Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: грудня 2017

IMG_2985 Голова районної державної адміністрації, голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  Ольга Ніколенко провела розширене засідання комісії за участю сільських, селищних голів та голів об’єднаних територіальних громад, яких особисто було запрошено на засідання комісії. Також  запрошено  бухгалтерів сільських, селищних рад. Також  в роботі комісії взяли участь   начальник управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу Черкаської обласної державної адміністрації  Сергій  Чубань, голова районної ради Віталій Верета, члени комісії.  На жаль в черговий раз посадовими особами Єрківської селищної ради було проігноровано участь у засіданні районної комісії.

На розгляд комісії винесено  ряд важливих питань, зокрема:

-         здійснення обслуговування автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території району з 01.01.2018 року,

-          готовність органів місцевого самоврядування до попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій протягом зимового періоду 2017-2018 років, пов’язаних з утриманням повітряних ліній електропередач,

-         оповіщення населення району при загрозі або виникненні   надзвичайних ситуацій, проведення заходів з евакуації населення із зони надзвичайних ситуацій,

-         формування та затвердження місцевих бюджетів на 2018 рік.

По першому питанню в своєму виступі Сергій  Чубань- начальник управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу Черкаської обласної державної адміністрації зазначив, що зIMG_2986 01.01.2018 відповідно Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування" та розпорядження Черкаської облдержадміністрації від 08.12.2017 №820 «Про передачу автомобільних доріг  загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління Черкаської обласної державної  адміністрації»  обслуговування автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території  області переходить до підпорядкування обласної державної адміністрації, яка в свою чергу буде делегувати зазначені повноваження районній державній адміністрації в кожному районі. На цей час проходить підготовка актів передачі та паспортів доріг загального користування місцевого значення від Черкаської служби автомобільних доріг до Черкаської обласної державної адміністрації.

Відповідно законодавчих документів дороги загального користування місцевого значення передаються в тому стані, якому вони перебувають на момент передачі, про те зазначив, що після передачі  доріг у 2018 році будуть проводитись ремонти на незадовільних ділянках доріг в першу чергу, під що будуть виділятись кошти з Державного бюджету. Якщо  на область протягом цього року було виділено 210 млн. грн.., то вже у 2018 році передбачено 391 млн.грн.  Ці кошти будуть роз приділено по районах для проведення ремонту та обслуговування доріг загального користування місцевого значення.

Про те, поки що не визначено алгоритм дій на початок року, в цей особливий зимовий період можуть виникнути непередбачувані ситуації, тому потрібно в місцевих бюджетах на 2018 рік закласти кошти на обслуговування доріг загального користування місцевого значення в кожному населеному пункті.

На території району залишається в обслуговуванні Катеринопільського райавтодору  дороги державного значення Звенигородка- Маньківка (через Єрки, Катеринопіль, Тальне), Катеринопіль- Шпола (через Вікнине, Киселівка) та Шпола- Катеринопіль (через Мокру Калигірку).

Щодо готовності служб району до дій за призначенням до попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій протягом зимового періоду 2017-2018 років , пов’язаних з утриманням повітряних ліній електропередач доповів керівник Катеринопільського РЕМу Сергій Ченчик, який зазначив, що 10 грудня в наслідок налипання мокрого снігу було значно пошкоджено лінії електропередач в населених пунктах району. У зв’язку з фінансовою скрутою у Черкаському обленерго  Катеринопільський РЕМ не забезпечений паливно-мастильними матеріалами, запасними частинами, працівники РЕМу не отримують п’ятий місяць заробітної плати. Про те, спільними зусиллями змоги відновити електропостачання у всіх населених пунктах. З районного резервного фонду виділено кошти на придбання 140 літрів бензину та 80 літрів дизельного пального. Також не стали осторонь голови громад у вирішенні болючого питання, допомогли придбати  110 літрів бензину та 240 літрів дизельного пального для роботи спеціальної  техніки та відновлення електропостачання жителів району.

В своєму виступі перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко запропонував рішенням комісії пропонувати виконавчим комітетам передбачити кошти резервного фонду в місцевих бюджетах сільських, селищних  рад на ліквідацію надзвичайних ситуацій у відповідному населеному пункті.

Також розглянуто на засіданні комісії інші питання порядку денного. За результатами розгляду зазначених питань порядку денного,  прийнято відповідні  рішення комісії, які доведено до виконавців та є обовязковими до вивонання.

Опубліковано в категорії Новини

ЧАЕС 001 Сьогодні  відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також  річницю завершення спорудження захисного саркофага над зруйнованимЧАЕС 002 четвертим енергоблоком. Нашій країні довелося відчути проблеми, які може спровокувати ­“мирний атом”, але завдяки жертовності тисяч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, геро­їчним зусиллям цілого покоління наших співвітчизників, серед яких було чимало наших земляків-Катеринопільчан, ми маємо майбутнє для своїх нащадків.

У знак  вдячності і пошани до всіх , хто не шкодуючи життя і здоров’я, захищав нас від наслідків страшної аварії на ЧАЕС,  учасники заходів  вшанували пам'ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  та поклали квіти до пам’ятного знака в районному центрі.

Щиро дякуємо всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті, які виявили героїзм і самовідданість у тих екстремальних обставинах. Бажаємо вам і вашим рідним та близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди додає вам наснаги до життя людська вдячність!

Опубліковано в категорії Новини

01 IMG_3673_0 У рамках візиту до Литви Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з Головою правління литовської компанії «Global BOD Group» (http://www.globalbodgroup.com) Відмантасом Янулєвічюсом. Компанія об’єднує низку підприємств у сонячній енергетиці та сфері високих технологій.

У рамках зустрічі Голова Держенергоефективності відвідав одне з цих підприємств, а саме - «SoliTek» (http://solitek.eu), що спеціалізується на виробництві високоякісних фотоелементів із полікристалічного кремнію. Щорічний обсяг виробництва фотоелементів сягає 67 МВт, а сонячних модулів – 50 МВт.

Окрім того, що компанія робить чималий внесок у розвиток сонячної енергетики у світі, саме виробництво також засноване на 100% «чистій» енергії. Справа в тому, що штаб-квартира та завод компанії «SoliTek» знаходяться у литовському центрі високих та «зелених» технологій «L.I.G.H.T. WING» (http://www.solitek.eu/en/about/factory_and_technology). Будівля збудована за технологіями, які дозволяють заощаджувати до 40% енергії. Крім цього,  для опалення будівлі використовується геотермальна установка потужністю 1 МВт, а для  потреб в електроенергії – сонячна станція потужністю 150 кВт.

У свою чергу, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив перспективи заснування подібних виробничих потужностей в Україні.

«В багатьох областях України, особливо південних, є високий потенціал використання сонячної енергії. Окрім цього, завдяки законодавчим стимулам чимало інвесторів активно встановлюють сонячні станції. Наприклад, у 2016 р. з-поміж 120,6 МВт нових встановлених потужностей об'єктів відновлюваної електроенергетики 99,1 МВт – це об'єкти сонячної енергетики. За 9 місяців 2017 р. маємо 202 МВт нових «зелених» потужностей, з яких 167 МВт – це СЕС», - повідомив С.Савчук.

Крім цього, в Україні на «сонячну» електроенергію активно переходять приватні домогосподарства. Стимулом до цього став прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф на електроенергію, вироблену сонячними установками потужністю до 30 кВт.

Тож, для інвесторів, які працюють у сонячній енергетиці, відкриваються значні ринки для роботи в Україні.

Представники компанії запевнили, що вже розглядають Україну як потенційну платформу для роботи. Планується заснувати підприємство з виробництва сонячних модулів на Херсонщині. З цією метою у вересні цього року було підписано меморандум про співпрацю між «Global BOD Group» та Херсонською ОДА (http://www.solitek.eu/en/about/new/new.php?new=1504).

За підсумками зустрічі сторони домовилися розширювати співпрацювати та визначати можливості заснування підприємств з виробництва сонячних панелей в різних регіонах України за участю литовських інвестицій та технологій.

Довідково:

Дізнавайтеся більше про виробництво сонячних модулів на підприємстві «SoliTek» з відеоролику: https://www.youtube.com/watch?v=d7bzaHdSIDc.13 IMG_3663

Опубліковано в категорії Новини

8 грудня 2017 року відбулося перше засідання 15 чергової сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі сесії взяли участь депутат обласної ради Артур Футима, голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови.

Перед початком роботи сесії  голова районної ради спільно з головою райдержадміністрації привітали депутатів та сільських і селищних голів зі святом, яке відзначали напередодні, з Днем місцевого самоврядування. Учасникам АТО Руслану Поліщуку та Олександру Могилі вручено відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції». Почесною Грамотою Черкаської обласної ради нагороджено депутата обласної ради, директора ТОВ “Катеринопільський елекватор” Артура Футиму та Гончариського сільського голову Василя Бибика. Подяку районної державної адміністрації та районної ради вручено колишньому сільському голові с.Ярошівка Наталії Андрущенко.

Після цього депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

У зв’язку з закінченням календарного року та терміну ряду програм, були прийняті рішення щодо продовження їх дії. Зокрема, пролонговано програми: покращення соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення; підтримки органів виконавчої влади Катеринопільського району; розвитку  матеріально-технічної бази комунального закладу “Катеринопільська дитяча музична школа”; створення страхового фонду документації в районі; підтримки державної політики у сфері надання соціальних послуг та соціального захисту населення у Катеринопільському районі; підвищення енергоефективності та енергозбереження; підтримки військовослужбовців військової служби за контрактом, які уклали контракт зі Збройними Силами України; із забезпечення участі громадськості  Катеринопільщини у формуванні та реалізації державної політики і вивчення суспільної думки.

Крім того, на цьому пленарному засіданні прийняті програми: організації харчування  у закладах загальної середньої освіти та дошкільних  підрозділах навчально-виховних комплексів Катеринопільського району; функціонування та розвитку системи цивільного захисту району,  створення та накопичення  районного матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період.

Розглянувши пропозиції районної державної адміністрації, депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік. Так, за рахунок субвенцій сільських бюджетів збільшено дохідну частину районного бюджету. Відповідно збільшено видатки районного бюджету на виконання заходів деяких районних програм, також на фінансування бюджетних галузей: освіти, культури, медицини, соціального захисту населення. За зверненнями розпорядників коштів здійснено перерозподіл видатків районного бюджету.

Під час розгляду питань про технічну документацію з нормативної грошової оцінки землі, було прийнято позитивне рішення щодо земельних ділянок громадян.

У обговоренні з аналогічного питання щодо оцінки земельних ділянок, які надані в оренду СТОВ “Зернова компанія “Хорс” в адмінмежах Кайтанівської та Ступичненської сільських рад, взяли участь сільські голови цих населених пунктів та голова громадської організації “Спілка учасників АТО Катеринопільщини”, які в своїх виступах вказали на небажання господарства вирішити проблемні питання виділення земельних ділянок учасникам АТО, а також щодо спірних 18 га земель, які вже надані громадянам у приватну власність. Незважаючи на це, Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області пролонгувало договори оренди цих земель до 2024 року.

В результаті тривалих дискусій із проекту рішення було виключено технічні документації щодо земельних ділянок площею 140 га та 12 га, й кожен депутат районної ради визначався щодо голосування за проект рішення про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надані в оренду СТОВ “Зернова компанія “Хорс”. Підсумки голосування: за проект рішення – 0 голосів. Рішення не прийнято.

Музичні вітання працівників районного будинку культури з нагоди Дня місцевого самоврядування додали настрою присутнім і надії на краще майбутнє нашого краю.

Виконавчий апарат районної ради

Опубліковано в категорії Новини

21 листопада 2017 року стартувала Національна премія «МЕDІА etc. 2.0» для фахових медійників. Дебютувавши у минулому році, премія стала найбільш помітною подією для журналістів економічного спрямування України. Було подано більше 100 конкурсних робіт. Долучилися до організації прес-служби обласних рад, міських рад, редакції загальноукраїнських видань, блогери. Партнерами цьогорічної премії стали: Український кризовий медіа-центр, Громадське телебачення, Інтерфакс-Україна, КПМГ в Україні, Фундація креативного бізнесу. Премія і надалі відкрита до партнерства. До Ради премії ввійшли найбільш знані незаангажовані журналісти, економісти, головні редактори видань. Премія викликала більше 150 згадувань у мас-медіа.

До участі у конкурсі запрошуються журналісти, які займаються професійною діяльністю у штаті чи поза штатом вітчизняних друкованих видань, телеканалів, радіостудій та інтернет-видань, а також незалежні журналісти, фрілансери, що сплачують податки в Україні. Конкурсом передбачені окремі відзнаки для найкращих студентських робіт. За результатами конкурсу лауреати та номінанти будуть нагороджені дипломами, а за кращі роботи буде присуджено премії у розмірі 5 тисяч гривень. Члени журі, експерти та партнери Премії  також додатково відзначать студентські роботи стажуванням (кількість стажувань обмежена).

Для участі у конкурсі слід надіслати електронний лист-заявку на е-mаіі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Детальніша інформація про Премію та умови подачі робіт на конкурс за посиланням: http://mediaetc.org/ або за телефоном 063 456 80 90 (Ольга Михайлова). Просимо звернути увагу, що останній день подачі конкурсних заявок — 20 грудня 2017 року.

Національна премія «МЕDІА etc. 2.0» є громадською ініціативою, некомерційною та рівновіддаленою від усіх політичних сил. Зауважуємо, що переможці не сплачуватимуть податків з грошової винагороди. Це зобов'язання беруть на себе організатори. Засновниками премії виступили «Інститут податкових реформ» та «Громадське радіо».

Опубліковано в категорії Новини

_DSC0689 (1) Обласна влада є партнером об’єднаних територіальних громад у питаннях розвитку. Про це сказав очільник Черкащини Юрій Ткаченко на зустрічі з головами громад-об’єднавців. У ній також узяли участь керівники структурних підрозділів адміністрації та представники Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Натепер на Черкащині створені 24 ОТГ. Водночас 24 грудня відбудуться вибори ще у 2 громадах.

– Якщо говорити мовою цифр, то власні доходи об'єднаних громад зросли, порівняно з минулим роком, від 2 до 6 разів, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Цьогоріч їм передбачили близько 30 млн грн розвиткових ресурсів, якими вони самі розпоряджалися. Наші першопрохідці вже сповна відчули переваги об'єднання, самостійності та є прикладом для решти. А обласна влада спільно з Центром розвитку місцевого самоврядування є надійними партнерами об’єднаних територіальних громад у питаннях розвитку. Ми регулярно проводимо навчання, семінари, стаді-тури для управлінців ОТГ. Ми готові консультувати в питаннях підготовки їхніх проектів регіонального розвитку, формування бюджетів тощо. У 2018 році очікуємо збільшення обсягу розвиткових ресурсів для підтримки ОТГ.

Як сказав очільник області, спроможна громада стоїть на «трьох китах»: кадри, бюджет та інфраструктура. Він закликав керівників ОТГ активно долучатися до обласних проектів в освітній, медичній та інших сферах.

– Кадри – на першому місці, – наголосив Юрій Ткаченко. – Адже людський капітал є головним фактором успіху будь-якої громади. Саме від управлінської команди залежить, наскільки якісно будуть розроблені, а в подальшому успішно реалізовані стратегії розвитку громад. А отже, люди наочно переконаються у всіх вигодах об'єднання.

Нагадаємо, Черкащина ввійшла до п’ятірки областей за кількістю створених цьогоріч об’єднаних територіальних громад.

Опубліковано в категорії Новини

Проект ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» (надалі Проект) спрямований на сприяння сталому використанню сільськогосподарської біомаси та можливості поєднувати існуючі можливості біоенергетичних ресурсів із задоволенням енергетичних потреб виробництва, комунальних закладів та потреб населення, а також отримати пряму загальну вигоду у формі уникнення викидів парникових газів та зменшення обсягів використання вичерпних ресурсів.

З метою запровадження кращих практик використання біоенергетичних технологій Проектом ПРООН заплановано проведення тренінгу , який відбудеться 14.12.2017 року з 14.00 до 17.00 в приміщенні Катеринопільської районної державної адміністрації за адресою, вул. Соборна, 12 смт Катеринопіль.

Запрошуємо до участі сільських, селищних голів громад, керівників освітніх, культурних та медичних закладів, жителів громад та зацікавлених осіб.

Звертаємо увагу на те, що організатори просять нас зареєструвати учасників тренінгу з метою їх ефективної підготовки. Інформацію щодо прийняття учасників від вашої територіальної громади просимо надіслати управлінню агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації до 17.00 год. 5 грудня 2017 року на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або з телефонами  2-32-00.

Опубліковано в категорії Новини

e443f9cec3f69e8c2179271623b2a70a_1512122016_extra_large Президент Петро Порошенко твердо переконаний, що український народ підтримає питання про вступ України до НАТО та членство у Євросоюзі на референдумі.

«Зараз ми твердо тримаємо курс на євроатлантичну інтеграцію і навіть не сумнівайтеся, що вже в дуже скорому досяжному майбутньому в Україні точно пройдуть референдуми – референдум і про вступ до НАТО, і я переконаний, що народ України підтримає таку мою ініціативу, і про членство в Євросоюзі», – заявив Глава держави під час виступу на урочистостях з нагоди Дня працівників прокуратури.

На думку Петра Порошенка, підтримка буде такою ж, як і під час референдуму 1 грудня 1991 року у питанні визнання незалежності України. «Наголошую – результати голосування будуть такими ж переконливо позитивними, як вже вписаний в аннали історії референдум про незалежність України», – сказав він.

Президент нагадав, що 26 років тому цього дня весь український народ сказав багатоголосе «так» державній самостійності своєї Вітчизни. За цей час Українська держава прожила дуже непростий період, констатував він. Однак, з часом народ України переконався у правильності того вибору.

«Життя все розставило по своїх місцях і тепер вже будь-яке опитування демонструє, що далеко за 90% українців твердо переконані в правильності історичного вибору, зробленого голосуванням 1 грудня. Особливо ж згуртували нас, українців, як націю, утвердили у власній силі і власній правоті найновіші роки нашої історії, починаючи з 2014 року і по сьогодні», – підкреслив Глава держави.

За його словами, зараз вже є всі підстави вважати і вірити, що найгірше позаду – в Україні створено нову армію, яка мужньо боронить країну від зазіхань російського агресора, впроваджуються реформи, підписано і ратифіковано Угоду про асоціацію з ЄС та запроваджено безвізовий режим. «Україна отримала – не просто отримала, а виборола – безвізовий режим для нашої 45-мільйонної нації, почала нарешті діяти ратифікована Угода про асоціацію з ЄС. Бо саме 1 грудня, після побиття студентів 29 листопада 2013 року, мільйони українців вийшли на майдани дуже добре організовано для того, щоб вимагати європейського майбутнього для своєї держави і захистити право України повернутися в родину європейських народів», – зазначив Петро Порошенко.

Опубліковано в категорії Новини

57682264af19d-2fd51e50d4280300b6a627d74d4b08b8-xl_12001 1 грудня 1991 року – одна з найважливіших дат в історії сучасної України.25 років минає з того часу як громадяни нашої держави взяли участь у референдумі.
Одним із найважливіших елементів в конституційно-правовому механізмі легітимізації державної влади є референдум (від лат. – те, що слід повідомити). Рішення, прийняті на референдумі, зазвичай вважаються остаточними і такими, що наділені вищою легітимністю.
Порядок організації і проведення референдумів в Україні визначають статті          72–75 Конституції та Закон України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», прийнятий 3 липня 1991 р. Закон визначає, що референдум – це спосіб прийняття громадянами України шляхом голосування законів України, інших рішень з важливих питань загально-державного і місцевого значення. Визначаються види референдумів – всеукраїнський, референдум Автономної Республіки Крим, місцевий референдум.
Історія становлення і розвитку референдумів в незалежній Україні має два основні періоди:
I період (1991–2000 рр.) – початок практикування референдумів в Україні;
II період (2000–до сьогодні) – вдосконалення національної теорії та практики референдумів.
Всеукраїнський референдум може призначатися Президентом України, Верховною Радою України або проголошуватися за народною ініціативою Президентом України. Проведення 1 грудня 1991 року Всеукраїнського референдуму стало епохальною подією, що докорінно змінила історичну долю українського народу. Значення референдуму важко переоцінити, він засвідчив єдність прагнення абсолютної більшості наших співвітчизників до національного суверенітету та власної державності, набув особливого статусу, ставши символом утвердження українського народу як рівноправного члена світової спільноти.
Референдум 1 грудня 1991 року підтвердив Акт проголошення незалежності України, проголошений Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 року.
Його результати стали однією з основних опор молодої держави. Ставити їх під сумнів не наважується жодна впливова політична сила в Україні та й поза її межами. На Всеукраїнський референдум було винесено одне питання:
«Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?»
Текст акту проголошення незалежності України було наведено у виборчому бюлетені. Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи – 84,18% населення України. З них – 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала за, відповівши «Так».Позитивну відповідь дало населення всіх областей України і Криму, незалежно від їх національного складу. Причинами такої високої політичної активності громадян України стали:
– сформоване протягом багатьох століть прагнення українського народу до державотворення;
– віра народу у свої сили і можливості;
– розпочатий процес розпаду СРСР.Отже, за незалежність проголосували не тільки українці, а й представники інших національностей, для яких батьківщиною є українська земля. Підсумки референдуму однозначно засвідчили прагнення народу бути повноцінним господарем на власній землі.
Проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 р. дозволило досягти іще однієї, попередньо непередбачуваної мети – легітимного виходу республіки зі складу радянської федерації. Так, на основі результатів Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 р., Україна першою з колишніх радянських республік заявила, що вважає стосовно себе Договір про утворення СРСР 1922 р. недійсним і недіючим. А вже 8 грудня 1991 р. Біловезька угода юридично припинила існування колишнього СРСР. Зазначені події однозначно утвердили Україну як незалежну та суверенну, демократичну, правову, соціальну державу, повноцінного суб’єкта міжнародних правовідносин.Очевидно, що підготовка та проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 р. стало визначальним кроком в утвердженні Української держави. Позитивний досвід всенародного вирішення найбільш важливих для суспільства та держави питань на референдумі давав надію на його подальше поширення в державному будівництві та конституційному правотворенні незалежної України.

Опубліковано в категорії Новини