Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

П'ятниця, 27 жовтня 2017, 10:17

Із сесії районної ради: на першому місці - відстоювання прав учасників АТО на отримання земельних ділянок

25 жовтня 2017 року відбулося засідання чотирнадцятої чергової сесії районної ради сьомого скликання, яку провів голова районної ради Віталій Верета.

У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, заступники голови райдержадміністрації, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, політичних партій, громадських організацій,  сільські, селищні голови.

Попередньо всі питання порядку денного опрацьовано на засіданнях постійних комісій та президії районної ради.

Першими питаннями порядку денного були внесені зміни до  декількох районних програм, що сприятиме подальшому їх виконанню.

У ході роботи народні обранці затвердили районну програму забезпечення  учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2017-2020 роках, яку представив начальник управління соціального захисту населення Сергій Тищенко. Метою програми є сприяння вирішенню житлових проблем, підвищення соціального захисту та адаптації учасників АТО та членів їх сімей у Катеринопільському районі. Кредит за даною Програмою заплановано надавати на будівництво або на придбання житла.     Програму сформовано за принципом спільної суспільної відповідальності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», а також безпосередньо учасників АТО та членів їх сімей.

Наступним питанням депутати заслухали інформацію фінансового управління райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 9 місяців  2017 року та завдання з його виконання у 2017 році. За звітними даними 9-ти місяців 2017 року загальний обсяг надходжень бюджету району складає 172231,9 тис. грн., що становить 101,8 відсотка затверджених розписом планових показників. Обсяг видатків бюджету району по загальному фонду склав 165928,9 тис.грн., що становить  92,83  відсотка до уточнених  призначень. Доходи загального фонду (без урахування міжбюджетних трансфертів) становлять 38166,9 тис. грн., понад план мобілізовано до місцевих бюджетів 4648,7 тис. грн. З них доходна частина загального фонду районного бюджету без трансфертів виконана на 118,6 відсотка.

Розглянувши пропозиції районної державної адміністрації, депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, що викликані необхідністю розподілу додаткового фінансового ресурсу районного бюджету за рахунок його перевиконання.

Під час розгляду питань про технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних  ділянок, зокрема, яка знаходиться у оренді у сільгосптоваровиробників,  голова громадської організації “Спілка  учасників АТО Катеринопільщини” Віталій Калюжний довів до відома присутніх проблеми, що виникають  в учасників АТО, які не можуть скористатися своїм правом на отримання земельних ділянок.

Під час розгляду кожної із технічних документацій також аналізувався вплив її затвердження на надходження до місцевих бюджетів. В підсумку, два проекти рішень з шести були не підтримані депутатами,  зважаючи на те, що орендарі - ТОВ “Агрофірма “Зоря” та ТОВ “Кочубій” - не надали нотаріальної згоди на виділення земельних ділянок учасникам АТО, які звернулися з заявами.

Після активного обговорення було прийнято рішення про звернення депутатів районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації права учасниками АТО на першочергове отримання у власність земельних ділянок, так як після змін у законодавстві вирішення даного питання значно ускладнюється, що призвело до зупинки процесу виділення землі захисникам.

Наприкінці роботи сесії депутати та запрошені висловили пропозиції та зауваження, які будуть розглянуті в установленому порядку.

Виконавчий апарат районної ради

Змінено П'ятниця, 27 жовтня 2017, 10:21

Додати коментар

Захисний код
Оновити