Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 11 червня 2018, 15:48

Депутати районної ради розглянули ряд бюджетних і освітянських питань

8 червня 2018 року відбулося засідання вісімнадцятої сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, сільські, селищні голови.

Першочергово депутати заслухали та підтримали пропозиції районної державної адміністрації щодо змін у районному бюджеті. Зокрема, збільшено дохідну частину районного бюджету за рахунок субвенції обласного бюджету сумі 1,9 млн. грн., в тому числі 573 тис. грн. на  забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, 130,8 тис. грн. - для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (інклюзивна освіта), 89 тис. грн. для придбання комп’ютерної техніки для “Нової української школи”, 150 тис. грн. для придбання лінгафонного кабінету та 308,6 тис. грн. для оснащення закладів загальної середньої освіти з поглибленим/профільним вивченням природничих та математичних предметів, а також  671 тис. грн.. для передачі субвенції Катеринопільському селищному бюджету на забезпечення  екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знищення та захоронення відходів (придбання трактора “Білорусь” та навісного обладнання до нього). Також збільшено дохідну частину районного бюджету за рахунок субвенцій сільських, селищного бюджетів в сумі  139 тис. грн. на виконання  заходів деяких районних програм та 80  тис. грн. для придбання стоматологічної установки.

За рахунок зменшення резервного фонду відповідно збільшено видатки на виконання заходів програми  розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з поточним середнім, поточним дрібним та експлуатаційним утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Катеринопільському районі на 2018 рік в сумі 100 тис. грн., на галузь освіти 207 тис. грн., з них 58,9 тис. грн.. для забезпечення співфінансування (10%)  на  забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”, на галузь медицини 278 тис. грн. для забезпечення співфінансування  проекту капітального ремонту господарського блоку Катеринопільської центральної районної лікарні, 5 тис. грн.- субвенція Бродецькому сільському бюджету для співфінансування мікропроекту “Хочемо жити в безпеці”. За рахунок вільних залишків освітньої субвенції в сумі 150 тис. грн.. направлено кошти на галузь освіти для співфінансування (50%) придбання лінгафонного кабінету. Також за зверненнями розпорядників коштів здійснено перерозподіл видатків районного бюджету.

 

Під час доповіді з питання “Про зміну типу Гуляйпільської філії комунального закладу “Катеринопільський навчально-виховний комплекс №1” начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ірина Міненко звернула увагу депутатів районної ради на ситуацію, що склалася у сфері освіти з недостатністю коштів освітньої субвенції, особливо на оплату праці вчителів - 5,5 млн. грн. Це з урахуванням того, що вже 600 тис. грн. виділено було з районного бюджету на цю мету. Прийнята постанова Кабінету Міністрів України не дозволяє фінансувати школи, де навчається менше 25 дітей. До Гуляйпільської філії Катеринопільського НВК №2 1 вересня має прийти 22 учні. У основній школі має навчатися всього 9 дітей. Тому кошти освітньої субвенції вже не можна буде спрямувати на цей заклад. Відділ освіти, молоді та спорту забезпечить підвіз учнів та працевлаштування трьох педагогічних працівників, які того потребують.

Загалом доповідач повідомила, що інформацію про фінансовий стан всіх закладів загальної середньої освіти подано  засновнику для прийняття рішення. Кожному директору доведено кошторис доходів і витрат, в межах якого необхідно функціонувати закладам. Робоча група районної ради з вивчення проблемних питань оптимізації загальноосвітніх закладів району розглянула всі 10 пропозицій щодо пониження ступеня навчальних закладів з І-ІІ ступенів на І ступінь і рекомендувала на розгляд депутатів тільки 5 із них. Було проведено значну роботу з цих питань, роз’яснення та консультації з громадськістю. На зустрічах з батьківськими і педагогічними колективами була висловлена чітка позиція присутніх - вони “проти” зміни типу закладів і пониження ступеня. Якщо не надійдуть додатково кошти освітньої субвенції, то вже у жовтні-листопаді цього року виникне заборгованість із заробітної плати, так як місцеві бюджети неспроможні покрити дефіцит, що склався. Ірина Міненко закликала депутатів районної ради разом шукати шляхи виходу із кризової ситуації, додаткові ресурси для фінансування.

В підсумку було прийнято рішення районної ради: змінити з 01.09.2018 тип Гуляйпільської філії комунального закладу “Катеринопільський навчально-виховний комплекс №1 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Катеринопільської районної ради Черкаської області з закладу освіти  І-ІІ ступеня на заклад освіти І ступеня – початкова школа (із збереженням у складі закладу дошкільного підрозділу). (Примітка: питання щодо чотирьох інших закладів освіти були знято з розгляду ще на засіданні президії районної ради)

Голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко наголосила, що у жовтні цього року склад районної ради змушений буде повернуться до розгляду питання дефіциту фінансування закладів загальної середньої освіти. Районна державна адміністрація  теж  шукає шляхи вирішення проблеми, надано рекомендації директорам, робочій групі, постійним комісіям районної ради. Розроблено  заходи по економії, які мають вжити тільки директори закладів, це в їх компетенції. Якщо держава не додасть коштів, то тут на місцях ніхто не знайде їх в повній мірі. Треба переглядати формулу обрахунку освітньої субвенції. Щодо додаткових джерел, то голова райдержадміністрації висловила сподівання на надходження субвенцій з сільських бюджетів, коштів соціальноорієнтованого бізнесу, який може підтримати школи у своїх селах. Зараз необхідно працювати всім і не чекати до жовтня. Тільки всі разом ми маємо вирішимо ці проблеми.

 

Згодом депутати прийняли рішення про створення комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження. З освітянських питань на сесії районної ради ще було затверджено положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, порядки проведення конкурсу на зайняття посади директора та фахівців комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр”. З метою державної реєстрації Катеринопільського районного будинку дитячої та юнацької творчості як юридичної особи прийнято відповідне рішення районної ради.

Затверджено районні програми стосовно заходів у сфері зайнятості населення та надання шефської допомоги одній із військових частин Збройних сил України, яка відповідно до Указу Президента України закріплена за Катеринопільським районом.

Після завершення прийняття рішень з порядку денного депутати районної ради ще тривалий час обговорювали проблеми фінансування освіти в районі та скарги бджолярів щодо масового вимирання бджіл внаслідок оброблення полів хімічними речовинами.

Виконавчий апарат  районної ради

Змінено Вівторок, 12 червня 2018, 11:55

Додати коментар

Захисний код
Оновити