Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Субота, 22 грудня 2018, 12:30

24 грудня - ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ АРХІВНИХ УСТАНОВ

337409_0 Архівні установи – це архіви, інші заклади або структурні підрозділи, що забезпечують облік, зберігання і використання архівних документів, формування Національного архівного фонду. Діяльність архівних установ здійснюється у порядку визначеному Законом про архівні установи та іншими законодавчими актами.

Місцеві архівні установи створюються у порядку, передбаченому законодавством, для постійного зберігання архівних документів місцевого походження. До місцевих державних архівних установ належать державні архіви областей , міські державні архіви, архівні відділи райдержадміністрацій.

В організаціях, підприємствах, установах  створюються  архівні підрозділи, працівники яких  відповідають за роботу  з документами, та збереження документів

Архівна справа – це галузь життєдіяльності суспільства, що охоплює наукові, організаційні, правові, технологічні, економічні та інші питання діяльності юридичних і фізичних осіб, пов*язані із нагромадженням, обліком, зберіганням архівних документів та використанням відомостей, що в них містяться.

Комплектування архіву – це систематичне, цілеспрямоване і планомірне поповнення його фондів профільними для нього документами державних органів, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадян та їх об*єднань на всіх можливих носіях, що мають наукову, історико-культурну цінність.

Метою комплектування є створення повноцінної джерельної бази з історії країни, регіону.

Архівні матеріали – це безцінне джерело інформації про минуле і сьогодення нашого краю, України, про життя людини, суспільства і держави, яке має унікальний вплив на формування національної свідомості наших громадян та засвідчує вагомий внесок українців у суспільно-політичний та економічний розвиток.

Стараннями архівних працівників  формується потужний інформаційний ресурс, який дає можливість широкому загалу наших краян – науковцям, історикам, студентам і тим, кого цікавить 
історична спадщина, поповнити знання про свій народ і пройдений ним шлях, відчути подих героїчної минувшини, перейнятися думками і почуттями славетних попередників, відкрити маловідомі сторінки їхнього життя. 
Вашою самовідданою, подвижницькою працею примножуються нетлінні духовні надбання рідного народу. 
Переконані, що ви й надалі збагачуватимете кращі традиції своєї професії, віддано і сумлінно служитимете обраній справі. 
Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя, добра і нових успіхів у творчому пошуку. Нехай злагода і достаток панують у ваших родинах.

Змінено Субота, 22 грудня 2018, 12:32

Додати коментар

Захисний код
Оновити