Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 12 вересня 2018, 15:53

Відбулася нарада з сільськими, селищним головами, головами, старостами об’єднаних територіальних громад

IMG_338412.09.2018 під керівництвом голови районної державної адміністрації Ольги Ніколенко, за участю голови районної ради Віталія Верети відбулася нарада з сільськими, селищним головами, головами, старостами об’єднаних територіальних громад по вирішенню актуальних питань життєдіяльності району.

В ході наради було розглянуто питання стосовно запровадження сплати земельного податку за землі лісового фонду, проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу восени 2018 року, призначення та перерахунок субсидій на оплату житлово – комунальних послуг на опалювальний сезон 2018 – 2019 років та щодо утримання закладів загальної середньої освіти району та виконання районних програм галузі освіти.

10 липня Верховна Рада України прийняла Закон України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств». Даний закон розширює базу оподаткування місцевих бюджетів. Так, лісові землі додатково до рентної плати оподатковуватимуться земельними податком.

В зв’язку з прийняттям даного закону лісогосподарські підприємства отримають додаткове податкове навантаження, що спричинить значний ріст сировини для простого населення.IMG_3383

- На сьогодні площа Звенигородського лісового господарства складає 23 600 га. Загальна сума реалізації лісгоспу – 99,0 млн. грн. (з них 42,0 млн. грн. складають податки до державного та місцевого бюджетів). Щоб дрова не зростали в рази, щоб вистачало на заробітні плати, щоб соціально-незахищені верстви населення мали можливість отримати дрова по пільговій ціні, ми з вами повинні прийняти рішення щодо встановлення земельного податку за землі лісового фонду в розмірі не більше 0,1%. Про це на нараді повідомив – директор ДП «Звенигородське лісове господарство» Анатолій Проценко.

Крім того, Анатолій Петрович зазначив, що ним підготовлено та направлено звернення щодо вжиття невідкладних заходів з недопущення знищення галузі лісового господарства до депутатського корпусу Катеринопільської районної ради, які в свою чергу мають прийняти рішення про направлення даного звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Міністерства аграрної політики, Верховної Ради України тощо.

Голови сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад доведуть до відома депутатів відповідних рад по даному питанню та на найближчій сесії розглянуть його.

Стосовно проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу восени 2018 року доповів військовий комісар Катеринопільського районного військового комісаріату Дмитро Дріжчаний.

Президент України Петро Порошенко вніс зміни до указу від 15 лютого  щодо проведення чергових призовів у 2018 році. Даними змінами збільшено термін осіннього призову з двох до трьох місяців, з  жовтня до грудня поточного року. На сьогодні обласним військовим комісаріатом доведено план призову в районі – 21 особа. На строкову військову службу будуть призивати придатних за станом здоров’я громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Всіх осіб призовного віку буде повідомлено за місцем їх проживання під їх особистий підпис у картках первинного обліку. У разі відсутності призовників за місцем їх проживання доводять вимогу про виклик до відома власників будинків, у яких вони проживають – повідомив Дмитро Вікторович на нараді.

Крім того, він закликав голів провести з призовниками та їх батьками  бесіду-роз’яснення стосовно строкової служби в армії. Армія - це школа мужності, хоробрості і стійкості, особливого гартування волі та характеру, які залишаються у людини на все життя – сказав Дмитро Вікторович.

Про призначення та перерахунок субсидій на оплату житлово – комунальних послуг на опалювальний сезон 2018 – 2019 років повідомила начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення Оксана Ярмілко. Вона зазначила, що 27 квітня поточного року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 3296 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (постанова набрала чинності з 01.05.2018 року).

З урахуванням прийнятих змін субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період із 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії перепризначатимуть автоматично.

Однак для окремих сімей із 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

 • непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
 • внутрішньо переміщені особи1 (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);
 • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);
 • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
 • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб);
 • сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї ;
 • сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року.

Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, і сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

Внесеними змінами доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається.

З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.

Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

 • загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку – 200 кв. м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
 • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;
 • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати. Виключенням є особи, які в період за який враховуються доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу;
 • домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців із початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

За наявності вищевказаних обставин субсидія може бути призначена за рішенням комісії, виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків, коли площа квартири перевищує 120 кв.м (будинків – 200 кв.м.).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Крім того, Оксана Василівна звернула особливо увагу на те, що громадянин несе особисту відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Прийом документів на оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на наступний опалювальний період здійснюватиметься з 16 жовтня поточного року.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко повідомила про нинішній стан утримання закладів загальної середньої освіти району та виконання районних програм галузі освіти.

Ірина Борисівна насамперед зазначила, що всі потреби освітньої галузі, які не покриваються державним бюджетом, змушені дофінансовуватись районним, а це довезення учнів до навчальних закладів, їх харчування, заробітні плати вчителів та інше.

Протягом літніх канікул в навчальних закладах району було проведено поточні та капітальні ремонти, замовлено необхідні меблі, закуплено необхідне обладнання. Та цього недостатньо, навчальний процес необхідно продовжувати. А ми цього не можемо цього робити через відсутність коштів – сказала Ірина Борисівна і звернулась до присутніх голів з проханням по допомогу, а саме виділення коштів з сільських, селищних рад та об’єднаних громад для довезення учнів до навчальних закладів та їх харчування.

По завершенню наради головою райдержадміністрації було надано ряд доручень.

Змінено Четвер, 13 вересня 2018, 08:15

Додати коментар

Захисний код
Оновити