Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 26 вересня 2019, 15:02

Нарада з головами сільських, селищних рад

Skype_Picture_2019_09_26T13_05_58_621Z25.09.2019 під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Коваленка відбулася нарада з головами сільських, селищних рад щодо  вирішення актуальних питань життєдіяльності району.  У роботі наради взяли участь голова районної ради Віталій Верета, заступник голови Ольга Шарига, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, голови сільських, селищних рад.

В ході наради  розглядалися питання: про підготовку до проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу відповідно до Указу Президента України № 22/2019 від30.01.2019; про  виконання сільських, селищних бюджетів, врегулювання проблемних питань у бюджетній сфері та формування бюджету 2020 року; про фінансове забезпечення закладів медицини, освіти та культури району до закінчення поточного року; про готовність органів місцевого самоврядування в районі до ліквідації надзвичайних подій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років і багато інших актуальних питань району.

Стосовно проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу восени 2019 року доповів заступник військового комісара Катеринопільського районного військового комісаріату Олександр Трохименко.  На сьогодні обласним військовим комісаріатом доведено план призову в районі – 20 осіб. На даний час виконання планових  завдань поставки призовників становить 50 % . На строкову військову службу будуть призивати придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Всіх осіб призовного віку буде повідомлено за місцем їх проживання під їх особистий підпис у картках первинного обліку. У разі відсутності призовників за місцем їх проживання доводять вимогу про виклик до відома власників будинків, у яких вони проживають. Крім того, він закликав голів провести з призовниками та їх батьками  бесіду-роз’яснення стосовно строкової служби в армії. Армія - це школа мужності, хоробрості і стійкості, особливого гартування волі та характеру, які залишаються у людини на все життя, військовий обов’язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту своєї держави.

Начальник фінансового управління Тамара Чоловська звернула увагу сільських та селищних голів на виконання дохідної частини бюджетів сіл та селища за вересень та 9 місяців 2019 року. Акцентувала увагу на підготовці проектів місцевих бюджетів району на 2020 рік, зокрема на плануванні дохідної частини та утримання мережі закладів бюджетних галузей. Вказала на проведення аналізу встановлених ставок місцевих податків, зборів та спроможності бюджетів, відповідно на утримання соціальної сфери територій.

Skype_Picture_2019_09_26T13_06_09_369ZНачальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко повідомила про нинішній стан утримання закладів загальної середньої освіти району та виконання районних програм галузі освіти. Ірина Борисівна насамперед зазначила, що всі потреби освітньої галузі, які не покриваються державним бюджетом, змушені дофінансовуватись районним бюджетом та цього недостатньо, це підвезення учнів до навчальних закладів, їх харчування, заробітні плати вчителів та інше. Звернулась до присутніх голів з проханням про допомогу, а саме виділення коштів з сільських, селищних бюджетів для підвезення учнів до навчальних закладів  їх харчування та інших витрат.

Представник Катеринопільського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області повідомив, що проведено ряд заходів щодо підвищення стану готовності до реагування на надзвичайні ситуації, події в системі життєзабезпечення населення та об’єктах соціальної сфери, спричинених негативними наслідками метрологічних явищ у осінньо-зимовий період. На цілодобовому чергуванні в підрозділі перебуває 4 чол. особового складу, 1 од. автомобільної техніки для цілей пожежогасіння, 1 переносна електростанція. В разі ускладнення ситуації буде додатково залучено  техніку і чоловіків особового складу. Віталій Любота зауважив, що в районному секторі автомобільна техніка не пристосована для надання допомоги при буксируванні та витягуванні із заметів великогабаритного вантажного транспорту. Необхідно налагоджувати взаємодію з іншими підприємствами, установами і організаціями, в яких є дана техніка, яка може бути використана у випадку необхідності. Сільським , селищним головам Віталій Любота надав для виконання першочергові завдання, це: щодо переліку транспортних засобів, які будуть використовуватись на дорогах комунальної власності під час снігових заметів; здійснення подворового обходу помешкань одинокопроживаючих пристарілих громадян, багатодітних сімей, осіб, які потребують медичної допомоги; доставка продуктових пакетів, медикаментів тощо особам, які цього потребують; забезпечення вільного під’їзду з твердим покриттям до природних вододжерел для забору води пожежною технікою у будь-яку пору року; визначення місць та організація функціонування  пунктів обігріву населення і багато інших завдань до реагування і готовності на надзвичайні ситуації  в осінньо-зимовий період 2019-2020 роки.

Розглянуто ряд інших актуальних питань району.

Вкотре проігнорували запрошення на нараду голови Єрківської та Мокрокалигірської об’єднаних територіальних громад.

За підсумками обговорення питань було надано відповідні доручення.