Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 03 червня 2019, 10:39

Відбулася сесія районної ради

IMG_20190531_091423 31 травня 2019 року відбулося засідання чергової двадцять третьої сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі пленарного засідання взяли участь голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко, заступник голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови, старости.

Перед тим, як розпочати роботу сесії, присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять померлого земляка з с.Новоселиця Сергія Білоуса, молодшого сержанта, який в 2015 році був призваний на військову службу за мобілізацією, безпосередньо брав участь у проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, відстоював нашу Україну заради незалежності, свободи та територіальної цілісності нашої держави.

Після цього депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

Попередньо всі питання були детально розглянуті на засіданні президії та постійних комісій районної ради, тому майже з усіх питань депутати були одностайними в прийнятті рішень.

Відповідно до порядку денного, першим депутати заслухали  керівника Звенигородської місцевої прокуратури Дмитра Пархоменка, який прозвітував  про результати діяльності на території Катеринопільського району за І квартал 2019 року.

Начальник фінансового управління райдержадміністрація Тамара Чоловська  повідомила про зміни, які пропонується внести до районного бюджету. Депутати підтримали пропозиції райдержадміністрації. В результаті за рахунок вільних залишків на початок року в сумі 330 тис.грн., за рахунок зменшення резервного фонду районного бюджету в сумі 537 тис. грн., збільшено видатки на покриття витрат, які не було враховано при формуванні районного бюджету, а також  за рахунок субвенцій з сільських та селищної рад збільшено дохідну частину районного бюджету в сумі 97, 8 тис. грн., відповідно збільшено видатки на галузь освіти, культури, медицини, соціального захисту, для фінансування деяких районних програм, а також для передачі  субвенції обласному бюджету для забезпечення співфінансування заходів, які реалізуються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, щодо забезпечення надання медичних послуг із застосуванням телемедицини закладів охорони здоров’я, що працюють у сільській місцевості в сумі 55 тис. грн. За проханням головних розпорядників коштів здійснено перерозподіл видатків районного бюджету на першочергові цілі.IMG_20190531_091454

В ході пленарного засідання з другої спроби депутатами було затверджено районну програму для забезпечення виконання рішень суду про стягнення боргу з компенсації витрат за надані послуги зв’язку пільговим категоріям громадян району на 2019 рік, яку презентував начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Сергій Тищенко.  Основною метою програми  є соціальний захист пільгових категорій громадян та забезпечення повноцінного, безперебійного функціонування та недопущення блокування рахунків управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Ця програма викликала ряд дискусій не лише у депутатського корпусу, а й у решти присутніх у залі. Загальна сума коштів, необхідна на фінансування програми становить майже 220 тис.грн., які потрібно буде виділити з місцевих бюджетів. Лише після роз’яснення безвихідності ситуації, усвідомивши необхідність прийняття такого рішення депутати затвердили запропоновану програму.

Також внесено необхідні зміни до районних цільових програм: програм матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2020роки; забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання до 2021 року, які передбачають можливість збільшення фінансування на ці цілі.

На розгляд сесії районної ради районною державною адміністрацією було внесено проект звернення до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо збільшення відсоткової ставки орендної плати за землю.

Адже з 1 січня 2019 року  набув  чинності наказ  Міністерства аграрної політики та продовольства України  від 18.12.2018 № 605 «Про внесення змін до додатка 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення», яким було встановлено розмір нормативно-грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях України.

Відповідно до цього наказу нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по Черкаській області  було зменшено до 33646 грн за 1 гектар.  Даний показник, відповідно до норм Податкового кодексу України,  застосовується для визначення сум орендної плати за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Визначення розміру нормативно-грошової оцінки по Черкаській області на рівні 33646 грн/га, призвело до  зменшення надходжень до місцевих бюджетів  сум орендної плати на 632,2 тис.гривень . А це - значний фінансовий ресурс, який може бути направлений на дофінансування закладів освіти, медицини району, фінансова ситуація по яких є, наразі, катастрофічною.

У зв’язку із цим депутати звернулися до  Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з проханням переглянути  укладені договори оренди із суб’єктами господарювання,  які орендують землю в адміністративних межах Катеринопільського району та по яких відбулося зменшення в 2019 році орендної плати за землю, шляхом  збільшення її відсоткової ставки і досягнення, таким чином, розміру сплати  не нижче, ніж за 2018 рік.

Решта розглянутих на сесії питань знайшли підтримку депутатів районної ради у схваленні відповідних рішень.

Головуючим сесії була надана можливість всім депутатам районної ради виступити та зробити оголошення.

Наприкінці засідання депутати та запрошені обговорили болюче питання оптимізації закладів освіти,  обмінялися думками і пропозиціями з цього приводу. В постійних комісіях та засіданні президії районної ради розглядали пропозиції відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації щодо оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти району. В ході обговорення депутати були майже одностайні в тому, щоб не виносити на сесію районної ради болюче питання реорганізації навчальних закладів, адже пониження ступенів шкіл призведе до звільнення вчителів, а наступною проблемою стане довіз дітей шкільними автобусами до ближчих навчальних закладів, особливо зимою.

За результатами дискусії з даного питання головою райдержадміністрації дано доручення начальнику відділу освіти, молоді та спорту РДА провести аналіз кошторисів, штатних розписів та провести зустрічі з директорами навчальних закладів і сільськими головами для оптимізації видатків та штатних розписів закладів освіти.

Виконавчий апарат районної ради

IMG_20190528_090551 IMG_20190529_140325_HDR photo_2019-05-29_12-00-36