Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 09 лютого 2015, 15:42

Відбулося спільне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації та оперативного штабу

images (2) 09.02.2015  проведено спільне засідання районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і оперативного штабу району для координації роботи безпеки громадян та захисту об`єктів інфраструктури з мобілізаційних питань. У роботі комісії  взяли участь голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко та голова районної ради Олександр Комаренко. Провела спільне засідання голова  районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступник голови райдержадміністрації з соціальних та гуманітарних питань Ірина Міненко. На порядок денний було винесено питання організації заходів з підготовки захисних споруд та найпростіших укриттів до використання за призначення у надзвичайних ситуаціях. Було зазначено, що  зважаючи на ситуацію, яка складається в місцях проведення бойових дій необхідно провести заходи щодо підготовки всіх підвальних приміщень на території району для укриття населення під час виникнення надзвичайних ситуацій, а саме: прибрати захаращення та винести зайві предмети, при можливості забезпечити електропостачанням та місцями для сидіння та відпочинку, привести ці приміщення в належний стан. Враховуючи вищевикладене, комісія спільно з районним штабом з мобілізаційних питань вирішила: районному сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій України в Черкаській області та відділу з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи райдержадміністрації провести обстеження інвентаризованих захисних споруд. Згідно актів обстеження зобов’язати власників виправити недоліки та привести в готовність до використання за призначенням. Виконкомам сільських та селищних рад слід визначити місця з масовим перебуванням людей, з яких необхідно проводити евакуацію населення; визначити підвальні приміщення в яких можливо укрити населення, продукти та необхідні матеріали; при необхідності визначити маршрути евакуації. За поданими матеріалами буде розроблено  маршрути, графіки, схеми та терміни евакуації населення з місць можливого виникнення надзвичайних ситуацій. Керівникам підприємств, установ та організацій слід провести інвентаризацію підвальних приміщень та визначити ступінь їх готовності до використання з метою укриття персоналу.  Всім балансоутримувачам підвальних приміщень прибрати захаращення та винести зайві предмети, при можливості забезпечити електропостачанням та місцями для сидіння та відпочинку, привести ці приміщенння в належний вид. Під час засідання також було обговорено  координацію дій правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання щодо захисту найважливіших об’єктів інфраструктури району, попередження виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних загроз та недопущення підвищення рівня злочинності та прийнято відповідні рішення, що сприятимуть підвищенню готовності району до надзвичайних ситуацій різного характеру. Крім цього, буде вирішено питання відеоспостереженння та патрулюванння вулиць.

Підводячи підсумки спільного засідання районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і оперативного штабу району для координації роботи безпеки громадян та захисту об`єктів інфраструктури з мобілізаційних питань голова райдержадміністрації Ольга Ніколенко наголосила:

- Наше головне завдання - це безпека громадян, тому потрібно вжити усіх заходів, щоб забезпечити належний рівень захисту жителів району,  необхідно забезпечити  чітку  та злагоджену взаємодію у випадку виникнення загрози. Особливу увагу слід приділити роз'яснювальній  роботі  серед населення, люди мають знати, як потрібно діяти  у разі виникнення надзвичайної ситуації.