Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Сортувати по даті: жовтня 2017

25 жовтня 2017 року відбулося засідання чотирнадцятої чергової сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови.

Попередньо всі питання порядку денного опрацьовано на засіданнях постійних комісій та президії районної ради.

Першими питаннями порядку денного були внесені зміни до  декількох районних програм, що сприятиме подальшому їх виконанню.

У ході роботи народні обранці затвердили районну програму забезпечення  учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках, яку представив начальник управління соціального захисту населення Сергій Тищенко. Метою програми є сприяння вирішенню житлових проблем, підвищення соціального захисту та адаптації учасників АТО та членів їх сімей у Катеринопільському районі. Кредит за даною Програмою заплановано надавати на будівництво або на придбання житла.     Програму сформовано за принципом спільної суспільної відповідальності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», а також безпосередньо учасників АТО та членів їх сімей.

Наступним питанням депутати заслухали інформацію фінансового управління райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 9 місяців  2017 року та завдання з його виконання у 2017 році. За звітними даними 9-ти місяців 2017 року загальний обсяг надходжень бюджету району складає 172231,9 тис. грн., що становить 101,8 відсотка затверджених розписом планових показників. Обсяг видатків бюджету району по загальному фонду склав 165928,9 тис.грн., що становить  92,83  відсотка до уточнених  призначень. Доходи загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) становлять 38166,9 тис. грн., понад план мобілізовано до місцевих бюджетів 4648,7 тис. грн. З них доходна частина загального фонду районного бюджету без трансфертів виконана на 118,6 відсотка.

Розглянувши пропозиції районної державної адміністрації, депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, що викликані необхідністю розподілу додаткового фінансового ресурсу районного бюджету за рахунок його перевиконання.

Під час розгляду питань про технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних  ділянок, зокрема, яка знаходиться у оренді у сільгосптоваровиробників,  голова громадської організації “Спілка  учасників АТО Катеринопільщини” Віталій Калюжний довів до відома присутніх проблеми, що виникають  в учасників АТО, які не можуть скористатися своїм правом на отримання земельних ділянок.

Під час розгляду кожної із технічних документацій також аналізувався вплив її затвердження на надходження до місцевих бюджетів. В підсумку, два проекти рішень з шести були не підтримані депутатами,  зважаючи на те, що орендарі - ТОВ “Агрофірма “Зоря” та ТОВ “Кочубій” - не надали нотаріальної згоди на виділення земельних ділянок учасникам АТО, які звернулися з заявами.

Після активного обговорення було прийнято рішення про звернення депутатів районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації права учасниками АТО на першочергове отримання у власність земельних ділянок, так як після змін у законодавстві вирішення даного питання значно ускладнюється, що призвело до зупинки процесу виділення землі захисникам.

Наприкінці роботи сесії депутати та запрошені висловили пропозиції та зауваження, які будуть розглянуті в установленому порядку.

Виконавчий апарат районної ради

Опубліковано в категорії Новини

IMG_2902 27 жовтня у районі відбулися заходи з нагоди 73 роковини  визволення України від фашистських загарбників, в яких взяли участь учасники АТО, ветерани збройних сил України, трудові колективи, громадськість.

В цей день традиційно вшановують пам'ять воїнів, які загинули в боях за визволення України та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. На мітингу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в боях за визволення України та поклали вінки і квіти до підніжжя Обеліску Слави.IMG_2904

Опубліковано в категорії Новини

UO0A0260 Власні доходи місцевих бюджетів зросли у два з половиною рази завдяки реформі децентралізації. Вона є однією з найрезультативніших. Про це сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на відкритті регіонального форуму «Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад».

Захід зібрав майже дві сотні учасників. Його зініціювала Черкаська ОДА спільно з Черкаським відокремленим підрозділом установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Своїм досвідом тут діляться керівники об’єднаних громад країни. А експерти навчають тонкощів проектної роботи.

– Цей форум – частина нашої системної роботи, спрямованої на впровадження реформи децентралізації, – розповів очільник області. – Нині вона набирає обертів та є однією з найрезультативніших. Якщо у 2015 – 2016 роках на Черкащині було лише 6 об’єднаних громад, то нині область входить до п’ятірки за кількістю створених ОТГ цьогоріч. Матимемо вже 26. Як зазначив Президент Петро Порошенко на нещодавньому засіданні Ради регіонального розвитку, децентралізація подолала скептичні настрої на місцях і довела свою ефективність для розвитку місцевих громад. Саме на рівні громад нині сконцентрований ресурс для розвитку, для поліпшення інфраструктури тощо. І самі громади визначають пріоритети, а не хтось їм диктує.

Водночас Юрій Ткаченко закликав пам’ятати про відповідальність. Вигоду від децентралізації, наголосив він, повинні отримати жителі найвіддаленіших куточків.

– Тому на місцях потрібні добрі менеджери, здатні раціонально розпорядитися тими новими можливостями, які зараз дає їм децентралізація, – сказав голова Черкаської ОДА. – На жаль, нині є брак фахівців. А тому ми з партнерськими організаціями проводимо численні семінари, тренінги тощо. Успішність громади залежить від стратегічного планування, проектної діяльності, вміння залучати ресурс і працювати з інвесторами. Держава дає можливості. Наші перші 6 ОТГ у 2016 – 2017 роках отримали 40,4 млн грн додаткових розвиткових ресурсів. І необхідно бути готовими до конкуренції за них. Той, хто активний, отримує більше ресурсів.

Нагадаємо, цієї неділі на Черкащині відбудуться вибори в 14 об’єднаних територіальних громадах.UO0A0262

Опубліковано в категорії Новини

IMG_289924.10.2017 голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко провела координаційну нараду щодо вирішення актуальних питань соціально – економічного розвитку району. У роботі наради взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. На нараді розглянуто ряд важливих питань, зокрема, щодо  дотримання температурного режиму в закладах соціальної сфери; про стан справ щодо призначення житлових субсидій на опалювальний сезон 2017/2018 років; про вжиті заходи щодо початку роботи Катеринопільського центру первинної медико-санітарної роботи; про хід проведення осінньо-польових робіт агроформуваннями району; про ситуацію на ринку праці району; погашення заборгованості із виплати заробітної плати в районі;  про ліквідації та профілактичні заходи щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій в районі та інші.

Під час проведення наради голова райдержадміністрації першочергово зазначила, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», підготовлений Кабінетом Міністрів України, ввійшов у дію.  Цим законом передбачено низку новацій, тому головою райдержадміністрації дано доручення начальнику Катеринопільського відділу обслуговування громадян Звенигородського об’єднаного управління Пенсійного фонду  про проведення семінар-навчання щодо впровадження пенсійної реформи в районі.

Голова райдержадміністрації особливу увагу звернула на безперебійне проведення опалювального сезону 2017/2018 років в закладах освіти та в медичних закладах району та стан справ щодо призначення житлових субсидій на опалювальний сезон, на проведення чергового осіннього призову на строкову військову службу та підписання військовослужбовцями контрактів на військову службу за контрактом, про ситуацію з захворюваністю на ГРВІ в районі.

Керівники підрозділів звітували про стан справ та  плани на наступний період. Зокрема, головний лікар Катеринопільської ЦРЛ Людмила Борецька доповіла про готовність до початку роботи Катеринопільського центру первинної медико-санітарної допомоги, про задовільну епідеміологічну ситуацію в районі, а також про відсутність на найближчий період часу вакцини від грипу в районі, що обумовлюється її відсутністю на базах. Начальник відділу культури райдержадміністрації Ольга Дорошенко доповіла про те, що закуплено музичні інструменти в музичну школу на суму 94,8 тис.грн. в кількості 5 одиниць (акордеон, два баритона, дві труби).  Начальник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС України в Черкаській області Руслан Слободяник повідомив про проведення в період з 31 жовтня по  04 листопада 2017 року командно-штабних навчань служб цивільного захисту в області,  розроблено графік об’єктів по практичному виконанню завдань з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, в який включено і об’єкти Катеринопільського району.

За підсумками обговорених питань керівникам районних служб дані відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини

завантаження2 Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. «Гроші йтимуть за пацієнтом» – людина звертається в медичний заклад, до конкретного лікаря за допомогою, а держава перераховує кошти в медзаклад, в якому працює лікар, або безпосередньо лікарю, якщо він має власну практику.

У 2018 році нова модель фінансування охорони здоров’я запроваджується на первинній ланці меддопомоги – за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти, педіатри. На інших рівнях – вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) вона буде запроваджена поступово до 2020 року. Жодних змін у медичному обслуговуванні людей на цих ланках – у лікарів-спеціалістів, в лікарнях, спеціалізованих медзакладах – з наступного року не відбудеться.

Як відбудеться перехід на нову систему фінансування меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри?

Буде створено Національну службу здоров’я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям. НСЗУ укладе угоди з УСІМА медичними закладами і гарантує фінансування відповідно до кількості пацієнтів, яким в цих закладах надають меддопомогу. Фінансування буде проводитись на умовах попередньої оплати.

Людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Медичний заклад, лікар-ФОП повідомляє НСЗУ про кількість пацієнтів, з якими підписано угоди. НСЗУ перераховує їм кошти за обслуговування громадян згідно з встановленими тарифами.

Фінансування медичної допомоги через НСЗУ забезпечить головне – єдині стандарти надання меддопомоги та рівний доступ до медичних послуг для кожного громадянина, незалежно від прописки. Саме держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надано допомогу безкоштовно. А лікар гарантовано отримає гроші за свою роботу, згідно з встановленим тарифом, незалежно від того, де він працює – у великому місті чи сільській місцевості. Фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа буде відбуватись з державного бюджету і не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади чи прихильності місцевих чиновників. Воно залежатиме виключно від кількості громадян, яким в медзакладах надали допомогу.

У свою чергу, місцеві громади мають всі можливості для розвитку медичних закладів, адже вони залишаються їх власниками. Завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити медичну мережу, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до амбулаторій, оплачувати додаткові медичні послуги для мешканців громади.

Перехід на нову систему фінансування буде поступовим, на перехідний період частково буде збережено діючу систему фінансування медзакладів – через субвенцію місцевим бюджетам, як це відбувається зараз.

Медреформа-2018-1

Медреформа-2018-2

 

Що потрібно зробити з 2018 року кожному українцю?

З наступного року кожному українцю потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра і підписати з ним угоду на медичне обслуговування. Це може бути лікар, який працює в поліклініці, амбулаторії, приватній лікарні (якщо вона підписала договір з НСЗУ), або має власну практику.

Причому обрати лікаря людина може незалежно від місця своєї прописки. Якщо ви вже маєте лікаря, який вас влаштовує, ви можете підписати угоду з ним, якщо ні – запитайте рекомендацій у друзів, знайомих, або прийдіть до свого дільничного лікаря і поспілкуйтесь з ним, можливо, він вам сподобається. Лікар не має права відмовити вам у підписанні угоди, винятком є лише випадки, коли він вже має більше 2000 пацієнтів.

Ви можете підписати угоду з лікарем під час першого візиту до нього. Тривалість часу, впродовж якого потрібно укласти угоду з лікарем, не обмежена. Змінити свого лікаря ви можете в будь-який час, якщо знайшли кращого спеціаліста, або, наприклад, змінили місце проживання.

Медреформа-2018-3

За що саме на 100% заплатить держава?

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, повністю оплачується державою, для людини вона є безкоштовною. Якщо лікар вимагає гроші з пацієнта, він має право звернутись зі скаргою на нього до НСЗУ і піти до іншого лікаря.

Допомога лікаря первинної ланки, що повністю оплачується державою, включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності. Окрім того, сімейний лікар призначає та виписує рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, їх перелік буде поступово збільшуватись. 

Медреформа-2018-4

 

За інформацією Секретаріату Кабінету міністрів України

Опубліковано в категорії Новини

20171019_123541 (1) Новий інвестор розпочинає роботу на Черкащині. Австрійська компанія HIRSCH Servo AG розміщуватиме в обласному центрі своє виробництво. Із її топ-менеджером Геральдом Коглером зустрівся голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко в Офісі підтримки інвестицій і експорту.

За словами обласного керманича, всебічний супровід новому проекту готова надати Агенція регіонального розвитку Черкащини. А створення сприятливих умов для інвестування, наголосив він, є один із пріоритетів обласної влади.

– HIRSCH Servo AG уже з наступного року виготовлятиме пакування для побутової техніки Saturn, – розповів Юрій Ткаченко. – Це для початку, бо у планах – розширення виробництва. Свої потужності розмістить прямо на території черкаського заводу, де й виробляють цю техніку. Тобто ми крок за кроком працюємо над створенням кластера. Якраз про це ми говорили із президентом KTD GROUP (ТМ Saturn та ін.) Олександром Громиком на нещодавньому Черкаському міжнародному інвестиційному форумі. Тепер спільно діємо: внутрішній інвестор, який успішно працює в області, допомагає залучати іноземних інвесторів, а відтак сприяє розвитку Черкащини. До речі, під час спілкування із паном Геральдом виникла ідея втілити в нас іще один проект – розпочати тут також виробництво ізоляційних матеріалів. Можливі майданчики для розміщення ми йому відразу запропонували.

Нагадаємо, Агенцію регіонального розвитку Черкащини створили рік тому. Це – механізм партнерства бізнесу та влади для розвитку територій.

ДОВІДКОВО: кластер – група розташованих на одній локації або поблизу взаємозалежних підприємств та організацій, які взаємодоповнюють і посилюють конкурентні переваги один одного.20171019_123219

Опубліковано в категорії Новини

3 Вдалий та дієвий механізм компенсації пільгового перевезення напрацюють вже найближчим часом. Він має задовольнити інтереси всіх сторін: пільговиків, перевізників та влади. Такої згоди дійшли сьогодні учасники засідання, котре провели в обласній адміністрації. Нагадаємо, представники пільгових категорій, зокрема атовці, виявили занепокоєння через зміни системи забезпечення пільгового перевезення. Йдеться про те, що механізм передбачає сплату пільговиками повної вартості проїзду, що відшкодовуватимуть в подальшому органи соціального захисту на місцях.

– Області необхідно близько 40 млн грн, аби забезпечити хоча б в межах району пільговиків, яких нині налічується більше 120 тисяч, – зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль у ході круглого столу. – Поміж них, окрім атовців, й інваліди, діти з малозабезпечених родин, чорнобильці та кілька інших категорій. Всі вони мають право на сто- або п’ятдесятивідсоткове компенсування. Утім враховуючи те, що ці повноваження, в межах децентралізації, передані державою на місця, а наразі фінансування відсутнє, маємо напрацювати такий механізм, який би забезпечив вдалу реалізацію цієї пільгової норми. Та врешті зняти соціальну напругу.

Голова обласної ради Олександр Вельбівець зазначив, що на завтрашньому засіданні обласної ради це питання розглянуть першочергово та планують скасувати затверджене у вересні рішення. Таким чином його відтермінують до початку наступного року. А доти напрацьовуватимуть спільно з представниками всіх пільгових категорій компромісний варіант. Тим часом  пільговики користуватимуться до нині діючим механізмом.

У ході круглого столу учасники  всіх сторін мали змогу висловитися та запропонували кілька варіантів вирішення ситуації. А вже в понеділок  на координаційній раді учасників АТО бійці спільно з фахівцями соціального захисту та перевізниками напрацюють конкретні пропозиції.

Нагадаємо, днями ОДА офіційним листом звернулася до керівників районів та міст з проханням донести інформацію до автостанцій про вилучення оголошень щодо введення в дію затвердженого у вересні порядку відшкодування пільгового перевезення.

Опубліковано в категорії Новини

100 Перші декілька авторизованих електронних майданчиків публічних закупівель вже можуть проводити електронні аукціони із закупівлі енергосервісу для проведення заходів з енергоефективності у бюджетних установах.

Для цього Мінекономрозвитку, ДП «ПРОЗОРРО» (https://prozorro.gov.ua), міжнародними консультантами за активної участі Держенергоефективності створено окремий модуль для закупівель енергосервісу. Така потреба виникла через специфіку ЕСКО, головним чином через відбір переможця тендеру не за найменшою ціною, як при стандартних закупівлях товарів, робіт чи послуг, а за найвищим показником ефективності енергосервісного договору. Цей показник є інвестиційною оцінкою привабливості проекту для замовника – бюджетної установи.

Найближчим часом інші авторизовані електронні майданчики також зможуть долучитися до проведення електронних закупівель енергосервісу. Майданчики готові надавати технічну підтримку для учасників та замовників тендеру. На кожному сайті буде окрема інструкція.

Очікується, що перші електронні ЕСКО-тендери буде проведено вже цього року.

«Запровадження спеціального модулю для електронних закупівель енергосервісу – довгоочікуваний крок для повноцінного запуску ЕСКО-механізму в Україні. Таким чином, відкрито шлях для роботи як замовників, так і потенційних виконавців ЕСКО-послуг», - прокоментував Голова Держенергоефективності С.Савчук.

Голова Агентства відзначив, що у тісній співпраці з місцевими органами влади Держенергоефективності сформувало національну інформаційну базу потенційних ЕСКО-об’єктів: http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1. Наразі вона налічує понад 11 тис. бюджетних установ, що потребують термомодернізації і можуть бути найбільш цікавими для ЕСКО-компаній з точки зору інвестування.

База таких ЕСКО-об’єктів продовжуватиме розширюватися. Влада на місцях проявляє все більше активності у цьому питанні. Для порівняння якщо у 2016 році до бази внесено 2120 ЕСКО-об’єктів, то цьогоріч – понад 11 тисяч.

Безпосередню роль у цьому процесі відіграла і широко роз’яснювальна кампанія Держенергоефективності. Так, у 2016-2017 роках проведено 20 регіональних роз’яснювальних семінарів для майже 4 тисяч учасників ринку ЕСКО.102

Опубліковано в категорії Новини

IMG_4497 14 жовтня 2017 року в  районному будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди Дня захисника України та  Дня українського козацтва, в яких взяли участь учасники АТО, ветерани Другої світової війни та воїни - інтернаціоналісти, молодь, громадськість району.

Голова державної адміністрації Ольга Ніколенко та голова районної ради Віталій Верета привітали зі святом всіх присутніх в залі .

Працівники районного будинку культури подарували присутнім вітальні слова та святкові пісні, також зі сцени звучали художні номери аматорів з сіл району.

Опубліковано в категорії Новини

IMG_2890

13 жовтня 2017 року в переддень свята Дня захисника України перший заступник голови райдежадміністрації Володимир Коваленко поклав квіти на могили наших земляків, які загинули в зоні проведення АТО – Сергія Бохонька, Віталія Чумака, Руслана Бобурова, Дмитра Пономаренка та Ігоря Юрпольського.

В цей день було покладено вінки до стели Героїв Небесної Сотні, Обеліску Слави, пам'ятних знаків воїнам - інтернаціоналістам та Семену Гризлу .

Юні, молоді, мужні, завзяті, незламні та готові власними життями боронити наш мир і спокій. Такі різні долі, але об’єднані в одну єдину фронтову долю бійців АТО. Об`єднані любов`ю до Батьківщини, боротьбою за цілісність і незалежність України, за наше щасливе майбутнє.

Вшануймо загиблих та пам’ятаймо про живих.

Щиро бажаємо нашим захисникам: «Повертайтеся живими!»

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2