Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 03 жовтня 2018, 08:50

30 вересня - День усиновлення — свято врятованих життів

В останній день вересня Україна відзначає день усиновлення. Це свято людяності, милосердя, великодушності, яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.

На превеликий жаль, далеко не у кожної дитини є сім'я: хтось не має її з самого народження, інші втрачають сім'ю в результаті нещасного випадку і виявляються в дитячому будинку наодинці з болем, без батьківської любові. День усиновлення покликаний нагадати всім людям про те, що чужих дітей не буває, і наскільки важливо іноді розкрити своє серце.

Саме тому, 28 вересня в читальній залі центральної районної бібліотеки за участю працівників дорослої та дитячої бібліотеки, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного будинку культури, районної влади було проведено святковий захід, присвячений цьому дню. Присутні на святі були батьки-вихователі будинків сімейного типу, опікуни. По завершенню  заходу діти  присутніх батьків подарували їм зроблені власноруч янголята. Захід видався надзвичайно теплим для батьків і дітей, які волею долі стали однією родиною.

На сьогодні в 19 таких родинах нашого району зростають 23 усиновлені  дитини, під опікою піклуванням знаходяться – 57 дітей та 23 дитини виховується в трьох дитячих будинках сімейного типу.

Зберігаючи таємницю усиновлення,  ми не можемо назвати прізвища цих людей, але з впевненістю можемо сказати, що завдяки їх любові, гуманності і милосердю діти знайшли матір та батька, щасливу родину, сімейний затишок. Усиновлення – це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками як з боку дорослих так і з боку дитини. Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих.

Крім того, в цей день на центральній площі селища в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!» відбувся флешмоб під гаслом: «Усиновлення – це любов назавжди!». Дійство, до якого долучилися школярі Катеринопільської ЗОШ № 1 та будинку дитячо-юнацької творчості. Діти з повітряними кульками в руках, об’єднавшись, утворили велике серце, як символ любові до кожної знедоленої дитини.

Держава всебічно підтримує дітей, які з різних причин втратили батьківську турботу. Зокрема, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на:

– одержання аліментів, пенсії по втраті годувальника, стипендії, інших виплат;
– щорічне безоплатне оздоровлення у дитячих санаторіях, оздоровчих і спортивних таборах;

– безоплатне забезпечення обідами на період навчання у загальноосвітньому навчальному закладі;

– отримання єдиного квитка, який дає право на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі), який видається керівником навчально-виховного закладу, в якому навчається дитина;

– одноразову допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку,

– вступ до вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації на пільгових умовах;

– позачергове забезпечення впорядкованим житлом після завершення перебування дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування,  у відповідних закладах  для таких дітей,  дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або завершення терміну  піклування  над  такими  дітьми та в разі відсутності  у  таких  дітей  житла.

Кожній сім’ї, яка усиновила дитину, держава гарантує:

– одноразову допомогу у зв’язку з усиновленням у розмірі як при народженні першої дитини;

– одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей).

Реалізація права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні можлива завдяки її влаштуванню, до сімейних форм виховання: усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Гарантовані державою права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають забезпечити їм гідне життя, але тільки в тому разі, коли ми – громадяни, небайдужі до дитячих доль допоможемо відкрити нові обрії  для малечі, яка має право на щасливе майбутнє.

IMG_3395 IMG_3405 IMG_3400 IMG_3420 IMG_3423 IMG_3434 IMG_3424 IMG_3445

Змінено Середа, 03 жовтня 2018, 09:07

Додати коментар

Захисний код
Оновити