Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 30 жовтня 2019, 10:31

Актуальні питання організації роботи в органах місцевого самоврядування розглянуто на семінарі із секретарями сільських, селищних рад

IMG_20191025_09051325 жовтня  у залі засідань районної ради виконавчим апаратом організовано проведення семінару-навчання для секретарів сільських, селищних  рад району. На порядок денний семінару було винесено актуальні питання,  з якими ці відповідальні посадові особи органів місцевого самоврядування стикаються у повсякденній роботі.

Начальник Катеринопільського відділу ДРАЦС ГТУ юстиції в Черкаській області Юлія Шовкова роз’яснила присутнім умови зберігання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, наголосила на дотриманні вимог законодавства в цій частині, а також  обговорила з присутніми деякі  питання державної реєстрації народження, смерті, порядку реєстрації шлюбів.

Завідувач нотаріальної контори Людмила Івонік акцентувала свою увагу на актуальних питаннях вчинення нотаріальних дій посадовими особами сільських, селищних рад у відповідності з чинним законодавством.  Надала детальну інформацію щодо порядку оформлення спадщини та дотримання встановленої форми заповітів, посвідчення, припинення та скасування довіреностей, а також відповіла на інші питання, які виникають у процесі роботи органів місцевого самоврядування.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олена Поліщук ознайомила зі змінами вIMG_20191025_090413 Типовійінструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади. Нагадала секретарям рад про необхідність органам місцевого самоврядування привести у відповідність власні інструкції з діловодства. Переглянувши презентацію з цього питання, учасники зібрання ще раз нагадали про основні вимоги до оформлення документів в управлінській діяльності, а також разом розібрали  основні типові помилки, які зустрічаються у документації.

Значну увагу цього дня спеціалісти виконавчого апарату районної ради приділили роз’яснювальній роботі на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.Олена Поліщук нагадала присутнім, що у 2019 році набули чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №835, якою затверджено Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Тобто органи місцевого самоврядування мають оприлюднювати на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних і на власних сайтах інформацію, визначену законодавством. Начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Юлія Домніцька прокоментувала інструкцію розпорядника інформації Єдиного державного веб-порталу відкритих даних. Детально зупинилася на реєстрації розпорядника інформації, правильному формуванні наборів даних, а також видах та форматах файлів у підготовці та розміщенні наборів даних до публікації.

Основні вимоги та зміни в антикорупційному законодавстві довела до відома присутніх головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та взаємодії із правоохоронними органами апарату райдержадміністрації Оксана Вишнівська та порадила не допускати порушень.

На завершення учасники семінару отримали методичні матеріали, обговорили існуючі проблеми та мали можливість задати запитання.

IMG_20191025_090558

Виконавчий апарат районної ради