Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: березня 2017
  • DSC09242 про енергоощадність

 

Я неодноразово говорив, що кожному черкащанину до снаги зменшити суми у своїх платіжках за комунальні послуги. І ми підтримуємо впровадження енергоощадних заходів – на різних рівнях. Як-от із допомогою програми «теплих кредитів»: тіло яких частково відшкодовує держава, а відсоткову ставку – з обласного та місцевих бюджетів. Такі кредити видають уповноважені банки: ПАТ «Державний ощадбанк України», ПАТ АБ «Укргазбанк» і «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк).

Лише торік черкащани взяли «теплих кредитів» на понад 62 млн грн. Таким чином область посіла, за даними Держенергоефективності, дев’яте місце по країні. За ці кошти жителі нашої області замінюють газові котли на ті, що працюють на альтернативних видах палива, закуповують інше енергоефективне обладнання та матеріали. Словом, дбають про енергоощадність власних будинків.

Енергетична безпека й незалежність визначені серед пріоритетів у державі. Цю політику успішно реалізуємо і на рівні області. Ми маємо обласну програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв. За два роки скоротили споживання газу майже вполовину. Цьогоріч плануємо ще на понад 20%.

 

  • про сервіси

 

Цьогоріч на Черкащині плануємо створити Єдиний регіональний портал адміністративних послуг. Першим кроком має стати запровадження електронного документообігу між усіма органами виконавчої влади в регіоні. Обласна рада нашу ініціативу підтримала на минулій сесії, ухваливши відповідне рішення.

Для чого все це потрібно? Бо це – економія часу та коштів громадян і бізнесу. Електронізація послуг мінімізує корупційні ризики й покращує їхню якість.

На минулому тижні якраз був на презентації нових сервісів від «ПриватБанку». Ще торік Черкащина долучилася до областей, де державні послуги почали надавати через портал iGov.org.ua. Це – волонтерський проект, який підтримує «ПриватБанк». І ми маємо максимально застосовувати новітні технології в різних сферах і готові цьому сприяти, інакше неможливий розвиток. На тій презентації було багато цікавих сервісів. Гарна пропозиція для муніципалітетів щодо використання QR-коду для оплати послуг, запровадження електронних квитків. Це, з одного боку, оптимізація витрат для перевізників. Із іншого – легалізація прибутків, тобто детінізація економіки, що є нашим пріоритетом. Сподіваюся, що міські голови, які теж були на заході, візьмуть побачене на озброєння.

 

  • про об’єднавців

 

Об’єднані громади конкурентно виграють на Черкащині. І це вже не теорія, а практика. Про об'єднання територіальних громад та інші питання децентралізації ішлося на Раді регіонального розвитку, що минулого тижня відбулася в Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Глава держави та Прем'єр-міністр чітко окреслили курс нашої країни, яким ми впевнено рухаємося. Ключове – це децентралізація, яка щодалі поширюється на різні сфери. Вона надає нашим громадам нові розвиткові інструменти. І тут важливо дійти до кожного керівника села чи міста й переконати, що, зволікаючи, можна конкурентно програти.

Узяти нашу Білозірську ОТГ, що першою у країні об’єдналася. Позмагатися з нею тепер мало хто може: там збудували житло для лікарів, є свій ЦНАП, ремонтують дороги тощо. Тобто роблять усе те, що роками не мали змоги. Ресурс на розвиток інфраструктури ця громада отримала від держави – без посередників. Загалом власні ресурси наших громад-об’єднавців зросли втричі, а доходи бюджетів із трансферами – всемеро. Тож виграє той, хто діє!

Опубліковано в категорії Новини

hand-holding-pen-write-something-shallow-depth-field-63620266 Завершився 2016 рік, він був особливим для Катеринопільського району, оскільки це був перший рік функціонування новостворених об'єднаних територіальних громад .  Про той обсяг послуг, які надавалися районними службами населенню об'єднаних громад хочемо повідомити в цьому матеріалі.

Оскільки, законодавчо не визначено на даний час повноважень громад в частині обслуговування населення з питань пенсійного забезпечення, цими питаннями продовжує займатися Катеринопільський відділ облслуговування громадян Звенигородського об'єднаного управління пенсійного фонду. Протягом 2016 року працівниками відділу проведено 18 виїзних прийомів громадян: з них 2 виїзди до Єрківської об”єднаної територіальної громади було прийнято 8 осіб та 3 виїзди до Мокрокалигірської об”єднаної територіальної громади було прийнято 16 осіб, яким були надані роз’яснення щодо додержання трудових прав працівників, легалізацію заробітної плати та забезпечення пенсійних прав застрахованих осіб, переваги веб-порталу Пенсійного фонду України, питання пенсійного забезпечення, обслуговування інвалідів та категорій населення, що проживає у сільській місцевості.

Фахівцями відділу освіти, молоді та спорту у 2016 році були виконані ряд управлінських повноважень і  надано послуги територіальним громадам: розподіл та замовлення підручників, інвентаризація бібліотечних фондів,  організація та проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання,  обстеження дітей психолого – медико – педагогічною службою,  проведення атестації педпрацівників, подання звітів щодо документів про освіту,   підготовка та подання окремих статистичних звітів,

Дитячо-юнацькою спортивною школою  «Колос» на території Єрківської об’єднаної територіальної громади проводяться тренування учнів Єрківської ЗОШ з таких видів спорту: волейбол ( 43 учні) та футбол (18 учнів).

Службою у справах дітей райдержадміністрації протягом 2016 року у сфері захисту прав дітей  жителям жителям ОТГ проводилися заходи щодо влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання (1 дитину під піклування смт. Єрки,  2-під опіку с.М.Калигірка, 1-усиновлено жителями с.Мокра Калигірка). Здійснювалися виїзди в с.Мокра Калигірка та комісійно проводилися обстеження житлово-побутових умов  проживання  сімей, які  потрапили в складні життєві обставини.  На засіданні комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації  22 січня 2016року розглядалося питання  про надання висновку органу опіки та піклування Катеринопільської райдержадміністрації  щодо  доцільності позбавлення батьківських прав жительки смт. Єрки   та 30 червня 2016 року про доцільність призначення  жительки с. Мокра Калигірка опікуном над двома малолітніми дітьми.

Районним центром соціальних служб  для сім’ї,  дітей та молоді: по Єрківській громаді надано 10 психологічних послуг та 5 інформаційних послуг  з 6 особами,  засудженими до покарань без позбавлення волі на певний строк; по Мокрокалигірській об'єднаній громаді -відвідано 5 сімей, надано рекомендації щодо виховання та догляду за дітьми, проведена бесіда щодо покращення житлово-побутових умов, надано 6 психологічних послуг  5 -ти особам,  засуджених до покарань без позбавлення волі на певний строк.

На базі Єрківської ОТГ було організовано та проведено 2 семінара-тренінги за участю спеціалістів Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де приймали участь 5 спеціалістів Єрківської ОТГ, 5 спеціалістів Мокрокалигірської ОТГ.

Катеринопільською  центральною  районною  лікарнею по Мокрогалигірській громаді  проліковано  522 хворих,  проведено 67 ЕХО-КГ виконаних кардіограм, надано допомоги 106 онкохворим, 4 особи знаходиться  на обліку в кабінеті «Довіра», 56 особам надано допомогу  ендоскопічного кабінету, 157 осіб пройшли лікування у психіатра та 88 осіб у нарколога, проведено 575 досліджень по службі функціональної діагностики, видано 68  довідок лікарсько-консультативної комісії, 77 жителів  громади оформлено первинно та повторно лікарсько-консультативною комісією. На обліку в Катеринопільській ЦРЛ знаходиться 326 інвалідів громади.

Проведено 2948 досліджень УЗД членам громади. На обліку перебуває 126 осіб яким надається  неврологічна допомога, оглянуто 260 хворих на цукровий діабет, оглянуто 9 добровольців та контрактників.

По Єрківській громаді  проліковано хворих 616,  кількість ЕХО-КГ виконаних кардіологом 162, проведено оглядів онкохворих-148, 4 особи знаходиться  на обліку в кабінеті «Довіра», 94 особам надано допомогу  ендоскопічного кабінету, 197 осіб пройшли лікування у психіатра та 121 особа у нарколога, проведено 1030 досліджень по службі функціональної діагностики, видано 141 довідок лікарсько-консультативної комісії,надано акушерсько-гінекологічної допомоги  на Д обліку вагітних- 48 , дівчата підлітків -67,оглянуто жінок гінеколог – 463, прийнято пологів -24.

 

Відділом культури Катеринопільської райдержадміністрації надано методичну, кадрову допомогу сільським закладам культури Мокрокалигірської та  Єрківської об’єднаним територіальних громад, по  підготовці  статистичних річних звітів про діяльність клубних закладів у 2016 році   (звіт узагальнено та  здано працівниками відділу культури райдержадміністрації  в управляння культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА 25.01.2017 року без участі представників з громад ).

Працівниками Катеринопільської центральної районної бібліотеки  надавалися наступні послуги бібліотекам об’єднаних територіальних громад: в рамках школи проектної діяльності бібліотеки ОТГ постійно ознайомлюються з дайджестами грантових програм;методично-бібліографічні та інформаційно-бібліографічні  послуги; допомога в комплектуванні та списанні книжкових фондів.

Управлінням агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури в 2016 році  Єрківській  територіальній громаді видано 3 довідки щодо надання дозволу на  викиди в  атмосферу забруднюючих речовин  Також в управлінні  створено  робочу групу з розгляду заяв та надання пропозицій голові райдержадміністрації щодо передачі в оренду  нерозподілених ( не витребуваних ) земельних часток, які  розташовані в адміністративних межах сільських, селищних рад за межами населеного пункту та з інших земельних питань. По Мокрокалигірській територіальній громаді розглянуто  19  заяв та розроблено 8 проектів розпоряджень на земельні частки які успадковані громадянами.

Відділом  економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури управління  в першому кварталі  2016 року надавалися консультативні послуги Мокрокалигірській  громаді  по підготовці   проектів, які фінансуються  за рахунок  держаної субвенції   Державного фонду регіонального розвитку, здійснювався супровід  документів до  обласної державної адміністрації з послідуючим відправленням до ДФРР.

Фінансове управління Катеринопільської РДА на сьогодні здійснює планування та фінансування всіх видів державних субвенцій в чотири кратному об’ємі:  по району, що залишився поза межами громад, окремо  по кожній громаді та робить зведення разом.

Протягом 2016 року тільки по соціальному захисту опрацьовано фінансовий ресурс громад в загальній сумі  16 млн.148,3 тис.грн.  Для того, щоб забезпечити планування та фінансування даних видатків працівниками фінансового управління опрацьовано 61 реєстр про зміни в плануванні даних видатків та підготовлено 314 довідок про зміни до розписів по цих видатках.

Протягом року фінансове управління допомагало громадам надаючи консультативну допомогу при формуванні бюджетів, внесенні змін до нього, балансуванні бюджету та по інших  фінансових питаннях, які виникали щоденно. Громади, маючи фінансовий ресурс, передали його на районний бюджет для  виконання функцій по утриманню музичної школи, територіального центру,  позашкільної гурткової роботи,  по утриманню медичної галузі, дитячої спортивної школи, по інших соціальних виплатах ( пільги інвалідам по зору, «Соціальний хліб», компенсаційні виплати інвалідам на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування) для жителів громад.

До виконавчого органу  об'єднаних громад було зараховано осіб, які займаються питаннями соціального захисту населення, проте тільки прийманням документів на різні види допомог і субсидій. Оскільки,доступ до  баз даних пільговиків та отримувачів допомог і субсидій відсутній у громадах, призначення і виплата всіх допомог, субсидій продовжують здійснювати праціваники районного управління праці райдержадміністрації.

Управлінням соціального  захисту населення в 2016 році по Єрківській громаді зареєстровано 2 колективних договори, призначено всіх видів допомог 627 жителям, надано статус інваліда війни 3 особам, 3 особам видано листи-талони на проїзд, 9 особам зроблено замовлення   на виготовлення технічних засобів реабілітації, 10 особам видано направлення на виготовлення протезних виробів, забезпечено 10  осіб різних категорій безкоштовними санаторно-курортними путівками  та 4 особам виплачено  компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку, 5 особам виплачено одноразову матеріальну допомогу , 13 інвалідам-компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів , направлено 1 інваліда дитинства  на навчання до центру професійної реабілітації, встановлено статус «ветеран праці» 3 особам, призначено пільг готівкою на тверде паливо та скраплений газ 65  особам, здійснено відшкодування розрахунків за наданні пільги по ЖКП (електроенергії ,природного газу, водопостачання і водовідведення,вивезення побутового сміття) 426 особам, призначено та виплачено щомісячної адресної грошової допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО 68 особам.

по Мокрокалигірській  громаді зареєстровано 5 колективних договори, призначено всіх видів допомог 399 жителям, надано статус інваліда війни 3 особам, 3 особам видано листи-талони на проїзд, 7 особам зроблено замовлення   на виготовлення технічних засобів реабілітації, 16 особам видано направлення на виготовлення протезних виробів, забезпечено 2  осіб різних категорій безкоштовними санаторно-курортними путівками  та 2 особам виплачено  компенсацію за невикористану санаторно-курортну путівку, 3 особам виплачено одноразову матеріальну допомогу , 4 інвалідам-компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів , направлено 1 інваліда дитинства  на навчання до центру професійної реабілітації, встановлено статус «ветеран праці» 1 особі, призначено пільг готівкою на тверде паливо та скраплений газ  98  особам, здійснено відшкодування розрахунків за наданні пільги по ЖКП (електроенергії ,природного газу, водопостачання і водовідведення,вивезення побутового сміття) 360 особам, призначено та виплачено щомісячної адресної грошової допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО 9 особам.

Територіальним центром надання соціальних послуг Катеринопільського району надано послуги  2 особам  Єрківської об’єднаної територіальної громади по стаціонарному догляду та 5 особам по денному догляду. По Мокрокалигірській об’єднаній територіальній громаді надано послуги 2 особам по  денному догляду.

Фахівцями районного центру зайнятості проведено детальний аналіз складу зареєстрованих безробітних жителів населених пунктів, що відносяться до Єрківської селищної та Мокрокалигірської сільської об’єднаних територіальних громад . Чисельність безробітних, що користувалися послугами служби зайнятості протягом 2016 року:

- Єрківська територіальна громада 304 особи (Єрки- 271 особи та Радчиха -33 особи);

- Мокрокалигірська територіальна громада - 127 осіб ( М.Калигірка – 47, Ярошівка – 40, Суха – 29, Єлизаветка – 11).

Чисельність зареєстрованих безробітних у громадах становлить майже 40% від загальної чисельності по району.

Районним центром зайнятості організовано громадські роботи в громадах до яких залучено  49 безробітних Єрківської громади та 66 безробітних Мокрокалигірської громади.

 

Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації протягом 2016 року видано жителям об’єднаних територіальних громад району 27 висновків про розгляд та погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок , що становить 26 % від загальної кількості виданих  висновків жителям району та 3 будівельні паспорти, що складає 21%  від загальної кількості виданих  будівельних паспортів жителям району.

Протягом 2016 року  Катеринопільським відділенням поліції Звенигородського відділу Головного управління Національної поліції України в Черкаській області розглянуто  785 звернень  громадян  Єрківської об’єднаної територіальної громади та 623 звернень громадян Мокрокалигірської об’єднаної  територіальної громади. Більшість звернень пов’язана з хуліганством, дрібними крадіжками та вчиненням насильства в сім’ї, а також здійснення неправомірних дій у нетверезому стані в громадських місцях.

Протягом 2016 року до сектору надання адміністративних послуг райдержадміністрації звернулося 400 громадян та суб’єктів господарювання Єрківської ОТГ та Мокрокалигірської ОТГ 322 громадян та суб’єктів господарювання.

Також надходили звернення громадян до Урядового контактного центру (Урядова гаряча лінія) Єрківської ОТГ -28 та Мокрокалигірської ОТГ  -17.

Опрацьовано 9 письмових звернень,   на особистому прийомі побувало 2 жителя Єрківської громади. По Мокрокалигірській громаді опрацьовано 12 письмових звернень та 1 житель побував на особистому прийомі.

Сектором  з питань державної реєстрації здійснено  для жителів громад 36 реєстраційних дій з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, в т.ч. 9 дій  ОТГ Єрківської селищної ради та 27 дій  ОТГ Мокрокалигірської сільської ради. По  питанню  державної реєстрації юридичних  та фізичних осіб здійснено 114 реєстраційниї дій  для  громадян об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1102 «Деякі питання надання платних послуг підрозділами Міністерства надзвичайних ситуацій», 2 державним пожежно-рятувальним постом Катеринопільським районним сектором УДСНС було надано 6 послуг (проведення лекцій, занять, семінарів на протипожежну тематику та занять на договірних засадах із спеціалістами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій з правил пожежної безпеки – 2 рази; забезпечення пожежної охорони об´єкта, у тому числі із залученням техніки, під час проведення культурно-масових заходів та спортивних змагань – 3 рази; залучення пожежної техніки для випробування опресування, промивання, продавлювання систем водопостачання та їх обладнання – 1 раз) .

Також протягом 2016 року підрозділом було здійсно 2 виїзди на ліквідацію пожеж в Мокрокалигірську ОТГ та 6 виїздів на ліквідацію пожеж в Єрківську ОТГ .

Відділом Держгеокадастру у Катеринопільському районі надано послуг через центр надання адміністративних послуг при Катеринопільській райдержадміністрації жителям об’єднаних територіальних громад:

- з державної реєстрації земельних ділянок з видачею витягу з Державного земельного кадастру 485-  для жителів Єрківської громади та 341- Мокрокалигірської;

- внесено до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку по  Єрківській ОТГ-23 та 35 по  Мокрокалигірській;

- надано відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з ДЗК про земельну ділянку 305 по  Єрківській та 182- Мокрокалигірській громадах;

- надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації   4- Єрківська і 3- Мокрокалигірська;

- видано 3 довідки  про наявність та розмір земельної частки (паю)  по Єрківські та 2 по Мокрокалигірській громадах;

- видано довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями  55 жителям Єрківської і 34- Мокрокалигірської  громад;

- видано 39 по Єрківській та   28 по  Мокрокалигірській витягів з технічної документації із землеустрою про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Управлінням Держпродспоживслужби в Катеринопільському районі та Катеринопільською районною державною лікарнею ветеринарної медицини  проведено діагностичних досліджень  та профілактичних щеплень тварин на лейкоз, туберкульоз-241,  сибірку-455,чуму-935,хв.Нюкасла-498, сказ-244 (по Єрківській громаді). По Мокрокалигірській громаді- проведено діагностичних досліджень  та профілактичних щеплень тварин на лейкоз, туберкульоз-286,  сибірку-321,чуму-664,хв.Нюкасла-426, сказ-209.

Як показує зазначена інформація,  залишається дуже велика кількість завдань, які на даний час продовжують  вирішувати спеціалісти районних служб. Незважаючи на фінансову самодостатність створених громад, великою проблемою як в Єрківській так і в Мокрокалигірській громадах залишається проблема забезпечення служб кваліфікованими працівниками, які, в основному, на даний час працюють в різних районних службах. Проте, недалеко той час, коли буде створена Катеринопільська громада і всі кваліфіковані фахівці з районних служб  перейдуть працювати туди. Для теперішніх громад не буде можливості користуватися безоплатними послугами служб, які поки що діють в районі. Після створення Катеринопільської об'єднаної територіальної громади, допомога працівникам сусідніх громад  або їх навчання не буде здійснюватися безкоштовно і перейде на комерційні стосунки. Тому, громадам залишається лише одне, або використати можливість і навчити працівників того чи іншого напрямку сьогодні або оплачувати  отриману кваліфіковану допомогу чи послугу  на договірній основі відповідно до Закону України “Про співробітництво територіальних громад” -завтра. Вибір залишається за громадами.

Опубліковано в категорії Новини

Изображение 629 23.03.2017 в приміщенні районної державної адміністрації, за участю голови районної державної адміністрації Ольги Ніколенко, заступника голови районної державної адміністрації Ольги Шариги, відбулася зустріч із делегацією Маньківського району на чолі з головою райдержадміністрації Ігорем Віштаком з питання об’єднання територіальних громад та їх взаємодію із керівниками служб району. Заступник голови районної державної адміністрації Ольга  Шарига ознайомила всіх присутніх  з аналітичним матеріалом щодо фінансових  результатів розвитку новостворених  громад. Оскільки в Катеринопільському районі створено Мокрокалигірську та Єрківську об'єднані територіальні громади, представники районної державної адміністрації поділилися з колегами із Маньківського району досвідом у створенні громад, налагодження співпраці між районними службами та структурними підрозділами громад, механізми вирішення проблемних питань, що виникають в процесі роботи громад.Изображение 635

Опубліковано в категорії Новини

clip_image002 Пересувні сервісні центри, оснащені сучасним обладнанням,  виїжджатимуть за графіком у віддалені населені пункти України та надаватимуть громадянам найпопулярніші послуги сервісних центрів МВС: реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, заміна посвідчення водія, видача міжнародного посвідчення водія, а також прийом запитів на отримання довідок про відсутність судимостей.

За словами Арсена Авакова,  відсьогодні перші 20 мобільних сервісних центрів МВС роз’їхалися країною та надаватимуть послуги у тих населених пунктах, де немає стаціонарних центрів.

«Сьогодні ми презентували наступний крок реформи. Запуск роботи мобільних сервісних центрів МВС – це виклик державному сервісу та вимога часу, адже наша мета – зробити державний сервіс доступним у кожному куточку країни. Сподіваємось на співпрацю у кожному регіоні», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Переглянути графік курсування, часи прийому мобільних сервісних центрів МВС та інтерактивну карту маршрутів можна на сайті Головного сервісного центру МВС hsc.gov.ua у розділі «Мобільні СЦ».

«Це вперше, коли не громадяни мають їхати за отриманням державних послуг, а державний сервіс рухатиметься до громадян. Працюватимуть центри на запит від місцевих органів виконавчої влади, а заявку для роботи можна подати до Регіонального сервісного центру МВС в області. Громадяни з легкістю знайдуть інформацію про потрібні документи та графік роботи МСЦ МВС на сайті», – повідомив керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Нагадаємо, що в Україні вже працюють 15 нових сервісних центрів МВС, до кінця року буде оновлено 50 центрів по всій Україні. Центри оснащені електронними чергами, зручними інформаційними системами, планшетами для оцінки якості обслуговування. На сайті hsc.gov.ua можна переглянути завантаженість центрів за допомогою камер відеоспостереження. Громадян обслуговують спеціально підготовлені клієнтоорієнтовані працівники фронт-офісів.

Інформацію про порядок отримання послуг можна знайти на сайті hsc.gov.ua, отримати консультацію – за номером (044) 290-18-99 або на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС.

Опубліковано в категорії Новини

11591547-male-hands-with-pen-on-white-background-Stock-Photo Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон) визначено статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлено особливий правовий режим на цій території, визначено особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб.

Відповідно до статті 5 Закону Україна вживає всіх необхідних заходів щодо гарантування прав і свобод людини і громадянина, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, усім громадянам, які проживають на тимчасово окупованій території.

На виконання вказаних положень Закону Міністерством юстиції України наказом № 3447/5 від 02.12.2016 затверджено зміни до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні та Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, якими врегульовано питання державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за заявами громадян, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з тимчасово окупованої території України.

Так, у зв’язку з неможливістю виконувати повноваження відділами державної реєстрації актів цивільного стану Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за заявами громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України, здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території (на вибір громадян).

За заявами громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України, державну реєстрацію актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюють відділи державної реєстрації актів цивільного стану за місцем за місцем звернення заявника (пункт 3 розділу І Правил державної реєстрації).

Для розгляду справи про встановлення факту народження, смерті у суді відділ державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації народження чи смерті, у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації.

Державна реєстрація народження на підставі рішення суду про встановлення факту народження на тимчасово  окупованій території України проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення суду в день надходження копії такого рішення або будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану в день її пред’явлення заявником.

Державна реєстрація факту смерті, встановленого у судовому порядку, проводиться за  заявою осіб, що були заявниками при розгляді судом справи, а також спадкоємців померлого при поданні рішення суду.

У разі направлення судом рішення про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення державна реєстрація смерті проводиться без звернення будь-якої особи.

Зазнали певних змін окремі питання, пов’язані з державною реєстрацією розірвання шлюбу.

У разі зберігання актового запису про шлюб на тимчасово окупованих територіях Донецької або Луганської областей рішення суду про розірвання шлюбу надсилається до відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідних управлінь державної реєстрації головних територіальних управлінь юстиції у Донецькій та Луганській областях, а у разі зберігання такого актового запису на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим – до відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Копія рішення суду (витяг з рішення суду),ухваленого на території України,яка на день звернення одного з подружжя є тимчасово окупованою, може не подаватись, якщо у справах відділу державної реєстрації актів цивільного стану, яким проведено відповідну реєстрацію, зберігається така копія, подана другим з подружжя під час державної реєстрації розірвання шлюбу.

Опубліковано в категорії Новини

sharikovaya-ruchka Для отримання свідоцтва про смерть особи, яка померла на ТОТ (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), родичам померлого або їх представникам*

НЕОБХІДНО:

1.      Подати до суду за місцем проживання чи перебування заявника за межами ТОТ:

заяву про встановлення факту смерті (зразок додається);

належні докази*;

квитанцію про сплату судового збору* : 320 грн. - з 01.01-30.04.2017 року

336,80 грн. – з 01.05.-30.11.2017 року

352,40 грн. – з 01.12.-31.12.2017 року

 

2.      Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

 

3.      У разі задоволення заяви про встановлення факту смерті особи, суд невідкладно видає копію рішення заявнику або надсилає її до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації смерті (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення).

Суд повертає заяву – у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів.

Суд відмовляє у задоволенні заяви - у разі недостатності доказів.

 

4.      Для отримання свідоцтва про смерть особа подає до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

 

Важливо!

*        Родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

*        Доказами у справі можуть бути пояснення заявників, свідків, письмові докази (в т.ч., свідоцтва про поховання), речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на ТОТ, теж можуть братися до уваги судом.

 

*        У разі посилання на свідчення свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту.

 

*        Судовий збір не справляється за подання Заяви щодо особи, яка загинула або пропала безвісті в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій.

Опубліковано в категорії Новини

скачанные файлы Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на ТОТ (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), батькам, родичам, їхнім представникам або іншим законним представникам дитини*

НЕОБХІДНО:

1.      Подати до будь-якого суду за межами ТОТ незалежно від свого місця проживання:

заяву про встановлення факту народження особи (зразок додається);

належні докази*;

квитанцію про сплату судового збору: 320 грн. - з 01.01-30.04.2017 року

336,80 грн. – з 01.05.-30.11.2017 року

352,40 грн. – з 01.12.-31.12.2017 року.

 

2.    Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

 

3.    У разі задоволення заяви, суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків, або надсилає копію рішення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення).

Суд повертає заяву – у разі неналежної форми заяви або відсутності вказаних у заяві документів.

Суд відмовляє у задоволенні заяви - у разі недостатності доказів.

 

4.      Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

 

Важливо!

*        Родичами є: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі. Законними представниками є батьки (усиновлювачі), опікуни.

 

*        У разі посилання на свідчення  свідків заявник повинен переконатись, що вони зможуть з’явитися до суду у день подання заяви про встановлення факту.

 

*        Доказами у справі можуть бути письмові докази: оригінали чи копії медичних документів, пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на ТОТ, теж можуть братися до уваги судом.

Опубліковано в категорії Новини
Середа, 22 березня 2017, 11:05

Відбулася координаційна нарада

Изображение 619 21.03.2017 проведено координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань життя району. У роботі наради взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Нараду проводила голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко, де було розглянуто ряд важливих питань, зокрема, щодо призначення житлових субсидій жителям району на оплату комунальних послуг опалювального сезону 2016/2017 років; про стан заборгованості із виплати заробітної плати в районі; про хід проведення весняно-польових робіт агроформуваннями району; про заходи щодо забезпечення в районі державної політики захисту прав дітей та сімей, які потрапили в складні життєві обставини; про вжиті заходи щодо недопущення поширення епідемії африканської чуми свиней в районі; про стан передачі землі у власність (користування) учасникам антитерористичної операції; про ліквідації та профілактичні заходи на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі; про проведення ремонту доріг загального користування та комунальної власності в районі та інші.

Під час проведення наради Ольга Ніколенко звернула особливу увагу керівників служб району на передачу учасникам АТО земельних ділянок у власність, на протипожежну безпеку в районі, на захист прав дітей, які проживають у складних життєвих умовах, соціальний супровід одиноко проживаючих пристарілих та інших вразливих верств населення, а також на стан автодоріг та проведення двомісячника благоустрою в населених пунктах району.           Керівники підрозділів звітувалися про виконані роботи про плани роботи на наступний місяць. Олексій Полянський начальник управління держпродспоживслужби в Катеринопільському районі доповів, що вжиті заходи щодо недопущення поширення епідемії африканської чуми свиней в районі, зокрема, проведено дезінфекцію всіх приміщень, а також повідомив, що 03.04.2017 в с. Новоселиця планується зняття карантину. Начальник управління соціального захисту населення Сергій Тищенко доповів, що субсидію за березень місяць нараховано. В. о. начальника відділу культури Ірина Ярмоленко доповіла про проведення культурно – масових заходів у районі на березень 2017 року. Головний інженер філії «Катеринопільський райавтодор» Володимир Кузьменко доповів, що на березень 2017 року виділено 215 тис. грн. на ремонт доріг в районі та повідомив, що планується проводити ямковий ремонт автодоріг Звенигородка – Маньківка, Шпола – Катеринопіль, а також аварійний ремонт автодороги Катеринопіль – Мокра Калигірка та засипання розмивів на дорогах. Начальник агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації Олександр Вовкотруб повідомив, що розпочато підживлення озимої пшениці та озимого ріпаку, на даний час підживлено 5000 га, що становить 62 відсотки. Начальник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області Руслан Слободяник повідомив, що на даний час проводяться рейди: перевіряються домоволодіння, проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання правил пожежної безпеки.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини

^0761FE4F0EA2C9F9B0D928699B9A4D513813EBD7854ECD3F6C^pimgpsh_fullsize_distr В суботу, 18.03.2017, в селі Новоселиця відбувся турнір з футболу пам’яті загиблого учасника антитерористичної операції Дмитра Пономаренка. Перед початком змагань з вступним словом виступив сільський голова села Новоселиця Павло Прокопенко. В змаганнях взяли участь чотири команди: села Новоселиця, смт. Катеринопіль, міст Тальне та Звенигородка.

В першому півфіналі змагалися команди смт. Катеринопіль та м. Тальне, де перемогу здобула команда смт. Катеринопіль з рахунком 2:1. В іншому півфіналі с. Новоселиця – м. Звенигородка, перемогу з рахунком 3:0 здобула команда гостей з міста Звенигородка.

В матчі за 3 місце між командами села Новоселиця та міста Тальне, перемогу з рахунком 3:1 святкували господарі турніру.

У фіналі турніру змагались команди смт. Катеринопіль та м. Звенигородка. Основний час переможця не виявив - 1:1, а в серії післяматчевих пенальті перемогу рахунком 5:4 здобули гравці смт Катеринопіль.

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 20 березня 2017, 14:42

Он – лайн будинок юстиції

1e349f9316fc900c7ffb1c1470fccd3a Даний проект  став продовженням ініціативи запровадження он - лайн сервісів, яка з минулого року діє на сайті міністерства. Он-лайн будинок юстиції функціонує за адресою https://online.minjust.gov.ua та, окрім вже існуючих послуг, поповниться більш ніж 20 новими сервісами.

 

Користуватися Он-лайн будинком юстиції можуть всі без винятку громадяни з будь-якої  точки світу, адже у нас діє принцип екстериторіальності. Єдина необхідна умова – наявність Інтернету.

 

Даний сайт забезпечує отримання послуг без контакту з представниками влади.

 

Користувачі он-лайн будинку отримують необхідні сервіси в електронному режимі

 

За допомогою цього сайту ви можете :

1. Отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану: свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть, зміну імені, а також відповідні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

 

2.Здійснити державну реєстрацію громадської організації, зі статусом юридичної особи.

 

В онлайн-режимі запроваджено ті послуги, надання яких викликає на даному етапі найбільші черги, створює бюрократію і сприяє виникненню зловживань.

 

Он-лайн будинок юстиції - це повністю прозора автоматизована система.

 

 

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2