаній, торгових палат та використовуватимуть при майбутніх бізнес-місіях.

Більше статистичної інформації шукайте в інфографіці: http://bit.ly/2yGVgrd

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0034 Інвестувати в людей та їхні підприємницькі ідеї продовжують на Черкащині. Нині в області триває вже друга Школа малого та середнього підприємництва. Вона покликана навчити нову генерацію бізнесменів. Про переваги такої «підприємницької» Школи для регіону розповів заступник очільника області Ярослав Березань на форумі «Urban. Social. Business@Місто нового зразка», який днями відбувся в Умані.

Школу МСП на замовлення облдержадміністрації організовують Черкаська агенція регіонального розвитку спільно з фондом Василя Хмельницького K.fund. Нині двадцять слухачів другої Школи малого та середнього підприємництва завершили інтенсивний освітній курс та працюють над своїми бізнес-планами. Випускники ж першої Школи вже розпочинають свої справи.

Такий освітній підприємницький проект Ярослав Березань називає бізнес-планом для Черкащини. Оскільки кожна вкладена гривня з обласного бюджету повернеться у шестикратному і навіть більше розмірі._DSC0042

– Проект Школи МСП вважаю одним з найуспішніших, які зараз реалізуємо на Черкащині, – каже посадовець. – З обласного бюджету ми сплатили більшу частину за навчання. Йдеться про 100 тисяч гривень із заявлених 120. Скажете, це – волонтерство. Відповім, що це – інвестиції у людей. Оскільки кожна вкладена гривня повернеться податками. Ми допомагаємо розвивати і згодом втілювати підприємницькі ідеї. Це, у свою чергу, впливає на розвиток територій, формування належної бізнес-інфраструктури, підприємницької ком’юніті. У перспективі зможемо говорити й про соціальне підприємництво. Умань має беззаперечні потужності для розвитку бізнесу. Треба лише навчити підприємців, підтримати їхні починання.

Йдеться не тільки про теоретичну, а й фінансову підтримку. Черкащина підписала генеральну угоду з Німецько-українським фондом компенсації відсотків. Фонд прийматиме рішення про надання кредитування, оцінюватиме бізнес-план. Кошти йтимуть з Німеччини через банки-партнери, що нівелює будь-які елементи корупції, додав посадовець.

Відзначимо, форум «Urban. Social. Business@Місто нового зразка» організував фонд «Uman tomorrow foundation». Тут шукали шляхи перезавантаження міста завдяки розвитку підприємництва, зокрема соціального.

Опубліковано в категорії Новини

002e8e491b09a55f1bac8b9f7f969c26_L 26-29 грудня 2018 року у м.Покровську Донецької області відбудеться Всеукраїнський хоровий конкурс «Щедрик фест».

Проведення Конкурсу є частиною грандіозного міжнародного проекту з відзначення 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця та світового тріумфу «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича. Кульмінаційною точку проекту буде обрання хору-переможця, який стане сучасним провідником культурної дипломатії України і здійснить світове концертне турне за маршрутом Капели, як це було сто років тому.
Відбірковий етап, в якому обируть по 6 хорів у кожній номінації (дитячі, однорідні та мішані хори) для участі у конкурсі, тривав із 1 по 31 жовтня.
Головними засновниками і організаторами конкурсу “Щедрик Фест” є Донецька обласна державна адміністрація, міська державна адміністрація м.Покровська Донецької області, у співпраці з Хоровим товариством імені Миколи Леонтовича.
Нагадаємо, що до сторіччя відомого турне Української республіканської капели країнами Європи та США зусиллями Покровської міської ради (Донецька область) та Українського інституту національної пам’яті була зорганізована вулична фотовиставка «Культурна дипломатія України: світовий тріумф Щедрика». З вересня по грудень 2018 року вона демонструватиметься багатьма обласними містами країни.

Детальна інформація: http://shchedrykfest.com.ua/

Контакти для акредитації ЗМІ:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , (067) 208 95 08

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2