Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 13 березня 2019, 17:08

До 75-ї річниці визволення Катеринопільщини від німецько-фашистських загарбників

54222367_385103828739248_6171533731342319616_n Дати, дати. Вони відлічують роки, сумні і радісні події у житті світу, країни чи окремої  людини, змушують замислитися, проаналізувати та згадати. Катеринопільська районна організація ветеранів України спільно з центральною районною бібліотекою комунального закладу «Катеринопільська ЦБС» презентували захід, присвячений 75-й річниці з дня визволення Катеринопільщини від нацистських окупантів . Учасники заходу  були проінформовані   про події, які  відбувалися  в березні 1944 року на території Катеринопільщини. Перед присутніми виступили голова  Катеринопільської  районна організацій ветеранів України М.М.Поліщук та голова первинної  ветеранської організації  селища Катеринопіль . Хвилиною мовчання вшанували пам’ять земляків, які  загинули під час війни.

Учні Катеринопільської НВК №1 та ліцею поклали вінок і квіти до Обеліску Слави. Під час презентації виконувались патріотичні пісні у виконанні  ансамблю «Оберіг» та був переглянутий кінофільм про ветеранів  Катеринопільщини.

Згадаймо  і ми  події , що відбувалися  на Катеринопільщині в березні  1944…

З  початком Другої світової війни  Катеринопільщина,як і вся Україна стала  ареною жорстоких боїв. Першу візитку на Катеринопільщину нацистські окупанти надіслали 7 липня 1941 року,коли під час евакуації  розбомбили поїзд зі  студентами, на підході до станції Звенигородка. А 29 липня 1941 року  німецькі війська захопили  Катеринопіль. Використовуючи перевагу в живій силі і техніці, вони пограбували і знищили МТС, зруйнували виробничу базу колгоспів, спалили  частину адміністративних та житлових будинків. Жертвами війни стали багато мирних людей. Більше двох років Катеринопільщина перебувала під жорстокою окупацією.

5 березня 1944 року на світанку, на північ від Катеринополя пролунали могутні залпи  артилерії, сповістивши цим про  подальше вигнання нацистів з  нашої землі. В цей день військами 53-ої армії Другого Українського фронту  почалося звільнення Катеринопільщини  від окупантів.

8 березня  1944 року вдосвіта зав’язались бої на окраїні Катеринополя і в середині дня селище було звільнено від ворога.12 березня останній гітлерівський солдат був вигнаний за межі району.

Ціна перемоги  була високою: 6000 жителів Катеринопільщини боролися  на фронтах війни, не повернулося додому 3757 фронтовиків, 650 юнаків та дівчат  вивезено до Німеччини на примусові роботи, з них 527 осіб повернулося до рідних домівок.

Близько двох тисяч жителів нагороджено орденами та медалями.

Пам’ять… Вона передається з покоління в покоління…Від поважних людей до молоді, щоб шанували, берегли, пам’ятали…

Додати коментар

Захисний код
Оновити