Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 03 липня 2019, 11:12

Забезпечення безпеки й охорони життя людей на водних об’єктах району

download Державна служба з надзвичайних ситуацій України вкрай стурбована ситуацією із загибеллю людей на водних об’єктах. Так з початку року на території держави загинуло більше 600 громадян. З початку червня кількість загиблих становить 300 осіб з них 42 дітей. На території Черкаської області загинуло 29 осіб.

Як показує аналіз загибелі людей на водних обєктах Катеринопільського району, протягом 2009-2017 років на водних об’єктах району загинуло 25 особи: 2009 р. – 7 осіб, 2010 р. – 2 особи, 2011 р. – 7 осіб, 2012 р. – 2 особи, 2013 р.- 2 особи, 2016 р.- 2 особи, 2017-2 особи, 2019- 1 особа (станом на 01.07.2019 р).

Дані нещасні випадки траплялися на водоймах с. Новоселиця – 6 випадків, с. Розсохуватка – 3 випадки, смт. Катеринопіль – 3 випадки, с. Ярошівка – 4 випадки смт. Єрки – 2 випадки, с. Вербівець – 2 випадки, с. Гончариха – 1 випадок, с. Ступичне – 1 випадок, с. Пальчик – 2 випадки, с. Вікнине – 1 випадок.  Слід зауважити, що в даних населених пунктах місця масового відпочинку людей на воді не були визначені взагалі.

В свою чергу Катеринопільським районним сектором постійно проводиться роз’яснювальна робота, щодо запобігання нещасним випадкам на водних об’єктах. Зокрема, перед канікулами інспекторським складом Катеринопільського РС проводяться Тижні знань у навчальних закладах району, де особливу увагу зосереджено на безпеку перебування біля водних об’єктів. У газету «Катеринопільский вісник» подано для друку 2 матеріали, щодо безпеки поводженні на водних об’єктах. Під час екскурсій до пожежної частини школярам та дошкільнятам доводиться сумна статистика та роз’яснюються вимоги безпечного перебування при купанні на водоймах. Також, направлено  по 2 інформації про безпеку відпочинку на воді до керівників культових споруд для використання матеріалів у проповідях із прихожанами. Надано рекомендації сільським радам щодо визначення місць відпочинку на водних об’єктах.  Також, на дану тематику біля підрозділу встановлено сітілайт та стенд, який  постійно наповнюється листівками застерігаючого характеру. Особовим складом Катеринопільського РС УДСНС у Черкаській області спільно з сектором з питань цивільного захисту оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації протягом червня проведено рейди на водних об’єктах населених пунктів с.Розсохуватка, с.Новоселиця, смт Катеринопіль, с. Вікнине, с. Ступичне та с.Киселівка. Під час рейдів у с. Новоселиця та с. Розсохуватка виявлено осіб які купалися на водних об’єктах незважаючи на попереджувальні знаки про заборону купання. У с. Вікнено, с. Киселівка та с. Ступичне таблички «купатися заборонено» на водних об’єктах відсутні.

Наказом МВС України від 10 квітня 2017 року № 301 “Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України” (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 травня 2017 року за № 566/30434) визначено, що місце масового відпочинку людей на водних об’єктах - це земельні ділянки берегової території з прилеглим водним простором, призначені для організованого відпочинку людей на прибережних захисних смугах водних об'єктів або островах, та водні об'єкти, на яких розташовані засоби розваг і атракціони, а також місця для занять водними видами спорту та місця любительського і спортивного рибальства;

Пляж - земельна ділянка берегової території, яка прилягає до водного об’єкта та призначена для масового відпочинку людей (будь які обмеження щодо довжини, або ширини пляжу знято). Тобто, на даний час не існує підстав для невизнання земельних ділянок берегової території місцями масового відпочинку людей на воді.

Слід зауважити, що на території Катеринопільського району знаходиться 53 водних об’єкти, проте лише одне місце відпочинку біля водного об’єкту визначено у с. Мокра Калигірка рішенням виконавчого комітету та передбачено заходи, щодо його  належного утримання. Тому, органам місцевого самоврядування необхідно вирішити питання щодо взяття на облік стихійних пляжів, як місць масового відпочинку громадян на водних об’єктах,  із прийняттям відповідних рішень сільськими (селищними) радами та вжиттям заходів щодо приведення їх у відповідність з вимогами законодавства у сфері охорони життя на водних об’єктах.

На підставі вище викладеного та з метою недопущення травмування та загибелі людей на водних об’єктах району Катеринопільський РС У ДСНС, пропонує:

Сільським (селищним) радам, орендарям водних об’єктів:

- заборонити купання в місцях, які не відповідають вимогам «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» та встановити попереджувальні знаки «купатися заборонено»;

- в місцях, де постійно спостерігається тенденція відпочинку та купання людей  у разі відповідності води вимогам чинних санітарних норма органам місцевого самоврядування визначити такі місця масового відпочинку та виконати наступні вимоги:

1) дно акваторії пляжу повинно бути обстежене аварійно-рятувальною службою;

2) отримати паспорт пляжу на водний об’єкт;

3) заключити договір на обслуговування аварійно-рятувальною службою місця масового відпочинку;

4) влаштувати інформаційні стенди з матеріалами щодо запобігання нещасним випадкам на воді;

5) облаштувати пляж рятувальним постом для постійного чергування рятувальників.