Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 20 травня 2019, 14:56

Заходи з нагоди Дня музею

IMG_3832Сьогодні, 20 травня, в Катеринопільському краєзнавчому музею відбулися заходи до Дня музею. В заходах взяла участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко. На початку свого виступу Ольга Петрівна запропонувала учасникам заходу вшанувати пам'ять колишнього директора музею Яковенка Василя Максимовича хвилиною мовчання. Подякувала працівникам музею за роботу, побажала високих досягнень в праці та мирного неба над головами, а також вибачилась за недостатнє фінансування такої важливої галузі району, як культура. Приємним і несподіваним було отримати директору музею Галині Стойці від голови райдержадміністрації подарунковий сертифікат на суму 30 тисяч гривень для придбання інтерактивної дошки та проектора для вивчення і популяризації музейних предметів та музейних колекцій серед відвідувачів.

Аматори сцени районного будинку культури провели невеликий концерт, а працівники музею - коротку екскурсію.IMG_3831

ДОВІДКА :

Музей був створений в 1972 році 2 грудня та на початку розміщувався в одній кімнатці музичної школи.

Його першим директором та збирачем предметів музейного значення був Кирило Борисенко. Згодом його змінив Тарадайко Іван Михайлович після якого взявся до активної праці Яковенко Василь Максимович, який активно пропрацював майже 20 років. Василь Максимович активно поповнював музей новими матеріалами, новими предметами.

У 1992 році музею отримав статус державного. Рішення Катеринопільської районної ради від 6 травня 1993 року музей отримав профільну назву – Катеринопільський державний краєзнавчий музей.

Рішенням сесії Катеринопільсьої районної ради від 27 квітня 2018 року утворено Катеринопільський краєзнавчий музей з статусом юридичної особи публічного права.

Кількість загального фонду музею становить 3426 одиниць.

В музеї знаходяться експонати різного періоду : кам’яного віку (фрагмент залишків мамонта тощо), трипільської культури (знаряддя праці) ; утворення древньоруської держави ; визвольна війна українського народу 1648 – 1654 рр. ; історія виникнення Катеринополя та багато інших.

Змінено Понеділок, 20 травня 2019, 14:55

Додати коментар

Захисний код
Оновити