Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 28 листопада 2018, 14:53

Про ремонт мосту через річку Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та Кальниболото Новоархангельського району Кіровоградської області

Внаслідок підняття рівня води в річці Велика Вись, під час весняного паводку 2018 року, було зруйновано опорну стіну з бутового каменю, яка підтримувала автодорожнє полотно мосту через річку Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та Кальниболото Новоархангельського району Кіровоградської області. Під час обстеження конструкцій мосту  робочою групою райдержадміністрації за участю відповідних фахівців, було виявлено, що окремі його елементи на межі виходу з ладу (провал на проїзній частині мосту) , що несе небезпеку для руху транспорту по ньому. Для подальшої експлуатації та безпечного руху автотранспорту та пішоходів необхідно виконати всі заходи по усуненню дефектів, викликані паводком, а саме, провести його капітальний ремонт в частині:

- виконати ремонт опор: влаштувати фундамент, забірну стінку;

- влаштування відкрилків ;

- влаштування лежнів та перехідних плит;

- влаштування деформаційних швів;

- виконати ремонт асфальтобетонного покриття на мосту;

- улаштувати бар'єрне огородження;

- провести укріплювальні роботи.

Протягом травня поточного року Ямпільською сільською радою Катеринопільського району було виготовлено проектно-кошторисну документацію по проекту “Капітальний ремонт мосту через річку Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та Кальниболото Новоархангельського району Кіровоградської області” вартість робіт по якому, склав 1753,597 тис.гривень .  Рішенням Ямпільської сільської ради від 07.06.2018 року № 17-1/VІІ “Про прийняття на баланс мосту”, взято даний об'єкт на баланс  Ямпільської сільської ради, оскільки даний міст до цього часу не перебував на балансі ні Служби автомобільних доріг області ні  жодного органу місцевого самоврядування.

06.06.2018 року в приміщенні Ямпільської сільської ради відбулася зустріч голови Катеринопільської райдержадміністрації О.П.Ніколенко та голови Новоархангельської райдержадміністрації Кіровоградської області Василенко С.С.,  сільських голів с.Ямпіль Стеценко О.І. та с.Кальниболото - Михалевського  В.А., в результаті якої,  було напрацьовано алгоритм спільних дій щодо вирішення питання фінансування ремонту мосту. На зустрічі було прийнято спільне рішення щодо заборони руху по мосту до приведення його технічного стану у відповідність до норм, визначених проектно-кошторисною документацією проекту“Капітальний ремонт мосту через річку Велика Вись між населеними пунктами Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та Кальниболото Новоархангельського району Кіровоградської області”.

Ямпільською (рішення №17-3/VІІ  від 07.08.2018 року) та Кальниболотською сільськими радами були прийняті  рішення щодо заборони руху по мосту через річку Велика Вись, встановлення обмежувальних знаків та ін.

Найбільшим користувачем даного мосту, за інформацією Ямпільської та Кальниболоцької сільських рад, є акціонерне товариство Kernel Holding S.A., яке займається обробітком значних площ  сільськогосподарських угідь в Катеринопільському та Новоархангельському  районах та здійснює перевезення вантажів великоваговим транспортом по даному мосту.

Подальша експлуатація мосту в аварійному стані неможлива, тому було направлено спільний лист Катеринопільської та Новоархангельської райдержадміністрацій  до найбільшого користувача мосту компанії “Кернел”  щодо співфінансування робіт по його ремонту.

Крім того, райдержадміністрацією направлено відповідні матеріали Черкаській облдержадміністрації про включення в перелік робіт по поточному середньому ремонту мосту між населеними пунктами с. Ямпіль Катеринопільського району Черкаської області та с. Кальниболота Новоархангельського району Кіровоградської області у 2018 році за рахунок коштів, виділених з  Державного бюджету Черкаській області на ремонт, утримання та експлуатацію доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Проте, кошти Черкаською облдержадміністрацією виділені не були.

Катеринопільською райдержадміністрацією знову включено даний об'єкт до переліку об'єктів, які будуть виконуватися в 2019 році за рахунок коштів з  Державного бюджету Черкаській області на ремонт, утримання та експлуатацію доріг загального користування місцевого значення і буде вжито всіх необхідних заходів, щоб дані кошти надійшли до Ямпільської сільської ради (балансоутримувача мосту).

Разом з тим, ТОВ “Агрофірма Кочубій” листом № 2012 від 12 листопада 2018 року повідомило райдержадміністрацію про прийняте рішення  щодо співфінансування  робіт з поточного ремонту мосту у 2019 році сумі 300,0 тис.гривень.

Катеринопільською райдержадміністрацією було направлено  чергове звернення  Новоархангельській райдержадміністрації Кіровоградської області про направлення  в 2019 році субвенції Ямпільській сільській раді для співфінансування зазначених ремонтних робіт.

Змінено Середа, 28 листопада 2018, 14:56

Додати коментар

Захисний код
Оновити