Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: червня 2017

Изображение 781Конституція - це головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Ми живемо в незалежній країні, ім’я якій Україна. Всі ці роки - то роки нашого воскресіння, єднання, осмислення своєї долі й історії. А перед ними, цими роками незалежності, були століття, якими Українці йшли до своєї держави. Найвищий закон утверджує багатовікове прагнення народу до незалежності і власної держави. Прийняття Конституції України є закономірною і важливою віхою в історичному розвитку України.
27 червня 2017 року в районному будинку культури відбулися заходи з нагоди Дня Конституції України.

Участь в заходах взяли голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, голова районної ради Віталій Верета, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Коваленко, заступник голови районної державної адміністрації Ольга Шарига, керівники органів виконавчої влади, трудові колективи, громадські активісти, жителі району.

З вітальними словами та піснями виступили перед глядачами працівники районного будинку культури, фольклорний колектив «Оберіг» та учні ліцею.

Також хвилиною мовчання  вшанували всіх, хто загинув під час Революції гідності та тих хто загинув, захищаючи нашу державу від російського агресора.

В цей день до погруддя Т.Г. Шевченка, до стели Небесної Сотні, пам’ятних знаків В’ячеславу Чорноволу, Павлу Філіповичу, Сергію Єфремову було покладено вінки. В цей же день було покладено квіти на могили загиблих учасників АТО – Сергія Бохонька, Віталія Чумака, Руслана Бобурова, Дмитра Пономаренка та Ігоря Юрпольського.Изображение 773

Изображение 776 Изображение 771 Изображение 772

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 27 червня 2017, 13:06

Шановні жителі району!

18074091

Щиро вітаємо Вас з державним святом – Днем Конституції України!

Нехай демократичні засади, що були закріплені Основним Законом, стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного українця.

Бажаємо Вам невичерпних сил і творчої наснаги у щоденній роботі з втілення конституційних прав і свобод, розбудові демократичної, незалежної і міцної держави.

Хай завжди буде лад, злагода і достаток на нашій українській землі.

Довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбуття рідної України.

Голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко                                    Голова районної ради Віталій Верета

Опубліковано в категорії Новини

народ Стосовно ромських меншин – величезною є проблема народжуваності дітей у таких національних меншинах вдома, без надання медичної допомоги, з одночасним несвоєчасним зверненням до органів державної реєстрації актів цивільного стану з питання державної реєстрації народження. Але останнім часом, спостерігається тенденція, за якою все більше жінок – представниць ромських меншин, народжують дітей у медичних закладах.
Згідно з ч.ч.3,4 ст. 49 Цивільного кодексу України народження фізичної особи та її походження підлягають державній реєстрації. Реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до закону.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року та глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивліьного стану в Україні, затвердених наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 року за №52/5 (зі змінами) (далі Правила реєстрації) державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків.

Підставами для державної реєстрації народження дитини є:

- медичне свідоцтво про народження;

- паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків ( одного з них);
- документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини ( свідоцтво про шлюб, заява матері та батька дитини про визнання батьківства, заява про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Крім того завдяки пілотному проекту Міністерства юстиції України можливо зареєструвати народження дитини і безпосередньо в пологовому будинку де народилася дитина.
Пунктами 14, 15, 17 та 18 глави 1 розділу ІІІ Правил реєстрації визначено :
- якщо дитина народилась у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік - батьком дитини за заявою будь-кого з них;

- якщо батьки не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі медичного свідоцтва про народження та паспорта, а походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини про визнання батьківства ;

- якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови нотаріального засвідчення справжності підпису заявника на цій заяві. Повноваження представника мають ґрунтуватись на нотаріально посвідченій довіреності;

- якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім'я та по батькові - за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України . За заявою про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, поданою іншою особою, відомості про батька записуються в порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту. Відомості про матір наводяться на підставі медичного свідоцтва про народження та паспорта, прізвище дитини і прізвище батька - за прізвищем матері, власне ім'я і по батькові дитини та батька - за вказівкою заявника. При цьому по батькові дитини повинно відповідати власному імені батька (решта даних про батьків дитини не записується).

Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця від дня народження дитини. У разі несвоєчасної державної реєстрації народження дитини складається протокол про адміністративні правопорушення.

Опубліковано в категорії Новини

8 червня 2017 року в м Черкаси проводився II тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».

Відповідно до  рішення  Організаційного комітету з питань проведення II туру конкурсу "Кращий державний службовець" в номінації «Кращий керівник» серед учасників районних державних адміністрацій переможцем визначено:

ТИЩЕНКА  Сергія  Олександровича , начальника управління соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації.

Переможця нагороджено грамотою Організаційного комітету з проведення II туру конкурсу "Кращий державний службовець" в Черкаській області.

Опубліковано в категорії Новини
ruki_4377 Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за їх заявою; за рішенням суду (частина друга статті 125 Сімейного кодексу України).
Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства. Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком (частина третя статті 122 Сімейного кодексу України).
Орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження на підставі заяви про визнання батьківства або рішення суду та видає нове свідоцтво про народження (стаття 134 Сімейного кодексу України).

При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою (частина перша статті 135 Сімейного кодексу України).

Опубліковано в категорії Новини

174872031_w640_h2048_1

Щиро вітаємо Вас з професійним святом - Днем державної служби!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди відзначення Дня державної служби!

Самовіддана праця на благо держави і її народу в усі часи вважалася винятково почесним і відповідальним обов’язком громадян. Працювати в державних органах, забезпечувати виконання завдань і функцій держави – вкрай відповідальна справа, від якої залежить успіх політичних, економічних та соціальних перетворень як в країні в цілому, так і в нашому регіоні.

В день професійного свята прийміть щирі вітання та побажання міцного здоров’я, творчого натхнення та нових звершень. Нехай кожен день вашого життя буде щасливий і радісний, а родинне тепло і затишок допомагають у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку. Ніколи не забувайте про своє високе призначення – вірно і чесно служити державі, своєму народу!

Бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя, щастя та життєвих гараздів!

З повагою

Голова державної адміністрації                  Ольга Ніколенко Голова районної ради               Віталій Верета

Опубліковано в категорії Новини

Изображение 770Війна між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом, що розпочалася 22 червня 1941 року, стала найтрагічнішим та найкривавішим етапом Другої світової війни, призвела до колосальних людських і матеріальних втрат.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця.

22 червня 2017 року в смт. Катеринополі  відбулися заходи присвячені Дню скорботи та вшануванню пам’яті жертв війни в Україні. Участь в заходах  взяли заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига, голова районної ради Віталій Верета, ветерани та учасники війни, керівники органів виконавчої влади, трудові колективи, громадські активісти, жителі селища.

В цей день було покладено вінки та квіти до Монумента Слави та вшановано пам'ять тих, які полягли на фронтах Другої світової війни.

В конфесійних громадах району було проведено панахиди за жертвами Другої світової війни та молебні за захисників України.Изображение 769

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 20 червня 2017, 14:57

Відбулася координаційна нарада

Изображение 76720.06.2017 голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко провела координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. На нараді було розглянуто ряд важливих питань, зокрема, про стан заборгованості із виплати заробітної плати в районі; про ситуацію на ринку праці району; про ліквідації та профілактичні заходи на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі; про проведення ремонту та обслуговування доріг загального користування та комунальної власності в районі; щодо приведення належного благоустрою на узбіччях доріг загального користування та комунальної власності в районі; щодо проведення  зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл району в т.ч. в об’єднаних територіальних громад, про проведені заходи направлені на розвиток фізичної культури та спорту в населених пунктах району та інші.

Під час проведення наради Ольга Ніколенко звернула особливу увагу на стан погашення заборгованості працівника Катеринопільського РЕМ, виконання бюджетів всіх рівнів за 1 півріччя поточного року, проведення ремонту автодоріг, приведення належного благоустрою на узбіччях доріг загального користування та комунальної власності в районі, а також та на проведення ремонту вуличного освітлення в смт. Катеринопіль особливо в місцях встановлення камер відеоспостереження.

Керівники підрозділів звітувалися про виконані роботи та про плани роботи на наступний місяць. Головний інспектор Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області Ігор Красюк доповів про забезпечення безпечних умов перебування людей на об’єктах району та повідомив, що на даний час проводяться рейди та роз’яснювальна робота щодо поводження людей на воді. Начальник відділу містобудування, архітектури та житлово – комунального господарства Максим Левчук доповів про хід наведення належного благоустрою в населених пунктах району. В.о. начальника Катеринопільського відділення ОДПІ Станіслав Коляда доповів про стан заборгованості по податкам і зборам та вжиті заходи щодо їх погашення. В. о. начальника відділу культури Ірина Ярмоленко доповіла про проведені та заплановані закладами культури заходи в червні поточного року в населених пунктах району.  Завідувач Катеринопільської районної поліклініки Олена Пироженко доповіла про хід впровадження в районі урядової програми «Доступні ліки» та повідомила, що станом на 19.06.2017 виписано 1401 рецепт.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини

???????????????????????????????Поточний середній ремонт мосту через Дніпро стартує з наступного понеділка, 19 червня, на Черкащині. Попередньо він триватиме близько 4 місяців. Про майбутні роботи, обмеження руху та курсування транспорту в цей час ішлося сьогодні на брифінгу в облдержадміністрації за участі заступника очільника області Костянтина Омаргалієва. За словами дорожників, міст через Дніпро давно потребує ремонту. Через зношеність конструкції та збільшення інтенсивності руху руйнуються плити, які складають основу мосту. Нині тут збираються укласти суцільну монолітну плиту на всій проїзній частині, влаштувати нову гідроізоляцію, два шари асфальтобетонного покриття та вирішити питання деформаційних швів. А ще – пофарбують залізні ферми. Паралельно з мостом ремонтуватимуть також дорожнє полотно самої дамби, протяжністю 12 км. Ремонт мосту здійснюватимуть за рахунок коштів держбюджету та співфінансування з місцевих кошторисів. – Міст через Дніпро має стратегічне значення для області, – зауважив заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв. – Сьогодні надважливо відремонтувати нашу дамбу. Уже декілька разів на мосту виникали надзвичайні ситуації: провалювалися плити. І цього року ми розпочинаємо ремонтні роботи. Щоб не було зайвого навантаження та перешкод при їхньому проведенні, ми ухвалили вольове рішення та обмежили рух транспорту мостом і дамбою. Дозволений він лише рейсовим автобусам і спецтранспорту у визначені години. Наявний графік руху коригуватимемо, залежно від потреб громадян. Із перевізниками провели роботу. Тож просимо з розумінням поставитися до таких обмежень і незручностей.

– ДОЗВОЛЕНИЙ ПРОЇЗД Рейсові автобуси та спецтранспорт: щодня з 6.00 до 9.00; з 16.00 до 19.00.Нині через міст курсують 28 рейсових автобусів. За необхідності та при завеликому навантаженні їхню кількість збільшуватимуть.

– ЗАЛІЗНИЧНЕ СПОЛУЧЕННЯ Залишаються дійсними графіки курсування дизельних потягів: – від станції Черкаси о 07.30, 17.10 і 22.15; – від станції Золотоноша о 01.31, 13.26 та о 20.01. На період ремонту мосту буде забезпечено рух додаткових дизель-потягів: – від станції Черкаси о 12.02 та 14.41; – від станції Золотоноша о 13.11 та 15.52. Увага! На додаткових дизель-потягах пільговий проїзд не діятиме. Загалом можливість перевезення потягами через міст сягає до 7 тисяч осіб на добу.

– ОБ’ЇЗД Для водіїв вантажних і легкових автомобілів в області розміщено інформаційні стенди, попереджувальні дорожні знаки та панно, де пропонуються схеми об’їзду. Зокрема, інформаційні стенди є на автомобільних дорогах Н-16 Золотоноша- Черкаси-Сміла-Умань, Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя та Р-10 Канів- Чигирин-Кременчук. Також на під’їздах до дамби цілодобово чергуватимуть представники Нацполіції, які запобігатимуть виникненню заторів і координуватимуть водіїв.

Опубліковано в категорії Новини
DSC08659
  • про дорожні ремонти

Дорога від Черкас до Сміли вже комфортно проїзна. Від минулої п’ятниці відновлено рух її правим проїздом. Його закрили, нагадаю, ще у 2013 році через аварійність. До ремонту ми взялися торік. Я визначив його серед пріоритетних, коли очолив область.

Підрядник здійснив поточний середній ремонт на майже вісьмох кілометрах цієї автодороги державного значення. Застосована технологія – холодний ресайтинг. Також тут замінили дорожні знаки, бар’єрне огородження, нанесли дорожню розмітку з термопластику.

Цю дорогу ми відремонтували спільними зусиллями. Співфінансування було з державного та місцевих бюджетів. Плюс відповідальний підрядник, який виконував роботи, не чекаючи надходження бюджетних коштів. Активним лобістом ремонту дороги є також наш нардеп Сергій Рудик. Усе ретельно контролювала Служба автомобільних доріг області. Ось така консолідація зусиль є прикладом для інших.

Важливо те, що цю дорогу ми відкриваємо влітку, а не восени чи взимку. Ми комплексно підійшли до планування ремонтних робіт, як і анонсували Прем'єру Володимирові Гройсману, коли він приїздив до нас на інспектування. Ми завчасно почали проектні роботи, тож і до ремонту взялися раніше, ніж зазвичай.

Ремонтна кампанія і надалі триватиме на Черкащині. На черзі – масштабні роботи на автодорогах Сміла – Кам’янка, Черкаси – Золотоноша, ремонт мосту через Дніпро тощо.

  • про освітні проекти

Ми продовжуємо втілювати сучасні проекти у школах області. Аби освіта там була справді якісною та відповідала вимогам часу. Зокрема, на Черкащині більшає шкіл, де вивчатимуть робототехніку. Наразі доєднується до цього обласного проекту Черкаська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів.

Зараз ми працюємо над інноваційними школами в області. За конкурсом їх обрано 29. Однак це не означає, що інші заклади повинні бути поза увагою. Особливо школи-інтернати. Це, до речі, перший заклад такого типу, що долучається до проекту з вивчення робототехніки. Сподіваюся побачити його вихованців серед інших команд уже на наступних змаганнях.

Загалом до кінця року робототехніку вивчатимуть уже у 25 школах Черкащини. Нагадаю, цей проект ми започаткували кілька років тому. Цьогоріч обласний центр уперше приймав регіональний турнір FIRST LEGO League, в якому взяли участь близько сотні юних робототехніків із області. Свої знання і вміння вони вже демонструють не тільки на всеукраїнських змаганнях, а й за кордоном.

  • про бюджет

Із початку року область демонструє позитивну динаміку зростання доходів. Зокрема, місцеві бюджети отримали більше 806 млн грн податку на доходи фізичних осіб. А це – в півтора разу більше, ніж торік.

Водночас легалізація виплати зарплати та подолання тіньової зайнятості населення досі особливо актуальні питання. І це – наш пріоритет. Дискримінація прав пересічного черкащанина на отримання гідної оплати праці та тіньові розрахунки не повинні мати місця в нашій області. Бо через це місцеві бюджети щомісячно недоотримують мільйони гривень, унеможливлюється розвиток територій.

До речі, резерви для наповнення бюджетів є. Приміром, підняття розміру орендної плати за паї. Найвищу ставку нині маємо на Золотоніщині – 8,2%, Мокрокалигірській ОТГ – 7,9% та ін. Проте є сільгоспвиробники, які досі розраховуються із власниками земельних паїв за ставкою 3% до грошової оцінки. І від цього програють, передовсім, громади.

Тому місцевим владцям треба активніше працювати над наповненням бюджетів, а не лише їх розподіляти. Особливо, коли маємо фінансову децентралізацію. Перспективний курс, визначений Президентом України й Урядом.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2