Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: листопада 2017

top-photo Громадяни мають змогу долучитися до реалізації мехінізму надання державної підтримки для будівництва чи придбання доступного житла. Все це в межах прийнятого в березні цього року Закону України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо реалізації державних житлових програм». Він, зокрема, передбачає відповідні переваги і для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб і їхніх сімей – отримати державну підтримку, яка полягає у сплаті державою до 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла. Зауважимо, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» на фінансування програми до кінця року передбачено 30 млн грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.09.2017 №708 внесені відповідні зміни до Порядку забезпечення громадян доступним житлом і Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла.

Відповідним наказом Мінрегіону України встановлено, що одержувачами бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла» є Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та її регіональні управління /Іпотечний центр. Окрім цього, затверджено Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями на 2017 рік, згідно з яким асигнування вже надійшли на рахунки в територіальних органах ДКСУ.

Відповідно до Порядку забезпечення громадян доступним житлом, розгляд пропозицій щодо формування переліку об’єктів житлового будівництва, на добудову (будівництво) яких або придбання житла в яких можуть спрямовуватися кошти, здійснюється Міжвідомчою комісією.

На даний час розпочато роботу вищезазначеної Комісії з метою формування переліку житлових об’єктів.

Детальніше щодо реалізації Порядку забезпечення громадян доступним житлом можна ознайомитися на офіційному сайті Держмолодьжитла (http://www.molod-kredit.gov.ua) та у кожному з регіональних управлінь/іпотечному центрі Держмолодьжитла (м. Черкаси, вул. Максима Залізняка, 10, тел.: 33-73-05).

Опубліковано в категорії Новини

Відтепер, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2017 року №885 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», перше посвідчення водія у сервісних центрах МВС видаватиметься на 2 роки з правом обміну на постійне у разі, якщо протягом двох років з дня його видачі не було 3 і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо таких порушень не було  — громадянин обмінює на постійне посвідчення водія.

У разі, якщо такі порушення були  — громадянин обмінює на постійне посвідчення водія, після складання практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами здійснюється після чергової підготовки у відповідному навчальному закладі та після складання теоретичного й практичного іспитів у СЦ МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Також, обмеженим правом керування для водіїв-початківців є заборона перевищувати швидкість 70 км/год.

Детально про внесені зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 року №885 за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250448439 або беспосередньо в ТСЦ №7143 за адресою: м. Звенигородка, вул. Б. Хмельницького, 15/1, тел. 04740-2-24-22

Опубліковано в категорії Новини

1 Таким був лейтмотив IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму «Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості», який відбувся
23 листопада у м. Києві за ініціативи Держенергоефективності (http://saee.gov.ua).

Більше 600 учасників заходу – представники центральної та місцевої влади, бізнес, вітчизняні та іноземні інвестори, експерти – обговорювали успіхи України у відновлюваній енергетиці, інвестиційну привабливість «зелених» проектів та вплив розвитку цієї сфери на майбутнє українців.

На відкритті Форуму Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко пояснив, що енергонезалежність країни нерозривно пов’язана з питаннями енергоефективності та «чистої» енергетики. Основна мета – зробити країну ощадливим споживачем енергоресурсів, сформувати конкурентоздатну економіку та вміло використовувати значний ресурсний потенціал.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував значні здобутки України в активізації розвитку відновлюваної енергетики.

За останні 3 роки близько 400 млн євро залучено у встановлення 1 670 МВт нових теплових потужностей, що використовують альтернативні джерела енергії, ще 345 млн євро -  у 353 МВт потужностей  відновлюваної електроенергетики. Разом маємо близько 800 млн євро інвестицій у «чисту» енергетику. На Інтерактивній карті з відновлюваної енергетики України UA MAP (http://www.uamap.org.ua) маємо нових проектів на 1,2 млрд євро. Це лише початок.

«Світова тенденція демонструє, що відновлювана енергетика залучає все більше інвестицій, ніж традиційна. Крім цього, вартість виробництва «чистої» енергії щороку дешевшає. Це дає нам впевненості у тому, що відновлювана енергетика не лише міцнітиме, а стане бумом енергетичної децентралізації країни. «Зелені» проекти відкривають можливості для економічного зростання,  посилення енергетичної безпеки країни та підвищення добробуту всього населення», - повідомив С.Савчук.

Прагнення України до енергонезалежності підтримує і міжнародна спільнота. Ніл Вокер (https://twitter.com/nealwalker_unrc), координатор системи ООН в Україні (http://www.ua.undp.org), розповів про діючий в країні проект «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» та запевнив у необхідності збільшувати використання біомаси в енергетичних цілях.

Про плідну співпрацю України та Данії у відновлюваній енергетиці розповів Рубен Медсен (https://www.facebook.com/ruben.madsen.3), Посол Королівства Данії в Україні (http://ukraine.um.dk). Він акцентував увагу на успішності роботи Українсько-данського енергетичного центру.

Досвідом реалізації ефективних енергетичних стратегій  поділився і Посол Швейцарії з енергетичних питань Жан-Крістоф Фуег (https://ch.linkedin.com/in/jean-christophe-fueg-84aa205).

Задоволення законодавчими змінами та позитивною тенденцією розвитку «чистої» енергетики в Україні висловив Торстен Воллерт, керівник сектору енергетики та навколишнього середовища Групи підтримки України Європейської Комісії (https://ec.europa.eu/neighbourhood-enlargement/node/105_fr). Т. Воллерт запевнив, що ЄС і надалі підтримувати Україну у цьому напрямі.

Джейсон Пелмар (https://ua.linkedin.com/in/jason-pellmar-b4b8a51), керівник регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні, Білорусі та Молдові (http://www.ifc.org), розповів про важливість фінансових інституцій для підтримки «зелених» проектів. «За останні 25 років ми залучили більше 3,2 млрд доларів в українську економіку, у тому числі через програми з енергоефективності та відновлюваної енергетики», - підкреслив Д. Пелмар.

У свою чергу, на успішності фінансування «зелених» проектів наголосив Кирило Шевченко (https://www.facebook.com/keskiev), голова правління Укргазбанк (https://www.ukrgasbank.com). За його словами, наразі банком профінансовано проектів «чистої» енергетики на 250 млн євро.

Закликала учасників форуму до активних дій на шляху до енергонезалежності і відома українська громадська діячка Руслана Лижичко (https://www.facebook.com/ruslana.lyzhychko.5). Вона відзначила ефективність ініціатив Уряду, а також Держенергоефективності у «чистій» енергетиці. Також, Руслана повідомила про започаткування двох нових проектів, які матимуть на меті популяризувати на весь світ колосальний потенціал та досягнення України на шляху до енергонезалежності. Вона переконана, що питання енергонезалежності має стати філософією життя українців.6

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 27 листопада 2017, 12:09

Встановлення лічильників теплової енергії

Останнім часом активізувався процес обладнання багатоквартирних будинків загальнобудинковими засобами обліку теплової енергії. При цьому установка таких теплолічильників. Спробуємо розібратися, чому така увага приділяється обладнанню багатоквартирних будинків теплолічильниками і наскільки воно відповідає інтересам споживачів теплової енергії.

Перше, що потрібно відзначити - встановлення загальнобудинкового приладу обліку теплоенергії не є енергозберігаючим заходом. Від того, чи буде житловий будинок обладнаний ним чи ні, кількість подаваної теплової енергії на опалення не зменшиться. Єдине, що буде точно зафіксовано -  реальне теплоспоживання будівлі. Це і є головною перевагою організації загальнобудинкового обліку і знаходиться у сфері інтересів кожного споживача теплової енергії. Адже якщо житловий будинок не має відповідного обліку, то кожен квартировласник повинен платити не за реально спожиту кількість теплової енергії, а за так званим «економічно обґрунтованим тарифом на опалення одного кв. метра загальної площі квартири». Як показує практика, плата за опалення за таким тарифом в середньому на 30% перевищує плату, розраховану на підставі реального теплоспоживання. Тому всі жителі зацікавлені в організації загальнобудинкового обліку в своїх будинках, це дозволяє їм значно скоротити витрати на опалення свого житла.

Для більшої економії коштів на опалення сучасна теплотехніка пропонує ряд технічних рішень, що включають заміну застарілих теплових пунктів в існуючих будівлях на сучасні індивідуальні теплопункти (ІТП).

По-перше, встановлення таких пунктів дає можливість регулювати оптимальні параметри теплоспоживання будівлі. Для цього у складі ІТП існують спеціальні програматори, які налаштовуються на споживання такої кількості енергії, яку необхідно для підтримки комфортного температурного режиму в приміщеннях.

По-друге, у складі ІТП є автоматизована система регулювання теплоспоживання в залежності від погодних умов. На підставі показань датчика температури зовнішнього повітря керуюча система в автоматизованому режимі зменшує (при підвищенні зовнішньої температури) або навпаки збільшує (якщо зовнішня температура знижується) подачу теплової енергії на опалювальне приміщення. Іншими словами, будівля, обладнана сучасним ІТП, буде споживати лише ту кількість теплової енергії, яка йому дійсно необхідна, незалежно від обсягів поставки цієї енергії теплопостачальною організацією, до того ж буде регулювати своє теплоспоживання в залежності від погодних умов.

Використання можливостей сучасних ІТП з регулюванням теплоспоживання будівель в поєднанні із загальнобудинковим урахуванням теплоенергії є енергозберігаючим заходом. Як показує практика, завдяки його реалізації можна досягати економії близько 30% теплової енергії.

Слід також звернути особливу увагу на вирішення такої характерної для житлових будинків та їх систем опалення проблеми, як рівномірний розподіл теплової енергії по всіх опалювальних приладів всередині будівлі. На жаль, в більшості випадків існуючі системи опалення виконані так, що чим далі опалювальні стояки знаходяться від теплового вводу в будинок, тим менше надходить до них теплової енергії. Тому в окремі квартири надходить надмірна кількість тепла, а іншим його недостатньо. Позбутися подібної ситуації можливо шляхом балансування внутрішньобудинкової системи опалення. Для цього використовуються спеціальні балансувальні клапани, що встановлюються на опалювальних стояках. З їх допомогою можна забезпечити подачу теплоносія з необхідними температурними параметрами до всіх опалювальних приладів всередині будівлі і тим самим забезпечити рівні умови теплового комфорту для всіх мешканців будинку.

Опубліковано в категорії Новини

голод 002Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Постановою Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р. Й.Сталіна, В.Молотова, Л.Кагановича, П.Постишева, С.Косіора, В.Чубаря, М.Хатаєвича визнано винними в організації Голодомору.

Багато десятиліть у СРСР тема Голодомору перебувала під суворою забороною. Сталінський режим створив систему приховування правди про вбивство голодом мільйонів українців у 1932 – 1933 роках. Тодішнє керівництво СРСР блокувало будь-яку інформацію про реальну ситуацію в Україні. Воно свідомо дезорієнтувало світову громадськість – мовляв, у них ніхто не голодує. Тим не менш, деякі західні журналісти, які побували в оточеній залізною завісою й охопленій голодом Україні, зуміли своїми публікаціями донести світові правду про злочин убивства там мільйонів людей.

В  районному центрі  відбулися  заходи  вшанування Дня пам’яті   жертв Голодомору в Україні на Куликівському  та Студінському кладовищах.   У поминальних  заходах   взяли участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко та  голова районної ради Віталій Верета,  керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування,  трудові колективи, громадські активісти, учнівська молодь, жителі селища. В ході мітингу звучали тематичні вірші, спогади про голодомор. Також із цієї сумної нагоди було  запалено свічки пам’яті.  Учасники мітингу поклали  квіти до пам`ятних знаків жертвам Голодомору та вклонилися пам`яті тим, хто загинув у ті страшні часи.голод 004

Опубліковано в категорії Новини

3 Заклади охорони здоров'я інформатизуємо на Черкащині. Простіше кажучи, ми впроваджуємо там електронну чергу, електронні картки пацієнтів, електронну5 книгу  скарг тощо. Це нова якість обслуговування і дуже важливий захід у межах реформи медицини, що ініційована Президентом України й Урядом.

Нагадаю, на Черкащині діє програма інформатизації сфери охорони здоров’я області на 2015 – 2020 роки. Першопрохідцем у запровадженні автоматизованої системи супроводу пацієнтів став обласний кардіоцентр. Нині ця практика шириться на райони.

Кілька років тому ми обрали Золотоніський район «пілотом» локальних реформ у сфері охорони здоров'я. Тоді за нашої ініціативи фахівці із громадської організації «Рух реформ» комплексно її проаналізували. На основі цього, після обговорень, була розроблена програма розвитку галузі. Завдяки злагодженій взаємодії влади на всіх рівнях, зокрема й нардепів звідти, вдається успішно їх утілювати. Хто був у тамтешньому Центрі первинної медико-санітарної допомоги, Центральній районній лікарні – бачив різницю. Тепер це заклади європейського зразка та приклад для решти районів.

У продовження теми додам, що якісні зміни в медичних закладах – серед наших першочергових завдань. Звісно, вони не можливі без переоснащення. Завдяки децентралізації на місцях нині є ресурс для змін. Водночас ми комплексно підходимо до цього питання.

Для прикладу: є таке джерело співфінансування розвиткових проектів як Державний фонд регіонального розвитку. Щороку ми обов’язково подаємо туди медичні проекти. Торік оновили флюоропарк області. Цьогоріч створюємо п’ять скринінгових центрів «Здоров'я жінки» на Черкащині. Вони будуть оснащені всім необхідним задля своєчасного виявлення та лікування онкологічних хвороб у жінок.

До речі, про співпрацю на різних рівнях і її результат. Віднедавна в арсеналі обласного онкодиспансеру є найсучасніший лапароскопічний комплекс для операційного відділення з комплектом інструментарію. Його ми придбали коштом обласного й місцевих бюджетів. Це обладнання, за словами фахівців, суттєво покращить якість проведення оперативних втручань. Якщо після звичайної операції ще потрібно, як мінімум, кілька тижнів відновлюватися, то з цим комплексом уже за 3-4 дні пацієнта можна виписувати. Як називають самі лікарі, це – «гуманна хірургія».

Ми вже придбали подібне лапароскопічне обладнання також в обласну лікарню, в обласну дитячу лікарню. Налагодили прямі стосунки з німецьким виробником, без посередників, що дозволило заощаджувати бюджетні кошти.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 21 листопада 2017, 15:54

Районні заходи до Дня Гідності та Свободи

конфер 001 21 листопада на честь початку  двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) в центральній районній бібліотеці відбулися заходиконфер 002 до Дня Гідності та Свободи. Заступник голови районної державної адміністрації Ольга Шарига привітала присутніх зі святом. Встановлене свято «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять  загиблих під час  Революції Гідності  та учасників антитерористичної операції- наших земляків.

Учасникам  Революції Гідності доручено покласти вінки до пам’ятної дошки загиблим під час  Революції Гідності. Також цього дня   керівники відвідали могили загиблих учасників антитерористичної операції- наших земляків та  поклали квіти до підніжжя. ^51E41CC13C91B322673993F6F37F3556BE2AC1D4824FA118E0^pimgpsh_thumbnail_win_distr

Опубліковано в категорії Новини

конфер 21.11.2017 голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко провела координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. На нараді розглянуто ряд важливих питань, зокрема,  погашення заборгованості із виплати заробітної плати в районі,  щодо  дотримання температурного режиму в закладах  освіти, медицини, культури; про перспективи виконання планових надходжень до місцевих бюджетів, про стан справ щодо призначення житлових субсидій на опалювальний сезон 2017/2018 років;  про вжиті заходи щодо початку роботи  центру первинної медико-санітарної роботи; про ситуацію на ринку праці району та інші.

Увагу  керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших органів влади акцентувала  голова райдержадміністрації на вирішення питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати в Катеринопільському РЕМ, філії  «Катеринопільський автодор» та «Катеринопільський  кар’єр »,  в яких заборгованість складає від одного до трьох місяців.

Голова райдержадміністрації особливу увагу звернула на безперебійне проведення опалювального сезону 2017/2018 років в закладах освіти та в медичних закладах району та стан справ щодо призначення житлових субсидій на опалювальний сезон, на проведення чергового осіннього призову на строкову військову службу та підписання військовослужбовцями контрактів на військову службу за контрактом, про ситуацію з захворюваністю на ГРВІ в районі.

Керівники підрозділів звітували про стан справ та  плани на наступний період. Зокрема, заступник голови райдержадміністрації  Шарига О.О. доповіла про готовність до початку роботи  центру первинної медико-санітарної допомоги, Рожновський  В.І.-  про стан захворюваності населення на ГРВІ , та  епідеміологічну ситуацію в районі.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини

images Ось декілька свідчень про ті часи:

Лист члена ЛКСМУ Г.І. Ткаченка секретарю ЦК КП/б/У С.В. Косіору про економічні труднощі на селі та політичний настрій населення.

Шановний Станіслав Вікентійович, доведіть мені чим пояснюється таке безглуздя, яке ми маємо сьогодні, й врешті-решт коли досягнемо своєї мети і якими методами та чиїм ентузіазмом.

Ви уявляєте, що зараз діється на Білоцерківщині, Уманьщині, Київщині і т.ін. Великі площі незасіяної землі, а врожайність посіяного не більше 25-30 % відносно тієї, що була в 1925-1928 роках. В колгоспах, в яких було коней 100-150, зараз тільки 40-50 та й ті такі, що падають. Людство страшенно голодає. Я просто не розумію, і коли б мені хто авторитетний доводив хоч десь в 1927-1928 рр. про те, що при Радянській владі можуть помирати на роботі з голоду. Я не повірив би і висміяв би або й зовсім нагнав би його, вважаючи ідіотом, контрреволюціонером і як завгодно.

Ну, а що ж ми маємо зараз?  Десятки й сотні випадків, коли колгоспник виходять в поле і зникають, а через декілька днів знаходять його аж провонявшим й так його без жалю, наче це цілком природно, заривають в яму й квит, на другий день цього ж, що заривав, попереднього, находять труп – мруть з голоду.

Хіба це можливо йти на роботу і нахльобатися якогось бур*яну з звичайною макухою?

Із листів, що надійшли до ЦК ВКП/б/ - т.Сталіну й ЦК КП/б/У:

«Шановний т.Сталін, чи є закон Радянської влади, щоб селянство сиділо голодне, так як ми, колгоспники, не маємо уже з січня 1932р. в своєму колгоспі ні фунта хліба. Тепер постає питання, як ми можемо будувати соціалістичне будівництво народного господарства, коли ми приречені на голодну смерть. Бо ще до врожаю 4 місяці.»

«Я бачив, що в Росії пуд хліба 10крб., а на Україні – 80крб. і немає. Всі їдуть в Росію. У нас, коли у колгоспника буде 10 фунтів, так забрали. Зараз колгоспники дуже мають поганий погляд на колгоспне будівництво. Коли я робив у колгоспі рік на тракторі і маю 250 трудоднів, я  одержав 12 пудів хліба і більше нічого, як можна прожити, я обірваний , голодний, мені навіть соромно про все це Вам писати, бо я людина молода, маю 19 років.»

Довідка інформаційного сектору оргінструктору ЦК КП/б/У про стан Уманського району Вінницької області на 5 травня 1932 року. В  с. Степківці виявлено факт людоїдства. Бідняк колгоспник  М. 34 –х років, що довгий час недоїдав і годувався дохлими кіньми, вночі 27 квітня убив свою дитину 2-х років, порізав на шматки, жінка варила і годувалися вони 2 дні. Потім він хотів убити і другу дитину 4-х років, але жінка заперечила.

Опухлих від голоду, яким загрожує  смерть, в кожному селі чисельна кількість. Збільшуються кражі, грабунки, головним чином, скотини для їжі. Такий стан з харчуванням відбивається на посівній кампанії: частина зовсім непрацездатних, частина виїджає за купівлею хліба в промислові центри, до Ленінграду, Москви, причом їдуть, головним чином, працездатні.

Ось декілька спогадів про ті жахливі часи жителів Катеринопільького району :

Кузьменко Одарка Григорівна 1913 року народження, смт.Катеринопіль:

Навпроти церкви був торжок. Коли люди розходилися, оставалося 2-3 трупи, хто був сильніший, то  крав пайку хліба в продавця і тікав. Сушили а потім мололи на жорнах лободу, берестки, з цього пекли коржі. Люди пухли з голоду, не могли говорити. У сусідів кінь пропав, з*їли його і кістки варили і об*їдали.

Зайченко Юхтима Іонівна 1918 року народження смт.Катеринопіль : в колгоспі працювали батько, мати і три сестри. На місяць давали 10 кг борошна. Їжі нехватало. Всі в сім*ї пухли з голоду. Збирали печериці. Сестра здуріла від грибів, Виміняли за стрічки кислого молока, сестра випила його то стало їй легше. Їли коней, листя з акації. Збирали мишаки -  кучі зерна і колосків, які наносили на зиму миші і ховрахи. Саме тяжко було наприкінці зими на початку весни 33-го.

Левченко Анастасія Яківна 1910 року народження смт.Катеринопіль:  Брат узнав, що в Києві продають продукти для жителів міста, він одів черевики і костюм та й поїхав до Києва за продуктами. Коли жито викинуло колос то батько накосив жита, мама насушила колосків а потім намолола їх на жорнах і спекла зелених коржів, але їсти їх було неможливо.

Лисиця Василь Йосипович 1925 року народження с. Ромейкове : Урожай в 1932 році був гарний. Вивозили з села все, нічого не оставляли даже для посівної. По селі ходили команди із штирями, якими провіряли чи не заховано в кого в землі зерна. На хуторі жив чоловік на якого говорили «Божок», то говорили , що він з*їв свою дитину. В селі багато людей вмирало від голоду. Моя сестра вмерла в 1932 році, але в нашій сім*ї ніколи не говорили про причину її смерті. Після голодовки в 1934 році до села привезли 10 дітей з дитячого будинку. Це були діти з областей де був сильніший голод ніж у нас. Батьки цих дітей померли. Цих дітей розібрали по сім*ях де вони росли разом зі своїми дітьми.

Носулич Ганна Харитонівна 1924 року народження с. Ромейкове: під час голодовки мама ходила на роботу в колгосп де збирала кукурудзу. То мама нашила торбинок і в них складала зерно кукурудзи, потім заривала його в землю. Ночами мама ходила в поле і відривала торбинки із зерном. Дома в нас були гарні скатертини, хустки і покривала. Батько все це забрав і возив міняти в Ростов на продукти. В Ростові голоду не було. І коли він приїхав додому то розповідав нам дома, що в Росії все є, і про голод на Україні ніхто не вірить.

На основі архівних документів та спогадів земляків підготувала

завідувач архівного сектору   райдержадміністрації  Л.В. Гаркава

Опубліковано в категорії Новини

ПРЕС-АНОНС

У Черкасах пройде третій форум громадський організацій та ініціатив

^C7C7BE4AC2931394577CA5754643D4BF305E7182D89FB1069C^pimgpsh_thumbnail_win_distr Майстер-класи, тренінги, ярмарок ініціатив, виступи спікерів і близько 200 представників громадських організацій та ініціатив, які обмінюватимуться досвідом співпраці. Усе це в межах форуму “ГРАНТуємо ЗМІНИ 3.0”, який відбудеться 23 листопада у Черкасах.

Третій рік поспіль Департамент регіонального розвитку, Департамент культури та взаємозв'язків з громадськістю Черкаської ОДА та активні громадські організацій та установи Черкаської області об’єднують зусилля, щоб обмінятися досвідом, презентувати свою роботу та запалити інших на творення проектів.

Цьогоріч темою форуму є “Партнерство заради змін”. Під час заходу присутні дізнаються про успішні кейси, як, об’єднавшись із владою, бізнесом чи іншими громадськими організаціями та ініціативами, створювати масштабні та круті проекти. Також, організатори запрошують до участі представників інших областей та спікерів національного масштабу.

Програма заходу запланована на весь день: упродовж форуму учасники можуть відвідати або презентувати свою громадську організацію на ярмарку ініціатив, заслухати доповіді спікерів форуму про можливості отримання фінансової підтримки для своїх проектів, а також взяти участь у практичних

тематичних сесіях. Найменші ж учасники зможуть розважатися у дитячій кімнаті, яка працюватиме упродовж всього форуму.

Зацікавилися? Реєструйтеся для участі за посиланням https://goo.gl/fUkba2.

Якщо ж Ви хочете презентувати діяльність/проекти вашої громадської організації чи ініціативи на Ярмарку заповніть цю форму: https://goo.gl/VBjSGF .

Зареєструватись необхідно до 20 листопада 2017 року.

Чекаємо Вас 23 листопада о 08.30 у Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації: м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 17.

Важливо! Для учасників із інших міст організатори можуть відшкодувати вартість проїзду.

Зі всіма питаннями щодо участі в заході просимо звертатися:

Даниленко Сергій - 063 995 74 34, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ;

Гуськова Маргарита - 063 537 83 73, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

 

 

#ГРАНТуємо_ЗМІНИ_3#форум #молодь #грант #ідея #проект #фандрейзинг #Черкаси #Черкащина #Україна

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2